dt met PALMOLIVÈ gewasschen De VUFLING DIONNE won s M A.S.I.B. lenigt den nood der inlanders 1 OPROEP JOT STEUN DE RAMP DER VAN DER WYCK Zware lasten op het wegverkeer VRUDAG 23 APRIL 1937 PER STUK I Getuigenverhooren Buma krijgt gelijk De vergoeding aan exporteur* Afkoop van tiendrente Luistert morgen naar uw omroep Geschenk van de K.L.M. Voor den SOO.OOOsten passagier WILLEM VAN ORANJE Voedseluitdeeling door Net Arib, ia Midden-Java, K“"^ere-doctor der Atheensche Universlteit Onderscheiding voor Prof. Drerup Hoogere ontvangsten bü de Spoorwegen KOOPT ENGELAND DUITSCHE ZEPPELINS? De jaarvergadering der K.NJVC. Geboortedag wordt Zaterdag herdacht if Door de radio wordt op allen een beroep gedaan ten bate van onze Oost UITVOER VAN VERSCH VARKENSVLEESCH Voort zetting van de behandeling voor den Raad van de Scheepvaart Voor diensten naar Canada en Zuid-Afrika Hulpverleening aan Spanje EEN LES VOOR IEDERE MOEDER - EN VOOR ELKE VROUWI Dr. 28 E Wil omroep- naar In oni land gaat *t automobilisme de laatste jaren naar verhou ding achteruit In het conflict met de vereenigingen Nederlandsche ambulance vertrokken De roerganger Marlie. die van midder nacht af de roer-tom waarnam, legde er -seinen i voor de nog ingetreden jaren voor hare contante waarde op dien datum, kan worden afgekocht. Formulieren voor den afkoop van tiendrente zijn kosteloos verkrijgbaar ten kantore van de controleurs der grondbelasting en van de ont vangers der directe belastingen. Volgens de ..Morning Post” Is te Londen een Brltsch syndicaat gevormd, dat voornemens Is Duitsche luchtschepen te koopen en in dienst te stellen voor het verkeer naar Canada en Zuid-Afrika. Ook zou men voornemens zijn in Engeland zelf met den bouw van luchtschepen onder Duitsche leiding te beginnen. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan der universlteit te Athene, is prof. dr. J. Ph. E. Drerup. hoogleeraar in de Orleksche letter- en oudheidkunde aan de Universlteit te Nijmegen, benoemd tot eere-doctor. De minister van Financiën vestigt de aan- dacht van belanghebbenden op het bepaalde bij i artikel 18 der Tiendwet 1907, krachtens weike bepaling jaarlijks vóór 1 Juli de tiendrente over i Een andere getuige, de olieman Roajan, die in de machinekamer waeht liep, is eveneens eerst tegen 12.45 uur tot de ontdekking geko men. dat het schip een beetje overhelde. De verdere behandeling van deze zaak werd daarna uitgesteld tot een nader te bepalen dag. De volgende getuige is de derde stuur man van de Van der Wyck. de heer A. C. Verseput. die op de vraag van den voor zitter of er iets gebeurd is, dat volgens den getuige in verband kon staan met het ver gaan van de Van der Wyck, verklaarde. „Toen wij in het dok waren, is het schip op een gegeven moment scheef gevallen". De oorzaak is hem onbekend. het .groot op Vwie- van oe -- Koninklijke de voor- vieren, staat op het oogenblik nog niet vast. Er zijn evenwel verschillende plannen en als een hiervan noemde spr. het denkbeeld om een reis naar Ned.-Indlë te organlseeren, een 1 idee, dat bij de leden reeds veel weerklank heeft gevonden. In het gebouw van den Ondememers- raad voor Ned.-Indlë te *S-Grsvenhage werd dezer dagen door het Hoofdoomité van het Alg. Steunfonds voor Inheemsche behoef- tlgen (A. 8. I. B.) een overzicht verstrekt aan de persvertegenwoordigers, met be trekking tot zijn actie hier te lande. Dit overzicht werd gegeven speciaal met het oog op den radlo-avond op 24 April as., door de gezamenlijke OnAoepvereenlgingen aan het Fonds aangeboden. De Eere-presidente van het Comité, mevr. A. C. de Jonge, geb. Baronesse van Was senaar, echtgenoote van den vorlgen Gouv.