DeKoningin opent de Jamboree De Internuntius celebreerde pontificale Hoogmis Hart der wereld jeugd klopt op Vogelenzang Het koninklijk openingswoord Meer dan 28.000 jongens van 42 naties vereenigd in een massaal samenzijn •4 na MASSALE OPMARSCH DER GROEPEN Vergassende rally onderbrak anderhalf uur het défilé PLECHTIGHEID VOL ONT ROERING eindelek „Hoort, zegt het voort” Bijzonder schouwspel Onze jongen»! De Engelache Scout» I» in ?n Elke groep deed haar uiter»te be»t om zoo goed mogelyk te verechynen De taak van de wereldpadvindery, de Volkenbond van de jeugd Het dankwoord van den Chief Scout :n a a. n r. »n ;n or :n et in :n Nederland de gast bij zijn jonge gasten Lang» een haag van kleurige vlaggen »chreed Z. Exc. Mgr. Giobbe naar het altaar „Blijft nu en later (rouw aan den Ver kenner »gee»t” Vijf en twintig duizend jongens stormden vooruit, hoeden en mutsen geheven op de stokken, vlaggen en vanen meevoerend in één wilden galop, terwijl hun kelen één juichkreet slaken, die aangroeit tot een donder, voortrollend over het wijde veld. On weerstaanbaar is deze storm, deze „rally” losgebroken. Rijen stuwen rijen voorwaarts, groepen dringen groepen op, tot op een oogenblik het cordon wijkt en de juichende massa voorwaarts stroomt als een vloed, die den dijk döorbreekt. Te vroeg komt dit hoogtepunt van heel de Jamboree. Nog staan tweeduizend Nederlanders, de laatsten van het défilé, ge reed om langs de eeretribune te trekken. Maar het geduld der wachtenden heeft zijn grenzen bereikt, spanning en enthousias me willen zich uiten en dan is zij daar op eens, de jeugd van heel een wereld, samengedrongen tot voor de eere-loge, wasu* de Koningin der Nederlanden de jubelende jongens lachend gade slaat en de Chief, aan Haar zijde, de grijze Baden Powell, hen wenkt tot matiging van hun ongebreidelde geestdrift. Een onvergetelijk oogenblik is dit maksaal vooruitsnellen, in bonte mengeling van alle nationaliteiten: een felle demonstra tie van hart en geest der Jamboree. ..vfcït heden nu treden voor^God, den HeereBreed en statig Een imposant overzicht tijdens de rallye door de meer dan 28.000 deelnemers. Rechts de koninklijke tribune Ii'aA (Van onzen specialen verslaggever). geheven. Onze kranige zeeverkenners loopen voorop. Een 1- 13 Hoofdverkenner Rambonnet begroet H. M. by Een bonte stroom van juichende, wuiven- cor- I Ik I 14 de eere-loge. Een kleine padvinder. Floor Toet van de Jonge Verkenners Groep III uit Den Haag, offreert H. M. een tuil oranje-kleurige anjers. „Ik bied U deze bloemen aan uit naam van alle Nederlandsche padvinders," zegt hij. Nog eenmaal zingen de Polen en als na den zegen en het laatste Evangelie Mgr. Giobbe Weer gaat het verder. Portugal, Roemenië, de Syriërs met hun typische helmen. Slam, de Tsjechen een jonge staat, dus hechtend aan houding en stijl Ijsland, de Zweden. Reeds van half twaalf af trekken de padvin ders uit alle subkampen op naar de arena Haast onafgebroken dreunen de rhythmische stappen over de houten bruggen. In rijen van vijf marcheeren zij op, naast elkaar, de hand op eikaars schouder; de stokken onder den arm, als een geweer, met de punt naar boven. Tus- schen hen in stappen de leiders of de bujten- landsche geestelijken, die aan den troep zijn toe gevoegd. De Engelschen hebben een Anglicaan- achen Bisscbop bij zich in padvlnderscostuum. Intusschen arriveeren ook de autoriteiten. ■en kort commando. De jongens, die met hun stokken de afzetting vormen, springen in het gelid en brengen den wereldleiders van bun beweging den groet. Milltalrement. Alleen kijkt P. bij het passeeren van de knapen vrién delijker. dan de overheden bij militaire inspec ties plegen te kijken. H. M. besloot Haar rede in het Engelsch als volgt: Mogen de dagen, dat gij hier bijeen zyt, ge kenmerkt worden door den waren padvinders- geest en mogen, door Gods Zegen, de vriend schapsbanden, die ge hier aanknoopt, versterkt en