bij Ibiza We lu isteren naar i I ii De gebeurtenissen II n s I I ii 0 o B •i Sport en spel J Stakingsonlusten in de V.S. II I Asfirin OE KODW weerwraak” DONDERDAG 3 JUNI 1937 1 y De kabinetsformatie Dr. Colyn ^confereert Kerkelijk leven Dr. E. BRUENING O.F.M. VÓÓR ONZE HUISVROUWEN MET VLEESCH GEKNOEID Slachter staat terecht NEDERL. AMATEUR-CIRCUS MOTORRIJDER GEDOOD De ztak Hofstede afgebrand Van oplichting vrijgesproken DAMMEN Aan de gevolgen overleden PATER DITO TE POZNAN Ernstig verkeersongeluk in Indië PAARDENSPORT Vrijdag 4 Juni Uitlotingen BOKSEN Grieksche eere-doctoraten Ook de vijfde partij remise De toestand wordt steeds ernstiger geacht In het Circus-gebouw te Scheveningen FI:37.50. nterview met ’t Poolsch Telegraaf Agentschap MOTORRIJDER TEGEN BOOM GEBOTST Schietongeluk in de Oranje Nassau-myn II te Schaesberg Stijging der papierprijzen besproken UTR. PROFESSOREN ONDERSCHEIDEN LIQUIDATIE HILLEN’S FABRIEK DE ZAAK TEGEN DR. DOUWES DEKKER MIJNWERKER DOODELIJK GETROFFEN DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS MOTORRIJWIEL-BEDEVAART NAAR RENKUM ii Het bombardement van Almeria riep herinneringen wakker aan het pistoolschot van Serajewo De stryd tusschen Springer en Raichenbach Een lading celluloid in brand geraakt Cholera aan boord van een schip RESTGEVALLEN IN HET TENGGERSCHE MID-DAY SUN WINT DE DERBY Geestelijk adviseur der R.K. Or ganisten- en Directeuren- vereeniging „Z/ef vergoten bloed eischt Rouw-omfloerst hangen de vlaggen halfstok I I I I Braddock en Schmeling Nationaal Herstel en mr. Westerman Opgelegde straf verzacht ing in Mexico Wielrijder door een auto geschept OE CAM HET Belangstelling 'CR (Van onsen Berljjnschen correspondent) Te Voor belanghebbenden bij de Motorrjjwiel-be- gereden. De staking voor- Een ter ten lazen. ser. 2190 no. 53, 4M 12.10 Orgel- ser. oorlogsschepen Dri v j VIRKRUGtJAAR BIJ ALLL KODAK HANÜLLARLN PRIJS jaarlijksche alge- Gteterochtend heeft dr. Coljjn den leider der Chr.-Historteche fractie, Jhr. mr. De Geer, ter conferentie ontvangen. middeling in induatrie. t De 40-jarive 8. G., directeur van het „Cen traal Kantoor’’ te ’s-Gravenhage en diens broer solo-dans van de acht-Jarige Hannle Ledri en een Tap-Dance-show. s Verder zal de noodlge afwisseling in het pro gramma gebracht worden door acrobatiek, rui tersport, dressuurkunst en goocheltrucs, spring-quadrllle besluit de voorstellingen. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot geestelijken adviseur der R.K. Or ganisten- en Drrecteurenvereeniging den zeer- eerw. aeergel. heer dr. E. Bruening O. F. M., te Alverna. I f i 1 t O i tevens geen Den ge en het dagbladbedrijf behandeld. In het bijzonder van gedachten gewisseld over de der aan het Ha Hot Zet Zei He( Snc Mei Asp D d V d< Si f< 11 hi d< le oi di in V g» te ai al ui 11 ai D le bi «U i’ Die 10 minuten op een I tochtlgen hoek, In re- gen of mistze zijn j vaak meer dan vol- doende, om verkouden te worden, tenminste, wanneer U niet bij de eerste verschijnselen Aspirin neemt, het beproefde middel tegen verkoudheid, rheumatiek en griep. dat de eisch van alle kranten „Het vergoten bloed eischt weerwraak I" in vervulling was gegaan. Vier en twintig dooden, oen getal, dat nog hooger dreigt te worden, wijl er onder de cverige twee-en-tachtlg slachtoffers negentien zwaargewonden zijn, het was een slag, die ve len heel wat zwaarder getroffen heeft dan sij wilden bekennen. Zwijgend vroeg het volk de regeerlng. zijn zonen te wreken. Nu de kanon nen gebulderd hebben, is het volk tevreden ge steld. Het hoeft niet meer klein-tnenachelijk te treuren over de dooden van Ibiza, want het kan trotach zijn op de puinen van Almeria. •er. 2401 no. ser. 389 no. Het is opmerkelijk, dat Berlin slechts zeer laat uiterst onvolledige berichten ontving om