ONS BLAD (.«irlte.i Linksche aanval bij Madrid gelukt zijn Gevechten bij Peiping opnieuw begonnen I i Het nieuws van heden zijn De controle om Spanje Japanners achten den toestand verscherpt Kard. Pacelli te Parijs ZOU Succesvolle opmarsch in vijf dagen DE BAROMETER JOH. LAUWERS PAYGLOr 3 ALKMAAR BUIKBANDEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER - TACK s Of VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DINSDAG 13 JULI 1937 No. JAARGANG Telegram van den H. Vader Fransche socialisten Een valse he overeenkomst? bijeen Weer heroverd? Het einde van den opstand men De bewapening ter zee l/ Ook succes in het Zuiden x; A Chineesche troepen naar het Noorden Engelsche leening aan Franco? De Kanya over zijn politiek Britsche bemoeiing voor Vrijdag gereed? Spionnage in Belgisch leger Aan de zijde der rechtschen acht het offensief thans vol komen geremd Verbetering der betrekkingen met de Kleine Entente mogelijk Het Fransche besluit inzake de waarnemers in de Pyreneeën te Londen medegedeeld Enkele sprekers wenschen een nieuwe Volksfrontregeering DIT NUMMER BESTAAT UIT 8 BLADZIJDEN f 2.50 Plechtige ontvangst in "het paleis van Kard. Verdier, Aartsbis schop van Parys F 4rSlet tweede kwartaal 1937 ia de werkloosheid gedaald beneden het peil van 1932. Geruchten omtrent de „Hunter** Tokio wenscht een regeling met plaatselijke autoriteiten, buiten de Nanking- regeering om ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20 a, ingez. med 40 a p. regel; idem op peg. één 55a p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de Héine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 Ook Amerika voert zestienduims- geschut in Belangrijke documenten te Luik gestolen iP I 1 240 NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD DERTIGSTE 4 N«r steeds soek* men naar sites Earhart. O O f** w. Carl Schurfcht «al als leider van bet Utreehtach StedeUJk Orchest optreden. Ook fc V S. voeren bet 18-duiimfeechat op ban nieawe schepen in. Over bet algemeen to men Inzake de Partfecbe hotelstaking optimistisch gestemd. Stand op Dinsdag 10 nor van.: 781.1 .Vorige eland: 76L2 De Groot-Moefti der Moslems, leider van een millioen Mohammedanen in Palestina, die protesteeren tegen een eventueele verdeeling van dit land. Minister Wang antwoordde om.: Het is inopportuun van uw kant te Informeeren naar de bewegingen van onze troepen op ons gebied, terwijl de Japansche troepen zich er vrijelijk verplaatsen. BRUSSEL. 12 Juli. (A. N. P.) De splonnage- affaire te Luik is ontdekt in de kazerne Fonck, waar het derde regiment artillerie te gelegerd. Naaste rh vlieger tracht van Moskoe naar San Francteeo te vliegen ever de Noordpool. De Kanya verklaarde, dat een verbetering der Hongaarsche betrekkingen met de Kleine En tente mogelijk is. De radio-altaending op de 815 M. golf heeft de aanvankelijke verwachting niet beschaamd. De toestand in Noord-China is verscherpt; sp- nteuw s<jn gevechten ftihim Japanners «te Chineesen uitgvbroken. 5LAOLI e MOSTERD EN AZIJN Het telegram was onderteekend door Mgr. Plzzardo. Tijdens zijn verblijf te Lisieux heeft de Kar- dlnaal-Staatssecretarte van de gelegenheid ge bruik gemaakt, om in persoonlijk contact te ko men met de Fransche Aartsbisschoppen en Bis schoppen, die .allen zonder uitzondering by de plechtigheden tegenwoordig waren. Z. Em. liet zich o. m. inlichten over de katholieke organi saties in Frankrijk in den laatsten tijd. Z. Em. was getroffen door het feit, dat tijdens de Het legercorps, dat te Val de Morillo was ge concentreerd, op 11 K M afstand ten Zuidoos ten van het gestelde doel, had gemeld, dat er In Brunete bijna geen verdedigende troepen meer waren. De te Brunete gemaakte krijgsgevange nen werden opgevangen op het