A Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan een „Omroeper” voor 80.000 gezinnen INTERESSANTE STRIJD IN DE DONAUSTAD Nederlandsch succes te wachten? Kampioensconr petitie van den I.V’.C.B. ZATERDAG 26 JUNI 1937 iiuiiuiiiitiiiiiiiiiiiiiiiinniiniiitiniiniinioiniiiiiiia 4 Wybenga Nienhaua Beerenachot T. Alsemgeest de Hosson Scheidsrechter Budinsky Zahzadniachek Ehrenhafer Holan Gfoeler Suchan Havel Steindl Ganaer Jugendkraft Wien in een De laatste wedstrijden Nu de beslissing Zondag jl. Is gevallen 1 1 dan ook zeker niet onverdiend Kamptoenacompetltle Treffers-—HBC RKVVLWA m 1 Met niet minder dan 41 moest het RKF- elftal In de technisch betere Ooztenrykers zyn meerdere erkennen Nu varen er twee belang - Utrecht), Geybels (Wilhelmina, Weert). Smits (Lachapelle, Breda) en Seykens (Kolping, Hel mond) ongeveer te Promotie en degradatie Zuid XI HKI—Or.-Wit Bt Mich. O-— BVC DeuraniaV8V RodaOW t i I I 1 l 1 I I 1 VRUCHTENSAP EN JAMFABRIEK. NV Alphen aan den Rijn Ohlschleger Varga Hoffmann Toch zal ons elftal op een krachtiger te genstand moeten rekenen dan in Den Haag. In leder geval is er voortdurend onder be kwame leiding getramd, terwijl eigen ter rein en omgeving voor de Oostenrijkers een niet te onderschatten voordeel zal blijken te zijn. Deze ontmoeting tegen Jugendkraft Wlen is daarom zoo belangrijk, omdat hier mede weer een begin gemaakt Is met de Internationale ontmoetingen, die voor het RKF-elftal onmisbaar zijn. wedstrijden met de Dultschers een droevig ein de gemaakt. Intusschen heeft de wedstrijd in Borgloon bewezen dat de Vlaamsche Katholieke Sport federatie belangrijk is versterkt, zoodat nu ons RKF-elftal weer gelijkwaardige tegenstanders in het veld zal ontmoeten. De Oranje hemden kunnen op zeer zworen tegenstand rekenen Aan de Deutsche Jugendkraft bewaren we nog prettige herinneringen, maar na de ge lijkschakeling der katholieke jeugdorganisaties in het Derde Rijk werd aan deze tradltioneele Er bleek heel wat veranderd te zijn Bij de eerste ontmoeting, die bet vorig jaar op het Brabantia-sportpark te Eindhoven werd ge speeld. was iedereen benieuwd welk spel de Oostenrijken zouden laten zien De elftallen hadden nog nooit tegen elkaar gespeeld, zoo dat men dus voor alle mogelüke verrassingen kon komen te staan Het spel der Oostenrijken was dan ook een openbaring Ruim een maand geleden waren 12000 toeschouwers op het ADO-terrein 's Oravenhage getuige van een boeienden kamp tusschen de vertegenwoordigende elftallen van de R. K. F. en de katholieke Oostenryksche sportbeweglng. Het Nederlandsche elftal. Van linke naar rechte: Gigengack, van Lingen, van Bree, Pik, W. Alsemgeest, de Hosson, Wybenga, Tok Alsemgeest, Nienhaus, Beerenschot en van der Linden F De geheele RKF-ploeg die In Den Haag speelde is herkozen. Alle spelers zijn be schikbaar. zoodat verwacht mag worden, dat in Weenen au grand complet gespeeld kan worden Na den goeden oefenwedstrijd in Beverwijk tegen het district Noord-Holland hebben we werkelijk eenlg vertrouwen ge kregen in onze mlddenlinle. Wanneer Pik nu niet te veel meer naar het midden af dwaalt en zoodoende zijn vleugel beter zal De herinneringen aan dezen dag zullen niet spoedig vervagen. Het was immers voor de katholieke sport in ons land een zeer succes volle dag, want deze ontmoeting mocht in organisatorisch opzicht uitnemend geslaagd worden genoemd en ook van sportlef oogpunt bezien verliep de wedstrijd alleszins bevredi gend. De duizenden werden geboeid door een spannenden en aantrekkelyken strijd, welke ten slotte in een 1—1-gelijk spel eindigde, een re- sultaat, waarmede de Oostenrijkers zeer te-1 vreden mochten zijn. De RKF-ploeg bleek toen n.l niet alleen volkomen opgewassen tegen het team, dat de gasten in het veld brachten.