Het Zeemonster van Nagasaki ^KdwuAaaL den day can BOELHUIS w I I I Uit Alkmaar Herm. du Crocq BS“ Een week "EB Ivol verschrikkingen! I VRIJDAG 23 APRIL 1937 De ravage op de Mient Mr. Botman herdacht BURGERLIJKE STAND PAARDENMARKT Uitsla* Inschrijvingen Handelsregister Mr. J. P. BOSMAN BEGRAVEN L NAAR HET ENGELSCH J BonKoro-Depót - Singel 115 - A'dam-C. Belangrijk Boelhuis te Heiloo De tchade niet zoo groot al» het lykt Sigaren vergingen te vroeg tot rook Nieuwe modellen aanbesteding VLAMMEN LAAIDEN HOOG OP F ATTENTIE OVERGEDAAN aan den Heer Q. Kroon Tevens dank ik mijn cliënten voor het vertrouwen gedurende die jaren aan mij geschonken en beveel ik mijn opvolger <1. KROON ten zeerste Tel. 2759 wanneer U de zenuwprikkelende werking der caffeine uitschakelt JhY Zonder diepe, rustige slaap geen voldoende ontspanning en geen. V herstel der krachten. - ZE IS COFFEINEVRIJ Inkomstenbelasting enz. D. J. WOLDENDORP Mr. J. W. VAN DER HEIDE, notaris te Alkmaar, zal op DONDERDAG 29 APRIL 1937, des vóórmlddags 9 uur, op de boerderij ..Overkerk” aan den Wes- terweg te Heiloo. wegens sterfgeval van den heer K. MUIJS. A contant verkoopen Een melkrijk beslag vee, bestaande uit 22 melkkoeien (ge kalfd hebbende), 6pinken (allernet schets). I kalveren, tilbury, wlt- kapkar, hoolkarossen op wielen, maaimachine (Deering), hoolschud- der (Bobby), hooihark (Ransome), walemaker (Martin), hakselmachi ne. 2 broedmachines met vergun ning. melkkarn, tuigen, eenig huis raad en hetgeen verder te voor schijn zal worden gebracht. KWIEK EN VIEF Overal xijn uitersten. Wanstaltige dikte is al even leelijk als schriele magerheid. - Dit is 'M w I De één-acter van Marcus Doppelmann i op f de TE ALKMAAR H. namens Te 7. vroeg o j Zoo n beleecDglng hadden de passagiers nog niet ondervonden en ze elachten van den piloot, dat deze ocunlddeliyk zou op stijgen om ze naar Amsterdam te brengen, «aar zooieta ónmo gelijk was. Weemoedig staarde het zeemonster van Nagasaki de vliegmachine na. den Een en Herr tien zich Fabr. te Dieren.., de kuur jeugdig, igwrtje. Toen de vliegmchine te Amsterdam was aangekomen, liet de piloot het toestel onmiddeliyk in den steek en stapte In een auto, waarmede hy in razende vaart naar den dierentuin reea om te vertellen, dat hij Drein en Piet met het zeemonster ge- den had. merkten wij op: bur- Kinschot, Prof Het meisje kwam onmiddellljk terug en ver zocht mij, haar te voigen, daar Mrs. Gartjutt mij ontvangen wilde. Wjj gingen langs de deur, die op mijn kamer volgde en die vermoedelljk naar de zitkamer leidde, waarvan Collins mij gesproken had, naar die daarnaast; en nadat het meisje geklopt had, deed ze die voor my open. Ik vond Mrs. Garbutt voor de toilettafel zitten met een kapmantel om en Collins was bezig, bet haar van haar meesteres op te maken. Toen ik de kamer binnenliep, zag ik, dat het een slaap- en kleedkamer tegelijk was en dat er vele weelderige toiletartikelen stonden, die men niet verwktht zou hebben bjj zulk een strenge, ernstige vrouw. „Komt u hier, als-t-u-blleft. Miss Phillips en neem mij niet kwalijk, dat er voortgegaan wordt aan mijn tollet, terwijl ik met u praat Ik ben wat laat en we hebben vanavond gasten te dineeren. U wilde mij spreken? Moet ik Collins wegsturen?” ten huize van den Heer J. Metz. Langestraat 78. op MAANDACLJ6 APRIL 1937. des voermiddags 9'/2 uur. ten overstaan van J. de Groot, notaris te Alkmaar, van: DEN WINKELINVENTARIS. MEUBILAIRE GOEDEREN, HOUTWERK. EEN MOTOR FIETS. ENZ. bezichtigen Zaterdag 24 April as. tan 25 uur en s ochtends vóór de veiling. Wljte; Machiel van Zwanenburg en Annegien Franssen. f- Overleden: Antonia Hendrlna Man, 57 j. Pieter Jan Potgieser. 