Stadsnieuws s 1 Win. Rook TRIUMPH del cent sigaret die U kent als de beste! Eau de Gdcgue ii Juli Nassau Tax tel.3545 w Alkmaar, nooitj 1 AJ de goede gervoonte Kabaal in den nacht Weerbericht AGENDA Radioprogramma Groote ritten - speciale tarieven Zondag 18 Juli 1937 ADRES AAN B. EN W. R.K. Bakkerspatroons OUDORP EGMOND AAN ZEE D.A.W. KAMPIOEN UIT DEN OMTREK HARENKARSPEL BERGEN SCHOORL speare HEILOO Alkmaar onder water St. Jozefgezellen LANGENDIJK TUITJENHORN Geslaagd K.J.C. (Cohort St. Laurentius) K( De Alcmaria-veteranen in actie Het openluchtspel ging niet door de Bede- zo Begrafenis van een woonwagen bewoner Noord-Hollandsch Landbouw er ed iet N.V. Een veld met internationale be zetting De Parochieele Sportdag en nog wat ZONDAG DE CRACKS OP DE ALKMAARSCHE BAAN TOELATINGSEXAMEN HANDELSSCHOOL ALKMAARSCHE BEDEVAART NAAR O. L. VR. TER NOOD J van De R.K. Volksbond en ▼aart Heiloo Onbekende zwerver smijt vijf groote spiegelruiten van V. en D. aan gruizels Duizendste lid van het B.K.Z. Meisjescongregatie der beide Dominicanerparochies Geen koffer wordt gepakt en geen reis gemaakt zonder '4711' Overal ter wereld gaat dat zool Dat zijn zoo van die ongeschreven wetten, die nooit gemaakt zijn, maar die iedereen, die de levenskunst ver staat, voor zichzelf ontdekt. Van afd. 3 van den K.N.Z.B. DE KAASMARKT -» Mendelssohn’s muziek bij „Een zomernachtdroom” van Shake- VRIJDAG 16 JULI 1937 ZATERDAG 17 JULI 3723 „yan 7 uur wordt het Triduum om Jan Bouws. ter zooveel mogeiyk allen DE SECRETARIS. die moest opmer- AL voor heer naar Heiloo. besturen van Ietwat gunstiger weersgesteldheid de toe- der geloovigen aanmerkelijk grooter zal Pijnenburg— -1 met Voor het Mercuriusdiploma slaagde te Am sterdam de heer A. A. J. Bernards, alhier. gelezen van Erwtenbloesem tot Hermia en He lena. Zijn zuster Fanny vertelt later, hoe zij Naar men ons mededeelt, zal op 7 September a.s. in Alkmaar een gewestelijke dag worden gehouden voor N.-Holland van de R. K. Bak kerspa troonsvereeniging. Deze landelijke organisatie telt op het oogen- blik reeds 3000 leden en is de grootste op dit terrein. De afdeeling Alkmaar stelde als candidaat voor het hoofdbestuur den heer G. J. W. Goes. die van Dienstplicht Van de lichting 1938 zijn tot buitengewoon dienstplichtige bestemd de hee- ren Petrus Baltus, Gerardus Petrus v. Berkum, Dirk Hes, Pier Piersma. Jan Pronk. Gerardus Reus en tot gewoon dienstplichtige de heeren Cornells Jacobus Kloosterboer, Hendrik Tolsma en Wlllebrordus Martlnus Vogelpoel. GK CO1 Wy vertrouwen dat de gezellen a.s. Zondag deelnemen aan de groote Alkmaarsche bede vaart naar O. L. Vrouw ter Nood. ZU worden om kwart over tien bij de kapel te Heiloo ver wacht om gezamenlijk de Hoogmis by te wo nen. in de processie wordt onze vlag meege dragen. Door 'n overwinning met 3—0 op de „Friseche Morgen" uit Den Helder, welke wedstrijd gis terenavond In Den Helder gespeeld werd, be haalden de Alkmaarsche Weterratten het kam pioenschap van afd. 3 van hen K.N.Z.B. Si de e h g h en Die- Kllnk strijd, zoo’n Zon op v.m. 4.55 onder n.m. 9.15. Licht op n.m. 9.45. Maan op n.m. 3.13 onder n.m. 12.13. Volle Maan 23 Juli. 1 goe epl Th per sen I der pen zjjn ov vn ga da SUI de je gei wx je v vi m di zi I 1 1 1 c V I V z P. C. Annie ir ■4 L h ope J Br klei VOOI met was elke wij vaal Ook Alkmaar heeft een deel zy het geen groot gehad van het noodweer, dat Donder dag in den vooravond ons land geteisterd heeft. Omstreeks half zeven zoodat in de huisksmïi ken moesten worderf I mei viel het water Ani een hoosachtige wjd Tevens vekzoekt hl) U te willeiï bevorderen, dat voor de werkloozen ook aardappelen, het hoofd bestanddeel van den maaltijd