Per Salonboot ALKMAAR-PACKET naar de ZAAN en AMSTERDAM Alkmaar, 8 Juli Nassau-Tax tel.3545 BRANDEWIJN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIO De H. Eucharistie voor Religieuzen door Pater VAN DIJK INGENAAID f 6.50 MET ONZE NIEUWE LUXE^TOURINGCARS -1 fl i DONDERDAG 8 JULI 1937 Weerbericht Zondag 18 Juli 1937 A.F.C.-N1EUWS Voor de bruidje* Van de jeugdelftallen AGENDA HEILOO x ALKMAAR PACKET Goedkoope uitstapjes LANGENDIJK TU1TJENHORN NOORD-SCHARWOUDE R.K. LYCEUM TE ALKMAAR HARENKARSPEL ST. FIDELIS’ GOUDEN LOTERIJ ALKMAARSCHE WIELERBAAN Ook in den Hout uitkijken Zij zijn er bij 5 R. K. Rijwielclubs ter bedevaart OUDKARSPEL BURGERLIJKE STAND MARKT NIEUWS UIT DEN OMTREK Groote Gregoriusdag 8 Sept. 1937 Het Comité voomoemd Nieuwe telefoonaansluitingen 5000 padvinders naar Amsterdam Oprichting R.K. Bridgeclub „Alkmaar” voor Religieuzen is het lijvige boek, Ber dos-V eter anenA. F .C.- Veteranen EE« SCHOOI GESCHENK Bij haar bezoek aan Schotland onderhield de Britsche koninklijke familie zich met hooge Schotsche autoriteiten Groote ritten - speciale tarieven Verkrijgbaar op bat Bureau van den Nad Euch Bond Begijnhof 32, Amsterdam-C Oo 103939 27e OFFICIEELE ALKM. BEDE VAART NAAR O. L. VR. TER NOOD De Curagaotche jongelui voelen er zich in tutte hen al bett op hun gemak Bij *t zilveren ambtsjubileum van den heer J. J. Nieuwenhuysen als burgemeester van Limmen VIJF DAGEN naar PARIJS voor slechts f 45.- inclusief Hotelkosten en alle maaltijden) N.V. AUTOBUS-ONDERNEMING VAN GEELEN At. d. BERKHOF Rükastraatweg A 440 en X202, Helloo c> Achteruitrijden is een kunst Radioprogramma Eindexamen (afd. 9 ws STAD 15 jaar burgemeester by R.K. Rjjwielclub algemeene V daad- dochter met TELEFOON 3886 en 3584 INSIDER 1 PELS .Dinsdag a.s.. des avonds om 8 uur precies, wordt een oprichtingsvergadering gehouden in .Het Gulden Vlies”. Alle R.K. dames en heeren boven de 21 jaar zijn daar welkom. De vergadering staat onder leiding van een der instructeurs van den Diocesanen Haarlem - schen Bridge-Bond, welke de vergadering vol komen zal inlichten over diverse plannen. Besturen van R.K. Bridgeclubs uit de diverse plaatsen in de omgeving van Alkmaar verzoe ken wij om een afvaardiging naar deze verga dering te zenden, om aldaar na afloop inlich tingen te bekomen, teneinde te geraken tot een R.K. verband, wat voor het dekenaat Alkmaar zeer zeker gewenscht is. zjjn de volgende Wethouders van brengen, ook al zou het Bannebestuur niet wil len medewerken? Hoogste barometerstand; 7673 Rennes. Laagste barometerstand: 7528 Helsingfors. BU deze wandeling door de stad hadden de Curacaoénaren, wier gelaatstint oogen- ohkkeiyk den vreemdeling verraadt, natuur lijk veel bekijks Amsterdammers zijn nu eenmaal bijzonder nieuwsgierig doch hoe genaamd geen overlast Integendeel zelfs l Voorxoover zij iets wilden weten, werden zy van alle zijden welwillend en overvloedig Ingelicht. Doch dat dan bij voorkeur In ruil voor andere berichten omtrent de plaats van hun herkomst en dergelijke. Ie Ja K 1 I 1 1 1 Gehuwd: Lourens Johan Schot vanger en Jan netje Adriana Bieman. Nicolaas de Waard er. Niesje Blokdijk. GeborenHerman, zoon van Hendrik Kroes en Jantje Klomp. Cornelia Elisabeth, van Willem Smeets en Cornelia Lute. Zon op 4.47 - onder 21.22 - Licht op 2182 Maan op 5.15 onder 21.18 N.M. 583 sla sli hc ds te wi Stl «U OD tol I get I hoi der var I zaa exa stri sta: E tot aar dat can stua kor E gaa een deel nen dat voo cap: had H zooi dat gedi hun zett H vers stof han gezi he 6Ü rei Hl scl oo ae be dri t WARMENHUIZEN. 8 Juli. Schotsche Muizen groote voor export 3.103.50. idem voor binnen land 3.503 00. drielingen 2.403.80. kleine 1— 1.40. bl. eigenheimers 4 505. middelsoort Schot sche Muizen voor binnenland 330380. 