82 j„ wedr. van Grietje Blaauw. Overleden: Maart je Schouten. 64 J„ wed. van Wilhelmus Zweekhorst; Jacoba Houtkamp 81 j.. geh. met Johannes Bernardus Maria Ouwens. I origineel, maar dialoog suggestief.” Bij deze deel Ik mede, dat Ik mUn LEVENS.MIDDELENBEDRIJF heb ‘Hoogachtend. JAC. BEUMER v. d Woudestraat 45 Onderlinge Paardenverzekering Maatschappij; bestuurswijziging. BarslngerhomC. Rentenaar. A 23, kapsalon en kruidenierswinkel; omgezet in een vennoot schap onder firma. De Rijp: Coöp. Sigaar- en Voorschotbank „De Rijp” G. A. Westelnde 1; bestuurswijziging. Noord-Scharwoude: Langendyker Zaadteelt en Zaadhandel Jacob Jong. Dorpsstraat A 93. benoeming procuratiehouder. Zuid- en Noord-Schermer: Coöp Boerenleen bank, Noordelndermeer B 16; bestuurswijziging. Naar aanleiding van bovenstaande hopen wij het vertrouwen, aan onzen voorganger geschonken, te winnen door U met lage prezen, nette bedie ning en kwaliteit ten dienste te staan. Overname-oprnlng Vrijdag 23 April Ter kennismaking geven wy Vrydag en Zaterdag. 23 en 24 April bij aankoop voor minstens 1. EEN ONBUTKOBK CADEAU. Beleefd aanbevelend. Jfiawm KoffiA-Hap! nog niets warden medegedeeld. In het bestek staat uitdrukkelijk, dat alle schaden, uit het werk voortvloeiend, voor rekening van den aan nemer komen, ook die, welke veroorzaakt wor den door het onderloópsch Zijn van walmuren, zooals hier het geval was. Bovendien heeft de aannemer van dit werk, hoewel hij het volle recht daartoe had, de afdamming niet In den walmuur geheid. Had hy het wel gedaan, dan zou een ongeval als dit niet zijn voorgekomen. Intusscben: men Is nog In onderhóndellng, zoo dat voorbarige conclusies beter niet gemaakt kunnen worden. Wat de schade aan de twee auto's betreft; deze zal door de elgeziaars daarvan vermoede lijk zelf gedragen moeten worden, omdat hier overmacht In het spel is, maar ook op dit punt is men In overleg. Op het oogenbllk is men bezig met het maken van een nieuwe afdamming, een meter of vijf verder het Verdronkenoord In, waarmee men as. Zaterdag klaar hoopt te zijn. De stagnatie In het werk kan men op ongeveer een week schatten, zoodat de Mient niet veel later klaar zal zijn dan de bedoeling aanvankelijk was. Alle maatregelen zullen worden genomen om een herhaling van een feit als dit te voorkomen- Men kan dit zien aan het werk aan den nieu wen dam, die nu wel in den wal wordt Inge heid. In de civiele zitting van de Alkmaarsche Arrondissementsrechtbank herdacht de pre sident. mr. J. G. Holstejjn, het overlijden van het lid der balie en oud-deken mr. W. O. Bos man. De deken van de Orde der Advocaten, mr. P. Langeveld. dankte voor deze woorden. t Zeemonster scheen niet goed te kunnen hebbep, dat Plet en brein zoo vernederend werden behandeld. Het stak eens klaps snuivend zün kBp vooruit, zoodat de dames en heeren angstig begonnen te gillen. De dames gilden JBrand!”. de heeren schreeuwden .Moord!” „O neen," begon ik haastig en daar ik bijna niet wist, hoe Ik nu met mijn nieuws te voor schijn zou komen, liet ik er onmiddellljk op vol gen: „Ik wilde u alleen meedeelert, dat ten minste ik denk, dat u het weten moet er iemand opgesloten is in de ruïne van den toren van het park en....” Ineens hield ik op, verbaasd door de uitwer king van mijn woorden. Mrs. Garbutt stak eerst de handen omhoog, die tot nog toe- in haar schoot hadden gelegen en moest zich toen vast houden aan de toiletafel; haar gezicht, dat al