- Oeneraal van Ned. Indië, verstrekte tijdens dit onderhoud met de pers eenige gege vens. Het Centraal Crisis Comité voor steun asm werkloozen, dat in Batavia zetelt, was even min bestand het probleem van den steun aan de Inheemsche behoeftigen tot oplossing te brengen en daar dit probleem op een gegeven oogenblik in 1935 zóó acuut werd, dat met het aanpakken ervan niet meer gewacht mocht worden, is op 7 Augustus 1935 het „Asib” ont staan. Eene instelling dus. geboren uit den nood der tijden en alleen In stand te houden in den tegenwoordlgen vorm, zoolang het re den van bestaan heeft. Dit sluit niet uit dat er ook wanneer de economische toestanden weer normaler zullen zijn een permanente instelling Inheemsche „Armenzorg” zou kun nen ontstaan met tehuizen voor bedelaars, zwervers, gebrekkigen, blinden, enz. Dit zou zelfs zéér te wenschen zijn, daar georganiseer de hulp voor duizenden van die ongelukklgen thans ontbreekt. o Het „Asib” werkt in leder gedeelte van Ja va en Madoera naar de behoeften van de landstreek en de omgeving. In en om de groote steden, waar het aantal dakloozen en zwer vers nog gestadig toeneemt, worden door Aslb- gaarkeukens duizenden dagelijks gevoed met een stevig maal van rijst, gedroogde visch en groenten. In Soerabaya alleen Is men bezig het aantal porties per dag tot 2.000 zoo mo gelijk nog hooger op te voeren. Dat beteekent dus, dat alleen op één plaats het Asib binnenkort bijkans één mlllioen por- leeft dat zij niet veel verliezen lijden kan. Tot nu toe heeft Java nooit een georgani seerde „Armenzorg" voor de Inheemsche be volking gekend. Dit is te verklaren uit het feit dat In de Inheemsche maatschappij de onder linge hulpverleening een primaire plicht is. Bij misoogst of andere rampen kwam het Gouver nement te hulp maar overigens werd binnen familie- of desaverband voorzien in den nood van behoeftigen. Daarin is verandering geko men door de diep-Ingrijpende crisis welke een zoodanige verarming van de bevolking ten ge volge heeft gehad, dat familie en desa veelal niet meer aan bovengenoemden prlmalren plicht kunnen voldoen. Wel bestaan er In som mige regentschappen t. g. regen tschapskassen, maar deze worden gebruikt by nationale ram pen, overstroomingen, aardbevingen, vulkani sche erupties e. d., en voor de armen „die al tijd in ons midden zijn" ook In Ned. Indië zorgen deze regentschapskassen niet. Zaterdag 34 April gedenkt ons land den ge boortedag van Willem van Oranje. De groep Ne derland van het Algemeen Nederlandach Ver bond wekt daarom alle vaderlanders op. dien dag de vlag uit te steken, om op deze wijze de nagedachtenis van den vader des vaderlands, den grondlegger van onzen Staat, te eeren. Gurrea waarna het groepje den middagtrein naar Parijs nam. Vrijdagavond wordt de reis naar Spanje voort gezet. Bijzonderheden betreffende dezen wedstrijd zijn gepubliceerd in de verschillende radlo-om- roepbladen van deze week. Voor dezen wed strijd zijn 2500 prijzen beschikbaar gesteld, van welke een zeer groot gedeelte is afgestaan door de Nederlandsche Industrie. Van vele zij den werden tevens blijken van belangstelling en waardeering ontvangen voor den arbeid van het A. 8. I. B. Ook vanuit kringen in onze Nederlandsche samenleving, waar men zelf voor groote zorgen zit, is op bijzondere wijze medewerking betoond, met wat tot dusverre door het Comité hier te lande werd verricht. Omstreeks over een week verwacht de KLM haar 500 OOOsten passagier. Haar of hem zal een legpenning met inscriptie worden aangeboden, zoomede twee retourbiljetten voor een bulten- landsche vlucht met verblijfkosten voor vyf dagen. Het bestuur van de Vereeniging van Neder landsche exporteurs van vleesch en vleesch- producten heeft dezer dagen een adres aan den minister van Landbouw en Visscherjj gericht, inzake de consent-vergoeding aan exporteurs van versch varkensvleesch. Het bestuur betreurt het ten zeerste, dat de minister blijkens zijn mededeeling het voornemen koestert de ver goeding op te heffen. Velen der betrokken exporteurs verkeeren, door het stilliggen van hun bedrijven, in zoo danige nooddruftige omstandigheden, dat zij de uitkeering in kwestie, hoewel voor den een grooter dan voor den