der werkloozen, ter beschikking worden gesteld op gelijken voet als thans voor groenten geldend is. Hoogachtend. H. HABIECHT, secr. Zondag as onze langverwachte fietstocht naar Volendam. Precies 11 uur vertrek vanaf het Gezellenge bouw Verdronkenoord. Iedere K. J. C -er ei Kruisvaarder. In het bezit leeftijden had hy met zyn familie allé'rollen Eervol ontslag verleend. Aan den heer Dj. Kappenburg, volontair ter gemeente-secretarie, alhier, is op zyn verzoek wegens vertrek naar s Hertogenbosch eervol ontslag uit zyn functie verleend. werd het nachtdonker. Iers de lampen aangesto- Van den loodblauwen he- let stroomen neer, terwyi alles deed schudden. Het weerlicht was fel. en een paar zware sla gen brachten schrik en ontsteltenis. Gelukkig bleef het daarby De bui was vry spoedig overgedreven. De schade beperkte zich tot een aantal on- dergeloopen straten en lekkages in de huizen. Het Spoorkwartier, de Laat, de Emmastraat. Overdiepad en wellicht nog heel wat méér buurten waren tot groot vermaak van de jeugd, omgetooverd in ietwat modderige vyvers. Toen het echter ophield met regenen, deden de rio len hun plicht weer en het leed was gauw ver geten. In de Ridderstraat weigerde een riool geheel den dienst en vemjglde daardoor een stuk trot toir. volkomen met den Mldzómemachtdroom waren opgegroeid. De 1ste kennismaking met ’t werk had hem echter alleen tot de zoo beroemd ge worden Ouverture aangezet, waarin op mees- teriyke wyze de sprookjesstemming van ’t stuk wordt opgeroepen. Tot deze gelukkige inspiratie werkte zyn om geving (en dit is i. v. m. de Bergensche opvoe ring zeker van belang) wel uitermate' mee. Se dert een jaar toch woonde de familie in een prachtig heerenhuls in de Leipzigerstras$e. Achter dit huis nu was een uitgestrekte tuin, of. zooals de moeder van Felix het beschryft: ..een waar park, met mooie boomen. een stuk veld, grasperken en een hoogst aangename zo merwoning). De mooie zomer van 1826, deze sprookjesachtige *sfeer van den tuin, het stuk zelf, dat alles moest den gevoeligen jongen In- spireeren tot dit onvergankeiyke werk. Nog in hetzelfde jaar bewerkte h(j het voor piano vier handig en speelde hy het met Fanny voor den beroemden Moscheles. Het verbreidde zich snel door de concertzalen. Als de 20-jarige componist in 1828 in Londen is, staat zijn Ou verture als 1ste. nummer op het programma. Wonderiyk genoeg heeft Mendelssohn het al die Jaren by zyn Ouverture gelaten. Tot dat in 1843 de Pruisische Koning. na de misluk te opvoering van Medea, den Mldzomernacht- droom onder Tieck wil laten opvoeren. Voor deze opvoering in October schryft Mendelssohn de volgende 12 nummers, die tie tegenwoordige partituur bevat. Een levendige beschryvlng er van geeft Fanny aan haar zuster (Zie: ..die fa milie Mendelssohn" door S. Hensel). Als eerst het tooneel by den fynen Marsch door hen (de Elfen) gevuld wordt, is het werkeiyk een too- verachtig oogenbllk. Het mooiste echter in het heele stuk, het eenige, dat op mij by het lezen geen enkelen keer zoo'n aangrijpenden indruk gemaakt had. is de laatste scène, nadat het Hof zich met den prachtigen Huwelyksmarsch ver- wyderd heeft, die nu al zachter en verder weg klinkt en plotseling in het thema van de Ouver ture valt, terwyl terzelfder tyd Puck en de Elfen weer de verlaten ruimte betreden, ik zeg je. dat is om te huilen zoo mooi. De tusschen- spelen zyn ware meesterstukken en werden in de grootste volmaaktheid uitgevoerd. Nog nooit heb ik een orkest zoo pianissimo hooren spe len. De drie middelste bedryven zyn slechts door muziek gescheiden; het doek valt niet, na het 2de komt een wonderschoon stuk, dat het zoeken van Hermia naar Lysander