bleek was geweest, zag er nu uit, wit als van een doode en zij hield den blik op mij ge richt met een uitdrukking, die verschrikkelijk was, om waar te nemen. Toen ik naar Collins keek, vond ik. dat zy mij eveneens ontzet aanstaarde en dat haar bezige handen trilden als een espenblad. Gedurende enkele seconden werd er geen ge luld vernomen in het vertrek; toen had Mrs. Garbutt haar zelfbeheersching herwonnen en wenkte mjj, dat ik een stoel zou nemen. „U moet mij mijn ontsteltenis maar nietten kwade dulden." zei ze, „maar het Is nu al zóó lang geleden, dat ik over dit onderwerp het laatst heb hoeren spreken, dat het my een soort schok bezorgde. Geef mij een glas water. Collina, en ga dan gauw voort met mijn haar. Ik zal toch al laat zijn, vrees ik. Wat zijn uw redenen, om te denken, dat er iemand opgesloten zit In Friar’s Tower?" ,Jk hoorde een kreet. Mrs. Garbutt.” ..Hebt u iemand gezien?” .Neen, ik....* Eenlge eeuwen geleden had een van de Foun- deyre’s van Foundeyre Abbey zijn slot verlaten, om te strijden voor vorst en vaderland en had zijn moederlooze en eenlge dochter achterge laten onder de hoede van haar biechtvader, een jongen bedelmonnik, die al drie of vier maan den gastvrijheid bad genoten op de Abbey en gelogeerd was in het klooster aan den anderen kant van het park, terwijl hjj den heelen dag bij de familie doorbracht. De vader bleef ge rul - men tijd uit en toen hU eindelijk onverwacht terugkeerde, kwam hij tot de ontdekking, dat de ..monnik” in het geheel geen monnik was. maar een aartsvijand van Huize Foundeyre. die ge profiteerd had van de afwezigheid van den vader, om de hoop en de eer van het huis te vernietigen. In die dagen maakten de hoofden van aan zienlijke geslachten korte metten: de heer van Foundeyre ging naar het klooster aan den anderen kant van het park, onderhield zich op vriendschappelyken toon met den soogenaam- den monnik, stelde hem voor, den toren te be klimmen. doorstak hem daar en liet er het lyk achter, terwijl hij zorgvuldig de deur sloot en op zijn terugtocht naar huls de sleutels wierp in een peilloos diepen put. „Wat mij zoo deed ontstellen. Miss, toen u Mrs. Garbutt vertelde, dat u dat jammeren had gehoord," besloot Collins, „was. dat er algemeen wordt geloofd, dat degenen, die dien kreet van den toren vernemen, in doodsgevaar verkeeren ofschoon ze er zelf niets van weten en dat dit geluid dan eep waarschuwing is (Wordt vervolgd) Woensdagavond kwart voor negen ontdekten omwonenden brand In het sigarenfabriekje van den heer J. Bruin aan de Geest. Zij waarschuw den In allerijl de brandweer, die met twee auto- spulten en de Maglrusladder spoedig ter plaatse was. Evenwel, toen de brandweer arriveerde, viel er niet veel meer te redden; het fabriekje, dat zich achter de huizen van de Geest bevond en alleen door een breede steeg was te berei ken. stond geheel vrij tusschen tuinen en bin nenplaatsen. zoodat de In het gebouwtje aan wezige sigaren trek genoeg hadden om de ge- heele zaak van onder tot boven in lichter laaie te doen staan. In alle hoeken en gaten lekten de vlammen, die bovendien hoog boven het pannendak uitjoegen en massa's rook en von ken de lucht In stuwden. Te redden viel er dus niet veel meer; gevaar voor de belendende hul zen was er niet veel, zoodat de brandweer zich er toe kon bepalen met twee flinke stralen op de motorspuiten het vuur op haar gemak tot bedaren te brengen, hetgeen ook voorspoedig geschiedde. Het ladderkorps, dat in overmaat van Ijver op de Geest de Maglrusladder tot een fantasti sche hoogte had