ONS BLAD I I Elorrio thans in handen der nationalisten 1 11 m De blokkade van Baskenland Britsche kroning in gevaar? L Het nieuws van heden Durango verwijderd Clem Sohn dood gevallen BRAND IN EEN KERK DE BAROMETER r Moord op dochter van een gezant België vrij van Locarno H. Vader ontvangt vele pelgrims POOLSCH-ROEMEENSCHE OVEREENKOMST JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR BREUKBANDEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER 1 Zij zijn nog 5 km van De Suikerconferentie Duitsche reizen naar Italië De toestand van Kard. Bisleti gunstiger 3 Een radiorede van HELMUTH HIRSCH George VI a MAANDAG 26 APRIL 1937 Gil Robles sluit zich aan bij Franco’s partij De hongersnood in China Scherp protest van Burgos DIT NUMMER BESTAAT UIT 10 BLADZIJDEN ADVERTBMTIEPRIJZEN: Per lossen regel 20 c, ingez. med. 40 c p. regel; idem op pag. één 55a p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 7 VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS Eden aangekomen te Brussel De „Vliegende Pater” naar beneden gestort No. 174 JAARGANG DERTIGSTE N00RD-H0LL ANDSCH DAGBLAD ÜTlft- au s.;S- Jur. 35 millioen heeft 4 Italiaanse he interventie? IKK Ook Duitsche protesten correspondent seint ons IA 16 I echter zonder letsel af De Donau-politiek lew S»- Paragueesche dame in Oostenrijk in haar auto doodelijk gewond aangetroffen Ook Von Neurath begin Mei naar Rome? Resultaat van Beck's besprekingen te Boekarest De „menschelyke vogel” door zyn parachute in den steek gelaten Reeds negen Britsche schepen wisten door het cordon te breken De desbetreffende documenten Zaterdag te Brussel uitgewisseld Toespraak van Z. H. tot de jonggehuwden Pater Schulter de „vliegende missionaris” bij zijn vliegtuig Na Elorio hebben de rechtsche troepen ook de hoogten van Berbiozabal en Santa Manan- zar. alsmede heuvels ten Noorden van Artie- bazo bezet. Hierdoor zijn thans de troepen van Franco geen vijf kilometer meer verwijderd van Durango. Radio Naclonal deelt voorts mede, dat de rechtsche troepen hun opmarsch aan het front Men veronderstelt, dat de auto door een on bekende was aangehouden om de reizigster, die ■elf chauffeerde, te berooven. Yan den aanrander ontbreekt ieder spoor. SEVILLA, 26 April HavasGeneraal Qaeipo de Llano verklaarde, dat Elorrio door de rechtsche troepen is. bezet. De rechtsche opmarsch naar Bilbao wordt voortgezet. Hij raadt Bilbao aan zich niet te verzetten, want dan zal het uit de rü der Spaanschg steden worden geschrapt. De toestand van Kard. Bisleti is iets gunstiger geworden. De hongersnood in China menachen getroffen. Radio-avond ten behoeve van het A.S.I.B. O O tez. net bL et st, iz. 1T (E een duurzame ontspanning te weeg te brengen tusschen Praag en Warschau zijn mislukt, ter wijl de Poolsche bemiddeling in de betrekkin gen tusschen Roemenië en Hongarije daaren tegen zijn geslaagd. Sohn sprong midden boven het vliegveld uit het vliegtuig op een hoogte van 3000 meter. Zijn parachute opende zich echter niet, evenmin als de gewone reserve-parachutes, die hij had meegenomen. Als een steen viel hij op het vliegveld te pletter, aoodat hij onmiddellijk overleed. De regeering van Burgos eischt. dat maat regelen zullen worden genomen om een herha ling van dergelijke feiten te voorkomen. LONDEN, 24 April. (Reuter.) Op den avond van den twaalfden Mei. na de kroning, des avonds acht uur, zal konlng George VI van Engeland een rede tot het Britsche volk hou den, welke per radio zal worden uitgezonden. Vermoedelijk zal deae toespraak tien minuten duren. FOOOIA, 24 April. (Havas). Twee uur nadat een nieuwe kerk te Foggia (Italië) voor de geloovigen geopend was, raakten de papieren bloemen en exvoto’s in brand- Het vuur verspreidde zich snel en ver nielde een deel der kerk. Onder