Ook de Senaat is gekozen Het kabinet-Coli jii en De R.K. Staatspartij behoudt zestien zetels, S.D.A.P. en A R. winnen ieder een N.S.B. wint twee zetels n De nieuwe Senaat De namen der gekozenen Christ.-Hist. Unie De samenstelling Vryheidsbond Vryx.~Dem. Bond Verlies voor de C.-H. en Vrijz. Dem. Bond voorarrest Nat.-Soc. Beweging Groep lil van Groep Nieuw Eerste Kamerlid BEGRAFENIS KO VAN DIJK J. A. M. Bruineman R.K. Staatsparty Boerderij door bliksem getroffen Groep II S.D.AJ». Prof. mr. C. P. M. Romme Anti-Rev: Party Apothekers-aMistent Hevig onweer boven Groningen Moordaanslag te Hoofddorp De heer Serrarens lid de Tweede Kamer Groep IV Portefeuilles onder dagteekening van 25 Mei ter beschikking van de Koningin gesteld Uit den Stadsschouwburg naar Zorgvlied aan den Amstel Dader tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld met aftrek van C- m m B o pleitte 2940 der Hffl Volgens de uitslagen van de in de Provinciale van De nieuw samengestelde Eerste Kamer zal bestaan uit: Volgens de uitslagen van Staten van Noord-Holland III) Prof. mr. R. Kranenburg, Leiden; Prof. dr. D. van Embden, Amsterdam. 1. Christ. Hist. Unie 12 lyststemmen, geldend voor 2868 stemmen, 2, Kath. Dem. Party 1 voor keurstem, geldend voor 239 stemmen. 3. R K Staatsparty 12 lyststemmen, geldend voor 2868 stemmen, 4. Vryheidsbond 8 lyststemmen, gel dend voor 1912 stemmen, 5. S. D. A P., 25 lyst stemmen, geldend voor 5975 stemmen, 6. Nat. Soc. Beweging 7 lyststemmen, geldend voor 1673 stemmen, 7. Staatk. Geref. Party 4 lyststemmen. By de verkiezing in de provincie Zuld-Holland. vormende groep IV, werden uitgebracht 81 gel dige stemmen. De stemwaarde is 239. De stemmen waren aldus verdeeld: Christ Hist. Unie 2 zetels. R. K Staatsparty 2 zetels. Vrijheidsbond 1 zeteL 8 D. A P. 4 zetels. Nat Soc. Beweging 1 zeteL AnR-fte^ Party 2 zetels. S. D. A. P. 4 zetels. Vrijheidsbond 1 zetel. Nat. Soc. Beweging 1 zeteL Anti-Rev. Party 2 zetels. Christ. Hist Unie 1 zeteL Vryz. Dem. Bond 1 zetel. R. K. Staatsparty 2 zetels. Toegewezen zyn de volgende zetels: R. K. Staatsparty 3 zetels. Vrijz. Dem. Bond 1 zetel. Vrijheidsbond 1 zetel. Nat. Soc. Beweging 1 zetel. Christ Hist. Unie 2 zetels. 8. D. A P. 3 zetels. Anti-Rev. Party 2 zetels. In Mei 1931 werd hy benoemd tot burgemees ter van Druten en is sinds 1 October 1931 als zoodanig in functie. gem. Dantumerdeel; A Anema. Haarlem; F. E. Briët, Leiden. R. K. Staatsparty 16 S. D. A. P. 12 Anti-Rev. Party 7 Christ. Hist. Unie 6 Nat. Soc. Beweging 4 Vrijheidsbond 3 Vrij?. Dem Bond 2. s r. Ie»; P. Hiemstra, .Amsterdam; P. «r, Amsterdam; J. J. Vorrink, Amsterdam; N. Vylbrief. s-Gravenhage; A. B. de Zeeuw, Rotterdam; Moltmaker, Rotter dam; H. B. Wiardi Beekman, Amsterdam; J. in t Veld, Zaandam. De Provinciale Staten hebben Don derdagmorgen de leden der Eerste Kamer gekozen. Het resultaat was als volgt: Naar wy vernemen, zal de heer P. J. a Serrarens (R.K Staatsparty), die zoowel in de Eerste als Tweede Kamer tot lid is ge kozen, de benoeming voor de Tweede Kamer aanvaarden, zyn opvolger in de Eerste Ka mer is Prof. Mr. O. P. M. Romme. de in de Provinciale en- Friesland (groep gehouden stemming voor de verkiezing van leden der Eerste Kamer, zyn in deze groep in totaal uitgebracht stemmen met een stem waarde van 18700. waarvan op: Chr. W. J. van der Bilt. Heerl Bilthoven; E. Ribbius Peletier, Sikkes, Sneek; 8. de la Bella geldend voor 956 stemmen, 8. Anti-Rev. Party A M A- Reinalda. Haarlem; De klesdeeler in deze groep is (naar beneden afgerond) 1558. Toegewezen zyn de volgende zetels: Donderdagmiddag is t stoffeiyk overschot van den zoo plotseling overleden gevlerden tooneelkunstenaar Ko van Dyk onder by- zonder groote belangstelling ter aarde be steld op Zorgvlled aan den Amstel te Am sterdam. Door de goede zorgen van het gemeentebestuur was het mogeiyk geworden de hal van den Stadsschouwburg in een chapelle ardente te herscheppen, waar *t lyk was opgebaard. De lichten waren met rouw- crêpe omfloerst en een rykdom aan bloemen was rondom de baar opgestapeld. pa. In 1927 werd hy benoemd tot gedelegeerde van den Volksraad voor de suiker-ordonnantie (tot 1930). Hy was voorzitter van Ind. Kath. Party en hoofdredacteur van „Sociaal Leven" eu „Streven". Prof. Jhr. mr. B. C. de Savomln Lohman, Utrecht; Mr. W. L. baron de Vos van Steen- wyk, wyhe; Mr. dr. O. Kolff, Geldermalsen Dr. R. Pollema, Leeuwarden; J. ter Haar, Am sterdam; Prof. dr. J. de Zwaan, Leiden. Na een zeer warmen dag heeft Woensdag avond boven stad en provincie Groningen een hevig onweer gewoed, dat, met korte tusschen- pooeen. van negen uur tot middernacht aan hield en gepaard ging met zware slagregens. Om tien uur sloeg de bliksem in de schuur van den heer K. Zylema te Westeremden. ge meente Stedum. In korten tyd stond deze in lichterlaaie, waarna het vuur zich mededeelde ran de aangrenzende woning, welke evenak de schuur totaal afbrandde. De bewoners konden tydig naar buiten vluchten. Van den inboedel ken niets in veiligheid worden gebracht. Een koe een hond en een groot aantal kippen kwam in de vlammen om. De schade wordt door ver zekering gedekt. en af- mogeljjk, van de loo- maar ook al datgene te verrichten wat 'a lands belang in verband met de moeilijke tijdsom standigheden vereischt. x H M. de Koningin heeft Donderdag op het Huis ten Bosch de voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaal en den vice-president van den Raad van State ter conferentie ontvangen. Jhr. mr. H AM. van Asch van Wyck. Doorn; Jhr. 8. van Citters, Brummen; Prof. dr. G. A Diepenhorst, Amsterdam; Dr. W. de Geboren 15 September 1885 te Schiedam. Hy bezocht de vyfjarlge HBS. en studeerde ver volgens Middelbaar Engelsch. Hy werd ambte naar voor Chlneesche zaken en ging van 1910 tot 1913 naar Riouw. daarna naar Batavia tot 1 en in 1917 weer naar China. Hy bestudeerde de Chlneesche politiek en werd consul te Swatow, met waarneming der Dultsche belangen tydens De klesdeeler in deze groep is (near boven afgerond) 1463. by de eerste verdeellng minder dan acht zetels konden worden toegewezen, het stelsel grootste gemiddelden worden toegepast. Toegewezen zyn de volgende zetels: R.K. Staatsparty 9 zetels, Chr. Hist. Unie 1 Zetel, Nat. Soc. Beweging 1 zetel, SD.AT. 1 ze tel, Anti-Rev. Party 1 zetel. 