We luisteren naar Men om: It n KIIAI.*«AAKT 1-i Kabinetscrisis I H H 0E kodml HET WEER OP ZONDAG 0 LOONS VERHOOG ING BIJ HEEMAF VRIJDAG 4 JUNI 1937 (Ingezonden Mededeeling) maar Humeur •eerde arbeider» aanvaard De Katholieken beleedigd iz St. Adalbertus-Akker Rechtsch kabinet I verwacht i Van 21 tot en met 30 Januari LOTER1JWET OVERTREDEN? Voorzitter der Eerste Kamer Beurs Dinsdag gesloten MET VLEESCH GEKNOEID Slachter staat terecht VALSCHE MUNTERIJ IN INDIE C tear ingkoer sen NIEUW TWEEDE KAMERLID „Milk-bars”, óók in Nederland? Zaterdag 5 Juni 1 Tjoklat Sagen-album f Van oplichting vrijgesproken I I Botemoteering I Bekende Chineesche dame verdacht Behouden» Miniaterieele goedkeuring Het weer wordt zachter, onatand vaatiger Toestemming gevraagd voor den bouw van een kapelletje Tegen ze» personen voor de Haar- lemache rechtbank gevangenia- •traf geëiacht WERD BIJNA DOL VAN DE HOOFDPJJN Baron De Voa van Steenwij k opnieuw benoemd Schietongeluk in de Oranje Nauau-myn II te Schaeaberg DE HET De N.S.Bi-er Woudenberg benoemd R.A.I.-tentoonstelling in 1938 BOERDERIJENBOUW IN PROEFPOLDER WERELDREIZIGER WAS NIET WELKOM MIJNWERKER DOODELIJK GETROFFEN LIQUIDATIE HILLEN’S FABRIEK PSEUDO-OPZICHTER IN ARREST DE O 13 NAAR ONS LAND TERUG II taicoüne KERKO RESTGEVALLEN IN HET TENGGERSCHE Witte Purol CSMIR*’'00*, SS.ZO4H Hechtenis inplaats van boete geëischt U geniet dubbel Weer over de grens gezet Voelt zich nu weer jong en fit Oude bekende van de politie Deensche botemoteering 3 i die mij dol on- de i i ii 11.2012.20 Qramofoon- VERKRIJGBAAR BIJ ALLE KODAK HANDELAREN By K- B. Is tot voorzitter Kamer der Staten-Generaal L F F E pastelkleuren 5.50 aparte dessins 6.50 De voorzitter van het centraal stembureau heeft tot lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal wegens het niet aannemen van zijn benoeming door Ir. A. A. Mussert te Utrecht, benoemd verklaard de heer H. J. Woudenberg te IJmulden. n Koersen voor stortingen op 4 Juni 1937 tegen verplichtingen luidende in Reichsmarken 72,87. lires 9,61, peseta's 9,40. 14! r*' O hoe der ver ver- M. R. de Rechtbank aanleggen Blijkens een bij het departement van Defens'e ontvangen telegram is H. Ms. O 13 op 3 Juni van de Straat Van Gibraltar naar Nederland vertrokken. In polderaldeeling-IV van het waterschap Voller.hove, den z.gm. proefpolder van het in- gepolderde gebied In Overijsels Noord-Westhoek. zal dit jaar de tweede serie nieuwe boerderijen worden gebouwd. Deze serie omvat 8 bedrijven mpt .oppervlakten varieerend van 12 tot 43 H.A. De vele pelgrims uit alle oorden des lands, die de begraafplaats van den Apostel van Ken- nemerland te Egmond-Binnen bezoeken, zullen daar, in den loot» van den zomer een aan trekkelijkheid meer vinden. De Bisschoppelijke Commissie heeft toestemming gevraagd voor den bouw van een'kapelletje op den Akker. De ach terwand daarvan zal worden Ingenomen door een fresco-boealk van den bekenden kunst schilder Ant. Molkenboer, die by zijn ontwerp werd geïnspireerd door het beroemde Evange- larium van Egmond Ao. 977. Hier mag een echt kunstwerk van diep godsdienstlgen zin verwacht worden. Van Mgr. Huibers, Blsschop van Haarlem, ontving de Commissie het verblijdend bericht, dat Z. Hoogw. Excellentie op 25 Juli om 10 uur een pontificale Mis op den St. Adalbertus- Akker zal celebreeren. Het volledig program der plechtigheden zal spoedig bekend gemaakt worden. Dr. Colijn heeft Donderdagochtend een derhoud gehad met Minister de Wilde. Dr. H. Colijn heeft Donderdagmiddag op het departement van Koloniën minister Van Schalk ter conferentie ontvangen. “"hoewel de aanbesteding