BEURS VAN AMSTERDAM Hanze-federatie Noord-Hollands Noorderkwartier MARKTEN VOORJAARSVERGA DERING TE SCHAGEN venhuizen Plaatskaarten en reisbiljetten Rekening 1935 Aardappelziekte KROMMENIE OTERLEEK OPMEER ZIJPE OUDKARSPEL ASSENDELFT SCHERMERHORN WERVERSHOOF ENKHUIZEN WEERE Bloemententoonstelling Marquette WESTER-BLOKKER WOENSDAG 12 MEI 1937 HEEMSKERK ZAANDAM V. P. Keysper spreekt over: Waar gaat het eigenlijk om? De gai dei Godsdienstig-zedelijke taak HET MEIFEEST VAN DE KRUISVAART t 11 n .0 Restauratie voormalige Doelen hotel te Monnikendam PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND Voordeelig saldo van 1.5 millioen NOORD-BEErfSTER DONDERDAG 13 MEI 1937 etmaal het van De heer V. Key sper de Bergen legt over Alkmaar voor 3666. auto is proces verbaal opgemaakt wegens diefstal. ge- ten- 4e 1 Jaar en Een gezond eigenbelang komt niet in strijd het algemeen welzijn, doch vindt daar aan en te zijner tijd Banne-vergadering in het Gouden Hoofd had een vergadering plaats van de Hoofdlnge- Burgerljjke stand. Ondertrouwd: Dirk Hakfoort en Hendrikje Post van Velsen. 12.30 uur. 1 uur; vertrek 12 uur per 406 22% >54% 165 151 153 158 190 102% 131 123% 123% 115 117 102% 131 124 124% 113 113 sa Minor aan P. J. Mendeltulp Hlllegarda aan Jac. Tol en aan O. Heere te Castricum. De Jury stelde vooraan inzendingen van J. Raadsvergadering De raad dezer meente komt Vrijdag 14 Mei des avonds uur bijeen. Winkelsluiting kenniswerk. De winkels mogen geopend zijn Vrijdag tot des avonds 10 uur; Zaterdag tot 11 uur en tijdens de kennis week tot des avonds 42 uur. BLOKKER. Bloemkool 1 159% 86 67% 53 323*/« 245 237 320 116 334 236 314 116 331% 102% 5 13% 17 27% 1% zal 193 sch De voo ton Alk 102% 94 V, 101% 78% 102 96% 33 160 85 67% 56% 323% 240 102 94% 101% 78% 102 96% 32% 290% 280 230 170 164 261 92 5% 498 235 170% 35 Di ja w< st 19 ka de lm ho All 496% 233% 171H 35% 153 165 288 288% 236% 175 164 254 107 5% voor de was J Cl vl A ■103% 5*/. K 37% 60% 39% 43 slachten en het in voorraad hebben keurd vleesch. te Tc t per kg. Uit de hand verkocht in openbare vergadering ten Raadhuize Vorige Slotkoersen Heden Beginoor der kermis. Naar aanleiding van een schrijven van den Minister van Binnen- landsche Zaken zal Zondag 16 en Zondag 23 Mel de kermis, beginnen te 6 uur des namid dags. Op andere dagen om 4 uur. Voor het Meifeest van de Kruisvaart 23 Mei as. In de Wielerbaan te Heemstede, vestigen wij gaarne de aandacht op het volgende: Tegen inwisseling van een reiscoupon, welkt aan iedere toegangskaart is bevestigd, ontvangt men aan elk gewenscht station, gelegen In het Bisdom Haarlet# een retourblljet Ned. Spoor wegen met extra-kortlng. Naar keuze kan men in Haarlem of Heem- stede-Aerdenhout In- en uitstappen. De Wieler baan ligt bU het eindpunt van de tramlijn Haarlem (station)Heemstede en 35 minuten gaans van het Station Heemstede-Aerdenhout Alle plaatskaarten zijn op den dag zelf aan de loketten van de Wielerbaan verkrijgbaar en tevoren tegen vooruitbetaling aan het Centraa1 Bureau van de Kruisvaart en de kaartendepóts Desgewenscht kan men voor de bestelling van plaatskaarten de bemiddeling van de plaatse lijke Kruisvaart-leiding Inroepen. Opbrengst collecte. De alhier gehouden collecte ten bate van de Nationale Stichting „Tehuis voor alleenstaande blinden’’ (Wolfhezen) heeft 14020 opgebracht. 407% 20% HO 11% 11 Continental OU Shell Union OU Tidewater Rubber A'dam Rubber z B&ndar Dell Batavia Rubber Serbadjadi Sllau V. L O. O. Allied Interoontin. Rubb. Scheepvaart Java Ch Japan Holl.-Am HJn Kon. Ned. Stoomt». Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd St. Nederland Suiker H. V A. Jav. Cultuur N. L U Vorstenlanden tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Spoorwegen Union Pacific Wabash Kne Kan— City BotMte South. Raliw Chic. MUw nnmlnflfj 151% 156 160 187 Mooi succes. De accordeon-vereenlging ..Oefening Baart Kunst" alhier behaalde op het te Den Haag gehoudên concours een Isten prijs met 332 punten. Te water Woensdagmorgen reed de lijk wagen van ..De Begrafenlsvereenlfing”, alhier aan het Noordelnde. toen men het paard bij den bek nam en wilde gaan draaien, doordat men kort op den walkant van de sloot terecht kwam en het paard een stap achteruit deed, te water. Hulpvaardige handen verlosben aller eerst het paard uit het water, terwijl later door een kraanwagen de koets weer op het