Heeft Brabantia ook thans weer groote plannen? Ajax ziet de kansen weer stijgen Uitstekend begin der titelhouders R.F.C. NAAR DE EERSTE KLASSE EINDHOVENSCHE CLUB SLAAT H.B.C. MET4-2 a VAN HET KATHOLIEKE KAMP Gelijk apel tegen S.D.O. in Buaaum K.N.V.B. E.M.M. niet tegen V.V.Z opgewassen Federatie-elftal wint te Schijndel VAN HET KATHOLIEKE KAMP Na-competitie der tweeden o 1 3 - Kampioenscompetitie ingezet Gelijk spel tusschen G.D.A. en G.V.O. De Meer loopt een 2-0- achterstand in Z.F.C. en Ensched. Boys degradeeren Belgische voetballers stellen teleur o 1 3 3 "E 3 S MAANDAG 19 APRIL 1937 ’s Heerenberg eindigt op de laatste plaats Lichtwedstrijd op 12 Mei in het Stadion te Utrecht zuid n De Loosduiners mogen dubbel en dwars tevreden zyn BON©SELFT AL—WESTHAM UNITED M-St goed op dreef A tegen Volendam KAMPIOENSCOMPETITIE «i Opnieuw hebben de twee thuis- spelende ploegen in de kampioenscompetitie gezegevierd 3 t S 0 1 Boaache ploeg met 40 geklopt De situatie is nu: Ajax Feyenoord Go Ahead degens P.8.V. Janssen en (Wll- Geybel Be Quick Schlntz Joh. Na de rust neer hier nu eindelijk de beslissing aal vallen. Xerxes—D. W. 8. HeraclesB. V. In Zuid I gingen alle wedstrijden wegen* terreinafkeuring niet door De Hilversummers verliezen in Zaandam met S3 Een 41-zege van de Zuilenache club Groote zege van ’t Gooi in den plaataelyken atryd tegen Hilversum Een 21-nederlaag tegen Zwitser land te Brussel 3 3 1 1 1 O i sterk in de meerderheid, waarbij 'raaie safes vertoont bij schoten l W. de Vaan. In de .laatste tien m de wit-zwarten weer opzetten, mmage kan v. d. Llnderj den ach- en trap heeft naast gescho- ie onmlddeUijk daarop uit Voor den aanvang van den wedstrijd bood de H. B. C.-aanvoerder Brabantia een ets van den Haarlemschen St. Bavo aan. later EMM- hoede laat zich niet meer passeeren en met een 3 overwinning van WZ komt het einde. 14 8 7 7 7 7 5 4 4 1 7 6 7 8 7 8 8 10 M 19 18 17 17 18 16 14 13 10 18 17 16 18 16 18 14 16 17 16 15 11 8 8 7 8 5 6 5 3 3 3 2 3 3 4 2 2 2 M 34 18 18 17 15 14 14 12 8 63—18 51—19 37—32 45—36 30—30 54—40 34— 42 35— 61 25—72 28—61 RP.C. ZP.C. 8V.V. Afdeeling I 1 1 1 Afdeeling V 1 1 0 1 2 1 3 3 2 3 3 4 0 1 1 1 1 0 o o o 1 1 1 0 1 1 3 3 2 6 3 1 2 3 0 11—9 0—8 De Amsterdammers wonnen immers voor tweede maal van P. S. V., dat zich nu wel als uitgeschakeld kan beschouwen. De Eindhove naren gingen in de hoofdstad met 5—3 ten onder. Voor de na-competitie der nummers twee werden gisteren wederom twee wedstrijden ge speeld, die de volgende resultaten opleverden: 5—8 3-1 3 t. t EMM krijgt hoop en deze stijgt als de rechts binnen vrij spoedig kans ziet van dichtbij den bal onder de lat te plaatsen en hierdoor -den stand op 4—3 te brengen. 17 18 16 17 18 16 17 18 17 i» 63—17 36—27 33—39 47—41 42—52 31—39 46—44 44—46 21—36 35-54 WA vvz TYBB Volendam Wilskracht WIJ HMS De Meer SDO EMM 33 28 19 19 18 16 11 van Met t Gooi Hilversum R.C.H. Hee renveen W.V.V. gingen weten te zegevieren, waardoor in dit geval de kansen van Ajax weer belangrijk gestegen zijn. 3 3 7 7 8 0 6 8 11 12 66—26 45—38 38— 37 39— 45 54—49 35—40 24^28 39—38 41—53 31—62 11—3 3—12 Brabantia Schijndel Venl. Boys Kolplng Dongen Wilhelmina Mulo Best Vooruit 8. V. B. RJLT.V.V, Ajax Be Quick Go Ahead Feijenoord P. S. V. Bjit DE SPORTWEKE Het Belgische elftal bestond uit: Braet, doel; Paverick en Joacim, achter; Dalem, Stijnen en Winter, midden; Buyle, Ceuleers, Voorhoof, Raymond Bralne en van den Eynde, voor. OOST 18 16 17 17 18 18 15 16 18 17 Afdeeling UI 3 1 1 Afdeeling II 3 1 0 R De rust gaat in met gelyken