uitdrukt en dan plotseling in de dwaze Burleske omslaat, terwyl tegelykertyd op de hoogte in het bosch de handwerkslieden verschynen, die door hun uitgelaten manier van doen hun waardeering voor het mooie der natuur uitdrukken; dat is een onweerstaanbaar bespottelijk moment.” De muziek, die Felix Mendelssohn by Sha kespeare's Midzomemachtdroom schreef, is in den loop van de laatste eeuw een onmisbaar deel by de opvoering er van geworden; ze valt er niet van weg te denken, evenmin als de mu ziek van Bizet by Daudets .X.’Arléslenne" en van Grieg by Ibsens ..Peer Gynt”. Een nage slacht moge standbeelden voor hem oprichten en weer neerhalen, door deze muziek schiep Mendelssohn zelf een monument, dat onvergan- keiyk is. Het volgende adres werd aan B. W. gezonden Namens den Alkmaarschèn Bestuurders Bond, verzoekt ondergeteekende Uw College beleefd wel die maatregelen te willen treffen waardoor voor komen wordt, dat de werkloozen meerdere malen tevergeefs by. de Gemeentelijke Groenten Cen trale om groente vragen. tot de eerste Gert Adolf. W. Wegens de onweersbuien. <üe gisterenavond vóór den aanvang van het Openluchtspel van Broeder Theophile onze omgeving teisterden, is het spel niet doorgegaan. Er zal met de opvoering gewacht worden tot het weer eenigszlns geschikt is. Tydig zal een en ander in de stad bekend gemaakt worden Als het weer blyft zooals het nu Is. gaat de uitvoering vanavond ook niet door. Mocht het van een goeie fiets, is welkom. Aangeraden wordt een flink aantal boterham metjes mee te nemen. En dan. jongens, knoop dit goeo in je ooren. dat Je den gehotlen tocht K J. C.-er bent, dus van onberlspe'.yk gedrag. Dan zyn wy er van overtuigd, dat deze tocht goed zal slagen en dat we voor de buitenstaan ders iets beteekenen. Voor Christus onzen Koning. God wil het. pastorie der St. Josephkerk. worden deze kos teloos naar Heiloo vervoerd. Vervolgens raden wy de leden aan zich zoo spoedig movelyk van spoorkaartjes te voor zien waardoor zij de goede regeling zeer hel pen bevorderen en tevens verzekerd zyn deze bedevaart per spoor te kunnen medemaken. Reeds heden zyn deze kaartjes by de drie parochiekerken en by de firma Kohne, Ver dronken Oord en F. Savenije, Koorstraat, ver krijgbaar. Nog zij gemeld dat do algemeen^ inter.tie l«' „Om door Maria's voorspraak te verkrygen het einde der Christenvervolging in Rusland, Spanje en Duitschland.” Wij vertrouwen, dat vele leden aan dezen oproep gehoor zullen geven en nu eens zullen toonen dat het ernst is. vooral nu als alge- meene intentie bovenstaande gekozen is. het geen toch kan bijdragen dat de rust en saam- hoorlgheid in die landen kan terugkeeren, wat immers een mooie daad van christelijke naas tenliefde is. Dus vrienden, bedevaart. Wel een byzonderé sensatie beleefde vannacht omstreeks kwart voor een de heer Roobeek. die juist met de zonneschermen van zyn winkel op Laat bezig was en een juffrouw, die op weg naar een apotheek was en In de Ridderstraat liep. Eerstgenoemde zag een grooten zwaren man zich voor het groot^ winkelpand van Vroom en Dreesmann ophouden en plotseling met forsche zwaaien steenen werpen door de groote spiegel ruiten dier firma aan den Laatkant. De juffrouw zag het gooien niet, maar hoorde het lawaai en zag onmiddeliyk daarop een man om den hoek van de Ridderstraat komen, waarby zy de ge legenheid had. hem nauwkeurig op te nemen. De heer Roobeek snelde naar de telefoon om de politie te waarschuwen, die onmiddeliyk op onderzoek uit toog en in het Kennemerpark een man aanhield, die op een bank zat en volkomen aan het signalement beantwoordde. Tusschen een paar agenten in werd hy naar het politie bureau gebracht, waar