Gevechten in de omgeving van Peiping in vollen gang heden Groote brand in Celebes Men vreest, dat de Japansche troepen vandaag de stad Peiping zullen bombardeeren Japan wenscht vrede in Azië! Het nieuws van DE BAROMETER De strijd tegen de Republic Steel Rechtsche aanval duurt voort HET KERKCONFLICT IN JOEGOSLAVIË JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR BRILLEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 28 JVLI 1937 DERTIGSTE No. 253 voor- Petrus Donders C.s s.R. bombardeeren Muiterij in gevangenis Trein tegen autobus Vier menschen ernstig gewond Fengtai door Chineezen veroverd? Wonderbare genezing te Lourdes Z.H. de Paus prijst de brandweerlieden Amerika versterkt zijn luchtvloot De kerkstrijd in het Derde Rijk Staking van slachters te Parijs Officieel erkend door het Bureau des Constatations 212 Inheemsche woningen in de asch gelegd Zyn zaligverklaringsproces door de Ritencongregatie behandeld De verliezen tonden aan beide tijden groot zijn Boeren moeten hun geheelen oogst afleveren Een aanval op de katholieke theologische faculteiten Bestelling van tien groote bommenwerpers De stryd om Nanjoean en Fengtai Samengaan met com munisten? Gebrek aan broodgraan in Duitschland De regeering acht excommunicatie onwettig DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Door een bijenzwerm overvallen De bewakers moesten schieten, waarbij een doode en twee gewonden vielen De nieuwe Chineesche gezant te Brussel, Tsien Tai, na zijn aankomst aan het station temidden van Belgische autoriteiten en landgenooten, die hem welkom heetten 'Japanners Hsjijoean ADVERTENTIEPRIJZEN i Per lossen regel 20 c., ingez. med. 40c p. regel; idem op peg. één 55c p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers Chineesche troepen treffen bereidingen om Peiping zoo goed mogelyk te verdedigen Mitrailleurs op de daken der huizen te Peiping Aguirre te Parijs Lewis’ organisatie richt zich voor- loopig uitsluitend tegen deze maatschappij NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD JAARGANG t Da rechteche aanval by Madrid dmrt vaart. 1 1 Het een letineerden gaan deelen mede, dat de kazer- 4 sche - heeft bekend gemaakt. In de stad hoort men duidelijk het kanon gebulder ten Noorden, Zuiden en Westen van Peiping. Alleen aan de Oostzijde van do stad heerscht stilte, aangezien gisteravond de strijd om Toengsjoe gestaakt is. 4 I en Stornoway. '51.9 te Memel. BERLIJN, 27 Juli (DUB.) De Dultsche minister voor Voeding en Landbouw heeft ter voorziening in de behoefte aan broodgraan een het aanbre- sten nieuwe regeerlngstroe- De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde drie poeudo-koopvaardU-efflcieren wegens opUehting tot tien maanden gevangenisstraf. Bijzonderheden over de kerkeljjke plechtigheden op de jamboree. BELGRADO, 27 Juli. In verband met de excommunicatie door de Synode der orthodoxe kerk van den Joego-Slavischen minister-presi dent Stojadlnowltsj en zyn aanhangers, als mede van den voorzitter van bet SkoepsJUna, ClriteJ, wijst men er. aldus verneemt het Han- delsblad, van regeeringszfjde op, dat, krachtens artikel 57 van het statuut der orthodoxe kerk gedurende den tijd, dat de plaats van net hoofd der kerk onbezet Is, noch het opperste college der geestelijken noch de Synode een kerkeiyka bepaling of een regeerlngsverordenlng kan be strijden. Daarom moet de excommunicatie on wettig worden geacht. Uit protest hebben de Parijsehe slachters een staking geproc la meerei. De Rambon met opbrenging naar Ceuta be dreigd. hetgeen de Johan Maurits nog juist heeft weten te voorkomen. De intrekking der consumptiemelkregeling voor het buitenwettelijk gebied is uitgesteld tot 1 December. In oen Bumrsninhs gevangenis brak een roer uit. dat Moedig sndxdrukt werd. De Amerikaanoche vakbond van Lewis wjjdt zich voorioopig uitsluitend aan den strijd tegen *s Republic Steel Corp «ratten. Bij de Vierdaagsche waren den eersten dag weinig uitvallers. Amerika versterkt zijn luchtvloot met Oen zware bommenwerpers. Bezoek van H. M. de Koningin aan bet een- cours-hlppique te Hoofddorp. 3 I Het WeeriiiiiiiiiiiiiiiiiNiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis s PARIJS, 27 Juli. (Havas.) De arbeiden van de slachtplaatsen van Lavilette hebben beslo ten, dat het werk op alle slachtplaatsen van Parijs en omgeving onmlddeliyk zal worden neergelegd, uit peptest tegen bet ontslag van zeven afgevaardigden der arbeiders. BERLIJN, 27 Juli. In het tijdschrift „Welt anschauung und Schule” is de eisch gesteld, aal de faculteiten voor Katholieke theologie aan de Dultsche unlversltelten moeten worden op geheven. ,De Katholieke theologische facultei ten vormen een onoverkomelijke tegenstelling tegenover de andere faculteiten der Dultsche universitelt. De Katholieke theologische faculteiten zyn geheel ondergeschikt aan de Kerk voor wat haar onderwijzend personeel, leermiddelen en leer stof betreft. De Dultsche unlversltelten zijn Staatsinstellingen, waarbij het vrije onderzoek en de vrije toepassing der wetenschap een nood zakelijke voorwaarde is. Derhalve passen de Katholieke faculteiten niet In het kader der Dultsche unlversltelten. Zon op vsn. 5.13 onder n.m. 9 59 uur. Licht op n.m. 9.29 Maan op nju. 10.85 onder v.m. 11.15. Laatste kwartier 30 Juli In Cumberland zijn gisteren dertien personen in arrest gesteld, onder wie een lid van het Huis van Afgevaardigden van Maryland en een pro pagandist van het comité voor Industrieels or ganisatie, wegens verboden posten voor een fa briek der Republic Steel Corporation De staking der vrachtrijders te Buffalo In den staat New York Is nog niet bijgelegd. De chauffeurs en pakhuislieden hebben de lijst met 12 voorstellen, welke de grossiers aan ds stakers hadden voorgelegd, om het conflict te doen beëindigen, van de hand ge- wezen. In antwoord op een Britsch protest, dat Ingediend was, omdat geen enkele vooraf gaande mededeellng was gedaan betreffen de een op handen zijnden aanval der Ja panners op Peiping, hebben de Japanners de verzekering gegeven, dat voor heden middag 12 uur geen enkele aanval op Pei ping gericht zal worden. Niettemin raadden zij alle vreemdelingen aan, zich naar hun ambassades te begeven. Den Japanschen troepen is Instructie gegeven vreemdelin gen in Noord-China niet te molesteeren. In verband met deze verklaring vreest men, dat Pelplng gebombardeerd zal worden. Te Castel Gandolfo heeft Z. H. de Paus on langs een groep brandweerlieden uit Milaan In audiëntie ontvangen. De Paus begroette de brandweerlieden zeer harteiyk, daar zjj uit de stad kwamen, waarmede Hij door Zijn veelja rigen arbeid In de Ambroziaansche bibliotheek zoo nauw verbonden Is geweest. Z. H. noemde de brandweerlieden ware beoefenaars der naastenliefde, daar brandweerman zijn betee. kent helper en redder te zijn van hen, die door de verschrikkingen van het uitgebroken vuur hebben te lijden. Steeds staan de brandweer lieden paraat hun leven op het spel te zetten om hun medeburgers te helpen. Dit Ls altijd hun groote verdienste, doch als zij niet alleen hun plicht als goede burgers en in getrouwheid aan het gegeven woord nakomen, doch ook uit christelijke overtuiging, en tegelijk hun lijdenden broeders te hulp komen, dan is hun werk niet slechts vol verdiensten voor de menschen In het vaderland, doch In het bijzonder ook bij God en sullen zy uitstekende en hooggeachte bur gers der stad Gods zjjn. Immers zij behooren tot diegenen, voor wie God een bijzonder loon heeft weggelegd, omdat zy Zijn Liefde hebben nagevolgd en In tijden van nood met hun be hulpzaamheid hebben gereed gestaan. Want brandweerlieden worden niet alleen te hulp ge roepen om het vuur te bestrijden. zy zyn als het ware de hand der Voorzienigheid bij alle on heil. gevaren en moeilijke omstandigheden. Z. H. gaf hun en hun beroepsgenooten dan ook van ganscher harte Zijn zegen. Uit Pelplng wordt gemeld, dat de Chineezen de legatiewyk omringd