oogenbllk, waar op zij te voorschijn kwamen uit de onderaard- sche schuilplaatsen, waarin zy dekking gezocht hadden tegen de bommen. De colonne, die zich van Brunete dat op ongeveer 20 Kif van Madrid ligt meester maakte, trok snel door het dorp heen, terwijl een andere colonne tot taak had de aankomst, van rechtsche verster kingen tegen te houden en te vertragen en de rechtschen, die in Villa Nueva de la Canada geconcentreerd lagen, daar vast te houden. Rondom deze stellingen werden uiterst hevige MADRID, 12 Juli. (Havas). Het plaatsje Brunete te op 6 Juli JJ. in handen van de linkschen gevallen. De nationalisten In Bru nete werden bij verrassing aangevallen, door dat hun aandacht den vorigen dag afge leid was in den sector van Aranjuez, ten westen van La Reina. De operatie werd met bijzonder groote snelheid uitgevoerd. Bij Andujar hebben de regeeringstroepen de Sierra de la Cruz in den sector Pennaroya be zet. Vier tegenaanvallen der rbchtachen werden vervolgens afgeslagen. Vliegtuigen der regee rtng hebben met succes het vliegveld van Gra nada en de vijandelijke stellingen by Motril en Bujalance gebombardeerd. nlers bezig waren verdedigingswerken in Bru nete aan te leggen. Behalve over hun stoottroe pen beschikten de linkschen by deze krygsver- richtingen over belangryke reserves uit den sec tor vair het Escorlaal. De Kardinaal-Legaat heeft Maandagmiddag ■•og een bezoek gebracht aan de beroemde ka thedraal van Chartres, waar een talrijke me nigte het middenschip vulde. Z.Em. werd ont vangen door den Bteschop, Mgr. Harscoult, die hem namens de wereldiyke en kerkelyke auto riteiten verwelkomde. Z.Em. begaf zich naar het altaar, waar de sluier van de H. Maagd wordt bewaard, en gaf vandaar zijn zegen aan de menigte. Daarop begaf hy zich naar de crypte, waar hij een bezoek bracht aan „de H. Maagd onder den grond”, en nam vervolgens •enige oogenbllkken rust, alvorens naar Parijs te vertrekken. SALAMANCA, 12 Juli. (Havas) Naar de mee- mng van den specialen verslaggever van Havas, oeteekent de dag van gisteren het einde der eerste phase van dezen tweeden strijd om Ma drid. Het commando der troepen van Franco te van meerung, dat het regeeringsoffensief thans volkomen te geremd. Het schat de verliezen van ten vyand by dezen stryd op ongeveer 10.000 oooden en gewonden. Eveneens wordt gemeld, dat de troepen van Franco in Btecaje in twee maanden tyds 9.130 vierkante kilometer grond gebied, 1200 KM. verkeen- en 425 KJd. spoor wegen hebben veroverd. Nader wordt gemeld, dat Eden in zijn verklaring heeft medegedeeld, dat de Brit sche regeering in ieder geval vóór of op Vrijdag de commissie voor de niet-inmen- ging verslag over de besprekingen zal uit brengen. In het Belgische leger is oen geval van splsn- nage ontdekt. Do Belgische minister van Jastitie. De Is Tt- leye, heeft zijn ontslag aangeboden. *9 BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR Telefoon Administratie 4330, Redactie 4220 ABONNEMENTSPRIJS Per kwartaal voor Alkmaar Voor buiten Alkmaar a Dagblad uitgegeven door de N-V. Drukkerij De Spaamestad Haarlem Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 booger „De H. Vader, die van naby Uw gelukkigen tocht gadeslaat en de triumfale ontvangst, welke Uwer Eminentie te bereid door de Kerkelyke en thirgeriyke autoriteiten, Sn door da groote me nigten, op den beminden grond van Frankrijk, dankt uit zyn geheele hart den Koning der Hemelen en de Onbevlekte Maagd, die U zicht baar bystonden en begeleidden naar het glo rierijke graf te Lteieux, opdat, versterkt door de tegenwoordigheid van den Legaat a latere, met temeer aandrang het smeekgebed van zooveel vleien ten hemel moge stijgen, smeekend om den overvloed van goddelyke genade voor de ontzaglijke nooden der Kerk. Z. H. hernieuwt ?yn Apostoltechen Zegen, als een teeken van vertroosting en een onderpand van hemelsche gunst." i i 1 richtingen hebben zich verbonden de politiek der Regeering te steunen. De Minister van Financiën Kaja, heeft bekend gemaakt, dat den gebeurtenissen ten spyt, de Regeertng vast be sloten is den wisselkoers van den Yen te hand haven op 1 sh. 2 pence en besloten heeft de banken en flnancieele instelling uit te noodlgen haar streven te steunen. .