hy door de Juffrouw per tinent werd herkend als de man. die de ruiten had ingegooid De man zelf gedroeg zich zeer eigenaardig, ontkende alles, gaf vreemde ant woorden en later heelemaal geen antwoord meer, gaf een valschen naam op en zei in Rotterdam te Wonen. De politie zit nu voor de taak uit te visschen. wie deze vreemde man is Dit zyn de nuchtere feiten, maar het ligt voor de hand, dat het publiek de zaak niet zoo nuch ter opneemt en het geval als een eerste klas sen satie beschouwd. Den geheelen morgen dromde men dan ook voor V. en D. samen om de ravage in oogenschouw te nemen en allerlei fantastische verhalen te verzinnen, die meestal met de wer- keiykheid niet veel gemeen hebben. Maar zoo gaat het eenmaal, men maakt' de zaak graag wat interessanter dan ze is. Dat de omwonenden, die door het glasgerin kel wefflen opgeschrikt, by die ruitentlkkery hun hart vast hielden, laat zich denken. Het zou immers best kunnen zyn, dat de dader aan de ruiten van V. en D. niet genoeg had en ook an dere token met zyn steenen presentjes wilde be denken. Gelukkig kwam het niet zoo ver. De aangerichte schade is uiteraard zeer groot, maar ze wordt door verzekering gedekt. Alleen vreezen we. dat vanmorgen meer naar de ka potte ruiten en de tydeiyk aangebrachte plan ken is gekeken, dan haar de daarachter uitge stalde koopjes. Hedenavond komen de Alcmaria-veteranen weer eens in het veld om ditmaal den strijd aan te binden tegen een elftal van Gemeente ambtenaren van Purmerend. Het belooft een aardige ontmoeting te wor den en de Alcmaria-veteranen komen met hun sterkste elftal uit. De opbrengst van dezen wedstryd de en- tréeprijs is 10 cent komt ten goede aan het Alcmaria Jubileumfonds. De directie deelt mede, dat het voor de re organisatie vereischte aantal 6 pet. cumulatief preferente aandeelen tydig is ingeleverd. Maatregelen zijn genomen, opdat zoo spoedig mogeiyk de acte der statutenwijziging kan worden gepasseerd. Schoorl's Gemengd Koor Bovengenoemd koor, dat onder leiding staat van den heer Corn. Jonker, uit Alkmaar, aal Zondagmid dag te half drie zingen in de A.VJl.O.-studio te Hilversum. Geslaagd. Voor het op 23 en 34 Juni te Amsterdam gehouden examen slaagde het Mercurius-dlploma Boekhouden de J. H. N. Wilken te Heiloo. op trai- nlngsavonden. Besloten wordt dit voortaan onmogeiyk te maken en te zorgen .dat de leden in een beteren toestand op het veld komen. Naar aanleiding van een vraag merkte de voorzitter op. dat men met het oog op de fi- nancleele draagkracht der athletiekclub geen voorwerker uit de katholieke sportwereld kon krygen. De heer Hofman was bereid om de club te helpen, wat zeker zeer op prys moet worden gesteld. Hierna sluiting. Kosteloos rijwielbelastingplaatje Degenen, die meenen in aanmerking te komen voor een kosteloos rijwielbelastingplaatje, kunnen zich vervoegen by den dienstgeleider der Directe Belastingen te Koedyk, Hoomscheweg 14 (Zes- wielen), op 19. 20. 21. 22 en 23 Juli, telkens des avonds van 7A uur. Dan zyn er de op het programma een omnium DerksenPronk en BuchlyBeukers, Derksen zijn krachten zal moeten treeren en een twaalftal amateurs en nieu welingen ryden een 100 ronden-race. Het zy?.i Groot. Schipper. Evers. Th. Pronk. Tel, Boer- koel. Bosma, Groenewoud. Kramer, Schellin- Uerhout, Hollebeek. Eenhoorn en Nljzing. Men ziet, ook bet voorprogramma is met zorg vastgesteld, zoodat er Zondagavond op de Alkmaarsche Wielerbaan een werkelijk eerste klas-programma verreden zal worden, een programma, dat natuurlyk een uitverkocht huis zal trekken. Paardensport Hoewel men aanvankelyk de hoop scheen te hebben opgegTven op het sportterrein, alhier, nog ooit kortebaan-dra- verljen