nog moet plaats heb ben. kan met voldoende zekerheid worden aan genomen, dat de nieuwe boerderijen vóór 1 Mei 1938 gereed zullen zijn. Vier ervan zullen hoofd- zakelyk als veebedrijf zijn ingesteld, de overige vier op bouwbedrijf. Met deze tweede serie zal het aantal nieuwe boerderijen in het Land van Vollenhove tot 31 stijgen. Op de 6000 HA. reeds ontgonnen of nog te ontginnen gronden in dit gebied zullen in totaal tweehonderd nieuwe bedrijven wor den gesticht. De offlcleele Deensche botemoteering is voor de komende week vastgesteld op kr. 195 (78 ct.). Naar het Bat. Nbl. verneemt, is op het oog en - blik een vooronderzoek gaande tegen een der meest vooraanstaande Chineesche ingezetenen te Batavia, mevrouw T. P. N.. echtgenoote van den heer L. S. T. In Januari en Februari van dit Jaar heeft de landraad te Batavia de geruchtmakende valsche munterszaak behandeld. Het ging hier om een wijdvertakte bende, die een groot aan tal valsche bankbiljetten in omloop had ge tracht. Van de in omloop gebrachte valsche bankbiljetten kon de politie tot een totaal ge drag van f 20.000 achterhalen. Bij vooronderzoek en ook by de behandeling van deze zaak voor den landraad was de rol. welke mevrouw T.‘P. N„ die als getuige werd gehoord, in deze zaak gespeeld heeft, niet dui delijk geworden. Drie beklaagden waren bij haar in dienst. Ook was indertijd in een der huizen, welke aan mevrouw T. toe behoor en, een stopflesch gevonden, waarin vele valsche bank biljetten van ƒ50 verborgen waren. Voorts achtte de getulge-deskundlge het hoogst onwaarschijnlijk, dat de bankbiljetten in Indlë vervaardigd waren en vermoedde hij dat het land van herkomst China was. Aangezien de zaak tegen mevrouw T. P. N. nog in het stadium van voor-onderzoek ver keert, kan het blad nog geen bijzonderheden publlceeren. Integendeel zal eerst onder den Invloed van de nieuwe en daarop volgende depressie de wind Zuid-Westeiyk en wellicht nog iets Zuidelijker van richting blijven en zal de temperatuur verder stijgen zonder dat wij aan het week-einde zeer warm weer te ver wachten hebben. De temperatuur zal niet of weinig boven de normale stagen, het weer zal veranderlijker worden en de kans op regen wordt gaandeweg grooter. zoodat w« eerst wel neerslag In kleine buien, later wat meer algemeenen regen kunnen ver wachten. De bewolking zal daarbij afwisse lend zijn, de nachten niet meer zoo koud, zoodat de verschillen tusschen de dag- en de nai^ittemperatuur niet groot zullen zijn. Het weer wordt onvast met sterke afwisse lingen in den bewolkingstoestand. (Nadruk verboden) Dit was nog al compromitteerend voor den map. omdat hij verklaard had. dat hij alleen Fransche kaarten bij zich zou hebben. Boven dien kwamen er nog kaarten te voorschijn ge steld in de taal van een ander naburtg land. De politie heeft de zaak toen eens onderzocht en daarbij bleek, dat de man wegens landloo- perij, bedelarij en misbruik van het gastrecht in Januari 1937 over de grens van een naburig land is gezet. Aangezien men in Holland ook geen prijs op zijn aanwezigheid stelde, ging deze wereldreizi ger over dezelfde grens terug naar van waar hij gekomen is. De politie te Escharen is overgegaan tot ar restatie van den 35-jarigen J. S. uit Oss. die zich by herhaling aan oplichting heeft schuldig ge maakt. De man gaf zich uit als opzichter van een wegenbouwmaatschappij en wist onder val sche voorwendsels goederen te betrekken, met als gevolg, dat verschillende winkeliers werden benadeeld. Dit is reeds de derde maal, dat hij voor een der gelijk feit met de politie in aan raking komt. De verdachte is voor den Officier van Justitie te 's Hertogenbosch geleid en in het Huls van Bewaring aldaar Ingesloten. HET BESTE EN ZUIVERSTE MIDDEL OM zonnebrand en vervellen te voorkomen en te genezen. Doos 30, 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten 9 20 Berichten 9 40 10.20 Causerie over Jazz- gr.pl.) 10.50 Declamatie. Donderdagnacht is in de Oranje Nas- saumijn II te Schaesberg een schietongeluk ge beurd, waarbij de 29-jarige mijnwerker J. van Doom doodelijk werd getroffen. r Gramofoonmuzlek. 