trent hetgeen zich in den vroegen avond van Zaterdag op de reede van Ibiza had af gespeeld. Bijna vler-en-twlntig uur later sprak men in •tficieuve kringen nog steeds over het pant- serschlp „Graf Scheer in plaats van over de „Deutschland". Ook liet men het Duitsche oorlogsschip door een heel escadrille met ruim twintig bommen bestoken. Het aantal slacht offers werd beduidend lager opgegeven dan het in werkelijkheid was. Waarschijnlijk door weifelend oversteken van het slachtoffer, is op den Maasdijk onder de ge meente ’s-Gravenzande een ernstig ongeval ge beurd. Ben-wielrijder, de 32-Jarige H. van Dijk, dis van zijn werk kwam, was een oprit van den dijk op gereden en wilde dezen oversteken, toen juist een auto naderde, bestuurd door D. J. M. N. uit Rotterdam. De wielrijder werd door den auto .geschept” zoodat het slachtoffer eerst met een hevigen slag op de motorkap terecht kwam en met het hoofd door de voorruit sloeg, waar na de man tegen den grond werd geworpen. Hevig bloedend en bewusteloos bleef de man liggen. Dr. van Ryn verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar zijn woning is vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. DEUTSCHf „Die Weli I gramma. Het Kgor Om 11.(M De heer Valjren- motor fnet een vrachtauto. bekwam en Woensdagavond is de 22-jarige motorrijder M. uit Voorburg, Haag, in groote botst en op slag gedood. Het onderzoek wee- uit. dat het slachtoffer links van den weg heeft drie verdachten vrij, omdat de oplichting ---1 ge- Li 1'1 LE FALLS (New Jersey), 3 Juni (Havas). Vijfhonderd stakende werklieden van een groote waascherlj wilden werkwilli gen beletten het gebouw te betreden. Een vechtpartij was hiervan het gevolg, waarbij de politie moest optreden. 27 personen, waarvan drie vrouwen, werden gewond. Èhiii En wat wel heel aonderling aandoet; in kringen, die het ministerie van marine zeer na staan, stelde men de zaak zoo voor, als had het Duitsche oorlogsschip het vuur geopend op de vliegtuigen, waardoor het zich bedreigd achtte, toen deze plotseling op geringe hoogte verschenen en recht streeks op de .Deutschland” koers zetten. Thans wordt deze lezing als een bolsjewis tisch verzinsel gebrandmerkt en zegt een officieel comipuniqué, dat er van Duitsche zijde noch vóór, noen tijdens, noch na den aanval ook maar één schot gelost is. Zal Franco, wiens stormloop op Valencia voor oe versterkingen van Almeria strandde, thans verder kunnen oprukken en het roode Spanje onder den voet loopen? Velen hopen het. Maar heel velen ook herinneren zich, dat ruim twin tig jaar geleden geen bombardementsvlieg tuigen en geen kanonvuur, doch een simpel revolverschot voldoende was, om Europa, ja, heel de wereld, in brand te zetten. KO^EKDAMSCHK SCHOUWBURG 18M Trekking van 1 Juni 1937 In de Woensdag gehouden buitengewone ver gadering van aandeelhouders der N.V. Hillen’s sigaren- en tabaksfabriek te Delft, is het voor stel, strekkende tot ontbinding der vennoot schap, goedgekeurd. Planovoordracht. C" gramma. 9 20 Berichten. 9 40 „Re« blllUea ot Empire’’, causerie. 9.55 Dnnsorkest. 10.35 L. kwintet. 11.20 Billy 12 20 Dansmuziek HAÜIO PARIS, 1648 Gramofoonmuzlek. De zomer heeft eindelijk zijn intrede gedaan. Overal zien wjj het frlssche zomergroen, en de bloemen prijken in haar mooiste kleuren. Het neerlijke weer lokt naar buiten en wie maar eenlgszlns Lijd heeft, zoekt de zon op Overal wemelt het van nieuwe, lichte zomertolletjes, en de dames vooral, voelen zich gelukkig. Hun grootste zorg echter is, om hun japonnen zoo fleurig te houden; ze zijn zoo gauw vuil. Maar daar weten wij wel raad op. Want wij ontvin gen zoojuist van de Lever’s Zeep Maatschappij een keurig uitgevoerd vouwblaadje met prac- tische wenken betreffende het veilig waaachen van kunstzijden stoffen, wollen goed, zijden kousen, fijne kant, enz., met het bekende waachmïddel Lux. Al deae wenken lijken ons tUzonder nuttig voor onze lezeressen en het doet ons daarom genoegen, dat wjj de dames kunnen mededeelen, dat dit vouwblaadje op aanvrage gratis verkrijgbaar is bij de Lever's Zeep Maatschappij te Vlaardlngen. Behalve de waardevolle waschwenken bevat het ook nog een volledige, geïllustreerde lijst van alle ge schenken, die voor de bekende bons der Sun light artikelen verkrijgbaar zijn. PENANG. 