te mogen aanschouwen, bestaat er toch zeer groote kans, dat dit binnenkort we derom zaJ gebeuren. Op initiatief van enkele inwoners-paarden- sportlleihebbers, en met medewerking van de vereenlging vor kortebaan-draverijen, die van den burgemeester reeds toestemming' ontving, zullen hoogstwaarschyniyk zeer spoedig enkele courses worden verreden. Men is van oordeel, dat door tot standko- ming van den afsluitdijk de deelneming en het bezoek aanmerkelijk hooger zal zyn dan vroeger. Na het wlelerfeest van Zaterdag j.l. op den weg, zal Zondag as. op de Alkmaarsche Wielerbaan een tweede wielerfestyn worden gehouden, dat op zyn gebied minstens even Interessant zal zyn. Geen clubwedstryd. gein trainingsavond. maar verscheidene lan de al lersterkste renners uit binnen- en buitenland zullen Zondagavond op de baan hun krachten met elkaar meten. Men weet, dat het koppel L Slaata uit elkaar is. Slaats vormt thans Pellenaars een nieuw, zeer sterk koppel, dat Congreganisten. wy verwachten, dat U allen as. Zondag meegaat ter bedivaart naar O. L. Vrouw ter Nood. Wy rekenen op een groote op komst. By de opstelling der Sacramentsprocessie ge lieven alle leden zich te scharen achter de vlag van onze congregtatie, die in de processie zal worden meegedragen. Degenen, die per trein gaan, kunnen de kaartjes bekomen aan de bekende adressen. Het Bestuur Gisterenavond werd het Triduum van voor bereiding in de St. Josephkerk geopend. Gezien het noodweer, dat vlak vóór het Lof over onze stad woedde, was de opkomst bevredigend, ter wyl verwacht mag worden dat hedenavond by een loop zyn. Op de hem eigen overtuigende wyze behan delde Pater de Biévre het Moederschap Maria. Hedenavond voortgezet. De aandacht wordt er op gevestigd, dat spoor kaartjes voor den extratrein vanaf morgenmid dag (Zaterdag) vier uur uitsluitend verkryg- baar zullen zyn aan de Pastorie van de St. Jo sephkerk en van dan af dus niet meer aan de andere adressan. De vaandels en vlaggen der vereenlgingen worden uiteriyk vóór morgen 12 uur aan de Pastorie. Nassaulaan 4 verwacht, vanwaar zy morgenmiddag naar Heiloo worden vervoerd en aldaar opgesteld in de groote kapel. R.K.S.V. Hollandia. De sportvereeniging hield een ledenvergadering onder leiding van den heer Joh. Dekker, die den talrijk opgeko- menen een harteiyk welkom toeriep. Volgens het financieel verslag is er van Juli 1936 tot Juli 1937 uitgegeven ƒ325.61 en ontvangen 406,85. Er is thans nog ’n batig saldo van ƒ239.64 waarvan nog aan terreinhuur moet worden be taald circa 70 gulden. De rekeningcommlssie verklaarde by monde van den heer P. Boerdyk dat boeken en bescheiden in orde waren be vonden, waarna den penningmeester dank werd gebracht vodr het goede beheer. Medege deeld werd dat de heer Hofman van St. Maar ten zich bereid heeft verklaard voor een ge ringe vergoeding voorwerker te willen worden van de athletiekclub. Als trainingsavond blyft vastgesteld Woensdagavond. Wegens vertrek van den voorzitter ontstaat er een vacature in het bestuur, welke door stemming weer werd aangevuld met den heer P Smit De heer Smit werd vervolgens tot voorzitter gekozen. De voorzitter feliciteerde hem met zyn benoeming en zei dat het hem het hém spyt dat hy moet schelden, want hy had altijd met pleizler zyn werk verricht. De heer Boerdyk klaagde by de rondvraag over het voetballen van niet-leden nlngsavonden. Besloten wordt rastering, kunt u het geheele jerreln omloo- pen, voor en achter en langs de beide zyden kunt u de> wedstryden en spelen gade slaan, maar binnen de afrastering op het wedstryd- terreln moogt u niet komen, daar is voor u geen plaats. Voor het welslagen van onzen sportdag wilt u