droge werd gebracht. De koetsier was met den schrik vrijgekomen. herinneringen^ Voor de feestdagen bestemd? Door verbre king van een schulfraampje hebben on^enoode gasten Woensdagnacht zich toegang verschaft tot de stationsrestauratie op het 2e perron. Monniken- grond een oppervlakte van pl.m. 10 Aren heeft, werd het vorige jaar, in publieke veiling, door de ge meente Monnikendam aangekocht. De aankoop geschiedde om te voorkomen, dat aan het ge bouw een ongewenschte bestemming zou wor den gegeven. BIJ het Gemeentebestuur waren reeds plan- nen tot afbraak in voorbereiding, toen de aan dacht van den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen op het bedreigde pand, dat als een monument moet worden aange merkt, gevestigd werd. Ten einde het behoud daarvan te bevorderen, is de Minister met het gemeentebestuur van Monnikendam in overleg getreden. Uit dat overleg Is, met medewerking van het Rljksbureau voor de Monumentenzorg, een plan tot verbouwing en restauratie voortj zwaar bewolkt met tjjdelijke opklaring, aanvankelijk nog kans op regenbuien, later iets warmer. Zon op 4.09 - onder 19.45 - Licht op 20.15 Eckkordt te Uitgeest toe te kennen een zilve ren medaille voor verdienstelijke collectie Fri- tlllaria meleagris. I De heer R. Beentjes snrak namens den L.T.B woorden van gelukwensch tot de jublleerend? afdeellng en gewaagde dankbaar van de spon tane samenwerking der R.K. Standsorganisatles met den R.K. Middenstandsbond, waarom dan ook de uitnoodiging het jubllé mede te vieren zeer werd gewaardeerd. Ook de heer Ant. Zuurbier <R K. Volksbond) sprak waardeerende woorden tot het afdee- lingsbestuur. Nadat de zeereerw. heer pastoor en de geestelijk adviseur, kapelaan Perquln, een mooie toespraak hadden gehouden en hadden gewe zen op enkele zaken welke in de toekomst ver beterd kunnen worden, met de aansporing, het bestuur in zijn harden arbeid steeds trouw ter zijde te staan, was het woord aan den heer Mol. Deze complimenteerde namens het hoofdbe stuur de afdeellng en hield een enthousiaste propagandarede welke met donderend applaus werd beloond. De voorzitter dankte de verschillende spre kers voor hun harteljjk medeleven, en sprak den wensch uit dat naar het gesproken woord steeds zou worden gehandeld. Hierna volgde een met veel gevoel door de tooneelvereenlging Ons Genoegen gespeeld stuk. Deze vereenlging heeft verder den avond ver zorgd. Langen tijd bleef men gezellig bijeen en de mooie avond werd besloten met een dansje. verkooping van ei Kroon Az. alhtai aan de KortslooM w 4 akkers aan de Oostzijde van het dorp, elke ak ker 12 snees; 1 akker ten Zuiden van de Butter- laan, 21 snees; 1 akker weiland aan het Waard je. 17 snees. Kooper werd de heer K. Borst ‘te Allfmaur vnnr f •JfZRü Het ging te mooi De verkiezingspropagan da is dit jaar te Zaandam ook al aan het orde nen. Schilderen op de straten is verboden, maar daartegenover krijgen de diverse partijen thans gelegenheid tot het aanbrengen van borden, doekenen transparanten. Aan de onderling ge maakte afspraken (met als den bekenden- stok achter de deur een aanvulling van de politie verordening) wordt uitstekend de hand gehou den. Intusschen zijn twee doeken van de SDAP, op het Kalf door onbekende (n) weggerukt. De politie onderzoekt dit geval. Een zeldzaamheid. Aan het strand te Sint- Maartenszee in deze gemeente is een pinguïn waargenomen. Een groote zeldzaamheid, omdat deze zuidpoolbewoners zich zelden of nooit in deze streken ophouden. Men neemt dan ook aan. dat de bewuste pinguïn afkomstig is van een schip, vanwaar zij is ontsnapt. 31 21% 13% Bank Koloniale Bank Indische Bank ert Handel-Mfc. ndnatrieen Onliever Calve Delft Alg. Kunstzijde Van Berbers Pat. Nieuwe Philips Ned. Ford industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel Kenneoot B. Steel U 8. Leather intern. Nickel stand. Brands Alg. Exploratie Redjang Lebong Petroleum Kon. Olie .taboes Periak r-endawa I a ex. claim, t a ex. dividend Niet minder dan 133 doosjes sigaretten, 14 doosjes cigarillos, 4 reepen chocolade en 20 lepeltjes werden vermist. In een tijdvak van 2 jaar is dit de vierde Inbraak in deze stations restauratie. Burgerlijke stand Geboren: Marjjtje, doch ter van Rekle Johannes de Vries en Derkje Burgen, Krulslaan 23; Johannes Gerardus Maria, zoon van Johannes Christiaan Wijn bergen en Christina Catharina TljmaA Sn. v. Loosenpark 