98 aan voerders, handel traag. Een voetbalevenement Zondag 11 Juli a.s. zullen, ter staving der Armenkas, op het Sport veld twee voetbalwedstrijden gespeeld worden. Om 2 uur zullen de bekende elftallen ..De bruine beren” en „De blauwe reigers” elkaar bekampen. Om 3.30 uur „De beurtschippers" tegen een 11-tal oud-Voorwaarts-leden. Niet alleen uit eeh sportief oogpunt, doch ook voor het goede doel dienen deze getrainde voetballers door een groot publiek aangemoe- digd te worden. De padvinders, die deelnemen aan de We reldjamboree te Vogelenzang, zullen in de eerste helft van Augustus een bezoek aan de hoofdstad brengen. Op 10, 11 en 12 Augustus sullen eiken dag 5000 padvinders per trein naar Amsterdam komen om de stad te bezichtigen, waarbij de V.V.V. hun een folder, zoo mogeljjk In de landstalen, zal uitreiken. Na het bezoek aan de hoofdstad gaat het jeugdige gezelschap per boot naar Marken en Volendam, van waar het per tram naar Amsterdam terug komt. De verzending voor Z.-Amerika begint De verzending van de aardappelen naar Z.-Amerika begint thans toe te nemen. Op verschillende plaatsen ziet men bij de exporteurs de bekende kisten met de Spaansche opschriften vol stor- tpn en dicjjt timmeren. Dit geeft weer heel wat de beide muziekkorpsen, waaftia dr. Hoiwerfl werk aan de transport-arbeiders. 2001 Jac. C. Bruin, Heerenweg 107, Helloo. 2031 Th. H. de Boer, Westerweg 312; 2051 A. L. V.d. Schuyt, Zandersloot E 39. Helloo; 2336 K v. d. Haagen, Nieuwesloot 58; 2738 H. H. E. Haytema, Wtlhelmlnalaan 18; 2835 Mr. F. A. Josephus Jltta. Kennemerstraatweg A 176; 3200 N V Nassau Garage, Nassauplein 1; 3331 W Boon. Nieuwlarderslngel 74; 4071 Nlc. Polanl Echarloo 24; 4073 W. J. Dirkroaat, Wilhelmina van met beste Zondag 11 Juli gaat de R5C. Bond van Rijwiel clubs in Noord-Holland en bloc ter bedevaart naar O. L. Vr. ter Nood, te Helloo. De plechtige Hoogmis op kapel begint te 10.45 n. t. De feestpredicatie wordt gehouden door den Bondsadvlseur Z. E. heer Rector C. Vis. Met de ouden van dagen op reis. Eindelijk was de langverwachte dag aangebroken. Reeds vroeg waren onze oude menschen uit de veeren, want de reis zou vroeg beginnen. Al dadalijk viel het op. dat er iets bijzonders gaande was. De auto, waarin de heer Groot en mevr. Bammes gezeten waren, was keurig ver sierd met bloemen, ’t Was de.tiende maal dat de ouden van dagen wan- Hrtloo op reis gingen. be een ge- Glsteravond is de Alcmaria Wielerclub uitge komen tegen Kennemerland. Er was een talrijk publiek aanwezig. Alcmaria was met 36 tegen 22 in de meerder heid. Alle vier de sprints waren voor Alcmaria, ter wijl de Olympische achtervolging een buitenge woon fraaie zege voor Alcmaria werd. De vijftig-ronden race werd gewonnen door Kennen. hetgeen een mooie prestatie mag genoemd worden, daar hij geheel alleen reed. Een spannende strijd werd de 240 ronden race, waarin DerksenPronk favorieten waren. Inder daad wonnen zij deze race, maar het Kennemer koppel AkkerDuineveld bleef niet veel achter. Zes uur waren alle spelers Maandagavond bij de ambachtsschool present, leen voorbeeld voor anderen) om onder gelelde van den heer Quant den tocht te aanvaarden naar Bergen, alwaar zy tegen BERDOS adsp C moesten kampen. Een sympathieke geste was het, dat een vader van één der spelers het elftal vergezelde om getuige te zijn van den wedstrijd. Als de scheidsrechter laat beginnen zit A.F.C. onmiddellijk op ’t doel van BERDOS. doch deze eerste aanval wordt afgeslagen. Direct hierop weer een aanval, de bal wordt goed voorgezet en Bruintje is er als de kippen bij om te scoren. <1—0). Vijf minuten later weet dezelfde speler nog maals te scoren (20) en dan is het gedaan. Geen van beide partijen weet verder meer het Jiocl té vinden, en als het einde wordt geblazen neeft A.F.C. met 20 gewonnen. Alle spelers hebben hun best gedaan en nadat 'ze na afloop nog even de kermis waren over gegaan. zijn ze gezamenlijk weer huiswaarts ge keerd. Mooi zoo jongens, samen uit. samen thuis. Dat kenmerkt een echten A.F.C.