STAD WS 4 Smaak n Triomf van IO IO? TRIUMPH Alkmaar, 4 Juni BEURS VAN AMSTERDAM I Nassau Tax tel.3545 Groote ritten - speciale tarieven Hm DE GEHEIMZINNIGE Hl KAMERS Hl Wisselkoersen n Nieuw bord. VRIJDAG 4 JUNI 1937 HET VINCENTIUSBUSJE AGENDA Film Radioprogramma Foto „Kennemerland” de Kaasmarkt Apothekorenachtdierut Beursthermometer 1 VRIJDAG 4 JUNI 1937 Voor de Kaasmarkt Huisverzorging BURGERLIJKE STAND Dierenbescherming vm Meisjescongregatie der beide Dominicanerparochies naar Heiloo Voorbeur» KRUISVAART- TENTOONSTELLING joi% 95 iooy* 81 93% 101’4 96% 32% zx het maa Jezu laat het 6. 7. lezer heid: tie scha, dlkat VIRGINIA CIGARETTES A.R.K.A. en de Diocesane Vereen, v. Onderwijzers afd. Alkmaar Motto: ’tls niet veel en ’t vermag toch zoo machtig veel Verandering van inrichting Wilhelminaschool UO° OVe"’<>A^ fl8 ’18V, 326 3«*4 «17/, 61 Vj 71’4 25*/, 67/, 43 SAi Neen toch "AKKERTJE” «2<* 9* DOOR SVEN ELVESTAD o)»’**004 Federatie van V.V.V.’t in Noord- Holland boven het Noordzee- kanaal Alkmaar Packet DE RUYTERKADE. STEIGERS 10 - 11 - .12 naar ALKMAAR ZAANDAM VELSEN en UMUIDEN .9-^ Misaio Canonica 'i van ZATERDAG 5 JUNI Lijn 1: Hilversum I. LUn 2: Hilversum H. bezichtigen. Br. NAZARIUS. MJn 5: Diversen. Mevrouw 3 Juni 4 Juni algemeen ter stede weten o van be- i 4i3y. Cornells Dekker en Helena 991/, reel genoegen, 14 dan van plan te »f hy den I WIE AAKERHOLM HAD (Wordt vervolgd). i 'Til 111*1II Juni 1937. 1 J De rijwielherstellers hier geen raad van de drukte! Hoe komt dat? Omdat de Melsjes-Congreganisten haar fiets nog eens duchtig laten nakyken en oppoetsen voor de bedevaart, die Zondagmorgen om kwart voor acht vertrekt bij „Truitje" aan de Wllhel- m inslaan. Gelukkig verloopt de verkoop van buaretours PATER HELLING, Directeur. 1301/, 155 130 155 146 158 165 190 101% 95 iooy, 81 93% 101’/, 96% 32% Victoria Theater: „The Barretts of Wlmpole- street”. Alle dagen 7.30 uur. Zondag van 2 u. af. 40.05 46.25 45.07% 1-817. 9.60 6.35 243 316% 118 321 101 «H 13 15*4 26»/. 1% 505 235 >72% 37% 102 128’4 125*4 126% H3I4 117 11.20— 14 20— 16.20— door het nog 417 227, 99 beden «.96 72.90 8.10 30.61 41.57 Voe riotk 8.9614 72.89 8.101/, 30.65 41.51% 497 232 17274 36 in het soek o zulk e stelling WO de kle Z< (Vei oud- 1 1 1 i 146 157 166% 190 12*4 30% 20% >2’4 Van wordt 1 om voc te leer Offer vooral ZO» MA. afd., t DIN WO1 DO» Van d< ten 6 J E en ven Deze roods eirieboek. met de punt naar baneden ba- teekent, dat men «en vooe- rangsweg nadert, waarop L het vorkoor, dat van link» nadert, voorrang hoeft 161»/, 83 66*4 53 319 250*/, 101 «‘4 13% 15*4 26*4 1* Iet Dl het 1 DC uitstr gen 1 's avi baan VR en 3.- ding ZA’ beker van 1 lof m ZO! toni ui daaro VOOR 163% 83 66’4 53 320*4 250 39.9714 «6.15 45.00 1.81% 9.60 6.35 40.00 46.20 45.02’4 1 817/. 9.60 6.35 heden 8.96 72.90 8.10 30.65 41 52 gemeente in zijn vergadering van 3 heeft vastgesteld het volgend besluit: De Raad der gemeente Alkmaar: Gelezen een adres d.d. 15 Mei JJ. ZONI dankbai van der «eesteiy voor Hi kere int maai Lange; Zielen; •Ue ove DINS1 «*a; 7 Geboren: Ysbrand, z. van Dirk Spanjaard en Aafje Moetjes. Ondertrouwd Hendrika van de Kamer. Overleden: Pieter van der Molen 57 J„ geh. met Maartje de Bruin Johannes Pesle, 54 j. Gedurende de maand Mei werd in 71 gezin nen, waar de huisvrouw ziek was, hulp in de huishouding gegeven. Deze hulp bestond uit: 83 waschdagen, 576 werkdagen. 