vereenigde katholieke pers I Zes menschen gedood I 1 J JS I ONS BLAD I i Het nieuws van heden den oorlog De positie van het Volksfront Staking in Parijs’ amusementsbedrijf De dwaasheid van I in een DE BAROMETER Dreiging met sympathiestaking De opdracht aan Van Zeeland Een schrijven van Mgr. Preysing JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR ENKELSTUKKEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER L I' BURGEROORLOG g MAANDAG 19 APRIL 1937 Revolutionnaire linker zijde wordt ontbonden De dood van Riedel Een afdoend middel tegen malaria? De conventie van Oslo ERNSTIGE ONTPLOFFING Ter dood veroordeeld 7* 2’ Een Madonnabeeld op Sardinië aangespoeld Valsche-munterij in een grot Verplichte arbitrage genegeerd Gevaarlijke reis methode Vijanden die onderling een praatje maakten g. één 55a p. regel verlaagde prijzen ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel 20 a, ingez. med. 40 a p. regel; idem op Bij contract ster Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN 931 I o 168 No. JAARGANG DERTIGSTE NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD u mes uwe TM aan Pa. 1908 Steun voor proeven van matsverbouw. By een aardstorting op Java weer gemaakt van ter- - 504 MO vk F deze s«- Op de werf Guste te Schiedam zal eea niewwu Kanteend worden getouwd. Nadere verklaring over bet niet' de SarkanL 100.000 Amerikaansche arbeider» zullen de staker» in Canada steunen Heeft hij gelden uit de Party ka» gestolen? Maurice Frère verricht de in leidende werkzaamheden De „caritas”-collecten worden voortaan in de kerken gehouden Vonnis tegen communisten in Duitschland de morgens om op de stel- Voorta heeft air Stafford Cripps, die te Man chester het woord heeft gevoerd, de Engelsche regeerlng er van beschuldigd samen te werken met de blokkade van Bilbao, teneinde te strij den tegen de arbeidersklasse met Imperialisti sche oogmerken. WEENEN. 16 April (DUB Een bekend on derzoeker uit Graz ontdekte in een grottenge- bied in Stiermarken een metselwerk in een der wanden, dat er uitzag als een graf uit voor historische tijden. Hl) liet het gesteente sprin gen en vond een werkplaats, waarin zich tal van smeltovens en andere werktuigen bevonden. Men vermoedt, hier met een werkplaats vang valsche-munters te doen te hebben. Mgr. von Preysing besluit de „caritas"-collecten in het vervolg In de kerken te doen honden. Koninklijk besluit te wachten inzake de niet- inmenging ia Spanje. os iet )4 Frère heeft zich reeds einde der vorige week naar Londen begeven, waar hij van gedachten gewisseld heeft met den eersten economischen adviseur der Brltsche regeering, sir Frederick Leith Ross, alsmede met vertegenwoordigers van de ministers van Bultenlandsche Zaken, Finan ciën en Handel. Frère zal Maandag te Parüs zijn en zijn enquête vervolgens ook in andere landen voortaetten. In verschillende gevallen werd overeen- stemming bereikt, zoodat zekere inrichtin gen weer voor het publiek werden openge steld. Er wordt geen melding Incidenten. Maurice Frère belast met de inleidende werk zaamheden inzake de opdracht aan Van Zee land tot onderzoek der mogelijkheid van een economisch wereldhersteL Den Hongaarschen R|jksbestuurder Horthy Is het Grootkruis in de orde van den Ned. Leeuw verleend. H. M. de Koningin heeft op doorreis naar Het Loo ten paleize Soestdjjk het noenmaal gebruikt b|j het Prinseljjk Paar. Het Prinselijk Paar Is naar Keckenwalde ver trokken. De K.D.F. beeft besloten een eigen vakorgani satie op te richten. rook 1838 <27. 81985 met lamp Qdag. 51958 BQ een aardstortin< op Java stfn aea menschen Kedood. m- [u- K- It” tdres TleL noot n ge- op LU1S. eleL 1284 20 Kjper i 17. 4952 ir- ii« mw 1Z. te 0. R 2L *m- 1948 Ik-, der tan 380 LEO. •n. 11838 ME 1.50 •1. 816 28. 