-er. Een wielrijder kwam uit de Prins Bemhard- laan om den Westerweg links op te rijden, toen hij werd aangereden door een motorrijder, gaan de in de richting van de stad. Het uitzicht ter plaatse is niet vrij. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch het achterwiel van het rijwiel werd verbogen. die nu 10 jaar lang de broodjes enz., die mee genomen worden, verzorgt, door ze te smeren en te beleggen, door het in zakjes inpakken van versnaperingen enz. En toch heeft deze dame niet kunnen meemaken wat de deelnemers en deelneemsters aan deze schitterende tochten genieten. Spr. stelt voor dat eenige jonge da mes rond zullen gaan om het mogelijk te ma ken dat ook aan mevr. Bammes een cadeau wordt aangeboden. Dit draagt aller goedkeuring weg. Ten slotte, wordt de terugtocht aanvaard. In*Café'Oreefzlcht in Haarlem wordt nog een verfrissching gebruikt, waarna huistoe werd gereden. In Helloo aangekomen begint een ware triumftocht. Van alle kanten worden de deel neemsters en deelnemers toegewuifd, terwijl bij het begin van de Stationsstraat onze belde mu ziekkorpsen den stoet opwachten. Langzaam wordt nu door de Stationsstraat en Heerenweg naar het raadhuis gereden, waar een groote massa menschen staat te wachten. Earst spelen De eerste kennismaking met de Neder- landsche verkennerij geschiedde Dinsdag avond met de Don Bosco-groep In de Chas- séstraat. Het behoort tot de Idealen van deze beweging, om rond alle verkenners, van alle nationaliteiten, een band van goede laan 20; 4081 W van Dam. Butterlaan 20; 4091 W. Vasae, Kanaalkade 33; 4109 Mej. Gaat"! Koning. Hof dij kst raat 5; 4182 Jac. Timmerman Kanaaldijk F 21a; 4185 C. Meijer, Kennemer straatweg 507, Helloo; 4388 N V Erkelens Cooke &- Marcus' expeditie, Expedltiekantoor, Kwee lenpad 7 Burgerlijke stand. Geboren: Jan, z. V. Si mon Petrus Kruller en Guurtje Maria Spaans; Alida, d. v. Cornells Hof en Cornelia Maria Tes- selaar; Magdalena Odulphia Eduarda Maria, d. v. Albertus Joseph Maria Schmeddes en Go- .naria Maria Agnes Antonia Huijsmans; Theb- uorus Anthonlus en Ida Maria, z. en d. van Hendrikus Kos en Anna Bruijn; Nellie en Cor nells, d. en z. van Jan van der Sluis en Pe- tronella Geertje de Vries. Ondertrouwd: Gerard Ruiter, oud zeven en twintig’jaren, van beroep broodbakker, en Nelly Anna Bruin, oud acht en twintig jaren, beiden van Alkmaar: 5.40 - 11.00 - 14.00 - 16.00 x - 18.00. x alleen op Vrijdag VERTREKDATUM MAANDAG 1» JULI en voorts bij voldoende deelname lederen Maandag. Laatste reis 30 Aug. ▼oor het in maken van AARDBEIEN en KERSEN per Liter 2.70 en 3. Woensdagavond zijn door de politie in deze gemeente twee personen aangehouden. wier portret voorkwam in het Algemeen Politieblad, en die zich in Bloemendaal aan talrijke in braken hadden schuldig gemaakt. Zij zijn naar die gemeente overgebracht. Woensdagmorgen moest een lantaarnpaal op de Paardenmarkt het ontgelden. Een personen auto kwam hiermede bij het achteruitrijden in botsing. De paal stond na de aanrijding eenigs- zlns los. terwijl de auto aan de achterzijde was tngedeukt. Door den dienst der Gemeente-Llcht- bedrijven is de lantaarnpaal hersteld. Limmen maakt zich op tot het vieren van een zeldzaam gebeureh. eenig in de geschiedenis der gemeente, nl. het zilveren ambtsjubileum van zijn burgemeester. Of als wij beter de gevoelens van de inwoners willen weergeven: burgervader. Want als zoodanig beschouwen toch alle burgers den heer Nieuwenhuysen. Hoe ontzettend veel werk is niet in die ver- streken kwarteeuw door den jubilaris verricht, werk, waarvan wij buitenstaanders nog lang niet voldoende den geheelen