de geloovi gen ontstond een paniek. Een vijftigtal per sonen werd gewond. Vier hunner zijn ster vende. Stand op Maandag 9 uur vJn.: 75U Vorige stand: 756.6 of bL in Biscaye voortzetten, en dat in den loop van den middag nieuwe stellingen bezet werpen. Het aantal krijgsgevangenen is zeer aanzien lijk, en de hoeveelheid oorlogsmateriaal, welke den rechtschen in handen is gevallen, is zeer groot. Voorloopig verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot reorganisatie van het Spoor wegbedrijf. Resultaat der besprekingen betreffende de lange omroepgolf. n el met «pen nder nden 1— ‘t I. i. 1. 9 De bekende missionaris dr. Paul Schulte, de directeur van de Miva, is tijdens een vlucht boven de ijsvelden in den Poolcirkel bij Fort Albanië naar beneden gestort. Behalve de „Vlie gende Pater” bevonden zich op het oogenbiik, dat de ramp plaats greep, nog drie andere pas sagiers in het toestel. Geen hunner heeft eenlg letsel bekomen. Pater Schulte was bij een lan ding .sneeuwblind” geworden, zoodat hij afgleed en daarbij nog vrij fortuinlijk terecht kwam. BILBAO, 26 April (Beater). Drie met levensmiddelen geladen Brttoehe rioom- schepen hebben Zondag de Baskiscbe kast bereikt. Thans hebben in het geheel negen schepen de blokkade verbroken. BUREAUX: HOF 6,'ALKMAAR Telefoon Administratie 4330, Redactie 4220 ABONNEMENTSPRIJS: Per kwartaal voor Alkmaar 12. v- Voor buiten Alkmaar f 2.50 Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij Da Spaarnestad - Haarlem Mei geïllustreerd Zondagsblad 10.60 hooger Met de gedelegeerden van Nederland en Java sou het ter Suikerconferentie tot een overeen komst gekomen zijn. De verklaring der regeeringen van Frankrijk en Engeland beslaat één stuk, dat In het Fransch en Engelsch is ongesteld. De beide teksten staan in kolommen tegenover elkaar; rechts. Het bladen, door BRUSSEL, 24 April (Belga.) Hedenochtend zijn op het Belgische ministerie van Buiten- landsche Zaken tusschen minister Spaak en de ambassadeurs van Frankrijk en Engeland. Laroche en Esmond Over, twee documenten uitgewisseld, die tevoren reeds waren onder- teekend. „Indien Bilbao zich verzet, wordt het uit de ry de^Spaansche steden geschrapt” Men heeft weer hoop op zyn herstel Tusschen vier en vijf uur Zondagmiddag zijn vijftig granaten op Madrid terecht gekomen. Met kortere en langere tusschenpoozen hebben zich vervolgens verscheidene ontploffingen voor gedaan. Om tien uur Zondagavond waren vijf per sonen gewond en een gedood. Dit betrekkelijk geringe aantal slachtoffers is volgens de llnk- schen toe te schrijven aan de genomen voor zorgsmaatregelen. Volgens een communiqué van den linkschen staf hebben de vliegtuigen der regeering aan alle fronten bombardementen uitgevoerd, daar in bijgestaan door de artillerie. Boekarest zou bereid zijn ieder initiatief tot verzoening in het Donaugebied in over weging te nemen, mits Boedapest dit niet afhankelijk maakt van een herziening van de territoriale clausules of van het verdrag van Trianon en afziet van iedere propa ganda in deze richting. U 184 voor, ehter, Buur randt. VATICAANSTAD, 24 April. (Havas.) Z. H. de Paus heeft heden 1700 pos getrouwde echtparen ontvangen, alsmede 2000 pelgrims uit Duitach- land. België, Zwitserland en Oostenrijk. In Zijn toespraak zeide de H. Vader, dat de wereld den Zegen Gods noodig heeft om uit de tegenwoor dige, zoo ernstige, zoo wreede en zoo waarlijk smartelijke moeilijkheden te geraken, waarin zü zich bevindt. Daarop gaf Z. H. Zijn specialen Zegen aan alle aanwezige geloovigen, opdat zij dien Zegen zouden meedragen naar hun huis en hun land. De audiëntie was de grootste in aantal, welke Z. H. de Paus sinds Zijn ziekte heeft verleend. Ruim 200.000 menschen waren Zondag naar Vincennes tezamen gestroomd, om