verdiept worden tot ware en trouwe broe derschap, die zal blijven bestaan lang nadat gij terug zyt gekeerd naar uw landen over de geheèle wereld. Hiermede verklaar Ik de jamboree geopend. Fllbry van de Kathedrale Kerk te Haarlem de plechtigheid bijwoont. van het altaar naar den uitgang is geleid, zet de Harmonie St. Michael het Wilhelmus in. waarvan twee strophen worden uitgevoerd. Or delijk verlaten daarop allen het altaar-terrein. B(j de Zweedsche groep marcheert Prins Gustaaf, de leider, naast den vaandrig, aan den kop. Zijn saluut wordt door Hare Ma jesteit met een buiging beantwoord. Opnieuw komt de Nederlandsche vlag in zicht: het Moederland! Een kwartier lang marcheeren ze langs de tribunes, sub-kamps- gewijs, iedere afdeeling voorafgegaan door Hierna hield de Koningin Haar openingsrede, welke werd beantwoord door een luid gejuich der deelnemers, waarop de Nederlanders geest driftig „Hoera, voor de Koningin" aanheffen, gevolgd door het gezamenlijk gezongen Wilhel- een groep vaandeldragers, die kleurige, veel al symbolische vlaggen omhoog houden. De Katholieke verkenners hebben in deze na tionale manifestatie een belangrijk aandeel, men ziet het ook aan de blinkende kruisen op de vlaggenstokken. B— jt ft 1 !D ar. T. it T, in te i- ÏQ ÏU in 12 3 et ie sn Inderdaad, ze marcheeren niet stram, het tempo is zeer gematigd; ze heffen geen „yell” aan en ze brengen geen opvallenden groet. Maar zoo zyn ze geïnstrueerd, ze zijn gastheeren, ze mogen niet boven de anderen uitsteken, ze hebben zich bescheiden aan te sluiten. Juist daardoor hebben ze zich on derscheiden en daarvoor past een woord van hulde aan de leiden. van passeeren langs de eere-loge juichen en joelen en wuiven met kleine Amerikaanache vlaggen, terwijl de leiders het saluut brengen. Applaus klinkt den meisjes van alle kan ten tegemoet, maar dan begroet de mu ziek reeds de eerste der internationale groe pen, die in alphabetische volgorde naderen, voorafgegaan door den Jamboree-staf. de eere-tribune heeft ingenomen. En op eens wordt de lijn van al die jongensbeenen gebroken en staat alles in de houding. Amerika opent de rif en brengt al dadelijk de toeschouwers 4n geestdrift. Een woud van stars and stripes-vlaggen wordt voor de groep uitgedragen en dan komen de lange khaki- kleurige gelederen nader, die op het oogenbllk Terzelfder tijd vereenlgen zich de Pro- testantsche deelnemers op het demonstxa- tleterieln, waar prof. dr. S. Berkelbach van der Sprenkel, hoogleeraar aan de Utrecht- sche Universitelt, een aandacht leidt, bij gewoond door Minister Slotemaker de Bruine. In subkamp 8 werd voor de Pro- testantsche deelnemers van het Amerikaan- sche Contingent nog een godsdienstoefe ning gehouden, welke door een eigen mu ziekcorps werd opgeluteterd. In stille oogenbllkken hooren de verza melde katholieken de muziek en psalm- zang van ver overklinken. Een heel be kende en internationaal vertrouwde melo die vooral, welke we kennen ala „Lieve Moeder van den Heer”. En ondanks de scheiding der religies voelt men den band, die bindt al die jonge Christenen van heel de wereld, op dezen morgen getreden voor God, den Heere. Het British Ecmpire rukt op Dominions en Kroonkoloniën. Als zij voorbij trekken met hun vlaggen, wordt menige herinnering aan historische verbondenheid met eigen volk wakker. Want als Canada en Australië ge passeerd zijn, volgen dan Nieuw Zeeland en Zuid-Afrlba, het laatste met het oranje- blanje-bleu van de Unie. Het publiek ap plaudisseert en juicht. Oostenrijk heeft een vendelzwaaier tus schen zijn vaandrigs. De witgekouste kna pen van het bergland voeren him lands knechten--trommels mee; prachtige instru menten, die het ook in onze beweging zou den doen. De Polen! Alweer een modelgroep, fier en frank achter hun rood-witte vlag gen en het eigen muziekcorps, dat tijdens het défilé van de groep zich terzijde op stelt. De zweefvliegers voeren model-toe- stellen