12 lyststemmen, geldend voor 2868 stemmen, 9 Vryz. Dem. Bond 0 stemmen. De klesdeeler In deze groep is (naar beneden afgerond) 1613. Toegewezen zyn de volgende zetels: houderszetel voor hem opengestaan maar hy ambieerde hem niet. Eind 1932 deed hy zyn Intrede in de Tweede Kamer, waarin hy echter by de verkiezingen in 1933 niet terugkeerde. In December 1934 werd mr. Romme benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in staats- en ad ministratief recht aan de R.K. Handelshooge- school te Tilburg. Staten van de provincies Gelderland, OverüseL Groningen en Drente (groep II) gehouden stemming voor de verkiezing van leden der Eerste Kamer, zyn in deze groep in totaal uit- fiebracht stemmen met een stemwaarde 19016 stemmen, waarvan op: 1. Christ. Dem. Unie 547 stemmen. 2 Staatk. Geref. Party 379 stemmen. 3. R. K. Staatsparty 4075 stemmen. 4. Vryz. Dem. Bond 1316 stemmen. 5- Vryheidsbond 1188 stemmen. 6. Nat. Soc. Beweging 1607 stemmen. 7. Christ. Hist. Unie 2540 stemmen. 8. D. A. P. 4687 stemmen. 9. Antl-Rev. Party 2677 stemmen. I®- Kath Dem. Party 0 stemmen. LEIDEN. Geslaagd de dames M. van de Velde, Den Haag. M Schipper. oud-Peyerland SU ds beer Uem Tjay Liang. Mr. dr. F. Pont, HUlegom; J. Maarslng. Stads kanaal; M. V. E H. J.M. Graaf de Marchant et d'Ansembourg. Amstenrade; Mr. A J. van Vessem, Utrecht. Mr. Romme werd 21 December 1896 te Oir- schot in Noord-Brabant geboren. Hy is de zoon van den staatsraad mr. R. H. A. M. Romme. Na het gymnasium der Jezuïeten te Amsterdam bezocht te hebben, studeerde hy aan de unlver- sitelt In de rechten. In 1919 promoveerde hy op stellingen. Hy vestigde zich als advocaat te Am sterdam en werd 3 Mei 1921 tot lid van den raad aldaar gekozen. Al «pnedig g hy zich, vele belangstellenden, waaronder ondanks zyn jeugdigen leeftyd, tot fractie-voor- J. A M de oorlogsjaren. In 1919 was hy weer terug in J. Schoemaker, Batavia. In 1921 kwam hy met verlof in Euro- Deventer; P. J. 8. Serrarens, Bilthoven: mr. G. C. J. D. Kropman, Amsterdam: prof. dr. A. Steger, Haarlem; F. Nivard, Rotterdam. De klesdeeler In deze groep bedraagt (naar boven afgerond) 1604. In deze groep moest, wyi De S.D.A.P. wint 1 zetel, de Anti- Rev. party 1 zetel en de Nat. Soc. be weging 2 zetels. Daartegenover verliezen Vrijheids bond 2 zetels, de Christ. Hist. Unie 1 zetel en de Vryz. Dem. Bond 1 zetel. By deze verkiezing bedenke men, dat de uitslag van deze verkiezing beheerscht wordt door de samenstel ling van de Provinciale Staten, zooals die uit de statenverkiezingen van 1935 voortspruit. Mr. A. G. A Ridder van Rappard, Velp (Geld.); 8. van den Bergh Jr., Wassenaar; Mr. P. Droogleever Fortuyn, Rotterdam. A C. de Bruyn, Utrecht; W. M. van Lanschot, Vught; P. W. de Jong, Tilburg; A N. Fies- kens, Geldrop; A. F. C. van Sasse van Ysselt, -- 's-Hertogenbosch; H. M. J. Blomjous, Tilburg; vervolgens naar Soerabaya tot 1916 mr. C. H. J. A. Janssens de Limpens. Wyirc; mr. F. I. J. Janssen. Maastricht; jhr. mr. G. A. H. Mlchiels van Kessenlch, Roermond; L. F. J. M. van Voorst tot Voorst. Twello; Bruineman, Nymegen; Ant. v.- 1. Kath. Dem. Party 196 stemmen. 