de verschil lende luchtvnartdemoostraties bij te wonen. Nadat verschillende stuntvliegers en parachute springers hun halsbrekende toeren hadden ver richt, kwam het hoofdnummer van Clem Sohn aan de beurt. Zooals men weet, had Sohn een parachute geconstrueerd, die aan zijn armen en beenen was gehecht, en waarmede hij bijna op de wijze van een vleermuis omlaag kon flad deren. BERLUN, 25 April. (Havas.) Politieke krin gen te Berlijn zeggen, dat rjjksminteter Von Neurath begin Mei voor een officieel bezoek naar Rome zal vertrekken. Deze reis, na die van Goering, bewijst, aldus verklaart men te Berlijn, dat de politieke inti miteit der beide regeeringen voortdurend inni ger wordt, en dat de as BerlijnRome een be langrijke realiteit beteekent in de Europeesche diplomatie. Generaal Goering is hedennacht om drie uur uit Napels naar Rome vertrokken. Mevrouw Goering zal een maand te Napels blijven, om er de baden te gebruiken. WARSCHAU, 26 April. (PJLT.) Het Pool sche Telegraaf Agentschap meldt uit Boe karest, dat na de besprekingen tusschen ds Footsche en Roëmeensche ministers van Buitenlandse he Zaken, Beek en Antonescoe, deze een overeenkomst hebben geteekend ter vergemakkelijkingvan bet betalings verkeer ten behoeve van Poolsche en Roe- meensche toeristen. Hy komt er Het eerste document is de gemeenschap pelijke verklaring van Engeland en Frank rijk, waarbij België wordt ontheven van zijn verplichtingen van het Locarno-verdrag en de verplichtingen van Londen van 19 Maart 1936, waarbij evenwel de verplichtingen van bijstand van deae beide staten ten opzichte van België gehandhaafd blijven. De Duitsche pers protesteert in heftige ter men tegen de ..verbreking van de blokkade van Bilbao door Britsche oorlogsschepen.” De „Angriff" schrijft in een geweldig groot opschrift „het Engelsche reuzenschip ..Hood” helpt de blokkade te verbreken”. De .Deutsche Allgemeine Zeitung” schrijft: „Het is duidelijk, dat de verbreking van de blokkade geslaagd is dank zij de actieve tus- schenkomst van de Engelsche vloot.” De Engelsche ..Backworth" die met levens middelen en medicamenten geladen is, welke bijeengebracht zijn door de Britsche vakbewe ging en door inschrijvingen, is in zee gestoken naar Bilbao. Geen enkel parlementslid zal de reis aan boord van het schip meemaken, aan gezien, naar verklaard wordt, de reeders geen passagiers aan boord Wilden nemen, omdat er geen accommodatie voor hen is. Naar onze Romeinsche correspondent nog aeint, heeft, naar het heden uitgegeven bulletin, de behandelende geneesheer alle hoop op een •poedig algeheel herstel. Onmiddellijk is een hulpexpeditie met honden en sleden uitgetrokken om den piloot en zijn medepassagiers te redden. Pater Schulte keerde juist terug van een ex peditie in de Noordelijke Ijsvelden, waar hij post, levensmiddelen en verbandstoffen had af geleverd aan de verafgelegen missieposten in den Poolcirkel. Dit is de tweede maal gedurende de 20 jaar, dat Pater Schulte vliegenier is, dat hem een ongeluk is overkomen. Aanval van Attlee LONDEN, 26 April (Havas). De „Sun day Referee* verklaart, dat, indien de Britsche kanselier van de schatkist het ont werp van de verdedigings-belasting niet intrekt of wijzigt, de leden van het Lager huis dreigen het huis te bezetten en daar door de kroning onmogelijk te maken. BRUSSEL, 26 April. (Reuter.) De Britsche minister van Bultenlandsche Zaken is Zondag avond te Brussel aangekomen in gezelschap van mevrouw Eden. Bjj hun aankomst op het vliegveld van Hoe ren werden zij verwelkomd door den Belgischen Minister van Bultenlandsche Zaken en mevrouw Spaak. Eden is afgestapt op de Britsche ambassade, waar hij tijdens zijn verblijf te Brussel zal lo- geeren. Hedenochtend bracht Eden een bezoek aan Spaak. Des middags