187 halve werkdagen, terwijl 3 maal een toeslag werd gegeven. Aan loon werd hiervoor uitbetaald f 57834. Joanna Baptista, en M. Teresiana, van de Congregatie der Zus ters Ursulinen te Bergen (N H Vorige Slotkoersen Heden Tidewater Peudawa Continental OU Shell Union OU Robber A'dam Rubber Bandag Dell Batavia Rubber Serbadjadi Silau V. L O. O. Allied <n-sp»oken,” sel deze. ingen naar hun kamer. deur en nam een houding :enen, dat hy zeer gewich- te doen had. igheid is hier iets gebeurd,** mand verwacht had.” ■n man uit 1 paviljoen ge- volkomen onverschillig. 2801/, 263 218U, 167*4 151 239 90 sv* zijn weg vervolgde, hoorde hy plotseling iemand achter zich komen aanloopen. Hy keerde zich om en zag een jongeman, die haastig op hem toe kwam. Krag bleef staan. „Wou u mij spreken?” vroeg hij toen de ander hem dicht genoeg genaderd was, om hem te kunnen verstaan. ,Ja, ik heb een boodschap voor u.” „Van wie?” „Van mevrouw Hjelm. IK ben haar knecht” De jonge man keek omzichtig rond, als was hy bang, dat iemand hem zou kunnen afluls- teren. ,Jk heb een brief voor u,” fluisterde hij. moet u vragen, dien even te lezen en dan enke! ja of neen te zeggen." Krag nam vlug het witte couvert, dat de man in de hand droeg. Hy scheurde het open en nam er een klein briefje uit In groote haast had een dameshand daarop geschreven: „Ik moet u beslist spreken, nog vóór u af reist” Het briefje was niet onderteekend. JSn?” vroeg de man vol spanning. .Kent u den Inhoud van dit briefje?” vroeg Krag. „Neen, dien ken ik niet” „Vertel me eens, heeft mevrouw Hjelm t zelf geschreven?” .Ja, in de hall, terwijl ik stond te wachten.” „Was zjj alleen?” .Ja, maar de jonge meneer Aakerholm zat In de kamer daarnaast.” „Goed. Groet mevrouw van me en zeg haar dat ik vanavond aan haar verzoek zal voldoen.” 280*4 263*4 218*4 167’, 151*4 239 107 5% van het bestuur der Vereenlging tot bevordering Christelijk Schoolonderwijs alhier, verzoekende medewerking te willen verleenen tot verandering van inrichting van zijn Wllhelmlnaschool aan de Doelenstraat door vervanging van de be staande kachelverwarming door centrale ver warming Overwegende, dat de aanvrage voldoet aan de in artikel 73 der Lager Onderwijswet 1920» ge stelde eischen; Gelet op de artikelen 72 en 75 dier wet als- mode op artikel 4 der Wet van 4 Augustus 1933 (Staatsblad nr. 414), zooals deze wet nader is gewijzigd; Besluit: I. de gevraagde medewerking te verleenen; II. de uit het besluit onder I voortvloeiende uitgaven te zijner tijd nader te regelen by sup pletoirs begrooting. Binnen dertig vrije dagen, te rekenen van heden, kan ieder ingezetene en het schoolbe stuur van dit besluit in beroep komen bjj Ge deputeerde Staten van Noord-Holland. Burgemeester en Wethouders voomoemd, P. H. VAN KINSCHOT, burgemeester A. KOELMA, secretaris Alkmaar, 4 Juni 1937. Plotseling scheen zij hevig te schrikken. Krag vernam het geluld van naderende voetstappen. Er kwam iemand de trap op. Mevrouw Hjelm wilde naar de deur ijlen, doch Krag greep haar vlug b{j de hand en hield haar tegen. Zij wilde gillen, doch op hetzelfde oogenblik werd de deur geopend en trad een heer binnen. Het was Bengt. Juist hem had Krag hier niet verwacht en uit den verbaasden uitroep van mevrouw Hjelm kon hy opmaken, dat ook zij Iemand anders dan Bengt verwacht had. Deze verbrak het eerst het stilzwijgen. „U hier?” vroeg hjj. „U is toch ’n merkwaar dig merw-h ▼er. ototk 8.947/, 72.90 8.09’4 30.60*/, 41.51 40.05 46.25 9.60 6.35 De „man met de hoedjes”, een bekende figuur op de „Ring" te Weenen, die naar Nederland zal komen om luister bij te zetten aan het weldadigheidsfeest „Weenen aan de