stand, nadat de Heemateedache ploeg de leiding heeft genomen De eerste helft van den strijd was niet van de beste soort. Het raritmelde In den HM8-aan- aantal spel l het daaraan geen uitdrukking te geven, en daar de aanvals- linle van de bezoekers het zwakste deel van het geheel was, bleven doelpunten uit. In de tweede helft ging het direct veel beter en nog maar even was men aan den gang, toen Hengelo Quick Ensched. poys Ofschoon aan belde kanten nog enkele kan nen kwamen, bleef de stand 10. Na de hervatting pakte G. V. O. sterk aan en buitenspel ge- van een Nog Treffers Voste- Vogldo Lob. Boys Quick V. D. Z. Emos 8DO.U.C. Altlor Heerenberg 5 3 3 11—14 In afdeeling I heerscht nog volop spanning, wat mede voor een belangrijk deel het gevolg is van de 51 zege van t Goot in den plaat- selijken strijd tegen Hilversum. Beide Hllver- sumsche clubs, die elkaar thans tweemaal ont moet hebben, beschikken nu over drie punten uit drie wedstrijden, terwijl R.C.H. twee punten heeft. De Haarlemsche club moet echter met belde tegenstanders nog eenmaal de kruisen. Gisteren is de positie van de Racing er in leder geval niet slechter op geworden. De club uit de Spaamestad heeft nu nog een behoor lijke kans om zich te kunnen handhaven, al Is het daarvoor noodtg, dat zj) In de twee nog resteerende wedstrijden minstens drie punten 2 2 3 3 3 2 3 4 5 2 Naar wij vernemen, zal op Woensdag 13 Mei in het Stadion te Utrecht een lichtwedstrijd worden gespeeld tusschen een Bondselftal en de Engelsche club Westham United. Dit elftal speelt tusschen 6 en 16 Mei een viertal wedstrij den in ons land en komt op 13 Mei te Utrecht. Het is niet onwaarschijnlijk, dat het Bonds elftal, naast diverse Internationaals, ook eenlge Utrechtsche spelers zal bevatten. een wedstrijd het resultaat hiervan Altlor slaagde er na. In Schijndel heeft het Federatie-elftal Zon dag een oefenwedstrijd gespeeld tegen een Bos sche ploeg, waarin nog al wat wijzigingen wa ren gekomen, doordat o.a. de Brabantla-spelers In ve'rband met de kajjipioenscompetitle na tuurlijk niet beschikbaar waren. Het Federatie- elftal, dat een goeden wedstrijd speelde en ook als geheel een behoorlijken indruk maakte won tenslotte met 40, nadat de rust met een 30- voorsprong was ingegaan. Het was een nuttige oefenwedstrijd, waarin de keuze-commissle nog weer eens gelegenheid kreeg om de verschil lende spelers te beoordeelen om zoodoende in Mei a.s. tegen Oostenrijk een zoo sterk moge lijk team te kunnen opstellen. Het Federatie-elftal was gisteren aldus sa mengesteld In den tegen de kampioenen van West II gespeelden wedstrijd heeft Brabantia gisteren te Eindhoven de verdediging van zijn titel ingezet met een fraaie en verdiende 42- overwinning, nadat de bezoekers na ruim 20 minuten de leiding hadden weten te nemen. Slnnlge met een hard schot scoorde. En vlug daarna bracht De Hosson met een zeer fraai schot den stand op 20. Met HMS het meest aanvallend verstreek de tijd, totdat 10 minuten voor het einde Volendam een tegenpunt scoor de (31). Dit was voor de Zuilenaren het sein tot stevig aanpakken en bijna terstond grootte Hoonakker den voorsprong tot Dat Be Quick op eigen terrein een seer gevaarlijke tegenstander Is heeft Go Ahead gis teren tot zijn nadeel ondervonden. De Deven- terploeg kon het nX in Groningen niet bolwer ken tegen de wlthemden, die Halle ca. een 30 nederlaag toebrachten, waardoor de papie ren van de Oostelijke kampioenen aanzienlijk zijn gedaald. Beide ploegen spelen voor wat zij waard zijn en elk oogenblik kan verandering van den stand verwacht