opgedraaid, kon deze een poosje later onverrichterzake weer Indraaien, omdat de ladder niet noodlg was en bovendien heele- maal niet bij den brand kon komen, wijl de steeg te nauw was. Intusschen was het een prachtige oefening voor de brandweer, die voor den zooveel sten keer bewees altijd paraat te zijn. De oorzaak van den brand schuilt vermoe- deiyk in een brandende kachel, die in de droogkamer onder het dak stond. In het fa briekje was een vrij groote voorraad tabak en sigaren opgeslagen, waarvan nu natuurlijk niets overbleef. De schade wordt echter door ver zekering gedekt. Over publieke belangstelling had men niet te klagen. .Neem my niet kwalijk, dat Ik u even in de rede val: is u naar de ruïne geweest? Vanmid dag?” „Ja, ik was. ..Beantwoord eerst mijn vragen: op welken i tijd?” „Nog geen twintig minuten geleden. Ik ben pas terug en ben zoo gauw mbgeljjk bjj u geko- men.” „Wat hoorde u eigenlijk, of verbeeldde u zich te hooren?” „Een langen kreet om hulp.” i „WAAr was u, toen u dien hoorde?” vroeg zij met veelbeteekenenden blik naar Collins In den spiegel. „Toen Ik by de groote ruïne stond.” „Zóó ver weg? Hoe kunt u er dan zeker van zijn, dat het geluid uit den toren kwam?” „Het kon nergens anders vandaan komen, Mrs. Garbutt." ..Dat Is waar. Maar.” half-overredend „denkt u niet eerder, dat het maar een spel van uw verbeelding was?” .Neen, Ik ben er zeker van, dat Ik den kreet hoorde." „En toén u dien hoorde, heeft u ocunlddeliyk rechtsomkeert gemaakt, zonder een oogenbllk te wachten?” ..Een paar seconden heb Ik wel gewacht; mis schien den tijd, dien u zou noodlg hebben, om tot twintig te tellen. Maar toen voelde Ik mij Ineens zóó verschrikt, dat ik den heelen weg naar het huls teruggerend ben.” „Wat deed u daar eigenlijk?" Ik stamelde zoo ieta van, dat ik „een wande- Betreffende het instorten van een deel van, de Steenenbrug en het onderloopen van de Mient kunnen we nog de volgende bijzonderheden me- dedeelen. lederen morgen worden de walkuren by de afdammingen gecontroleerd op hun soliditeit. Nauwkeurig wordt er op gelet, of zich ook bel- leblaasjes In het water ver toon en, die de voor boden zyn van een dreigende lekkage. Ook gis termorgen had men de muren en de dammen aan een contröle onderworpen, waarbij niets by- zonders werd opgemerkt. Toen gistermiddag, even na twaalf uur, de heer Margadant, directeur van gemeentewer ken. by t werk kwam werd hy door den auto- wachter van de Steenenbrug er op attent ge maakt. dat de dam scheen te lekken. De heer Margadant stelde onmiddellljk een onderzoek in en constateerde, dat de walmuren water doorlieten. Hoewel nog maar een paar menschen op het werk aanwezig waren werd met man en macht getracht een ongeluk te voorkomen door met *n wagen met zand en 'n aantal zandzakken den walmuur by de Vischbanken te verstevi gen. Met behulp van 'n juist aanwezigen politie agent wist de heer Margadant met veel moeite het op de brug staande publiek van de gevaar- lyke plek te verwijderen, waarvoor men hem ze ker dankbaar mag zyn, want anders zouden wellicht slachtoffers zyn gevallen. Immers: men had nog geen tyd gehad om een derden zak met zand voor den walmuur neer te laten, toen het water met groote kracht door den wal heen schoot tot In de flank van de brug, met het ge volg, dat de straat en de brug over een lengte van ongeveer 8 meter en een breedte van 4 me ter instortte, twee auto’s met zich sleurend. Hoe de toestand na deze instorting was, heb ben we gister reeds beschreven. De oorzaak van het een en ander gaven we ook reeds aan. Wel