WES LAND wtóaal wtn den dag wordt vermist! NANCY STEELE TREINRAMP IN BRITSCH- INDIË MARKTEN llll i r MAANDAG 19 JULI 1937 PURMEREND Weerbericht DE RIJP WORMER De operatie voor MEDEMBLIK OBDAM DE RIJP BEEMSTER ENKHUIZEN HOORN PROVINCIAAL NIEUWS HEEMSKERK Saictos Kaast eX^cta*.! t i Prijzen varken* bestemd baconbereiding Deelnemers strijden VAN EEN HOOIWAGEN GESLINGERD RAICHENBACH EN SPRINGER TE HOORN OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE „l: Pe VI J«. 01 WERVERSHOOF I I Op een avond rinkelde de, telefoon in Jeffer- son's studeervertrek dringend en een stem klonk I zenuwachtlg door den hoorn. aan de simultaan-wed- van heinde en verre opgekomen I afd. De tijd kwam, dat -► BIJ EEN JUBILEUM 1 wat {u zegt. allemaal hè kunnen Zwaantje zei: Onder geslacht gewicht 48 ■U keus. Rüks H. B. S. Geslaagd voor het C Zo do Ui WILLINK LUC DOOR Bn Naar de gelijknamige Fox-film VI EEN PROFESSOR ONTVANGT BEZOEK (Wordt vervolgd.) *4 I 1 Berichten reeds geplaatst in een deel van onze vorige oplage 17.13 0.19 zc ai Geslaagd Aan de Midd. Technische School te Haarlem slaagde voor het vak werktuigbouw kunde onze plaatsgenoot de heer A. Korft. weer aardig op. zoodat dit ongeval nog goed af- geloopen is. Zijn fiets werd geheel vernield. meer)Boukje Tjaltje. Kate en Een brief schrijven? Ik denk, dat ik je wel zal kunnen helpen.... werd zoontje van den Hoofddorperweg luxe-auto aangereden. Burgerl. Stand. Geboren: Maria Hendriks, d. van Herman de Haardt en Wolmoet M. Mo lenaar. Jan Kaan, 31 jaar, te Am- d. Woude, 24 J„ te Pur- IA IB IC IIA IIB IIC UIA IIIB IIIC CC 67 65 63 61 59 57 70 M 66 64 62 60 70 68 66 64 62 60 68 66 64 62 60 58 8 9 GI CC 54 tot 57 kg. 76 tot 85 kg. U 58 tot 66 kg. Di BW1 aa bo te< wc wc sti wc m zs D m pi la ee kc alc ev m< Sc be W4 lei Eir Dei An ▼M en en del( Dn kad -l PATNA, 17 Juli. (Reuter). Officieel wordt medegedeeld, dat het aantal personen, dat bij het spoorwegongeluk bij Patna om het leven is gekomen, tachtig bedraagt, terwijl vijf en zestig personen ^gewond zijn. Met pensioen. De heer S. Jonker, postbode, gaat met 1 Augustus a.s. den dienst verlaten. De gepensionneerde zal zich te Schoort vestigen. en Cornelia, Florent Cornells Jongejan. jaar. gehuwd met A J. Hamer; Joseph August Berding, 69 jaar, echtgenoot van A. Stroomer. Concert. Woensdag 21 Juli, des avonds te half negen n.t., zal in het Koningin Emmapark alhier een concert worden gegeven door de R.K. Zangverecnlging St. Caecilia van Onderdijk. Ook treedt dien avpnd op een kinderkoor van niet minder dan 60 kinderen. 72 70 68 66 64 62 naar kwali teit max. 54 cent 67 tot 75 kg. kunnen bereiken, waarnaar hjj streefde. Met X oog op Butcher, vroeg hij 1 zich nu wèl aX. Echter, omdat ook z’n mede-student een zekere minachting toonde voor de anderen, ontstond tusschen beiden een soort sympathie. Burgerlijke Stand Geboren: Pieter, z. van Floris Wezel en Marijtje leke Oly Paula Ge- rarda, d. van petrus Konijn en Anna Maria I Bakx. Ondertrouwd sterdam en Aagje merend. Getrouwd: Willem Los. J4 jaar en Margare- tha Elisabeth Steevers, 24 jaar. beiden te Pur- merend merend Beemster. Danny, verblind, duizelig door de gebeurtenis sen, ontdekte nü, haast een. volle minuut na zijn detineering, den medebewoner van Cel E 659. De brits had twee verdiepingen en op het boven bed zat een pafferig dik ventje met uitpuilende oogen en het zachtmoedigste stemmetje, dat zich laat denken. Ze noemden hem in de Graham- gevangenls ,.de Professor” en niemand dacht er over na. of dit een spotnaam, of een eeretitel moest zijn. Voor de gevangenls-admlnistratie is een gede tineerde een nummer. Maar zoowel de cipiers, als de gevangenen zélf hebben behoefte aan een menschelijker benaming, zoodat het eigenlijk alleen de directeur is, die iemand zal toespre ken met: E 659, of A 49. Alle anderen be doelen met het cijfer steeds de cel. of de bezit tingen van den celbewoner, rümmej den ge vangene. Danny keek verbaasd om. Hij had gehoopt, hier tot zichzelf te kunnen komen, in stilte te kun nen peinzen, wroeten en wringendie won derlijke ziel van hem had zooveel noodlg, om haar evenwicht terug te vinden! En nu zat daar dat dikke, vormlooze ventje, dat natuurlijk een gesprek zou willen aanknoopen! Op het aller eerste gezicht vond Danny het al een miserabel meneertje. Wander Hletbrlnk. 26 jaar. te Pur en Pieternella de Bruijn, 28 jaar, te LEIDEN. 17 Juli. Botermarkt. Prima fabrleksbo- ter (contr.) 