worden. Langzaam maar artcer echter verovert WZ terrein en ongeveer 10 min. voor het einde wordt het pleit beslecht, als Bayens tweemaal hard Inschiet, waarvan de laatste maal raak 53. Hiermede Is de Zaansche zege een feit. Wel doet EMM hardnekkige po- Doel: W—Alsemgeest (D.H.L.). Achter: Gigenback (Geel-Wit) (Graaf Willem). Midden: Kehner (Spartaan), helmina) en Pit (Emos). Vóór: K. Konlng geest (D.H.L.), B. Beerenschot Nienhaus (S.D.O.U.C.) en (R.K.N.A.C.). Op de Avus-baan te Berlijn, waarvan men de helling der Noordelijke bocht verhoogd heeft, werden dezer dagen proeven genomen, waarbij de renwagens met een snelheid van naar schatting 180 KM. per uur door de bocht vlogen val, en daar Volendam met een groot i Invallers verscheen, was ook bij hen het onsamenhangend. De thuisclub was wel meest in den aanval, doch vermocht dc Slechts 20.000 toeschouwers woonden Zondag In het Heyselstadlon te Brussel den landenwedstrUd BelgiëZwltse--.nd bij. welke door de gasten met 31 werd gewon nen na een vooral van de zijde der Belgen teleurstellende ontmoeting. doch zonder herhaaldeljjk onderbroken. fraai staaltje het middenvt »a vjjf minuten was het 11 door de Jong die een missen van de Voorburgsche achterhoede wist te benutten. Fel werd om de overwinning gestreden, doch tot scoren kwam het niet meer. O. D. A kan met dit gelijk spel zeer 84a, - Ook tal van competitiewedstrijden gingen wegens terreinafkeurlng niet door, iets wat In Zuid I, waar nog steeds op den kampioen wordt gewacht, met alle vastgestelde ontmoe- tevredeni tlngen het geval was. We zijn benieuwd, wan- Gisteren had ofe het G. D. A.-terrein te I los duinen de eerste degradatie-wedstrijd plaats tusschen G. D. A en G. V. O. Nadat de Haagsche aanvoerder de Konlng den bezoekers bloemen had aangeboden bij ge legenheid van het behaalde afdeellngskam- Ploenschap werd begonnen. De Hagenaars waren direct sterk in den aan tel en na enkele minuten wist Paters de score te openen, 10. In de promotie-degradatie-coanpetities zijn gisteren reeds eenlge beslissingen ge vallen. R.F-C. heeft zich nX in de rijen der Rotterdamsche eerste-klassers kunnen scharen, terwijl Z.F.C. en de Enschedesehe Boys het volgend jaar In de tweede hls we' hun geluk zullen moeten beproeven. De Belgische voorhoede is vooral sterk te gengevallen. Voorhoof was geheel uit vort- en hij miste talrijke kansen. Zelfs een omzetting tegen het slot met Bralne als midvoor, mocht niet baten. In het Zwitseruche elftal was Xam Abegglen de beste speler uit den aanval. Hij werkte bijzonder hard en hij smaakte het ge noegen na vijf minuten zijn land de leiding te geven. De eerste speler van het veld was echter de Zwitsersche back Minelll, het groote strui kelblok voor de Belgische aanvallen. In de tweede helft de rust was ingegaan met een 10-voorsprong der Zwitsers ter- hoog/e de rechtsbuiten Bickel den stand tot 30. De mlddenllnie der Zwitsers was beter dan die van de Belgen. Vooral Stijnen was niet in den vorm, waarin hij twee weken geleden te Antwerpen tegen Nederland speelde. In den resteerenden tijd hield Mtnelü na. goed stand, aoodat het einde kwam met H 3—3o overwinning der Zwitsers. WZ begint met een snel aantrekkelijk spel, waartegen EMM niet op kan en vrij spoedig heeft v. Halderen den stand op 20 gebracht. De aanvallen blijven elkaar snel afwisselen en als de linksback van EMM in het nauw wordt gedreven, plaatst hij den bal in eigen doel 30. EMM komt echter steeds beter spelend op het VVZ-doel af en juist kan Wiegman een scherp schot tot corner werken, terwijl even Huysman