kunnen we nog vermelden, dat het water onge veer ruim twaalf uur plotseling een klein gaat- 'je moet hebben gevonden in den walmuur en binnen een kwartier er In slaagde de verwoes ting tot stand te brengen. Ook hier kan men weer aan zien, welk een groote kracht het wa ter bezit. Het is wel merkwaardig, dat by byna alle werken aan walmuren en bruggen In dit stads gedeelte zich een dergeiyk voorval heeft voor gedaan. Dit moet worden geweten aan de on juiste manier," waarop men vroeger walmuren bouwde. Wat de schade betreft: de geruchten van dui zenden enKnog eens duizenden guldens schade zyn zeer overdreven. De schade beperkt zich byna uitsluitend tot de brug en tot het stuk walmuur by de Vischbanken, terwijl daarby komen de kosten van het maken van een nieu wen dam en kleine vernielingen, door het vol- loopen der Mient veroorzaakt. Het gestorte be ton by de brughoofden van de Spekbrug za> vermoedelljk niet beschadigd zyn, omdat het al voldoende hard was. Betreffende de regeling van de schade kan werd gearbeid met inbegrip van kort en in woning. Den volgenden morgen reeds werd de klucht begonnen met het dramatisch effect van be zinning na een vroolijken avond ter eere van een lichtzinnig afgesloten overeenkomst. Wat moest er gebeuren, als Herr Sevltza de 600 Mark by aflevering van het kunstzinnig pro duct niet zou uitbetalen? Zooieta was meer voorgekomen; de directie bad de klucht en de schrijvers mochten achter hun zwaar, verdiende geld aan. En van Berlijn naar Boekarest is een aardige wandeling. Allerlei spookbeelden ver schenen. waarvan „procedeeren” het afschu- weiykste was. Vóór het bewijs geleverd was. afgezien van de gebrulkeiyke ..verdagingen” dat de eenacter wel geslaagd was en een suc ces be ter ken de, zouden beide auteurs vereeuwigd zyn. vooral daar Marcus reeds den weg van verhon gering bewandel de en Peter dien op het punt stona op te gaan. Een paardenmiddel moest worden gevonden om zeker te zyn, dat het geld zou binnenkomen. Krarr.pachtlg zetten zich de kunstenaars aan het denken Peter kreeg de verlossende idee. „Gevonden,” verklaarde hy, „de klucht be gint op het kantoor vttrrwn theater-directeur. Laten we eerst den onzin by elkaar zoeken, ik schryf tenslotte het begin.” Marcus begreep de zaak volkomen en na vier dagen tobben en zwoegen was de ..humor" in en aan elkaar gekleefd, doch zeker niet zonder een beslist verdienstelyk resultaat. Toen dicteerde Peter aan Marcus de Inlei dende scène: „Een woedende theater-dlrecteur. vyftlger. loopt hoogst opgewonden in 2yn kantoor heen en weer, terwijl hy zyn boekhouder den vol genden brief dicteertZeer geachte heer Wan neer u by ontvangst van dit schryven niet on- mlddellCk de 600 Mark betaalt, die wy volgens overeenkomst moeten ontvangen voor de op lossing der moeilijkheden by uw tournée, is u de grootste zwendelasu' en bedrieger die be staat. en dat wil tegenwoordig heel wat zeggen. Indien u wel betaalt, verklaar Ik u een gentle man. en dat zal u ook niet lederen dag ge beuren." Aldus werd het „eerste tooneel", gevolgd door de eerder bedachte kwinkslagen, netjes verpakt by Herr Sevltza bezorgd. Den volgenden dag reeds kwam het geld telegrafisch met een enkel begeleidend woord: ..Levering ontvangen. Opvatting weinig origineel, maar dialoog suggestief.” Woensdagmiddag te half drie had onder zeer groote belangstelling op de Algemeene Begraaf plaats alhier de teraardebestelling plaats van het stoffelyk overschot Bosman. Onder de aanwezigen gemeester Jhr. Mr. F. Salverda de Grave voor het Genootschap Ne derlandFrankrijk, Mr