Superieure aanvalslinies bij H.B.C.-Treffers Spannende strijd tusschen V.V.A. en Brabantia n Het Ned. elftal tegen België I l RKWL kampioen in Zuidi KLEINE ZEGE VAN DE AMSTERDAMMERS HEEMSTEEDSCHE CLUB WINT MET 6-4 I MAANDAG 26 APRIL, 1937 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Eenige doelpunt na vijf minuten gescoord £en 2O-otierwinning op H.M.S. E.M.M. en S.D.O. deelen de punten Onbesliste stryd in Hilversum 5 Rust met gelijken stand Excelsior slaat DJ-LL. op eigen terrein Interessant kijkspel Een goede dag voor de Westelijke kampioenen G.V.O. klopt D.OJMJC met 3-2 Goede prestatie van De Meer Een 31-zege der Schiedammers in Delft o 1 1 1 14 «4 «4 B Tegen het enthousiaste spel van de gastheeren kreeg de Eindhovensche ploeg geen kans Nog in drie afdeelingen heerscht onder aan de ranglijst groote spanning 9eps bü de traMng op de Avusbaan U BerlU* Vente, Bakhuys en Smit vormen het binnentrio De Westelijke kampioenen bleken tenslotte over iets meer dash te beschikken IT DE SPORTWERELD Zuid I 3 22. Zuid TT rmond. en en Oost 66—26 muni muur: West I West n INIIIC Ittiiin ongunstig thans niet RJC.V.VX. Het belangrijkste feit van 4—2 Brabantia Treffers V.VJL HB.C. H. B. C. TREFFERS IFU L363 rUf. 3 1 0 1 2 3 1 De H B.C -aanval maakt het den doelman van Treffers lastig in den gisteren te Heemstede gespeelden kampioenswedstrijd rdt ge opende czin. t bl WA Brabantia HBC Treffers RKWL GVO GDA DONK 3 1 1 1 1 1 0 1 0 o o o o o 1 1 o o o 1 3 3 3 0 R.K.V.V.L. Sitt Boys Kerkrade RKON8. Klmbrla Valkenburg Chévremont Laura Geleen R.K.N A C het eindresultaat van dezen beide clubs niets meer afhing, de spelers gewerkt of er een 17 17 1« 18 ie 17 18 18 18 17 17 18 17 17 18 18 17 18 17 17 18 16 17 17 18 17 18 16 18 17 11 9 8 8 7 8 8 6 5 5 14 8 8 8 7 7 7 5 4 4 3 3 2 2 3 1 0 8 3 3 2 2 4 3 3 4 5 3 3 2 2 3 3 3 4 3 2 1 3 3 3 4 3 3 3 3 3 3 3 3 1 3 3 1 5 1 f 3 5 8 8 6 8 10 8 9 9 1 3 S 7 5 9 8 10 13 13 30 19 18 18 18 17 16 13 11 33 28 19 19 18 16 11 11 8 7 19 17 16 15 13 13 11 heeft de scheidsrechter einde gefloten, zoodat de stand 3—0 blijft. skw. tfke tter naar met 1843. iypo- urde Oven riling 1 tol lett. Grave sün, t»ij Vlnke Leuven Toledo Th. Kersten G. Kersten Sr. t H. Gerrits 17 18 18 18 17 18 18 18 18 18 14 10 9 9 7 8 7 4 6 3 1 7 7 7 7 8 8 9 8 10 3 3 7 7 8 8 9 7 83—17 36—37 36—41 35—44 54—48 43— 52 46—44 44— 46 31—36 40—61 63—18 51—19 37—22 45—36 30— 30 54-40 34—44 37— 61 38— 75 31— 64 77—83 58—35 46—43 54—46 50—54 45—56 43—39 41—53 43—59 27—53 Op verdiende wijze heeft de Meer gisteren tegen de verwachting in van HMS gewonnen. Dit kwam niet door een groot verschil in spel, doch de HMS’ers wisten de hun geboden kan sen (vooral vóór de rust) niet te benutten. Na den aftrap ontwikkelt zich een fraaie partij voetbal. Al gauw wordt Hoeboer aan het werk gezet wat hem goed afgaat. Doch ook de Meer zit niet stil en de HMS-verdediging moet alle zeilen bijzetten om haar doel schoon te houden. Na 10 minuten schiet Slnnlge hard op het Meer-doel, doch het fraaie schot springt van de lat het veld weer in en de bal wordt wegM gewerkt. Bij een der Meer-aanvallen komt de bal bij den linksbuiten. Deae set scherp voor en door den straffen wind verdwijnt de bal £n den uitersten hoek (10). HMS blijft gevaarlijk en zoowel De Hosson als Slnnlge losten verschillende schoten, echter zonder resultaat. Ook na de rust is het een aantrekkelijke partij. Langzamerhand komt HMS in de meerderheid. In Blank vinden de aanvallers echter een groot struikelblok. De meeste aanvallen worden dan ook onderbroken. Een kopbal van Slnnlge, die net naast ging, verdient