keurig redt tusschen enkele spelers in. Als Olie een snellen aanval onder neemt, plaatst hij den bal in den hoek en de stand is 40. Direct hierop echter Is het Ter- Uen, welke Wiegman met een keihard schot passeert en den stand op 41 brengt, waar mede de rust aanbreekt. Na de rust komt EMM geweldig opzetten Huysman en de Lange moeten zeer hard wer ken om onheilen te voorkomen, doch het lukt hun niet en het is Poort die keurig inschiet Als na de thee het spel is hervat zijn de eerste aanvallen voor de gasten, waarbij Korte- kaas een groote activiteit ontplooit. De Braban- tlaverdedlging krijgt het dan even zwaar te ver antwoorden. Als Louwers, die den geheelen middag uitstekend op dreef is, is ultgeloopen en mist, weet M. van Osch vanaf de doellijn een schot van Ruygrok te keeren. Brabantia slaagt er in het spel te verplaatsen, maar herhaaldelijk moet de Eindhovenaar W. de Vaan het afleggen tegen rechtsback Vinke en rechtshalf Drayer, welke spelers wel eens meer dan noodig van hun lichaamskracht gebruik maken. Als de thuisclub een vrijen trap wegens free kick krijgt te nemen, jaagt A. van Osch van grooten afstand het leder juist onder de lat door in de touwen. (21). *De gasten doen dan eenlge tegenaanvallen. Hun aanvallen worden vermeend WEST I 16 13 In Zuid n boekte RKTW een keurig succes, door in Tilburg met 53 van Wilhelmina te winnen. Zal de TUburgsche club zich dus toch nog in veiligheid weten te brengen? Het was gisteren In leder geval voor haar geen ongun stige dag, temeer niet daar SVB met 2van Dóngen verloor. In het Oosten kon slechts doorgang vinden, maar was van veel belang, in, te Arnhem VDZ met 20 te kloppen, waardoor de Deventer-club zich nog juist vei lig stelde, zoodat ’s Heerenberg nu het kind van de rekening is geworden. De Meer veroverde in West I een kostbaar punt, dat de Amsterdammers een heel eind uit de gevaarlijke zóne bracht, hoewel zij nog niet in veiligheid zijn. Het zal nu echter wel uit sluitend gaan tusschen SDO en EMM, die el kaar nog In Hilversum zullen ontmoeten. SDO speelde gisteren In Bussum gelijk tegen De Meer, terwijl EMM in Zaandam het onderapit moest delven tegen' VVZ, dat de Hilversum mers met 53 versloeg. Voorts behaalde HM8 In Zullen een 51-zege op Volendam, hetgeen van de Zullensche rood-wltten een fraaie pres tatie mag worden genoemd. Ook voor de promotle-competltles werden enkele wedstrijden gespeeld. GVO begon In West II niet slecht, door in Loosduinen tegen GDA met 11 gelijk te spelen en Eendracht kan in het Oosten op een goeden start terug zien. De club uit Wychen won nX met 52 van Hulhuiaen. De standen zijn: Binnen de minuut neemt S. D. O. de leiding als Molenaar een fout van keeper Hoeboer met een doelpunt afstraft (10). De gasten komen daarna een oogenblik s'terk opaetten, doch het resultaat van hun aanvallen blijft beperkt tot eenlge corners, die geen resultaat afwerpen. De Bussumsche aanval zit intusschen ook niet stil en diverse schoten van Motenaar worden door Hoeboer gekeerd, terwijl tweemaal de lat redding brengt. Aan beide kanten zijn de ver dedigingen tegen.het zwakke aanvalsspel opge wassen, zoo dat zich zelden een gevaarlijk mo ment voordoet. In de tweede helft is 8. D. O. voor loop ig In de meerderheid en het duurt niet lang of Mo lenaar benut een lagen voorzet van Franke om het tweede doelpunt te scoren (20). De Meer komt nu in het offensief. Bij een aanval van den linkervleugel wordt ’t leder te gen de deklat geschoten, waama de Jong met ’n kopbal scoort (31). Eenlge snelle aanvallen vaa^S. D. O. doen het Meerdoel in ernstig ge- valr verkeeren. Geheel onverwachts komt ech ter de gelijkmaker als bij een scrimmage voor liet Bussumsche doel het leder vla diverse hoofden in het net belandt (32). 