all^n toch zeker medewerken. U zult met voldoening terug -zien op onzen mooien Room - schen sportdag. Uw kinderen en wy zyn u daar allen dankbaar voor. Hoogste barometerstand: 767.3 Vardoe. Laagste barometerstand: 749.6 Janmayelh. VER^V ACHTING: Matige tot zwakken Noord-WestelUke tot Zuid-Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken anet nog kans op regenbuien, tydeiyk opkla rend met later weer toenemende kans op regen, iets warmer. dag. dat hoort er toch zoo’ty. Uw kinderen kleinen en grooten. zy verwachten u, ja zy rekenen op uw aanwezigheid, u komt dus zon der meer. Maar een verzoek willen wy tot u richten: houdt ook gU u stipt aan de orde en regeling. Het wedstrydterrein is voor uw kinderen en niet voor u; dringend wordt u dan ook verzocht buiten het wedstrijdterrein te biyven. Het terrein is zoo ingedeeld, dat de volksspelen en wedstrijden aan de buitenzijden worden gehouden. Op de paden, langs de af- De eerste Vrijdag van het koopselzoen voor de vreemdelingen heeft het met het weer niet erg getroffen. Daardoor was het bezoek nog niet zoo overweldigend als anders verwacht had mo gen worden. Toch bood Alkmaar vandaag een dubbele at tractie, want niet enkel de kaasmarkt mocht zich in de eer van het bezoek verheugen, maar ook de Groote Kerk, waarvan de roem de laat ste dagen tot het geheele land is dóórgedron gen. Bjj de enkele duizenden, die ondanks den druilerigen regen de stad en markt bewonder den. was ook het eerste contingent van de Jam boree Het waren een twintigtal West-Indlsche pad vinders onder leiding van hun hopman H. de Groot uit Curacao. Deze leider verklaarde ons. dat zyn landge- nooten enthousiast waren over hetgeen zy op de kaasmarkt te zien kregen. De donkerkleurige Jongelui met hun blinkende tanden, de goud gele kaasjes in de handen, waren een dankbaar object voor de fotografen. Zy zullen den dag verder in Alkmaar door brengen als gast van de padvinders-organlsaties alhier, die voor den middag een aardig pro gram hebben samengesteld. Over de markt valt weinig byzonders te ver tellen. De aanvoer was nog 128 000 K.G (vorig jaar 132.000), hoogste noteering ƒ20 (v. j. 19.50). Al lag dan de hoogste markt een halven gul den lager dan vorige week, dit beteekent toch niet, dat de middelprijs minder was. Eerder was het tegendeel het geval, want er was voor 17 of daar beneden vrywel niets te koop. De olie-commissie mocht met vreugde con- stateeren. dat haar werk succes heeft, want vandaag hadden niet minder dan vyf fabrieken geoliede kaas aangevoerd. Op de eerelyst pry- ken nu: De Verwachting te Limmen, De Goede Verwachting te Bchoorl, de Wilhelmina te Ber gen, de Crema te Haringbuizen en natuurlyk de pionier, de heer Frans van Heiloo. Van den handel vernamen wy, dat voor de geoliede kaas ook een iets hoogere prys werd besteed. Mogen de andere fabrieken dit ter harte nemen. Lyn 1; Hilversum I. Lyn 2: Hilversum II. Lyn 3. 800—10.35 Keulen; 1035—11.05 Parys R.; 11.05—13.05 Lond. Reg.; 13 05—14.20 Brussel VI.; 14.20—15.35 Keulen; 15.35—16.20 Brussel Fr.; 16.20—19.20 Keulen; 19.20—19.50 Brussel VI.; 19.5022.20 Lond. Reg.; 222022.30 Brussel VI.; 22.30—22.50 Brussel Fr 22.50—24.00 Berlyn. Lyn 4 8.00—9.20 Brussel VI.9.20—10.35 Nor mandie; 10.35—1820 Droitwlch; 18.20—18.50 Brussel VI.; 18.50—19.05 Brussel Fr.; 19.05—24.00 Droitwlch. Lyn 5: Diversen. G. B. Shaw, die behalve tooneelschrMver ook eenige jaren muziekcriticus was. schreef in 1892 in zyn wekelyksche kroniek van „The World": Het treffendste voorbeeld, dat ik ken van een jong componist, die de wereld verbaast door 'n muziekstyl. die tegelyk bekorend, origineel en echt nieuw is. is de daad van den 17-Jarigen Mendelssohn