Verrassingen bij de sprint te Loosduinen Een goede revanche van V. V. A te Heemstede Belgen behalen te Borgloon een 7-3-overwinning lllllllllllllll Nederlaag van het R.K. F.-elftal 0 n EEN 4-0-ACHTERSTAND BIJ DE RUST TELEURSTELLEND H.B.C. MET S-l GEKLOPT GOEDE PRESTATIES VAN PEETERS 2 MAANDAG 7 JUNI 1937 N.ELA. naar de eerste klasse NEDERLAND—FRANKRIJK Zwakke plekken in de Nederlandsche ploeg Westgeest werpt een nieuw record V.V.A.-ploeg wist nu de kansen te benutten -4 t* Kampioenscompetitie van den LV.C.B. I? «i doel volgen: 1.22. en te 7 De wedatryd Zondagmorgen 6 Juni Joego-SlaviëBelgië 11 HONKBAL de Avus-baan te Berlijn reeds met succes heeft gereden Fransche ploeg viel tegen 1 H. Hage- H. B. C. t i Finale: sec.; V. V. A. Brabantia neemt de leiding eigen terrein geleden nederlaag. RJC.V.VX. N.E.A. promoveert Brabantia R.K. Wielrennersver. Amsterdam Treffer» 0—1 2—1 0—2 0—2 0—6 naar HB.C. 3—3 1—5 0 1 0 1 0 1 3 6 4 2 2 3 Een goede combinatie tusschen Oeybels en Beerenschot stelt Goossens in staat er 72 van te maken en kort voor het einde komt het mooiste doelpunt van den wed strijd: Pik plaatst naar Seykens, die Goos sens een afgemeten voorzet geeft: de Zwa- luw-man passeert fraai naar Ben Beeren schot. die onhoudbaar doelpunt (73). Di rect daarop is het einde. dert iteren >rdt ge opende 6 6 6 5 5 4 3 3 3 1 2 2 3 2 4 8 1 6 5 2 13—6 8—10 4—10 nen onverwacht toch nog dr. Lambert en proost Tack. Om 4 uur stellen de onderstaande ploegen zich op. Belgié: Moller (Beverst.) Dedeken Allaert <Melle> De Belgen zijn hard vooruit gegaan en heb ben verdiend gewonnen. Toch is deze neder laag onnoodlg geweest: wij begrijpen niet goed hoe de elftal-commlssie zoon groot aantal Jon de Smedt (Groenenhoek) Thiron (Zelmte) Wuyfs (Groenenhoek) Beyers (Sava) Niessen (S.VB.) Peters (Klmbria) Goossens (de Zwaluw) Pik (VD.Z.) Bree Kol ping) Grave zijn bij 2- 'S ►4 K 0.04 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.05 0.10 0.00 0.?8 Q.00 0.00 :r AP AP AP ier AP AP AP De Hollanders zijn niet ontmoedigd en bou wen hun spel vrij systematisch op. hetgéen op öit keiharde effectvolle veld niet zoo makke lijk gaat. Beerenschot krijgt spoedig een kans, waaruit hij een hard schot lost, dat over vliegt. Er zit niet veel samenhang in het spel: hitte en een hard veld maken zuiver plaatsen haast onmogelijk. Vele aanvallen op het Belgische Het monteeren der banden aan een nieuw model van 'ngestroomlijnden renwa- gen, waarmee men l. 1- 14—7 21—17 16—16 8—6 8—18 Een 22-gelyk spel tegen S.D.O. te Bassum De Zondag te Belgrado gespeelde voetbalwed strijd tusschen Joego-SlavU* en België, eindigde in een gelijk spel (1—1). Met de rust hadden de Joego-Slaven met 1—0 de leiding. De Belgen verrasten door uitstekend sj»el. Zij hebben het gelijke spel zeker verdiend. Het was wel onder abnormale weersom standigheden. dat deze kampioenswedstrijd op het fraaie H. B. C -terrein werd gespeeld. Veel hinder schijnen de spelers intusschen van de hitte niet gehad te hebben, althans er werd vrijwel éven enthousiast gespeeld, als wjj dit gewoon zijn in deze kampioens competitie. Enthousiasme is trouwens een wapen, waarmee de