^4' Op bet Fransche soeiaitoten-eongres gingen temmen op tegen de regeoring-Chaatemps. -VOETVERZORGING MABDAUMBNSTRI» TIL 1447 Protest van de gepensionneerde leden van Et. Raphna tegen do penstoenkorting. aanzien van het toezicht in de Pyreneeën de volledige goedkeuring der Britsche regeertng had. heeft Eden in het Lagerhuis geantwoord, dat Lord Plymouth reeds uiteengezet heeft, dat ae houding van Frankrijk naar de meenlng der regeertng redelijk is, gezien het gebeurde aan de Fortugeesche grens. Bovendien, aldus Eoen, blijft de Pyreneeëngrens gesloten. Ik ben van meenlng. dat de Fransche regeertng het recht had dezelfde maatregelen te nemen als óe Portugeesche. Verder heeft Eden verklaard, dat de Britsche regeering zich druk bezig houdt met de op dracht, haar toevertrouwd door de commissie ”Oor de nlet-lnmenglng, inhoudende het zoeken naar een oplossing voor de bestaande situatie. Hy seiae thans liever geen mededeelingen te doen over afzonderiyke punten, die betrekking nebben op het beginsel der nlet-lnmenglng in zyn geheel. Hoewel de regeering aich bewust te van de moetiykheld harer taak en van het lelt, dat de vervulling moet afhangen van een veel grootere Internationale samenwerking, achtte de regeering het haar plicht de opdracht te aanvaarden. De regeering beseft, dat het vraagstuk dringend te. zy heeft het voornemen deze week de commissie voor de nlet-inmen- gmg verslag uit te brengen. Hy voegde hieraan toe, dat de Japanaeha regeertng vastbesloten la toet incident ta iocaUseeren, en het daa wil regelen met de Piaatoelfjke autoriteiten, ronder er de re geering te Nanking in te kennen. wereldtentoonsteïïïngniïmTïonHerd katholieke congressen zullen worden gehouden. Op het oogenbllk, dat driehonderdduizend Franschen by de basiliek te Llsleux neerknielden, demon streerden dertigduizend katholieke gymnasten te Parijs. De prelaten wezen op de welgezinde houding oer burgeriyke autoriteiten, die rhlk een orga nisatie mogeiyk maakte. De inneming van Villa Nueva de la Cana da elschte gerulmen tyd. Op 8 Juli daarop volgend vielen versche troepen Los Llanos aan en veroverden de plaats, welke een do- mlneerende stelling vormt en tydens den nieuwen opmarsch in staat stelde de dorpen Mosquito, Romanillos en Castillo de Villa Franca in te nemen. Twee electrtsche treinen zijn te Valencia tus- schen de stations Le Canana en El Pla met elkander in botsing gekomen. Twee en twintig personen werden gewond. Er zouden ook doo- den zyn gevallen. Uit Peiping wordt gemeld dat 85.000 man troepen van de Chineesche centrale regee rtng naar Noord-China onderweg zijn, blijk baar om zich aan de grenzen der provincia Ho Pel te legeren. Voorts zyn 160.000 man Chineesche troe pen samengetrokken langs den spoorweg van Loenghal. Aanwezig waren o. a. Kardinaal Baudrlllart. de Pauseiyke Nuntius te Parijs, Mgr. Valeri, verschillende prelaten en voorts generaal de Castelnau, president der Fédératlon Cathollque Na afloop van het diner werd een grootsche ontvangst gehouden In het paleis van den Aartsbisschop van Parys. De rechtsche troepen hebben volgens mede deelingen der nationalisten de stellingen ver overd, die de regeeringstroepen bezet hielden ten Noord-Westen van Albarraein, benevens eenlge stellingen ten Oosten van dit dorp. BOEDAPEöT, 