ïïtctc&fiaal aan den dag De avonturen van Stan Pol en Ml E PROVINCIAAL NIEUWS U 1’ Er wordt recht gesproken I v I I hy haar niet tot last hebben willen zijn. I \u ONEERLIJKE VER PLEEGSTER DINSDAG 15 JUNI 1937 £L F 'd ILPENDAM ONDERDIJK WIJDE WORMER PURMEREND ’T ZAND ABBEKERK DE RIJP SCHAGERBRUG BEEMSTER UIT ALKMAAR BURGERLIJKE STAND VENHUIZEN HARENKARSPEL WOGNUM HOOGWOUD WORMER FAILLISSEMENTEN KROMMENIE NlUllUI Beleedigingen en mis handelingen DE EERSTE MOTORRIJWIEL- BEDEVAART -« A <W«. De ijzeren man s >o- 0 pn lil htf 33 e- frt» Toen de juffrouw later by het leeggekomen tafeltje kwam. 17. letten. Kruisvaart District Zaanstreek van 0. 5. ruim o n Alkmaarsche Kegelbond 5 DE COMPETITIE i 518—607 STANDEN t le Klasse I l»>W V 8 4905 ,.:sl ÏS 3e Klasse Het programma voor de volgende week luidt: Het ging niet door van Een groot succes De ga»fabriek had ook schuld «esp. Gedweeheid is goedkooper raakte. Uitgemaakt straat 17. V' 3e Klasse VictoriaMet z’n Tienen 2 zag ae daar het glas bier staan. Ze vertelde heb aan een heer tje. Deae begreep al evenmin iets van de gekke geschiedenis. De chef werd er by gehaald en deae besloot eens goed op te Hy dacht de jongelui te beschermen! 2. it. de „Villa" t observatie is Voetbaluitslagen De West-Friezen 1 Sparta-combinatie 47; Sparta 3De Blokkers 1 23; De Blokkers aSparta a 71; Sparta b—De Blokkers b 04 7 8 8 7 6 6 4 3 2 2 7 7 5 4 3 2 1 1 2 3 4 6 6 7 1 4 5 4 3 1 1 5 5 7 7 606—650 579—668 571—610 626—623 575—57? 4047 4404 4694 3974 3219 6275 6168 6422 id Heyn te Zaandam in de eere-afdeellng een 2en prys met 107 punten. Burgerlijke Stand Geboren: Joan Filip z. van R. W. Koolhaas en A. E. Oyzelaar; Harry, z van 8. Miedema en M. Terpstra. Ondertrouwd: Theodoras Nlbberlng 25 J. van de Ryp en Anna Visser 23 j. Overleden: Lamberts Aberkrom 29 j. echtgen. van 8. de Ridder te Purmerend. Een bede om hulp. Dezer dagen zal b(j alle katholieken te Wormer een zakje met folder worden thuisbezorgd. Laat men dit niet on gelezen terzijde leggen, doch laat leder gezinslid Iets offeren voor het mooie doel, waarom het gaat. Aan het eind der week worden de zakjes wederom opgehaald De baten zijn voor de R. K. Werkkampen, waar de Jeugdige R. K. werkloozen den zoo hard noodlgen geesteiyken en moreelen steun kun nen opdoen, om te blijven staan, ondanks de beproeving eener vaak langdurige werkloosheid- Alcmaria Vlctrix Koekoek O. K. A. Z. E. K. Z.7 Cubo Op de Lat De uitslagen van deze week zijn: le Klasse Cubo—Alcm. Vlctrix O. K. A.Koekoek Klasse 9 10 9 10 9 9 9 9 10 9 12 8 6 5 5 14 14 10 8 6 4 5594 6137 5752 5943 5155 5323 Nora en George scheidden met hun hart vol bitterheid, terwijl hun liefde niet sterven wilde. Het meisje keerde terug naar Wales en weinige Jaren daarna vertrok zy met haar ouders naar Alcmaria Vlctrix O K A. Koekoek Z. E. K. Z Met z’n Tienen Onder Ons Met z-n Tienen W. I. K. Houthakkers Victoria Onder Ons r3 a. O le 0. >er int he le- 55, 't.. 74 Ll- 55 2e 10. Ie) >5. 1- ÜS D- .18 T. rt Van een theehuishouder, die meen de goed te hebben gedaan Burgerlijke Stand Geboren: Willem, z. v. Pieter Hartog en Elisabeth Slemer. Ondertrouwd: Antonlus Franciscus Oosterbaan 26 jaar en Francina Margaretha M. P. Nyssen, 27 jaar; Hubert Koel. 27 jaar te Zaandam en Pietemella Barteling. 19 Jaar. Getrouwd: Ariaan Koomen, 27 jaar te Wormer en Dirkje Boom, 19 Jaar Overleden: Lamberta Aberkrom. 29 jaar te Ilpendam, echtgen. van Simon de Ridder. 