3 Juni. (Reuter). Aan boord van het Brltsche stoomschip Ellenga, dat 2000 koe lies naar Penang brengt, Is cholera uitgebroken. Elf personen zijn reeds aan de ziekte bezweken. Het. schip is in quarantaine. op de Hanngkade te vaart tegen een auto HONGKONG, 3 Juni. (Reuter). Het Duitsche stoomschip Oliva heeft draadloos geseind: ..zendt ijlings een torpedoboot of een vliegtuig. Vijf opvarenden hebben ernstige brandwonden opgeloopen Aan boord is een ontploffing ont staan in de lading celluloid, waardoor een he vige brand begon te woeden. Het stoomschip Friderun werd om acht uur green wichtijd) bij de OU va verwacht. .De 77-jarige weduwe P M. die op 23 Mel J.l. in een perceel aan de Molenstraat te ’s-Graven- hage van de trap viel en opgenomen werd In het R. K. ziekenhuis aan het Weetetnde, is al daar aan de gevolgen van dien val overleden. Gisterochtend om tien uur stond de auto van den manufacturier W. L. uit Rijen ter hoogte van café ,De stad Parijs” te Hulten (gemeente GUze-Rijen) op den Tllburgschen weg. toen van den kant van Breda een pereonen-auto passeerde, bestuurd door den handelsreiziger H. E. Op hetzelfde moment naderde uit de richting Tilburg met groote vaart de motor fietsrijder Weber uit Den Haag. Deze botste eerst tegen den auto van den heer E. en vloog vervolgens tegen een boom. Met een gebroken been en ernstige hoofdwonden werd de heer W. naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. Zoowel de auto als de motorfiets werden ern stig beschadigd Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak is een hevige brand uitgebroken in de kapitale boerderij van den landbouwer Driessen te Escharen. Het vuur greep met zulk een razende snelheid om zich heen, dat de hofstede spoedig in lichter laaie stond. De boerderij met stal ling en schuur Is tot den grond af gebrand. Ook de inboedel en de landbouwwerktuigen zijn verloren gegaan, terwijl een aantal kippen en een drietal varkens In de vuurzee zijn omge komen De schade wordt door verzekering gedekt. Te Rotterdam werd Woensdagavond de vijfde partij gespeeld van den wedstrijd om het we reldkampioenschap dammen tusschen Springer en Raichenbach. Ook deze vijfde partij eindigde na 62 zetten in remise. De stand is nu 64 voor Springer. De volgende partij zal Vrijdag as. des avonds om half acht in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht een aanvang nemen. BATAVIA. 2 Juni. (Aneta). Het Hooggerechts hof van Neder!.-IndiS heeft in revisie uitspraak gedaan in de zaak tegen dr. Douwes Dekker, die door den Raad van Justitie te Batavia tot drie maanden gevangenisstraf is veroordeeld. Het Hooggerechtshof heeft deze straf veranderd in een van 3000 boete, subs, drie maanden hech tenis, doch heeft voor het overige het vonnis van den Raad van Justitie bekrachtigd. HET PRODUCT VAN VERTROUWEN! Uitsluitend verkrijgbaar in buisjes met oranje-band van 30 tabl. 75 ct. en oranje-zakjes van 2 tabi. 10 ct. in de Mexicaanse he petroleum industrie levert nog steeds geen uitzicht op een legellng. De vertegenwoordigers der maatschap pijen hebben gisteren een uitvoerige conferen tie gehad met president Cardenas. Het autoverkeer is tot een tiende deel terug- geloopen, daar nergens meer benzine te ver krijgen te. De geringe voorraden worden tegen fantastische prijzen