Vecht’^ dat op 17 Juni a.s. op Kasteel Nijenrode gehouden zal worden Toen Asbjórn Krag door de kleine laan terug wandelde, drongen zich allerlei gedachten aan hem op Gedurende het onderhoud met me vrouw Hjelm waren zijn vermoedens in niet ge ringe mate versterkt, maar geheel onverwachts waren ook nog enkele nieuwe feiten aan *t licht gekomen. - Wat had Bengt by de „Modedame” te doen? Zy was even verbaasd over zijn onverwacht be zoek als hjj self. Terwijl Krag, diep in gedachten verzonken 1 -in -- «-J- =e= Krag had weer direct zijn tegenwoordigheid van geest terug. „Toch niet zoo merkwaardig als u denkt,” zei hy. „U moet namelijk weten, dat dit niets anders is. dan 'n afscheldsvlsite aan 'n oude bekende. Ik was n vriend van mevrouw Hjelm's overleden man." Hij keek de weduwe even aan en deze ant woordde direct, hoewel een weinig verward: .Ja. t deed me werkelijk veel genoegen, u nog eens te zien.” „Uw afscheldsvlsite? Bent u vertrekken?" vroeg Bengt. .Ja binnen enkele uren.” „En bent u tevreden over het resultaat van uw onderzoekingen?" „Och. dat wel. Ik heb gevonden wat ik zocht" Krag sprak deze woorden op een toon, die Bengt een rilling over t lichaam joeg. Morgenmiddag wordt in het perceel Emma- straat 41 dbor den heer L. A. de Vries een fotografisch atelier geopend, dat den naam zal dragen van „Foto Kennemerland’’. Reeds onmiddelljjk kunnen wij den heer De Vries het compliment geven, dat zijn zaak Inderctaac alle eischen voldoet. Voor aan de straat zeer ruime en gezellig Ingerichte wachtk: waarin moderne en gemakkeljjke stoelen De man stamelde een woord van dank en wilde naar de villa terugloopen. Doch Krag hield hem staande. „Luister eens," zei hjj, waar woont toch die meneer, die gisteravond by me vrouw Hjelm op bezoek was en die ’n paar minuten vóór elf weer weg gegaan is?” ,XXt weet ik niet." Krag had innerlijk den grootsten schik, dat deze kleine Hst zoo gemakkeiyk lukte. „Och,” zei hy, .het kan me eerlijk gezegd ook weinig schelen. M’n groeten aun[mevT<nrw." Hierna vervolgde hij zyn weg. Toen hy op Kvamberg aankwam. dokter in den tuin. „Ik moet je direct De belde heeren Dokter Rasch sloot aan, die moest b< tlge mededeellng) „Tijdens je af’ zei hy. Jets wat „Heeft iemand zien?" vroeg Kn ..Neen." „Wat is er dan voorgevallen?” JDe politie is hier.” „Werkeiyk?” ,fen inspecteur met twee agenten. Zjj eischen een gerechteiyk ondersoek Inzake den dood van Aakerholm.” „Best." zei Krag en sstte zich rustig op zyn gewone plaatsje by den haard. „Vind je dat allemaal doodgewoon?” vroeg de dokter verbaasd. Ufa 4: Brussel VI. 8.00—9.20; Diversen 9J0— 1035; Lond Reg. 1035—13.06; Droitwlch 13.05— 14 50: Lond Reg 1430—1535; Droitwlch 1535 —18.20; Hamburg 18.20—1830; Brussel VI. 18.5C —19.05; Droitwlch 19.06—2230; Lond. Reg. 22.50—2430. In de Woensdagmiddag in Hotel Proot ge houden vergadering van Horecaf, afd. Haar lem, werd door den voorzitter, den heer Gün- thers, directeur van het Groot Badhuis te Zand- voort medegedeeld, dat de afd. Haarlem als bydrage voor het behoud der Alkmaarsche Kaasmarkt, jaariykz f 10 zal geven. Door de federatie van V.V.V.’s in Noord-Holland werd eenzelfde bedrag per jaar voor dit doel schikbaar gesteld. pluist Hoe weet u d^t?” „En sou hjj u toen van dat geheim uit zijn leven verteld hebben?" „Hy had *t me tenminste beloofd. Maar hy is niet gekomen.” „Nu. dan kan ik u zeggen, mevrouw, dat het zyn bedoeling was, wel naar u te komen.” „Werkeiyk? Maar hy is toch om elf uur ge storven?” ^)a, tien minuten na elf. Doch om half