hebben en mitrailleurs hebben geplaatst op de strategische punten en op de daken der hulzen. De garnizoenen der buitenlandsche mogendheden werken samen ter verdediging van de wijk. Een raadsheer van de ambassade der Veree- nigde Staten te Pelplng heeft den raadsheer van de Japansche ambassade een gemeenschap pelijke nota overhandigd van Engeland, Ame rika, Frankrijk en Italië, waarin gevraagd wordt de legatiewyk bulten de strjjdzóne te laten en toe te staan, dat de vier genoemde mogendhe den zelve de bescherming voor leven en eigen dommen hunner onderdanen in de wijk ver zorgen. De Japansche raadsheer heeft het verzoek der mogendheden aanvaard. Generaal Soeng'Ts Je Joean, commandant van het negen en twintigste leger en voorzitter van den politleken raad van Hopel en Tsjahar, heeft een manifest gepubliceerd, waarin hy zich ver plicht China tot den laatsten man te verdedi gen. Volgens berichten In de bladen heeft de re geering besloten Soeng Tsje Joean volledigen steun te verstrekken. ring, heeft te Parijs een vertegenwoordiger van i naar i eva- van aldus Aguirre blijft op haar post en zal den strijd Dit artikel is naar de meenlng der regeering ook toepasselijk op de verkiezing van een pa triarch. Deze verkiezing wordt geregeld door den minister van Justitie, die tegelijk bepaalt wanneer en op welk uur de verkiezing zal heb ben te geschieden. Tenslotte benoemt dan de konlng resp. de regentschapsraad een der can didates De benoeming van den patriarch ligt dus tn de hand der regeering, die daarom haar positie veel gunstiger acht dan die der synode. Inmiddels heeft het kerkbestuur den bisschop van Novi Sad. Irenej ClriUJ, een broer van den voorzitter van net Skoepstjlna. uit syn ambt ontzet. omdat hy zich vóöc het Concor daat had verklaard. Tegenover de bewering der regeering steit het kerkbestuur, dat het besluit om degenen, die voor het Concordaat hebben gestemd te ex- communlceeren, reeds drie maanden geleden was genomen en wel onder voorzitterschap van patriarch Warnava self, en dat de thans genomen maatregel niet anders dan ue uit voering van dit besluit beteekent. De Japansche vertegenwoordiger Katsoekl hwft om vier uur vanmorgen de volgende pro clamatie gericht tót de bevolking van Noord- China: „Het Japansche leger is gedwongen de Chlneesche troepen te bestraffen, wier provo caties het Japansche prestige bedreigden. Het leger zal echter de vreedzame bevolkingen be schermen. De eenlge zending van het Japan sche leger is den vrede In Azië en den gemeen- schappeiyken voorspoed van Japan en Chine te venekeren. PEIPING, 28 Juli (Reuter). In de omgeving van de rivier Toeng zyn de Japansche luchtstrydlcrachten op het oogenblik zeer actief en nemen de Chineesche troepen onder mitrailleur - De Democratische afgevaardigde John Rankln, een van President Roosevelt's In tiemste raadgevers In kwesties verband hou dende met de New Deal, heeft in het Huis van Afgevaardigden te Washington een scherpen aanval gedaan op de ambtenaren van de National Labor Relations Board, dis hy beschuldigde van samengaan met de communisten, teneinde de Industrie in bet Zuiden Rankln zelf is afgevaardigde voor den staat Mississippi naar den ondergang te brengen. Rankln zeide te zullen eischen, dat de ambte naren worden afgezet. Hy zou er naar streven, dat de Wagner Connery Labor Act, krachtens welke de commissie in het leven werd geroepen, zou worden gewyzigd of herroepen. En hy zou zich verzetten tegen elke nieuwe toewyzing voor deze commissie, zoolang In de leiding geen wij ziging Is gekomen. „Er Is ml. geen twyfel aan, aldus Rankln, dat zy met sommige communis tische kringen samengaan, om de industrieën In het Zuiden te vernietigen en op deze manier de arbeiders in het Zuiden te berooven van een gelegenheid om een behooriyk middel van be staan te hebben.’