Het ministerie-prins Konoye P H D D BW I Raadhuis cadeau! IP ££V IMPERIALISTISCHE COMBINATIE DINSDAG 8 JUNI 1937 INBREKER NÉERGESCHOTEN BUITENLANDSCH OVERZICHT MINISTER COLIJN BELEEDIGD Kerkelijk leven 1 WANDEL NIET TE SNEL BENOEMINGEN na By de Patere Franciscanen Zwaar weer boven het Roergebied st DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD RUIM 6000 VOOR T A.S.l.B. Te water geraakt en verdronken Aardappelziekte Een tweetal huizen geheel af gebrand Hevig onweer boven Voorst Tijdens een proeftocht gekenterd Het Belgische kabinet bijeen Gebed voor de vervolgde Kerk in Duitschland Een gemeente heeft 35 K.M. als maximum gesteld Twee metselaars door bliksem inslag gedood Vier opvarenden van nieuwen wal- vischvaarder verdronken Handelsoverleg met Nederland bestudeerd De Paters betrekken hun nieuwe l woonplaats Prachtig ambacfit-werk VUGHT. 8 Juni Verd. tot twee en een half jaar gevangenisstraf veroordeeld GOEDKOOPE TREIN MET RADIO-MUZ1EK MEDEPLICHTIG AAN ROOFOVERVAL De onwelkome gast is vroeger reeds uitgewezen PATERS CAPUCIJNEN TE EINDHOVEN MISSIE OP SUMATRA JUBILEERT De partijen op haar hoede v/h Oproep van den bisschop van Kattowitz Zwart-Frontleider weer voor de rechtbank Voor de derde maal in veertig jaren verhuist de gemeente administratie van Vught Dr. Hirschfeld naar Genève V°°r •sasfW'.r is sji- M ■MBr Mm M (M I A:©;, •y.hs, nmy >3t delük bewezen, dat de hoogste kringen A te m. een -<5> Roode aan heb- apte pen :en. volksvrijheden der geruststellende nen van leger en vloot. Zoowel generaal Su- glyama als admiraal Yonai zullen zich blijven beijveren het programma der militaire elemen ten in allen deele ten uitvoer te leggen. Tot Praeses van het Mlnderbroedersklooatcr te Venlo is benoemd pater Arn. Smits OKM., tot Vlcarlus pater Jacoblnus Rosmalen O.P.M, tot kapelaan voor het Rectoraat te Venlo pater Aurelianus van Dijk O.F.M.. tot rector te Heer- lerhelde pater Cleophas Franken OF.M. abele een mis en beu- >gen iren i de zijn Op- ich 20. 40. 20. 00. kwam H.M. de Koningin voor haar jaar- aan In den afgeloopen nacht om 12 uur werd ge constateerd, dat bij ds. Groenewegen te Half weg pogingen in het werk waren gesteld voor inbraak. Vermoed werd, dat de dief zich ver scholen had in den nabij gelegen tuin. Veldwachter Collignon stelde een nauwkeurig onderzoek in en na ongeveer drie kwartier werd een man aangetroffen, die bij het zien van de politie het hazenpad koos. De veldwachter som meerde tot halt houden, waaraan geen gevolg werd gegeven. Na herhaalde sommatie werd eerst een waarschuwingsschot gelost en toen dit niet hielp, werd het wapen gericht op den vluchteling. Een tweede schot trof hem in bet bovenbeen, waardoor hij kwam te vallen. Veldwachter en burgers droegen den man binnen bij dr Kuipers te Halfweg, die een nood verband legde. Daarna werd hü overgebracht naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Huirlem. De Inbreker, genaamd E. C. H. E., zonder vaste woonplaats, behoort tot de Belgische na tionaliteit -en blijkt door de Vreemdelllngenpo- litle te Rotterdam al eens uitgewezen te zijn. Hij was in het bezit van een volledig stel in- brekerswerktuigen. Tijdens een hevig onweer dat Maandagmiddag boven de gemeente Ambt Hardenberg woedde, is in de buurtschap Collendoom de 19jarige H.BS - er A. Harsevoord door den bliksem getroffenen vrijwel op slag’ gedood. Medische hulp mocht niet meer baten. mmy igen. id te isch. deur doog voor Den en >nd ternationale 1 hulpverleenlng Spanje. Voorts heeft de ministerraad den stand iek >or sn, m. e- >oth. verd zjjn oor- aan nal Fr. eg af- het hem leu- tau- vast Hen. hter izel- het kon toel. Hij de hij hij lot- aar gen en toet rijn iwe lel- ran en en de Bit n- In het etmaal van 's avonds 6 tot ’s avonds 7 Juni is in het midden van het land de weers gesteldheid critlek geweest voor het optreden van aardappelziekte. van het Nederlandseh-Belgische handelsoverleg