1.56. prima boeren boter 1.411 48 p. kg. Aanvoer 880 kg Handel matig. LEIDEN Turfmarkt van 1317 Juli. Aanvoer 230 000' stuks lange turf, 7.008 per 1000 at. Geslaagd Onze plaatsgenoot de jongeheer W. Gallee slaagde dezer dagen voor het toela- tings-examen voor de Bisschoppelijke Kweek school te Beverwijk. Schooimelkcomité opgericht. Onder voor zitterschap van den heer P. A, H. Jansen, hoofd dei- R. K. Jongensschool, alhlér, is in onze ge meente een z.g. Schoolmelkcomité opgericht, dat de vraag zal onderzoeken of aan de schoolkin deren te Wervershoof en Onderdijk tijdens de ochtendpauze een fleschje met liter gepas teuriseerde melk kan worden verstrekt, zooals dat o.m. in onze provincie in X Zand en Zand- voort geschiedt en in verschillende gemeenten wordt voorbereid. OokKjhler draagt deze maatregel het karakter van eeir daad van de ouders, waarbij de mede werking van de verschillende in bet comité ver- eenlgde groepen iCollege van B. en W., Ge- meente-arts. Schoolbesturen en onderwijskrach ten) wordt verleend in het belang van het kind en het onderwijs. In het comité hebben met den reeds genoem den voorzitter zitting: voor de gemeente de heer N. J. H. Raat, burgemeester van Wervershoof, Dr. V. Ph. Pinxter, Gemeente-geneesheer, de eerw. Zuster Ansel mus, hoofd der R. K. Meis jesschool en de zeereerw. heeren J. W. Pieterse en J. van Santé, resp. pastoor te Wervershoof en Onderdijk, tevens voorzitter van de R. K. Schoolbesturen aldaar. Secretaris is de heer N. Akkerman, hoofd der Openbare school, terwijl als penningmeester optreedt de heer J. A. BoBs te Onderdjjk. hoofd der R. K. School. „Dank je Davis,” fluisterde Lewis Butcher, en strekte z'n magere hand bulten de lakens. Danken wij God voor den moed en de macht, die Hjj me gegeven heeft en voor Zijn goedheid, waardoor de operatie tot een gelukkig einde werd gebracht,” zei Jefferson Davis. 1 Daniel O'Neill! Twee jaar! E. nr. 659. Eer dat de vierde cipier .Naar links" had kun nen zeggen, was Danny al naar links gestapt. Zöó dom was hij niet.... Morris McRae! Zeven jaar! C nr. 399! Naar rechts! Eindelijk hadden ze allen zoo Ingehuldigd. De linkschen komen met mij mee, de recht schen Kan ik misschien eventjes.... begon een der nleuw-aangekomenen. Hou je mond dicht! zei de cipier zöó glad en effen, zóó makkelijk en bedaard, dat Danny er eerlijk van ontstelde. De rechtschen gaan de trap op! voltooide hü daarna. De linkschen werden naar de douches gevoerd, de rechtschen naar den fotograaf. Na het baden, draaiden ze het om. Vervolgens: vingerafdruk ken. Daarna: het gevangenispak. slijten, maar met dat al stelde het hem toch teleur. Danny schreef naarstig verder: Ik ben nu op een grooter schip in een betere baan. Misschien blijf ik een jaarlang weg, mis schien nog langer.... Hoeveel hebben ze je gegeven? vroeg het vriendelijke stemmetje van den dikke. Twee tot vijf.... Dus: twee! zei de „professor”. Want Je zal toch wel zoo wijs zijn dat je je goed ge- driiègt! Je hebt niks anders om handen! Van dat standpunt had Danny de kwestie nog niet bekeken. Het was niet in hem opgekomen, zich goed te gedragen, om daar iets mee te winnenDaar was hjj te eenvoudig en te eigengereid voor. Dus trok hij denkrimpels in zijn voorhoofd en ademde zwaar. Twee jaar.... zei de vormlooze, dat is een middagdutje.Ach du lieber. Danny verstond zijn kamergenoot niet Kenne lijk was deze laatste exclamatie geult in een vreemde taal. Maar ook alles wat de „profes sor" In het Engelsch zelde, was feitelijk een vreemde taal. Die vette man dacht zoo geheel anders dan hij! En hij gebruikte deftige woor den.... Neen, Danny, had in het geheel niet met dezen dwerg op! Hij schreef weer moeizaam en omslachtig aan zijn brief voort. De ander zette zijn bril maar weer af. ’n Nutteloos ding, zoolang er niets te zien viel! Zonder bril was hij bijna blind, maar in de eeuwige sleur van de bajes was er tóch niets om naar te kijken en kon Je best alles op de tast afdoen! Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Pe trus, z. van Jacob de Greeuw en Trijntje Dek ker; Gratiana Ansfrtda d. van Louwrentius C. Schilder en Martha Maria Koopman; Maria Agatha, d. van Albertus Petrus Kager en Wil helmina Sebregts; Jannetje, d. van Gerrit van Kalken en Aafje Rulgrink; Maarten, z. van Anthonie Deurloo en Johanne Schenk; Nico. z. van’ Jan Dudink en Beltske Vierstra; Cornells Arris, z. van Laurens Schoonhoven en Alida F. C. Edam; Catharina Jantina. d. van Frederik Geert Hassels en Johanna Catharina Barten. Overleden: Marie Bakker 41 Jaar. Ondertrouwd: Nicolaas Komen (Nibbixwoud) en Margaretha Anna Mulder; Theodorus Ste- phanus Haakman (Nieuwveen) en Alida Nan- nings. Getrouwd: Adriana Johannes Josephus Ver- beme en Vokeltje Beuling; Hendrik Hart en Jansje Elisabeth verweij; Lourens Lageveen en Johanna van der Gragt; Dionys Burger en Ilse Anna Wilhelmina de Ruijter de Wildt. De Hoornsche muziekkorpsen in actie. Evenals het vorig jaar. zullen de muziekkorp sen Apollo. Kunst na Arbeid en Crescendo we derom een collecte houden t^n bate hunner kassen wegens het gemis der zoo hoog noodige gemeentesubsidie. Te meer daar nu zelfs de kosten voor onderhoud der muziektent ook ten deele voor rekening der korpsen komt. De collecte zal gezamenlijk gehouden worden op Maandag-, Woensdag- en Zaterdagavond. Te Uithoorn is Zaterdagmiddag een paard, gespannen voor een hooiwagen, op hol geslagen. Een op den wagen zittende jongen werd er af geslingerd en een vijftiental meters meege steurd. In hoogst ernstigen toestand werd hij opgenomen en naar het O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam ter verpleging overgebracht, waar hij Zondagnacht is overleden. Jubileum Onze plaatsgenoot, de heer Vree- ke, herdenk 12 Aug.den dag dat hü voor 25 jaar in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. Indien een auto bezig Is een voor hem rijdende andere auto In te halen mag men dit voertuigen paar niet voorbijrijden, dus: nooit drie auto's naast elkaar. AMSTERDAM. 19 Juli. Veemarkt. 343 vetts koeien: le kwal. 7682. 3e kwal. 6374, 3e kwal. 5763 cent per kg. slacbtgew. 76 melk- en kali koeien 185.00350 per stuk. 109 vette kalveren: le kwal. 5056. 3e kw 4649 cent per kg. le vend gewicht. 112 nuchtere kalveren 10.0016. 55 schapen 25.0030. 9 lammeren 20.0023 per stuk. 492 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90110 kg. 6163 cent, een enkele hooger. Zware varkens 6061 cent, vette varkens 5960 cent per kg- slachtgew. Paarden 170.00310 per stuk. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht. Slachtrunderen aanvoer matig, han del stug en prijzen onveranderd. Melkkoeien matige aanvoer en kalme handel. Vette kalveren behoorlijke aanvoer, handel stug en prijzen Iets lager. Nuchtere kalveren behoorlijke aanvoer, vlugge handel, prjjzen iets hooger. Schapen korte aanvoer, handel traag met lagere prijzen. Lam meren aanvoer onbeteekenend. Varkens gewone aanvoer, handel niet willig, prijzen onveranderd; cenige beste vleeschvarkens 1 cent hooger notee- ring. Paarden zeer korte aanvoer. prijzen hooger. AVENHORN. 17 Juli. Coöp. Land- en Tuin bouw- en Marktvereen Avenhorn en Omstreken. Schotsche aardappelen: 50.000 kg. grove 3.70 4 20, 24000 kg. groote 3 50—>4, 8000 kg kleine 2 De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 19 Juli 1937 aan haar te leveren varkens, bestemd voor baconbereiding, ver hoogd worden met 2 cent per kg. geslacht ge wicht. Tot deze verhooging is besloten, teneinde den prijs der baconvarkens aan te passen, bij de gewijzigde marktverhoudftigen. De prijzen zullen dus tot wederopzegging zijn als volgt: Zon op. 3.59 Maan op. Zon ond. 20.12 Maan ond. Licht op 20.42 Het is onrechtvaardig! gromde Danny op zijn karakteristieke manier. Wit? vroeg het pafferige ventje. Dat vonnis van mij. Ik ben onschuldig ver oordeeld I Zoo.... zei de „professor" met een engel achtig stemmetje, nu, dat zijn ze hier ilie- maal! Wlen je ook spreekt, hij weet maar één ding: dat ze hem hadden moeten vrijspreken.... Nu, zöó bont wou Danny het niet maken. HU begreep wel. dat hij iets verdiend had. Met twee maal dertig dagen (plus het verlies van zijn be trekking) zou hij accoord zijn gegaan. En hij zei dan ook iets, dat dit tot uitdrukking moest brengen. Daar ligt een zekere soort van hoogere rechtvaardigheid in! zei de zoo zachtmoedige dik kerd op den onverdraaglijk in{f Uectueelen toon, dien Danny haatte. Als Je het allemaal over één kam scheert en dan in gelijke deelen deelt, komt het weer moot uit Ik bijvoorbeeld, heb beslist te weinig gekregen Te weinig?Danny hoorde het in Keulen donderen. Was zooiets mogeljjk? Wat heb Je dan ultgevoerd? vroeg hij. De Justitie noemde het: doodslag, maar het was moord! zei de „professor” en Danny werd er koud van. Met zöó'n sujet brachten ze je toch maar samen! HU werd werkelijk weer aangegre