omvang beseffen, maar dat de Insiders dikwijls tot bewondering brengt. Want behalve die van burgemeester, vervult de jubilaris ook nog de functie van secretaris. De ouderen herinneren zich nog goed den eer sten tijd uit zijn ambtsperiode, den mobilisatie tijd. Den tijd van onrust, distributie, nood Wat niet een administratie, wat niet een zorgen! Maar nog dankbaar herdenken die ouderen het medeleven toen van den burgemeester met zijn gemeentenaren, raad en steun gevend, overal den nood lenigend, altijd klaar om te helpen. Zy voelden toen: we hebben een burgemeester die met ons meeleeft, meevoelt Dan kwam de tijd van hoogconjunctuur. Maar nu toonde de burgemeester zijn nuchter, zake- lyk beleid, en zorgde voor verfraaiing en verbe tering van de gemeente. De prachtig aangeleg de Kerkweg, de verbeterde buitenwegen, het elec- trlsch net de waterleiding zij zijn even zoovele getuigen van zijn wijs beleid uit die dagen. En vooral in deze crisisjaren hebben de bewo ners van Limmen hun burgemeester leeren ken nen. Zwaar drukt hier ook de geesel der werk loosheid, en het is wel in df eerste plaats de burgemeester, die dit echt aat^oelt, gevoelig als hij is voor het groote leed vafizyn onderhoori- gen. Hoe dikwijls zien zij niet tot in den nacht het licht op zijn werkkamer branden; ten tee- ken, dat de burgemeester werkt, steeds werkt tot leniging van den nood. En dat hij desondanks toch niet alle leed kan keeren doet hem pijn. Groot 13 daarom‘aller achting voor den heer Nieuwenhtaysen den burgemeester, maar 'hoe- velen eeren hem ook als hun grooten weldoe ner. En in dit verband mogen wjj ook zijn alom beminde echtgenoote niet vergeten. Wie telt de giften en gaven door hem en zijn echtgenoote zoo blijmoedig uitgereikt? Wie telt de verheugde gezichten op dagen als St. Nicolaas en Kerst mis, wanneer pakken en pakjes werden binnen gedacht? Voor allen toegankelijk stelde hij zijn woning open voor den armste der armen. En met recht noemt men hem ook den vriend der jeugd. Hoe maakt hy niet elk jaar het Koninginne- feest voor de jeugd tot een waar festijn. Hoe weet.hU dan niet, door eenige kernachtige woor den, de ware liefde voor het Vorstenhuis aan te wakkeren. En profiteert niet die jeugd by elke kermis van zUn mildheid? Onder de jongens en meisjes van Limmen is de jubilaris dan ook een vereerde héld. Is het daarom te verwonderen, dat allen in Limmen, klein en groot, arm en rUk, zich in spannen om hem op Vrydag 9 Juli een schoonen feestdag te bereiden, als blijk van erkenteiyk- held tegenover hun bemlpden burgemeester? Vragen tot B. en W. gericht Door het ge meenteraadslid C. Borst Pz. vragen tot Burgemeester en Oudkarspel gericht: 1. Zijn B. en W. er van op de hoogte dat de toestand in de Burggracht van /Hen aard is, dat het kroos de doorvaart derschuiten ont zettend bemoeilijkt en bijna ónmogelijk maakt? 2. Zijn B. en W. niet van oordeel dat deze toestand tevens schadelijk is voor de gezond heid der ingezetenen? 3. Zouden B. en W. nogmaals alle pogingen willen aanwenden om hierin verbetering te Volgens de voorschriften mogen alleen die aardappelen naar Z.-Amerika worden geladen, welke 14 dagen uit den grond zUn. Een maat regel. welke bij eventueel voorkomende aard appelziekte van groot nut kan zUn. harmonie en kameraadschap te vlechten en bU deze eerste practische proefneming bleek dit ideaal boven alle verwachtingen be reikbaar. Zooals de leider zich uitdrukte: „We kwamen er als oude vrienden”, en zoo als een der jongeren dat spontaan aanvulde: ,Zoo echt broederiyk!” Een grondiger contact met de stad en hare bevolking werd echter hedenmorgen tot stand gebracht op een winkeltocht, waarbij velerlei magazijnen en zaken werden bezocht. En het was merkwaardig om op te merken, dat vrij wel Iedere verkenner de sfeer van de stadop