bestudeerd. Naar wij vernemen, is de directeur-generaal van handel en nijverheid, dr. Hirschfeld. heden ochtend naar Genève vertrokken, om daar deel te nemen aan een vergadering van het econo misch comité van den Volkenbond. Mgr. Stanislaos Adamski, de Maschop van Kattowitz. Poolsch Opper-Silesië. aheeft aan de geestelijkheid van zijn diocees MJ- nondere gebeden voorgenchreven voor de vervolgde Kerk in Duitschland. De Bis schop schrijft onder meer: „Aan de andere zijde van de Westgrens van Polen is in den laateten tijd een he vige strijd ontbrand tegen den godsdienst. In het begin had hjj meer het karakter van een binnenlandsche aangelegenheid. Onder invloed van anti godsdienstige krin gen werd hij echter in den loop der tijden een openlijke en onmiddelUJke strijd tegen de Katholieke Kerk en het Christendom. rins Konoye heeft, volgens een in parle mentaire kringen wijdverbreide en veld winnende meenlng. met de door den uit slag der verkiezingen gegeven aanwijzingen in zeer onvoldoende mate rekening gehouden. On der die omstandigheden is er voor de Saloekai- conservatleven en de Mlnseito-llberalen alle reden hun eenheidsfront voorloop!g te hand haven. Het beste wat prins Konoye verwachten kan is dat het Lagerhuis hem gelegenheid geeft zijn programma te ontvouwen. Of hij evenwel den steun van^de politieke partijen zal kunnen verwerven Is nog uiterst onzeker. De taak die den nieuwen premier wacht is moeilijk en waar schijnlijk ondankbaar. Dezer dagen zullen de Pater Minderbroeders- Capucijnen zich in een voorloopige woning te Eindhoven vestigen, om de geestelijke zorg op zich te nemen van het hun toevertrouwde nieu we Rectoraat van den H. Koenraad. in afwach ting dat kerk en klooster aan de Bezemstraat- Verlengde Beukenlaan zullen worden opgericht. De Paters betrekken een huis, gelegen In de Zevensariaan No. 4. Als praeses van deze voor loopige nederzetting is aangesteld P. Mansuetus. voorheen Vlcarlus van het klooster te Hel mond. Hóé eenvoudig men ook het systeem heeft gemaakt en hoe logisch de samenstelling ook is, ook autoriteiten die geroepen zijn dergeljjke borden te doen plaatsen, blijken zich nog 'wel te kunnen vergissen. Wij zijn althans deaer dagen In een kleine gemeente in Zuid-Holland gestuit, soo schrijft de N. Rott. Crt., op een samenstel van borden, dat een verkeers-puzzle cpleverde. Tot de wegen, die naar die plaats leiden, behoort ook een smal voetpad. Bij het begin van dat pad staat een paal, welke twee verkeers borden draagt. Het eene bord is rond en toont een wit schild in rooden rand. Dit bord geeft dus te kennen, dat dit pad voor alle rijverkeer is afgesloten en wel in beide richtingen. Maar het tweede bord draagt op een rond wit schild met rooden rand bet getal 35. Dit geeft dus aan, dat de maxi mumsnelheid achter dat bord niet meer dan 35 kilometer per uur mag bedragen. Blijkbaar heeft men in die gemeente wel eens last gehad var. te snelloopende wandelaars! De eerste gedachte heeft men verwezenlijkt door den Vughtschen vaklieden alle mogelijke gelegenheid te schenken hun bekwaamheden ten toon te spreiden. De trappen vormen een be wonderens waardig stuk timmer manskunst de ijzeren hekken en kronen zijn zóó treffend mooi en vakkundig eerlijk, dat de Brabantsche De Haagsche rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 33-]arigen kellner J. A. E., die wegens medeplichtigheid aan den roof overval op den post-auto, 9 Februari van dit jaar voor het post-agentschap in de J. P. Coen- straat te 's-Gravenhage gepleegd, terecht had gestaan. Naar men zich zal herinneren, had E. de da ders een Belg en een Duitscher met een auto naar de plaats van het misdrijf gereden. Wegens medeplichtigheid aan poging tot dief stal met geweldpleging door twee of meer ver- eenlgde personen werd E. veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. Het O. M. had vier jaar geëisdht 13 Juni zal het 25 