8 8 4 1 9 f 1 R. K. W. S. V. In de afdeeling B van het Juniorentournool eindigde de laatste wedstryd in een 31-overwinning van Purmerend a op 8. V. A. b en in afdeeling A won W. 8. V. a met 2—0 van 8. V. A. .en legde voor de tweede maal beslag op den wisselprjjs. De missiewedstryd W 8. V. 1U. 8. V. 1, een zeer forsche wedstrijd, eindigde in een 22 ge lijk speL De bruto-opbrengst bedroeg ƒ47.28 Afscheid. Bestuurders en leden van enkele vereeniglngen hebben afscheid genomen van J. Nooy. De leiding was in handen van den voor zitter van den Volksbond, die den scheidenden secretaris gelukwenschte met zijn benoeming tot plaatseiyk bestuurder van den R. K. Fa- brieksarbeldersbond te Eindhoven, en hem dank en'hulde bracht voor het vele werk, voor de afdeeling verricht. Ook de oud-voorzitter, de heer P. Rozemeyer, voerde het woord. Namens de Soc. Prop. Club en den R. K. Fabrieksarbel- dersbond sprak de heer H. Rozemeyer. namens de R. K. Staatspartij de heer P. E. Kramer. Ook de heeren P. de Leeuw en J. A. Meyer fe liciteerden en brachten hulde en dank voor het zeer vele werk. De geesteiyke adviseur, ka pelaan Klaver, sloot zich by allen aan en weidde nog lets uit over het veel omvattende werk. Enkele souvenirs aan Wormer werden aangeboden. Tot slot dankte de heer J. Nooy ook namens zyn echtgenoote allen. De moeder werd door het lawaai opmerkzaam en toen ze zag wat er aan de hand was, dacht ze dat haar zoontje de beide glazen had verwisseld. De arme jongen wist echter van den prins geen kwaad en eindelijk vertrokken belden maar. Ze begrepen er Mete van. 2e Klasse Met z’n TienenZ. E. K. Z.7 2 O. K. A 2Koekoek 2 Z. E. K. Z.7 2Onder Ons Autotocht ouden van dagen Met de ouden van dagen uit Schagerbrug en omgeving zal op 14 Juli een autotocht worden gemaakt naar Schiphol en Velserbeek. Voor dit mooie doel zullen dezer dagen fl- nancieele bydragen worden gevraagd van de burgerij. Paard door een beug gezakt Door K. R. zou gisteren een wagen steenen buizen worden ge bracht per platten wagen met paard naar de boerderij van den heer Sanders, aan den Keins- merweg alhier. Midden op de brag, welke be doeld pand van den weg scheidt, zakte ’t paard door het brugdek heen. Gelukkig bleef de wa gen hangen, zoodat R. met den schrik vry kwam. Vlak te voren was de maaier C. S. met zyn maaimachine over de brag gereden en nog goed aan den overkant gekomen zonder Iets onveiligs te bemerken. Het paard werd spoedig uit zyn benarde posi tie gered, zoodat dit ongeval nog goed afliep. Burgerlijke Stand Geboren: Margaretha Apollonia Maria, d. v. Nlcolaas Petrus de Jong en Dorothea Maria Koersvelt. Getrouwd; Johannes Garrelfs van Amsterdam en Hendriks E. de Bruyn. OverledenKlaag Hopman. Oud 47 jaar. echt genoot van Aatje van Beem; Johan van den Bedum. oud 24 jaar. ongehuyd. beeldje medegevoerd. Gekomen by het mooie rustaltaar werd de plechtige opdracht verricht door den zeereerw. heer pastoor Wouters van Renkum. Te 12.15 uur verzamelden alle bedevaartgan gers, in wyden kring opgesteld, zich voor den hoofdingang der kerk en richtte pastoor Wou ters een woord van afscheid tot allen, waarna de zegening van de motoren en rywlelen volgde. Een plechtigheid, die ’n grooten indruk maakte. Zeer voldaan werd de terugtocht aanvaard, thans over Rhenen naar Doorn, waar het ro sarium in de tuinen van den ex-keizer werd bezichtigd. Vla Utrecht en Amsterdam werd omstreeks acht uur de Kaasstad weer bereikt. Alle deelnemers waren opgetogen over deze iels, vol afwisseling en natuurschoon. maar ze- 16 16 9 3 5713 3 jongelui van 17 A 18 jaar In zijn zaak werd ye- eenentwintlgd. De Inzet was telkens drie cent, maar aangezien men op een avond neel wat potjes kan spelen kan het verlies toch nog aar dig oploopen. De voorwaarde tot deelneming was. dat de jongelui een consumptie van tien cent gebruikten. Verdachte, die niet was verschenen en vol gens veldwachter Tj. Brouwer gunstig bekend staat, had een brief aan den politierechter ge zonden. waarin hy ael. dat de ouders biy wa ren. dat de jongens by hem onderdak hadden. H«u spel was heel onschuldig en in zyn zaak gebeurden geen ongerechtigheden. Verdachte meende yoed te hebben gedaan door de Jon gens zoo bezig te -houden en vroeg, de vervol ging in te trekken! Dat de officier er anders over dacht, valt licht te begrijpen Volgens de officier had ver dachte geen