verkocht. De verzorging van de hoofdetad met levensmiddelen loopt voor een deel gevaar, daar het vrachtverkeer langs den weg onmogelijk is geworden. Uit Youngstown wordt bericht: Twee vlieg tuigen. die levensmiddelen in een fabriek der Republic Steel moestere brengen, zfjn door ko gels getroffen en tot dalrn gedwongen De toe stellen zjfh beschadigd, doch de bestuurders ble ven ongedeerd. De directie der Republic Steel heeft de pers medegedeeld, dat de provlandee- ringspogingen door middel van vliegtuigen ge staakt worden en dat men politiebescherming zal vragen voor de ploegen, die langs den be- ganen grond de werkwilligen van levensmidde len moeten voorzien. De President der onderneming, Elliott, ver klaarde: „Wanneer de politie morgen niet In staat te onze ploegen te beschermen, zullen wij dat zelf gewapenderhand doen." Men Is van meenlng. dat de toestand se dert het uitbreken der staking steeds ern stiger te geworden. Tot in het begjn van Maandagmiddag de uitbarsting kwam. De radio had de primeur, maar de kranten wisten het bijna te ge lijkertijd De krantenverkoopen blerden het door de straten, waar het volk zich voor de geopende ramen verdrong „Almeria door Duitsche gebombardeerd De steel workers organizing committee heeft gisteren aangeboden de met drie onafhanke- Hlke ondernemingen hangende kwesties aan president Roosevelt voor te leggen en elke regeling, welke hij maakt te aanvaarden. In middels wordt echter uit betrouwbare bron in Washington gemeld, dat de bondsregeering voorlooplg ervan af ziet, pogingen in het werk te stellen een conferentie te beleggen tot be de stakingsbeweging der steal 1. Trilvrije beelden door romponc- penner. 1. H A. f. 6.J 3. Afstandsmeter m. gemakkelijk afleesbare cijfers. 4. Optische doorzichtzoeker. B. Sluiter tot '/IM sec. Vlug laden door uitlichtbare spoelhouder. Geschikt voor foto's 6xJ cm. Intusschen was het opmerkelijk, dat de hon ger naar al maar nieuwe feiten veel geringer bleek dan bij de ramp van de LZ 129 ,JUn- denburg”. Toen stonden de menschen in dich te drommen bij de kiosken te wachten op nieu we uitgaven van de al maar uitverkochte kranten. Thans troonden de krantenverkoo- pers temidden hunner voorraden, waarvan de nieuwsgierigen echter uitsluitend de opechrif- Oorlog? Een oogenbllk huiverde deze ge dachte door het bretr der massa. Doch ook slechts een oogenbllk. want dadelijk daarna overheerschte de genoegdoening over het feit, Voor het kantongerecht te Gouda is zesmaal acht dagen plus een .,iaand hechtenis geéischt tegen den 57-jarigen slager uit Ouderkerk a.d. IJsel, verdacht van knoeierijen met vleesch. Zooals men zich herinnert ontdekten In Oc tober van het vorige jaar ambtenaren v^ de Landbouwcrisiswet bij een inval in een worst- fabriek te Ouderkerk a d. IJsel een geheime bergplaats, waar frauduleuze slachtingen ge schiedden om worst en ham te maken, welke artikelen tegen lagen prijs op de markt te Rotterdam verkocht werden. Ongeveer 750 K.G varkens- en kalfsvleesch, waarvan de kwaliteit niet altijd even fraai was, werden in beslag genomen. De Kantonrechter zal op 16 Juni uitspraak doen. •er. 3494 no. 88. ser. 1722 no. 46. Het hoofdbestuur van het Verbond voor Na tionaal Herstel heeft *een schrijven gericht tot mr. dr. W. M Westerman, waarin verzocht wordt, in verband met zijn toetreding tot de N.S.B., zijn zetel In den Haagschen gemeente raad ter beschikking van het verbond te stellen In den afgeloopen nacht te in de Oranje Nas- saumijn n te Schaesberg een schietongeluk ge beurd. waarbij de 29-jarige mijnwerker J. van Doom doodeljjk werd getroffen. 