12 Juli (Havas). De Hongaar- sche minister Bultenlandsche Zaken, De Kanya. heeftden hootdredacteur van het Joego-Slavteche blad „Vreme” ren Interview toegestaan, waarin hy ojn. verklaarde: ^Hon garije zou zijn rechtsgeiykheld in de bewape- ningskwestie willen hervinden na vriend- schappeiyke besprekingen De minister voeg de hieraan toe: ..Hongarije Is een onafhanke- UJke staat, evenals Joego-Slavië.” Voorts zeide de minister, dat Hongarije trouw zal blyver. aan zyn Itallaansche en Oostem-yksche vrien den, met wie de banden kortelings nauwer aangehaald zijn, en zyn vriendschappeiyke be trekkingen met Duitschland zal het handha ven op grond van de gemeenschappelijke be langen met dit land. Volgens berichten uit Kstramadura hebben de regeeringstroepen daar verschillende plaat sen bezet. Het dorp Rena. dat ook bezet te. u het tooneel van een verbitterden stryd ga weest. De nationalisten boden wanhopig ta Het hoofdkwartier van generaal Franco spreekt het in het buitenland verspreide bericht tegen, volgens hetwelk generaal Franco tot den graaf van Covadonga tele grammen zou hebben gericht, waarin hij hem uitnoodigt naar het „Spanje der na tionalisten” terug te keeren. De Britsche minister Eden heeft in het La gerhuis medegedeeld, dat de Britsche regee rtng geen geloof, hecht aan da beweringen der Spaansche nationalisten, volgens welke het Britsche oorlogsschip .Hunter” in de Spean- sche territoriale wateren door een mijn zou zjjn beschadigd. Eden voegde hier aan toe, dat geen nieuwe briefwisseling tusseben de Brit sche regeering en het bewind van Franco te gevoerd. Het Chineesche ministerie van Buiten- landsche Zaken deelt mede, dat de Japan sche ambassade vanmiddag een memoran- dum te toegezonden, waarin met nadruk wordt verklaard, dat geen overeenkomst in Noord-China als geldig en bindend wordt beschouwd, indien zy niet de toestemming van de Chineesche centrale regeering beeft ontvangen. Z.£m. Kardinaal Pacelli woonde als Pauselijk Legaat de opening van het Eucha ristisch Congres te Lisieux bü. Een overzicht tijdens de plechtigheid voor de nieuwe kathedraal TIRANA, 12 Juli (Stefani). De vier voor naamste schuldigen voor de opstandige ‘bewe ging van Argyro Kastro in Albanië, die door het gerechtshof voor politieke misdaden ter dood waren veroordeeld, zyn intusschen te rechtgesteld. PARIJS, 12 Juli. (Havas.) Z.Em. Kardi naal Pacelli, de Pauaeiyke Legaat by de plechtigheden te Lisieux, te heden naar Pa rite teruggekeerd. Met zyn^evolg heeft de Kardinaal aangezeten aan een diner, dat Kardinaal Verdier, de Aartsbisschop van Parijs, te zyner eer had aangericht. In Chineesche kringen acht men deze lezing onwaarschyniyk op grond van de stemming by het 29ste leger. In Chineesche legerkrlngen wordt zelfs verklaard, dat een dergelyke overeenkomst slechts geteekend kan zyn door personen, die geen officieele opdracht hebben gehad, of hoogverraderiyke bedoelingen hebben gehad. He* Fransche bealalt Inzake de waarnemen te de Pyreneeën la te Londen medegedeeld. Eden heeft medegedeeld, da* de Britsche non-teter- rentie-bemoeiing voer of op Vrijdag an. gereed isl zijn. De Japansche zaakgelastigde, Hitara, en de Japansche militaire en vlootattaché’s te Nan king hebben een bezoek gebracht aan den Chl- neeschen minister van Bultenlandsche Zaken, Wang Tsjoeng Hoei, wien zy inlichtingen vroe gen over de bewegingen der Chineesche regee- lingstroepen en wien zy verklaarden, dat Japan VOU antwoorden op ieder gebaar van Nanking, dat een bevredigende regeling van-het Incident van Loekoetsjau zou kunnen belemmeren. Mgr. Tardini overhandigde aan Kard. Pa ft 111. by diens aankomst te Parijs, het volgende telegram van het Vaticaan: Troepen nationalisten, die gealarmeerd waren, naderden langs de wegen van hun achterland,' maar de luchtstrydkrachten der regeering be stookten hen voortdurend, evenals de gezonden vrachtwagons en convooien.’ LONDEN, 12 Juli. (Reuter) De minister van Bultenlandsche Zaken Eden te vanmorgen uit Southampton, waar hy aan boord van het jacht „princess” den nacht heeft doorgebracht, in Txmden teruggekeerd. Lord Plymouth, de voorzitter van de oom- mtesle voor de nlet-lnmenglng, heeft vanmid dag op het Foreign Office den Franschen am bassadeur, Corbin, ontvangen. Deze overhan digde hem een mededeeling, waarin de Fran- sche regeering kennis geeft van het reeds aan- gekondigde besluit, dat zy met ingang van Dinsdag den internationalen ambtenaren van het contröle-steteel der Londensche commissie niet lange: de faciliteiten kan toestaan, die zy tevoren genoten. In overeenstemming met de Zaterdag jl. ge publiceerde verklaring van het Ministerie van Bultenlandsche Zaken, zal deze maatregel slechts van kracht worden, wanneer de op 9 Juli door den Franschen vertegenwoordiger in bet nlet-inmengingscomlté gestelde voorwaar den niet zullen zyn vervuld. In dit verband stelt men er prys op er nogmaals op te wyzen, dat de niet-inmengingsverplichtingen van Frankrijk blijven bestaan. Het zenden van vrywilligers, vapenmunitie en gelden biyft verboden. Meer In het algemeen bUJven alle verboden, uitge vaardigd by de niet-lnmenglngsovereenkomst. van kracht. Op de vraag of het Fransche besluit ten Da Bnlra zouden te den sector Stem df Gnn- darrama eenlge overwinningen hebben behaald De Japansche voorwaarden hebben niet een wapenstilstand, maar een definitieve regeling *sn den toestand in Noord-China ten doel, want het betreft een zuiver Chlneesch-Japan sche aangelegenheid. De Japansche regeering zal al het mogeiyke doen om een conflict te voorkomen, doch de militaire overeenkomsten T»n den zomer van 1936 zouden geschonden worden, indien de troepen der centrale regee rtng In Hopel en Tsjahar zouden binnendrin gen. De toestand zou daardoor buitengewoon ernstig worden. Prins Konoye heeft te Tokio zestig vertegen woordigers der politieke partyen bijeengeroepen en hun lp tegenwoordigheid van de kabinets leden een uiteenzetting gegeven van den toe stand. Na deze byeenkomst legden de vertegen woordigers een eed af. krachtig de politiek der Regeering te zullen steunen. De woordvoerder van het ministerie van Bul- «er.landsche Zaken te Tokio heeft medegedeeld, cat Hldaka, raadsheer van de ambassade In China, geweigerd beeft een protest van de ru-" geering te Nanking ten aanzien van het Inci dent by Loekoesjau in ontvangst te nemen. MARSEILLE, 12 Juli. (Havas). Hedenmor gen heeft Graziani de vergadering van het Fransche socialistische congres geopend. Malroux oefende critlek uit op de deelne ming der socialisten aan de regeering. Ziromskl gaf als zyn meenlng te kennen, dat thans het uur ernstig te. Het land, aldus verklaart hy, moet binnen zoo kort mogelyken tyd opnieuw een volksfrontregeering hebben, wy zullen daartoe komen door een zoodanig klimaat te wekken, dat Chautemps gedwongen zal zyn terug te trekken. Bpr. sloot burgerlijke elementen niet uit, welke loyaal het program van het volksfront aanvaarden. De nieuwe regeering zal echter nauw moeten samenwer ken met de C. O. T. en op de massa moeten steunen. Men moet niet gelooven, dat een terugtrek ken der socialisten een verbreken van het volksfront zou beteekenen. Het zou er de red- dlilg van zyn. Grumbach bracht vervolgens in herinnering, dat.de nationale raad met zeer groote meer derheid zich had uitgesproken ten gunste van deelneming aan de regeering. I. Een kast, waarin belangrijke documenten lagen, was opengebroken, en de Inhoud ontvreemd. De vermoedeiyke dader te voortvluchtig. Men denkt, dat hy te