aan Tegenbezoek van de R.K.F.-ploeg Jugendkraft Wien gezinnen Plaats dan een „Omroeper” voor 80. INTERESSANTE STRIJD IN DE DONAUSTAD 1 -EN OPEN'. VAN HET KATHOLIEKE KAMP Cricket in Engeland Nederlandsch succes te wachten? Kampioenscompê title van den I.V.C.B. (flVz£,fCuJfA^aaq ZATERDAG 26 JUNI 1937 lr *1 Eindhoven, de heer P. d. Broek, die het vorig jeer R. K. F.-elftal W. Alsemgeest Van Bree Van Lingen Pik Wybenga Nj^nhaus Beerenschot T. Alsemgeest de Hoaaon Scheidarech ter Budinaky een Zahradniachek EJirenhofer Gfoeler Holan Ohlachleger Suehan Havel Steindl Ganaer De laatste wedstryden Nu de beslissing Zondag jj. is gévallen I.V.C.B.-programma voor Zondag zijn RKWLWA Jugend kraft Wien Kiunpioenacompetitle Treffer»HBC De eerste testmatch Engeland— N ieuw-Zeeland Nijverheid en Handel te Haarlem te hebben bijgewoond, begaf Z. K. H. Prins Bernhard zich met de bestuursleden te voet naar het restaurant, waar de lunch gebruikt werd hun Ganser ongeveer te wedstrijden met de Dultschers een droevig ein de gemaakt. Intusschen heeft de wedstrijd in Borgloon bewezen dat de Vlaanuche Katholieke .Sport federatie belangrijk is versterkt, zoodat nu ons RKF-elftal weer gelijkwaardige tegenstanders in het veld zal ontmoeten. ük altijd eenigszins gewaagd «■spellingen te wagen, omdat -en zijn die den einduitslag en en die we thans niet kun- ar we hebben groot vertrou- In Den Haag zou een over- jehemden niet onverdiend zijn i welen se nu na een zwaren behalen. or de RKF hebben de vol reis meegemaakt: Pot (WA Utrecht), Oeybels (Wilhelmina, Weert), Smits (Lachapelle, Breda) en Seykens (Kolping, Hel mond). VRUCHTENSAP EN JAMFABRIEK N V Alphen aan den Rijn Promotie en degradatie Zuid II HKI—Or.-Wit St. Iflch. O BVC DeuraniaV8V Roda—OW Varga Hoffmann De Oranjehemden kunnen op zeer zwaren tegenstand rekenen Gigengack v. d. Linden Ruim een maand geleden waren 12000 toeschouwers op het ADO-terreln VGravenhage getuige vtn een boelenden kamp tusschen de vertegenwoordigende elftallen van de R. K. F. en de katholieke Oostenrljksche sportbeweging. Toch zal ons elftal op een krachtiger te genstand moeten rekenen dan in Den Haag. In ieder geval is er voortdurend onder be kwame leiding getraind, terwijl eigen ter rein en omgeving voor de Oostenrijkers een niet te onderschatten voordeel zal blijken te zijn. Deze ontmoeting tegen Jugendkraft Wien As daarom zoo belangrijk, omdat hier mede weer een begin gemaakt is met de internationale ontmoetingen, die voor het RKF-elftal onmisbaar zijn. in Breda en Roosendaal alsmede de belangrijkste competitiewedstrijden werden geregeld bezocht om het spelersmaterlaal te bekijken. Ten slotte bracht ZuidNoord het puikje van de RKF- spelers bijeen en we beschouwen dan ook het elftal, dat op het ADO-terreln den strijd te gen de Oostenrijkers aanbond als een uitste kende ploeg, waarvan we groote verwachtin gen hebben. .Och. waren alle menschee wgs (Dat Is heelemaal niet noodlg, ah se echter het stuur maar Hetn beetje beter wilden opletten, dan konden we al hMl tevreden zijn I) en voor oplossing De geheele RKF-ploeg die in Den Haag speelde is herkoeen. Alle spelers zijn be schikbaar, zoodat verwacht mag worden, dat in Weenen au grand complet gespeeld kan worden Na den goeden oefenwedstrijd In Beverwijk tegen het district Noord-Holland hebben we werkelijk eenlg vertrouwen ge kregen in onze middenlinie. Wanneer Pik nu niet te veel meer naar het midden af dwaalt en zoodoende zijn vleugel beter zal --j toe beneden het Engelsche bat: Barnett, i, Paynter, erk blijken de Nieuw-Zeeianders, die zich in van de week tegen Notts met 428 (M. L. Page 10», F. C. Lowry Moge deze ontmoeting met de Oostenrij kers in de stad van den „schónen blauen