34; Jacob, zoon van Harm Wisman en Jansje Vingerhoed. Zuiderhavendijk 30; Jo hannes. zoon van <Romke Scholten .en Pietertje Theunlsz. Noorderkade 5: Antonius Gerardus Maria, zoon van Johan Rudolph van Koll en Johanna Antonia Visser. Wesiejgtraat 205. Ondertrouwd: Pieter Ham en Trijntje van ZwolRink» van der Veen en Margje Tjetske Reinstra. Getrouwd: Wilhelm Heinrich Kroger en Ja coba de Vries; Jan de Groot en Jacoba Maria StiertHér. Overleden; Engeltje Kok. oud 89 Jareh, wed. van Geert Jot: Johanna Antonia Tops. ®ud 60 jaren, echtgenoote van Meindert Reus; Lam- bertus Johan van Wachtendonk, oud 52 jaren; Marytje Mens, oud 42 jaren, echtgenoote van Simon Pletersz. 37*/, 6>% 39%, 727/. Het voormalige Doelenhotel te dam, dat met den bUbehoorenden R. K. Volksbond. Dinsdagavond vergader de de R. K. Volksbond in het St. Gomarus- gebouw. Het was ditmaal voor ’t laatst, dat de heer J. Lengen als voorzitter fungeerde wegens vertrek naar Hlllegom. Onder de Ingekomen stukken was een schrijven van het Centraal Be stuur. wfiarin de leden aangespoord worden deel te nemen aan de bedevaart te Heiloo op 8 Aug. Tevens wordt medegedeeld, dat het be stuur van „Herwonnen Levenskracht" als volgt is samengesteld: D. Postma, voorzitter, mej. A. Spijkerman, secretaresse en de heer T. Spij kerman, penningmeester. Bij de bestuursverkiezing vacatures E. Post ma en J. Lensen worden gekozen de heeren N. Schuyt en G. Slok, voorzitter. Lenden spreekt een afscheidswoord, waarna tot voorzitter wordt gekozen de heer J. Hoogland Jr. Tot slot spreekt pastoor Jongmans een afscheidswoord tot dén heer Lensen en wenscht den heer Hoogland geluk met zijn benoeming tot voorzitter. R. K. Middenstandsbond Dinsdag vierde de Hanze, afdeellng Heemskerk, het 25-jarig bestaan. Nadat in de parochiekerk een H. Mis "was opgedragen, waarbij vrijwel alle leden tegen woordig waren, vond des avonds een feestelijke en huldigingsbijeenkomst plaats het R. K. Vereeniglngzgebouw, waarvan de zaal smaak vol was versierd. De voorzitter, de heer Jac. Castricum, open de de bijeenkomst en riep allen een hartelijk welkom toe. in het bijzonder den zeereerw. heer pastoor, den afgevaardigden van de zuster- standsorganisatles en den heer Mol, Ambte naar van het Hoofdbestuur. Spreker wees op de afwezigheid van tw'ee pioniers der afdeellng, de heeren Bertfeldt en De Wildt, dle.resp. door langdurige ziekte en famllle-omstandigheden niet aanwezig konden zijn. Alsdan gaf de heer W. Meijer, een der eerste leden der afdeejing, een resumé van de afge- loopen 25 Jaren, waarvan de spraken van veel arbeid en strijd, dcch ook van succes. Zelfs in tijden van laagconjunctuur en crisis. Mededeeling voer den landbouw Staataleemngen 4% Nederland 1934 3% Ned. Obllg 3% Ned. Obdg. 1936 Om 4 Ned ln4U 1934 3% indig 1931 5» Youngl (M.K.-verkl.) Banken Amaterd. 4 T 1 Propagandacluj) De propagundaclub ver gaderde ten huize van den heer P A. v. Etten, onder taidjng van den heer Jac. Poel. Bij a>- verkiezingen zal een auto worden gereden ten behoeve van hen die bezwaarlijk op eigen gelegenheid kunnen gaan. De heer Dekker stelde zich met zijn voor de verkiezingen beschikbaar. Van 8 tot 10 uur worden zij opgehaald die stemmen te West-Beemster. van 10—12 uur voor Noord-Beemster en van 13 uur voor Midden-Beemster. Slachten zonder aangifte en vergunning Tegen den veehouder C. Sch., alhier, is pro- ces-verbaal opgemaakt wegens het fraudtjjeus van onge- Raadsvergadering. De raad van deze ge meente zal Vrijdaochtend te 10 uur in een openbare vergadering bijeen komen. met baat bij. Een gezond eigenbelang erkent altijd rechten van anderen. De katholieke organisatie kan bij de leden bij uitstek het algemeen welzijn bevorderen. (Applays). De heer Schilder (Alkmaar) dankt den heer Keysper, mede namens de geheele vergadering voor zijn schitterende rede. De voorzitter geeft op verzoek van den heer Schilder nog eenige Inlichtingen over de vie ring van het zesde lustrum van den Bond. Dit 30-jarig bestaan wordt in Haarlem ge vierd en alle leden met hun dames worden daar zeer zeker verwacht. Rector Bots zal dk feestrede uitspreken, terwijl ook Z. H. Esc. Mgr. J. P. Hulbers de feestvergadering hoopt bij te wonen. De voorzitter geeft nog eenige inlichtingen op een vraag van den heer De Jong over het adviesbureau. Hier liét een goede taak voor elke afdeellng In s avonds 12 Mei is In Friesland en Noord-Hol- land tusschen Hoorn en Enkhulzen zie weersge steldheid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. Vorige Slotkoersen Heden 30?