uitgeweken naar een naburig land, voor welks rekening hy heeft gewerkt. Volgens inlichtingen nit de City van Londen, heeft oen groep particulieren het bewind van Franco vandaag een leening van veertig millioen pond sterling toege staan. Deze leening geschiedt onafhankelijk van het crediet van vijftig millioen, dat den autoriteiten te Burgos onlangs is verstrekt, om haar in de gelegenheid te stellen ne- WASHINGTON, 12 JulL (Reuter). Het Ame- rikaansche departement van Bulten landwhe Zaken deelt mede, dat de twee nieuwe slag schepen, die op stapel zijn gezet, gewapend 'uilen worden met geschut van zestien duim Uit besluit, aldus het departement, te met weerzin genomen, doch de regeering te tot de slotsom moeten komen, dat andere regeerln- «jen zich niet hebben willen verplichten tot het Ds gestolen documenten waren opgeborgen in een kast, welke geplaatst was In het bureau van den staf. - Het slot van de kast was ver nield. Behalve documenten werd ook oen bedrag aan geld medegenomen. De aucUteur-mlMtair werd dadelijk verwittigd. HU stelde direct een onderzoek in en liet appèl houden, waarby bleek, dat een brigadier (kor poraal) ontbrak. Deze man wordt er van verdacht de agent te zyn van een buitenlandschen splonnage- dienst. Daar men vermoedt, dat er ook burgers b(j de zaak zijn betrokken, houdt ook het parket van Luik zich met de aangelegenheid bezig. Den 9en Juli ondernamen de rechtschen te genaanvallen, om. op runete, terwyi in het Westen de linksche troepen Villa Nueva del Fardillo bedreigden. Op 10 Juli werd de tegen stand van de rechtschen op alle punten en vooral voor Madrid krachtiger, zy gingen tot den tegenaanval over, maar de regeringstroe pen wisten zich In hun stellingen te handhaven. Op 11 Juli, na een reeks achtereenvolgens afge slagen aanvallen, trokken de linkschen Villa Nueva del Pardillo binnen. Het Japansche hoofdkwartier te Tientsin meldt, dat de toestand In Noord-China ver scherpt is door het jongste optreden der Chi neesche troepen. De Japanners hebben acht tien dooden en veertig gewonden verloren. Volgens de opvatting der Japanners te daar mede de Zondag gesloten overeenkomst een zijdig door de Chineezen geschonden. De pers meldt uit Peiping, dat zeven Japan ners zyn gearresteerd. Generaal Katsoeki, de nieuwe opperbevelhebber der troepen in Noord China, zal zich via Hslnklng naar Tientsin be geven, om er ruggespraak te voeren met den opperbevelhebber van het Kwantoengleger. PEIPING, 12 JulL (D. N. B.). Uit de richting van Wan Ping Sien was vanavond om tien uur (Ch. tijd) weer krijgsrumoer te hooren. De ge vechten tusschen Japanners en Chi neezen zijn opnieuw begonnen. Naar men hier opnieuw mededeelt, moeten sterke Japansche strijdkrach ten uit Mandsjoekwo te Tientsin zijn aangekomen. Boven Wan Ping Sien en Peiping heeft men Japansche vliegtuigen wasugenomen. De Japansche militairs kringen houden staande, dat de autoriteiten van Ho Pel en Tsjahar de Japansche eischen hebben IngewlL Ugd. Deze eischen hadden betrekking op: de terugtrekking der Chineesche troepen uit het gebied van de Marco Polo-brug; verontschuldigingen voor de Incidenten; bestraffing van de voor de Incidenten verant woordelijke personen; ten uitvoerlegging van verdedigingsmaatrege len tegen het communisme; en onderdrukking der anti-Japansche agitatie. LU ut, 12 Juli. (Belga). In de kazerne van het regiment artillerie alhier te een ge val van spionnage ontdekt. Belangrijke do cumenten zyn gestolen. De vermoedeiyke da der te op de vlucht geslagen. Betreffende betrekkingen met de Kleine Entente zeide De Kanya: „Talrijke ge schillen bestaan nog, maar het sou moge- Wk zyn met goeden wil te komen tot practlsche relaties." ■’r - -

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 1