Heemstedenaren weten om te gaan. Hieraan is de groote nederlaag, welke zij gisteren op eigen grond tegen V. V. A. te slikken kregen, dan ook zeker niet te wijten. Zooals men ziet, speelt bij de Belgen de pro fessional Dedeken (Antwerp F. C.) mede, waar voor op het programma stond opgegeven: Mer tens van St. Anna! Beerenschot (Lachapelle) de Kruyff (Mulo) De heer Goedertier, van de vorige ontmoe tingen met de Belgen welbekend, ontving het gezelschap op zijn bekende hartelijke wijze. Nadat de Nederlanders zich in hun hotel even hebben ojrgefrischt heeft de offlcleele ontvangst In „de Helm" plaats. Namens het V. K. s. F. roept de heer Goedertier, en namens de pro vincie Limburg, als het ontvangende onderdeel der V.K.S.F., roept baron van Eyl den Noorder buren een oprecht gemeend welkom toe; en bij zijn antwoord blijkt de voorzitter der R. K. F., de heer ir. Kopster, de gevoelens van vriend schap en het verlangen naar gemeenschappelijk streven volkomen te beamen. Een dronk op het welzijn Hei- belde federaties wordt uitgebracht, en daarna vangt de gezamenlijke maaltijd aan. Er blijft nog tjjd over voor een kleine autobus trip naar Luik en nog vóór middernacht is ieder weer in Tongeren terug, zoodat den spe lers nog tijd voor een fMnke nachtrust overblijft. Holland wint den toss en.de Belgen trap pen af. Reeds na één minuut heeft Dede ken gedoelpunt, wanneer ijn schot effect op den grond krijgt en hoog in ’t net vliegt (1—0). Onze Zuiderburen toonen thana volkomen gelykwaardige tegenstanders te zyn finale met bijzondere interesse tegemoet ge zien. Het werd Inderdaad een fraaie strijd, waarin echter de GJXA.-linksbuiten H. Pee- ters de hoofdrol wist te spelen. Na een ult- s drie Heemstede- Zij misten echter Van Nunen on- ge spelers tegelijk hun kans beeft willen geven Z(j schoten in techniek te kort, maar meer nog in taktiek en kijk op opstellen; en de paar geroutineerde oude rotten liepen ver geefs rond, trachtend er eenlg verband in te brengen. Pfennings is geen partner voor van Bree, de keeper Niessen was zeer zwak. We zullen er niet veel over zeggen, dat zou voor de Belgen maar de vreugde over hun mooie overwinning verkleinen, maar de elftal-com- missie zal het lesje ongetwijfeld begrepen hebben. Een groote winst valt boeken: de Belgen zijn zoo hard vooruitgegaan, dat zij voortaan als gelijkwaardige tegenstanders voor ons R. K. F.-elftal moeten gelden; dat komt de be langrijkheid van ons internationaal programma zéér ten goede. Ook voor hen zelf is de propa gandistische waarde dezer overwinning zeer groot; wij fellciteeren hen van harte met dit cubbele succes. Hun elftal bezit momenteel vele technisch-goede spelers: de mlddenlinie is héél goed, terwijl de backs en de middenvoor van internationaal gehalte zijn. Wij verheugen ons reeds op een prachtlgen revanche-wedstrijd, die de belangstelling van vele duizenden toeschouwers zeer zeker waard zal zijn. Onder het spelen der volksliederen komen «fan beide elftallen in het veld; en dan verschij- Onder vrij goede belangstelling van de zijde der athleten hebben Zonday atletiek wedstrijden plaats gevonden op het voet- balterzeln van de