/, 207/, 13% Gepavoiseerde zeeschepen Ter gelegenheid van de kroning van Koning George w waren de Engelsche rijstbooten, welke in de Ahaven ge meerd liggen, gepavoiseerd, hetwelk aan de om geving een zeer feestelijk aanzien gaf De be manning had den geheelen Woensdag vrij, ter wijl aan boor venchlllende festiviteiten plaats vonden. ’s avonds 11 Mei tot Raadsvergadering. De raad van deze ge meente zal Vrijdagochtend te 10 uur In een r_. openbare..VftCgad^rtOj^ bgeen kon*»* sAV i: r -2nn^« ontvreemding Op 2 April werd bij de po litie ^alhier, aangifte gedaan van de ontvreem ding van twee ijzeren dwarsbalken van een brug. Zaterdag j.l. zag de politie, dat deze door een Hoornschen koopman werden vervoerd. Tegen de jeugdige daders G. V. en N. H. Melkprijs De zuivelfabriek de Hoop be taalde over de eerste helft van April 451 ct. per K G. melk dl. 4.66 ct. per liter of 1.40 per K.G. vet. landen der Banne Westerblokker onder presi dium van den heer C. Schouten Cz. Ingekomen van het Hoogheemraadschap Noord-Hollandsch Noorderkwartier de omslag W37, bedragend 2689.08. Van het Provinciaal Bestuur verzoek om ont- tiefflng van de bepaling in de politieverorde ning t.o.v. de doorvaartwijdte voor een te ma ken brug in den nieuwen weg Hoorn-Enkhuizen. Goedgevonden werd de gestelde 3.00 M. te reduceeren op 2.70 M. doorvaart. Gedurende het werk zal het verkeer te water drie maanden gestremd zijn. Van hetzelfde college goedkeuring op de ge wijzigde politieverordening betreffend het wa terzeil in het afgeschutte gedeelte der Banne. Alsvoren dat na onderzoek is gebleken dat het perceel (badplaats Flevo) niet behoort tot het gebied van de Banne. Dit perceel, bdffbn- dijks gelegen, pl.m. 0.5 HA. groot, zal als onbe lastbaar van den legger worden afgevoerd en het gedurende een achttal jaren geheven om- slagbedrag den heer Neefjes worden geresti tueerd. Na behandeling van het concept-begrooting werd de begrooting voor 1937 in ontvangst en uitgaven vastgesteld op een bedrag van 10397.93 en het batig saldo bij een omslag- heiflng van 13550 per H-A., geraamd op 1838.88. Als commissie tot het nazien der rekening werden de Hoofdingelanden benoemd. op zich, hoe klein ze ook is. De heer Luyckx vindt dat de Mlddenstands- krant een minderwaardige indruk maakt. Vooral de rubriek „Haarlem” is meestal e vrij vervelend. Dit is het idee van meer leden. Vooral beveelt spr. aan dat het blad in een ander kleed verschijnt. De heer Luyckx sluit zich in dezen geheel aan bij het dankwoord van den heer Schilder aan het adres van den voorzitter. De voorzitter zegt dat er inderdaad nog eenige grond sshuilt in Klachten over het Bondsblad. Doch de leden hebben er dikwijls weinig voor over. De voorzitter zegt toe zijn aandacht deze zaak te zullen schenken de klachten over te brengen. ”lerna neemt Rector C. Vis het woord. rök dze geestig -wint het altijd nog van het rijk des vleeschaa. Dit vindt de geestelijke adviseur juist zoo sympathiek. Het 'onderwerp is mooi behandeld. Devvoor- zitter heeft zelf hier een voorbeeld gegeven van leekenapostoldat door zoon voorbeeld in een cal éte behandelen. Het gaat toch maar steeds om het rijk des geestes. We zjjn er van God, voor God en om God. De Aartsbisschop heeft beloofd binnenkort te komen met richtlijnen voor het leeken- apostolaaU Hierna sloot de voorzitter met woorden van harteljjken dank de vergadering, doch niet dan na de leden gewezen te hebben op de belang rijke beslissing, die op 26 Mei vallen zal. Iedere katholieke middenstander dóe op 26 Mei zijn plicht. Ingesteld. Op twee afdeelingen na hebben alle afdeelin- gen dese enquête Ingevuld. Daarvoor hartelijke dank. De jaarlijksche Hanse-retrglte zal dit gehouden worden op 26, 27, 28 September sluiting op 29 September te Bergen. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Luyckx uit Den Helder zegt de voorzitter dat men beter geen plaatsnamen had kunnen noemen. Voorloopig wordt vastgehouden aan bovengenoemde data. Nadere inlichtingen zul len worden ingewonnen en daarvan schriftelijk uitslag gegeven worden aan de afdeelingen. Reeds was met de brandstoffenhandelaren en ook met de expediteurs gepoogd om tot op richting van een vakvereeniglng te komen. Belde keeren was de opkomst te gering om tot een resultaat te komen. Aangevraagd was om nog eens een bijeen komst te hebben met de expediteurs. Dit zal gedaan worden. Hierna volgde bespreking van den te houden Federatledag 1937. Oorspronkelijk was 23 Juni vastgesteld, maar in verband met de Schager Kermis werd de Federatledag verplaatst zoo mogelijk op 30 Juni. Na ampele besprekingen werd besloten den federatledag te houden op Woensdag 30 Juni in Alkmaar. De groote lijn van voorgaande jaren sai ook nu weer gevolgd worden. 's Middags zullen twee belangrijke onderwer pen lu lniy wOTtiqn, nX 1. Sociale verhou ding van den Middenstand in de huidige maat schappij en 2. De cultifreele verhouding van den Middenstand in de huidige maatschappij. Gevraagd zullen worden om deze twee onder werpen te bespreken resp. de geestelijke advi seur dr. Olierook en voor het tweede punt de heer Jan Berends. Na het mlddagprogram zal in de Dominicus- kerk een Lof gehouden worden, waarin hope lijk de geestelijke adviseur van de federatie, rector C. Vis, een kort woord zal spreken. 's Avonds zal een feestelijke bijeenkomst ge houden worden, welke wederom zal opgeluis terd worden door tooneel, muziek en na af loop gezellig samenzijn. Het Federatiebestuur wilde, Indien het minste financieel mogelijk is, aan de dames een autotochtje aanbieden. Na veel vijven en zessen werd dit bestuurs voorstel aangenomen. De secretarissen van de afdeelingen krijgen de ultnoodlgingen voor alle leden thuis en na men op zich deze uitnoodiging bijtijds aan de leden door te geven. Ruilverkaveling Dinsdagavond werd ten overstaan van notaris M. C. Roos te Alkmaar, in het lokaal van den heer Vis. een openbare gendommen van den heer P. (behouden. Uitslag: 2 akkers de Kerkmeersloot. 25 snees; De Jury voor Mendel en Triumph tulpen op de tentoonstelling „Marquette" te Heemskerk, heeft de prijzen toegekend als volgt: le pr. gouden medaille of 25 van Gebrs. Zon neveld en Phillippo aan Jac. Tol, St. Pancras. 2e prijs kleine gouden medaille of 15 van L. van Staaldeunen Jr. aan M. Beelen, Llsse; 3e prijs zilveren beker of 15 van Baron van Tuyll aan Jac. B. Roozen te Heemstede: prijs Verg, zilveren medaille of 10 van VW te Heemskerk aan M. Rozenbroek te Heems kerk: 5e prijs, zilveren medaille van R. K. Boe renleenbank te Heemskerk aan fa. Gebr. C. en A. van Schouwen, Zuid-Beveland, 6e prijs, zil veren medaille van J. J. C. D. de Wilde te Heemskerk aan D. Hoogesteln te Castricum. Enkele en dubbele vroege tulpen: le prijs, kleine gouden medaille van de afd. Heemskerk van Bloembollencultuur aan de afd. Berkhout: 2e prijs verguld zilveren medaille van afd. Cas tricum aan Gebr. van Essen, alhier: 3e prijs, verguld zilveren medaille van VVV te Heems kerk aan kweekersvereenlging Eewindle Gro ningen; 4e prijs, verguld zilveren medaille van Gebr. van Essen te Heemskerk aan Jac. J. Roozen te Heemstede; 5e prijs, zilveren medaille van Jhr. F. Gevers aan J. de Waard te Eg- mond-Blnnen: 6e prijs, zilveren medaille van Burgemeester Wiegman te Wassenaar aan J. Docter te Heemskerk; 7e prijs, zilveren medaille van afd. Noordwjjk aan P. J. v. d. Ploeg te Heemskerk: 8e prjjs. zilveren medaille van N. N. Bloemendaal aan P. Hopman en Zoon; 9e prjjs, zilveren medaille van afd. Uitgeest van bloembollencultuur aan Chr. Kieft en Zoon te Llmmen; 10e prijs. Zilveren medaille van afd. Obdam van bloembollencultuur aan L. Henne- man te Heemskerk. Diploma Marquette aan Enkel vroege tulp Rijzende zon van de afd. Berkhout van bloem bollencultuur. Diploma Marquette E. V. T. Star of the Erd aan Jac. B. Roozen te Heemstede. Diploma Marquette Dubbele tulp Scarlet Car dinal aan Ch. Kieft en Zn. te Llmmen. Diploma Marquette E. V. T. Scarlet Royal aan KI. Ursem te Uitgeest. Diploma Marquette D. V. T. „Marquette” schoonoord in Azalea. Diploma van Marquette aan Mendeltulp Fa- biola aan C. J. Theisseling te Castricum: ld. Mendeltulp Weber aan Gebr. C. en A. Schou wen te Zuid-Beveland; id. Triumph tulp Teles copium An J. Docter te Heemskerk; ld. Men deltulp Treasure aan M. Beelen; ld. Mendel tulp Zenitt aan Jac. B. Roozen te Heemstede; ld. Mendeltulp Zenith van Jac. Tol: ld. Men deltulp Heraut aan Jac. B. Roozen te Heem stede; ld. Mendeltulp Imperator aan Jac. B. Roozen te Heemstede;, id. Mendeltulp Wembly aan A. Schoonderbeek: Trlumphtulp Telesco pium aan Th. Sfhipper te Heemskerk; ld. Ur sa Minor aan P. J. v. d. Ploeg te Heemskerk: Rabarber 4.005. Spinazie 6.007, Sla Witlof 12.00—16. H 5.00—7. BEVERWIJK. 