met de Ouverture „Midzomer- nachtdroom” Hoewel de kinderen uit het bankiersgezin van Abraham Mendelssohn een uitstekende alge- meene opvoeding kregen, waarby een zorgvuldig onderricht in vreemde talen zeker niet ver waarloosd werd, was de jonge Mendelssohn in 1826 nog niet in staat om Shakespeare's wer ken in de oorspronkelyke taal te lezen, laat staan er zich door geïnspireerd te gevoelen. Een kwart eeuw tevoren was echter een begin ge maakt met de Duitsche uitgave van Von Schle gel en in die vertaling raakten Felix en zyn zuster Fanny met deze comedle in vyf bedry ven bekend. Shakespeare's werken werden in de eerste helft der vorige eeuw niet zoo algemee^ gelezen en gewaardeerd als heden ten dage Zoo hoorde Magnus, een vriend der Mendels sohns in 1843 in een Berlyns café een dispuut van eenige „elegante jongelui" (zooals Fanny Mendelssohn ze in een brief noemde) over de vraag, wie nu eigeniyk de schryver van het stuk was. Shakespeare ofTieck (een me dewerker aan de uitgave van de Duitsche ver taling. onder wiens leiding Shakespeare's werk was opgevoerd) Ja. één hield vol. dat Shake speare het in het Engelsch vertaald hebben! Ook stootten velen zich aan de grap pen van de werklui en. vooral aan den ezels kop Zoo moest Mendelssohn aan het Pruisische Hof van een hooggeplaatst hoveling de opmer king slikken: „hoe Jammer, dat u uw wonder- schoone muziek aan zoon onbelangryk stuk verknoeid hebt!) Voor den componist, die toen 34 jaar was. was ditzelfde stuk echter zoo be- langryk geweest, dat het hem al de jaren se dert zyn jeugd geboeid had. Op verschillende Zondag 18 Juli wordt onze jaariyksche sport dag weer gehouden op het R. K. Sportterrein te Noord-Scharwoude. Zooals gewoonffjk wer ken de verschillende jeugdvereenigingen daar aan mede: De Graal, de Maria-Congregatie afd. meisjes. Katholieke Jeugd Centrale <K. J. C Sint Josephs Gezellenvereeniging. Fanfarecorps GenotDoor Kunst", gymnastiekvereeniging Door Vlugheid Vooruit. 's Morgens wordt de sportdag begonnen met een algemeene H. Communie, waaraan als van zelf sprekend de geheele parochieele jeugd zal deelnemen. Om 2.30 uur wordt de sportdag in gezet met een kort Lof verplicht voor allen die aan den sportdag deelnemen. Niemand biyv» uit het Lof weg, om welke redenen dan ook, allen zyn om 2 30 uur in het Lof aanwezig Aan de deelnemende vereenlgingen is een dringend verzoek gericht, de orde op het sport terrein streng te handhaven; een goede orde ir toch een eerste vereischte. Een ieder boude zich dan ook streng aan de orders van de leidsters of leiders; men loopc niet dwars door het terrein heen en weer, men blyve in dat gedeelte van het terrein dat voor het houden van wedstryd of spelen, waaraan men medewerkt, is toegewezen. De plattegrond en het programma met de indeeling ‘van het terrein en de aangegeven tyden, zyn aan de leidsters en leiders toege zonden. Wy verwachten dan ook dat een ieder di» aan den sportdag deelneemt zich geheel aan de leiding zal houden. Doch ook meenen wy een ernstig verzoek te mogen richten aan de belangstellenden onzen sportdag tornen bezoeken en als zelf sprekend komt de geheele parochie op het sportterrein. Ieder vader en moeder wil toch hun meisje of jongen zien werken en stryden om een pr(j» te behalen hetzy met korfballen, volksspelen, toretelturnen of athletlekwedstryden. Gij ouders en al die anderen, gy komt toch een kykje nemen op onzen jaariykschen sport- Op 1 Juli j.l. gaf de heer Cees Beemsterboer. Wervershoof. zich op als lid van het Bonds Keuringsinstltuut voor Zaaizaden B.K.Z. Dezer dagen werd hy aangenaam verrast dopr de mededeeling, dat hy als duizendste lid der vereeniglng was Ingeschreven, welk feit niet ongemerkt voorbUglng. Heden immers kwam de directeur van het B.K.Z., Ir. Ui. Arts. Heiloo, hem persoonlyk bezoeken en bood den heer Beemsterboer een herinnering aan. bestaande uit een practlsch tuinders- werktulg. Kostelooxe rffwielbel. merken. De Dienst geleider der Directe Belastingen te Dlrkshorn maakt aan belanghebbenden bekend, dat de aanvraag om een kosteloos rywlelbelasting- merk moét geschieden op de data: 19. 