R.K. Sportvereenlging GDA. te Loosduinen. Hoewel dit terrein zich niet in alle opzichten voor atletiek wedstrijden leent, het is wat te klein en te hobbelig, werd er met animo gekampt. Na tuurlijk bleven hierdoor de gemaakte tijden iets boven het geraamde. Het was voor de nieuwelingen een groote te leurstelling dat zij ditmaal in één klasse met de cracks waren ingedeeld. De strijd verliep voor de meeste hunner dan ook kansloos, wat nu niet bepaald stimuleerend zal werken op hun animo. De strijd op de sprint, geloopen werd 100 en 200 M.. bracht een groote verrassing, hoewel deze eenlgszins anders uitviel dan velen had den verwacht. Na een spannende serie op de 100 M. waarin de Amsterdammer W. Ho vei en de Haarlemsche <x>mlng-man H. Hagemeyer De Zondagmiddag op bet Ajax-terrein t*. Amsterdam gespeelde wedstrijd Nederland Frankrijk heeft niet geheel aan de verwach tingen beantwoord. Vooral het spel der Fran- schen is tegengevallen en was beslist minder dan verleden Jaar in Parijs. Een uitzondering moet we gemaakt worden voor den werper Ro senthal. In de eerste inning was hij er nog niet in en wisten de Hollanders eenige honkslagen te plaatsen. Daarna wierp hij echter een zoo danige curve, dat vrijwel geen Hollandschc spe ler er In slaagde den bal te raken. Later zakte Rosenthal wat af, hij gat eenige keeren vier wijd en in de allerlaatste beurt werd ook hij eenige keeren geslagen. Van de veertien runs maakte Holland in de eerste en laatste inning samen negen runs, zoodat er voor de zeven andere beurten vijf runs overbleven. In totaal bracht Holland het tot zeven honkslagen, ver deeld als volgt: Van der Putten en Van Hees- wUk een tweehonkslag. Meenhorst. Wilden, Lammers, Bakker en Hartog eenhonkslagen. Voor Holland wierp Lammen. Ook op hem werden slechts zeven honkslagen geplaatst. Dat de Franschen toch zoover achter raakten kwam voornamelijk doordat het veldwerk der Hollan den veel beter was dan dat der Franschen. Deze laatsten hebben een heele serie fouten, vrijwel van elke soort gemaakt, terwijl ze bij Holland tot enkele beperkt bleven. In de ze vende beurt leek het even mis te gaan. Bakker en Meenhorst liepen elkaar bij een vangkans in den weg, met het gevolg, dat geen van beiden ving. BU den volgenden man miste Boocher een vangkans en bij den daaropvolgenden Lammers. Als achtervanger won Baas het ver van zijn Franschen broeder. Die had lang niet altijd den derden bal meteen vast en wierp ook niet altQd zuiver. Het noodlot wilde echter, dat Juist Baas door een der weinige goede worpen van den Franschen achtervanger, op het derde honk sneuvelde. Het publiek voelde zich door het vertoonde spel niet geheel bevredigd, wat «foor een paar zonderlinge beslissingen van den Hollandschen scheidsrechter nog verergerd werd. De uitslag in innings is: Holland: 50001- Frankrijk: 1(X O I— Het zal de gastheeren, mitsgaders hun tal rijken suporters. wel niet verwonderd Hebben, dat de gasten reeds binnen enkele minuten spelen met 10 kwamen voor te staan. Dit komt meer voor bij H B C. De linksbinnen van V. V.A.. Reuser, kreeg het leder vrij en zond van grooten afstand een hoog schot in. dat tot ieders verbazing, niet het minst tot die van den H. B. C.