pen door golven van hevig verzet tegen de menschelijke onrechtvaardgheld Heb JU dT eentje gekraakt? vroeg hü met afgrijzen, Heusch? Uitstapje Ouden van Dagen Woensdag maken de ouden van dagen van De RijpGraft een uitstapje met als einddoel Ouwehand's Die renpark te Rhenen. De route gaat via Naarden-Bussum (In „De Gooische Boer” te Naarden wordt koffie ge dronken). Vandaar gaat men over Amersfoort Zeist. Driebergen. Het middagmaal zal genut tigd worden in hotel „De Grebbenberg” te Rhe nen. Vandaar wordt via Utrecht de terugreis aanvaard. Rjjks H. B. 8. Geslaagd voor het eind examen C. v. de Watering. A. Meyer, H. V. d. Beek, H. Bosma (Bovencarspel), D. Grau, Jaring. H. Ruiter. H. Bmit en B. Snyders. Af gewezen 3 candidaten. o Prijs per k/ geslacht gewicht in centen Kwaliteit beneden 50 kg. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Ca tharina, dochter van A. Adriaanse en J. de Jonge (Wieringerwerf) dochter van G. Zwart en E. Leusïnk iMidden- dochtér van W. ten Winsemius (Middcnmer). Getrouwde H. van Manen, Den Helder, en W Re ijs. Overleden Van Van Van Van Van 50 tot 53 kg. Maar.... miserabel of niet, de „professor” bood hem een potlood en een prachtig notablok aan, dat hü onder zün matras vandaïm haalde. Vandaag gratis! Volgende maal betaal je me er een bescheiden som voor! zei de dikke met züP honingzoete stemmetje. De brief moet ook Alle Europeesche reizigers zün ongedeerd ge bleven. Onder de slachtoffers heeft men reeds de lüken gevonden van zes vrouwen en een kind. Burgerl. Stand. Geboren: Menderikus Lou- rentlus, z. van Hendrik Konijn en Catharina Besseling. Hendrikus Wilhelmus, z. van Hen drik Taman en Adriana Johanna Schillemans. Simon, z. van Simon Bark en Maria Waal. Getrouwd: Hotse Veken, 23 jaar en Aagje Veld, 21 Jaar. Overleden: Neeltje Bakker, 82 jaar wed. van Machiel v. d. Lippe. Pieter Groothuizen 86 Jaar. lUferabele rechtertje ge- sn!f.Dat was wel mak- zijn voorhoofd. Het leven ’aardiger, dan hü ooit ver- I *nju£l E 658 gestopt Cel n uSpny’TTler zou hü dus inlit krijgen? 1 ze BROEK OP LANOENDIJK. 19 Juli. 70.000 kg. aardappelenSchotache Muizen 3 504.40. grove 3.80—4.30. Drielingen 2.203. kriel 1-201.40. Eigenh. 3 704. Blauwe Elgenh. 3 603.90, Due of York 2.70. 18500 kg. Roode kool 1.403. 3000 kg. Gele kool 2.80—3.70. 10600 kg. vroege Witte kool 2 703.30. 1500 kg ZllverulenZUvernep 8.40—8.80. Zllverdriellngen 6 10. 2500 atuKi Bloemkool: I 6—1130. U 3—5.10. 360 kg. Slsboo- nen 13.1015.40. 200 krop Sla 1.201 30 200 kg. Bleten 2.80. 250 kg Tulnboonen 4.50. MEDEMBLIK. 17 Juli. 8t Jooeph. Aardappelen: groote 1.201.60. Schotache Muizen 1.60—1.70. Idem kleine 0.901.05. grove 1853.06 Blauwe Eigenheimers 1.56—180. NOORD-SCHARWOUDE. 19 Juli. 120400 kg. aardappelen.: Schotsere Muizen 3430. Bonken 2 604. Drielingen 2.80—2.90. Blauwe Elgenh. 3.203.60. 30 kg Spercleboonen 13 00. 6900 kg. Zllverulen: ZUvernep 7.709.10. Drielingen 3.80 5 40. Zllverulen 4.10. 200 kg. Tulnboonen 4.60. 3300 kg gew Witte kool 1—2.50. 205 stuks Bloemkool 9.30 per 100 st. OUDÏWATER. 19 Juli Kaasmarkt Aanvoer 76 partyen. 3430 stuks. 17100 kg. le soort met RM 23 00—25, 2e soort met R.M. 31.0022. zware met R.M 36.50. Handel matig. PURMEREND. 17 Juli. Atslagvereen. Beem ster. Purmerend en Omstreken". Aardappelen: Schotsche Muizen 0.761.10. BI. Elgenh 7894 cent kleine Schotsche Muizen 3779 cent, per 25 kg Tulnboonen 7279 cent Gew Blauw schokkers 0.601.10, Blauwe Blauwschokkers 0.901.70 per 15 kg. Roode Aalbessen 9.0033, Zwarte bessen 37.00 per 100 kg. TER AAR. 17 Juli. Centrale Veiling. Tulnboo nen 3436. Snyboonen 0.95130. Stek 4066 cent. Prlncesseboonen 1.702. dubb Stamboonen 1.15—1.35. Augurken: basterd 50 cent, grof 25 30 cent, stippel 23 cent, komkommers 12.5 et. WOGNUM. 17 Juli. Ascdappelen: Groote Mui zen 33 30, idem kleine 180. Bonken 4.00. Daarom doen ze wat ik hun zeg.” De jongens, z’n klasgenooten, hielden van hem; sommigen zelfs haatten hem, maar allenwaren bang voor hem. Jefferson wist het en lachte er om. ,J)lr stommelingen," zei hy, ,^e hebben geen moed.” Op z'n negende jaar kreeg hü een hardnek- kigen hoest, die hem maar niet wilde verlaten. In de spreekkamer van den dokter beval deze: „Maak je hemd los.” Vervuld van een opstandigen geest, gehoor zaamde Jefferson met weerzin. De dokter keek even naar z’n borst, die er een beetje vurig uitzag. Toen beval hü weer: „Trek Je hemd uit.” ,Jk heb X al losgemaakt," zei