- maar de Oranje-hemden waren zelfs vrij ge regeld in de meerderheid en een Nederlandsche zege zou dan ook zeker niet onverdiend zijn geweest. „Och, weren eke manleken wij.- (Det Is heeiemeel niet noodig. als r. echter bet steur meer a klein beetje beter wilden opletten, dan konden we al h*4l tevreden zgnl) Heden is op Lord’s de eerste van de drie tus schen Engeland en Nleuw-Zeeland te spelen drle-daagsche testanatches begonnen. Hoewel de Nieuw-Zeelanders speciaallals rugby-spelers een wereldvermaardheid genieten, zoo hebben zij gedurende de laatste tien jaren als cricketsj?e- lers belangrijke vorderingen gemaakt en „the King of games" is thans in Nleuw-Zeeland niet minder populair dan in de overige Dominions van het Britsche wereldrijk. Het eerste contact tusschen de cricketers van beide landen dateert reeds van 18631864 toen George Parr met zijn team een viertal wedstrijden in Nieuw-Zeeiand speelde. Dertien uren later speelde James Lllly- white’s team aldaar acht wedstrijden en het wa ren vervolgens Shaw. Shrewsbury. C. A. Smith die volgden, totdat in 19021903 de eerste' serieuze toer door Lord Hawke’s team onder captaincy van Sir Pelham Warner ondernomen werd. De 18 gespeelde wedstrijden werden alle gewonnen. Het eerste MC.C.-team onder cap taincy van wijlen Major E. G. Wynyard bezocht Nieuw-Zeeiand in 1906. Het was uitsluitend uit amateurs samengesteld en de Engelschen leden hun eerste nederlaag tegen Canterbury dat met 7 wickets won en vervolgens won Nleuw-Zeeland de 2de offlcieele „test”-match met 56 runs. In 1927 kwam het eerste Nieuw-Zeelandsche cricket-team naar Engeland voor het maken van een toer, onder aanvoering van M. L. Page. J. L. Kerr, H. G. Vivian en G. L. Weir, die deel uitmaken van het team dat thans In Engeland verblijft, hebben in 1931 onder aanvoering van T. C. Lowry reeds in Engeland gespeeld. Ook nu is Page weer met de captaincy belast en treedt Lowry als manager van het team op. Laatstge noemde die voor Cambridge en Somerset ge speeld heeft saJ. prima batsman als hij is, zijn steun nog wel eens moeten verleenen. De ook in ons land bekende Nieuw-Zeelander O. S. Dempster, captain van Leicestershire, een bui tengewoon goed batsman, met 894 runs en een gemiddelde van 83.85 no. 3 op de 1ste klasse bat- tingslijst staande, kan thans niet meer voor do toeristen uitkomen, daar hij reeds 2 jaren voor Leicester speelt. In 1927 waren de resultaten voor de Nieuw- Zeelanders; gesp. 28 wedstrijden, gewonnen 3, verloren 5, draw 20. Van de 1ste klasse wed strijden waren de cijfers: 2875—14. In 1931 werden van de 1ste klasse wedstrijden er 6 gew., 3 verloren en 23 eindigden in een draw. In dit seteoen zijn de resultaten tot nu toe beneden de verwachtingen gebleven en het Engelsche elftal dat in de volgende orde bat: Barnett, Hutton, Hardstaff, Hammond Parks. Paynter, Robins. Voce. Verity, Gover, zal te sterk blijken te zijn voor de Nieuw-Zeelanders, die zich in de eerste helft van de week tegen Notts met een score van 428 (M. L. Page 109, F. C. 121, J. L. Kerr 93) uitstekend geweerd hebben. Ten slotte vermelden wij nog dat het team der Nieuw-Zeelanders uitsluitend uit amateurs be- sts&t en dat h ammnnd in 19321933 een ro- oordscore van 336 not out (in de 2de testmatch) voor Engeland tegen Nleuw-Zeeland in Canter bury op Zijn naam bracht na in de 1ste 227 gemaakt te hebben. Het is natuurlijk altijd eenigszlns gewaagd om zich aan voorspellingen te wagen, omdat er zooveel factoren zijn die den einduitslag kunnen beïnvloeden en die we thans niet kun nen voorzien. Maar we hebben groot vertrou wen in het elftal. In Den Haag sou een over winning der Oranjehemden niet onverdiend zijn geweest. Misschien welen ze nu na een zweren strijd de zege te behalen. Als reserves voor de RKF hebben de vol gende spelers de reis meegemaakt: Pot (WA Moge deze ontmoeting met de Oostenrij kers in de stad van den „schönen blauen Donau” en in Wlessen in Burgentend het begin zijn van een tenge reeks prettige en faire wedstrijden die er veel toe kunnen bijdragen onze prlncipleele katholieke Sportbeweglng tot grooter bloei en groei te brengen. I.V.C.B.