vermelding. Dat de aanvallen, die de Meer onderneemt, af en toe ook gevaarlijk zijn, blijkt al spoedig. Als v. Veen den bal te pakken krijgt en als den keeper het uitzicht is benomen, is een juist ge richt schot voldoende om den voorsprong te ver- grooten (30). Het wordt nu een meer gelijkopgaande strijd doch de verdedigingen blijven de baas. Als het bijna tijd is onderneemt de Meer nog een aan- K Schij ndel Wilhelm ina Venl. Boys Kol ping Dongen Mulo Best Vooruit R. K_ T. V. V. 38—37 39 45 5449 43—40 35 40 36—31 41—53 31—62 muur 27— 18 40—32 28— 33 36— 43 35—32 29— 31 37— 31 35—39 31—50 34—4, I 8 0.25 0.52 0.50 0.U0 L.00 0.0u 1—1 Male PelU- en rt t« Om- zoo sgei- mo- 0.21 0.14 0.08 0.03 0.10 0.00 0.10 ('4» 04» Thans zijn alle kampioenen in de eerste klasse van den hV.C.B. be kend, want RKWL heeft gisteren door een overwinning op de Sittard- sche Boys in Zuid I op den titel be slag gelegd. 16 13 8 8 7 7 4 4 3 2 15 11 8 8 7 7 6 5 5 3 31 18 18 17 17 16 15 14 13 gasten vóór stonden, te weinig steun aan den aanval verleende. Bij de gastheeren begon de verdediging wei felend. Dit deel van het Heemsteedsche team lijkt ons dan ook niet het sterkste, althans niet in deze ontmoeting. De middenllnie werkte zeer hard, zoowel aanvallend als verdedigend, doch plaatste dikwijls vrij slordig, terwijl de aanval met oude „voetbalrotten” als Toledo, Martin en Rulgrok productief genoeg bleek om de gevolgen van de minder sterk spelende de fensie te overkomen. Onder leiding van scheidsrechter Ariëns stel den zich de onderstaande elftallen op: 18 17 16 18 16 18 15 17 18 17 V. V. Z. Volendam Wilskracht Y V. U. HMS.. De Meer 8. D. O. E. M. M. H. B. C Spartaan D. H. L. Santpoort Excelsior 8. J. C Gr. Willem Leonidas Onze Gezellen G. D. A. gelijk spel blijft, eindigen EMM. en 8-DO. ge lijk. Bij een overwinning is EM.M. veilig en b<j een nederlaag van de HUversumache club is 8.D.O. bulten gevaar. Voorts behaalde De Meer gisteren in Am- ^In^WeJTn3^*S^2orHt^otte fa Delft met 31 van D HL. De standen zijn: Treffen Voste Vogldo Lob Boys Quick 6. D. O U. C. V. D. Z. Emoa Altlor "s-Herrenberg V. A. heeft gisteren de taunpioena- eomprtltie goed ingezet, want de Amster dammers zijn er in geslaagd na een span nende ontmoeting met hei eenige doelpunt aan den wedstrijd te winnen van de lands kampioenen van het vorig seizoen, het Eind- bovewhe Brabantia, dat de week daar- wer nog wel op overtuigende wijze van H. B. C. had gewonnen. xniHie z tfimtin 4.25 jaVaa tusschen EMM. en <33). zoodat hier 6—4 Een ongewoon groot aantal belangstellen den bevolkte het H.B.C.-terrein. Voor velen beteekende dese wedstrijd een kennismaking met het spel der LV.C.B.-kampioenen en wij zijn er van overtuigd dat dit voor hen geen tegenvaller te geweest. De strfjd tusschen de Oostelijke kampioe nen en die van afdeeüng II in het Westen muntte uit door snelheid en wisselends kan sen. twee factoren, yelke de match als kijk spel Interessan< maatton De VV-A.-keeper Hendrix in actie bij een moeilijk oogenblik voor het Am- sterdamsche doel in den gisteren tegen Brabantia gespeelden kampioens wedstrijd rekening moet worden geschreven, was een gevolg van weifelend ingrijpen backs. Van de middenllnie vielen vooral vleugelhalfs op. maar als geheel ging er van deze geheele linie als steun voor den aanval weinig kracht uit. Brabantia speelde trouwens in den regel met teruggetrokken binnenspelers in de voorhoede, een taktiek. welke dezen mid dag absoluut verkeerd bleek te zijn. Toen er ook in het begin der tweede helft meer aan dacht aan den aanval werd besteed, ging het direct een