21. 22, 26. 28 en 29 Juli e.k. telkens des avonds tus schen 6.30 en 9 uur (zomertyd) ten huize van den dienstgeleider, Dlrkshorn B. 142. Na gehouden examens zyn klasse toegelaten: C. Adolf. Agenent, Anna Marie du Bois (Heiloo). N. J Cramer. J. w. Fakkert, F. Helderman. A. Hoog- vorst. Rika Kes, Chr. Leegwater 8tornpetoren H. Lohman. Guda Mobron, E. Pauw, K. v d Pol. J. Quast, E Reyst. J. de Roos. J. Salmi ^Nelly Schaaps. P. Scholten. P. Slot (-Noord- scharwoude), D. “P. Steenhof (Oudorp). de Vlieger, R. G. v. d. Voet (Beverwyk), Weiler en C. W. Zwart. Leerlingen, waarby geen plaatsnaam vermeld is, wonen in Alkmaar. Benoemd Onze plaatsgenoote, mej. M. J. Schermer, lijdelijk aamjesteld als onderwij zeres aan de O. L. school te Lutjewinkel, heeft thans haar vaste benoeming tot onder wijzeres aan bovengenoemde school ontvangen. tot de allerbeste in de wereld behoort. Dit duo zal Zondag te vechten hebben tegen KUian— Vopel, de zeer snelle Dultschers. die i an ever. grc3te kracht zyn en die zullen zorgen voor harden stryd. Reds dat duel zou een bezotk aan de baan waard zyn. Echter, er is nog een attractie. Pijnenburg is er ook en de directie heeft' hem gekoppeld aan den zeer sterken Belg Deneef. En met dezen koppelgenoot zal de groote Pyn een 60 KM koppelwedstryd rijden tegen de sterkste rtValen 1 Een buitengewoon gebeuren op onze baan, een sensatie van den eersten rang. Tenslotte zal het Belgische koppel Billiet— Dekuyscher een merkwaardige rol kunne:? spelen tusschen deze drie sterke koppels zullen de Noordhollandsche combinaties termanHiddes, BakkerDuineveld en Beukens de grooten dwingen tot want deze jongeren durven ook in veld wegvluchten! Behalve liet hoofdnummer, dat we hier reeds besproken hebben, is er een zeer variee- rend voorprogramma: een omnium tusschen Pynenburg. Killen en Billiet, een klassement- wedstrijd tusschen de andere cracks en een 5 K M. race tusschen alle profs en onafhan- kelyken. behalve de drie bovengenoemden. amateurs. Allereerst staat tusschen waarin demon en Vanmiddag twaalf uur had op t R K Kerk hof St. Barbara een begrafenis plaats eenigszlns afweek van de meeste andere. Er werd n.l. een bewoner-van het woonwa genkamp ter aarde besteld, die in Alkmaar, na tydens zijn ziekte verpleegd te zyn in het St. Elisabeth Ziekenhuis, was overleden De begrafenis werd behalve door de familie bijgewoond door een 150-tal mannelijke kamp bewoners. die in den stoet achter den lykwagen meeliepen en op het kerkhof een eerewacht vormden waartusschen de kist met het stoffe lijk overschot naar de kapel werd gedragen. De baar was met een zestiental bloemstukken bedekt. Kapelaan Pronk verrichtte de kerke- Hjke ceremonie. De geheele begrafenis was een ontroerend symptoom van menscheiyke saamhoorlgheid die zich vooral In de schaduw des doods open baart. Zooals vorige jaren trekt de R. K. Volks bond ook dit jaar wederom mee ter bedevaart wy sporen dan ook de diverse de onderafdelingen aan zoo veel mogeiyk met hun leden aan deze bede vaart deel te nemen en hun vaandels daarin mede te dragen. Indien men de vaandels vóór is Zaterdagmiddag 12 uur bezorgt aan de opklaren, dan weL M>T^ NEDCkL Htipem

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 12