2. Comm. Party 0 stemmen. 3 8. D. A. P. (Vorrink) 3456 stemmen. 4. Vryheidsbond 1336 stemmen. 5. Nat. Soc. Beweging 1452 stemmen. 6. R. K. Staatsparty 3136 stemmen. 7. A. R. Party en C. H. Unie 4076 stemmen. 8. S. D. A. P. (De la Bella) 3348 stemmen. 9. Christ. Dem. Unie 240 stemmen. 10. Vryz. Dem. Bond 1460 stemmen. Veertien dagen geleden stond voor de Haar- lemsche Rechtbank terecht een achttienjarige timmerman uit Haarlem, die 6 Maart een moordaanslag pleegde op een 43-jarigen koop man uit Haarlemmermeer. Verd. was den koopman met een mes te lyf gegaan en had zyn slachtoffer enkele diepe wonden toegebracht. De koopman moest eenlgen tyd in het ziekenhuis worden verpleegd. De verd. legde een volledige bekentenis af. In zyn requisitoir nam de Officier van Justitie ver schillende verzachtende omstandigheden in aan merking en elschte een gevangenisstraf van 2l:2 De verdediger, mr. O. H., van Wyk, voor een gedeeltèiyk voorwaardeiyke veroordee- ling. De rechtbank veroordeelde den dader Don derdagmorgen tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Van tien uur af was er gelegenheid voorby de kist te défileeren. Zeer velen maakten hier van gebruik. Er waren bestuurderen van stad en land, er waren andere autoriteiten en kunstenaarser was een groote schare uit de breede kingen van het publiek dat Ko van Dyks kunnen heeft bewonderd. De politie had uitgebreide voorzorgsmaatrege len getroffen voor de afzetting rondom den Schouwburg en langs den weg. Te ongeveer half drie werd de begrafenis stoet op t kerkhof verwacht, alwaar zich zeer vooral vele bekende figuren uit toooaelkringML hadden ver- Vlugt, Amsterdam; T, Nauta, Dantiuuessoudo Utter getogen, Meer dan eèui beeft een wet-aameM, Onder dagteekening van 25 Mei hoeft de voorzitter van den Raad van Ministers aan Hare Majesteit mede gedeeld, dat de heeren ministers in verband met de omstandigheden, waaronder het kabinet is opgetreden, ongeacht den uitslag der verkiezin gen, vermeenen hunne portefeuilles ter beschikking van H.M. te moeten stellen. H.M. heeft de beschikbaarstelling in overweging genomen en de hee ren ministers uitgenoodigd, zich in middels niet alleen te willen blijven belasten met de behandeling doening, zoo pende zaken, wat Volgens de uitslagen van de In de Provinciale Staten van Noord-Brabant. Zeeland, Utrecht en Limburg (Grbep I) gehouden stemming voor de verkiezing van leden der Eerste Kamer zyn in deze groep in totaal uitgebracht stemmen met een stemwaarde van 20847, waarvan op: 1. R.K. Staatsparty (Sasse van IJsselt) stemmen. 2. Vryz. Dem. Bond 217 stemmen. 3. Staatk. Geref. Party 434 stemmen. 4. R.K. Staatsparty (Janssen) 3050 stemmen. 5. R.K Staatsparty (Mlchiels van Kessenlch) 1464 stemmen. 6. R.K. Staatsparty (De Bruyn) 1561 stemmen. 7. R.K Staatsparty (Van Lanschot) 4200 Stemmen. 8. Kath. Dem. Party 140 stemmen. 9. Christ. Hist. Unie 1464 stemmen. 10. Nat. Soc. Beweging 1404 stemmen. 11. Vryheidsbond 217 stemmen. 12. S.D.AP. 2311 stemmen. 13. Anti-Rev. Party 1445 stemmen. De klesdeeler In deze groep bedraagt (S.D.AA.) <SD.AP> J. A. M. Bruin«m«a (R.K.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 9