944 t. BL iken Lin- ater- ES eed. aan. v. r«n- 1987 <j 4944 Blum doet een krachtig beroep op de eenheid en discipline in de S.F.I.O. Van acht uur af heeft wn groote menigte voor de bioscooptheaters gewacht tot de deu ren zouden opengaan. Intusschen onderhan delden de gedelegeerden der werknemers met de patroons. Aan boord van een duikboot te Rio de Janei ro heeft zich een ontploffing voorgedaan. Ver scheidene matrozen werden gewond, van wie zes ernstig. Aan den mond van de Theems zijn groote kustbatterijen met verdragend geschut van het zwaarste kaliber opgesteld om een binnendringen naar het hart van Engeland te kunnen voorkomen Een wilde staking in strijd met de we* tot ver plichte arbitrage, is Zondag in verscheidene Parijsche theaters en bioscopen uitgebroken. Na precies dertig minuten worden hm ie bevelen gegeven. De mannen nemen haastig afscheid, want men kan den oorlog niet laten wachten. Z|j verschansen zich weer in hun loopgraven. Er valt een schot. Het eerste van den nieuwen oorlog. Ontwerp voor een overeenkomst ter uitbreiding van goederenruil BRUSSEL, 17 April (Belga). Naar aanlel- ding van het door de Brltsche en Fransche regeerlng tot Van Zeeland gerichte verzoek, een onderzoek In te stellen naar de moge lijkheid, te geraken tot een algemeene ver mindering van de contingenteerlngsmaat- regelen en andere hinderpalen op het ge bied van den buitenlandschen handel, heeft de Belgische premier, in overleg met deze beide regeeringen, den vroegeren adviseur der nationale Bank van Oostenrijk, Mau rice Frère, belast met de voorbereidende werkzaamheden, welke voor dit onderzoek noodig zijn. Deze „wilde staking" zou in strijd zijn met de onlangs in werking getreden wet tot ver plichte arbitrage. In het begin van den namiddag leek het, dat de order door niet alle werknemers zou worden opgevolgd. Vooral de groote boulevards boden den gewonen Zondagse hen aanblik. otg. euw. «teg. 11947 ORISTANO (Sardinië), 17 April (Stefanl). Aan de kust van Sardinië is een houten, door het vuur verminkt, beeld aangespoeld, voorstel lende de Madonna met het Kind, waarschijnlijk een werkstuk uit de Spaansche school van de zestiende eeuw. Men meent, dat dit beeld in een of andere kerk eener Spaansche plaats aan de Middellandsche Zee heeft gestaan en tijdens den burgeroorlog, nadat de kerk in brand was gestoken, in zee is geworpen. De vondst heeft diepen Indruk gemaakt op de bevolking van Sardinië en de autoriteiten van Oristano heb ben het beeld in de kerk aldaar doen plaatsen, waar het een voorwerp van vereerlng voor de bevolking vormt. Teruel gebombardeerd De luchtstrijdkrachten der regeerlng hebben Teruel hevig gebombardeerd. De militaire doelen, zooals het spoorwegstation enz. werden volkomen vernield door de zestig toestellen, die alle bommen, die zij hadden meegenomen, uit wierpen. Tijdens een luchtgevecht tusschen toe stellen der rechtschen en regeeringsvliegtuigen werden vijf Flat-machines omlaag geschoten. Twee toestellen stortten brandende neer. Een Spaansch stoomschip, dat te Bordeaux mijnhout voor Bilbao geladen had, is in de haven te La Palllce teruggekeerd, daar het de haven van Bilbao niet heeft kunnen bereiken. »L nn. *1. 841 PARUS, 19 April. (Havas) In de ver gadering van het partijbestuur van de 8T.I.O. heeft minister-president Léon Blum in het kort het werk van de reieering sedert de laatste bestuursvergadering uiteengezet. BERLIJN. 19 April (Havas) Drie vroegere leden van de ..Communistische Jeugd" zijn ter dood veroordeeldeen vierde beklaagde, die nog minderjarig was. kreeg tien jaar gevangenis straf. Zes anderen kregen straffen tusschen 1% jaar en tien jaar opsluiting. Zij waren er van beschuldigd in Mei 1933 een vergaderingslokaal der S A. stormenderhand te hebben Ingenomen te Lichtenberg bij Berlijn. Tijdens de vechtpartij was een S.A-man gedood. BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR Telefoon Administratie 4330, Redactie 4220 ABONNEMENTSPRIJS: Per kwartaal voor Alkmaar f2.