jaar geleden zijn, dat de P.P. Capucijnen van de Hollandsche Provincie hun Missiewerk Op Sumatra zijn begonnen. Op dien dag In 1913 zijn de eerste vijf missio narissen aldaar gearriveerd. In 1923 is dit missiegebied in drie prefecturen verdeeld; de P P. Capucijnen behielden toen alleen het Noorden en dit kreeg den naam van Ap. Pref, van Padang Het bevat de residenties Atjeh. Sumatra's Oostkust. Tapanoeli, Sumatra's Westkust, met de hlerby liggende eilanden en tenslotte het district Indraglri. In 1932 werd het missiegebied tot Apoat. Vicariaat verheven. Ap Vicaris is Mgr. Matthias Brans. Deze missie telt ruim 10.000 katholieken. Het nieuwe Raadhuis van Vught zooals gezegd het vierde; de drie vorige zijn gepro moveerd tot sigarenwinkel, postkantoor en administratiegebouw hoort tot een groep Toe gejuicht door een groote menigte t. Ujksch bezoek in de hoofdstad Naar wij vernemen, zal eerstdaags een Radio trein in Nederland zijn Intrede doen. De Neder!. Spoorwegen laten n.l. op 20 Juni. In overleg met de Belgische Spoorwegen een (Belgischen) goed- koopen trein loepen van Maastricht naar Osten de op één dag heen en terug. De trein is zoo Ingelegd, dat men acht uur in Ostende kan doorbrengen. Het merkwaardig van dezen trein is, dat hij radio ,san boord" heeft. De reizigers kunnen In alle compartimenten van de muziek genieten. Tijdens een hevig onweer, dat Maandagnamld- dag boven Voorst woedde, is de bliksem gesla gen In de dubbele woning, bewoond door de fa milies Wagenaar en Voorhorst. gelegen midden in het dorp. Het huis stond in korten tijd in lichter laaie. De motorspuit uit Twello kon te gen de vuurzee niets beginnen. «Het was niet mogelijk, iets van de Inboedels in veiligheid te brengen. Drie stuks vee verbrandden eveneens. Huis en inboedels waren verzekerd. Kort na dezen brand, juist toen het onweer oo zijn he vigst was. werd de brandweer van Twello ge alarmeerd voor een uitslaanden brand in een tulnderswoning van den heer Van der Wal in de buurtschap de Steenenkamer. onder Voorst. Het was onverantwoordelijk, om uit te rukken. Zoodra echter het onweer in hevigheid afnam, vertrok de brandweer. Toen men bü het huls aankwam, sloegen de vlammen aan alle zijden uit. Niets kon gered worden. Huis en Inboedel waren verzekerd.- het nleuw-heldendom wilden dwingen, nu is dul- van Duitschland dezen strijd met alle kracht steu nen. De vijanden van het Christendom maken in hun strijd gebruik van geraffineerde en be drieglijke middelen. Zij willen vooral de Kerk belachelijk maken en haar bedienaren als mis dadigers voorstellen. Deze strljdmethode is niets nieuws; men heeft er zich vroeger reeds van bediend. Daar deze strijd tegen de ka tholieken. die met alle beschikbare middelen gevoerd wordt, ook de gedachten van onze dlo- cesanen beïnvloedt en hen verontrust, en voor al omdat de Dultache pers niet onpartijdig Is in haar inlichtingen, verzoeken wij onze gees telijkheid op voorzichtige wijze hun parochia nen op het eigenlijk karakter en het doel van den strijd te wijzen. Bovendien moet zij dc geloovigen aansporen om door vurig gebed de katholieken van Duitschland te helpen. Bij de inrichting van het interieur stonden twee gedachten vooreerat, bachteljjk Vughtache toond moest worden en dat het gemeentehuis een meer be- teekenende, meer vitale plaats moest krijgen in het leven van den Vught- schen burger. rie raadhuizen werden in een tijdsverloop van veertig jaren de gemeente Vught te klein; zü trekt vandaag haar vierde binnen. Een oud. keurig verbouwd, statig buitengoed aan den Boxtelschen weg. Een raadhuis, dat niet alleen door zijn merkwaardige historische ligging en door zijn bijzonder fraai en interessant interieur in het oog springt, doch ook door het feit, dat het den gemeentenaren praótiach geen cent kost. Met een nobele geste hebben eenige welgestelde ingeze tenen, voornamelijk de heer van Beuningen en mevrouw van