elf verliet hy ayn woning, om u te bezoeken. Men heeft hem in de kleine laan gezien.” „O ja, dan was hy vast en zeker van plan hierheen te komen.” „En toen hy stfn huls verliet, dacht hy er stellig niet aan, zich bet leven te benemen. We mogen gerust veronderstellen, dat hem tusschen half elf en elf uur iets overkamen is, iets dat hy onmogeiyk kon voorzien hebben. En dat moet dan gebeurd zijn in de kleine laan." „Daar komt in den regel nooit iemand anders dan hjj. Maar aangezien u toch alles Yorksche beurs regelmatig gpeden weerstand. De stakingsbeweging by de onafhankelyke staalondernemingen en in het petroleumbedryf in Mexico hebben tot dusverre de kalmte in 1007» 128*4 124 126»/, 113*4 117*4 Intercontin. Rubb. I Scheepvaart Java CU. Japan HolL-Am.LIjn Kon. Ned. stoomb. Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd St. Nederland Suiker H. V. A. Java Cultuur NJS.U Vorstenlanden Tabak Dell Batavia Oude Dell Oocstkust "«enembah Spoorwegen Union Pacific Wabash Erie Kansas City South South. Railw Chic. MUw Fokker 162—162 <4 t ex. dividend Londen Berlijn Parijs Bi usee1 Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo M. Turk cable Rome Prang Madrid leeg. En steeds wordt er maar gevraagd; steeds wordt er ook gegeven. Alle bronnen, waaruit nog iets te halen valt, zyn aangeboord; er is let- teriyk niets meer, dat nog baten kan afwerpen. Niets, ja, als.... het busje er niet was: d.w.z. uw wekeiyksche bydrage, hoe klein ook! En dit busje zal redding brengen. Hulp in de ellende, die nog overal nypt, In de armoe, die nog zoo bittere pyn doet. Woensdag as. wordt het „plan van de chari- tas” Ingeluid. Woensdag komen de jongens en het zal biy- ken, dat het „plan” begrepen en uitgevoerd wordt! Er zal minder zorg zijn bij de Vincentius en meer troost by de armen. God segene U voor voor uw medewerking! N.B. Heeft u uw kinderen al een pennlnkske in het busje laten doen? Voor den Byz. Raad van de St. Vlncentlus- Vereenlging: W. V. en al die klachten en bezwaren zullen verdwijnen, dank zij de buitengewone samenstelling van Apoth Dumont, waarmede de "AKKERTJES" zijn gevuld. En ie zijn onschadelqk Ge proet! niets. Uw maag rookt niet von streek, ze glijden naar binnen. akkertjes reerpe ran Apotneter Dumont Metalen zak-stul met 3 stuks 20cent. Glazen kokertje mei 12 stuks 52 cent. De Zondag- en nachtdienst wordt In de week van 30 Mei tot en met 5 Juni waargenomen door de apotheek van Mevrouw SchoutenOele Choorstraat 47. 37% 40% 60% 7oy, 24& ook heel vlot, zoodat wy mogen rekenen op een volle kapel. z Buaretourszyn nog te verkrygen heden- en morgenavond na het Lof in de Franctsca- Romanakapel en verder den geheelen dag by mej. c. Besteman, Marktstraat alhier. Oemeenteleen..prijshowSeaS Ned. Staatsleen.prfJsheudenS Youngleening nrttshaudend Philips.''beter TJnUevervast AJtunrtl'houdead Koninklijkebeter H.V. Avast Amsterd. Rubber prUshoudend Tabakluier Amer. waardenvast Wallstreet niet kunnen verstoren, biykens het feit, dat de omzetten tot een minimum beperkt biyven. Dit was ook gisteren het geval, terwyi na iets lagere opening de koersen naderhand geleldeiyk weder aantrokken. De goudquaestie had ook geen vat op de beurs; op de verklarin gen van Morgenthau en van de ambtenaren van het ministerie van financiën, dat geen plan overwogen wordt om den goudprys te verlagen, liet men elke onnoodige actie achterwege. Te Londen acht men echter het vraagstuk door de dementi's niet opgeheiderd. Goudbezitters, ham- steraars en houders van goudaandeelen blUven