12 Mei Vereen. Veilingen Ken- nemerland en Vrye Veiling, spinazie 2585 cent per kist. Sla 1.90550 per 100 stuks. Wortelen 1114 cent, Rabarber 2.54 cent. Raapstelen 1.5 2 cent, Radijs 1.52.5 cent. Peterselie 3-1^t, Selderie 35 cent. Prei 410 cent pe rboe. Bloem kool I 1013, II 57 cent per stuk. Ulen ll 5, Witlof 818 cent per kg. Asperges I wit 3440 cent. Idem I blauw 2430, Idem II blauw 17—20 cent per boe. BEVERWIJK, 12 Mei. Bloemenveiling *t Cen trum. Anjers 4.60ll, Calla 36, Gerbera 550, Violieren 4.509.10, Jap. Lelies 4.905.30, LUlum Regale 23.50. Geraniums l 902 20. alles per 100. Plumosa 1942 cent, Sprengerl 1226. La thyrus 924, Anemonen 4—9. Convllles 823, Vigileren 50—^77. Seringen 25-j*75. Iris Imperator 1832, Yellow Queen 1216, White Excelsior 21 27, Wedgewood 1624. dlv. Tulpen 922, Trol- llus 713. Ranonkels 614 cent, alles per boe. Narcissen per 10 bos 1848 cent. DEN BURG. 12 Mei. Elervelllng. Aanvoer 91830 klpeleren: 50-56 2.302.55. 58-62 2.552.75, 64- 66 2 70—2.90, 66-70 3—3.30. ENKHUIZEN, 12 Mei. Vlsch. De harmgeampag- ne is ten einde. Deze vlsscherlj is thans vervangen door den aanvoer van aal en paling. De prijzen zjjn meermalen aanmerkelijk boven de 30 cent per pond, terwijl de vangsten bevredigend ge noemd mogen worden. HOORN. 13 Mei. Kaasmarkt. Aanvoer 6 stapels. 2203 kg. Fabr. kl. 17.00, boeren kl. 18.00. Handel vlug. HEM (Zulder-Kogge). 12 Mei. Witlof I 9.80 13.20, II 5.60—9 40. III 3.20—6.60, Sla 2.60—3.80. Spinazie 6.608.20, Rabarber 1.702. Blauwe aardappelen 2 20. Eigenheimers 1.90. Schotsene Muizen 1622 cent per kg. HEILOO, 12 Mei. Coöp. Velllngsvereen. „St. Wllllbrordus". Aardbeien (vroege) 5565 Cent per doosje. Spinazie 69 cent. Witlof I 1115 cent, II 69 cent per kg. Radijs 1226 cent, Prei 4065 cent per 10 bos. Kropsla I 2.904.80, II 120—2 40 per 100 st. Wortelen 1215 cent. Asperges wit 3036 cent. Idem blauw 1827 cent per bos. Bloemkool I 1520. II 8-14 cent per stuk. Rabarber 2644 cent per 10 bos. NOORD-8CHARWOUDE. 13 Mei. 6300 kg. Uien: Drielingen 60 cent. Uien, 1.201.90. grove Uien 1.40—2, 5500 kg. Peen 6980 cent, 1300 kg. Kro ten 4060 cent. 500 kg. Roode kool 10.20. 40900 kg. D. Witte kool 2.704. 3000 kg. Gele kool 5.70 7.60. OBDAM. 12 Mei. „De Tuinbouw”. 116 kg. Prei 1.702.10. 8650 kg. Roode Bleten 60 cent. 2300 kg. Wortelen 50 cent. 1680 kg. Witlof 9.40—17.20. PURMERKND, 12 Mei. .Afslsgver Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen: Schot- sche Muizen 3.50. Blauwe 6086 cent. Borgers 62 cent per 25 kg. Witlof 55120 cent per 8 kg. Bloemkool 5.0021 per 100 stuks. Roode kool 6 6 80 per 100 kg. Spinazie 3474 cent. Postelein 1JO1.50 per 6 kif Sla 1.104.40 per 100 krop. Andijvie 3982 cent per kist. Radijs 1.402.60, Raapstelen 1.702.40. Rabarber 2.406.40, Wor telen 10.0012, per 100 bos. Prei 2.603.80 per 100 kg. SCHAGEN. 13 Mei. Veemarkt. 8 paarden 175.00 375, 54 magere Geldekoelen 140.00205. 30 vette Geldekoelen 185J00285, 40 kalikoeien 200.00 270, 5 pinken 45.00125, 262 nuchtere kalveren 8 0017. 25 vette schapen 28.0039, 166 over- houders 20.0034, 534 lammeren 10.00—15, 8 bokken en geiten 1D012. 1 vette varltens 4750 cent per kg. 176 biggen 10.0015, konijnen 0.40 —2.50. kippen 0.75—1.50. TER AAR, 12 Mei Peulen 4.207, Snijboonen 5.806.10. Spinazie 830 cent. Sla 1.20—3, An dijvie 3.70. Bospeen 13 cent, Postelein 812 cent. Radijs 1A0a. Rabarber 44.20. Prei 5.80. Zuring per kist 27 cent. Raapstelen 1901.40. Selderie 1 401.50. Aardbeien per doos 2133 cent. Uien 170—180. VOLENDAM. 12 Mei. Heden werden aan de vel- llng aangevoerd 68470 eendeleren. prijs 2.202.25. Woerden, ia Mei. Velllngsver. Woerden en Omstreken. Eieren veiling. Klpeleren wit 2.10 3.10. brulp 2.603.10, gemengd 2 40—2.90, eend eleren 22.60, kalkoeneieren 5 80, alles per 100. Aanvoer 45603 eieren. Boter 5865 oent. Kaas 19 25 cent per pond. WESTLAND, 12 Mei. Mlddenprijs v. d. WestL veilingen Aardbeien 2265. champignons 1.16 1.21. dubb. boonen 7585 cent, frambozen 40 ct„ snijboonen 6570 cent, postelein 1112, peulen 65—70, spinazie 5—6, aardappelen 1520, poters 17—26. tomaten 49—58. B 60. C 44 48. CC 34 35, bonken 43 cent per kg Sla 2.904.20. 11 1.502.10. Pepers 125. Kelen 7080. Peen 710, Prei 2.102.60. Radijs 0.90150. Rabarber 2.60 - [3 50. Selderie 1.10 per 100. Bloemkool 1218. II l6r-9. Perziken 1924. II 1224 cent per stuk. ‘Andijvie 5155 cent per kist. Asperges wit 29— 31. blauw 2526 cent per bos. WOERDEN. 