12.50 130 Salonorkest. 150 2.23 Zang. 2.50 Het Bij de Donderdag gehouden stemming onder de leden van de Ver. voor den Ef fectenhandel om Dinsdag as. de Effecten beurs te sluiten, werden 230 stemmen uit gebracht, waarvan 199 voor en 31 tegen het voorstel waren. Behoudens de Minlsterleele goedkeuring zal de effectenbeurs dus Dinsdag 8 Juni gesloten zijn. van de Eerste gedurende de zitting, die zal aanvangen op den Baten Juni 1937, benoemd de heer mr. W. L. baron Vos van Steenwyk, lid van die Kamer. 1. Trilvrije beelden door rompont- •panner. 2. K A. f. 6,5. 3. Afstandsmeter m. gemakkelijk afleesbare cijfers 4. Optische doorzichtzoeker. 5. Sluiter tot ’/too scc O. Vlug laden door uitlichtbare spoelhouder. Geschikt voor foto's 6x9 cm. Van werknemerszijde deelt men ons mede: De samenwerkende metaalbewerkersbondcn hebben voor de tweede maal met den directeur van den Metaalbond en met de directie van Heemaf te Hengelo geconfereerd over verhoo- ging der loonen. De conferentie leidde tot het volgende resultaat: Alle uurloonen der volwassen arbeiders zul len met 2 cent worden verhoogd en voorts zal worden zorg gedragen, dat de stijging in de loo nen der jongeren regelmatig plaats vindt. De vacantle, welke voorheen drie dagen was. wordt tot vier dagen uitgebreid. Bovendien wordt een „waardeerlngsvacantle" gegeven. Lang in dienst zijnde arbeiders verkregen daardoor recht op een week vacantie. Arbeiders, die in ploegen werken, zullen voor dat werk een hoogeren toeslag krijgen, De toe slag voor het werken In drie ploegen. Is van 10 tot 15 en 17 procent verhoogd. Voorts zal een toeslag worden gegeven, welke waarschijnlijk het best met den naam van „conjunctuur-toe- slag" kan worden aangeduld. Bij den huldigen gang van zaken zal deze 5 procent van het volle uurinkomen bedragen. De arbeiders, aangesloten bij de drie samen werkende organisaties, hebben dit resultaat aanvaard. Hedenavond wordt met de ongeor ganiseerden vergaderd. Het is vrij laat in den tijd, dat wij nog een inval hebben gehad van een kolfden Noordwes- telijken luchtstroom, die de temperatuur tot den 2<Jen Juni onder de normale deed dalen. Den 3den Juni geraakte ons land bulten dezen kouden luchtstroom en in een warmeren Zuid- Westelijken. Na de lange periode van mooi weer beteeken- de dit een sterke achteruitgang, niet alleen voor korten tijd, zooals aanvankelijk kon worden aangenomen, maar ongetwijfeld voor langeren tijd. Het gebied van hoogen druk over Midden- Europa, dat de basis vormde voor het mooie weer, heeft zich namelijk naar het Zuiden van Europa teruggetrokken onder de- druk van de tot groote ontwikkeling gekomen drpressi» over Skandinaxië. Deze trekt nu heel langzaam naar het Oosten af. zoodat wy daarvan geen invloed meer ondervinden. Zfj wordt echter gevolgd door een nieuwe, die tegelijk de eerste is van een nieuwe reeks Wij zijn hierdoor thans ge komen in een geheel ander weertype en wel een waarbij diepe depressies over Noordwest-Europa trekken en het gebied van hoogen druk ver in het Zuiden blijft. Voorlooplg beteekent dit nog geen slecht weer. De Zuid-Westelijke luchtstroom, die nu is doorgekomen, voert voorlooplg nog tamelijk koel^ lucht aan maar toch niet meer die koude polaire, die we gehad hebben Eerst wanneer de nieuwe depressie Noordelijk om ons heen naar het Oosten aftrekt, zou een herhaling van den kouden N.