-doelman, in het net verdween. HBC weet zich over het algemeen wel over dergelijke tegenslagen heen te zetten. Ditmaal ging het echter minder gesmeerd dan wij ge woon zijn. Enkele minuten na het eerste suc ces scoorde WA nogmaals, doch scheidsrech ter Vianen had Juist tevoren./voor een over treding gefloten. Hierna kwamen de gastheeren wat meer in den aanval. Met veel enthousias me trok men op het Amsterdamsche doel af. doch het spel van de HBC-ers was vooral voor het doel der tegenstanders, zeer onzuiver. Zoo kon de defensie der Amsterdammers zonder al I stekenden start leidde hij reeds op 30 M., ter- I wijl Hoven en Hagemeyer in een nek aan nek race wederom een herhaling. leverden van de serie. Door dit duel werd Peeters op de laat ste 20 M. nog wel ernstig bedreigd, doch hij wist zich nog juist als eerste door de finish te werpen. Met gering» onderling verschil werd Hagemeyer tweede en Hoven derde. Ook op de 200 M. werd het hierboven ge noemde driemanschap geplaatst, waarbij zich de mlddenafstandlooper J. Oosterveer had ge voegd. Hoewel nu het initiatief oorspronkelijk van Hoven uitging, kwam Peeters bij het uit gaan van de bocht wederom onweerstaanbaai naar voren, en g«f het ondubbelzinnig bewijs van zijn sprintvaardigheid. Ook nu wist Hage meyer zich tweede te plaatsen, terwijl Ooster veer de. derde plaats bezette. Begrijpelijk werd deze dubbele overwinning van den G D-A.-ei voor eigen huls lulde toegejuicht. De 1500 M. werd door M. Knape op de door hem gebruikelijke wijze van kop af gewonnen. De 5000 M. had een saai verloop, omdat van de 4 deelnemers er twee spoedig het veld ver lieten en de kracht van de overblijvenden teveel verschilden. De prestaties op de werpnummers, waarin het vorig Jaar weinig vooruitgang viel te be speuren, gaven dezen middag weer eens wat perspectief. Hoe noodzakeftijk het is het geheele wed strijdterrein volgens de voorschriften van het wedstrijdreglement in orde te maken, bleek hedenmiddag weer eens bij het discuswerpen waar de Ned. recordhouder Westgeest zlchzelve overtrof met een worp van 37.34 M. Nu de werpring echter niet was uitgegraven, kan deze verbetering met ca. *n halven meter niet voor homologatie in aanmerking komen. Ook Chr. Duyn kwam met zjjn 34.28 M. eervol als tweede uit den strijd. Bij het speerwerpen gaf J. Oosterveer een staaltje van zijn alzijdig kunnen door met ruim 43 M. als eerste te eindigen. Wanneer hjj zich technisch verder blijft scholen kan hjj ook op dit nuquner tot de uitblinkers gaan behooren. Het kogelstooten bracht aan Chr. Duyn de overwinning met 12.06 M. Toch leverden ook Biluska en Kapteln goede prestaties rond «ie -- f1130 M. •Utaar e"cen meter gronds betwistten, werd dé Voor de springnununers verwijzen wjj Kl< x de uitslagen. Deze luidden als volgt: Cracks 100 meter: le serie: 1 H. Peeters (GDA); 2 L. Rengenhart (Spartaan). 