ander, ten eenenmale niet kunnen missen. Bovendien zou, door deze opheffing, 't rechts- en billijkheidsgevoel van deze exporteurs ten zeerste worden geschaad. Het bestuur verzoekt daarom den minister alsnog op het meergenoemd voornemen terzg te komen en de uitkeeringen in kwestie te be stendigen. den nadruk op, dat hij eerst om kwart voor een des nachts merkte, dat het schip eenige slagzij vertoonde. De morselamp- seinen, welke door den wachtdoenden stuurman Stada met de pasaeerende Reaal waren gewisseld, waren toen reeds afge- loopen De Van der Wyck ging circa zeven minuten over een ’s nachts ten onder. De geschatte ontvangsten der Ned. Spoor wegen over Maart 1937 bedroegen totaal ƒ7.836.000 (geschat Maart 1936 ƒ7.031.000). Van 1 Januari af waren de geschatte ont vangsten (ƒ.22.585.850) drie ton boven de definitieve van het eerste kwartaal 1936 (ƒ22 282 121.24). terwijl het eerste kwartaal 1936 ten opzichte van 1935 daar rond ƒ2.700.000 beneden was Het Hof overwoog in zijn arrest o.m„ dat de auteurswet aan den auteur het absolute recht geeft het gebruik van zijn werk te verbieden en aan het toestaan daarvan condities omtrent betaling te stellen. Omtrent de bewering, dat een verbod van het repertoire van Buma te onbestemd zou zijn om te kunnen worden op gevolgd overwoog het Hof, dat wie een werk wil uitzenden zich tevoren moet verzekeren van de toestemming van den rechthebbende, het geen in dit geval des te eenvoudiger is, daar Buma een lichaam is waarbij ongeveer alle componisten zijn aangesloten, zoodat het een voudig is omtrent het repertoire inlichtingen te verkrijgen. Voorts overwoog het Hof. dat van misbruik van recht in dezen geen sprake was, daar dit verbod gevraagd wordt om tot exploitatie te kunnen komen en geenszins om de andere partij onnoodig nadeel toe te brengen. Op deze gronden werd een verbod uitgespro ken voor de radiovereenlgingen om, zoolang zü daartoe geen toestemming hebben verkregen van Buma, het repertoire van dat bureau uit te zenden met oplegging van een dwangsom van 400 per dag voor het geval dit verbod zou worden overtreden. Voorts werden de omroepvereenigingen elk in de kosten van het proces veroordeeld be- -- 400,—. Voor het Buma trad Mr. J. Heintz en voor de omroepvereenigingen Mr. Dr. P. J. Wltte- man op. Het telt, dat het automobilisme hier te land^. den laatsten tijd naar verhouding zeker nauwkeurige aandacht verdient en dientengevolge heeft in de Donderdagmiddag in hotel Witte Brug te Den Haag gehouden jaariyicsche algemeene vergadering der Nederlandsche Automobielclub, utter van deze organisatie van ruim 7000 automobilisten, mr. J. Linthorst Homan in lijn openingsrede dit vraagstuk in het bij zonder belicht. Mevrouw A. C. de Jonge-geb. bsse van Wassenaer, stichtster en eere- presidente van het Asib Het gerechtshof heeft arrest gewezen in het civiele geding tusschen het Buma (bu reau voor muziekauteursrechten) en de radlo-omroepvereenigingen A.V.R.O., K R O. en V.A.R.A. Het Hof stelde het Buma in het gelijk. Donderdag begaven zich 6 verpleegsters en een verpleger, uitgezonden door de commissie „Hulp aan Spanje” op weg naar Parijs, waar zij zich zullen aansluiten by een groep Amerikaansche en Tsjechnlsche verpleegsters en verplegers, om gezameniyk naar Spanje te gaan. 2y zullen daar in een internationaal hospitaal in Onte- niente werkzaam zijn. De Nederlandsche ambulance Is op bet Spaansche gezantschap te Den Haag ontvangen door den gezant en mevrouw De Semprun y BATA VIA, 22 April (Aneta). De Raad voor de Scheepvaart heeft heden het onderzoek naar de ramp. Welke het «x Van der Wyck getroffen' heeft, voortgezet. De zitting ving aan met het verhoor van den getuige A. M. Schoevers, directeur van de al gemeene volkscredietbank, die tijdens de ramp als eerste-klasse passagier aan boord was. Ge tuige verhaalt uitvoerig zyn lotgevallen ty- dens de ramp. Om dit punt met nadruk in al zyn ernst voren te doen