* Rankln noemde geen namen van ambtenaren, die hij van communistische actie beschuldigde. Hy zeide, dat zy op onver- antwoordeiyke wyze gehandeld hadden, door er aan mede te werken, dat een katoenfabriek te Tupelo In Mississippi tot stilstand ls gebracht. Bovendien zeide hij bewijzen te bezitten, dat de ambtenaren er prat op gaan alle fabrieken in dit district te zullen doen sluiten. „Als dat geen communisme is. weet ik niet hoe gij dat noemt,” zoo besloot Rankln zyn betoog. ..By het ondernemen van een onafhanke- lUke actie in Noord-China heeft Japan geen territoriale begeerten. Wel is het voornemens de belangen der mogendheden, het leven en de eigendommen van de buitenlandsche be woners te beschermen. De Japansche troe pen zullen zich onthouden van vijandelijk heden, binnen PeipiRg, behalve, wanneer z(j door Chlneesche tapepen worden geprovo ceerd. Havas een onderhoud toegestaan. Hy zeide Parys te »yn gekomen In verband met de cuatle van een deel der burgerbevolking Baskenland. De Baskische regeering Japansche bombardementsvliegtuigen hebben de Chineesche barakken In Hsyoean en Nan joean aangevallen. Zy brachten den Chineezen MADRID. 27 Juli (Havas) BI ken van den dag hebben nation^ aanvallen op de stellingen pen. twee kilometer ten Zuiden van Villanueva de la Canada, gedaan. Hoewel zy gesteund wer den door artillerie en tanks, werden zy terugge slagen. In den namiddag is een aanval der Moorsche cavalerie afgeslagen. De rechtschen lieten meer dan achthonderd dooden op het slagveld achter. Volgehs berichten van andere zyde zyn de rechtschen geholpen door de lucht strijdkrachten, opgerukt tot Royela en Co- lomarde. De regeerlngstroepen verloren naar schatting een duizendtal manschappen. De Madrileensche politie, die dagelijks huis zoekingen verricht, heeft daarby een groote hoe veelheid wapens en munitie in beslag genomen. Zy heeft Iemand gearresteerd, die betrekkingen onderhield met personen, die in een ambassade gebouw hun toevlucht hadden genomen. By een onderzoek In zyn woning vond de politie een groote hoeveelheid belangryke documenten, die vooral betrekking hadden op aanbiedingen van buitenlandsche firma's voor het leveren van oor logstuig. Ook bommen en gasmaskers zyn In be slag genomen. Verder heeft de politie 64 menschen, die geen arbeidsvergunning kondep toonen. in hechtenis genomen. BUITENZORG, 28 Juli (Aneta) De Gou verneur van Celebes meldde telegrafisch, dat In den nacht van 25 op 26 Juli een brand heeft gewoed In den kampong Loeaoer, onderafdeeling Madjene. Hlerby zyn 212 inheemsche woningen verbrand. De schade bedraagt f 28.000. De oorzaak is onvoorzichtigheid met een petroleumlamp. Het bestuur heeft hulp maatregelen getroffen. VERWACHTING: Meest zwakke Weste lijke tot Noordelijken wind, betrokken tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tempe ratuur. Hoogste barometerstand: 764.6 te Thorshavp Laagste barometerstand: 71 BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR Tebfoon Administratie 4330, Redactie 4220 ABONNEMENTSPRIJS Per kwartaal voor Alkmaar f2.— Voor buiten Alkmaar 2.50 Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaarnestad Haarlem Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 booger Engelsche, Itallaansche, Fransche en Ameri- kaansche troepen hebben de muren en poorten van de legatiewyk bezet, waar zich thans de geheele Japansche bevolking bevindt, terwijl vele Chineezen er eveneens later een toevlucht hebben gezocht. Vele Chineesche gezinnen hebben in allerijl bomvrye schuilplaatsen gegraven in de tuinen by hun hulzen. hedenmorgen echter dit bericht niet bevestigen. De chef van den Japanschen generalen staf, kolonel Matsui, heeft generaal Soeng Tse Joean medegedeeld, dat het Japansche leger zich gedwongen zag op te treden door het ge brek aan ernst by het Chlneesche leger in hel ten uitvoer brengen van de voorwaarden van de overeenkomst. Dit gebrek aan ernst is gebleken uit de her haalde uitdagingen, zooals het verraderiyk schieten op de Japansche troepen by Pelplng. Dit ls een onvergeeflyke beleedlglng, het Ja pansche leger aangedaan. De