mee en er is ook een 'afdeeling wiel rijders die op hun fietsen in den stoet mee trekken. De groote stroom der bezoekers, welke op dit uur reeds de poorten der Jamboree passeert, treft dan ook overal een bedrij vig kamp. Duizenden en duizenden komen er, uur na uur. Elke trein weer en het zijn er zeer velen dezen dag voert nieu we massa’s aan. De trams zijn overvol, auto's en fietsen naderen in lange files en in het anders zo stille, maar thans feeste lijk bevlagde en overdrukke Bennebroek, heerscht een wereldstad-sfeer. En zoo blijft het heel den middag tot in den avond toe. De eerste Jamboree-Tondag brengt een ontzaglijke belangstelling. Ne derland is vandaag ojj zijn jonge gasten te gast. De komst van Baden Powell wordt aange- kondlgd. Vele padvinders vormen een eere- haag en lachend gaat de Chlef-Scout tus- •chen de rijen. Het moet weer een heel groote dag zijn voor den grijzen stichter der •ereld-jeugdbeweging. Hij heeft reeds te kennen gegeven, hoe prachtig hij het kamp in Holland vindt, hij zal na den openlngs- middag hopelijk nog verraster zijn. De komst van B. P. wordt niet met fan fares gemeld, maar de jongens hebben ge markt, dat hun opperleider zUn plaats op Te tien uur precies wordt Z. Exc. Mgr. F. Giobbe aan den hoofdingang van het terrein ontvangen. De torenklok van Ben nebroek luidt. Deputaties der aanwezige landen met hun natievlaggen, lange rijen misdienaars en priesterstudenten, de as- slsteerende geestelijken, Mgr. A. J. M. H. De lersche Vrijstaat, New Foundland, Britsch- Indlë, waarvan de deelnemers donkergroene hoofddoeken dragen, Barbados, Bermuda, Guyana, Ceylon alweer een Nederlandsche herinnering Honkong, Jamaica, Malta, Noord- Rhodesië, Palestina met wit gesluierde Arabie ren, groep na groep trekt voorbij. Als eindelijk ook de Engelsche padvinders uit verschillende continentale landen gepasseerd zijn, komt het moederland der padvinderij zelf: Engeland. De Armeniërs volgen en ook zy hebben hun beste beentje voorgezet. Zij zien er keurig uit in hun donkere uniformen en marcheeren dap per achter hun nationale vlag. Een groote groep heeft België, waarvan de driekleur wordt gedragen door een vaandrig met langen zwar ten baard. De Belgen voeren geen stokken. Onder hun groepsvlaggen trekt sterk de aan dacht de reusachtige Vlaamsche Leeuwenvlag, die zich fier ontplooit. Een kleine groep heeft China en hier valt het oo, dat de kleine, martiaal stappende lei ders, met wandelstokken zijn uitgerust. Warm is het coloriet van de nu optrekkende Deensche patrouilles. Zij zwaaien hun hoeden boven hun frissche blonde koppen en maken een monteren indruk. Ook Egypte maakt een goede beurt. Met hun roode fez en donker khakl-costuum genieten zij de onverdeelde belangstelling van bet publiek. Tegen twee uur nadert van den anderen kant een klein groepje in padvinders- unlform. De Chief Scout, Lord Robert Ba den Powell, vergezeld van zijn echtgenoote. Lady Baden Powell, Chief Guide en van enkele leden van zijn Hoofdkwartier en eenige kampleiders. Slechts héél sober draagt hij op zijn eenvoudige uniform de teekenen van zijn vele hooge onderschei dingen H. M. ving Haar toespraak aan In het En gelsch: Padvinders, jong en oud, padvinders van alle landen, Ik heet u allen welkom in Mijn Konfhkryk en hoop, dat u daardoor zult weten, hoe zeer Ik uw beweging waardeer en er belang In stel. Het te voor Mij een voldoening, te zien, dat na jaren van vruchtbaar streven deze prach tige organisatie een wereldbeweging is gewor den, die jongens omvat van alle klassen en van alle naties en die hen er toe voorbereidt, goede burgers en goede mannen te worden. Moogt gij immer, thans zoowel als in uw later leven, trouw blijven aan den padvfnders- geest, welke, om te spreken met de woorden van uw chief, dien wij hier heden met vreugde welkom heeten, gekenschetst wordt door zijn breeden en onzelfzuchtlgen kijk, zijn oprechte vriendschap, zijn