zou Konlng Leopold den Britschen staatsman op het kasteel te Laeken ontvangen, terwijl minister Spaak vanavond ter eere van Eden een diner zal geven, waarbij o. a. de Luxemburgsche staatsminister Beek zal aanzitten. Eden zal Dinsdagmiddag per vliegtuig haar Londen terugkeeren. In—een voorrede op zijn werk „De weg naar den oorlog”, dat zoo juist gepubliceerd is, be schuldigt Attlee, de leider der arbeidersoppo- sitie, de Britsche regeering ervan, door haar aarzelende en verwarde politiek de gemeen schappelijke .veiligheid te hebben verraden, en ten aanzien van het binnenland een zuiver reactlonnairé politiek te volgen, die in strijd is met lederen geest van* samenwerking ter hand having van den vrede. Attlee verklaart er van oveftulgd te rijn, dat de tegenwoordige regee ring het fascisme in geen enkel opzicht weer stand zal bieden, uit vrees, dat zij haar eigen aanzien zal schaden. Over een jaar zal de op volger van Baldwin mededeelen, dat het Ka binet besloten heeft den militairen dienstplicht in te voeren. PARIJS, 25 April. (Havaa) Tijdens den luebtvaartdag, die Zondag te Vincennes werd gehouden, is de parachutist Clem Sohn, die „de menschelüke vogel” genoemd werd, om het leven gekomen, doordat zijn valscherm aan rug- en borstzijde zich niet opende. Te Windsor in Berkshire is een gedenk teeken voor den overleden Koning George V onthuld door Koning George VI. De plechtigheid had plaats in tegen- Een sit-down-staking van parle mentsleden voorspeld Havas meent nog te weten, dat ook de posl- i tie van Polen en Roemenië ten aanzien van Tsjecho-Slowakije en Hongarije te besproken. Men meent, dat de pogingen van Roemenië om WEENEN. 26 April. (Havas). Mej. Ingrid Wiendgreen, de dochter van den gezant van Paraguay te Weenen, werd bij Neun kirchen op den weg naar den Semmering ernstig gewond aaagetroffen in haar auto. Zjj was door drie revolverkogels getroffen. Mej. Wiendgreen werd overgebracht naar het ziekenhuis te Neunkirchen, waar zjj in middels is overleden. LONDEN, 24 April. (Havas). Men meent te weten, dat bij de heden gehouden bijeenkomst van de commissie der Suikerconferentie een de finitieve overeenstemming bereikt te met de delegaties van Nederland'en Java, op basis van een jaarlijkschen uitvoer van iets meer dan een millioen ton. Bovendien zou het met de delegatie der UjB. S.R. tot een overeenkomst gekomen zijn. Het tweede document is de brief van de Bel gische regeering. waarin zij met groote vol doening kennis neemt van deze verklaring en dc beide regeeringen dankt. De tekst van deze belde documenten zal morgenochtend gelijktijdig te Londen, Parijs en Brussel worden gepubliceerd. het Fransch links, het Engelsch stuk beslaat drie groote getypte een blauw lint verbonden. Het te onderteekend door Laroche, den ambassadeur van Frankrijk, en Sir Esmond Ovey. den ambassadeur van Oroot-Brittannlë. Laroche overhandigde het document aan -minister Spaak namens zichzelf en namens zijn collega Spaak overhandigde vervolgens aan elk jler ambassadeurs den tekst van een brief, waarin de Belgische regeering kennis neemt van de gemeenschappelijke Fransch-Engeteche verklaring. De minister van Bultenlandsche Zaken, Spaak, heeft de Italiaansche en Duitsche am bassadeurs ontvangen en hen In kennis gesteld van de uitwisseling der diplomatieke nota's van heden. Ook de Volkenbond zal den tekst regte- txeeren. Desondanks blijft men bezorgd voor den Kerk vorst, die een zoo hoogen leeftijd bereikt heeft. De laatste schepen, die Bilbao bereikten, zijn de „Stesso” en de „Thurston”, welke in de dok ken zijn opgenomen, en de „Jenny”, welke naar gemeld wordt te Santander te aangekomen. De schipper van de „Thurston” heeft bjj aan komst verklaard, dat hij van La Pallice af geen oorlogsschepen heeft