-W.-wind kunnen te wachten zijn, maar dit zal niet vóór Zondag het geval zijn. sage op deze wijze te illustreeren. want ieder detail moest juist zijn. Wat de Indische saben zelf betreft, vele dikke boeken in alle moderne, zoomede de oude Oos- tersche talen geschreven, soms door groote ge leerden. als Prof Dr. J. de Vries en Prof. Be- zemer, zijn aan deze oude Indische overleve ringen gewijd. Wij weten in Holland nog veel te weinig af van ons schoon Insulinde. Het is goed om langs dezen weg in'woord en beeld het Indische volk beter te leeren kennen en een inzage te krij gen in deze schoone Indische vertellingen, waarin zooveel „levenswijsheid" voorkomt Hoe men in het bezit van dit fraaie album kan komen, daarvoor verwijzen wij naar de dezer dagen in dit blad geplaatste advertentie Wanneer men verre reizen doet, dan kan men veel verhalen en ook de 62-jarlge vreem deling. die zich dezer dagen op het hoofdbureau van polttie te Rotterdam vervoegde, kon veel verhalen. 21 Juni 1930, aldus de N.R.Crt., was de man zijn tocht begonnen in Haiti en zijn doel was om vreemde volkeren en landen van meer nabij te leeren 'kennen. Na Amerika te hebben gezien, is de man getrokken door Noord- Afrlka. Syrië. Mesopotamië en Britsch-Indië. waar hij geruimen tijd vertoefde aan Euphraat en Tigris, waar hij de steden bezocht, die hier in het westen een magischen klank hebben: Cal cutta. Madras. Bombay. Rangoon en wat al niet meer. In September 1932 kwam hij op Ceylon aan en daarna is hjj weer in noordelijker rich ting getrokken. Noord-Afrika. Tünis. Italië, Spanje en Frankrijk kwamen vervolgens aan de beurt en ten slotte arriveerde de ondernemende wereldreiziger in België en.... in Nederland. Te Rotterdam vervoegde de man, die vloeiend Fiansch. Italiaansch en Spaansch en ook vrij goed Engelsch sprak, zich op het hoofdbureau van politie, met het verzoek hem eenstempel a te willen geven. Men weet, dat allen, die zoo de wereld rondtrekken, uit alle landen hand- teekeningen, stempels, foto's en wat al niet meer verzamelen, om later te kunnen bewijzen, dat zij daar inderdaad geweest zijn. De politie op het hoofdbureau te Rotterdam weigert evenwel stelselmatig stempels te geven, omdat zij weet. dat er vaak misbruik van gemaakt wordt, ten einde zich by meer of minder invloedrijke per sonen te introduceeren. De man ontkende even wel ten stelligste, dat hy bedelde: hö was wereld reiziger en hij trachtte aan den kóst te komen door den verkoop van kaarten met zyn portret, waarop tevens het doel van zyn merkwaardig „beroep" stond afgedrukt. HIJ verklaarde uit- drukkeiyk alleen over kaarten te beschikken, waarop een en ander in de Fransche taal stond gedrukt. De politie bleef evenwel èen stempel weigeren en bovendien achtte men het raad zaam den man even vast te houdeik By fouilleering kwam er toen een kaartje te voorschyn, waarop in zuiver Nederlandsch ge drukt stond: „Goeden dag mynheer, mevrouw, ik ben op de doorreis en ben zoo vry u een kleinen dienst te vragen." Waarom eigenlijk heeft het woord „humeur” eoo dikwijls een onaange- namen klank en een ^ongunstige be- teekenis? Wanneer wij iemand „verstandig” noemen, dan wordt dit tot zijn eer ge zegd. Maar wanneer wij zeggen, dat hjj „humeurig” is, dan geldt dit niet als een loftuiting. Is nu het verstand iets goeds en het humeur iets twijfelachtigs? Om trent het eerste zullen we 't wel eens zijn. Gelukkig de man, of de vrouw, die verstand heeft. Maar het humeur.’ En vooral het „humeurtje”! Toch is het weer beter, dat iemand i n z^n humeur is, dan eruit. 't Lijkt wel iets op een puzzle. Maar in elk geval hangt het van ons-zelf af, of het woord al dan niet een goeden en prettigen klank heelt. De 40-jarig'e 8. G., directeur van het ..Cen traal Kantoor" te 's-Gravenhage en diens broer de 28-jarige Merc. G. en de 38-jarige Meyer G„ die als agenten van dat kantoor waren opge treden, hebben voor de Haagsche rechtbank wegens oplichting terechtgestaan. Ze hadden een boertje te Numansdorp een aantal effecten verkoefit voor f 1650.terwijl deze stukken niet meer dan ongeveer f 1300. waard waren. De rechtbank deed thans uitspraak en sprak alle drie verdachten vrij, omdat de oplichting niet wettig en overtuigend bewezen werd ge acht. In de Woensdag gehouden buitengewone ver gadering van aandeelhouders der N V. Hillen’s sigaren- en tabaksfabriek te Delft, Ls het voor stel, strekkende tot ontbinding der vennoot schap, goedgekeurd. als U er op gekleed bent. Dat beteekent niet, dat U een beele collectie pakken mee moet nemen. Dat 's maar last. Stroking, plus four en flanellen broek en 'n flink •tel Tricoline Kerko Shirts. Die zitten luchtig en soepel en U ziet er tiptop uit. Iedere flinke heerenmodezaak heeft ze in tal van gedistingeerde dessins. Noteert U even? In Januari van dit jaar kwamen er by de justitie uit verschillende plaatsen klachten binnen over een artikel in het tydschrift Het Gouden Tydperk. getiteld „De R. K. Kerk ze gent moord”, dat bepaalde uitlatingen bevatte naar aanleiding van den oorlog In Abessinië. By onderzoek bleek, dat het tydschrift ver spreid werd door het Bybcl- en Tractaatge- nootschap te Heemstede, waarvan een Dultscher. die zich predikant noemt, de leider is. Hy ver strekte kost en inwoning aan een aantal per- Eonen, die als tegenprestatie of tegen een klei ne vergoeding in verschillende plaatsen des lands met het tydschrift gingen colporteeren Vyf hunner, vier Duitschers en een Nederlan der, waren in Januari in Bovenkarspel aange houden. toen z.y daar het blad verspreidden Donderdagmiddag stonden zij voor de Haar- Icmsche rechtbank terecht wegens overtreding van art.. 137 d. Wetboek van Strafrecht, waarin bet verspreiden van tydschriften. die een uit lating in beleedigenden vorm over een groep ner bevolking bevatten, strafbaar wordt ge steld. In zyn requisitoir zeide de Officier van Jus titie, dat in het Januari-nummer het katho lieke deel der bevolking is beleedigd in het be wuste artikel, waarvan de Inhoud aan de ver dachten bekend was. Vooral vreemdelingen, die In ons land gastvrijheid genieten, past het niet, de wet te overtreden.. Spreker eischte tegen allen acht dagen ge vangenisstraf. Vervolgens stond de leider van het genoot schap, de Dultscher W„ terecht, wegens het eveneens in art. 137 d. strafbaar gestelde voor radig hebben Van geschriften met een beleedi genden inhoud voor een deel der bevolking. Verdachte ontkende den opzet tot beleedlging en voerde voorts' aan. dat het artikel gericht was tegen een systeem van een bepaalde kerk en niet tegen een groep, die in de leer van deze kerk geloofde. De officier achtte de overtreding bewezen en eischte tegen W. een maand gevangenisstraf. Uitspraak 17 Juni. Katholieke landgenooten. Aanstaanden Zaterdag vieren wjj het feest vsa Bonlfatius, den Apostel der Germaanscns landen. Zou het geen daad van erkenteiykheld rijn wy allen op dien dag pen offerbrachten met o intentie dat in die landen, waar Bonlfatius pre dikte. het gelóóf 'behouden