8. D. O. blijft daaarna voortdurend In het offensiefdoch slaagt er niet in het winnend punt te scoren. ver- Van de talrijke kansen, die daarna in de en kele'‘minuten nog ontstonden wist Slnnlge er één te benutten. Het einde kwam dus met een 41 zege voor HMJS. Van Schijndel in het Bossche doel moest al direct na het begin optreden, wat hem goed afging. Eenlge malen wist hij op fraaie wijze zijn doel voor doorboring te behoeden. Toen de Bossche backs Vorstenbosch en van Bree na ongeveer een kwartier spelen leeljjk misten, had Beerenschot geen moeite om de federatle- ploeg de leiding te geven. De achterhoede der Bosschenaren was hierna heelemaal de kluts kwijt, met het gevolg, dat Alsemgeest spoedig den voorsprong kon vergrooten (20). Niet lang daarna bracht Beerenschot den stand op 30 na een goeden voorzet van Konlng. Het merkwaardige is, dat van de negen tot dusver gespeelde kampioenswedstrijden de bezoekers slechts eenmaal succes hebben geboekt. Dit was het geval in Eindhoven bij P. 8. V.Ajax. In alle andere gevallen vie len steeds de belde punten aan de thuisclub ten deel. succes. wegens vermeend buitenspel Dan noteeren wij een bijzonder voetbal van d*Hooghe, die vanaf het middenveld naar voren trekt om na han dig om de verdediging te zijn heengedraaid, Neve uit zijn doel te lokken, om dan het leder in het verlaten doel te doen verdwijnen. (31). zijn dan 20 minuten der tweede helft verstreken. Wee^**komen de rood-blauwen op zetten, waarbij zjj een vrijen trap krijgen te nemen. welke door het blnnentrio verkeerd wordt beoordeeld. Direct daarop onderschete Louwen een fraaien voorzet van Gleske. D\ thuisclub Is mede, doordat de gasten vermoeid geraken, thai Neve eenlge yan Trlnus minuten kon en uit een sc, terstand verkleinen (32). Nauwelijks is afgetrapt opHessels scoort, doch HaUe ziet zich door een der Groningsche aanvallers gepasseerd in den gisteren gespeelden wedstrijd Be QuickGo Ahead, welke ontmoeting de Deventer club met 30 verloor (Volendam), C. Alsem- Lachapelle), verovert. In afdeeling II werd RFC. zonder zelf te spelen eerste klasser, daar Z.F.C. het In Zaan dam tegen 8.V.V. niet verder kon brengen dan een puntloos gelijk spel, een resultaat, waar door de roemrijke Zaansche club uft de eerste klasse verdwijnt. Dit lot treft in het Oosten de Enschedesche Boys, die voor de tweede maal en zelfs met dezelfde cijfers, n.l. 43, van Hengelo verloren. Het was wel een hard gelag voor de Boys, die aanvankelijk een 30 voorsprong hadden. De wedstrijd tusschen Quick en Hengelo in Nij megen zal nu moeten uitmaken, of de Twent- sche club promoveert. B(j een gelijk spel zou dit reeds het geval zijn, maar bij een nederlaag van Hengelo krijgt Quick nog een kans in een beslissingswedstrijd. W.V.V., dat de vorige week In het Noorden zoo fraai startte, kon het gisteren in Winschoten evenwel niet bolwerken tegen Heerenveen. De Frlesche club won met 32 en heeft hierdoor thhns de beste papieren. De standen zijn op het oogenblik: Beide ploegen stellen zich compleet op als scheidsrechter Boddeke beginnen laat. Als d'Hooghe voor de thuisclub heeft afgetrapt, set Kortekaas met een forsche trap de HBC-voorhoede aan het werk, waarbij het leder echter out gaat. De gasten komen er dan beter in, en daar Stoker een ze^r onzekeren indruk maakt, we ten zij herhaaldelijk gevaarlijk voor het Bra- bantla-doel te komen. Vooral het