waargenomen, behalve twee Britsche torpedojagers, die dienst deden bij de internationale contróle. I I Regeeringzvliegtuigen hebben Zaterdag Malaga gebombardeerd. Er soaden verschei dene dooden en tal van gewonden zijn. Z. H. de P»« heeft 5499 pelgrims, waaronder 3469 Jonggehuwden uit verschillende, landen, ontvangen en toegesproken. De documenten, waarbij Frankrijk en Engeland België vrij verklaren van zijn Locarno-verplich tingen. zijn Zaterdagmorgen te Brussel uitgr- wiooeliL Naar Generaal Queipo de Llano nog mededeelde, heeft ook de leider van de Katholieke volksactie. Gil Robles, aan Generaal Franco zijn, instemming betuigd met diens besluit, de partijen samun te smelten. Gil Robles ver klaarde zich bereid, zich bij deze eenheidspartij te voegen. De verschillende gesprekken van Beek en Antonescoe hebben betrekking gehad op ver schillende algemeene aspecten van de tegen woordige internationale situatie, op de betrek kingen van Polen en Roemenië met andere landen, en op kwesties, welke in het bijzonder voor deze belde landen van belang zijn. De beide ministers hebben tijdens hun be sprekingen bevestigd, dat de politieke struc tuur van het Poolsch-Roemeensche bondge nootschap gebaseerd te op gevoelens van ver antwoordelijkheid voor de veiligheid der beide landen, alsmede op de idee van een vertrouwe- HJke samenwerking, met het oog op de stabi lisatie der internationale betrekkingen. Zij hebben verder hun speciale aandacht ge wijd aan de vervolmaking der Poolsch-Roe meensche oeconomlsche betrekkingen. Een plan tot uitbreiding van de transito- betrekkingen zal door de bevoegde autoriteiten der beide landen zoo spoedig mogelijk moeten worden uitgewerkt. Beek te Zondagavond uit Boekarest vertrok ken. De Roemeensche minister van Buitenland- sche Zaken en mevrouw Antonescoe en ver schillende andere autoriteiten waren op het station ten afscheid aanwezig. Op het oógenblik dat de trein het station verliet, weerklonk de kreet: „Leve Polen”. Het staatsdepertement der V. 8. heeft zich er van overtuigd, dat Helmuth Hirsch, die eenige maanden geletjen door een Duitsche rechtbank wegens verraad te ter dood veroor deeld, en binnen enkele weken zou worden te rechtgesteld, Amerikaansch staatsburger te. Het staatsdepartement heeft den ambassadeur der Vereenlgde Staten te Berlijn, Dodd, instructie gegeven den veroordeelde allen moge lijken bij stand te verleenen. Ook de Russische kwestie te besproken en minister Beek schijnt te hebben geweaen op het gevaar van een eventueel Russtech-Roemeen- sche politiek. „Radio Nacional" heeft Zondagavond om tien uur medegedeeld, dat de regeering van Burgos in zeer krachtige bewoordingen bij de Britsche regeering heeft geprotesteerd tegen het feit, dat Britsche oorlogsschepen zich op het oogenbiik, dat Britsche koop vaardijschepen zich naar Bilbao begaven en daarbij de blokkade verbraken, tusschen deze koopvaardijschepen en den rechtschen kruiser „Almlrante Ververa” hebben geplaatst, hetgeen volgens hen een flagrante schen ding beteekent van het neutraliteitsbegin sel. De internationale missie van het Roode Kruis beeft aan de bezetting van de kluis „Vlrgo de la Cabeza” medegedeeld, dat het leven van de belegerdenzal worden gespaard als zij zich overgeven. De bezetting antwoordde hierop, niet gemachtigd te zijn een beslissing te nemen. De missie heeft hiervan rapport uitgebracht te Genève. (Zooals men weet, vormt de kluis Virgo de la Cabeza” een bolwerk van de rechtschen temid den van het door de regeeringstroepen bezette gebied). •SJANGHAI, 24 April (D.N.B.) De alge meene secretaris van de Chlneesche Commis sie tot leniging van den hongersnood heeft bij zijn terugkeer van een veertlendaagsche inspectiereis door het NoordoostelUke deel van de provincie Sjetsjoean