Beunin- gen-Fentener van Vlissingen, al het benoodigde binnenwerk, benevens een park van twee H.A., kosteloos ter beschikking van de gemeente gesteld. Men kan geen vijf stappen zetten In deze ruimten of men ziet werk, waar menschen de volle kracht van hun geest en de heele vaar digheid van hun handen voor gebruikten handwerk, ambachtkunst. Eenvoudig prachtig. De tweede gedachte: het gemeentehuis een meer vitale plaats geven in het leven van den burger, denkt burgemeester Mr. Loeft te ver wezenlijken door van de burgerzaal weer te maken wat zü vroeger was: een zaal van de burgert) zelf. Hier zullen bijvoorbeeld de ar beiders worden ontvangen die meegewerkt heb ben aan den bouw van het huls en zal hun een speciaal diploma daarvan worden aangebodenl Hier sullen straks ook vergaderingen kunnen worden gehouden van vereenlglngen van al gemeen belang. Wellicht organiseert de ge meente zelf avonden van ontwikkeling en kunstgenot in deze zaal. Ook een voortreffe lijk idee. Alleen ligt de burgerzaal wat erg hoog en Is ze wat veel als een „overschotje" be handeld, waaraan men nog graag een nuttige bestemming wilde geven. Dat doet de gezonde gedachte echter geen afbreuk. Vandaag wordt het raadhuis officieel geopend door den Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Brabant. Een gedenkwaardige dag voor Vught; een be wonder enswaardig mo nument in Nederland. De nieuwe verkeersborden, zooals deze thans internationaal zijn vastgesteld, zijn volgens een geheel Jogischen gedachtengang opgebouwd en san verreweg de meeste zal men de beteekenls leeds bij een eersten aanblik kunnen raden. Niettemin achten vele automobilisten het nog roodlg een ..splekblaadje” tegen de voorruit van hun wagen te plakken, waarop zij in gevallen '■an twijfel nog even kunnen afkijken Natuur lijk is hier niets tegen, want een veilig verkeer vraagt een juiste opvolging van hetgeen de verkeersborden aangeven. De diverse toeristen bonden verspreiden bovendien op ruime schaal afbeeldingen van de*borden, voorzien van onder- s.liriften, in vele zak-agenda's zün de borden cpgenomen, op de scholen wordt de jeugd er in onderwezen. Kortom men zou mogen ver onderstellen. dat zoo langzamerhand ieder wal de beteekenls van de borden kent. Dat dit even wel nog geenszins het geval is zal Iedere exami nator van de rijbewljs-examens gaarne bevesti gen en ook de politie stuit nog menigmaal op verbluffende staaltjes van wanbegrip op dit ge bied. Te Waalwijk is vanmorgen in bet Drongelen- sche afwateringskanaal het lijk gevonden van den 66-jarigen De Bie De heer De Bie is Maandagavond door de duisternis misleid te water geraakt «ri verdronken. buitens, die alle werden gebouwd aan den om streeks 1750 aangelegden „nieuwen” weg van Den Bosch naar Best. De „oudemeer kron kelende weg, waar nog een heel enkel huisje langs staat, ligt hier vlak tegenover. Daar moeten indertijd minstens 800 huizen hebben gestaan, hoofdzakelijk van wevers. Al deze hulzen werden echter door Maarten van Ros- sum, uit spijtigheid over zijn mislukte belege ring van Den Bosch, met den grond gelijk ge maakt. Historisch gesproken staat dus het nieuwe Raadhuis midden in de alleroudste kern van de gemeente. Het was noodlg, dat dit huis betrokken werd. De femomenale groei van Vught noopte ertoe. Terwijl de gemeente bij het betrekken van het vorige raadhuis, in 1921 nog slechts 7.800 in woners en 1250 woningen telde, heeft zQ thans 14.000 Inwoners en meer dan het dubbel aan tal woningen. Regelmatig groeit het burgertal met 500 per jaar. Op zóó'n groei Het zich vijf tien jaar geleden geen Raadhuis berekenen. Nu is het er wél op berekend. Het huls Le- wensteln, dat voor een bijzonder lagen prijs werd gekocht men kocht den grond en kreeg bet huls erbij cadeau! -fcan. nu het heelemaal is ingericht op de elschen van een Raadhuis, de administratie van een 40- en zelfs 50.000 zielen tellende gemeente herbergen. smeden, die