komen, verklaarde spr. van de bespreking van verdere punten te wil len afzien. Ten slotte bracht spr. hulde aan de Alge meene Nederlandsche Verkeersfederatie voor hetgeen door haar werk op dit gebied meer en meer tot de leidende kringen doordringt en hy sprak de hoop uit, dat in dit opzicht grondige verandering zou mogen komen. Spr. besloot met te wijzen op het feit, dat de K. N. A. C. ondanks alles steeds groeit, een bewijs, dat zü als vereeniging nog een groote taak heeft te vervullen. Voor de voorzitter zyn openingsrede aan ving, heeft hy allereerst getuigd van den groo- ten weerklank, welken de vreugdevolle gebeur tenissen in het Koninkiyk Huls ook in de ge lederen van de K. N. A. C. hebben gehad. Op voorstel van den voorzitter werd besloten tele grammen van eerbiedige trouw en aanhanke- Hjkheld te zenden aan H. M. de Koningin, be schermvrouwe der vereeniging en aan het prinseiyk paar, iets waarmede de vergadering onder luid applaus instemde. By de bestuursverkiezing werden de aan de beurt van aftreden zynde bestuursleden, de herren mr. J. Linthorst Homan, H. J. Jan- nlnk en jhr. J. van Vredenburch herkozen. De vergadering hechtte vervolgens zonder discussie en onder dankzegging aan den se cretaris, den heer mr. B. Ph. Baron van Ha- rinxma thoe Slooten haar goedkeuring aan het jaarverslag der dub over 1936. De rekening van lasten en baten over 1936 met een totaal van 193*61.48 en de balans op 31 December 1936 met een eindbedrag vm 1 322.32120 werden goedgekeurd evenals de begroeting voor 1937 sluitende met een totaal bedrag van 184.726.—. By de beantwoording van enkele naar aan leiding der begrooting gestelde vragen, greep de voorzitter de gelegenheid aan om hulde te brengen aan de vroegere bestuurderen, die on geveer veertig jaren de K. N. A. C. op een uitstekende wyze hebben beheerd, waardoor men thans een krachtige positie Inneemt en flinke reserves heeft. Hierna kwamen o.a. de keuring der auto- Verllchtlng, het werk der contactcommissie K. N. A. C.R. A. I. en het gladde wegdek van de Moerdykbrug ter sprake, verschillende «aken, waaraan het bestuur of de daarvoor in aanmerking komende commissies of afdeelln- <en nog eens hun aandacht zullen besteden. In zyn slotwoord wees mr. Linthorst Homan er op, dat de K. N. A. C. het volgend jaar Veertig jaren bestaat. Hoe men dit feit zal Er is dus hulp noodlgl Indië wacht op ons. In verband met den huldigen toestand der geldmiddelen heeft het Hoofdcomité van het Asib voorloopig moeten afzien van achool- voedlng en andere nood tg geoordeelde steun maatregelen in de groote steden. Men wacht in Batavia op geldeiyken steun uit Nederlandz Zonder dezen steun blyft het Asib-werk in de groote steden stagnatie ondervinden. Het Comité deelde ons voorts nog mede, dat ten behoeve van de actie van het A. 8. I. B. door de radio-omroepvereenigingen een lulster- wedstryd georganiseerd is. Spr. wijdde zyn openingstoespraak dezen keer geheel aan de positie van het particulier auto mobilisme in Nederland, welke hy uiterst zwak noemde. Overal rond ons streven de lan den naar vooruitgang van het wegverkeer en terwyi alom de curven van de verhouding tus schen de aantallen van automobielen stygen, worden in Nederland steeds meer lasten op de automobiel gelegd en gaat in ons land het automobilisme naar verhouding achteruit. Het gevaariykste symptoom van alles is ech ter nog wel, dat men in offlcleele kringen biyk- baar de stelling aanhangt, dat de lasten pas te zwaar worden, wanneer het automobilisme opvallend achteruit gaat. Het streven zou juist moeten zyn, de lasten doelbewust zoodanig te beperken, dat het land zou kunnen profiteeren van de groote voordeelen van een bloeiend en vooruitgaand wegverkeer. Zelfs het fiscale doel zou volgens spr. beter gediend zyn met meer auto’s, meer ryden, meer verbruik. Moeder, waarom zou U voor het bad van Uw jongste lieveling, èn van Uw andere kinderen, zeep gebruiken die