Donau" en in Wlessen in Burgenland het begin zijn van een lange reeks prettige en faire wedstrijden die er veel toe kunnen bijdragen onze principieele katholieke Sportbeweging tot grooter bloei en groei te Met niet minder dan 41 moest het RKF- glftal in de technisch betere Oostenrijkers zijn meerdere erkennen. Nu waren er twee belang- Aan de Deutsche Jugendkraft bewaren we nog prettige herinneringen, maar na de ge lijkschakeling der katholieke jeugdorganisaties in het Derde Rijk werd aan deze traditioneele Heden is op Lord’s de eerste van de drie tus schen Engeland en Nieuw-Zeeland te spelen drie-daagsche testmatches begonnen. Hoewel de Nieuw-Zeeianders speciaal als rugby-spelers een wereldvermaardheid genieten, zoo hebben zij gedurende de laatste tien jaren als cricketspe lers belangrijke vorderingen gemaakt en „the King of games” is thans in Nieuw-Zeeiand niet minder populair dan in de overige Dominions van het Britsche wereldrijk. Het eerste contact tusschen de cricketers van beide landen dateert reeds van 1863—1864 toen George Parr met zijn team een viertal wedstrijden in Nieuw-Zeeland speelde. Dertien uren later speelde James Lllly- whfte’s team aldaar acht wedstrijden en het wa ren vervolgens Shaw, Shrewsbury, O. A. Smith die volgden, totdat in 19021903 de eerste serieuze loer door Lord Hawke’s team onder captaincy van Sir Pelham Warner ondernomen werd. De 18 gespeelde wedstrijden werden alle gewonnen. Het eerste M.C.C.-team onder cap taincy van wijlen Major E. G. Wynyard bezocht Nieuw-Zeeiand in 1906. Het was uitsluitend uit amateurs samengesteld en de Engelschen leden hun eerste nederlaag tegeh Canterbury dat met 7 wickets won en vervolgens won Nieuw-Zeeiand de 2de offlcieele „test"-match met 56 runs. In 1927 kwam het eerste Nleuw-Zeelandsche crlcket-team naar Engeland voor het maken van een toer, onder aanvoering van M L. Page. J. L Kerr, H. G. Vivian en G. L. Weir, die deel uitmaken van het team dat thans in Engeland verbUJU, hebben in 1931 onder aanvoering van T. C. Lowry reeds in Engeland gespeeld. Ook nu is Page weer met de captaincy belast en treedt Lowry als manager van het team op. Laatstge noemde die voor Cambridge en Somerset ge speeld heeft zal, prima batsman als hij is, zijn steun nog wel eens moeten verleenen. De ook in ons land bekende Nieuw-Zeelander C. 8. Dempster, captain van Leicestershire, een bui tengewoon goed batsman, met 894 runs en een gemiddelde van 63.85 no. 3 op de 1ste klasse bat- tingslijst staande, kan thans niet meer voor de toeristen uitkomen, daar hl) reeds 3 jaren voor Leicester speelt. In 1927 waren de resultaten voor de Nieuw- Zeeianders; gesp. 28 wedstrijden, gewonnen 3, verloren 5, draw 30. Van de 1ste klasse we^* strijden waren de cijfers: 267514. In 1931 werden van de 1ste klasse wedstrijden er 6 gew., 3 verloren en 23 eindigden in een draw. In dit seizoen zijn de resultaten tot nu toe beneden de verwachtingen gebleven en k. elftal dat in de volgende orde Hutton, Hardstaff, Hammond, Parks, Robins, Voce, Verity, Gover, zal te sterk te zijn voor <-. de eerste helft een score van -- 121, J. L. Kerr 93) uitstekend geweerd hebben. Ten slotte vermelden wij nog dat het team der Nieuw-Zeeianders uitsluitend uit amateurs be staat en dat Hammond in 19321933 een re cordscore van 336 not out (in de 2de testmatch) voor Engeland tegen Nieuw-Zeeiand in Canter bury op zijn naam bracht na in de 1ste 227 gemaakt te hebben. oorde eerste maal zal thans het vertegenwoordigende elftal een be zoek brengen aan Weenen om daar in de Donaustad een tegenbezoek te brengen aan Jugendkraft Wien, dat reeds tweemaal in ons land te gast waa. houden, en Van Lingen bovendien meer aandacht schenkt aan zijn verdedigende