vrees koesteren voor een verlaging van den goudprys en werpen dageiyks hun bezit op de markt. Dit veroorzaakte gisteren zenuwachtig heid op de beurs te Londen, hetgeen tevens een nadeeligen Invloed uitoefende op de Amster- damsche beurs. In het telefonisch verkeer hedenochtend ten onzent was de stemming voor Amerikaansche shares in sympathie met Wallstreet vaster. Steels konden 1 herstellen tot 71 Bethl. Steel liep ruim 1 op tot 61%61% en Anacon da Copper trok eveneens een vol percent aan. Voor Republic Steel trad een verbetering in van A tot 25%—25%. Shell Union en Ti dewater handhaafden zich op de vorige prijzen, resp. 20% en 12%. Voor toonaangevende locale aandeelen trad echter geen verbetering in, na de reactie van gisteren. De beroepshandel wilde de stemming der Londensche beurs afwachten by de vraag, of In in hoeverre de onzekerheid omtrent het goudvraagstuk van Invloed zou zyn. Aangezien Wallstreet een betere houding toonde, was men van meenlng, dat Londen hierin zou meegaan en derhalve taxeerde men de koersen niet lager. Konlnkiyke Olie werd om en naby het slot van gisteren getaxeerd op 412%413%. Phlllps- lampen bleven op 318319 qpveranderd, A’dam ■Rubber was eerder iets luier op 278280. H V3. trok lil aan tot 498499. Unilever hand haafde zich op 162 en Aku bleef op 66% even eens vrijwel onveranderd. De handel bleef zeer beperkt. 2^/s aan een iher, het wachten aangenaam maken. Aan deze wacht kamer is verbonden een kleine ruimte, waarin gelegenheid is voor de opname het toilet te verzorgen; door de damescliëntele zal dit zeker op prijs worden gesteld. In een zeer ruim vertrek achter de wacht kamer bevindt zich het heiligdom van den fotograafhet atelier. De volkomen witte wan den weerkaatsen het licht van een zestal, in alle richtingen beweegbare lampenstandaards, zoodat nagenoeg geen licht verloren gaat. In tegenstelling met andere fotografische'' ateliers zyn hier dus geen reflectieschermen noodlg en mocht eens een donkere party in een foto pe- wenscht zyn, dan is een licht absorbeerend scherm daartoe een eenvoudig middel. Deze manier van werken is dus wel wat In tegenstelling met den gewonen gang van za ken, maar ze is wel zoo logisch en eenvoudig. Verder is de Installatie zoo. dat de fotograaf op ontelbare manieren zUn object kan verlichten, hetgeen een onschatbaar voordeel is, terwijl tenslotte, door de groote hoeveelheid licht, met een korten belichtingstijd kan worden vol staan. waardoor natuurlyke gelaatsuitdrukkin gen gemakkeljjker kunnen worden gefotogra feerd. De heer De Vries heeft zyn atelier èoo laten maken op grond van zyn ervaringen in Indië. Amsterdam en Parijs, in welke plaatsen hjj oa. wetenschappelyk werk verrichtte. Bovendien is hy in Parijs de medewerker geweest van den bekenden fotograaf Breitenbach. onder wiens leiding hy zich verder bekwaamde. ifre kunnen den heer De Vries dan ook zeer zeker gelukwenschen met zyn zaak en hem veel succes toewenschen. schijnt te weten, kunt u my misschien ook zeg gen, waar Bengt zich omtrent dat uur ophield?" „Toen bevonden wy ons samen in de club. Zoodra daar het bericht binnenkwam van Aakerholm’s onverwachten dood, zyn wy samen zoo spoedig mogelyk naar Kvamberg terugge keerd." Jiet is een eigenaardige samenloop van om standigheden; ik begrijp er niets van.” „Houdt u *t voor waarschijnlijk, dat Aaker holm op weg naar hier, plotseling aangegrepen werd door zelfmoord-gedachten en dat hy toen weer het park Ingegaan is, om zich daar het leven te ontnemen?" „Neen, dat lykt my