een paar dagen geleden het ge- i-- bouw bezichtigden, de handen ervan In elkaar gOed verloopên* proeftocht sloegen; de stucadoors maakten wanden, zoo warm en aangenaam, ook al hangt er niets tegen aan. dat verschillende architecten hun adres al hebben opgevraagd: de meubelmakers hebben in de burgemeesterskamer een ju weeltje de vlam van het hout weer in eere hersteld; zü hebben in de raadzaal stoelen ongeloofelüke rijk voorzien; de metae- E8SEN. 8 Juni. (D. N. B.» Boven het Roerge bied heeft het Maandag zwaar geonweerd, waarmee een wolkbreuk gepaard ging. Vele tui nen en akkers werden overstroomd en bij Es ren kwamen twee keldbrs onder water te staan. Doordat de bliksem in een tram sloeg, stond bet tramverkeer tusschen Essen en Millheim een uur stil. Hü Herzkamp sloeg de bliksem in een huis In aanbouw, waarbij twee metselaars werdan ge dood en één zwaar gewond. gemaakt, alle van eigen varleerend houtsnijwerk laars hebben voor den Ingnag van de trouw kamer een vloertje neergelegd, dat straks hee lemaal uit zichzelf de warmte zal hebben van een perzlsch tapüt; de schilders toonden hoe zij hout hout kunnen laten, óók wanneer er kleur op zit; en boven in het huls toonen de beeldende kunstenaars van Vught In een per manent kosteloos te hunnen dienste stasnd exposltlezaaltje hun producten aan lederen be zoeker e nieuwe minister van Binnenl. Zaken, Baba, is niet alleen 'n geestdriftig aan hanger van „de generaals.” maar men verwüt hem in financleele kringen daarenboven naar versterking van de staatscontróle op ban ken en andere instellingen van economlschen aard te streven. Daar komt bü dat de nieuwe minister van financiën, Kaya, tot dusver slechts een tweede-plans-rol gespeeld heeft; hjj was •nder-mlnister van financiën toen Baba aan hoofd van het ministerie stond en men gelooft, terecht of ten onrechte, dat hij wel geen maat regelen zal nemen waaraan Baba niet zün goedkeuring hecht. Dat de gouverneur van de Bank van Japan, Ikeda, vermoëdelljk binnen kort ontslag nemen zal Is al evenmin geschikt het vertrouwen in de financleele gestie van het ministerie te vergrooten. Dat Sato, de liberaal-denkende minister van Bultenlandsche Zaken in het kabinet-Hayasji voor den oud-premier ^rota, onder wiens lel- dhig de antl-cotnmunistische Duitsch-Japan- •che overeenkomst tot stand kwam, heeft moe- ten plaats maken, wijst er voor velen op dat de periode der verzoeningspolitiek gevaar loopt •fgesloten te worden. De militaire clan heeft steeds wantrouwend tegenover Sato gestaan en de opleving van de anti-Japansche activiteit in China aan de „te slappe” houding van den thans afgetreden minister van Bultenlandsche Zaken geweten. Van Hlrota is zulk een slappe houding zeker niet te wachten. In dit belang rijke opzicht is de invloed der generaals dus biet weinig versterkt. De ministers van Poa- krljen en Vervoer, Nagal en Nakayma, behoo- ten wel is waar tot pariementalr-pontleke for maties, maar zü nemen hun zetels tltre Personnel" in en zün niet door de partüen •angewezen. De ministeries van Oorlog en Ma- rtb® blijven in handen van de vertrouwensman- Het hoofd-comlté van het Algemeen Steun fonds voor Inheemsche Behoeftigen in Ned.- Indlë fAS.I.B.) deelt ons mede, dat de op brengst van den op 24 April j.1. via de vier groote omroepvereenlgingen gehouden radlo- lulsterwedstrüd, waarvoor 20709 oplossingen wa ren binnengekomen, netto 8004.84 bedraagt. et nieuwe Japansche ministerie onder leiding van prins Konoye heeft de teu gels van het bewind in handen geno men. Het groote probleem, dat hü heeft op te lossen, is het tot overeenstemming brengen van de tegenstrüdige parlementaire en militaire stroomingen. Prins Konoye had reeds herhaal- delük minister-president kunnen worden. Hü heeft de opdrachten ter kabinetsformatie, welke de Mlkando hem gaf, evenwel steeds van de hand gewezen. Hü deinsde blükbaar terug voet de meeningsverschillen