stuk beter. Bij V. V. A. kunnen de verdediging en de middenllnie op een goeden wedstrijd terugzien. De voorhoede was evenwel minder goed op dreef. Wel wist zjj zich tegen de sterke Eindhovensche verdediging kansen genoeg te scheppen, maar daar bleef het ook bij. want keeper Louwers heeft het verder niet erg moeililk gehad, hoewel hij eenige malen op verdienstelijke witze redde. De elftallen waren als volgt: V. V. A.Hendrix, doel; v. d. Boogaard en de Bake, achter; J. Letschert, H. Letschert en F. Letscbert, midden; van Nunen, W. Letschert, Tushulzen, Reuser en Sanders, voor. 6 31 5 23 8 31 8 7 9 10 9 11 16 Brabantia: Louwers, doel; Stoker en M. van Osch, achter; v. d. Boogaard, A. van Osch en van Deursen, midden; H. de Vaan, Trinus, d’ Hooghe, Hessels en W. de Vaan, voor. III1IIC In deze periode rammelt het tamelijk in de G. V. O.-achterhoede. G. V. O. werpt zich echter opnieuw met élan in den strijd en spoedig krijgen de G. O.-supporters weer reden tot Juichen, als Vreden burg uit een zeer moeilijke positie den gelijkmaker sóoort. (32). Om ge heel zeker van de zaak te zijn, deed Koper den bal met zijn hoofd nog van richting veranderen, maar ook zonder dit laatste zou de bal In het net zijn verdwenen. Algemeen was men van meening dat G. V. O. het na rust zwaar te verantwoorden sou krijgen, doch G. V. O. toont zich tegen wind in abeo luut de meerdere. Weliswaar komt D. O. N. K. nog eenige malen gevaarlijk opzetten, in welke periode Berkhout een zeker schijnend doelpunt voorkomt, doch overigens werd de bal te hard gespeeld en werd niet voldoende rekening ge houden met den wind. Het succes komt aan de andere zijde als van Gelderen met een schitte rend schot zijn club de leiding bezorgt: IS—2). Nog eenige malen komt D. O. N. K. gevaarlijk opeetten, doch de achterhoede van G. V. O. houdt stand en tot doelpunten komt het niet meer. Bij het eindsignaal van den scheidsrech ter. die uitstekend leidde, beeft G. V. O. een zwaar bevochten maar aUemtM verdiende aase behaald. De Italiaan Fagioli met zijn Mercedes- 36 34 .45—38 18 18 17 16 15 14 11 13 12 8 Toen d "Hooghe voor Brabantia aftrapte, tleek dat geen van beide ploegen eenig voor deel van beteekenis had van den wind, welke dwars op het veld stond. Het begin was aan weerskanten aarzelend, maar hier kwam spoe dig verandering in. want toen na viff minuten spelen een der Eindhovensche backs op onbe grijpelijke wijze miste, zag Reuser de kans schoon om zijn club de leiding en zooals later bleek, de overwinning te bezorgen <1O). Dit onverwachte doelpunt had tot gevolg, dat V. V. A. met veel meer zelfvertrouwen ging spelen en hoewel de strijd vrijwel gelijk op bleef gaan, toonde de Amsterdamsche ploeg van nu af %an een beter geheel te zijn, dan het elftal der gasten. Toch kwam de Elnd- bovensche voorhoede dikwijls genoeg voor het V. V. A.-doel. maar de slecht geplaatste voor zetten der buitenspelers maakten het hier de V. A.-achterhoede vaak gemakkelijk om het vertjtend gewonnen hebben, zullen de meenln- gen’wel verdeeld zijn, maar wij gelooven toch, dat dit wel het geval is, al was het alleen maar cm de betere spelopvatting der Amsterdam mers. Zeker, de kampioenen van West I wisten ten slotte maar eenmaal te scoren reeds na vijf minuten hadden zij door Reuser de leiding genomen maar ’zij hebben kansen te over gehad om den voorsprong te vergrooten. welke kansen evenwel onbenut bleven. De spelop vatting van V. V. A en het hooge tempo en j>et groote enthousiasme, dwongen den tegen standers. die zich bovendien op het veld niet goed thuis schenen te voelen, een spel op. dat Iran