absoluut onmogeiyk. Ei moet hem Iets overkomen zyn." .Maar wat, denkt u, zou dat kunnen zyn?" ,Jk geloof, dat hy iemand ontmoet heeft" ,Jn de kleine laan?” De weduwe scheen haar woorden te over wegen. Het viel Krag op, dat zy steeds zenuw achtiger werd. „Wie kan dat geweest zyn?" vroeg hy. Hy keek haar doordringend aan. zy werd zeer bleek en keek hem byna ameekend aan. .Zou u my de omstandigheden niet liever later willen laten meedeelen?” vroeg zy. ^Ja, dat wil ik wel doen, maar dan moet u my eerst zeggen, wie die persoon was, dien Aaker holm op zyn weg naar hier ontmoet heeft” „Hoe kan ik dat nu weten?” „U weet ’t, want de man, dien Aakerholm in de kleine laan tegenkwam, waar anders nooit iemand komt, die man kwam van hier." Zondag 1.1. heeft zooals men weet het cohort St. Dominicus te Alkmaar het nieuwe buiten centrum op den Heilooërdyk geopend. Wij mochten ons verheugen in een zeer groote be langstelling van den kant der heeren geestelij ken. donateurs, ouders en jeugdleiders. Ook onze bescheiden tentoonstelling mocht zich in laler belangstelling verheugen. Van ver schillende zyden Is ons gevraagd om alsnog het buitencentrum te mogen bezichtigen. Wy willen hierin tegemoetkomen, door ook a.s. Zondag 6 Juni ons buitencentrum voor belang stellenden open te zetten en wel van 3 tot 6 uur des namiddags. Onze tentoonstelling die in een gedeelte der gebouwen is ondergebracht is dan ook nog te bezichtigen. Ook Krulsvaartlelders met hun Jongens van Alkmaar en omstreken zyn van harte welkom. Voor bezoekers van bulten Alkmaar is een kleine aanwijzing misschien gewenscht. De Hellootrdyk is een zyweg van den Ken- nemerstraatweg Van Alkmaar naar Heiloo gaande aan uw linkerhand, ongeveer ter hoogte van het gemeente Sportpark, dat rechts van den straatweg te vinden is. Gaat u den Hellooërdyk op. dan vindt u ons buitencentrum aan den rechterkant, tegenover de eerste vrystaanae boerdery. het ontwerp-statuten, vergadering der A. worden voorgelegd. Hoewel de vergadering zich in het algemeen met de ingediende voorstellen wel kon vereeni- gen blyft zy bezwaar maken tegen het slot van artikel 12, in zooverre, dat de beslissing tot voortzetting of ontbinding der vereenlging en de statutenwijziging van de algemeene verga dering naar <fe hoofdbestuursvergadering wordt oyergebracht. Besloten zitter op de bezwaren met den gebracht. „Dat is niet waar. Hier was niemand.” „Zegt u me liever de waarheid," zei Krag. zeer ernstig. .Had u Aakerholm oprecht lief?" ,Jk was hem zeer genegen. Hy was een goed hartige oude man. Het was Krag niet ontgaan, dat zy, terwijl zy met hem sprak, herhaaldeiyk onrustig naar de deur keek, alsof zy iemand verwachtte. Hy ging verder: .Maar hy had vyanden, die hem tenslotte den dood Indreven." „Dat zie ik nu ook in,” antwoordde >y. „Wit u my behulpzaam zyn, zyn vyandeh te ontmaskeren?” Zy trad vlug op hem toe en reikte hem de hand. ..Dat wil ik," antwoordde zy ernstig. Krag had den Indruk, dat hy aan de oprecht heid van deze woorden niet mocht twyfelen. vorige Slotkoersen Heden 12 31% 20% 12% Zoo drukte de voorzitter van den Byzonderen Raad der St. Vincentius-vereenlging zich uit, toen hy het had over het bekende busje, waar mee trouw iedere week de jeugdige zelateurs huis aan huis verschynen. Het is niet veel, wat er gevraagd wordt om te geven, maar: aan het einde van het jaar vormen al die koperen en nikkelen en gelukkig ook zilveren munten een aardig kapitaal, waarmee vla de drie con ferenties in onze stad weer zeer veel gezinnen gelukkig