K. Jansma. het hoofdbestuur van den Vryheidsbond. de heeren Holsmuller en Goettlnk namens de pl. afd. van dezen bond, voorzitter en secretaris van de K. v5 K.. de directie van Landbouw Cre- dlet en Orondcredlet, leden van de rechteriyke macht en zeer vele leden van de Alkmaarsche balie, Ir. Maanen, directeur der Ned. Spoor wegen, vertegenwoordigers van Schuttevaer en van de Holl. Stoomvaart Mij., den heer Has pels. burgemeester van Enkhuizen, dr. Rappold, den heer P. Ringers en Ir. Ringers, en ver- Een juiste aangifte voor komt te boegen aanslag - Maakt gebruik van onse ervaring LAAT ONS UW BILJET INVULLEN ACCOUNTANTSKANTOOR Oudegracht 198 Alkmaar Biliyke tarieven Telef. 2295 ling was gaan maken voor tydverdrijf." Maar zonder naar eenig excuus te willen luisteren, zei ze: „Het spyt mjj. dat u dit overkomen is. Miss Phillips; maar het Is uw eigen schuld. Als jongedames er alleen op uittrekken op onbe kende plaatsen en dat In de schemering, dan is het niet te verwonderen, als ze min-aange name avonturen beleven. Toch had Ik liever gehad, dat het niét gebeurd was; vooral op uw eersten avond hier.” Ik voelde, dat er meer school achter die woorden en achter haar heele manier van doen, dan ik wel op dat oogenbllk begrijpen kon, maar vroeg enkel: „Zou u niet Iemand daarheen sturen, Mrs. Garbutt. om te zien, wie er In den toren opge sloten is?” Ze haalde even de schouders op en keek naar my met meewarigen glimlach, die my meer hinderde, dan ik haar wel wilde laten zien. „Waarde Miss Phillips.” ze ze toen, met uit tartende kalmte haar handschoenen aantrek kend, „er kan niemand In den toren gevangen zitten; voor zoover Ik weet, is die niet eens af gesloten. U heeft zeker een reiziger gehoord, die zich wat te lang daar had opgehouden en als u dat niet kunt aannemen, vraagt u er dan Collins nog eens naar. Die zal u alles vertellen, wat er van bekend is. Goeden nacht! Ik hoop, dat u tegen den ochtend er wel van doordrongen is, dat uw verbeelding u parten speelde." Ze keerde zich om en liep langzaam het ruime vertrek door en de deur uit, die Collins voor haar open hield. Terwijl ik haar slanke, be- De Directeur van het Gemeente Slachthuis en het Marktwezen te Allernaar brengt hierby ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de Paardenmarkt op Woensdag 28 April 1937, de aan te voeren dieren alleen naar de markt mo gen worden gebracht over de Frieschebrug en de Korte Nleuwesloot, vanaf de Handelskade. De paarden over de Boombrug by het Zeglis naar de markt gebracht, moeten den weg vol gen langs de Voormeer en de Bierkade, over de Schermervlotbrug en langs den Kanaaldijk naar de Frieschebrug. Alle dieren die niet over de Frieschebrug de stad binnen komen, moeten zoodanig worden vervoerd, dat zy over de Korte Nleuwesloot. van de Handelskade af, ter markt komen: de overige toegangen tot de markt zullen worden afgezet. By de Frieschebrug en de Korte Nfeuwesloot zullen de aan te voeren dieren deskundig worden onderzocht en zal het verschuldigde marktgeld moeten worden voldaan. Vóór des morgens 7 uur mogen geen dieren op het marktterrein geplaatst warden, terwyi na des voormiddags 10 uur geen paarden meer ter markt zullen worden toegelaten. De markt duurt tot des namiddags 4 uur. Voor het plaatsen der paarden worden aan gewezen. De Dyk. Marktstraat, Waagpleln en Gedempte Nleuwesloot; voor het plaatsen van veulens een gedeelte van het Waagpleln. Alkmaar, den 20en April 1937. De Directeur vooraoemd, VOORTHUY8EN. p zekeren dag deze dag ligt ongeveer f I vijfentwintig jaar