— Voor buiten Alkmaarf 2.50 Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger WASHINGTON, 17 April (Reuter). Dat het niet geheel van gevaar ontbloot 1», als blinde passagier met de Amerikaanache treinen te reizen, blijkt uit het feit, dat In 193e niet minder dan 3738 personen, die op onwettige w|jze per trein reisden of'zich aan andere ver boden handelingen op spoorweggebied schuldig maakten, gedood zijn. Voorts zijn in het laat ste half Jaar van 1938 1830 059 blinde passa- glers of overtreders van de treinen of van de spoorwegetabllssementen verwijderd. Deze cij fers zijn afkomstig van 77 verschillende spoor wegmaatschappijen, die een net met een totale lengte van bijna 400.000 KM. explolteeren. De meeste doodelijke ongevallen zijn veroor zaakt, doordat blinde passagier» vin de assen MADRID, 17 April In den sector van El Pardo heeft de oorlog dertig minuten stilgestaan. Een wapenstilstand van een half uur om de dooden van het slagveld te begraven en de gewonden achter de linies te brengen. 30 minuten pauze in den strijd brachten een wonderlijk schouwspel TORONTO, 19 April. (Reuter). De leiders der vakvereeniglng van arbeiders in de auto mobielindustrie hebben gedreigd tegen Dins dag een sympathiestaking van honderd .duizend arbeiders der General,Motors in de Vereenigde Staten te zullen proclameeren. Deze bedreiging heeft ten doel, dat het geschil met de Canadeesche directie over de erkenning van de plaatselijke afdeelingen. dezer vakvereeniglng vóór dien dag wordt bijgelegd. BERLIJN, 18 April. (Havas.) Zondag ochtend is in alle Katholieke kerken te Berlijn een schrijven van den Blsschop wan Berlijn voorgelezen, waarin wordt mede gedeeld, dat nu de wereldlijke autoriteiten verboden hebben nog langer de collecten voor het werk van de „caritas" op straat te houden, deze collecten in het vervolg in de kerken zullen worden gehouden. Duitschland inmenging De officieuze Deutsche diplomatisch politlsche Korrespondenz juicht het practisch resultaat, dat de niet-lnmengingscommlssle te Londen heeft bereikt, toe, doch spreekt de meenlng uit, dat het controleplan, zooals het zich tot dus ver heeft ontwikkeld, nauwelijks aan alle eischen zal voldoen. Het blad meent, dat de contrdle ter. zee wel voldoende zal zijn, doch de contrOle te land niet, daar o.a. het aantal controleurs aan de Pyreneeëngrens niet vol doende is. Duitschland zal, aldus het blad, van zün kant de niet-lnmenglngspolltiek Wijven steunen en het zijn plicht achten, erop toe te zien, dat de nog aanwezige onvolkomenheden in het con troleplan niet misbruikt waden. Extra nummer van de Ned. Staatscourant bevat het K. B. tot ontbinding van de beide Kamen der Staten-Generaal en wat daar verder mee sxmpn h anyt. i; Oslo uitmaken, werden de mogelijkheden tot uitbreiding van de handelsbetrekklngen vastge legd in een rapport, dat aan de respectieve re geeringen is voorgelegd. Na onderzoek van dit rapport door fle be trokken diensten zijn de deskundigen van Ne derland, België, Denemarken, Finland, Luxem burg, Noorwegen en Zweden, op 13 April JJ. te Brussel bijeengekomen. De aldaar gehouden be sprekingen zijn vandaag geëindigd. De deskundigen hebben den tekst opge steld van een voorloopig ontwerp voor een plurilaterals overeenkomst tusschen de landen der Conventie van Oslo, welke ten doel heeft den goederenruü uit te breiden en als een eerste stap beschouwd kan wor den op den weg naar vermindering der be lemmeringen voor den internationalen handel. De poging van Hepburn een regeling tot stand te brengen in de automobielstaking te Oshawa is mislukt, daar de vertegenwoordi gers der staking weigerden toe te geven, dat zij geen enkele relatie onderhielden met het co mité voor industrieele organisatie en de ver tegenwoordigers der General Motors weigerden de gedelegeerden der arbeiders te ontmoeten, zoolang deze verklaren een internationale vak vereniging te vertegenwoordigen. MOSKOU. 