-programma voor Zondag Voor de eerste maal zal thans het vertegenwoordigende elftal een be zoek brengen aan Weenen om daar in de Donaustad een tegenbezoek te brengen aan Jugendkraft Wien, ,dat reeds tweemaal in ons land te gast was. rijke factoren, die bjj bedoelde ontmoeting een groote rol speeldenvooreerst was het RKF- elftal onvoldoende ingespeeld en getraind en bovendien vormde Jugendkraft Wien een ho mogene ploeg, die gedurende de zomermaan den voortdurend in training was geweest. De nederlaag in Eindhoven was voor de Keuae-Commissie van de RKF een aanleiding om de uiterste zorg te besteden aan de samen stelling van het vertegenwoordigend elftal. Zoowel de mlsslewedstrjjden in Laren, Breda en Roosendaal alsmede de belangrijkste competitiewedstrijden werden geregeld bezocht om het spelersmateriaal te bekijken. Ten slotte bracht ZuidNoord het puikje van de RKF- spelers bijeen en we beschouwen dan ook het elftal, dat op het ADO-terrein den strijd te gen de Oostenrijkers aanbond als een uitste kende ploeg, waarvan we groote verwachtin gen hebben. acht doelpunten fabriceerde mag er wel aan denken, dat de Oostenrijkers spelen met den spil als stopper. Beerenschot kan er derhalve wederom op re kenen, dat hij geen oogenblik zijn vrije kan sen krijgt. Laat hij er vooral voor zorgen, dat ei opemngen in de verdediging der gastheeren worden getrokken. De vleugelspelers dienen er vooral aandacht aan te schenken, dat hun voorzetten buiten bereik van keeper Ganser blijven. Een niet te onderschatten voordeel is dat onze ploeg momenteel een goed geheel vormt. Met groot vertrouwen in de prestaties van enze RKF-ers is de reis naar Oostenrijk aan vaard en we hopen en rekenen zelfs op een volledig succes. en Brabantia wederom voor een jaar op den titel beslag heeft gelegd, zijn de laatste wedstrij den, waarmee de kampioenscoanpeUtie mor gen wordt beëindigd, van weinig belang meer WA trekt naar Maastricht om daar den strijd aan te binden tegen RKWL. dat Zon dag in Amsterdam met 52 het onderspit moest delven. Zuilen de Maastrichtenaren thans op eigen veld revanche nemen? Als WA ook nu wint, eindigen de Amsterdammers in leder geval op de tweede plaats. HBC komt in Groesbeek op bezoek bij Tref fers, die in Heemstede reeds met 64 verlo ren, nmr nu misschien kans zien tegen de kampioenen van West II een beter resul taat te bereiken, ofschoon de laatste resulta ten van de Oostelyken niet erg hoopvol waren. De eerste testmatch Engeland F 1 Na de vergadering van de Vereeniging van Nijverheid en Handel te Haarlem ie hebben bijgewoond, begaf Z. K. H. Prins Bernhard zich mot de bestuursleden te voet naar het restaurant, waar de lunch gebruikt werd De stadhuisbouw te Leiden.-— De dakspanten zijn gezet, dus is de vlag in top geheschen houden, en Van Lingen bovendien meer aandacht schenkt aan zijn verdedigende taak dan behoeven we niet bang te zijn. Van het achtertrio mogen we gerust veron- (terstellen, dat het de Nederlandsche kleuren •et succes zal verdedigen. De voorhoede, die Da oudste Inwonor van Eindhoven, de heer P. v. d. Broek, die het vorig jaar den leeftijd van 100 jaar bereikte, is Vrijdag overleden Koningin Elizabeth als geestdi internationaal concours hippiqt dan W. Alsemgeest Gigengack Aan den voor avond der T.T.- races op het bekende cir cuit van Dren te. Van Ha mer sveld foio- graieert zijn machine

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 4