daadwerkeljjke liefde en zin om met vreugde te dienen. Daarna vervolgde H. M. in het Nederlandsch: Mjj thans tot u, padvinders-landgenooten richtend, wensch Ik in de eerste plaats een wel kom toe te roepen aan hen uit het Rijk van overzee, die zich de lange reis hebben getroost om aan deze bijeenkomst in het moederland deel te nemen. Ik hoop, dat gij van deze jamboree met schoo- ne bedrukken naar uw geboortegrond zult te- rugkeeren. Padvinders uit alle deelen van het Rijk, gij moogt nooit vergeten, dat gij tijdens deze jam boree gastheer zyt. Vervult uw taak in dezen met hulpvaardig heid en opgewektheid en doet daarmede den naam van Nederland als gastvrij land eer aan. Als Hare Majesteit in de eere-loge heeft plaats genomen tusschen den Chief Scout en diens echtgenoote, zet de muziek de melodie in van het bekende, maar altoqp opnieuw pakken de Nederlandsche padvinderslied „Hoort, zegt het voort.” En de drie duizend Hollanders zin gen het uit volle borst, aanvankelijk begeleid door de muziek, het tweede couplet echter al leen, hun jonge forsche stemmen helder klin kend, wijd in het rond. Als de jonge zangers ordelijk naar links en rechts zijn afgemarcheerd, is het oogenblik van het défilé aangebroken. Het eeregelid van ver tegenwoordigsters van het Nederlandsch Pad- vindstersgllde trekt nu op. Keurig marcheeren de in het blauw gestoken meisjes met de vlag gen van haar afdeellngen en die van de groep Curacao. De wind speelt met de vlaggen, die strak staan in den krachtigen Noord-Wester. Alleen de zon heeft zich teruggetrokken achter de wolken, zoodat het schouwspel de volle feestgloed onthouden blijft. Een wonderlijke groep trekt dan de blikkert. Sioux-Indianen zijn het, slechts gedekt door een lederen len- denschort, terwijl over hun fiere ko perkleurige lichamen de bonte veder- trossen afhangen. Als een vertelling vol prairie-romantiek is de verschij ning van deze jonge prachtmenschen in hun fantastischen dos, zooals zy daar statig voorbij marcheeren over den nuchteren Hollandschen grond. Dan spreekt de Chlef-Scout zijn antwoord, daX wederom door geestdriftige yells wordt gevolgd. H. M. de Koningin geeft thans den wensch te kennen, dat de hoofdverkenners der deel nemende landen aan Haar worden voorgesteld. Ze verschijnen één voor één en H. M. maakt verschillenden van hen Haar compliment over de afvaardiging. Intusschen probeert men met man en macht voor de eere-tribune vrij veld te maken. Dat gaat niet zoo gemakkelijk, want de jongens hebben geen meter vrij gelaten in hun enthou siasme. Ze denken er ook niet aan achteruit te gaan, zoodat door middel van den luidspreker in drie talen het bevel tot ontruiming van het terrein voor de eereloge noodzakelijk te Voor trekkers sluiten hun stokken voor de borst aan een en langzaam, heel langzaam wordt er een paar meters grasveld vrij gemaakt. Nu kunnen de koninklijke auto's voorrijden en stapt H. M. met Haar gevolg In. Het publiek zingt het Wil helmus. de padvinders staan in de houding en salueeren.de Jamboree ia geopend. Eerst zingen echter de Franschen nog. Een lied van .Notre Dame des Eclalreurs” en dan laat het Poolsche Muziekcorps zich hooren. Men speelt den religieusen morgenzang, die bij elke ochtendparade wordt uitgevoerd. Al de Polen zingen het weemoedig klinkende lied mee. De Harmonie St. Michael van den R. K. Volksbond afd. Heemstede begeleidt déarna on der leiding van haar directeur, den heer H. B. Hofmeester, de Misgezangen. kinunnik van den Venne en Mgr. L I. R- M. Postma troondlakens Mgr. dr. Th. Verhoeven aartsdiaken de hoofdaal moezeniers van Polen enn Luxemburg diaken en subdiaken de Zeereerw. Heer H. W. Achterof, secretaris van Haarlems Bteschop ceremonlarius zy allen be geleiden den Internuntius, tusschen de nei gende vlaggen door, naar het altaar. Hier heeft zich de Schola Cantorum der Amsterdamsche Verkenners onder leiding van Hopman H. Bauer opgesteld. Zij