17 April (Tas»). Gemeld wordt, dat sedert twee Jaar in verscheidene plaatsen in het Koeban-gebied dat altijd zeer van ma laria te lijden heeft gehad, proeven zijn ge nomen ter bestrijding van deze ziekte door mid del van een door Russische geleerden uitgevon den preparaat. In plaatsen waar vroeger veertig procent aan malaria leed, doet zich thans geen enkel geval van moeraskoorts meer voor. Er werden geen schoten gewisseld, doch slechts sigaretten en terwijl de man nen van het Rooae Kruis hun droeven plicht vervulden, bespraken de verbitterde vijanden van zooeven de kansen van den oorlog. De zaak van „Aardappel Jones" Men kan den oorlog niet laten wachten en de niet- Hij verklaarde de „pauze" en zelde, dat de partij moet begrijpen, dat het land tijd noodig heeft om uit te rusten. Verder toonde hij aan. dat de regeerlng op financieel gebied niet voor de geldmacht was geweken. Vervolgens bracht hij de gebeurtenissen te Clichy in herinnering. De regeerlng heeft na de onlusten overwogen om af te treden, doch daar zij werd gesteund niet alleen door de socialisten, doch ook door de radicalen en de vakvereenlglngen, besloot zij aan de regeerlng te blijven. NtVXWWIUIIII tuil UUH/WJA I a Het politierapport geeft aan, dat Riedel Zon dag 11 April, op het oogenblik, waarop h|j huis waarts keerde, werd aangevallen door twee individuen. Tijdens een worsteling werd hij in den buik gewond door een revolverschot. Hu is terstond naar het ziekenhuis overgebracht, waar hjj is overleden. Riedel kon voor zijn dood een verklaring afleggen, die de politie nog niet heeft gepubliceerd. Von Neurath heeft den Duitschen ambassa deur te Buenos Aires verzocht zjjn rouwbe klag over te brengen aan de weduwe van Riedel, en aan het bestuur der nationaal-socia- llstlsche partij te Buenos-Aires. De leider van de Duitache nationaal-soclalls- ten in het buitenland, Bohle. heeft gelast, dat alle diensten in Duitschland van de organisa tie der natlonaal-soclalistische Dultschers in het buitenland tot 19 April rouw aannemen, en de vlag halfstok laten waaien. Tenslotte nam het partijbestuur een mo tie aan, waarin het vertrouwen in de re- geering werd uitgesproken. Niemand zal uit de partij gestooten worden, doch de revo lutionnaire linkerzijde zal worden ontbon den, voor soover zij als organisatie naar buiten kwam en het bestuur vraagt de ka meraden zich aan deze beslissing te onder- werpen. Een half uur is het Niemandsland tele grammen meldden het reeds het tooneel geweest van een wonderlijk schouwspel, schrijft de speciale reporter van United Press aan de Telegraaf. Nauwelijks was tusschen de beide plaatselijke bevelhebbers overeengekomen, dat de strijd voor enkele oogenblikken gestaakt zou worden, of de mannen van Miaja en Franco sprongen uit hun loopgraven te voorschijn er ratelde ditmaal aan de andere zijde geen mitrailleur om hen neer te maaien en er wer den geen handgranaten en dynamietpatronei, geworpen om de ratelende mitrailleurs tot zwijgen te brengen. PARIJS, 19 April (H»vas/A.N.P.). Het bestuur van den bond van werknemers in het amusementsbedrijf heeft, naar ver luidt, gisteren onder druk van de leden en tegen zijn advies in. besloten, dat onmid- delltjk in alle theaters, bioscopen en mu sic-halls te Parijs en omgeving het werk moet worden neergelegd. In alle sectoren van het front voor Madrid en Bilbao blijft het rustig. Slechts wordt met tusschenpoozen van beide zijden geschutvuur op verschillende plaatsen gegeven. In den loop van den morgen en in het begin van den mid dag van vandaag vielen verscheidene granaten op verschillende punten der hoofdstad. Er vie len enkele slachtoffers. BRUSSEL, 17 April. (Belga) In de onlangs te Den Haag gehouden vergadering van des kundigen der landen, welke de conventie van Beteekkeljjke rust aan de fronten in Spanje; wonderlijk schouwspel b|j een 30 minuten- wapenstilstand in den sector van El