's-Gravenhage is de meene vergadering gehouden van de veraeni- ging van uitgevers van dagbladen „De Neder- landsche Dagbladpers". Tal van zaken, de ver- eeniging en het dagbladbedrijf betreffende. werden behandeld In het bijzonder werd devaart naar^het genadeoord Renkum wordt de langdurig van gedachten gewisseld over de enorme stijging der papierprijzen en de gevol gen daarvan voor de dagbladondernemingen. In de bestuursvacatures, ontstaan door pe riodiek aftreden van twee bestuursleden, werd voorzien door de benoeming van de heeren mr. F. G. C. J. M. Teulings en P. W. Peere- boom. Het bestuur bestaat thans uit de hee ren J. W. Henny (Leidsch Dagblad) voorzitter; H. NUgh (N.R.C.), penningmeester; mr. F. G. C. J. M. Teulings (Huisgezin), vice-voorzitter; Th. M. Houwert (Tubantla)L. Arts (Nieuwe Tilburgsche Courant)J. A. Hazewinkel (Nieuwsblad van het Noorden) en P. W. Pee- reboom (Haarlems Dagblad). Secretaris: mr. W. G. J. Veenhovgn, Kenaupark 30, Haarlem. I t j t t i I I i Van 46 Juni zal het Nederl. Amateur-Cir- cus te Scheveningen een vijftal voorstellingen geven in het circusgebouw aldaar. Deze stellingen worden gegeven ten bate van het Koningin Emma-fonds, Ingesteld ter ondersteu ning van ouden van dagen. Het Amateur-circus, dat onder leiding en regie staat van den heer H. J. Lijsen. zal Zon dagavond as. een gala-voorstelling geven, welke na het programma in het circusgebouw, voor genoodigden wordt voortgezet in het Palate de Danse te Scheveningen. Het programma bevat drie hoofdnummers, nJ. De leden van het Kabinet boden aan den Minister-President dr. H Colljn gisteravond een diner aan In het hotel Kurhaus te Sche veningen. Er zt)n mentchen die een weldadi- gen invloed uitoefenen alleen reeds door de warme belangstelling, welke ze toonen. Ze verkwikken ons leven door hun mee-leven. Ze hebben steeds een openoor voor alles wat we te ver tellen hebben, ze nemen zich de moei te zich van onze plannen op de hoogte te stellen, ze informeeren naar iemand of iets uit onzen gedachten kring. In tegenstelling met anderen, die door hun verkillende onverschillig heid onze energie doen bevriezen, zet de betoonde interesse van die anderen onzen ondernemingslust in gloed. Zulke warmvoelende menschen heb ben we noodig in onze samenleving, menschen die alreeds door hun wel willendheid, door heel hun persoon lijkheid, door hun tegemoetkomend heid ons een geestelijke steun zijn. Be langstelling toonen is een levenskunst die we ons moeten leeren eigen te maken. MALANG, 3 Juni. (Aneta). De uitbarsting van pestgevallen in het Tenggersche doet thans in totaal veertien dooden betreuren, daar In de barakken alsnog drie geïsoleerde personen zijn overleden. Nog steeds zijn er geen definitieve mededee- lingen of het gevecht pm het wereldkampioen schap zwaargewicht tusschen den titelhouder Braddock en den Dultschen uitdager Schmeling Donderdag «4 te New-York zal doorgaan. Schmeling is er in ieder geval vast van over tuigd, dat zijn tegenstander In den ring zal verschijnen De Duitsche kampioen heeft thans de vodr- bereidingen in zijn trainingskamp te Speculator, 40 mijlen van New-York verwijderd, beëindigd en te met zijn trainer en manager naar New- York vertrokken. Joe Jacobs verklaarde, dal Schmeling. die in uitstekende conditie is. «K® volgens afspraak Donderdag as. zal laten we gen Verder hangt alles van den wereldkampioen af.... Naar thans officieel te bevestigd, werd gelegenheid van het honderd-Jarlg bestaan der universiteit te Athene door deze unlver- slteit het eere-doctoraat in de faculteit der letteren en wijsbegeerte verleend aan Prof. Dr. O. W. Vollgraff te Utrecht, het eere- doctoraat in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan Prof. Dr. J. O. Naber, oud-hoogleeraar te Utrecht, en het eere-doctoraat in de faculteit der geneeskunde aan Prof. Dr. A. A. HIJ mans van den Bergh, hoogleeraar te Utrecht. eD Societé Medicale des Hopitaux de Paris benoemde Prof. Dr. E. A. Hljmans van den