terug kreeg Marcus Doppelmann. schrijver en dichter en gros, bezoek van iemand, die meer was dan uitgever, nameiyk van den theater-dlrecteur Sevltza W1 Boekarest Marcus Doppelmann. die wegens permanent gemis aan geldelyke middelen uitsluitend wgs Ingesteld om overal en by Iedereen elke moge lijke opdracht los te peuteren, meende den ..hoorn van overvloed" In moderne uitgaaf by zich te zien binnenstappen. Herr Sevltza. die met een Roemeensch variété-gezelschap tournée was, zocht een echte ..Berllnerlschen" één-acter. een komischen schlager, een nonsens- klucht. en Marcus Doppelmann was hem in de arris ten-bar aangewezen als de meert geschik te acteur In dat genre Marcus Doppelmann deed- zyn voordeel met deze openhartigheid, doch Herr Sevltza. die wel iets „van toeten of blazen” afwist, verlangde een mede-auteur Ook die bestelling werd door Marcus Doppelmann grif geaccepteerd en ter- wyi Herr Sevltza binnen tien minuten weer vertrokken was. bevond zich geen kwartier daarna de schrijver en dichter en gros In de artisten-bar achter een .Jialven liter”. Aan Peter Sperling, collega in „doen laten”, zette Marcus de situatie uiteen: Sevltza uit Boekarest wilde voor zyn tournée door Duitschland een echte ..Berllnerische” klucht, die door twee bekwame auteurs moest worden by elkaar geschrevA. omdat hy onmis kenbaar van oordeel was, dat één schrijver niet voldoende onzin zóu te binnen schieten als noodlg was om een klucht te maken, welke Herr Sevltza wenschte. Ter vervolledlglng van den onzin dus werd Peter aangezocht, die van zelfsprekend accepteerde. De zaak had zelfs een flnancleele zijde: duizend Mark werd betaald voor den arbeid, d.w.z. 400 vooruit en het restant by levering van het komisch meester werk. Zoo ontstonden de eigenlyke moeilijkheden: Marcus, die met 200 Mark zyn schulden niet volledig kon betalen, en Peter, die altyd een vriend uit den nood hielp, als hyzelf daaraan ook verdiende. Een accoord kwam tot stand, waarbij Marcus 300 Mark kreeg en Peter net restant, wanneer ter zolderkamer van Marcus van wyien mr. J. P. schillende leden van het personeel van Stoomvaartdienst EnkhuizenStavoren, zeer groot aantal kransen dekte de baar. Overeenkomstig den wensch van den overle dene werd er aan de groeve niet gesproken. Een familielid, de heer Ir. G. Rotters, dankte de aanwezigen voor hun belangstelling. Geboren: Marianna Aflne, d. van Jan Pieter Peereboom en Maartje Raat Guurtje Jannle. d. van Arte Baars en Alida Johanna Klooster Getrouwd: Jozef van Houten en Cornelia Beentjes Johannes Jacobus de Jong en Aag je Strijd Frederik Kramer en Catharina Jo hanna Siewers Hendrik Nlcolaas Cevat en Hendrika Westra. Geboren: Johannes Wilhelmus x van J. W. v. d. Meulen en J. Kost; Tine Beppy d. van Egbertus Johannes Tenkink en Aafje Harmtlen Visscher. Geboren: Simona Afra Josephlna en Maria Christina Cornelia, dochters van Simon Rood en Maria Wester; Jan. zoon van Gerardus Jo hannes Longelaar en Jacoba Kcater. Getrouwd: Jacob Boxma en Catharina Cecilia Nieuwe zaken: Castricum: G. A. Koose, Geelvlnkstraat 15, winkel In wol, baby-artikelen en handwerken. Den Helder: D. Leen, Gasstraat 78, rijwiel handelaar. Texel: G. Kikkert, Den Hoorn 55, timmer bedrijf. Wijzigingen Alkmaar: „Da Coeta”, Koningsweg 7, druk kerij; overgegaan aan C. Kruidenberg. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier N.V., Kanaalkade 56; uittreding commissaris. 