kunnen gemaakt worden. Als ooit de macht van het kleine spreekt, dan aeker hier. Herhaaldelyk werd reeds met de grootste sympathie over deze gelegenheid van liefdadig heid te beoefenen, gesproken. Niet waar? Die methode van het busje is zoo eenvoudig, zoo bescheiden en zoo doeltreffend! Juist die sym pathie, welke deze wekeiyksche collecte aller wegen en by ryk en arm mocht ervaren, geeft ons ten eerste: den moed, om aller aandacht daarop nog eens te vestigen, met de bedoeling, om.... maar dat komt aanstonds; èn ten twee de: de absolute zekerheid, dat dit beroep op uw sympathie want een beroep wordt 't geen nul op het rekest zal krijgen. Een beroep dus op uw sympathie, uw mee leven met ,,’t busje" en dus ook met de armen. En wat we intusschen in géén enkel ander geval durfden te doen, mogen we hier doen zonder de minste aarzeling, u n.l. vragen, ern stig-dringend: verdubbel uw wekeiyksche gave voor het busje! In plaats van één cent dus twee; in plaats van een 2i/7-centstuk, een stul- "ver; in plaats van een stuiver, een dubbeltje. Zonder een lange inleiding, zonder veel omhaal zjjn we zóó maar met de deur in huis komen vallen met ons „plan van de charitas”. En we zyn er zeker van, dat dit een gunstig onthaal zal vinden. Practlsch zal het misschien op een hoogst enkele uitzondering na onmiddel- lUk te verweseniyken zyn, dat zult u allen met ons eens zjjn. Dat kleine verschil wordt zelfs door geen van u gevoeld. En als u er spontaan op ingAat, dan bereiken uw vele beetjes zóó onzegbaar véél, dat het byna niet te gelooven is. Of het noodlg is? Natuurljjk: meer dan noo- dig De kassen der conferenties zyn doorloopend In zwervenden toestand zyn aangetroffen twee zwarte poesen. Beide dieren zyn in zeer goe den staat. Liefhebbers kunnen zich vervoegen tusschen 6 30 en 7 30 uur by den inspecteur der Dierenbescherming, Baanstraat, alhier. werd, dat bij monde van den vóór vergadering der A. N. V. V. dese kracht naar voren zullen wor- Er was vandaag op de Alkmaarsche kaas markt een opgewekte handel. Hoogste noteerlng voor fabrieksedammer was f 20.50, tegen f 19. vorige week. In het algemeen werd voor exportkaas van een gulden tot f 130 meer besteed. Voor pro- vlnclekaas van f 0.50 tot een gulden.„ Het bleek, dat de handel den toestand iets optimistischer inzag. Er was weer eenige hoop op verruiming van den export naar Duitschland. terwyi ook de goede kwaliteit van de kaas de prözen gunstig beïnvloedde Eigenaardig is. dat vorige jaren in deze weken de aanvoeren regel matig stegen, terwyi heden de 135.000 Kg., ver geleken by de 150.000 Kg. van vorige week, wel even teleurstellend waren. Aanvoer en pryzen op de eerste Juntmarkt van vorig Jaar waren: 148.000 Kg. Hoogste noteerlng f 21, Ondanks de devaluatie zyn we dus nog steeds niet op het niveau van verleden jaar. Ook nu weer had de heer Frans een party geoliede kaas aangevoerd, waarvoor, naar men ons verzekerde, mede ten gevolge van dit oliën, een zeer goede prys werd gemaakt. Van harte hopen wy, dat dit goede voorbeeld navolging moge vinden. Voor een overbezette zaal van het Restau rant- Kinhelm sprak de heer A. Conyn, Redac teur van het A.R.K.A-weekblad, voor de leden var bovengenoemde vereenlglngen over zyn ..Belevenissen In Sovjet Rusland". In zyn openingswoord releveerde de waarne mend voorzitter van de AR.K.A.. de heer Joh. Plas, dat de spreker niet wenschte te geven een juridisch betoog, nóch een daverende rede, doch een gemoedelyke causerie. Deze causerie is ten slotte geworden, óók wat de