blijkbaar niet lag. In technisch opzicht waren de Eindhovenaren zeker niet de minde ren. Ook de opzet van de aanvallen was dik wijls wel goed, maar zoowel het binnentrio waarin Hessels. die trouwens een groot deel van den wedstrijd door een blessure op halve kracht speelde, erg tegenviel als de vleugel spelers. schoten toch over het algemeen dezen middag in hun taak te kort. Tegen de verde diging van V. V. A., die goed op dreef was, hadden de gasten om succes te bereiken heel wat doortastender moeten spelen. Toeh kregen de nndhovenaren wel de noodige kansen, maar geen enkele hiervan kon worden uitgebuit. De verdediging der Brabanters maakte een Bolle den Indruk, hoewel het eene en beslissende doelpunt toch voor een belangrijk deel op haar want het der de Voor de promotle-competitle In West II heeft GVO zich uitstekend laten gelden en de club uit Krommenie staat er voor. De hekkensluiters van de eerste klasse der Westelijke afdeeling hebben gisteren in broeder lijke eendracht de punten gedeeld. De nog te spelen wedstrijd van K M. M of een beslis singswedstrijd zal dus de beslissing moeten bren gen wie degradatiecandidaat zal zijn. Een hoogstaande wedstrijd was de ontmoeting tusschen de belde Goolsche clubs niet. De zenuwen spraken een duidelijke taal. Het was een slordige wedstrijd, veel mistrappen, slecht afgeven, weinig combinatie en veel blun ders. Het begin was gelijkopgaand, het spel golfde op en neer, met 8. X> O. iets gevaarlijker door de zeer beweeglijke voorhoede. Na twintig mln. kreeg E M M de kans door een misverstand in de S. D. O.-verdediging de score te openen door v. Poort. (10). Onmlddel- HJk scoorde echter 8. D. O. uit een penalty. vaL er "wordt ook gescoord, doch even tevoren» Wegens ongeoorloofd aanvallen, door Molenaar (1—1). De 8. D. O.-voorhoede kwam hierna enkele malen gevaarlijk opdringen. Uit een van de aan vallen scoorde 'Piennik uit een goeden pass van den linksbuiten. (12). Kort voor de rust echter kreeg E. M M. eeh bevliegmg en twee maal achtereen moest keeper Platvoet zwichten voor schoten van C. Booyen en Terllen (33). Een prachtdoelpunt van v. Poort werd nog wegens buitenspel geannuleerd. Na de thee begon 8. D. O. met veel enthou siasme. dat tenslotte leidde tot een mooi doel punt van Piennik. <33). Het 8. D. O.-overwicht hield nog slecht kort aan. E. M. M verdedigde zich kranig. Zelfs wist de thuisclub een overwicht in den aanval te krijgen, het doodelijk schot ontbrak echter, ter wijl ook het geluk S. D. O. beschermde. Op het eind trachtte 8. D. O. punten te veroveren. De kamploenscompetitie heeft verder gisteren goede resultaten opgeleverd voor de clubs uit het Westen, die in beide gevallen wisten te zegevieren. H.B.C. won n.l. in Heemstede met 64 van Treffers, terwijl WA in de hoofd stad Brabantia na een spannenden strijd met the odd goal klopte. De stand Is nu: Als reserves zijn aangewezen: Van (Feijenoord), Van den Hoven (Longa), kaan Longa). Vrauwdeunt (Feijenoord Lungen (AFC). Smit is Vrijdag door een geneesheer ooder- aocht, waarbij is gebleken, dat zijn knie weer volkomen genezen la. De Haarlemmer zal Z«ï- dag dus volkomen fit in het veld verschijnen, evenals Van Heel, die geen hinder meer van rheumatische aandoeningen heeft. Dat er geen wijzigingen in de achterhoede en middenllnie zouden kornak was begrijpelijk. De proef met Lungen he«B men niet voort gezet, Bakhuijs is op de midvoorplaats terug gekeerd met Vente' als rechtsbinnen, een op stelling. die bij vorige wedstrijden uitstekend voldaan heeft. moeten spelen en als de gecombineerden uit Kerkrade het onderspit