moge blijven Naast een daad van erkenteiykheld een das van eerherstel wy geven immers zelf, door on zoo vaak lauwe er. zwakke houding, den vjjande der Kerk wapens in handen. Mochten Zaterdag as. onze kerken vol z« met communlceerendeneen Heilige Commume e een dag opgeofferd aan Hem. Die zichzelf.gene» voor ons offerde, opdat het geloof bewaard blU in Dultachland. opdat onze broeders daar noodlge kracht mogen behouden, opdat de vruc van Cbris•ns• 11,‘d'n voor dat groote land niet ve leren moge gaan. Wie doet mee? Alleen rebea offer kan ons redden. De heer M A. L. keerde, na eenige jaren in de tropen geweest te zyn, terug, lydende aar. voortdurende hoofdpyn en constipatie. Na het gebruik van Kruschen Salts schreef hy ons o.a. het volgende: ..Ik leed voortdurend aan hoofdpyn, byna dol maakte en voelde my ellendig. Ik begon toen Kruschen Salts te nemen en reeds na 10. 12 dagen hielden myn hoofdpynen op en voelde Ik my weer jong en fit." De publicaties over de in korten tyd in En geland zoo populair geworden Mllk-Bars. heb ben hier te lande by velen belangstelling ge wekt. In verband hiermede zyn door het Zui- velbureau te 's Gravenhage eenige nadere ge gevens verzameld over de in Engeland opgedane ervaringen, zoowel met bedryven, speciaal ais Mllk-Bar opgezet, als met zgn. Afdeellngs- Buffetten. Op grond van de ter plaatse opge dane indrukken schynt men in de beteekenis der Mllk-Bars in Engeland factoren te kunnen zien, welke vooral worden beïnvloed door het streven om voor een geringe geldswaarde een hooge voedingswaarde beschikbaar te stellen, in z’n eenvoudigen vorm: melk. Deze factoren schonen andere motieven te overtreffen, b.v. het verschaffen van versnaperingen. Behalve tn Londen, waar Milk-Bars voomameiyk in de „City" van een eenigszins ruimeren opzet zyn, zyn de Mllk-Bars In Engeland in vele gevallen te vergeiyken met de in ons land bekende Cafetaria’s. Belangstellenden voor beschrijvingen en détall- teekenlngen, inventaris van benoodigdheden enz., kunnen zich voor nadere Inlichtingen wen- st. den tot genoemd Bureau. Laan var Meerder voort 84. 's Gravenhage. Op deze tentoonstelling zullen in elk ge val personen- en badryfsautomobieien geëxpo seerd worden. Omtrent de deelneming van mó- torrijwielen, toebehooren en banden zal nog nader worden beslist. De voorzitter der vereeniging, de heer J. Leo nard Lang, deelde ons nog mede, dat het be sluit met algemeene stemmen was genomen. Vanzelfsprekend verheugde het hem. dat het volgend jaar weer een automobleltentoonstel- ling te Amsterdam wordt gehouden. Niettemin was de heer Lang verre van op timistisch gestemd. Het automobilisme in ons land, aldus onze zegsman, is dermate zwaai belast, dat de normale ontwikkeling wordt te- gengebouden. Niettemin moeten wij doorzetten en hét beste middel om te verkoepen is, de ten toonstelling. Optimistisch zie ik de toekomst nog niet in, en misschien is het juister de perspectieven te betitelen met „niet slecht.'' Dit Jaar is er geen tentoonstelling geweest en de motieven kent men. Met het organiseeren van de R.A.I. 1938 wordt getoond, dat wy ondanks alle moeilykhe- den doorzetten. Wellicht mag het een vinger- wyzing voor de regeering zyn zich te realisee- ren, dat het automobilisme in Nederland meer dan genoeg belast is en dat verlichting drin gend noódzakeiyk is. Uit Den Haag seint onze parlemen taire verslaggever, dat de onder- handelingen van dr. Colyn met de leiders der drie rechtsche partijen zich in gunstigen zin ontwikkelen. De vorming van een zuiver rechtsch Kabinet wordt spoedig verwacht. MALANG, 3 Juni. (Aneta). De uitbarsting van pestgevallen in het Tenggersche doet thans in totaal veertien doodrn betreuren, daar in de barakken alsnog drie geïsoleerde personen zyn overleden. Naar wy vernemen, heeft het hoofdbe stuur der Nederlandsche Vereeniging „De Rywiel- en Automobielindustrie", op voor stel der afdeellngen van automobiellabri- kanten en Importeurs, besloten tot het organiseerertw"4gr 26ste R-A.I.