Bergh in haar vergadering van 18 December tot correspondeerend U4> De Royal Society of Medicine te Londen be noemde in haar vergadering van 25 Mei prof. Hljmans van den Bergh tot eeerlld van dit gezelschap. Een ontzaglijke menigte was Woensdagmid dag getuige van de Derbyrace, welke op ver rassende wijze door Mid-day Sun gewonnen werd met anderhalve lengte voorsprong voor Sandsprite. Dit paard lag weer anderhalve lengte voor op le Grand Due van Aga Khan. De noteering voor deze drie paarden was res pectievelijk 100/7, 100/1, 100/9. De tijd van den winnaar bedroeg 2 minuten 37.6 sec. over 2400 meter. De race werd bijgewoond door den Koning en de Koningin van Engeland, alsmede door Ko ningin Mary. De weersomstandigheden waren zeer fraai. LAWANG, 3 Juni (Aneta). D_ I burg uit Bedall botste met zijn zijspan nabij Gempol tegen cl. aaarbjj hjj een schedeifractuur op slag werd gedood. Zijn beide kinderen, die in het zijspan waren gezeten, kwamen met den schrik vrij. het VARA-Orkest. 10.30 Berichten 11.00 Jazzmuziek (gr.pl.1130 12 00 Gramofoonmuzlek. 'KOITWICH, 1500 M. concert 12DO BBC-Dausorkeet. 1353.2o Het New English Trio. 4.20 Rsd.otooneel. 450 Het BBC-Theater orkest. 520 Ora- mofoonmuzlek 5.36 Reg. King’s orkest. 6.20 Berichten. 6 46 Operaooncert m. m. v. •oluten. BBC-Revue-koor en BBC- Met f 25betaalde noe.: fier. 1835 no. 70. eer. 1886 no. 80. eer. 1824 no. 44. •er 814 no. 63. eer. 3494 no. 88. eer. 2296 no. 78. ser. 609 no. 17. ser. 1723 no. 46, eer. 3613 no. 6. ser. 240 no. 79: met f 10. Ber. 85 no. 72. eer. 1939 no. 34. aar 1431 no. 43. ser. 3464 no 76. ser. 94 no. 26. ser. 1995 no. 4. ser. 2224 no. 38. ser. 3575 no. 93, - 12. ser. 1121 no. 99. ser. 3730 no. 71. 61: met f 8 6er. 3862 no. 73. ser 93. eer. 1139 no. 63. no. 77. no. 90. aandacht er op gevestigd, dat deze toch niet, zooals aanvankelijk te aangekondigd, zal plaats hebben op 12 Juni a.s„ doch op Zondag 13 Juni a s. Deze bedevaart.' de eerste hier te lande, mag zich in veler belangstelling verheugen. Vele motorbezltters zullen deze buitengewone gele genheid niet laten passeeren, vooral nu het geestelijke doel met de sportiviteit is vereenlgd. Den deelnemers wofcit aangeraden zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij den heer M. T. Niele. Snaarmanslaan 38, Tel. 3803, Alk maar, bij wien alle inlichtingen te verkrjjften zijn. Motorrijders, reserveert dus Zondag 13 Juni a s. voor de Bedevaart naar Renkum. Pater Dito O. P„ die op het oogenbllk te Poznan het Katholieke Internationale Radio- congres bij woont, heeft den vertegenwoordiger van het Poolsch Telegraaf Agentschap een in terview toegestaan over het katholieke leven en de radio in Nederland. Pater Dito zetde o.a. dat de drie millioen katholieken in Nederland zeer goed georganiseerd zijn De pers, de scho len en de radio-omroep ontwikkelen zich zeer gunstig. ISu «poezlig bruias worden! Want een blanke huid wordt rood en pijnlijk door de son Gebruik daarom tijdig AMILDA- aonnebnllncrêir.e. die Uw huid beschermt tegen vervellen en zonnebrand en U tevens sn-1 mooi bruint, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 cent. Tube 60 cent. Doos 50 en 25 ct. Theater-orkest. 7.45 Voor tulnllefhebbers. 8 05 Plano voordracht. 8 20 Revue-pro- gramma. 9.30 Berichten. 9 40 „Responsi bilities or Empire", causerie. 9.55 BBC- Brtdgewater’s Harp- Cotton’s Band. 11.50 (gr.pl.). M. 7.10 en 8.20 13.36 H. de Souza- orkest en zang 420 Parijsch Instr. Kwar tet. 5 SO Zang 6.50 Viool en ocUo. 6.50 Vervolg zang 7.06 Viool en oello. 7.20 Gramofoonmuzlek. 8.06 Duetten. 835 Zang. 8 50 Planovoordracht. 920 Zang. 10 50 Gramofoonmuzlek. 11.201.06 Or- keatoonoert. KEULEN, 486 M. 6 50 Polltlemualek- korpe. 730 Oramofoonmuzlek. 830 Om- roepschrammelensemble 9.50 Gramo- foonmuzlek. 1320 Gramofoonmuzlek. 