Jefferson kre gelig. „U kunt m n borst best zoo zien." De dokter hernam kalm, maar met klem: „Trek je hemd uit en een beetje gauw. Er zitten nog meer menschen te wachten. En als je weer eens hier komt, wasch dan eerst Je hals.” De Jonge Davis gehoorzaamde, maar met on derdrukte woede. Toen het onderzoek geëindigd was. vroeg hü:. ,^Ze doen zekér dokter?” De man der Wetenschap* knikte. „Ja, alle maal: ook zulke straatbengels als JÜ-” „En schoolmeesters ook, en politie-agenten?” vroeg Jefferson verder. ^Ja. en ministers ook, en prinsen." Is kolossaal,” dacht Jefferson; zoo'n dok ter heeft macht over iedereen, zelfs over prin sen en natuuriyk ook over koningen. Toen vroeg hü: ..zou ik óók dokter worden.” De dokter dacht even na. keek z'n patiënt van negen jaar belangstellend aan en „Daar is geld voor noodig, ventje.” „Dat heb ik niet. Kan 't niet anders?” „Heb Je hersens?" „Gewone. Maar moed heb ik veel.” „Dan moet Je een studiebeurs zien té krijgen Als Je hard werkt, kun Je voor niets studeeren. Dus dan hard werken, denk er aan.” „Goed," zei de Jongen, „dat zal ik dan doen.” Thuis gekomen, zei hü tegen z'n vader: „Va der, ik word dokter, ik weet hoe 1 moet." ,4e zult beter doen, je brood eeriyk te ver dienen in groenten en fruit, zooals ik,” ant woordde de heer Davls Senior. Jefferson zei niets, maar .ging hard aan 't werk. Op z'n elfde jaar kwam hü op X gym nasium en werkte daar nog harder. Aan voet ballen of tennissen deed hy niet. Daar kwam je niet verder mee. Daar won Je geen beurzen mee en prüzen. en macht over anderen. Er waren begaafder jongens dan hy in z’n klas, maar door z'n hard werken kwam hü hun vóór. Hü deed eindexamen en solliciteerde direct naar een beurs: studie vrij en een niet groot bedrag voor levensonderhoud leder jaar. Hü kreeg de beurs. Z'n mede-studenten op de universiteit konden hem niet uitstaan, omdat hü er sjofel by liep en zich met niemand op hield. X Was een zware tüd voor Jefferson, maar hjj troostte zich in X vooruitzicht, dat hy hun later allen vóór zou zün. Allen? Ja. met uitzondering van Lewis Butcher, die een geniaal aangelegd student was. Tot nu toe had Davls zich nooit afgevraagd, of hü wel die geduchte macht over anderen zou wordt verstaan het koude gewicht ria slachting <d.i. het warme ge wicht verminderd met 2 pet). De voorwaarden, waarondej de varkens ge leverd moeten worden, zooals zy het laatst zijn vermeld in de publicatie d.d. 24 April j.l. zyn ongewyzigd gebleven. Voorts is de Nederlandsche Veehouderij centrale voornemens uit haar voorraad bevro ren varkens te leveren aan de vleeschwaren- bedrüven. Deze varkens werden destyds, toen eer. overschot aan varkens bestond, door de Centrale uit de markt genomen ter ondersteu ning van de varkensprüzen. Nu echter X aan bod van baconvarkens is verminderd, kan de levering aan de belangrükste afnemers van varkens in het bacongewicht zonder bezwaar geschieden. s-Gravenhage, 17 Juli 1937. 2.70 per 100 kg. 50 zak dubb. Slaboonen s. dr. 2.152.45 per zak van 15 kg. ALKMAAR. 19 Juli. Veemarkt. 99 vette koelen 180.00275 per stuk, handel stug. 10 graskalve ren 26 OO-^-AO. vette kalveren 35.0070 per stuk. 6085 cent per kg. 80 nuchtere slacbtkalveren 6.0018. 5 vette schapen '2323.50, 173 vette var kens. zware. 5356 cent per kg., handel vlug. 14 schrammen 20 0030. biggen (10 weken) 12.00 20. 1 zeug met biggen 130 00 ALKMAAR. 17 Juli. N.V. Elervelllng voor Holl. Noorderkwartier Aanvoer 165000 klpeleren56-58 3 503 60. 58-60 3.603.70. 60-62 3 803.80. 62- 64 3 70—3 90. 64-66 3 754.15 BLOKKER. 17 Juli. „Op Hoop van Zegen” Bloemkool: I 8 00—12. II 5 00—8. Roode kool 4.00. Slaboonen 17.00. Wortelen 22 20. Proleflc- bessen 2160, Trosbessen 13.20—15.40. Haantjes- peer 7.0012. Schotsche aardappelen: Bonken 1602.90, groote 2 403.50. kleine 22.10. Blocveiling van 16 Juli. 1920 kg Zwarte bessen 35.00. Aardbeien 18.0023. Kruisbessen 10 20— 13 90, Roode bessen 11.1013.80. Witte bessen 10.0011. Zwarte bessen 31.00, Frambozen 33 00 38. Perziken 0 604.50 BOVENKARSPEL. 17 Juli. ..De Tuinbouw” 6500 baal aardappelen: Due 150—156, Ntnetyfold 1.301.40. Schotsche 1.702.10. kleine 1 101.40 grove 2.06—3 20, kriel 4565 cent. Blgenh. 140 1.80, kleine 1.15130. grove 125155 per baal BEVERWIJK. 17 Juli. 4 uur. Speciale aard- belenmarkt. Op de speciale aardbelenmarkt van Zaterdagmiddag werd door de fabrieken per 100 kg. voor de Amazonen betaald. 