schuldbesef; het spel Is niet zoo onschuldig als het wel lykt, want de jongelui leeren er In de eerste plaats het cafébezoek door en loopen gemakkelük kans op één avond al hun zakgeld te verspelen, waardoor dlefst&l thuis sterk In de hand wordt gewerkt. Zy loo pen zoodoende kans op het pad des misdryfs te komen of op z’n minst in hun later leven kroegloopers te worden. De officier vond den brief van verdachte een echten kroegbazenbrie' en elschte f 50 boete of 25 dagen Het vonnis luidde: f 30 of vyftien dagen. werd beschadigd, dat verder rijden was. Tegen den chauffeur Is door proces-verbaal opgemaakt. Het afgelegde traject bedroeg in totaal 280 K.M. Het heertje had zyn glas opgenomen en zonder te kijken nam hij er een slok uit. Toen hy de karnemelk proefde, zette hy zijn glas zoo wild neer dat de i\elk er uit spatte. Boos riep hij de juffrouw en begon haar een standje te maken. ne 175 :g-, 79 I9S >er 116 39. :en Het kwaad van het gebruik van twee-en-een- halve centstukken voor gasmeters in plaats van wettige munten biykt ook in Enkhuizen te woekeren. Zoo kon het gebeuren, dat de ge huwde mejuffrouw Geertje 8. rekenschap had af te leggen van het telt, dat zy door het ge bruik van verkeerde munten de gemeentelijke gasfabriek voor f 1.54 had benadeeld. Ter te- rechtszitting bleek, dat deze juffrouw dat al veel vaker had gedaan, maar dat de geldop- haler. blijkbaar met instemming van de gas directie. er geen werk van maakte, mits het tekort werd bybetaald. By die schikkingen scheen de Juffrouw nogal brutaal te zyn opye- treden. Tenslotte was echter de bom gebarsten en voor de verdachte naar den verkeerden kant, want de officier, die zei. dat de directie van de gasfabriek door haar .soepelheid" het kwaad In de hand werkte, elschte f 20 boete of tien da gen. Het vonnis was conlorm Een juffrouw zwart gemaakt H. Priesterwijding Onze oud-plaatsgenoot. de weleerw. heer M. Hoek, hoopt op 29 Juni in de Kathedrale Basiliek te Meaux (Frank rijk) uit de handen van Z. H. Exc J. A. M. Evrard de H. Priesterwijding te ontvangen. De eerw. heer Hoek hoopt zyn eerste plechtige H. MIs in onze parochiekerk op Zondag 4 Juli op te dragen. Aan de Parochianen. Met dezen wordt be kend gemaakt, dat deze week verspreid zul len worden de zakjes van de jeugdwerkloozen- zorg. Deze zakjes zullen worden ter hand ge steld. om het zoek raken en verliezen te voor komen. De zakjes worden 2 A 3 dagen later wederom opgehaald. Verzocht wordt ze weder om af te geven, ongeacht of er Iets in wordt afgestaan; dit is noodlg voor de contröle. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd, de zakjes alleen terug te geven aan de propagan disten. die voorzien zyn van een legltlmatle- kaart en niet af te geven aan personen zonder een bewijs. Vertrouwd wordt dat de parochianen door drongen zyn van den ernst van deze steunactle en naar vermogen dit groote werk zullen steu nen. B. K. V. V. De Valken Valken III speel den in Hoogkarspel tegen Wit Rood II en ver loren met 82. In ’t Streeker elftal dat op den athletiekdag te Grootebroek tegen Forward I uit Hoorn speelde waren van de Valken opgesteld, H. de Wit als links-achter en N. Kaag als rechts buiten. wagentje bewegen, wist niet. Nora bleven Dat gedweeheid soms minder duur Is dan opstandigheid ondervond de niet jonp meer rijnde Franciscus 8t.. opperman te Andyk. die op 16 Mei te Enkhuizen voor een of ander leit door den politie-agent H. Barelts werd aange houden en zich toen trachtte te verzetten. De officier elschte tegen Franciscus, die reeds zestien keer wegens dronkenschap en weder- spannigheid is veroordeeld, niet minder dan vier maanden gevangenisstraf. De rechter ver oordeelde conform. Naar het zich laat aanzien wacht Franciscus noy meer, want hij zit thans In het Huis van Bewaring te Rotterdam opgesloten wegens dief stal. Burgeriyke Stand Geboren: Gerardus Ja cobus, zoon van A. A. Nootebos