Pardo. Blum voegde hieraan toe: „Wij willen geen staatsgreep om aan de macht te blijven, wü willen wettig regeeren, ’t economisch leven van het land herstellen en den vrede minder gevaar doen loopen.” Blum zeide verder nog: „Wü regeeren een -hrfid en we kunnen de belangen van geen van de klassen van dit land verwaarloocen. We moe ten het land gezond maken en als we hienn slagen, zullen wü de eersten zün om de vruch ten hiervan te plukken, men moet ons onze taak echter niet te moellük maken en het mag niet bestaan, dat in onze eigen partü sommigen zich verheugen over de moeilükheden, waarvoor de regeerlng staat.” De minister-president besloot met een krach tig beroep op de discipline en eenheid in de partü- Verscheidene spreken, zooals Bracke en Grum- bacb. verweten vervolgens den leider van de uiterste linkerzüde Marceau Plvert het fascisme te de kaart te spelen, in plaats van het socia lisme te helpen. DJOCJA, 19 April (Aneta). He dennacht om twee uur vond een aardstorting plaats in de dessa Kali- redjo, district Salaman (Kedoe). Acht huizen zün bedolven. Zes personen zyn hierbij gedood, wijl er drie uitgegraven zijn. BUENOS AIRES 17 April. (Havas). Omtrent den dood van den Duitscher Riedel, welken wü reeds in het kort vermeldden, meldt Havas, dat Riedel in het dorp Ballester in de provincie Buenoe Aires een twistgesprek heeft gehad met andere Dultsche nat. socialisten, die hem verweten aan de partü toebehoorende gelden te hebben verduisterd. Riedel trok zün revol ver, maar een ander was hem voor en schoot hem neer. Volgens de inlichtingen, die van de politie verkregen konden worden, betreft het hier geen communlstischen aanslag. Zoo niet, dan zullen in de volgende bestuurs vergadering de noodlge besluiten worden ge nomen. Plvert verklaarde zich aan dit besluit van het partübestuur te onderwerpen. Bovendien nam het partübestuur een motie aan. waarin bepaald wordt, dat de unlflcaUe- commissle de eenlge Instantie is, welke kan onderhandelen over het samengaan van socia listen en communisten. Revue-theaters en bioscopen op Zondag voor een groot deel onverwacht gesloten Uit Vitoria wordt gemeld: Ruim honderd dooden en meer dan driehonderd gewonden zün geteld als resultaat van ’n bloedig ge vecht, dat zich heeft afgespeeld in den sector van het Escoriaal. Na Intensieve voorbereidingen, hadden rcgeerlngstroepen Donderdag des tien uur een aanval ondernomen Hngen van Las Vagas in den sector van het Escoriaal. De mannen van Franco, die opdracht hadden gekregen niet te wüken, verspreidden op 100 meter voor hun loopgraven een spervuur van kanonnen en automatische wapenen, waar door de aanval tot staan werd gebracht. Des middags vernieuwden de regeeringstroepen ech ter den aanval, ditmaal met aanzlenlük tal- HJker effectieven, wier aantal geschat werd op ongeveer vijfduizend. Tegen den avond werden zü echter teruggedreven en op het slagveld telde teen ruim honderd dooden en meer dan 300 gewonden. De deskundigen zullen het voorloopige ont werp en een rapport? ter onderzoek aan de respectieve regeeringen voorleggen. Dit program van actie zal eventueel in de naaste toekomst 'onderzocht worden tüdens een bijeenkomst van de vertegenwoordigers dezer regeeringen. Je vecht voor een verkeerde zaak, trachtte een militie-soldaat een officier van Franco te overtuigen. „Ieder van ons vecht voor de zaak, die hü de beste denkt,” Antwoordde de officier. Dan worden de militaire kansen besproken. De nationalisten verklaren, dat de artilleristen van de regeerlng aan de rechtsche linies zware verliezen toebrengen. „Is bü Jullie iemand uit Avila?” vraagt eens klaps een soldaat van Miaja. Er klinken vüf, zes antwoorden. De republikeinen ftiformeeren naar den toestand in hun geboor teplaatsen, wanneer de burgerkrüg die in han den van de witten bracht, de nationalisten vragen nieuws uit het regeeringsgebled. -Dc heb familie in