tusschen het par lement en de militaire kaste. Het feit, dat hü thans wel, nu deze meeningsverschillen hun hoogtepunt hebben bereikt, de opdracht heeft aanvaard, doe^ vermoed»», een weg hee^ gevonifen om beide partjes opmeen plan te «vereenigen. Dat prins MUHtOt neM geheel onbaatzuchtige oogmerken zün moeilijke taak aanvaardt staat vast. Persoonlüke eerzucht drijft hem niet en hü is bezield van den eer lijken wil Japan en het Japansche volk naar beste krachten te dienen. Reeds voor hü zün ministerie samenstelde heeft de nieuwe kabi netsformateur te kennen gegeven dat hü van meenlng was dat generaal Hayasji vele moei lijkheden uit den weg had kunnen ruimen als hü onmiddellük na de verkiezingen de politieke partijen een deel der regeeringsverantwoorde- lükheld op de schouders gelegd had. Prins Ko noye heeft verder erkend dat vele leden van het Hoogerhuls de houding van het vorige kabinet volstrekt niet goedkeurden en dat hü het als zün eerste taak beschouwde een ministerie van na tionale eenheid samen te steller». Deze woorden hebben een voortreffelljken indruk gemaakt, ook In parlementaire kringen, maar de geest drift voor het nieuwe kabinet is sterk afgeno men toen de samenstelling van het mlnisterie- Konoye bekend geworden is. In Uberale kringen en in die der „haute finance” vreest men thans dat het kabinet-Konoye, door de militaire clans hoogelük toegejuicht, slechts een nieuwe schakel is van een keten dien het Japansche milita risme smeedt met het doel de •teeds meer in te snoeren. De verdeellng portefeuilles geeft allerminst waarborgen. Had het er in den aanvang den schün van, dat alleen zekere groepen in Duitschland an dere tot geloofsafval en erkenning van Kruis, ten behoeve de burgerbevolking Daarom zenden wü U als materiaal de en cycliek van den H. Vader over den toestand van de Katholieke Kerk in Duitschland en geven wij de Mtlgafjde verordeningen; 1. De gebeden na de Stille H H. Missen wor den van nu ai jnet de volgende Intentie ver richt: Laat ons bidden voor de vervolgde Christenen in Rusland, Spanje en Duitschland en voor de bekeering der vervolgers. 2. Alle broederschappen en orden zullen ver der met deze intentie bidden. 3. De pastoors zullen met dezelfde intentie op een dag. die voor de parochie het meest ge schikt is, een speciaal lof houden. BREMEN. 8 Juni. 1D.N.B.). Na een overigens 1 1» de nieuwe wal- vlschvafrder ,Rau 3” bü het keeren op den Beneden-Wezer dwars door de Noordersluis door tot nu toe onbekende oorzaak omgeslagen. Acht leden van de bemanning zün gered; vier opvarenden zün om het leven gekomen. Het schip wordt als verloren beschouwd. 26 Januari heeft de leider van Zwart-Pront te Vaals gesproken en hlerbü op danige wyze de Anti-Rev. Partü en dr. Colün gehekeld. O m zou hü gezegd hebben, dat „deze partü als lüsttrekker had den eersten potentaat van het corruptle-stelsel." Deswege werd proces-verbaal opgemaakt. Hef O.SL eis^hW tegen WelJer een maand ge vangenisstraf. 5 1 - Z. H. Exc Mgr. J. P. Hulbers, Bisschop van Haarlem, heeft op verzoek van den Hoogeerw. Pater Provinciaal der Minderbroeders, eervol ontslag verleend aan pater A. J. M. d. Donk O.FM als pestoor te Rotterdam (H. Rosalia), aan pater J. G Teaser OFM.. als rector te Gouda (H. Sacrament) en aan peter A. J. Franken O.F.M als kapelaan te Delft (H. Jozef) en heeft benoemd tot pastoor te Rotter dam (H. Rosalia) pater F. J. Zantvoort OFM, tot rector te Gouda <H. Sacrament) peter A. B. M Tfunissen OFM. tot kapelaan te Lel den <H. Leonardus) pater J. P. Tesser OFM. tot kapelaan te Delft (St. Jozef) pater P. J. ten Brink O FM. BRUSSEL, 8 Juni (Belga). De Belgische ministerraad heeft besloten een bedrag van 250.000 francs te storten ten gunste van het In- van In twee gedachten voorop dat hier het volle arn- kunnen der befaamde bouwvak-arbeidera ge- vervolgena, een ■MS Wl 't F

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 11