-tentoonstei- ling, welke zal worden gehouden in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam, van 21 tot en met 30 Januari 1938. De N. JI. HoUandsch-Zwltsersche Chocolade fabriek zendt ons haar fraai uitgevoerd Tjoklat Sagen Album. Den album is werkelijk iets by- xonders Niet alleen, dat de gedachte geheel nieuw is. ®m den tekst in het artikel (de Tjoklat Luxe Chocolade) te verpakken, en de gekleurde il lustraties in het album op te nemen, doch hier is de uitvoering wel zeer byzonder. De illustrator, de heer Van Bemmel, die der tig jaar in Indlë is geweest, en land en volk, zoomede de fauna en flora terdage kent, heeft zich op waariyk voortreffelijke wyze van zijn 'taak gekweten. 43 Indische sagen van fraai ge kleurde illustraties te voorzien. Ieder illustra tie is een kunstwerk, en wel zeer fyn> in zachte kleuren, uitgevoerd. Het was waariyk niet gemakkelyk om iedere Klnderuur. solist. 5.30 Katholieks Padvinders #.15 Gramofoonmuzlek. 6 20 Journalistiek weekoverzicht. 6 45 Gra- mofoonmuzlek. 7.00 Berichten. 7.15 Een les van Sint Bonlfatius. causerie. 7.36 Actueele aetherflltaen. 8 Oo Berichten ANP. Mededeellngen 8 1, Overpeinzing met muzikale omlystlng 8 35 De O. K. Rhythm Star», de Swinging Sisters, de KRO-Melodlaten, solist en gramofoon muzlek 10.30 Berichten ANP. 1040 Film- praatje. 10.5512.00 Gramofoonmuzlek. II.VERSI M II. 301 M. (VAKA-ultzendlng) 8.00 Gramofoonmuzlek. 10 20 VARA- orkest. solisten en declamatie. 12.00 1.45 .Les Ménetrlers en gramofoonmu zlek. 2 00 Fllmpraatje. 2.15 Gramofoon muzlek. 3.45 ..De Bellamy-gedachte". 4.00 Gramofoonmuzlek. 5 15 Vioolvoordracht. 5 40 Declamatie. 6.00 Orgelspel en zang. 6.30 De Ramblers 7 00 „Filmland". 8.05 Herhaling SOS-berlchten 8 07 Berichten ANP. VARA-Vaela 8 15 Bonte Avond 9 30 Berichten. 9.35 Gramofoonmuzlek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Vervolg bonte avond. 11.3012 00 Gramofoonmuzlek. DROITWICH. 1300 M. 1106 Voor de vrouw. 1120 Orgelspel. 1150 BBC- Northern-orkest en soliste. 12.50 BBC- Dansorkest 120 Gramofoonmuzlek 150 Het Commodore Grand-orkest 350 Sportreportage. 3.35 Gramofoonmuzlek. 4 20 These made me laugh, causerie 4 40 Het Vario-Trlo 5.20 Ambrose en zyn Band. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws 6 50 Welscl» Intermezzo 7 06 BBC-snd- land-orkest. 7 50 ABC-Cabaret. 8 20 Re- Voor het kantongerecht te Gouda is zesmaal acht dagen plus een maand hechtenis geëischt tegen den 57-jarigen slager uit Ouderkerk a.d. IJsel, verdacht van knoeleryen met vleesch. Zooals men zich herinnert ontdekten in Oc tober van het vorige Jaar ambtenaren van de Landbouwcrisiswet by een inval in een worst- fabriek te Ouderkerk a. d. IJsel een geheime bergplaats, waar frauduleuze slachtingen ge schiedden om worst en ham te maken, welke artikelen tegen lagen prys op de markt te Rotterdam verkocht werden. Ongeveer 750 K.G. varkens- en kalfsvleesch. waarvan de kwaliteit niet altyd even fraai was, werden in beslag genomen. De Kantonrechter zal op 16 Juni uitspraak doen. De directeur van het Hollandsch Crediet en Administratiekantoor M. R. stond in ger beroep voor de vyfde kamer Amsterdamsche Rechtbank terecht, dacht van het aanleggen van een boden loterij. De kantonrechter had hem