een andere wijze had aangevoeld. De kennis van steden is voor de verkenners blUven staan bij Willemstad, dat ofschoon hoofdplaats van Curasao niet meer dan een provinciestadje is. De verandering is dus wel groot en al was ieder ten zeerste prijzend, élk bleek al naar zyn aard door iets anders getroffen. De een Sprak met lof van de mooie, groote huizen, een tweede scheen meer geïmponeerd door de druk te op straat, een ander vond merkwaardiger- wUze „de straten zoo netjes", zijn kameraad het Begijnhof ,8°o stil opeens”. Anderen had- c.en meer oog voor zakelijke objecten, als de groote magazijnen, waarbij ze met eerbied dach ten aan het vele geld, dat zij moesten hebben ?ekost. en met respect hadden toegezien bU het vele geld, dat daar onbewogen in de kassen werd gestreken. Dat had sommigen bepaald ge troffen! Doch het allerleukste was een opmer king van een ander, die, klaarbUJkelUk onder den indruk van het drukke leven en beweeg, zlchzelven afvroeg: „Wat doen die menschen iJemaal?” VERWACHTING: Xfrakke tot matigen Noord-WestelUké tot Zuid-Westelijken of Zuidelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, leU warmer. Hanze-vergadering. Onder leiding van den beer Joh. Bes hield de middenstandsvereeni- t:ng een ledenvergadering. Voor de op 18 Juli te houden bedevaart naar Heiloo gaven ^ich eenige deelnemers op. Naar aanleiding van het feit dat door het Wlt-Gele Kruis levertraan wordt verkocht, zal »ordeq onderzocht of dit kan worden voorko men Medegedeeld wordt, dat het bonnenstelsel door het armbestuur zal worden onderzocht. BU den heer Wester is bericht Ingekomen, dat het poststation zal komen by den heer C. G. Duljves en dat het vermoedeiyk zal worden geopend oop 16 Juli of 1 Augustus Aan de rilddenstandsvereeniglng wordt gevraagd om een advies in zake de uren, waarop het kantoor geopend op 16 Juli of 1 Augustus as. Aan de P. T.T. voor stellen, van 910 en van 5 uur tot half zes. Medegedeeld wordt, dat binnen korten tijd de mlddagbestelling zal komen te verval-* len en dat daarvoor in de plaats zal komen een avondbestelling. Deze wijziging in de bestelling wordt algemeen als verbetering aangemerkt Aan de autobusonderneming van mej. de wed. J. Spaans is vergunning verleend tot postver voer met den dienstbus, welke te 6 uur van Dirkshom vertrekt. De Inhoud van de brieven bussen te Kalverdyk, Kerkbuurt en Tuitjenhorn wordt dan iqeegeqomen naar Alkmaar. In de rondvraag-wordt»"neg gespvokien over het in 1 leven roepen van een belastlng-ophaal- dienst. Deze kwestie zal nog nader worden be studeerd. Nadat nog enkele vragen naar genoe gen zyn beantwoord, sluit de voorzitter de ver gadering. wonende te Harenkarspel; WlUebrordus Bes, oud een en twintig jaren, van beroep schilder, «n Maria Kruyer, oud 21 jaren, beiden wonende te Harenkarspel; Cornells Wit, oud M jaren, van beroep landarbeider, wonende te Winkel, en Jansje Nierop, oud 23 jaren, wonende te Harenkarspel. Getrouwd: Petrus Zutt, oud 28 jaren. van beroep landbouwer, en Anna Catharina Ruiter, oud 24 jaren. beiden wonende te Harenkarspel. Overleden: Jan Kruyer, oud 3 weken, z. v. Simon Petrus Kruyer en Guurtje Maria Spaans. DONDERDAG 8 JULI Lyn 1: Hilversum I. Lijn 2: Hilversum II. Lyn 3: 8.00—1080 Keulen; 1050—1235 Parijs R.; 1235—1420 Brussel VI.; 14.20—15 35 Parijs R.; 15.35—16.20 Londen Reg.; 16.20—17.20 Keu len; 17.20—17.50 Brussel Fr.; 1750—19.20 Keu len; 1930—19.50 Brussel VI.; 1930—20 20 Londen Reg.; 20 20—2120 Keulen; 2130—24.00 Rome. Lyn 4 8 00—930 Brussel VI.; 9 20—030 Lille; 93010.35 Diversen; 10351430 Londen Reg.; 1430—1830 Droitwich; 18.20—1840 D. Sender; 18.40—19.00 Brussel Fr 19.00—24.00 Droitwich. Lyn 5: Diversen. De burgemeester dezer gemeente, jhr. A. L. van Spengler, was gisteren 15 jaren eerste burger dezer gemeente. Het