woordvoerder van het Chlneesche minis terie van Buitenlandsche Zaken heeft ver klaard, dat de Japanners de algeheele verant woordelijkheid zullen dragen voor de gebeurte nissen, welke zich de komende dagen in Noord- China kunnen afspelen. Uit Tientsin wordt aan het Japansche tele- graafagentschap Domei gemeld, dat het Japan- „l.j garnizoen te middernacht het volgende Aguirre, de President van de Baskische regee- De staking duurt nu reeds zes dagen en het wordt steeds moellljker voor een belfooriyken aanvoer van levensmiddelen te zorgen. BOEKAREST, 27 Juli. (D.N.B.) In een der grootste gevangenissen van Roemenië, die te Targoe-Ocna. zyn heden de muiten. Zy barricadeerden een zaal en wei gerden den bewakers te gehoorzamen. Aange zien de multerU een grooteren omvang dreigde aan te nemen, werd de wacht in het geweer geroepen, die, toen de houding van de muiters steeds dreigender werd, eenlge schoten afvuur de. Hlerby werd een der muiten gedood en twee zwaar gewond. De ovengen gaven hierna het verzet op en werden In een-persoonscellen opgesloten. Het Bureau des Constatations te Lourdes heeft een wonderbare genezing te Lourdes offi cieel erkend. De genezing heeft betrekking op het geval van Mevrouw Pouxvielle uit het dorp je Saint Vincent de Paul in de Landes (Frank- ryk) die het vorig Jaar naar Lourdes gebracht werd om daar haar genezing af te smeeken. Sinds 7 maanden had zy een zweer aan de maag. De ziekte ging gepaard met hevige smar ten en bloedbraklngen, zoodat de geneesheeren haar ongeneeseiyk verklaarden. Ziehier wat zich heeft afgespeeld volgens de offlcleele mededee- llngen In de .Journal de la Grotte”: „Op 27 Mei 1936 den dag van haar aankomst te Lourdes nam de zieke een bad in de piscine. Teruggekeerd In haar hotel was zU zeer bleek en geraakte bulten bewustzijn. Gedurende den nacht gaf zy twee keer bloed op. Op 29 Mei den dag van haar vertrek nam zy nogmaals een bad in de piscine en gevoelde zich plotseling veel beter, zy had geen pyn meer. Enkele minuten later voor de grot had zy opnieuw dit gevoel van algeheele beterschap. Teruggekeerd In haar kamer kon zy enkele passed doen, wat haar sinds 4 maanden onmogeiyk was. De brakingen bleven uit en by haar terugkeer In het hospitaal van Dax kon zy weer de gewone voedlngsmld- In offlcleele kringen te Londen deelt men mede, dat de aanhouding van het Engelsche schip Mlrupanl Zaterdag reeds geschied is. In de maand Juli syn reeds drie Briteche schepen door de rechtschen opgebracht. tegen de Indringers met alle kracht en volhar ding voortzetten. De formaties der „Gudarls” zyn gereorganiseerd, en ook In de commande- menten ls verbetering gebracht. De stryd be looft hard en lang te zullen zyn. want de natio nalisten rekenen op den steun van landen, die voor niets terugdeinzen, als zy hen van het vol maaktste oorlogstuig kunnen voorzien. Aguirre zeide een rotsvast vertrouwen In de overwin ning van het Baskische volk te hebben. Het Engelsche stoomschip „Mlrupanl” is door een kruiser der rechtschen, de „Ciudad de Valencia”, ter hoogte van Gjjon in de territoriale wateren aangehouden en opge bracht naar de haven van FerroL De woordvoerder van het Japansche ministe rie van Buitenlandsche Zaken te Tokio heeft he denmorgen verklaard, dat de ontwikkeling van den toestand zoo dreigend is, dat geen enkele nieuwe onderhandellng noodig ls. Japan aal niet in gebreke blyven zyn toevlucht te nemen tot alle middelen om een vreedzame regeling te ver krijgen, maar er kan niet gezegd worden, dat het op het oogenblik nog voornemens is met Nanking te praten. vuur. Uit den aard van de op het oogen blik geleverde gevechten kan afge leid worden, dat de Japanners be gonnen zijn met een vastberaden drijfjacht om het geheele 29ste leger uit het gebiedvan Peiping te ver jagen. WASHINGTON. 