zal de achtste Missa de Angelis uitvoeren, waarbij Vice-Praeses E. Paap uit Amster dam, links van het altaar, den gezamenljj- ken zang dirigeert. Onze Koningin, Die, grootendeete staande, het défilé Jwe/t gadegeslagen, onvermoeid wuivend en groetend, ziet thans Haar eigen jeugdige on derdanen naderen. Want als de Zwitsers als laatste buitenlandsche contingent, zijn langs- getrokken, begroet luid applaus onze Oost-In- dische jongens, die kranig opmarcheeren. on middellijk gevolgd door het wakkere troepje van Saba, dat groote stroohoeden draagt en einde lijk de Curaïao'ers. hun blikken, de blikken der Katho lieke Wereldgemeenschap, richten zich naar het altaar, dat hoog en blank afsteekt tegen de looverkrui- nen van het Teylingerboach. De Apostolische Internuntius, Mgr. P. Giobbe, staat voor het altaar, waarheen de honderden vlaggen nei gen, voor de pontificale Hoogmis, een der grootsche, massale plechtig heden der Vijfde Wereldjamboree. Kort voor half vier wjjkt het don. Te vroeg nog weliswaar, maar in een door niets meer te stuiten uit bundig enthousiasme, dat weldadig aandoet, volgt de rally, de storm loop dwars over het veld, naar de eere-tribune waar H. M. de Konin gin en de Chief Scout lachende dit spontaan hoogtepunt der plechtig heid beleven. Vriendelijk wuivend beantwoordt H. M. de toejuichingen der jongens. Vaderlijk vermaant da grjjze Chief de jeugd, die juicht en joelt tot kalmte. Maar zjj roepen nog luider: B. P. I B. P.en het gejuich schijnt geen einde te nemen. Een machtige wijding gaat uit van deze plechtigheid. Het hemelgewelf wind loose lucht koepelt zich hoog en wijd tot over de kruinen der boomen, die zich aan alle zijden van het terrein verheffen, roerloos te de klare atmosfeer. Een won derlijke stilte heerscht onder die duizenden, een stilte, ontroerend vooral in de oogen bllkken der Consecratie, als de vlag gen neigen naar het altaar, het kaarslicht in de handen der misdienaars zachtjes wiegt en de zoete wierookgeur zich ver mengt met den sterken reuk van den be dauwden grond. De Beckslaan te bij het begin van de arena afgesloten door een ruw getimmerd houten hek, waar dienstdoende scouts uit het voortrek kerskamp de bokken van de schapen scheiden. De bokken, dat zjjn de menschen, die maar een gewone tribune-plaats hebben; de schapen, dat zijn degenen, die op de eeretribune thuis hooren. Voortdurend worden auto's doorgelaten; auto's met heeren in uniformen en heeren in officieele burgerlijke kleeding en hêeren, die zoo maar gewoontjes komen, maar die toch tot de auto riteiten behooren. Nummerborden uit allerlei landen ziet men erbij. Ook véél nummerborden van het Corps Diplomatique. Ministers en oud- minteters stappen uit en verscheidene hooge militairen, de Internuntius, Z. Exc. Mgr. P. Giobbe, meerdere gezanten met hun dames. En al deze hoogwaardigheidsbekleeders be seven zich naar de groote overdekte eeretri bune. De Chief Scout, Baden Powell, richt zich in zijn dankwoord tot de Koningin en tot de deelnemers aan de Jamboree. Hij dankt H. M dat Tij de openingsplechtigheid heeft willen verrichten en betuigt Haar zijn er kentelijkheid voor de schoone boodschap, welke Zij aan alten heeft willen geven en welke hen bemoedigen zal in het uitvoeren van hun taak, nu en straks. Dezen dank brengt spr. niet slechts namens de duizen den’ hier aanwezig, maar namens heel de wereldpadvindery, den Volkenbond van de jeugd, zy die deze jamboree mogen be wonen zyn hoogst bevoorrecht door hun verblyf in dit land met zyn roemryke historie, dat zoovele groote fmannen op elk gebied heeft voortgebrachti Baden Powell doet tenslotte op allen het beroep om de broederschapsgedachte onder de volkeren te verbreiden, welke de beste waarborg la voor een duurzamen vrede. Klokslag twee hoort men in de ver te de menschen, die buiten het ter rein staan, en daar de aankomst van H. M. de Koningin afwachten, jui chen. Een groote groep