0 00—12 en door den blnnenlandschen handel tot 16.00 Per 100 doos 6.0015. ENKHUIZEN, IV Juli. Veiling Bloemenlust. An jers 58 cent. Lathyrus 69 cent. Gladiolen 13 14 cent. Rozen 1121 cent, Glpskruld 36 ct„ Calendrla 6 cent. Margrieten 5 cent, groote Schotsche 1.752.25, grove Schotsche 175—1.86 Drielingen 1.00. Eigenheimers 1.752.45. Sla 1.30 per 100 krop. Slaboonen 20 cent per kg s-HERTOGENBOSCH. 17 Juli. N C. B Bossche Veiling van Land- en Tuinbouwproducten. Op de heden gehouden blocvelllng werden de volgende prijzen besteed: Rljsdoperwten eerste soort 8.40. mlddenprljs eerste soort 8.40 per 100 kg. Totale aanvoer 7295 kg. Zwarte bessen eerste soort 34.10, Idem tweede soort 26. mlddenprljs eerste soort 34.10. Idem tweede soort 36 00. Per 100 kg. To tale aanvoer 3595 kg. HOORN. 17 Juli. Veemarkt. 1 zeug 90.00. schrammen 23.0030. 59 biggen 13.0019. schapen 240028. Handel matig. HEM (Zulder-Kogge). 17 Juli. Aangevoerd wer den door 70 nummers 51300 kg Schotsche Mui zen: grof 3.604. middelbaar 3.403.90. kleine -j- efferson Davis, de zoon vaii een handelaar in groenten en fruit, was van af z'n jeugd bezield van een toomelooze begeerte naar macht. Reeds óp de lageré school dacht nij: „de meeste jongens hebben meer hersens dan ik. maar ik heb meer moed dan allen te zamen. i De tijd kwam, dat er een zwartmarmeren niet bordje vastgemaakt werd tegen het huis, waar in Jefferson Davis woonde. ,4. Davis, chirurg." stond er met gouden tet ters op het zwarte bordje. En Jefferson was er trotsch op. Hü stond nu met beide voeten op den weg. die naar macht voert. Was i' hü nu gelukkig? Neen, want aan j den overkant van dezelfde straat zat een koperen bordje tegen den muur van een andere woning: .X. Butcher, chirurg.” Hoe kon Jefferson Davls ook gelukkig zün, als Butcher alle zieken tot zich trok? Toen een chineesche mandarijn van Plomblères kwam, stelde hü zich onder behandeling van Butcher en toen de coloratuur-zangeres Satanella last had van d’r maag, liet ze Butcher roepen. Allé vooraanstaande lieden gingen naar Butcher, den gewilden chirurg. En toen Jefferson op het Internationaal chirurgisch congres z'n theorie over de oorzaken en genezing van maagkanker uiteenzette, kwam Butcher daar tegen op met een serie van niet te weerleggen feiten. Jefferson Davis begreep, dat de strijd voor hem hopeloos was. Tegen z'n mededinger kon hü niet op. Hij voelde zich geslagen. „Met mevrouw Butcher. M n man is doodziek, maag, moet direct geopereerd worden, zeggen ze. Heel gevaarlijk. M n man wil beslist u heb ben. In z'n kliniek, komt u direct? Dank u.” Maar Jefferson kwam niet, direct. Diep In gedachten zat hü naast de telefoon voor zich uit te staren. Een koortsachtige opwinding greep hem aan. Butcher moest weg! En als hü weg. dood was, dan was hü. Jefferson, de chirurg, d e groote man, tot wlen iedereen zich om genezing zou wenden. Dan had h de macht. Maar door een moord? Hü huiverde. Neen, dèt niet. Maar toch, het was moord, dat z'n brandend brein doorwoelde, toen hü z'n jas en z’n rubber- handschoenen aantrok. Eenige oogenbllkken la ter stond hü aan X ziekbed van z’n collega. Voor een oogenblik greep eën duizeling hem aan. Hü dacht aan God en.... bad. Z’n gebed was kort, maar vurig en smeekend: l „Mijn God. geef mü macht en moed hem te redden Anderhalf uur lang werkte de chirurg Jeffer son Davls, in z'n witte jas. met het mes. met al z'n kennis en wetenschap, met vaste hand, om z'n mededinger van een bijna zekeren dood te redden. Toen hü de laatste hand aan z’n werk ge slagen had, stonden dikke zweetdroppels op z’n voorhoofd. „Hü zal blüven leven,” zei hü. Kerkbericht MAANDAG te 8.15 Maria-congregatle St. Francisca. DINSDAG te 7 uur Lof en te 8.15 Jongens- congregatie. WOENSDAG 7 uur en 8.15 Maria-congrega- tie voor meisjes. Donderdag 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg: te 8.15 H. Fam. voor de mannen. ZATERDAG Vigilie van het feest van den H. Apostel Jacobus; te half 12 biechthooren voor de kinderen: te 4 uur voor de overigen, tot uiterlijk 9 uur: te 7 uur Rozenhoedje tot O. L. Vrouw van Altüddurenden Bijstand voor de bekeering der zondaars. N.B. De verkoop van plaatsen geschiedt op Dinsdag 27 Juli idus niet a.s. Dinsdag) des avonds te 7 uur in de kerk. naar de bus gesmokkeld wordendat kost wéér een kleinigheidje! Danny verbaasde zich. De „professor" stak een peukje sigaret op en liet den rook zöölang in zün longen verblüven, dat hy haast geen