en H. J. Jan zen; Goitske Llpkje, dochter van E. Dykstra en M. Kniggè. Overleden: Pieter Crok 73 J., wedn. van Keel tje de Ridder (overleden te Purmerénd). i Verloren. By de gemeente-politie is aan ritte gedaan, dat vermoedelyk op den Oester- t(>k Is verloren een gryze ceintuur met witten prookjes kunnen soms werkelykheld worden; George Dean weet het by ondervinding. Jarenlang heeft hy langs de hulzen van Pontypridd gezworven en aan de boerderijen in Wales om een aalmoes en nachtverbiyf ge bedeld. Nu Is hy e'en vermogend man. Het beroemde sprookje van de groote erfenis uit. Amerika heeft hy tot werkelijkheid zien worden op een morgen, toen hy meende, dat hy zyn ellende niet langer zou kunnen verdragen. George Dean was in vroeger jaren artist ge weest, circusartist. Hy had een pracht-nummer en de circusdirecteuren namen hem met voor liefde in hun programma, zyn naam deed het schitterend op de groote biljetten, zyn nummer trok publiek en hetgeen hy presteerde sugge reerde Inderdaad de ongelooflijke kracht, welke hy voorgaf te bezitten. Wanneer in vette letters op groote plakkaten George Dean werd aange- kondigd als „De Ijzeren man”, die elk gewicht onder eiken vorm kon dragen en wiens lede maten honderd personen niet uit elkander kon den trekken, dan lokte die oer-kracht kijkers en geestdriftigen byval, wanneer men zich niet bedrogen zag. De vroegere logementhouder en thans koop man zynde Arie 8. uit Enkhuizen. had op 14 Maart, toen hy nog in Schagen woonde, juffrouw AafJe Thamis— Keyzer ‘een zeer lee- Wk woord toegevoegd. Arie was volgens zyn zeggen een beetje dronken, maar erkende het feit. De rechter vond, dat hy de juffrouw lee- iyk zwart had gemaakt en veroordeelde Arie overeenkomstig den eisch tot f 20 boete of tien dagen. Aan dit vonnis waren Arie’s slechte an tecedenten niet vreemd. Hazardspel kan een leelyk ding zijn en voor al. wanneer men het laat beoefenen door minderjarigen. Zoo liet de Ongeval Toen een zware vrachtauto van de firma De Vries, autoskooterbaanonderne- mlng te Bergen op Zoom, in den Ruigeweg alhier reed, liep een wiel van den wagen, ten gevolge waarvan het zware gevaarte ernstige materieele schade opliep. Het personeel van een der volgwagens slaagde erin, den gehaven- den auto in zooverre te repareeren, dat deze zyn reis weer kon voortzetten Beroep ongegrond verklaard. Naar wij ver nemen is het beroep van mej. C. Warner tegen het ontslagbesluit als onderwyzeres aan de epenbare school te Dirkshorn door Ged. Staten ’an Noord-Holland ongegrond verklaard. Burgerlijke Stand Geboren: Margaretha Catharina, d. v. Cornelus Smit en Maartje van der Gragt; Lucia Maria, d. v. Maarten Veen man en Lucia T. Roelofsen. Overleden: Cornelus Zwaan, oud 6 maanden, z. v. Wed. A. Zwaan; Pieter Dekker, oud 92 Jaar, wedn. van M. Sneek. Zondag hield dit Krulsvaartdistrict een Dls- tricU-Tornier in Krommenie. Met vlaggen en onder tromgeroffel werd op gemarcheerd naar de kerk, waar een kort Lof weid gehouden, waarbij de gezangen door de jongens zelf werden uitgevoerd. Onder het Lof hield de zeereerw. heer pas toor v. d. Marck een korte toespraak. Hy wekte «11e Kruisvaarders op, door hun gedrag en voor beeld andere jongens te trekken naar de Kruls taart, om ook die te maken biyde kinderen Gods en fiere ridders van Konlng Christus. Na *t Lof werd opgemarcheerd naar *t tor- nierveld, waar werd gedefileerd voor de offi cieels personen van ’t district en directeuren. Na Kruisvereerlng en Krulsvaartgebed volg de voorlezing van de Districts Tornlerwet, waar uit de deelnemers vernamen, aan welke eischen zij moeten voldoen. Daarna volgden de spelen, welke vlot van ■tapel liepen. Er werd fel gestreden en er werd getoond, dat yverig is geoefend ter voorberei ding. Het publiek moedigde aan en menige over winning werd met gejuich begroet. Aan den cangwedstryd namen slechts twee van de vier cohorten deel, doch