2e serie: 1 W. Hoven (Jong Leven); 3 H, Hagemeyer N E. A. 4 SDO.4 ForUtudo 4 TONGEREN, 5 Juni Het is hier in de aloude bisschops stad van Belgisch Limburg op den vooravond van den wedstrijd in Borgloon reeds zéér druk. Zoowel de Nederlandsche als de Belgische spe lers met hun officials zjjn rond 7 uur hier aangekomen. Onze landgenooten hebben een waarlijk prachtigen autorit vanuit Eindhoven achter den rug, terwijl eenige Limburgsche spelers onder lei ding van den heer Heynen vanuit Maastricht zjjn vertrokken. uit een vrijen trap schiet de Kruyff in, doch Allaert stopt, wat hij direct daarop met een goed vleugelschot van Seykens óók doet. Holland blijft sterker: Peters forceert een temer, die goed door Goossens Ingekopt wordt, maar Allaert kent geen pardon. Dan komen de Belgen er in: met overrompelend, zeer verras send spel weet hun voorhoede onze verdediging uit haar verband te rukken. Voorlooplg brengen enkele verre trappen voor onze stormlinle uit komst en stelt Beerenschot Seykens eenige malen tot schieten in staat, wat hij naar har telust met linker- en rechtervoet doet; maar nog 6‘eeds blijkt Allaert niet te passeeren. Plotse ling een vinnige Belgische doorbraak en Dede ken doelpunt in een positie, die clean oft-slde is (2—0). Nog kan niemand den uitslag voorspellen, want de R. K. F. blijft sterk aanvallen, maar dan blijkt dat onze backs elkaar niet verstaan en nu komen met eentonige regelmaat de Bel gische doelpunten. Dedeken maakt het 3e en 4e doelpunt en met de rust is de stand 40! De Kruyff moet uitvallen en na halftime gaat Pik spil spelen en Smits rechtshalf. Het gaat nu iets beter, maar de achterhoede kan maar geen sluitende linie formeeren en rpoedig na de hervatting weet Wuyts te scoren <50). Direct daarop breekt Dedeken door en ’tis al 60! Dan komt eindelijk, na een corner, het eerste tegenpunt. door een kopbal van Goossens (61). Het gaat nu iets beter lukken: nog eenmaal glipt Dedeken er door en scoort (71). Maar nu blijken de Belgen dan ook ge heel uitgespeeld en de laatste 20 minuten zijn geheel voor onze landgenooten, die, veel te laat, wat energieker aanpakken De Bussumers zijn dagelijk in den aanval en Maassen zendt al spoedig een schuiver in, dien de NEA-doelman behoorlijk stopt. On danks het overwicht van SDO zijn de gasten met hun snelle uitvallen zeer gevaarlijk. Een drietal corners op het SDO-doel wordt met veel moeite afgeslagen. De Bussumers behouden hun veld meerder heid. Een goed schot van Molenaar ketst te gen den paal, terwijl een fraai' schot van V. d. Geest door de lat wordt gekeerd. Eindelijk heeft Molenkar succes als een fraaie omhaal den NEA-keeper te machtig blijkt (10). De Bussumers blijven ook nu nog sterker, ofschoon NEA thans meer aanvallend optreedt. De SDO-verdediging houdt zich echter staande. Na de rust zijn de gasten een oogenblik ster ker, hoewel de doorbraken van SDO in die periode gevaarlijk zijn. Molenaar en Maassen krijgen ieder een goede scorekans. doch ook aan den anderen kant ontkomt het SDO-doel eenige malen ternauwernood aan een doorbo ring. Vervolgens houden de partijen elkander goed in evenwicht, zoodat van een meerder heid geen sprake is. Een goede voorzet van den NEA-llnksbulten kan niet door de SDO-ver dediging worden weggewerkt en Sieverding plaatst den bal in het SDO-doel (1—1). Een tegenslag voor SDO, dat opnieuw met enthou siasme den strijd aanvangt. Doch ook