gerapporteerd, dat in de hooggelegen deelen dezer provincie, waar sinds Augustus verleden jaar geen regen ge vallen te, een verschrikkelijke hongersnood heerscht, waaronder 35 millioen menschen ge troffen worden. In Tsjoeng Klang zijn 18.000 vluchtelingen aangekomen, onder wie talrijke sterfgevallen als gevolg van ziekten zijn ont staan. Aan de Mlddellandsche Zeekust werd een Engelsch petroleumtankschip, toen het zich bij de haven van Barcelona bevond, gepraaid door een Italiaanschen torpedojager, welke trachtte dit schip van koers te doen veranderen. Verscheidene regeeringsvUegtuigen vlogen het Engelsche schip tegemoet. Het Engelsche tank schip kon aldus zijn route vervolgen en arri veerde te Barcelona, geëscorteerd door regee- rlngsvllegtulgen. Vijftig Britsche parlementsleden, onder wie drie Labour-Lords, n.l. Lord Snell, Lord Tra- bolgi en Lord Kinnoull, hebben een brief on derteekend, welke aan generaal Franco te ge zonden, en waarin hem gevraagd wordt den cor respondent van de „News Chronicle”, den Hon- gaarschen staatsburger Arthur Koestier, die sinds de bezetting van Malaga gevangen zit, in vrijheid te stellen. De onderteekenaars behooren tot alle partij en. eenige hunner sympathiseeren met de na tionalisten. De Fransche afgevaardigden Val lat, Daher, De Coral en Boucher hebben een bezoek aan Avila gebracht. Zij zijn door den burgerlijken gouverneur ontvangen. Tengevolge van het aanhouden van een zes tal vreemdelingen, die de Fransch-Spaansche grens wilden overschrijden om dienst te nemen in het leger der Spaansche regeering, heeft men een uitgebreide recruteeringsorganisatle ont dekt, welke vertakkingen had in het geheele gebied, en vooral in Toulouse. De vijf voor naamste werfagenten zijn gearresteerd. Het on derzoek wordt voortgezet. Plannen tel het voeren van een actie tot' schadevergoeding tegen den Staat wegens het niet-eonvooieeren der Sarkani. woordigheid van de meeste leden der koninklijke familie, waarbij de achtergrond werd gevormd door het kasteel van Windsor, waaraan het Engelsche vorstenhuis zijip naam ontleent. Het gedenkteeken, bestaande uit een marmeren cenotaaf en twee fonteinen, is een geschenk van de bevolking van Windsor in Engeland en Windsor in Canada. Op de foto ziet men zeer duidelijk Koningin Mary, Koning George VI en zijn gemalin Koningin Elizabeth. De hertog en hertogin van Gloucester staan geheel rechts, voor hen de Aartsbisschop van Canterbury en de deken van Windsor VATICAANSTAD, 23 April De berichten over den gezondheidstoestand van Z. Em. Kard. Bisleti, die eenige dagen geleden een ernstige longontsteking kreeg, luiden thans weer iets gunstiger, zoodat men op een herstel mag hopen. Onze Romeinsche Onder de Nederlaiuteche pelgrims merkten wU Mgr. Diepen op, die met Mgr. Smit dicht bij den Pauselijken troon stond. Verder zagen wij Mgr. Eras, pater Zey 8J„ dr. P. Rutten en den leider van de bedevaart, jhr. mr. G. Ruys de Beerenbrouck met de leden van het nationale comité: deken Meyer, baron A. van Wijnbergen, pastoor Willenborg, pastoor G. Wysgernlck en den heer Job. Stieger. In zijn toespraak richtte de H. Vader zich ook tot de afgevaardigden der Belgische Jour nalisten, die Hem namens alle Belgische jour nalisten een huldeblijk aanboden. Op den avond van ijjn kroningsdag «al Koning George VI een radio-rede houden tot het Britsche volk. Het ontwerp zal Dinsdag in het Huis worden besproken, en de „Sunday Referee” voorspelt dat de conservatieven, liberalen en afgevaar digden van de Labourpartlj zich zullen verzet ten tegen de stemming over het ontwerp, en dat zij zoo noodig in vergadering bijeen zullen blijven gédUréhdé' de geheele periode, welke voorzien te voor de kroningsplechtigheid.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 1