die gaven biyk, keurig ge studeerd te hebben, er werden zeer aardige liedjes gezongen door iedere afdeeling. In het natornier deden de kamprechters uit spraak. Alvorens de uitspraak te doen sprak de districtsbaljuw een woord van dank tot de kamprechters, die uit het district Alkmaar naar Krommenie waren getogen. Daarna deed de hoofdkamprechter uitspraak. Cohort Zaandam had den hoofdprys. de Dis- Wctsoriflamme, verdiend met 479 punten en den tweeden prys Cohort Krommenie met 473 punten. Dit resultaat werd in belde hoeken met groot gejuich begroet. Daarna had nog het ófflcieele afscheid plaats van den Districts-baljuw, die de Zaanstreek gaat verlaten. By monde y«m cfcsn JüstrijJaj- dlrecteur we^cT”de HaTJüw voor alles bedankt wat hij voor'de Kruisvaart !d“fiêTdIsfflef fiad gedaan. 8pr. overhandigde henr een ets tn lijst, als blijvende herinnering aan het district en wenschte hem In zyn nieuwe omgeving veel geluk en zegen. Hierna werd de tomierdssg gesloten met ge bed en ontvingen allen van den districts-direc- teur den zegen. Het was een schitterend geslaagde middag eh een mooie propaganda voor de moderne Katho lieke jeugdbeweging De functie van Alkmaarsch politierechter werd Maandag niet vervuld door mr. Ledebocr maar door mr. Krabbe. Zyn zitting kenmerkte zich door weinig opvallende gebeurtenissen. De eerste die als verdach te op audiëntie kwam was mejuffrouw Gerardina G.. thans hulp In de huishouding te Maastricht en voorheen leerling-verpleegster in het Centraal Zieken huis te Alkmaar. Deze jonge dame had te Alk maar van verschillende harer medezusters in het Centraal Ziekenhuis geld gestolen; van cF een was het tien gulden en van twee anderen weer twintig gulden. Het geld bleek zy gebruikt te hebben om de kasten van haar nogal dure leefwyze te dekken, hetgeen zy van haar be scheiden salaris f 23 per maand niet kon doen, zy hield van autorijden, luxueuze klee- ding en uitgaan. Behalve deze diefstallen maakte zy ook nog' tal van schulden in Alk maar Verdachte bekende, terwyi zy ook toegaf in twee andere ziekenhuizen, waar ze ook in dienst was geweest, haar medezusters te heb ben bestolen. De heer Wlggers las een rapport voor van zyn ambtsgenoot In Maastricht, welk rapport tameiyk gunstig was. hetgeen voor den heer W. een reden bleek te wezen, het er niet mee eens te zijn. Ook werd nog een brief voor gelezen van de tegenwoordige patrones van verdachte, welke brief alleszins gunstig luidde, terwyi tenslotte nog kwam vast te staan, dat verdachte uit een keurig' Limburgsch gezin stamde. De heer Wlggers wilde verschillende dingen nog> nader onderzoeken, zoodat de zaak werd aangehouden tot 28 Juni. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van J. Oeysbregts, gewoond hebben de te Breda, thans te Antwerpen: O. Bastlaanaen. Tilburg; M A. van Tol, Poeldijk; D. J. H. van der Vin, Den Haag: J Smit. Den Haag; J. Ham- ölochteren, T. Kloosterman. Leek, een on- had Concourasuccessen. Op het gehouden con- Urt Den Haag behaalde de Gem. Zang- ereenlging „st. Caecllia” alhier, onder leiding an den heer L. Piel age, een eersten prijs met raik»PU>!ten met bü2Onderen lot der jury en be- v,u hiermede het hoogste aantal punten over het 8’heele concours. P* Muziekvereeniglng .Kunst en Vriend- aP’ onder leiding van den heer J. W. van behaalde op het concours van Albert 2e Klasse 16 Juni: Met z’n TienenOnder ons. 18 Juiu: Alcmaria Vlctrix 2Koekoek 2. 3e Klasse 16 Juni: Met z’n Tienen 2Onder Ons D. 15 Juni: VictoriaOnder Ons D. le Klasse 16 Juni: Op de LatCubo. 