1 Levensmiddelenhuis, Oudegracht 23, winkel in kruidenierswaren, overgegaan aan Mw. de Wed. A. Kaper—Hop. KI. Poeze. Spoorstraat 53, behangery en stof- feerderyovergegaan aan Mw. de Wed. K. Poeze. J. A. Hoedjes, Schoutenstraat 5, slagerij; over gegaan aan S. Terpstra. P. N. Leering vJi. J. A. de Lange. Voordam 1, fouragehandel; uittreding gevolmachtigde. valllge gedaante zag verdwynen, voelde ik toch weer In eens dien onoverkomeiyken afkeer voor haar koude, staalblauwe oogen en alweer overviel my de vrees voor een onbekend, drei gend gevaar. „Vertel Miss Phillips de geschiedenis, Collins.” hoorde Ik haar zeggen, toen ze al bulten de deur was en de kamenier wendde zich tot my met een bezorgde ~ultdrukklng op haar trouw ge laat. ,Jk zou ze u liever niet vertellen,” begon ze. terwyi ze de toilettafel opruimde. ..maar als Mrs. Garbutt het verlangt, dan móet het natuuriyk.” „Nu?” vroeg ik, toen Ik zag, dat zy nog draalde. ,J)ie kreet, dien u hoorde, was niet van een menscheiyke stem. Miss: het spookt op Friar's Tower!” „Wat een onzin!” riep ik ongeduldig. „Het verwondert my, dat Mrs. Garbutt daar zelf ge loof aan hecht." „Neen, waariyk. Miss, het is geen onzin. Velen hebben dienzelfden kreet gehoord van den toren In de schemering. Niemand gaat er dan ook zoo dichtby.” ..Pure verbeelding! De een spreekt het den ander na!” .Maar dat kon dan toch niet doen, Miss.” zei Collins bescheiden, maar toch met ernstigen nadruk, „want u had er nooit een woord van gehoord." Hier viel niets tegen in te brengen en ik drong er nu nog eens op aan, dat ae my de geschie denis zou vertellen. Het was een legende, zoo als er zoovele bestaan uit den ruwen rlddertyd. la onsa „Omroeper”. Klken avond weer opnieuw spreekt hy in 80.000 gezinnen, waar hy eteeda een vrouw gehoor vindt. Zaken-Otnroepera 50 et. per regel. Particuliere Omroeper» 30 ct. per regel. Betrekkingen (ge vraagd en aangeboden) 10 ct. per regel I bereikt heeft, beeindii en behoudt Uw slank, jeugdig, aantrekkelijk BonKora - figuurtje. U zult U don ever het geheel veel prettiger voelen. Velen ver klaren na de BonKora-kuur geen loet meer te hebben van indi gestie, hoafdpiin en constipatie. Is hot niet heerlijk weer slank te worden on' U ook zoo prettig te voelen. Bonkore b eegorondeerd ooschode- lijk. Prijs f 3 75 per loess, bij Apothek.™ en Orogsston. Wear niet verkrijgboor wende mea rich tot: Het is geen kunst geforceerd ponden en kilo's af te vaSen en in korten tijd broodmager Se zijn Dat is zelf» heel gevaarlijk. Het typische - en dot is hot ge heim - van BonKora is, aat U door regelmatig eenigen rijd drie, maal daags oen weinig van deze vloeistof te nemen U regelmatig en geleidelijk doch vlug het eerst door begint af te nemen waar sulks noodig is. Geen dieet, moor Bink on lekker eten. Zeodra U Uw normale U Uitslag van de aanbesteding van een winkel huis met bakkerij aan de Rembrandtstraat, hoek Vermeerstraat te Alkmaar, voor rekening van den heer N. Jonker, aldaar, op 21 April 1937: A. Klomp Heemskerk f 7888.G. Hel leman, Egmond a. d. Hoef f 7085.R. Hol man en Zn. 6750.J. N. Schuit. Alkmaar f 6400.—; J. Bakker, ld. f 6384.—; Gebr. Boe- kel. ld. f 6270.—; Jn. Opdam, Heiloo f 6240.—; Gebr. Pilkes, Alkmaar f 6235.M. Duinmayer, ld. f 6178.—; J. J. Feyer, Heiloo f 6030 R. Kuyper. ld. f 5897.Joh. Stam. Alkmaar f 5850.—; C. V. Etten en Zn., ld. f 5790.—; Y. Kroonenburg. Heiloo f 5775.J. Apeldoorn, Egmond-Blnnen f 5750.D. en L. Schoonewü en C. Jonker. Alkmaar f 5680.P. Buis. Oudorp f 5640.S. Koning, Alkmaar f 5450.»—. De begrooting was f 5741. De architecten zyn G. en J. Lulnge. SSSS»»»i»SSSSS»»»SSSSSSSSSS»»SSBSS»SS»S»SS»»»S 255

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 9