1.38 Landes-eymphonle-orkeet Saarpalts. 335 Gevarieerd concert. 4.30 Farkas Mis kas orkest. 6.36 Voikahederenconoert. 6 30 Omroepklelnorkest. 8.3o Voor oud strijders. 10 60 Llteralr-muzlkaal pro gramma. 11.361220 E. Keiser’s dansor- kest, Krepela-sextet en solist BRUSSEL 3ZI en 484 M. 322 M.: 1220 Gramofoonmuzlek. 1230 Klelnorkeat. 130 Salonorkeet. 130320 Gramofoon muzlek. 5 20 Omroepdansorkest 6.50 Ka mermuziek. 7.10 Zang. 735 Trio Van het Hof. 820 Klelnorkeat. 8 50 Radlotooneel. 9 30 Klelnorkeet. 103011.20 Omroep dansorkest M.: 1220 Gramofoonmuzlek 12 40 12.50 Salonorkeet. 106 Oellovoor- dracht. 1.30 Klelnorkest. 1.40 Zang. 1.50 2.iO en 620 Gramofoonmuzlek. 6.00 Accordeonmuzlek 635 Gramofoonmu- ziek 6.80 Planovoordracht. 738 Zang. 830 Omroepeymphonle^rkeet. 9.38 dito. 10.301120 Gramofoonmuzlek. ILAND8ENDER. 1571 M. 830 dt auf Schienen", gevarieerd pro- 1020 Berichten. 1030—1220 Egon Kalaer-dansorkeet en solteten. Om 11.06 Weerbericht. de 28-jarige Merc. G. en de 38-jarige Meyer G.. het optreden van de 50 Gaillard-penny's, een die als agenten van dat kantoor waren opge- treden, hebben voor de Haagsche rechtbank wegens oplichting terechtgestaan. Ze hadden een boertje te Numansdorp een aantal effecten verkocht voor f 1650—, terwijl deze stukken niet meer dan ongeveer f 1300.— waard waren. De rechtbank deed thans uitspraak en sprak alle (•-■--■- j niet wettig en overtuigend bewezen werd acht. Omtrent het gebeurde werd een diep stil zwijgen bewaard. Men beloofde een officieel radio-communiqué. dat echter van uur tot uur verschoven werd en tenslotte geheel uitbleef Men verwees de buitenlandsche pers, die over al informaBes trachtte te krijgen, naar een extra-uitgave van de „Völkischer Beobachter «He ook al niet kwam. Klaarblijkelijk had men besloten, terwille van de regie, het drama van Ibiza zoo lang moge lijk geheim te houden, opdat men, wanneer het eenmaal bekend werd gemaakt, de volksver beelding dadelijk tevreden kon stellen met re- prvMtlle-maatregelen, waarover natuurlijk eerst grondig moest worden beraadslaagd En dit be raadslagen had nogal wat voeten In de aarde, wijl een goed deel van de leden der regeerlng met speciale vliegtuigen uit verschillende dee- len van het Rijk naar Berlijn moest komen, waar de definitieve besprekingen in de rijks- kanselarü eerst betrekkelijk laat in den avond konden beginnen. Toen Berlijn Maandagochtend ontwaakte, keek het met verbazing naar de rouwfloersen, die dartelden in de somersche lucht boven de half-stok geheschen hakenkrulsvlaggen der of- ficteele gebouwen. De kranten, die de felle roode letters, welke zij goor de opschriften harer eerste pagina plegen te gebruiken, achterwege hadden gelaten, en die haar tekst in het som- b*e raam van dikke zwarte randen hadden gevat, gaven spoedig'antwoord op de algemeene en klemmende vraag: wat nu weer? Want sinds het hakenkruis officieel tot de vlag van het Duitsche Rijk is verheven, werd het pas voor den derden keer met rouw om floers! En het heeft heel het Duitsche volk diep gepakt, toen slechts enkele weken geleden het zwarte crêpe kond deed van den ondergang van het luchtschip „Hindenburg". De wereldstad legde haar masker van onbe roerde en onberoerbare onverschilligheid niet af Er werd niet geschreeuwd, er waren geen opstootjes, uit de luidsprekers, die op alle gebeurtenissen voorbereid in de drukke hoofd- straten en op de pleinen van de binnenstad staan opgesteld als elders de booglampen der straatverlichting, klonk zelfs geen redevoering. Trams, omnibussen, ondergrondsche en voor- stadtreinen liepen regelmatig. Niemand onder brak zjjn haastigen tred naar winkel, kantoor df werkplaats. En toch was de atmosfeer als die van een naderend onweer Er hing spanning in lucht. Er was spanning in de gezichten menschen, die bezeten leken door een plotse passie voor het kranten-lezen. Er was spanning in het gelaat der mlllloexven. die elkaar woorde loos. schijnbaar onverschillig voorbijliepen. HILt LRSt .M I. 1875 M. (Algemeen pro gramma, verzorgd door de NTRV) 8 00 Schriftlezing, meditatie, gewyde muslek (gr.pl.j. 8.30 Gramofoonmuzlek. 