18 Juni: Alcmaria VlctrixKoekoek. Er was nauweiyks een land op de werèld. waar Dean niet was opgetreden en groote suc cessen had vei worven. Toen George Dean vijf endertig jaar was en nog over al zyn krachten vry beschikte, trad hy op in een groot circus te Londen. Daar was het, dat hy voor het eerst van zyn leven verliefd geraakte. Een verliefd heid, welke slechts van korten duur was, daar zy plaats maakte voor een oprechte en groote liefde. Het meisje, dat zyn liefde evenzeer be antwoordde. was echter geen 'artiste, zy kwam uit Wales, van het boerenland, uit de vrije na tuur en Dean had door heel toevallige omstan digheden kennis met haar gemaakt. Doch er was één geschilpunt tusschen hen belden. Hoezeer ook het meisje Dean liefhad, zy wilde geen circusartist huwen en Dean zelde zyn beroep niet te kunnen opgeven, het was een deel van zyn leven en hy zag ook geen mogelykheid om door anderen arbeid in hun levensonderhoud te voorzien. Nora Ryan kón niet anders en George Dean kón evenmin anders. Zoo kwam het, dat hoe innig veel se van elkander hielden, geen van belden meende te kunnen en te mogen toegeven: er kwamen In grijpende meenlngsverschlllen, zelfs woorden wisselingen van heftlgen aard en het bruilofts feest werd nimmer gevierd. R. K. Voetbal Strandvogels 1 had Zondag een ccgnblnatiA van WW 1 en 2 op bezoek. K.CJke ontmoeting, door de gasten met 95 werd gewonnen. Geboren: Johannes Petras, z. van Jan Busch en Marianne Elisabeth Vogelpoel; Martina Margaretha, d. van Antonlus Gerardus van de Wiel en Margje van Nieuwehoven; Wlm, z. van Petrus Johann. Hoorn en Margaretha Moelaert Overleden: Catharina Engelina de Roos. 71 J., wed. van Harm Bouwhuis. Geboren: Henk. z. vati Jan Boerwinkel en Neeltje Bommer; Willem, z. van Pieter van den Berg en Maryke Nieuwenhulzen. Ondertrouwd: Pieter Gerhard Met en Lize- beth Buurs; Pieter Bakker en Renske Sietske van der Wai; Arend van Weert en Maria Wey- te; Klaas Ruyter en Fetcia Theodora Johanna Klaver; Johan Pieter Jacob Vennlk en Johanna Gesina Hoorn; Pieter Janssen en Alolsla Maria Wörner. Overleden: Roelof Blok, 78 Jaar. wedr. van Geertje van Leyen; Grietje Neefjes, 71 jaar. wed. van Gerrit Roosje. Werkverschaffing stopgezet De werkver schaffing en steunregeling zyn In de gemeente an 14 Juni tot en met 25 September stopgezet Diefstal Toen de echtgenoote van v. d. B., die aandagmorgen aan het werk was in een stuk «rd aan den Boekelweg. met haar werk klaar en na»r huls wilde fietsen, kwam zy tot de mder prettige ontdekking, dat het belastlng- i'*?tje van haar flets was gestolen. De politie den vermoedeiyken daders reeds op het spoor. <9 Auto tegen een boom Zaterdagmiddag ge raakte. waarschyniyk door een defect aan de ttuurinrichtlng, een der zandauto's, gebruikt by Oen aanleg van den'prov. weg VerlaatOpmeer, op de Langerels van den weg en reed hierdoor tegen een boom, nadat eerst nog een hek ver nield werd, ’t Voorstuk van den vrachtauto werd ernstig beschadigd, terwyi de chauffeur er met oen schrik afkwam. Het vehikel werd later weg gesleept door de fa. Peereboom uit Nieuwe «*edorp. Anti-tolcomlté. Het Antl-Toloomlté ver zond het onderstaande adres aan Ged. Staten van Noord-Holland; Geeft met verschuldigden eerbied te kennen, het Antl-Tol-Comité. Secretariaat. Zandweg IA Wormer verwyzend naar zyn adres d.d. 16 April 1937- aan Uw college gericht, vernomen hebbend, dat de Raad der Gemeen te Wormerveer in zyn zitting van 28 Mei 11 lesloot tot sluitend making van den gewonen dienst der gemeente-begrooting 1937 te be schikken over het bedrag, groot ƒ3500.—, oor spronkelijk bestemd voor extra-aflosslng van de geldleening ten laste van de Zaanbrag. er op wyzend. dat daardoor de geheele winst, in 1937 op de exploitatie der Zaanbrag te ver- krygen ten bedrage van rond 14 000.wordt besteed ten bate van den gewonen dienst der bcgrootlng van de gemeente Wormerveer, van oordeel zynde. dat dit een grove onbil lijkheid beteekent ten opzichte van de tolbe talers. die voor het grootste gedeelte geen in gezetenen zyn van Wormerveer, verzoekt Uw college beleefd, doch dringend Uwe goedkeuring aan bedoeld besluit van den Raad der Gemeente Wormerveer te willen ont houden, en een einde te willen maken aan den onhoudbaren toestand, dat