padvinders, terzyde van de arena vangt het ge juich op en brengt het over op het terrein. Een auto draait het grasveld op; politie-autoriteiten. En dan komt het gejuich dichterbij. De muziek zet het Wilhelmus in, de Koninklijke standaard wordt geheschen. In een grooten open wagen rijdt Hare Majes teit, in parel-grys costuum gekleed, de arena binnen tot vlak voor de eeretribune, waar iij met hoera-ge- roep van de duizenden menschen op de tribunes en met hoeden en stok- ken-gezwaai van de eveneens duizen den padvinders op het terrein, wordt ontvangen. de knapen in alle kleuren van het khakl- unlform, hun shirts vol distinctieven, soo golven zy voorby, de Engelsche Scouts, in schier eindelooae gelederen, de groepsvlag gen in één gelid ter llnkerzyde, armen, stokken en hoeden naar rechts ten groet Duurt het een kwartier, twintig minuten, een half uur? Nog altyd maar trekt het juichende jong Engeland op, om elndeiyk.... eindelijk te worden gevolgd door de Schotten in hun bonte kilts, waar over de lederen tasschen hangen. Wales en Noord Ierland sluiten de rij, die nog even de bijzondere aandacht vraagt als de handi capped scouts, kreupele, blinde en doof stomme jongens voorby gaan, plotseling héél stil na hun joelende broeders, die voor gin gen. (Van onzen specialen verslaggever) c golft de melodie in volle koperklan ken en jonge, forsche stemmen zin-< gen het altoos opnieuw ontroerende oud-Nederlandsche Dankgebed, waarvan de woorden uitklinken over de luisterende jeugd van Polen en Amerika, van Portugal, Hongarije en Luxemburg, van Mexico, Lithauen. Egypte, Frankrijk en België, van Zwitserland, Oostenrijk en Malta, van de La^e Landen zelf. Tiendui zend jonge menschen hooren toe en Slechts luttele uren scheiden de Jamboree- deelnemers van het massaal vertrek in het middaguur naar Haarlem, waar deputaties der katholieken zich vereenlgen in de nieuwe St. Bavo voor een indrukwekkende hulde aan Christus Koning, terwijl de oude St. Bavo de mus. anderen tusschen haar grijze muren zal zien samenkomen voor een plechtlgen dienst. Spoe dig branden dus de kampvuren en zwoe gen de jeugdige koks om op tyd de hongerige magen te vullen. Reeds over half tien te de opmarsch begon nen der honderden groepen Katholieke jon gens, met hun vlaggen en vanen voorop ver gezeld van aalmoezeniers en leiders. Des mor gens hebben zy, elk in hun eigen kamp, de stille Missen bUgewoond en gecommuniceerd. Nu vullen zy het groote terrein achter Tey linger - bosch, waar een aangegeven indeeling hen on- middeliyk hun plaatsen wyst. Schouder aan schouder staan zy daar, ry na ry van ont- bloote, jonge hoofden, blond en zwart en bruin, gekeerd naar het hoogaltaar, waar reeds de kaarsen branden en twee bossen roode gla diolen gloeien naast het Kruis. Een breed middenpad te vry gelaten en daar langs vormen de honderden groepsvlaggen een dubbele, kleurige haag, waar tusschen door de Internuntius naar het altaar zal worden ge leid. Rechts, terzyde van het altaar, te een tribune gebouwd, voor de officieele autoriteiten, wy merken hier op Z. £xc. Minister Goseling met zyn familie en verschillende leden van bet Corps Diplomatique. Aan den anderen kant hebben afgevaardigden plaats genomen i van alle jeugdorganisaties, aangesloten by de In terdiocesane Jeugdcommissie. Verder knielen er vele geesteiyke en wereldlyke leiders van de Verkennersbeweging, terwyi ook Plebaan F. heel goede gedachte, want te ons land niet aan de zee ontrukt en kunnen we niet bogen op wereldberoemde zeehelden? Luchtverkenners hebben we nog niet, maar t te wel zeker, dat Holland ook op dit terrein straks met eere zou kunnen verschynen. DaAr marcheeren de Limburgers, met hun vlaggen uit Venlo, Maastricht en de Mijnstreek. Daar komen de jongens uit t Gooi, daar uit *t Noorden.... eindeloos te de troep, die voort trekt op de muziek van het Jamboree-lted.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 15