taak dan behoeven we niet bang te zijn. Van het achtertrio mogeji we gerust veron derstellen, dat het de Nederlandsche kleuren met succes zal verdedigen. De voorhoede, die in den laatsten oefenwedstrijd niet minder dan acht doelpunten fabriceerde mag er wel aan denken, dat de Oostenrijkers spelen met den spil als stopper. Beerenschot kan er derhalve wederom op re kenen, dat hU geen oogenblik zijn vrije kan sen krijgt. Laat hij er vooral voor zorgen, dat er openingen in de verdediging der gastheeren worden getrokken. De vleugelspelers dienen er vooral aandacht aan te schenken, dat voorzetten bulten bereik van keeper blijven. Een niet te onderschattèn voordeel is dat onze ploeg momenteel een goed geheel vormt. Met groot vertrouwen in de prestaties van enze RKF-ers is de reis naar Oostenrijk aan vaard en we hopen en rekenen zelfs op een volledig succes. Het Nederlandsche elftal. Van links naar rechts: Gigengack, van Lingen, van Bree, Pik, W. Alsemgeest. de Hosson, Wybenga, Tok Alsemgeest, Nienhaus, Beerenschot en van der Linden De herinneringen aan dezen dag zullen niet spoedig vervagen. Het was immers voor de katholieke sport in ons land een zeer succes volle dag, want deze ontmoeting mocht in organisatorisch opzicht uitnemend geslaagd Worden genoemd en ook van sportief oogpunt bezien verliep de wedstrijd alleszins bevredi gend. De duizenden werden geboeid door een 'spannenden en aantrekkelijken strijd, welke ten slotte in een 1—1-gelijk spel eindigde, een re sultaat, waarmede de Oostenrykers zeer te vreden mochten zijn. De RKF-ploeg bleek toen nl*niet alleen volkomen opgewassen tegen bet team, dat de gasten in het veld brachten, maar de Oranje-hemden waren zelfs vrij ge- regvki in de meerderheid en een Nederlandsche zege zou dan ook zeker niet enverdiend zijn geweest. Er bleek heel wat veranderd te zijn. Bij d» eerste ontmoeting, die het vorig jaar op het Brabantia-sportpark te Eindhoven werd ge speeld. was iedereen benieuwd welk spel de Oostenrijkers zouden laten zien. De elftallen hadden nog nooit tegen elkaar gespeeld, zoo- dac men dus voor alle mogelyke verrassingen kon komen te staan. Het spel der Oostenrijkers was dan ook een openbaring. rijke factoren, die bij bedoelde ontmoeting groote rol speelden: vooreerst was het R1 elftal onvoldoende Ingespeeld en getraind en bovendien vormde Jugendkraft Wien een ho mogene ploeg, die gedurende de zomermaan den voortdurend in training was geweest. De nederlaag In Eindhoven was voor de Keuze-Commissle van de RKF een aanleiding om de uiterste zorg te besteden aan de samen stelling van het vertegenwoordigend elftal Zoowel de mlsslewedstryden in Laren, en Brabantia wederom voor een jaar op den titel beslag heeft gelegd, zijn de laatste wedstrij den, waarmee de kampioenscompetltie mor gen wordt beëindigd, van weinig belang meer. WA trekt naar Maastricht om daar den strijd tfan te binden tegen RKWL, dat Zon dag in Amsterdam met 52 het onderspit moest delven. Zullen de Maastrichtenaren thans op eigen veld revanche nemen? Als WA ook nu wint, eindigen de Amsterdammers in ieder geval op de tweede plaats. HBC komt in Groesbeek op bezoek bjj Tref fers, die in Heemstede reeds met 64 verlo ren, maar nu misschien kans zien tegen de kampioenen van West II een beter resul taat te bereiken, ofschoon de laatste resulta ten van de Oostelljken niet erg hoopvol waren. De stadhuisbouw te Leiden. De dakspanten zijn gezet, dus Koningin Elizabeth als internationaal concours Aan derf voor avond dar T.T.- racei op het bekende cir cuit van Dren te. Vsn Ha- mersveld foto grafeert zijn machine I 4v< den leeftijd van 100 jaar bereikte, is Vrijdag overleden - -A

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 16