voor dit feit tot driehonderd gulden boete veroor deeld. Hy verkocht, door bemiddeling van we- darverkoopers, sigarenwinkeliers e. d„ premie- obllgaties van de „Credit National". Die stukken kon het publiek koopen op afbetaling: d.wjt men betaalde f 2.50 of f 3.en kreeg daarvoor een „aankoopnota”, die al recht gaf op een kans. Men trok mee in de trekking, die de „Cre dit National" hield en waarby een hoofdprys van een millioen francs werd uitgeloot. Later kon men dan de premie-obligatie verder afbeta len, hetzy in eens, hetzy in tennynen. De Loterij wet verbiedt den verkoop van zoo genaamde certificaten op premieloten. In hooger beroep werden wederom eenige ge tuigen gehoord. De Officier van Justitie achtte de loterywet overtreden en de opgelegde straf veel te laag. In verband met verd.'s verleden op loterij- gebied vorderde spr. drie hechtenisstraffen van een maand. Vonnis 19 Juni. HlLVERSl M I. 1875 M. (KKO-ultzendlnt) 8 00--9.15 en 10.00 Gramofoonmuzlek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berich ten. 12.15 Het KRO-Orkest (Om 100 Gramofoonmuzlek en postdulvenberlch- tenl. 2.00 Voor de rijpere Jeugd 2 30 Vervolg KRO-Orkest 3 00 5 00 De KRO-Mclodleten en Esperantonleuws. 5 45 Voor n’ met turs Tnsbenjjs boorden vue-programma. Zang en plano, muziek (met 11 05 Het Celllni-Trlo 11.35 Henry Hall's hour. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Hen ry Hall's Music Makers. R ADIO PARIS, 1648 M. 7.10 en 8 20 Gra mofoonmuzlek 1220 Symphonleconcert en zang. 3.20 Gramofoonmuzlek. 5.20 Concert 8 05 Zang. 8.35 dlto 8 50 Natio naal Orkeat 10.50 Gramofoonmuzlek. 11.051.20 J. BoulUon-dansorkest. KEULEN. 456 M. 6 50 Ferdy Kauf- matin's orkest. 8.50 Blaasconcert. 9.50 Gramofoonmuzlek. 12 20 Omroeporkest. 2.35 Gramofoonmuzlek 4 20 West- Dultach Kamerorkest. Omroepschramtnel- ensemble en solisten. 6 25 Omroepkwln- tet en solisten 8.30 Omroeporkest en -klelnorkeet. 10.50 De ..Melodle-Serena- der” en pianoduo. BRUSSEI-. 322 en 484 .M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuzlek 12.50 Salonorkest. 130 Omroeporkest 1.50 Gramofoonmu zlek. 2.23 J. Schnyder's orkest. 3.05 Gra mofoonmuzlek 3 20 Vervolg concert. 4.20 Gramofoonmuzlek 5 20 Het Ghlgo-ork. 6.20 Salonorkest. 7.05 Gramofoonmuzlek. 8 20 Cabaret 9 20 Kleinorkest 10 30 Om- roepd a nsorkest muziek. 464 M.: 12.30 Omroeporkest Gramofoonmuzlek. Nationaal Orkest. 4.35 Zang. 4.50 Plano- voordracht 5.06 Zang 5 40 Kleinorkest. 6 35 Kamermuziek. 6.55 Gramofoonmu zlek. 7.15 viool en plano 7.45 Gramo foonmuzlek 8.20 Omroepdansorkest. 9 10 Radlotooneel. 9.30 Omroeporkest. 10.30 1230 Gratnofoonmuziek. DEI TSCHLANDSESDER. 1571 M. 8 30 ,.W1« es euch gefalltbonte avond m. m v het Omroeporkest en solisten. 10 20 Berichten. 10.50 Kwartetconcert. 11.05 Weerbericht. 11.201.15 %on Kaiser's dansorkest en Arthur Rlnck met zyn kwartet. Grebbeberg De commissienoteering voor Nederlandsche boter is vastgesteld op f 0.73 per K.G. -- Hoofdpynen ontstaan byna altyd doordat het organisme verontreinigd is door opgehoopte afvalstoffen. De kleine dagelyksche dosis ..Kru schen Salts" zorgt er voor, dat gy deze afval stoffen kwyt raakt en deze zich niet meer kun nen vormen, waardoor ge voor goed van Uw pynen verlost zult zyn en U zich bovendien ener gieker en krachtiger zult voelen Een Kruschen kuur maakt U jaren Jonger. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar by alle apothekers en erkende drogisten a. 0.40. 0.75 en f 1.60 per flacon-. Let op. dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Hand My Adam voorkomt. PRI

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 6