12 Mei. Veemarkt. Aan de veemarkt alhier werden aangevoerd 200 Jammeren. De prij zen varieerden van 12.0015 per stuk. Handel matig. w WOERDEN. 1F Mei. Velllngsver. Woerden en Omstreken. Groentenveiling. Sla 1530 cent. Ra dijs 15—20 cent. Uien 19.5 cent. Aardbeien 715 cent, alles per 10. Spinazie 39 cent. Andijvie 1718.5 cent per kg. Rabarber 4.55 5 cent. Prei 4 cent. Peen 3.5-10 cent per boe. Bloemkool 2 5.5 cent. Roode kool 3 cent per stuk. Selderie 11 cent. Peterselie 35 cent per bak. ZWAAG. 12 Mei. Velllngsver. ..Bangert en O.”, Aardappelen: groote Schotsche 13.0020, ld. kiel-» ne 22.0024. Blauwe 1402 60 per 100 kg. Wor telen 610. Bloemkool 815. Sla 1804 per 100 krop. Andijvie 24.20 per 100 krop. Spinazie 4.10 10.30 per 100 kg. Postelein 15.0017 per 100 kg. Komkommers 162 cent per stuk Slaboonen 83 87 cent. Snijboonen 67 cent per kg. Witlof 6.70 —15.60, Peulen 53.00, Radijs 1.60—S per 100 bos. Rabarber 23.70 per 100 kg. Aardbeien 1.19MO per kg. Perziken 2023 cent per stuk. Tomaten 64—72 cent. De Federatie Noord-Holl. Noorderkwartier van de ..Hanze" hield Woensdagavond haar voorjaarsvergadering ten lokale van den heer C. Hulberts te Schagen. Naast de besturen van diverse afdeelingen Waren om. aanwezig Rector C. Vis uit Alk maar. geestelijk adviseur van de Federatie, pastoor Kuilman van Schoor! en kapelaan C. Jongkind, geestelijk adviseur van de afdeellng Zijdewind. De voorzitter, de heer V. Kejjsper, beval In zijn openingswoord aan de circulaire, uitgegeven bjj het dertigjarig bestaan van den Dlocesanen Bond. Aan de diverse afdeelingen werd ver zocht dit idee te propageeren. De vertrouweliJke vergadering van de zifters, secretarissen en niet te Vergeten geestelijke adviseurs van de afdeelingen uitstekend geslaagd. Mede daardoor was deze federatlevergaderlng zoo laat uitgeschreven. Spr. betreurde, dat op deze vergadering zoo veel afdeelingen afwezig zijn. Medegedeeld werd, dat de afdeellng Bergen nog niet In federatief verband is teruggekeerd. Spr. hoopte, dat Bergen zich weer by de fe deratie tal aansluiten. Uitgaande van de afdeellng electrlclens en de afdeellng melkhandelaren was een enquête Gedeputeerde Staten bieden ter vaststelling aan de rekening van de provinciale inkomsten en uitgaven Over het dienstjaar 1935. De gewone inkomsten bedroegen ƒ31.052.590 en de gewone uitgaven ƒ29.613 188. zoodat de gewone dienst over 1935 dus een batig saldo heeft van 1.439.201. De heer V. P. Kejjsper, voorzitter van de Fe deratie en lid van het hoofdbestuur, hield hier na een rede over: „Waar gaat het eigenlijk on!" Spr. wilde de godsdienstig-zedelijke taak der stands- en vakorganisatie uiteenzetten. Hoeveel leden hebben gelezen en bestudeerd de beginselen en het werkprogram van dr. van Beurden? Worden de godsdienstig-zedelijke belangen niet behartigd door de Kerk? Zeer zeker. Spr. maakt hier verschil tusschen mensch en middenstander. De godsdienstig-zedelijke vor ming van den mensch is veel universeeler. De meer bijzondere godsdienstig-zedelijke vorming ligt veeleer op het terrein van de sociale orga nisaties. Er is geen enkele organisatie of Instantie die de H. Kerk op haar gebied vervangen kan. Is het dan niet aanmatigend als zoodanig op te treden? De H. Kerk kan dat zeker. Niemand kan de H. Kerk vervangen. Doch men behoort met de Kerk mede te werken. We hebben ook te zor gen voor elkaar. De standsorganlsatie heeft haar leden aan te sporen tot verdieping van het zede lijke en godsdienstige bewustzijn in sociaal op zicht Spr. citeert eenige woorden uit het boek van dr. Van Beurden. De standsorganlsatie bevordert op haar eigen terrein alles wat men noodlg heeft om te ‘le ven, zooals de H. Kerk dat van ons vraagt. De organisatie heeft hier een belangrijk aan vullende taak. De Kerk heeft geen rechtstreeksche zeggen schap over het terrein in de maatschappij. Ze heeft en doet dit wel middellijk. Er bestaan omtrent deze materie ontzetten de misvattingen. De taak van de organisatie Is onderworpen aan de H. Kerk; ze werkt niet rechtstreeks, doch middellijk. Ze tracht het geestelijk en godsdienstig be wustzijn te versterken. Deze taak Is dus een indirecte. De organisatie heeft de doorwerking van de beginselen te bevorderen. Wjj stellen de beginselen niet, doch de Kerk. Ook de taak