minder verzachtend en mild is dan Palmolive, de zeep die voor het teere huidje der kleine Canadeesche meisjes Dionne werd gekozen? En ook U. mevrouw.... die prijs stelt op een blijvend aantrekkelijke teint. Geef Uw huid de verzorging die alleen Palmolive zeep, het mengsel van olijf- en palm oliën, haar kan geven. Gebruik daarom Palmolive voor Uw gezicht en hals zoowel als voor Uw bad 1 Getuige verklaart verder, dat by het vertrek uit Soerabaja het schip practisch recht lag. Even voor hft vertrek werd getuide door den gezagvoerder naar de brug geroepen om wacht te doen. By het mahoeuvreeren heeft getuige niet ge merkt, dat het schip groote slagzy kreeg. In leder geval was die niet zoodanig, dat het zyn aandacht heeft getrokken. Te middernacht werd getuige door den vierden stuurman Stada afgelost. Het schip lag op dat oogenblik abso luut recht. Getuige gln^toen slapen. Toen ge tuige wakker gemaakt werd, kreeg hy order, den marconist te waarschuwen, het S.OS.-sein te geven. Getuige trof den marconist in zijn hut aan. Deze was reeds bezig 8.O.S.-J te geven. Daarna kreeg getuige orders het verlaten van het schip. Op de vraag van het lid van den Raad, den heer E. Davls. of naar getuige’s meenlng achteraf, zwaardere lading in het onderruim dan wel op het tusechendek aanwezig was, antwoordt getuige, dat zJ. in het onderruim de zwaarste lading was gestuwd, want schip had ook een lading rijst in. De heer Hermse. eerste stuurman Van der Wyck. deelde mede, dat hy aan van- keiyk aan den kraanmachinist aan den wai gezegd had, dat hy het ijzer, dat op het dek geladen was, niet kon meenemen wegens de afmetingen. Op aandringen wyi men er te Pladjoe op wachtte stemde de betrokkene er in toe, de platen als deklading mee te doen nemen. n een zeker democratisch land speelt een zekere M. voor een aantal trouwe „(goed)geloovigen” den alge meen leider, die de macht in handen krjjgen om het land autoritair te regeeren overeenkomstig het krachtda dige voorbeeld van een veel grooteren M. in een geheel ander, sinds lang niet meer democratisch land, n.l. Mussolini in Italië. De kleine M. in het democrati sche land heeft met muiterij in zijn be weging te kampen. Twee van de leiders van M.’s propaganda-dienst hebben de beweging verlaten om een soortgelijke beweging, maar dan onder hun autori taire leiding, te beginnen. Deze beide heeren hebben in een onderhoud met een vertegenwoordiger van een dag- blad, waarvan de naam ook al weer met een M. aanvangt, eens hun hart gelucht over de ervaringen in de beweging van den kleinen M. opgedaan. Op grond van een vierjarige ervaring verzekerden zij dat de beweging van den kleinen M. volledig gefaald heeft in haar poging aanhang te winnen in het democratische land. Vele menschen, die zich bij de be weging aansloten om haar politiek, wer den afgeschrikt door haar methoden en tallooze anderen,, die zich als lid aan meldden, verlieten de organisatie weer, toen zij na een paar maanden zagen, hoe zij werden geleld door de persoon lijke autocratie van den kleinen M. Het hakken tegen elkaar slaan, het van Ita lië geleende insigne en de van Duitsch- land overgenomen liederen schrikten de groote iheerderheid van de bevolking van het democratische land af. De bei de ..deserteurs” of „muiters” hadden den kleinen M. eens duchtig de waarheid gezegd en waren daarom uit de bewe- ,r ging ontslagen. Zij vertelden nog het volgende: „M. is omgeven door vleiers en het Is voor een gewoon lid onmogelijk hem te naderen of zijn ontevredenheid uit te spreken. Men zegt M., dat het goed gaat in de districten, maar wij weten beter. De methoden, waarop candidaten vooi het parlement zijn aangewezen, hebban groote ontevredenheid gewekt. De dis tricten zijn niet geraadpleegd en de plaatselijke aanvoerders wisten niet wie op hun dak was geschoven, vóór zij het in de partijpers lazen. Dientengevol ge verliest M. meer en meer het vertrou wen van zijn volgelingen.” Wie