de gemeente Wor- merveer ten bate van haar gemeente-hulshou- dlng een extra-belasting heft van ingezetenen van andere gemeenten. De visscher Johannes Kw. te Den Helder zou in April den vroegeren caféhouder C. Arkel met een knuppel hebben afgetuigd Ter terechtszltting bleek, dat verdachte alleen maar gedreigd had en niet een klap van be lang had gegeven. Getuige Van Arkel zei, er weinig last van te hebben ;ehad, hoewel hij volgens de stukken tegenover de politie had verklaard, zwaar te zyn mishandeld. Hy wilde nu 't verschil tusschen deze twee verklaringen op rekening van de politie schuiven, maar dat nam de officier niet, die meteen aan dit iet wat kinderachtjge akkefietje een eind maakte door vryspraak te vragen, waar de rechter mee accoord ginp. Wat leeiyke zag het er uit voor den W armen- hulzenschen werkloozen arbeider Klaas de V.. die den 13-Jarigen Simon Kwast verschrikke lijk zou hebben geschopt en geslagen, omdat Simon verdachtes paard tot bloedens toe met steenen had gegooid. Simon zei het paard heelemaal niet te hebben gegooid. Gelukkig voor Klaas bleek, dat hy Simon wel leelyk had getrapt maar toch niet half dood had geschopt zooals de eerste berichten luidden. De kwestie omtrent het paard bleef onopge helderd en de officier vroeg slechts f 15 ot tien dagen, waar de rechter 7 of zeven dagen van maakte. Motorongeval Een motorrijder met duo- passagier uit Utrecht heeft den hond van den heer B_. welk dier plotseling den weg averstak ter hoogte van de N. H. kerk, aangereden. De motor sloeg tegen den grond en W. werd bloe dend uit mond en neus, met een lichte her senschudding bewusteloos opgenomen. De mo torrijder kreeg slechts eenige ontvellingen en beschadigde Heeding. De motorrijder Is naar de „Villa" te Hoorn vervoerd, waar hy ter observatie is opgenomen. Een onprettige zaak was die ten aanzien van de reeds op leeftyd zynde en keurige juffrouw Alida H. uit Den Helder, die nog geld moest hebben van juffrouw E T. Kok—Gerheim en deze, toen ze niet wilde betalen en begon op te spelen, uitschold voor iets minderwaardigs. Verdachte scheen de beleediging geen beleedi- glng te vinden. De officier vond, dat ae geen schuldbesef bid, noemde haar gedrag by het innen van de schuld dom, omdat ze nu heelemaal niets had en bovendien nop een boete moest betalen, en theehuishouder elschte f 10 of vyt dagen. Het vonnis was zeer Adrianus Sch, te Medemblik het toe» dat door mild. aJ. 5 of twee dagen, Failliet verklaard: 11 Juni: A. M**t. Spijkenlase. Voorstraat 43. Donkers, smid, Eindhoven. Strijpsche- Opgegeven door v. d. Graaf Co. N V. (Afd. Handelslnformatles) Surséance vaïr^betaling In de surséance van J. Eleveld. grossier, te Meppel. is een ontwerp-accoord gedeponeerd. Schuldvorderingen ten aanzien, waarvan de sur séance werkt, moeten derhalve by den bewind voerder. mr. J. E. van de Rhoer te Meppel. wor den Ingediend, ulteriyk 19 Juni 1937. Over het accoord zal worden geraadpleegd en beslist In raadkamer der rechtbank te Assen van Vrijdag. 9 Juli 1937 te 9.30 uur des v.nr. 9 Juni 1937 is aan E. M J. Dekhuizen, wo nende te Amersfoort, eenlg firmant van en h. o. de fa. Van Kuyk en Dekhuysen. vb. H. van KuUk Sc CO., gevestigd en kantoor houdende te Amersfoort, surséance van betaling verleend voor den tyd van een Jaar. ingaande 1 April, met benoeming van mr. L Stadig, te Amersfoort tot bewindvoerder. 