moeten delven, zullen zij hun plaats in de eerste klasse moeten ver dedigen. Er zijn dus nog drie mogelijkheden. Van de verder voor deze afdeeling gespeelde wedstrijden eindigde de strijd in Maastricht tusschen Klmbria en RKONS in een 33 gelijk spel, terwijl Chévremont met 51 over Valken burg zegevierde. In Zuid II won Wilhelmina in Weert met 52 van de Venlosche Boys. R.K.T.V.V. en KM- ping scoorden in Tilburg ieder liefst zeven ma&L zoodat het lot van de TUburgsche club door deze merkwaardige draw nog niet be slist is. Emos moest in het Oosten in Enschede de meerderheid erkennen van S.D.O.U.C., dat hier een 32-zege behaalde. De strijd in West I 8B.O. eindigde onbeslist het wachten nog is op het resultaat van den laatsten wedstrijd van EM.M. tegen Wils kracht, waarvan alleen de tweede helft nop moet worden gespeeld, daar deze ontmoeting eenigen tijd jjeleden bij de rust wegens regen met gelijken stand werd gestaakt. Als het een terrein te zuiveren. Middenvoor d"Hooghe miste eenmaal een zekere kans, toen de bal hem na een goeden aanval van rechts vlak voor doel als bet ware voor de voeten werd gelegd. Iets wat Hessels kort hierop herhaalde, toen hij van enkele meters afstand tegen de lat knalde. Aan de andere zijde loste TiBhulzen, na zich handig vrijgespecld te hebben, een laag schot In den hoek, dat evenwel tets te zacht was, waardoor Louwers het leder nog tijdig kon be reiken. Geleidelijk begon het tempo te ver slappen en eenigen tijd had het spel, dat nu aan weerskanten te kort werd gehouden, weinig te beteekenen. Beide ploegen bleven evenwel tegerx elkaar opwegen. Een langdurige gevaarlijke si tuatie voor het V. V. A.-doel eindigde met een schot van Hessels, dat naast vloog, terwijl Hen drix kort daarop een schot van d’ Hooghe val lende corner werkte. Eenige goede V. V. A -aan- vallen brachten de Eindhovensche verdediging geducht in het nauw. Zoo kon van Osch door den bal na een scherpen voorset van van Nunen weg te koppen, slechts op het nippertje redden. By V. V. A. raakte W. Letschert geblesseerd en hoewel hij bleef meespelen, bleek toch, dat hij zich niet meer geheel kon geven. Tot aan de rust bleef de strijd gelijk opgaan. Bijna had Brabantia gelijk gemaakt. toen Hessels d' Hooghe een goede kans gaf en laatstgenoem de een hard schot juist onder de lat inzond, maar Hendrix wist het leder met moeite te kee pen. De tweede helft liet aanvankelijk goede Bra- bantia-aanvallen zien, maar de V. V. A.-voor hoede zorgde wel, dat het spel in evenwicht bleef. Aan beide kanten ontstonden eenige hoekschoppen, die steeds weggewerkt werden en toen A. van Osch uit een vrijen schop het le der goed In den doelmond plaatste, was v. d. Boogaard er bij om den bal van de doellijn weg te koppen. Bij het Brabantia-doel redde Stoker op de lijn, toen Tushulzen een schot Inzond, dat op het laatste oogenblik door een Elndhoven- schen achterspeler van richting werd veran derd. Vrijwel onmlddellijk hierop maakte Lbu- wers een goed geplaatsten kopbal van W. Let schert onschadelijk. De aanvallen bleven elkaar aan beide zijden afwlssselen en het spel ging steeds vlug op en neer, waardoor de strijd zeer spannend was. Steeds waren de verdedigers echter den aanvallers de baas. Zoo bleef het tot het einde toe. zonder dat er verder werd ge scoord. zoodat V. V. A zijn eersten kampioens wedstrijd met 10 won. Hoewel van wedstrijd voor werd er door kampioenschap op het spel stond. In de eerste helft moesten de bezoekers tegen den kouden wind optomen, wat voor hen geen beletsal was om toch een beter spel dan D. H. L. te ontplooien. Toch was het louter geluk dat de Schiedammers toen de leiding namen, daar bij een aanval van hun rechtervleugel de D. H. L- rechtshalfhet leer zoo ongelukkig raakte, dat dit met zeer veel effect In het doel rolde. 