930 Ge- lukwenecben. 9.46 Gramofoonmuzlek. 10.20 Morgendienst 11 00 Orgelspel. 12.00 Berichten. 12 15 Gramofoonmuzlek. 12.30 Zang en plano. 1.30 Gramofoonmuzlek. 1 46 Ensemble Van der Horst. 2.30 Christ, lectuur 3 00 Verx-olg concert. 4 00 Gra- mofoonmuzlek. 4 15 Quatre mains. 6.00 Declamatie en gramofoonmuzlek 6.80 Causerie over klimplanten. 7.00 Berich ten. 7.15 Literair halfuur. 7.46 Reportage - - 8 00 Berichten ANP. Herhaling SOS-ber 8 15 NCRV-orkest. 9 00 Een verjongd vak over Chlneenen en melk, causerie 9.30 Het Overveenscbe Dameskoor en plano. 10.10 Berichten ANP. 10.15 Vervolg NCRV-orkest. 11.1512.00 Gramofoon muzlek. Hierna: Schriftlezing HILVERSUM II. 301 M. (8.06 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA) 8.0o Gramofoon muzlek. 10 30 VARA-orkeet. 11.00 Decla matie 11.20 Vervolg orkestconcert. 13.00 Kovacs Lajoe’ orkest en gramofoonmuz. 2.00 Muziek uit het nabqe en verre Oos ten .3.46 Planovoordracht. 3 15 AVRO- Dansorkest. 4.00 Gramofoonmuzlek. 5.00 Klnderuurtje. 6 30 „Fantasia” en orgel. 6.30 Politiek radiojournaal. 6 So Gramo foonmuzlek. 7.00 Plulmveepraatje. 7.20 Gramofoonmuzlek. 9.00 Vroolqke voor dracht 9.80 Hubert Cuyper s Mlnnestre- len. klein vrouwenkoor ..Vox Jubllans" en ANP. 1671 no. 54, eer. 1072 no. uv. „2. ser. 1093 no. 11. ser. 2342 ser. 1939 no. 68, ser. 1810 no. 73. ser. 2495 •er. 1908 no. 100. ser. 2612 no. 18. ser 3586 no 94. eer. 3438 no. 71. ser. 683 no 4; met t 2.50: Ser 229 no. 72. ser. 3096 no. 65. ser. 395 no. 28. ser. 2190 no. 56. ser. 3269 no. 15. ser. 2903 no. 89. ser. 3207 no. 73. ser. 388 no. 50. ser. 1173 no. 20. eer. 996 no. 11. eer. 2781 no. 53. eer. 1602 no. 9, •er. 1062 no. 97. eer. 2625 no. 44, ser 1370 no. 88. ser. 1117 no. 71. eer. 2269 no. 16, ser. 3612 no. 32. slo, ÜO. 19, >r. 362 no 2. ser. 1173 no. 20. eer. 1 >r. 2625 no. 44, ser. 1370 no. 88. sr. 2289 no. 16. ser. ser. 2167 no. 19. President Cardenas heeft een langdurig on derhoud met de gedelegeerden van werkgevers en werknemers gehad; volgens een bericht, dat nipt van officleele zijde bevestigd is, zou hjj een respijt van 34 uur voor het vinden van een re geling hebben gegeven. In bijeenkomsten van groepen stakers stelden de sprekers voor, de ge bouwen van als reactionair beschouwde dag bladen in brand te steken. In de provincie heb ben de stakers getracht, het vervoer van petro leum naar de Vereenigde Staten te verhinderen. Te Cablnas in de provincie Nuevo Leon werd een trein tot stilstand gebracht. De tankwa gens werden geleegd. ser. 1506 no. 25 ser. 758 no. 86. s ser. 2753 no. 43. ser. 2486 no 47, Mr. 2061 no. 67. Mr. 12 no. 28. ser 805 no. 28. ser. 663 no. 67. ser. 2710 no. 28. Mr. 3605 no 62. Mr. 2394 no. 20. LAENING 1921 VERWOESTE GEWESTEN Trekking van 1 Juni. Met frs. 250 000 werd uitgeloot serie 20.733 no. 19, met Ira. 100 000 serie 186.228 no 8 en met frs. 50.000 serie 58 825 no. 19, serie 20.773 no. 13 en 106 635 no 18. et was in den loop van Zondag middag, dat in de kringen van buitenlandsche diplomaten en journalisten een bericht begon door te lekken, hetwelk aanvankelijk nie mand geloofde. In de Spaansche wateren zou een Duitsch oorlogsschip aangevallen zijn door roode vlieg tuigen. Was dit het antwoord der Valencia-regeering op het ultimatum van het Duitsche eskader in de Mid- dellandsche Zee, waarvan de ochtend bladen nog in daverende bewoordin gen de dreigende echo lieten weer schallen)

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 16