27 Juli (D.N.B.) Volgens een mededeellng van het Amerlkaansche depar tement van Oorlog heeft de Amerlkaansche re geering tien groote bommenwerpers besteld, die een snelheid zullen kunnen bereiken van onge veer 370 K.M. per uur. Zy worden voortbewogen door vier motoren, krijgen een bewapening van vijf machinegeweren en een bemanning van 7 tot 9 personen aan boord. President Roosevelt heeft de commissie voor het burgeriyke internationale luchtverkeer be last met het onderzoeken van de kwestie over het verleenen van staatssubsidies aan Amerl kaansche luchtvaartondernemingen met diensten op het buitenland. In de volgende zittingsperiode van het Congres zal een wetsontwerp tot het verleenen van subsidies worden Ingediend. Het Chineesche 29ste leger is bezig met het verplaatsen van zyn hoofdkwartier uit Nan joean naar Pelplng. waar een stroom vracht wagens, auto's enz. geladen* met uitrusting stukken, binnenkomt. Onze Romelnsche correspondent seint ons d.d. 27 Juli: Onder de sallgverklaringsprocesaen, die In de huidige zitting van de Ritencongregatie zyn behandeld, Is oox dat van den Eerbledwaardi- gen Dienaar Gods Petrus Donders C-SS.R. De Ritencongregatie heeft zich oeelg ge houden met de acten van de gewone en apos tolische processen over de heldhaftige deugd beoefening van den Dienaar Gods. «eer zware verliezen toe. Toen het bombarde- ments-eskader naar Tientsin terugkeerde, werd het door een zwaren storm gegrepen. Een der toestéllen viel te pletter in een dorp ten Zuiden van Tientsin. Vanmorgen om half zes hebben de Japanners een nieuwen aanval ondernomen op Hsyoean. Het hoofdkwartier van het Japansche garnizoen te Tientsin heeft dit bevestigd. Zoodra In verband met de ontwikkeling der gebeurtenissen de waarschuwingen rondgezon den waren, hebben zich vrywe! alle bultenland- ders naar de legatiewyk begeven, waar zy on der bescherming staan der buitenlandsche troe pencontingenten, die alle maatregelen hebben genomen om de wijk te verdedigen tegen even- tueele overvallen, om. heeft men In en rondom de wijk barricades van zakken zand opgericht. Volgens hier in de stad ontvangen berichten rijn twee divisies troepen der centrale regeering Uit het zuiden herwaarts op weg om de stad te helpen verdedigen tegen de Japanners. De 37ste divisie heeft inmiddels een aan vang gemaakt met de voorbereiding der verdediging. Loopgraven en verschansingen zyn aangelegd, barricades van-zakken zand worden in de straten opgebouwd en al het mogeiyke wordt gedaan om aan den op- marsch van de Japansche Infanterie en machinegeweerafdeelingen weerstand te Meden. WASHINGTON, 27 Juli- (A.N.P.) Amerlkaansche comité voor industrleele or ganisatie heeft besloten al haar aandacht te wijden aan de verwezeniyklng der doel einden, welke beoogd zyn by het uitroepen der staking by de Republic Steel Corpora tion op 26 Mel JJ. en voorloopig af te sien van haar actie tot het verkrygen van over eenkomsten met andere onafhankeiyke staalondernemlngen. hes te Nanjoean op 8 KM. van den zuldeiyken muur van Pelplng hebben Ingenomen. Uit Nan king komt bericht, dat de Chlneesche troepen Op een onbewaakten overweg by Toulouse heeft een trein een autobus gegrepen. Vyftien personen werden gewond. SCHWEINFURT. 27 Juli (D.N.B.) In de nabyheid van Hassfurt zyn een slager, zyn belde zoons, een knecht en twee paarden door wordt, dat leder producent van blnnenlandsch broodgraan verplicht is al het door hem ge- oi41 sic tuoodgraan. nwt uitzondering van hetgeen hy voor eigen behoefte noodig heeft, af te le veren. Het ls een leder verboden broodgraan rogge en tarwe als veevoer te gebruiken. delen verdragen. Op 4 Juni was zy 4 kilogram aangekomen, op 9 Juni 1936 kon zy als geheel genezen het hospitaal verlaten.” ze verklaard kon worden, wachtte het bureau des Constatations nog een jaar alvorens offi cieel een uitspraak te doen over haar genezing. zing «ist op natuurlijke wy- een zwenn byen -- ----- ernstig gewond. De slager werd zelfs levens gevaarlijk toegetakeld. De paarden waren er zoo erg aan toe, dat zij enkele uren later stierven.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 9