is die kleine M. en welk land Is het zekere democratische land? Oij zult het voorzeker reeds begrepen hebben, scherpzinnige lezer. M. is de Engelsche fascistenleider Mosley en Engeland is het democratische land. Het is de ,Mor- ningpost”, die het interview met de beide Mosley-muiters weergeeft- Er bestaat, aldus spr„ dringend behoefte aan een officieel en onpartydlg onderzoek naar de vraag, In hoeverre met lastenver laging meer rendement zou kunnen wor den verkregen. Deze kwestie is, voor zoo ver den voorzitter bekend was, nog nim mer op deze wyze onder de oogen gezien. ties ryst per jaar zal verstrekken. Als men dan In de verslagen van andere plaatsen leest, dat duizenden arme zwervers, door totale be zitloosheid en sloopende werkloosheid uit hun kampongs verdreven, In Asib-hulzen, kolonies van het Leger des Hells, van het „Witte Kruis", van particuliere, Islamletlsche enChrls- teiyke armenvereenlglngen worden opgenomen, verzorgd, op krachten gebracht en weer aan het werk gezet, dan mag men toch niet meer twyfelen aan het nut, aan de absolute nood zakelijkheid van een Fonds dat met moed en volharding eene taak vervult waarvan de be zwaren en de omvang niet te onderschat ten zyn. De Regeerlng in Ned. Indië verstrekt rijst aan de bevolking, wanneer er in een bepaalde streek voedselschaarschte is, dus wanneer er geen rijst te krijgen Is door misoogsten of andere natuurrampen) maar niet aan de bevolking die geen geld heeft om de aanwezige voorraden te koopen. Deze groep, die langzamerhand het grootste contingent van de Asib-klantjes vormt, Is het gedeelte der bevolking dat door deze moeliyke tydên heen beholpen moet worden, voordat het door langdurige ondervoeding te zwak Is geworden om te werken en voordat de ouders en hunne kinderen ten prooi zyn gevallen aan alle ziekten die op hen loeren, als t. b. e., lepra, berri-berri en allerlei oog- en huidziek ten. Daar wbar al het Aslb-werk con amove, geschiedt, zou een flinke Regeeringssteun of een bydrage uit het 25 millloen-plan zeker op zyn plaats zyn maar het is de taak van het Hoofdbestuur van het Asib in Batavia om stappen in die richting te doen. „De vijflingen Dionne werden bij haar geboorte en ook nog eenige tijd daarna in olijfolie gebaad. Toen de babies met water en zeep gewasschen konden wor den, besloten wij voor het dagelijksch bad van deze wereldberoemde vijfling uitsluitend Palmolive zeep te gebruiken". ot OLIJFOLIE, SU QE VERVAARDIGING VAN PALMOLIVE GEBRUIKT. BESCHERMT Pt TBHT OER JEUGD 4^^/ gjÉ «en lichaam als de K. N. A. C. heeft nooit miskend en zal nooit miskennen, dat in zware tyden zware lasten moeten wgr- den gedragen. Maar ons aller oog dient r toch gericht te zyn op de toekomst en deze vraagt onafwendbaar overgang van oud op nieuw verkeer. Het landsbelang eischt niet verlenging maar verkorting van den óvergangstyd. Economische en psychologische fouten als het leggen van een deel der spoorweglasten op wegverkeer door het verkeersfonds wreken zich op het gebied der verkeerseconomie en schokken ook het biliyicheldsgevoel. De crisis heeft zich gedurende de laatste jaren het felst doen gevoelen op Java en Ma doera, zoodat noch op Sumatra, noch op Ce lebes, noch in de Molukken zich de behoefte deed gevoelen om afdeelingen van het Asib op te richten. Wel is waar werd op Ball door den Anak- Agoehg van Karengasem een Aslb-comlté ge- vonyd, maar dat heeft het Nederlandsche co mité beschouwd als een zeer fyn gevoelden vorm van adhaesle met het eigen streven. Op Ball is geen sprake van ondervoeding In het groot, hoewel ook daar een deel van de bevolking onder soodanige omstandigheden EN WAT ZEGT DOKTER DAFOE? it n 1. _X NU ZIJN ZIJ AL GROOTE MEISJES. EN GEBRUIKEN ALLEEN PALMOLIVE, DE OLIJFOLIE ZEEP... DR. DAFOE ZAL U ZEGGEN WAAROM! W OLIE GEBAAD. NATUURLIJK..., OMDAT OLIJF OLIE ZOO VERZACHTENÖ IS VOOR EEN TEERE HUID.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 5