Traale werk van midvoor Martin valt op. Telkens gooit hij het spel open waardoor de vleugels gelegen- - beid krijgen snelle aanvallen te ondernemen, waarbij de rood-blauwe verdediging meermalen alleen redding weet te brengen ten koste van corners, die echter niets opleveren. Goed gesteund door de mlddenllnie, waarin A. van Osch schittert, weet ook de thuisclub eenlge tegenaanvallen te ondernemen, en Neve in het wlt-zwarte doel aan den tand te voelen, waarbij hij al spoedig minder safe blijkt dan zijn overbuurman. De thuisclub kruipt dan door het oog der naald als Louwers is t^tgeloopen en het leder bjj een zacht schot van Toledo tergend langzaam naast rolt. In de 22e minuut heeft HBC echter het lang verwachte succes als bjj een der vele wlt- zwarte aanvallen Martin een opgelegde kans mist, doch Toledo, die naar binnen is gezwenkt, op eenlge meters afstand Louwers het nakijken geeft. (01). Na dit succes trekt de HBC- middenlinie .zich eenlgszins terug. De thuisclub valt dan energiek aan en als Hessels uit een ten, weet dTf een pass van mssels onverwachts Neve te ver rassen (11). Er zjjn dan 28 minuten ge speeld. Het wordt nu een gelijk opgaande strijd met beide partijen beurtelings In den aanval. Opnieuw denken wij de gasten de leiding te zien nemen als Stoker mist, doch Louwers weet door ultlpopen het gevaar te keeren. De inzet der kampioenscompetitie van den I.V.C.B. is gisteren niet erg fortuinlijk geweest, "want er kon reeds den eersten dag een wedstrijd niet doorgaan, daar het Trefferz-veld in Groesbeek werd afgekeurd. Zoodoende werd er alleen in Eind hoven gespeeld, waar Brabantia uit stekend startte door met 42 van H.B.C. te winnen. In de tweede helft gaven de Bosschenaren beter partij. De voorhoede kreeg talrijke kan sen. maar het juiste schot bleek ten eenenmale soek te zjjn. De federatle-achterhoede had nu heel wat werk te verzetten, maar mede met be hulp van Fortuna werden doelpunten voorko men. Even voor scheidsrechter Holterhues het eindsignaal gaf, had Beerenschot nogmaals succes, toen hij den bal uit een voorzet rechts op fraaie wijze Inkopte (40). dezen stand kwam het einde. dit doelpunt wordt wegens annuleerd. Het Is echter slechts uitstel executie, daar direct daarop Hessels uit vrijen trap den stand op 42 brengt, enkele minuten zijn te spelen en dan klinkt het eindsignaal. De opstelling der elftallen was als volgt: BRABANTIA: H. Louwers, doel; G. Stoker en M. van Osch, achter; W. v. d. Boogaard, A van Osch en P. Deursen, midden; H. de Vaan, H. Trlnus. F. d'Hooghe, M. Hessels en W. de Vaan voor. H. B. C. J. Neve doel; C. Vinke en L. Biermans, achter; H. Drayer, Kortekaas en J. Leuven, midden; W. Toledo, J. v. d. Linden, A Martin, C. Ruygrok en W. Gleske, voor. o o o o o 3 2 2 CL. Opnieuw hebben in de kampioen»- competitie beide thuisspelende vereeni- BJj een wedstrijd voor de adspiranten-ootnpe- title van den Apeldoomschen Voetbalbond was Zaterdagmiddag de eindstand 640. Het win nend elftal was echter nog geenszins content Het verweet den scheidsrechter den tel kwijt geraakt te «Un. De eindstand zou 87—0 moeten zijnl In Maastricht werd Zondag een wedstrijd ge speeld tusschen Nederland en Belgisch Limburg om de Coupe Coenegracht. De Belgen wonnen met 42. waarmee zij verdiend revanehe namen voor de 43-nederlaag, welke zjj op 'n Rijdende tram moet men al tijd rechts Inhalen, alléén wanneer Jh rechts niet voldoende weg breedte Is. mag men de tram links voorbijrijden. 2 3 3 3 5 7 5 9 7 10 13 12 9 7 6 8 8 7 7

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 21