NEA heeft thans zijn goeden vorm ontplooid. In snel tempo wordt er gespeeld, doch de verde digingen grijpen met succes in. Zeven minuten voor het einde slaagt de 8DO- voorhoede er in bij een scrimmage voor de NEA-veste het leder over de doellijn te werken (2—1). Tn plaats van dezen voorsprong met hand en tand te verdedigen, blijft SDO aanvallend spelen met het gevolg dat NEA in den res- teerenden tijd nog kans ziet uit een corner op nieuw gelijk te maken (2—2). Nog even zet SDo alles op alles, doch het gelukt niet meer de NEA-achterhoede te passeeren. Het einde komt met, een gelijk spel, door welken uitslag NEA promoveert. Neen, er is een andere oorzaak. De gasthee- icn hadden het gerust een beetje kalmer aan kunnen doen. Dan hadden zij waarschijnlijk wat beter aandacht kunnen schenken aan het plaatsen der ballen en het positie kiezen, twee belangrijke factoren, waarin de tegenstanders van Zondag hun verreweg de baas waren. Ja. H. B. C. is in dezen wedstrijd wel heel erg tegengevallen. De ploeg was gehandicapt door bet niet, meespelen van v. Leuven, doch dit kan moel.ijk als een excuus gelden. Merkbaar was echter wel, dat, gezien de Heemsteedsche halfllnie zij toch al niet uitmunt door zui ver plaatsen, dit onderdeel van het spel nu nog meer verwaarloosde. De voorhoede ging ook al aan dit euvel mank. Alleen met geest drift, het zwaarste wapen ook van de aanvals- Hjn der Heemstedenaren, komt men er niet altijd. De bezoekers hadden andere pijlen op hun boog. Zij keken beter uit en profiteerden van de zwakke plekken in het H. B. C.-team. Zooals gezegd had H. B. O. een invaller voor v. Leuven. De elftallen zagen er nu als volgt uit; B. Starrenberg 506 meter; (Docos) 4.90 meter. Hoogspringen: 1 A. Schrader (Jong Leven) 145; 2 M. Uchtendaal (Aeolus) 1.45; 3 J. Pee ters (GDA) 1.45 meter (na loting). Kogelstooten: 1. Ui. Relneveld (Docos) 026 meter; 2 M. Lichtendaal (Aeolus) 950 meter; 3 P. Smeet» (GDA) 827 meid. In West I is de zaak beslist ten gunste van N.E.A. en ten nadeele van SDO. Beide clubs speelden in Bussum met 2-2 gelijk, waardoor de Oooische club haar plaats in de eerste klasse •an de Ouderkerkers moet afstaan. te groote Inspanning het aanvallende HBC de baas blijven. Aan den anderen kant was het gevaar drei gender. Vooral Tushuizen toonde zich een uit stekend speler en van zijn kant uit werd het HBC-doel dan ook herhaaldelijk in gevaar ge bracht. De verdediging van HBC had zich ech ter Intusschen ingespeeld en hield verder stan«L Op een hoog peil stond het spiel niet. Daarvoor werd de bal te veel door de lucht gespeeld en was het plaatsen te slecht. Veel bijzonders ge beurde er voor de rust niet meer en met een ongewijzigden stand werd van doel gewisseld. De aanvang der tweede helft was een vrij getrouwe copie van het eerste gedeelte. Beter was het sjoel in deze periode zeker niet. Reeds na ruim vjjf minuten spelen kwam er echter teekening. De Amsterdammers drongen hun tegenstanders terug, hetgeen spoedig een tweede doelpunt tot gevolg had. ditmaal gescoord door Tushuizen, 02. Nog zagen de HBC-ers het gevaar niet in, doch toen tien minuten later de Heemsteed sche spil Kortekaas