ge- meentepersoneel heeft den jubilaris by dit Tierde lustrum bloemen aangeboden. Op den Dam had het maken van een kiek een oploop van nieuwsgierigen veroorzaakt, doch dat •verd oogenblikkelyk goedgemaakt door den toppenkastspeler, die op staanden voet een „Jamboree"-nummer opvoerde, welke creatie, <.r.der de daverende vrooiykheid van omstan ders en betrokkenen, culmineerde in de begra fenis van een padvinder „heilemaol uit de West” en dit op de welluidende tonen van „bet creurmoppie van mehelr Kopln”. het woord verkrijgt, die zegt voor drie jaar den tocht te hebben meegemaakt. Spr. roemt de groote organisatie, welke in alle opzichten uit stekend is. De leiding is uitstekend. De plaatsen, waarop en waar gestopt moet worden zyn uit stekend gekozen, vooral voor ouden van dagen is dit v»n zoo groot gewicht. Want is de leiding goed dan komen de menschen in uitstekenden staat thuis en zyn niet vermoeid. Spr. zegt hier voor harteiyk dank en hoopt dat nog zeer veel jaren deze tochten gemaakt kunnen wor den Hierna verkrijgt de heer Kostelyk het woord, die eenige zeer harteiyke woorden richt tot de moeder van mevr. Bammes, waarby hy wyst op de zorgen, die mevr. Bammes ongetwyfeld als thuiszittende moet hebben over het ver loop van den tocht. Als bewys van dankbaar heid en erkenteiykheid biedt spr. mevr. Bammes een prachtigen feautuil aan. Zichtbaar geroerd aanvaardt mevr. Bammes dit cadeau van de ouden van dagen. Hierna spreekt de heer Groot nog eenige harteiyke woorden van dank tot allen, waarna de muziek nog een paar nummers ten beste geeft en de mooie dag, waarvan nog lang ge sproken zal worden, is weder ten einde. By de op 5 en 6 Juli gehouden eindexamens van het R. K. Lyceum, afdeellng Hoogere Bur gerschool B. slaagden: Dirk van Diepen te Hoogwoud; Kees Eeken te Hoorn; Gerrit Kra mer te Zuid-Scharwoude; Nico Mul te Wog- meer; Piet Oolders te Alkmaar; Jo Reynders te Warmenhuizen. Afgewezen 1 candldaat. De door het Rijk benoemde commissie van deskundigen bestond uit de heeren: Dr. H. w. Mook te Groningen; Dr. G. J. v. Oorde te Bllt- hoven en Dr. H. A. van Bakel te Amsterdam Hiermede zyn de eindexamens aan *t R. K. Lygeum geëindigd. Heden-, Donderdagavond te 8 uur repetitie van de compositie van Henk Andriessen. in de bovenzaal van 1 Noord-Hollandsch Koffiehuis. Luttik-Oudorp 87. Mogen we den vertegenwoordigers der 3 Alk- maarsche koren dringend verzoeken aanwe zig te zyn? „St. Nicolaas" Dinsdag avond vergaderde de R.K. Rywlelclub ,St. Ni colaas in den Burg. Er waren niet veel leden aanwezig. De voorzitter, de heer Jn. Ooyevaar. opent de vergadering met den Chr. groet en heet allen welkom. Hierna bracht de heer Jn. Schuifelen verslag uit van de op 20 Juni j.l. gehoude vergadering in St. Wllibrord te AU Over de Processie naar Helloo werd het vol gende medegedeeld7 uur Communiceeren. Vóór de vroegmis de kerk verlaten en om 8.30 uur verzamelen by den Burg; om 9 uur vertrek naar Heiroó. Degenen die pef iiitó wen when te gaan, dienen zich hiervoor op te geven by den heer G. Hoogeboom. De kosten hiervoor be dragen 80 cent per persoon. Het Priesterfeest van B. Brügemann De Weleerw Heer B. Brügemann wordt Zaterdag 24 Juli ingehaald vanaf den Nieuwen Weg. De leden worden verzocht hierby zooveel mogelijk tegenwoordig te zyn met of zonder verzierde rywielen. Het bestuur heeft het plan alleen den kop van den stoet te versleren en hier de groo te fiets te laten rijden. De rywielen moeten voor eigen rekening versierd worden. Vorts deelt de voorzitter nog mede, dat Zon dag 29 Augustus een Bedevaart wordt gehou den naar St. Adelbertus. Hierna volgde sluiting met den Chr. groet. Woensdagmiddag hadden wy ’n onderhoud met Roland de Palm, den bronsxleurigen, even flln- ken als welwillenden leider van de negen Cura- caosche verkenners, die in