01. Twee minuten later wist D. H. L. door Blom op fraaie wijze gelijk te maken, doch hiermede hadden de Leeuwen hun krult finaal verscho ten. zeer tot genoegen van de Schiedammers, die in de tweede helft wind mee kregen. Dit voordeel werd door de bezoekers uitstekend uitgebuit, en slechte luttele minuten na de hervatting wist Laurens een voorzet van Rein van Lingen on houdbaar in te zetten. 12. Behoudens de enkele Delftsche uitvallen, die meestal door het uitstekende Schledamsche bockstel werden onderschept, bleven de bezoe kers aan het woord. Aan belde zijden werd het spel ontsierd door onnoodige forschheid. hetgeen D. H. L. nog op een jpenalty kwam te staan, waaruit R» van Lingen den eindstand op 1—3 bracht» nog beide te veroveren, maar de Bussumers slaagden er evenmin in als de gastheeren. Het bleef onbeslist Het Nederlandsch elftal, dat Zon dag 2 Mei a.a. te Rotterdam tegen België speelt, ia ala volgt samenge steld Doel: Halle (Go Ahead); Achter: Wilders (Blauw Wit) Caldenhove (DWS) Midden: Paauwe (Feyenoord), An- deriesen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord) aanvoerder. Voor: Wels (Unitas), Vente (Fejje- noord), Bakhuys (HBS), Smit (Haarlem) en Van Nellen (DHC). Lijkbaar veronderstellend dat een 20-voor- sprong nimmer prijs gegeven mocht worden, trok zich terug. Wel had dit tot gevolg, dat de Groesbeeksche defensie danig versterkt werd, doch de Treffers-aanval werd door te weinig steun voor een deel lam gelegd. Talrijk waren de attaques op het Treffers- doel. Een goed schot van v. d. Linden ging juist naast, terwijl even later Toledo alleen voor Ger rits kwam, doch te weinig schletrulmte verkreeg, om hiervan te kunnen profiteeren. Voorts scho ten de gastheeren van grooten afstand, hetgeen den Groesbeekschen doelman niet al te zeer ver ontrustte. Eerst na ruim een half uur verkleinde Gieske uit een goed door Toledo genomen hoekschop met een even goeden kopbal den achterstand (1—3). Vlak voor rust kopte Martin nog eens juist naast het Treffera-doel. Verandering in den stand kwam er echter niet. De eerste aanvallen na de hervatting waren weer voor de bezoekers, die het hierbij troffen, dat de Heemsteedsche verdediging wederom weifelend aanving. Binnen enkele minuten had dit tot een doelpunt voor Treffers geleld. De rates schoot tegen de lat, waarna de bal op den rug van keeper Neve terecht kwam en vervol gens in het doel verdween (13). Vijf minuten later stopte aan den anderen kant keeper Gerrits een hard schot van Gleske. Öe bal kwam echter voor de voeten van v. d. Unden, die zich deze kans niet liet ontglippen (3—3). Nadat een doelpunt van Gleske wegens bui tenspel afgekeurd was, bracht Martin, na goed werk van Toledo en v. d. Linden, de partijen op gelijken voet (33). De Strijd ging hierna weer eenigen tijd gelijk op. Treffers trachtte het spel te verplaatsen, waardoor echter H B C.’s aanval meer vrij spel kreeg. Een goede pass van Rulgrok naar To ledo en een idem voorzet van laatstgenoemde werd door Martin benut (43). Treffers bleef actief, doch toen vervolgens Gleske, via het been van een der Groesbeeksche verdedigers, den voorsprong der gastheeren tot 53 had vergroot, kreeg de strijd een ander aanzien. H.B.C. verslapte eenigszlns. Treffers speelde nu sterk aanvallend, waarbij het echter het ongeluk had. dat de ver opgedrongen verdedi ging zich door den snellen Martin gepasseerd zag, die