een bal te zacht op zijn keeper terug speelde was Tushuizen er als de kippen bij om WA aan een 3O-voorsprong te helpen. HBC wist er nog een schepje op te gooien, doch het spel van de vtxirhoede was te door zichtig. Bovendien werd de aanval der gast heeren heel slecht gesteund. Doelpunten bleven aan dezen kant dan ook uit. Een kwartier voor het einde deed HBC weer eens een goal cadeau, toen bij een voorzet van llnl naren naar den bal kopten, en zagen den rechtsbult^h gedekt staan, waardoor laatstgenoemde speler weinig moeite had om Neve te passeeren (40). Kort hierop volgde zelfs nog een vijfde doel punt, waarvan W. Letschert de maker was. Eerst tegen het einde kreeg de vrij luidruchtige HBC-aanhang op de tribune reden tot juichen. V.d. Linden passeerde toen van korten afstand keeper Hendrix, waarmede althans de eer was gered 16. Kort hierop was het einde daar en had WA op overtuigende wijze revanche genomen voor de nederlaag van de vorige week. Brabantia H. B. O V. V. A R. K. V. V. L. Treffers Reeda enkele minuten na het begin namen de Amaterdammera de leiding De verrichtingen op de werp- nummera openen nieuwe perapectieven 10.4 sec.; 2 M. Lichtendaal (Aeolus) 10.6; 3 J. Gevers (ALO) 105 sec. Verspringen: 1 c. Fokketman 515 meter; 2 3 T. Relnevoort In de kampioenscompetitie van den I.V.C B. heeft Brabantia, dat gisteren in Endhoven met 2—1 van R.K.V.VL. won. thans de leiding ge nomen, daar H.B.C. in Heemstede tegen de Verwachting in met 51 van V.VA. verloor. De Amsterdammers hebben dus wel op een ge duchte wijze revanche genomen voor de pas op Zondag hield de RK. Wlelrennersvereeniging Amsterdam een koppel-rerordrit over een af stand va« 80 K.M De uitslag luidt: 1. Krabshuls—Ekelschot 3.4 56 3/5 2. JongeneeianHeemskerk 22.14 4/5, 3. Payralbe-Monkelbaan 2.103 3/3. Junioren:.!, v. d. Meer 130272/5: 1 d. Bosch 125.46 4/5; 3. Ekising 13231 Om ruim 9 uur is leder aan het ontbijt. Weer zijn de heeren baron van Eyl en Goedertier op hun post om het den gasten vdo aangenaam mogelijk te maken. Het kleine stadje Tongeren blijkt geheel in het teeken van den komenden wedstrijd te staan. Sommige supporters hebben zelfs eenige moeite gehad om onderdak te vin den. Te 10 uur woont het gezelschap in de prach tige Basiliek van O. L. Vrouw een plechtige Hoogmis bij, waaronder de Hoogeerw. heer De ken van Tongeren, Kanunnik Verjans, een toe passelijke preek houdt. Dan volgt eerst nog even een kleine maaltijd, waarna men naar Borgloon •freist. Hier vindt een offlcleele begroeting door het organiseerend comité plaats en dan worden we ontvangen op het stadhuis in Borgloon. Met een kemachtlge toespraak biedt de aan voerder van de K. J. Borgloon aan zijn rolle- ga's der belde federaties bloemen aan: en op hei stadhuis worden door deh burgemeester, den heer Staes, als plaatsvervanger van voorzitter Lambert der V. K. S. F. en door Ir. Hopster woorden gewisseld die opnieuw getui gen van wedérzijdschen wil om gezamenlijk de zelfde idealen na te streven. De aangeboden bloemen worden vervolgens gelegd b*J het mo* nument der in den oorlog gesneuvelde Borg- kxmers. p Op het speelterrein zijn ree«is velen aanwezig: «ie Hoogeerw. heer Deken van Tongeren, als afgezant van den bisschop van Luik, de burge meester van Borgloon, bestuursleden der beide federaties, van Belgische zijde o.a. de heeren baron van Eyl, Staes, Goedertier en van Neder- landschen kant de federatie-bestuursleden Ir. Hopster, Koremans, Verstegen, Hejjnen, Goorsse, Richter; ook is de adviseur van den L. V. B., rector Gilissen, tot aller vreugde verschenen. De wedatryd Neve Vinke Bierman Draijer Kortekaas Schouten Toledo v. d. Linden Martin Rujjgrok Gieske Sanders Reuser Tushuizen W. Letschert v. Nunen F. Letschert H. Letschert J. letschert de Bake v.d. Boogaard Hendrix Jacobs (Ledeberg) Haazen (Ik Dien) Hencbaut (Desselbergénl de Cleene (Steendorp) Scheidsrechter H, Bauwens. Seykens (Kolping) Oeybels (Weert) v. d. Linden (Zwal.-Vooruit) Pfennings (Sltt Boys) (Holland). 3e serie: 1 G. Groothuizen (ALO); 2 W. Pierse (Spartaan). Finale: 1 H. Peeters (GDA) 11.7 sec.; 2 H. Hagemeyer 113 sec.; 3 W. Hoven (Jong Le ven) 12 sec. -ƒ 200 meter DHAK.: le Sefle: mjyer (Holland) 243 sec.; 2 W. Hoven (Jong Leven) 25.3 sec. 2e aerie: H. Peeters (GDA) 25.4 sec.; 2 C. Groothuizen (ALO) 26 2 sec. 3e serie: J. Oosterveer (Holland) 26.2; 2 G. Kallenberg 26.3 sec. - 1 h. Peeters (GDA) 25 sec.; 2 H. Hagemeyer (Holland) 252 sec.; 3 J. Ooster veer (Holland) 25.3 sec. 1500 meter: 1 M. Knape (Holland) 4 mln. 463 sec.; 2 C. van kakelen (Jong Leven) 4 min. 46 4 sec.; 3 J. van Riet (ALO) 4 min. 493 sec. 5000 meter: 1 H. Vessies (DEM) 18 mln. 472 sec.; 2 A. Slingerland (Docas) 20 min. 6 sec. Zweedsche estafette (4x3x2x100 meter): 1 Holland in 2 mln. 16.5; 2 Docos in 2 mln. 23.7. 4x100 meter estafette: 1 GDA In 48.8 se conden; 2 Spartaan In 49.4 sec.; 3 Docos in 50 sec. en 4 ALO. Speerwerpen: DHAK: 1 J. Oosterveer (Hol land) 43 34 meter; 2 J. Hooff (ALO) 38.70 me ter; 3 D. Groenendijk (Docos) 3720 meter. Kogelstooten: D.H A.K.: 1 Chr. Duin (DEM) 12.06 meter; 2 A. Biluska (Docos) 1155; 3 W Kapteln (DEM) 11.48 meter). Discuswerpen: 1 Westgeest (Holland) 3735 meter; 2 Chr. Duin (DEM) 34.28 meter; 3 A. Biluska (Docos) 29.35 meter. Polsstokhoogspringen: 1 W Kapteln (DEM) 3.35 meter; 2 D. Groenendijk (Docos) 2.95 me ter; 3 J. Loof (Holland) 290 meter; 4 A. Gieske (Docos) 235 meter. Hoogspringen: 1 A. Biluska (Docos) 160 M 2 A. Knuist (GDA) 1.60 M. (na loting); 3 D Groenendijk (Docos) 1.55 M. Propaganda verspringen: 1 W van Schoon hoven (VIC) 617 meter; 2 L. Rengenhart (Spartaan) 5.82 meter; 3 H. Peeters (GDA) 5 80 meter. 1500 meter: 1 Th. Westgeest (ind.) 5 min. 11.6; 2 A. A. V. d. Wiel (Albatros) 5 mln. 12.4 sec.; 3 Fr. Fr. Gooden (Albatros) 5 mln. 35 sec. 100 meter; 1 J. Petterson (Spartaan) 125 sec.; 2 Q. v. d. Heyden (GDA) 122 sec.; 3 A. Vergroezen (Albatros) 13.2 sec. 3000 meter: 1 L. van Houtert (RAVA) 1122; 2 P. Tultensar (Holland) bulten med. 112.5: 3 A. A. v, d. Wiel (Albatros) 12 min. 432 Junioren: 80 meter: 1 H. Thuys (JongLeven) De H.B.C—aanval brengt het Amsterdamsche doel in gevaar in den gisteren te Heemstede gespeelden kampioenswedstrijd, welke in een 51-overwinning van V.VJl. eindigde r

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 19