nicotine meer uitademde. Dat was voor een tweeledig doel: het genot en de veiligheid. Maarze hebben me èl mijn geld afge pakt. zei Danny. Hoe kan ik dan betalen? Of krüg ik daar hog iets van terug? Dat redt zich wel! zei de kleine man, die biykbaar alles wist, wat een gevangene weten moet. Spraakzaam was hü natuurlijk óók. Wij willen vrienden zün. zei hü en geen geheimen voor elkaar hebben.... Je wordt bedankt! zei Janny. Je bent, geloof ik. aardig bü! Ik. heb fouten gemaakt! antwoordde de „professor" met een stem vol zelfverwüt. Hü zette een bril op met zware lenzen (zoo onge veer als dat ongelukkige rechtertje had opge had) en schoof zachtjes naar Danny toe. HU zt>u wel eens willen weten, wat die nieuweling te schrijven had. Hü las: Vriend Joe: pas goed op mün kleine meisje, onverschillig hoelang ik zal wegblüven. Nijdig keek Danny op. Hü voelde, dat de ander over zün schouder las. De „professor” kroop daarop direct weer achteruit en ging languit op zün krib liggen. Hü wou zoo graag eens wat nieuws hooren; de gevangenis is uiteraard niet de plaats, waar men veel interessants verneemt. Nü kwam er eindelük een nieuweling irizün cel en die was eenkennig.... Dat zou natuurlijk wel Geheel onverwachts is het bericht gekomen. Springer en Raichenbach komen Vrüdag- avond naar Hoorn. Maar niettegenstaande deze late aankondi ging. waren niet alleen uit West-Friesland. maar zelfs bulten dit gewest toeschouwers en de sterkste speelkrachten komen opdagen, zoo dat om 8 uur de groote Parkzaal te Hopm reeds geheel met. spelers en toeschouwers was bezet. De voorzitter van het organisatie-comité dr. Drossart van Dusseldorp hield een toespraak en overhandigde beiden de J. P. Coen-medaille. De toss wees uit. dat Raichenbach tegen groep A met de oneven nummers zou uitko men en Springer tegen groep B met de even nummers. Zoowel Springer als Raichenbach namen leder 41 spelers voor hun rekening. Onderstaande volgt de uitslag van de simul- taanséance van Raichenbach. Raichenbach won 34 partijen; remise gespeeld 5 partyen Verloren 2 partUen Totaal gespeeld 41 partijen. Behaalde puntensaldo 73 tegen 9 punten. Gewonnen hebben de heeren D. Kromheer te Hoorn en Jac. Haring te Hoorn. Remise gespeeld hebben de heeren J. Vloon te Hoorn, H. Noome te Purmerend. H. Kronen burg te Schellinkhout, G. M. Bak te Hoogwoud en A. Nieuwboer te Hoorn. De simultaanséance van Raichenbach was om kwart voor twaalf geëindigd. Onderstaande volgt de simultaanséance van Springer: Springer won 33 partüen; remise gespeeld 4 partüen: verloren 4 partüen. Totaal gespeeld 41 partüen. Behaalde puntensaldo 70 tegen 12 punten. Gewonnen hebben de heeren CL Jongkees te Hoorn, J. Erken te Hoorn. H. de Boer te Hoorn en Jac. Toepoel te St. Pancras. Remise gespeeld hebben de heeren: R. Pos- thuma te Hoorn. J. de Moes te Edam. A. de Haan te Hoorn en Jac. Greuter te Oftterblok- ker. De simultaanséanoè van Springer was te één uur geëindigd. Tijdens de séance heeft Raichenbach zich als een phenomenalen simultaanspeler laten ken nen. Zonder schynbaar eenige moeite of In spanning speelde hü uitermate soepel en snel. Met verschillende ronden ook zelfs tüdens het middenspel heeft de Parijzenaar soms een groote snelheid bereikt. Ook Springer kan op een voor hem buiten gewoon 'geslaagde simultaanséance terugzien. Het geheel was in onderlinge krachtmeting al een zeer getrouwe weergave van hun gespeelde match om het wereldkampioenschap. Ook hier wist Springer met een heel klein verscfill heel kort te benaderen. Alleen heeft het Springer zichtbaar wat meer Inspanning gekost. Dinsdag 20 Juli jubileert de heer C. P. Keet, tets te willen zeggen of schrüven bü dit jubi- ieuyi beteekent onvolledig te zün. te moeten zün. omdat zoo heel veel niet gereleveerd kan worden. De heer C. P. Keet werd geboren 3 Nov. 1879 en heeft tot op ruim 17-jarigen leeftüd een grondige schoolopleiding genoten. 