Huize St. Aloysius in de Elandstraat hun kwartier hebben opga slagen, om eens te vernemen, hoe de Jongelui zich in de nieuwe omgeving weten te schikken en welken Indruk de hoofdstad op hen heeft gemaakt. De vrees, dat de Jongelui eerst een periode van acclimatisatie zouden moeten doormaken, bleek volmaakt ongegrond. Integendeel! Zy voe len zich volkomen op hun gemak; met de pupil len van Huize St. Aloysius staan zy reeds op al- lerbesten voet en over de stad, zoowel als over de behandeling die zy daar ondervinden, heb ben zy niets dan lof. Zeer tevreden zyn zy ook over de slaapgele genheid en den kost in Huize St. Aloysius Naar wy van interne zyde vernamen, doet de eetlust van een Curacaoschen Verkenner niet onder voor dien van den spreekwoordelyken Holland- schen jongen. Het Nederlandsche eten scheelt trouwens slechts In onderdeden van dat wat in Curacao de pot schaft. Aan de Bedevaart naar O. L. Vrouw ter Nood kan door de kinderen van de drie parochies van Alkmaar worden deelgenomen als bruidje. Zy moeten zich daartoe opgeven bij de Eerw. Zusters op haar eigen school Tydens de bede vaart zullen de bruidjes onder voldoende lei ding der Eerw. Zusters staan. De totale onkosten voor de bruidjes bedragen 25 cent, welk bedrag by het opgeven op school moet worden voldaan. De ouders behoeven dan zelf niet voor een spoorkaartje voor de bruid jes te zorgen, de Eerw. Zusters zorgen voor het benoodigde aantal. Ouders, laat uw kinderen zooveel mogelyk als bruidje aan deze offlcieele Alkmaarsche Bedevaart deelnemen en gaat zelf ook mede naar Maria's genade-oord. De Veteranen hebben dit maal het niet tot een overwinning weten te brengen. Met 21 moesten zy het onderspit delven. Doordat zy by den aanvang met tien man waren, bood een Bergenaar zich aan, het elftal te completeeren, wat onder dank werd ge accepteerd. Een A.F.C.-er. Uilen naar Athene dragen zou het zyn, indien men 't wagen zou in Alkmaar bekendheid te geven aan de alom overbekende St. Fldells- Jeugd-Vereeniging. Iedereen kent ze zoo volkomen als z’n eigen naam. Hoe komt dat? Natuuriyk omdat iedereen er graag mee te doen heeft, en iedereen haar zoo sympathiek vindt daar zy met haar zegenrijken arbeid nooit biyft staan voor grenspaaltjes van elke Parochie in Alkmaar! Neen, zy is echt Katholiek, algemeen! St. Joseph, St. Domtnlcus en St. Laurentlus, zy vereert ze allen zonder aanzien van persoon in hun respectieve Parochianen, niemand, maar dan ook niemand uitsluitend van haar werkeiyke en Uefderyke bezorgdheid. Daarom moet zy altyd dag in dag uit zoo ge weldig werken en geven. Dynamisch zelfs! Misschien heeft ze daarom juist een haar zoo ge-eigenden Patroon gekozen, den H. Fidelis van Sigmaringen, ook zoo’n geweldenaar op dit terrein. Een Evangelisch Man, niets hebbend en alles bezittende, een soort broodvermenlgvuldl- gingsheillge Belofte van armoede en rijkdom van weldaden. Hoe kan dat? Ja, lieve lezer, daar schuilt het geheim. Waar halen ze 1 steeds maar vandaan? En toch heeft de Fldelis-vereeniglng geen Madame Sylvia in haar bestuur, die klompen goud op delft ,ult de aarde. Wel diept ze soms uit haar gangaliCn-kronkels gouden denkbeelden op, goud opbrengend en goud ultdeelend. Ditmaal voor een harer onder-afdeelingen de Jldelis-Verkennersgroep”. want zy geeft naar alle kanten, die arme Fidelis, als-maar geven. Een gouden denkbeeld? Ja, een gouden-Hor- loge-LoterU Voor tien centen koopt men tien kansen om zoo’n zuiver 18 karaats gouden tikkertje in z'n bezit te krijgen. Is dat effen wat? En dan t denkbeeld, t is van en voor Fidelis! In de etalage van den heer Pedroll, Lange- straat 10, ligt ’t gouden uurwerk reeds op U te wachten. t Roept U toe: ..Koopt van my de juiste se conde. waarop ik stil biyf staan, en.... *k vlieg zoo als onbetwist eigendom in je