apologetische waarde betreft, een der beste welke Alkmaar in dit seizoen heeft gehoord. Het is inderdaad te bejammeren dat het audito rium beperkt was tot de leden van dese beide vereenlglngen. - o Spreker vertelde van zyn studie-rels Sovjet-Rusland waar de praktijken van atheïstisch Communisme de menschen rampzaliger maakten dan zy vroeger waren onder het Tsarendom. Volgens spreker onder ging Rusland slechts deze verandering, dat de Hel een anderen gérant gekregen heeft, maar waar het volk ondanks alles vromer en meer intensief geloovig is dan waar ter wereld ook. Spreker bezocht het antl-rellgleus museum, waarin op meeat duivelsche wyze onze roem rijk regeerende Paus Pius XI door middel van groote gekleurde prenten werd bespotteiyk ge maakt. Eenige van deze prenten circuleerden ter kennisneming onder de aanwezigen. Dit reisverhaal, dat een schat «'an inzichten bevatte over het leven en de toestanden van het diep beklagenswaardIge Russische volk, was doorspekt van een aantal fijne humoristi sche trekjes, welke de vergadering meermalen oogenblikken van groote vreugde bezorgden. De heer Conyn heeft zyn gehoor ten zeerste geboeid en een harteiyk applaus was de wél-' verdiende dank. Staataleeningen 4 Nederland 1934 1 Obllg 3 Neder!. 1936 2% Nederl. Cert. 3% Nederl. Obllg 4 Ned. Indlë 1934 3% Indlë 1937 i% Youngl. (M.K.-verkl.) Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My. Industrieën Unilever Calve Delft Alg. Kunstzijde Jan Berkel’s Pat Heuwe Philips led. Ford induatr. Buitenland Kn&condB Sethlehem Steel Kennecot U. 8. Steel Rep. Steel 8. Leather Intern. Nickel Stand Brands tttinbouw Mg. Exploitatie Redjang Lebong Petroleum Kon. Olie Jaboes Perlak es nnmlnwl t s ex. claim Z. H. Exc. de Bisschop Man Haarlem heeft de Misslo Canonica verleend aan de Eerw. Zusters: M Christina, M. Lakta. M. Redempta, M. Bernadette. M Marcelllna. M. Phllotea, M Innocentla, M. Odulpha, M. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat de Raad dier Juni JJ-. Op 2 Juni j.l. werd te Alkmaar gehouden de vergadering van het algemeen bestuur der Fe deratie van V. V. V.s in Noord-Holland boven het Noordzee-Kanaal. onder voorzitterschap van mr. D. Breebaart te Schagerbrug. Na goedkeuring der notulen werd door den voorzitter medegedeeld, dat de gemeente Den Helder voor 1937 een subsidie van f 35.— en door de ifdeellng Haarlem en Omstreken van den Nederlandschen Bond van Werkgever» in Hotel-, Restaurant-, Café- en Aanverwante Be drijven „Horecaf" een som van f 10.per jaar werd toegeaegti. De vergadering was voomameiyk geconvo ceerd met het oog op het bespreken der agenda van de algemeene vergadering der A. N. V. V„ op 9 Juni te Zandvoort te houden. Gevraagd naar de reden waarom de naam van den voorzitter, die in de laatste vergadering candidaat was gesteld voor de opengekomen plaats in het hoofdbestuur der A. N. V. V., niet op de candidatenltjst voorkomt, deelde de voor zitter mede, dat hy zyn candldatuur geheel vrij willig had teruggenomen, omdat het dageiyksch bestuur der A. N. V. V. met het oog op de ver- deeling der plaatsen over de verschillende pro vincies de candldatuur van mr Breebaart voor dezen keer niet zou kunnen ondersteunen. Daarna kwam aan de orde de bespreking dat aan de algemeene N. V. V. te Zandvoort zal Lijn 3: Keulen 8.0011J0; Droitwlch 1230: Brussel VI. 12.50—14.20; Keulen 1535; Brussel VI. M5.35—16.20; Keulen 2220: Brussel VI 22 2022 30; Boedanest 22.30 —23.00; Berlijn 23 00—24.00.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 12