Gieske in de gelegenheid stelde den stand op 63 te brengen. Tien minuten vóór het einde scoorde Decates nog eens voor Tref fers (6—4). Hierbij bleef het. zoodat deze inte ressante strijd een 6—4-zege voor de thuis club oplewerde. Treffers heeft een goeden indruk gemaakt. Het feit dat H.B.C. den wedstrijd met twee doelpunten verschil won dient dan ook niet ge zocht te worden in een technische meerderheid der gastheeren, doch meer In het feit dat de Heemstedenaren juist over een tikje meer dash bleken te beschikken. Twee goede en snelle vleugelspelers der gasten gaven aan de aanvallen van Treffers een ge vaarlijk karakter. Bovendien bleek de mldvoor Decates een goed doorzetter met een behoor lijk schot. Ook de verdediging van het Groes beeksche team mocht er zijn. De halfllnie vol deed iets minder, daar deze zich naar onzen smaak teveel op verdedigen instelde en zoo doende gedurende lange perioden, wauoeer de Voor den tweeden promotiewedstrijd tusschen G. V. O. en D. O. N. K. bestond, ondanks het gure weer een flinke belangstelling. Direct nadat scheidsrechter Starren heeft laten beginnen, wordt van beide zijden flink aangepakt, doch de zeer sterke wind doet veel afbreuk aan het speL G. V. O. spant zich geweldig in om zich met den sterken wind mee van een veillgen voorsprong te voorzien, doch de achterhoede van de gasten weet voorloopig door resoluut ingrijpen doelpun ten te voorkomen. De gasten doen dan eenige tegenaanvallen doch het aal-vlugge werk van de voorhoede vermag geen succes te brengen, althans voorloopig niet. Als de thuisclub wederom ten aanval trekt krijgt de rechts buiten Sierhuis den bal keurig toegespeeld en op onberisj^elijke wijze plaatst hij het leder In den rechter bovenhoek. (10). D. O. N. K. is echter geenszins ontmoedigd. Spoedig weet de rechtsbinnen den gelijkmaker te scoren 11, en niet lang hierna geeft de linksbuiten met een goed gericht schot de club uit Gouda de leiding. Neve Bierman Kortekaas Draijer d. Linden Martin Rulgrok Gieske O Peters Koeman Decates M. Kersten Wijnhoven Soldt Th. Kersten G. Kersten Leer de competitie in Zuid I hebben wjj reeds hierboven gemeld, n.L het kampioenschap van RKWL, dat de Sit- tardsche Boys in Maastricht met 20 versloeg. In de lagere regionen is de zaak hier even wel nog niet beslist. Laura won gisteren met 60 van Kerkrade, waardoor de situatie een belangrijke wijziging onderging. Van den laat- sten wedstrijd van RKNAC, thuis tegen Kim- bria. zal het afhangen, wat er hier verder zal gebeuren. Als RKNAC wint, is Geleen het kind van de rekening; bij een gelijk spel zullen RKNAC en Geleen een beslissingswedstrijd Hoewel de gasten eerst het nadeel van den vrij sterken wind hadden bleek dit geen belet sel voor hen om in een flink tempo op het Heemsteedsche doel af te stevenen, waar de verdediging nogal eens een fout maakte. Na- deelige gevolgen had dit echter niet voor H B C Spoedig hadden de gastheeren het even wicht in het veld hersteld. De Groesbeeksche doelman bleek echter volkomen voor zijn teak berekend en onderbrak meerdere aanvallen der H.B.C.-ers. Juist toen velen dachten dat de verdediging van H.B.C. over haar moeilijk begin heen was, namen de gasten de leiding. Decates kreeg den bal voor het H B.C.-doel vrij en schoot het leder tusschen de beenen van Neve door in het doel (0—1). Even later greep de H.B.C.-verdedlging niet krachtig genoeg in, waardoor Koeman van korten afstand den stand op 02 kon brengen. Hierna volgde een periode van langdurig H. B, C,-overwicht, De middenlinie dec gasten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 19