vestjeszak.” Talmt niet lang. Slechts een beperkt aantal lootjes zyn nog disponibel. Over korten tyd komt 1 horloge reeds onder 't beheer van No taris Verkade. wordt notarieel opgewonden, loopt notarieel af. acten worden opgemaakt, alles officieel. Houder van de seconde houder van t horloge! De. gelukkige winnaar of winnares den gouden buit naar huis1 Dus wel een feit, dat feesteiyk herdacht hoorde te worden. Er had zich dan ook kleine commissie uit de ouden van dagen vormd, die deze versiering verzorgd had. Omstreeks half negen reed de lange stoet 37 auto's, twee autobussen en den wagen mondvoorraad, weg. vergezeld van de I wenschen der achterbiyvenden. Nagenoeg 250 ouden van dagen maakten dezen zoo buitengewoon mooian tocht mede. Allereerst werd gereden over Haarlem naar tien „Ouden Deyl” onder Wassenaar, waar een verfrissching werd gebruikt. Al spoedig ging de tocht verder naar Den Haag, waar over het Binnenhof gereden werd, om vervolgens naar Scheveningen, het einddoel, te rijden. Hier was het Wiener Restaurant de pleisterplaats. Gauw een kop koffie met wat er by en een drie kwartier kon toen besteed worden om een en ander te bekyken, waar dankbaar gebruik van werd gemaakt. Kwart voor drie was er in genoemd café eejj gemeenschappeiyke maaltijd. Na afloop hier van nam de heer Smits, namens het comité uit de ouden van dagen, het woord en bedankte den heer Groot en mevr. Bammes voor al hun werken voor deze zoo gezellige en prettige toch ten Spr. zegt dat ^h een commissie heeft ge vormd om den heer Groot en mevr. Bammes op dezen tienden tocht te huldigen, doch deze huldiging moet uitgaan van de ouden van dagen zelf. Besloten werd den auto van den heer Groot te versieren en nog een klein cadeau aan te bieden. Een harteiyk hoera volgde, ter wijl de muziek een lang zullen ze leven speelde. Ook zegt spr. verder, had het comité vernomen dat de heer en mevr. Groot hun 35 jarige echt- vereeniglng herdachten. Spr. hoopt dat zij nog tal van jaren in gezondheid gespaard mogen blyven. De heer Groot dankt vervolgens het comité en hoopt nog vele jaren deze tochten te mogen organiseeren. (Applaus.) Spr. dankt ook namens zyn echtgenoote voor de lieve attentie om een bloemstuk hedenmorgen voor zyn huik te plaatsen. 1 i Vervolgens dankt spr. de autobezitters voor hun spontane medewerking, maar spr. hoopt dat het volgend jaar nog meerderen hun auto be schikbaar zullen stellen, opdat we 't dan zonder autobussen kunnen stellen. Hierna dankt mej. de wed. Bakker als oud ste deelneemster den heer Groot en mevr. Bammes voor al hun ozrgen en werken, om den ouden van dagen zooveel genoegen te doen. Beiden zyn voor déze tochten onmisbaar. Ten slotte sprak de heer Kostelyk eenige recht hartelijke woorden tot mevr. Bammes en den heer ‘Groot, maar spr. zegt daarbij terug te gaan naar iemand, die thuis biytt zitten en toch zoo ontzettend veel doet voor allen, namelijk de moeder van mevr. Bammes, Hiermede vestigen wy de aandacht van onze lezers op de in dit nummer voorkomende ad vertentie van de Alkmaar Packet, waarin de vertrekuren van de booten van den dienst Alk- jnaarAmsterdam worden geannonceerd. Tevens wijzen wij op de goedkoope uitstapjes, welke de Alkmaar Packet, zoowel voor wan delaars als voor fietsers organiseert, wy ont vingen een tweetal gidsjes toegezonden, waar in de verschillende tochten zyn aangegeven en inderdaad biykt daaruit, dat de Alkmaar Pac ket een serie tochtjes organiseert, waarby vanzelfsprekend ook gebruik gemaakt wordt van de" mooie booten der Packet, die goedkoop zyn, maar die toch ongetwyfeld voldoening dul- len schenken. Deze gidsjes, die overal verkrijgbaar zyn, bevelen wy in de belangstelling van onze lezers aan, daar er ongetwijfeld veel keus uit te maken is.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 12