20 Juli 1897 deed hü sün intrede in de papierfabriek te Wormer, waar hü zich, hoofdzakelijk onder leiding tan zyn vader, den beer B Keet Czn practlsch bekwaamde in de papierfabricage »n den ganschen loop van het bedrüf Xot in alle onderdeden leerde. In Juni 1913 is hem machtiging verleend voor dc Vennootschap per procuratie te teekenen In het jaar 1921 overleed de vader van den jubilaris en de leiding der fabriek kwam daar na in hoofdzaak te rusten op de schouders van óen tegenwoordlgen fabrieksdirecteur, den heer C. P. Keet. Het bedrüf heeft in die periode van veertig jaar vele en belgngrüke uitbreidingen onder gaan: de jaarlijksebe productie is in dat tüd- perk opgevoerd van 2700 ton tot het bijna tien voudige ca. 27.000 ton. terwyl het aantal arbei ders is gestegen van 135 tot 450. De grootste uitbreidingen dateeren van de laatste tien jaren. toen in Maart 1928 naast de drie reeds bestaande machines een breede pak- papiermachine met een jaarproductie van ca. 10 000 ton papier in werking werd gesteld. Vermelding verdient nog. dat ook de vader van den Jubilaris diens vader reeds als direc teur was opgevtrtgd, zoodat de heer C. P. Keet thans reeds de derde uit het geslacht Keet Is en het directeurschap nu reeds meer dan een eeuw door dit geslacht wordt waargenomen De jubilaris geniet een uitstekende gezond heid; zlek’en heeft hü gedurende zyn loopbaan niet gekend en nog dagelijks verr^ht hy zyn, veelomvattende taak met groote opgewekt heid en met behulp van een ultgebrelden staf, die aan zyn kunde en bekwaamheid voor het meerendeel hun opleiding te danken hebben. De jubilaris is lid van het RK. Kerkbestuur en heeft in de laatste jaren gedeeld in de niet geringe zorgen door uitbreidingen van kerk en scholen eenerzyds en daling der Inkomsten an derzijds. Als directeur van het kerkkoor draagt de jubilaris niet weinig bü tot de opluistering van de godsdienstoefeningen 's Morgens vroeg wordt vaak per auto met brandend licht van de kerk gereden naar de zieken: ieder weet wat dat beteekent. Steeds ook is de Jubilaris bereid anderen, die met eenige moeite ter kerk gaan, behulp zaam te zün. Zyn hulpvaardigheid strekt zich echter veel en veel verder uit, dan kan en mag worden gereleveerd. Hoe zeer velen weten zich verplicht aan den. zoo maas «enigszins moge lyk. altijd hulpvaardigen .jnünheer Keet". De huisvesting der gezinnen staat stëëds in zyn belangstelling en tot op heden wordt in de Mariastraat regelmatig gebouwd, waarbij ter dege rekening wordt gehouden met de eischeu voor die gezinnen. Als lid van den gemeenteraad en ook enkele jaren als. Wethouder stond hy gereed de ge meentebelangen te dienen. Ook hier heeft hy ■groote verdiensten. Herinneren we slechts even aan het vele werk inzake de verdwenen gas fabriek en aan zyn werk als commissaris der „Zaanland en veel meer. We willen eindigen zooals we begonnen: Iets schryven by dit jubileum beteekent onvolledig zyn. Het zal den Jubilaris niet aan belangstelling ontbreken en ongetwyfeld zullen hem en zUn echtgenoote op dezen dag echt warme sym pathie- en dankbetuigingen worden gebracht. Ook vanaf deze plaats: Jubilaris, van harte proficiat en nog vele ja'Ten tot hell van geheel Wormer Aanrijding Door onvoorzichtigheid Vrydagmiddag het 13-jarig heer van Someren aan den door een luxe-auto aangereden. De jongen kwam te vallen en klaagde over pyn in zyn zyde. Den bestuurder van den auto, afkomstig uit België, treft geen schuld. Dr. MeUer verleende’ de eerste hulp, doch de Jongen knapte in den loop van den middag Hoogste barometerstand: 776.6 te Ingoe. Laagste barometerstand: 750.3 te Seydisfjord. VERWACHTING: Meest zwakke .Noor delijke tot Oostetyken wind, licht bewolkt, droog warm weer. 1 PATNA, 17 Juli. (Reuter). Op 15 mUlen afstand van Patna is een ernstig spoorweg ongeluk gebeurd, waarbü, volgens de voor- loopige berichten, honderd reizigers om het leven zijn gekomen en 200 gewond zün. De locomotief van den trein ontspoorde en viel van een hoogte af. waarna drie rütuigen omvielen. Ën toen kwamen ze aan de afdeeling E en toen werd het meenens. Want dat was een onaf zienbare corridor, versierd met een geweldig groote letter E en daar mondden allemaal cellen op uit en voor de tralies stonden gevangenen en keken naar de nieuwelingen, maar ze zeiden niets. Dus zei Wilkins maar Hallo! Hou je mond dicht! zei de cipier. Dit was het dus: als je maar één woord zei. was het: .Hou je mond dicht!” Wat had de politierechter ook weer gezegd? „zwyg!" had hü geroepen, toen Danny zich ver dedigen wou. r Wat had dat ml” schreeuwd? „Wegvoeren! keiyk! Dany rimpelde was nog véél onrechtvi moed had! Harry Wilkins werd 659 was de woning van twee jaar verblüven. Kan Ik papier en inlit krijgen? vroeg hü- Waar dacht je dat Je bent? smaalde de cipier. In een hotel? Hou je kop dicht en ga binnen Danny stapte over den drempel en de cel werd gesloten. Hü zét.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 2