van stands- en vakorganisatie ia venchillend. De standsorganlsatie heeft natuurlijk alleen te maken met den stand In de vakorganisatie, heeft alleen met wat de vak- en de vakgenoo- ten betreft. -, De middenstandsorganisatie vervult dus hier geen kerkelijke taak. Spr. behandelt In het kort bet Leekenapostolaat. De leekenapostel beeft een strikt zedelijk godsdienstige taak. HU werkt uitsluitend met en ondergeordend aan de Kerk. De zedelijk godsdienstige taak staat niet los van de sociaal-economische taak. Als dat wel zoo waa, was onze organisatie gelijk een neu trale vereenlging. Ons' werken is volmaakt in Iwereenstemmlng Biet de desbetreffende leer der Kerk, R.K. Voetbal Voor 2en Pinksterdag geldt voor de V.VZ..-elftallen het volgende program ma: V.V.Z. 3—D.O.S.S. 3, 2.30 uur. V.V.Z. 4—R.K.A V. 4. 12 30 uur. De Meer “3V.V.Z,, 6, 12.30 uur; vertrek 11.15 uur per auto vanaf de kerk. V.VJZ. aVolendam a, 2 uur. V.V.Z. cMeervogels G.V.O. b—V.V.Z. a fiets vanaf de kerk. AMSTERDAM. 13 Mei Aardappelmarkt. Zeeuw se he bonte en blauwe 2.703. Elgenh. 22.20. Zeeuwsche Poters 1.702, Frleache Borgers 2-^ 2.20. Frlesche Redstar 2.602.80. Andljker bonte en- blauwe 2.102 25. Dulnzandaardappelen 2.80 —3.50. Drentache zandaardappelen 2220. alles pèr HL. Malta 14 cent per kg. Aanvoer 294000 kg. JZZ _I 1.50— 4 20. Komkommers 580—10.50 jper 100 st. Prei 2 20MO per loo kg Peterselie F2018 per 100 bos. Postelein 78 ta6 cent per bakje. Rabar ber 0.804 per 100 kg. Raapstelen 0.70—1.50. Ra dijs 0.902.60. Selderie 0.60120 per 100 bos Spinazie 1669 cent per bak. Snijboonen 33-34 cent. Tomaten 3032 cent per pond. Waachpeen 45.50 per 100 boa. Wortelen 8—9.50 per 100 bos. Witlof I 5.50—8. Idem II 3480 per 1O0 pond. AMSTERDAM. 13 Mei. Vlsch. Aangevoerd door 4 motorbotters benevens consignatiezendlngen. Afgeslagen aan de Gemeente Vlschhal De Rulj- terkade, Amsterdam. Besomming der botters 107.00-172 Handschel per kist 13.00, kleine Schol 9—1080. Pufachol 3.5Ó—5. Schar 1.902.10 per kist. Kabeljauw 1.15280. Leng 0.70—1.50 per stuk. Groote Tongen' 6065 cent, middel Tongen 60—75 cent, kleine Tongen 60—70 cent 1 1 op het buitenter rein: Aal 1937 cent. Bot 1620 cent per pond. Verache Bokking 1.20—180, Harder Bokking 1.60: 2 per 100 stuks. Garnalen 1.501.75 per klsSJm van 15 kg. AMSTERDAM, 12 Mei. Aardappelprijzen: Dd aardappelprijzen waren heden onwranderdJl Aanvoer 238000 kg. BROEK OP LANGENDIJK. 13 Mei. 3000 kg. Roode kool 8.309.90. 9000 kg. Deensche Witte kool 2.402.70. 1300 kg. Uien: Gele Uien 2.00. grove 2.10. 8200 kg. Rabarber 1.10120. BARNEVELD. 13 Mei. Plulmveemarkt. Oude kippen 0.451 per stuk. 4050 cent per kg. Oude hanen 5075 cent, jonge hanen 3070 cent per stuk, 5560 cent per kg. N.H. Blauwen 8087 cent per kg Jonge hennen 0.701.40 per atuk. Duiven 3035 cent per paar. Tamme eenden 25 65 cent, ganzen 1.50. „2.50. kalkoenen 6070 cent per kg. Tamme konijnen 0.75-1.30. wilde konijnen 3040 cent, piepkuikens 1020 oent per stuk. Aanvoer 29000 st. Handel redelijk. Elerenmarkt. witte eieren 2.552.65. gemengde 2 652.90, bruine 3.253.50. eendeleren 22.20 per 100 stuks. Kalkoeneieren 56" cent, ganzen eieren 57 cent per stuk. Aanvoer 2.110.000 st. Handel matig. -u la Mel H Tan zegen" I 12.00—13, II 10.00—11, III 3.00—7. gekomen, bU de uitvoering waarvan het pand als burgemeesterswoning dienst kan doen. De Raad van Monnikendam heeft zich met dat plan vereenlgd. De Minister heeft aan Ged. Staten van Noordholland verzocht eveneens aandacht aan deze zaak te schenken en tevens het voorstel gedaan het restauratieplan met steun van de overheid te verwezenlijken. Het voorstel van den Minister komt hierop neer, dat de totale restauratiekosten, ad 15.000, en de kosten van aankoop van het gebouw, ad 3600, na aftrek van de op 7100 becijferde rentablliteitswaarde, welke het pand als burgemeesterswoning voor de gemeente heeft, worden gedekt door een Rljkssubsidie van 6300. een subsidie uit de provinciale kas van 2500 en een bijdrage van de gemeerite Mon nikendam ten bedrage van 2700, dat is ten bedrage van het niet rendabele gedeelte van het totaal der ten laste dier gemeente komende uit gaven. Gedep. Staten doen daartoe de noodlge voor stellen. Hoogste barometerstand 762.6 te Nordoyan in Noorwegen Laagste barometerstand 751.2 te Isafjord in Ijsland VERWACHTING: Zwakke tot matigen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 2