10 Juni 1937 Is aan dr. F. H. J. F. Vrydaghs ta Voorschoten definitief surséance van betaling ’♦rteend voor den tyd van één jaar en zee maanden. Amerika, waar deze een farm gingen expioitee- ren. Dean bleef zyn beroep getrouw; drie jaar later kreeg hy op een avond na de voorstelling een plotselinge beroerte, welke hem belde bee- nen, de linkerzy de en linkerarm volkomen ver lamde. Zijn circuscarrière was gebroken, hij moest zich in een voort- Hfl waar Ryan ge- j was en wanneer hy het geweten had. zou 1 'pamlUeleden had George Dean niet waar hy een onderdak en verzorging kon bekomen; hij liet zich naar Engeland vervoeren en koos Pon typridd in Wales- om er zyn leven te siyten. Daar in het land, waar Nora Ryan had gewoond. Het hy zich rondrijden, zoolang zyn opgespaarde geld hem die diensten wist te verschaffen en toen alles was opgeteerd, bewoog hij zich aelf voort In zyn invalide-wagentje met zyn eenen gezonden arm. Hy bedelde zijn onderhoud bij elkaar en het ging hem steeds slechter. Hy werd ziek en er was niemand, die hem opnam en toen hy op een morgen nauwelijks meer wak ker werd In den stal van een boerenhoeve aan den weg, waarlangs Nora soo dikwijls gegaan was, bracht hem de boer *n brief van *n Ixm- densch advocaat. Dean was te ziek om zich ri voor een brief te interesseeren. hy smeekte om een glas water, en toen hy daarvan gedronken had. viel hij bewusteloos tegen de rugleuning van zyn wagentje. Als Dean, na dagen, weer de beschikking had teruggekregen over zijn denkvermogen, be merkte hy, dat hy lag uitgestrekt op een bed. HU was opgenomen in een Londensch zieken huis, voor het eerst na jaren zat hy niet in zyn wagentje en hij werd verzorgd en bediend als een vermogend heer. De schyn was waarheid. Dean was vermo gend. De boer uit Wales, die niet wist, wat met Dean te moeten aanvangen, had den brief ge opend en gelezen. Nora Ryan was gestorven en Het als bezitster van een groote farm na den dood van haar ouders aan haar vroegeren verloofde, dien zü nimmer had vergeten en trouw was gebleven, al haar eigendommen na. De lamme bedelaar was op eenmaal de be zitter van verscheidene duizenden dollars, welke hem een zorgeloos bestaan verzekerden. De er fenis is George Dean op zyn ouden dag de roe- rendste herinnering aan een nooit vergeten liefde. Op initiatief van den heer M. T. Niele. die zyn sporen op het gebied van organiseeren van bedevaarten als voorzitter van den R. K. Rywiel- bond ruimschoots heeft verdiend, is gisteren de eerste motorrywielbedevaart hier te lande ge houden. Begunstigd door mooi weer verzamelden de deelnemers uit alle deelen der provincie zich gisterenmorgen om half vyf op de Kaasmarkt. Spoedig klonk het sein van vertrek en een 20- tal motoren, de meeste met duopassagler, ronk ten dat het een lust was. In regelmatg tempo werd gereden via Uit geest, Amsterdam naar Amersfoort, waar een wyie werd gepauzeerd. Vervolgens ging de route over Ede, Wage- ningen naar het einddoel, de bedevaartplaats Renkum, waar men op tyd arriveerde om de plechtige gezonden H. Mis van negen uur by te wonen. Deze H. Mis, opgedragen door den zeereerw. heer Simons van Amsterdam, werd tevens by- gewoond door de leden van de R. K. Rifwiel- club van Amsterdam, die eveneens ter bede vaart waren, zyneerw., die tevens praeses is van genoemde club, hield tydéns de H. MIs een predikatie. Na deae plechtigheid werd de prachtige pro cessie, opgelutsterd door de dpnwezlgheld van talryke bruidjes, gehouden in den speciaal aan- gelegden bedevaartstuln van de kerk en werd in plechtigen rondgang het miraculeuze Maria- ker niet minder over het prachtige genadeoord Renkum. In volle overgave is menig vurig gebed ten hemel gezonden, waarbij de voorspraak van Onze Lieve Vrouwe Is afgesmeekt Het succes is dan ook volkomen geweest en plannen zyn beraamd om te komen tbc op richting van een R. K. Motorclub in Noord- Holland, waarvan de verwezenlijking binnen kort kan worden tegemoet gezien. Tydens den terugtocht heeft zich geval voorgedaan, dat ernstige gevolgen Kunnen hebben Op het drukke verkeerspunt aan het Bilt- statlon te Utrecht werd een der deelnemers door onoplettendheid van den chauffeur een stadsautobus aangereden. Zoowel de motorrijder als de duopassagler ble ven gelukkig ongedeerd, doch moesten de reis per trein voortzetten, daar de motor dusdanig onmogeiyk de politie

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 3