Madrid, zegt een soldaat van Franco, zü wonen in die en die straat Weet iemand hoe ze het maken? Er is aan den anderen kant een militie-man, die twee straten verder gewoond heeft en zün tegenstander de verzekering geeft, dat de familie in leven is en te goeden welstand verkeert. Elders hebben twee broers elkander gevon den. -Zü zün negen maanden lang door bet onverbiddelüke Niemandsland gescheiden ge weest. Nu klinken hun stemmen over het veld. Dan hebben de Roode-Kruis-aoldaten hun Plicht gedaan. De bioscooptheaters van Pathé en Gaumont (Place Clichy) zün nog gesloten. Des avonds hadden de groote boulevards denzelfden aanblik als op andere Zondagen. In de theaters werden wel de stukken opgevoerd, waarvoor van overheidswege subsidie wordt ontvangen. De commissie van vertegenwoordigers der vakvereenlglngen in het amusementsbedrijf in het district Parüs heeft nog gisteravond een communiqué gepubliceerd, waarin zü met name acte neemt van de door de regeering genomen maatregelen om de oplossing van het conflict te begunstigen en zich bereid verklaart een werkhervatting in alle inrichtingen, waar tus schen de directie en het personeel overeen stemming zal tot stand komen, onder oogen te zien. Het ministerie van Blnnenlandsche Zaken deelt mede, dat een gedeeltelüke staking in ze kere amusementsgelegenheden te Parüs is ont ketend. De minister-president en de minister van Blnnenlandsche Zaken zün bereid de inmiddels reeds aangevanggn beraadslagingen met het bureau van den algemeen raad voor den arbeid (C.G.T.), de werknemers in het amusements bedrijf en de belanghebbende patroons voort te zetten, teneinde een overeenkomst tot stand te brengen omtrent zekere punten. Dreigfnc met een sympathie-staking Van IMAM arbeiders der General Motors in de V.S. met de actie der stakers in Canada. Voor het partübestoor der 8.F.I.O. doï^ Léon Blom een roerend beroep op de eenheid en discipline in de partü- Kapitein .Aardappel Jones", de gezagvoerder van de Marie Llewellyn, die sinds Jaren regel matig aardappelen verscheept van St. Jean de Luz naar Bilbao en zich niet wil storen aan een blokkade, is vanmiddag in Noord-Weste- lüke richting uitgevaren, zonder zün bedoelin gen kenbaar te maken. Wellicht heeft hü deze richting slechts genomen als een list om de blokkade voor Bilbao te verbreken. Het is echter ook mogelük, dat hü den steven naar buis wendt en naar Wales terugkeert. De raadgeving” naar zün vertrekhaven terug te keeren, die gisteren door eep Britschen tor pedojager is gegeven aan het Engelsche vracht schip Llewelyn, dat trachtte de blokkade der schepen voor Bilbao te breken, heeft aanleiding gegeven tot een protest van sir Percy Harris, een der voornaamste liberale afgevaardigden, te een redevoering, die hü te Newport op het eiland Wight, heeft uitgesproken. Spr. herinnerde aan de belofte der regee ring de schepen in volle zee onder alle om standigheden te beschermen en verklaarde: „Door Eden heeft de regeering beloofd Brit- sche schepen, die niet-verboden goederen vervoeren, met oorlogsschepen in volle zee te beschermen tot aan de grens der terri toriale Spaansche wateren. Hoewel Eden den Britschen schepen heeft aangeraden niet naar Bilbao te gaan wegens het münengevaar, heeft hü nader aangegeven, dat hü niets zou doen om hen te belemmeren. De liberale partü wenscht, dat deze belofte Uiterst gestreng gehouden wordt’. In den loop van den middag weigerde echter het personeel van verscheidene bi oscopen aan den arbeid te gaan. In de journaaltheaters werd het personeel door nieuwe arbeidskrachten aangevuld. Vele in richtingen, zooals de Folies Bergère en het Casino de Paris, bleven gesloten. De Opéra en de Comédle Franqalse ondervonden geen hinder van de staking. HET CORDOBA FRONT NOORD WEST MADRID 01 5TRUD TEM H00RDU VAN GUADALAJARA HET OFFENSIEF TEGEN BILBAO M

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 1