4 van Rie Rie Mastenbroek door Veen geklopt van de over Nereus van en Amstel zegeviert achten van Laga Vier nieuwe records de oogst ’t tweedaagsche tournooi a HOVING WINT DE 100 METER BORSTCRA WL FRAAI SUCCES NA EEN GOEDE RACE KEURIG WERK VAN PETIT OP DE 4000 M. <1 •I OM DE NATIONALE ATHLET1EKTITELS DE FLAMINGO’S IN ENGELAND I. Een goede prestatie tot slot Brasser verovert twee titels ZW EM KAMPIOEN SCHA PP ENTE WILDERVANK DE TWENTSCHE KWESTIE. RJD.Z.-beker weer voor Het IJ 4 DE NATIONALE ROEI KAMPIOENSCHAPPEN De Amsterdamsche studenten kam- LAWNTENNIS ongestuurde vier De strijd der achten AUTOMOBILISME i i Prins Tsjitsjiboe bij de Boschbaan pioen in de vier met stuur- T riton in de Mej. Koen drievoudig kampioene, nd. by het hoogspringen en op de 100 en 200 meter 100 meter schoolslag binnen den wereldrecordtijd Prins Tsjitsjiboe bezichtigt de baan De internationale Duitsche teimis- kampioenschappen LEEMBRUGGEN VERLIEST VAN HILDEBRANDT x> er N u n MAANDAG 2 AUGUSTUS 1937 PRACHTIGE PRESTATIE VAN EEN RUSSISCH ZWEMMER Mej. Rollin Conquer que geslagen Argentinië en Urugay nemen deel aan de wereldkampioenschappen Beslissing van de R.K.F. niet aanvaard Nida Senft, Jopie Wdalberg en Tini Wagner zegevieren in hun verschillende nummers Hans Stuck boekt succes man en VAN HET KATHOLIEKE KAMP 3 t- Van Beveren, kampioen op de 200 M. In r* M 3. Bamberg Petit vestigde een nieuw record op de 4000 meter Osendarp startte alleen op de 100 M., welk nummer hij onbedreigd won a I. 7 -ff«r. DJ. _.j«nj: 2 H- enormen voorsprong won. 1. Die Leythe (O. J. Velds) 8 mln. 3 1/5 sec.; 2. De Amstel <B. Boerma) ver. Aangezien In de nummers vier met en vier zonder stuurman eenige roeiers moesten uitko men. die reeds aan een ander nimmer hadden deelgenomen, was een tamelijk langdurige pauze noodig. sr m u' I M»i«r. Naar de correspondent van „Football” ver neemt hebben de bestuurderen van den Urugay- schen en Argentljnschen Voetbalbond besloten een elftal af te vaardigen voor de wereldkam pioenschappen. welke in 1938 in Parus zullen worden georganiseeerd. ipioenei; Loy»- Yjit de sportweke Bij de Internationale Duitsche tenniskam pioenschappen, welke Zaterdag te Hamburg aan vingen. werd Leembruggen reeds op den eersten dag uitgeschakeld. De Nederlandsche tennisser verloor met 5—7, 8—6. 1—6 van den Duitscber Hildebrandt. Nederland heeft onlangs bet Initiatief ge nomen om voor voetballers uit de Katho lieke Sportvereeniglngen een speUeiders- curaus te organiseeren. Als eerste plaats waar deze cursus gegeven zal worden is Amsterdam gekoaen, waar met dezen leer gang een proef zal worden genomen. De opeet is om door dezen cursus leiders te vormen, die In de vereenlglngen als oefen meester bet technisch gedeelte der leiding tn handen kunnen nemen. De groote verrassing bij de Zondag te. Wlldervank voortgezette wedstrijden om de Nederlandsche kampioenschappen was de nederlaag van de titelverdedigster op d» 100 meter borstcrawl dames, Rte Mas tenbroek, tegen haar jeugdige stadgenoote, Rie van Veen. Na een gorden start zwom men beide zwemsters vrijwel geljjk op, het"' keerpunt werd gelijk genomen en men wachtte nu op de befaamde eindspurt van de Olympische kampioene, welke haar de overwinning zou moeten brengen. Dese kwam dan ook prompt, maar Rie van Veen was hierop voorbereid en sU zette er dezelf de formidabele vaart in. Met een uiterste inspanning wist de R. D. Z.-zwemster nog met duidelijk verschil eerder aan te tikken dan Rie Mastenbroek. Voor de nationale roelkamploenschappen. welke Zondagmiddag op de Boschbaan te Amsterdam werden gehouden, bestond zeer weinig belangstelling, hetgeen gezien het betrekkelUk kleine programma en de min der fraaie weersomstandigheden, niet be hoeft te verwonderen. De strijd om de nationale athletiek- titels, welke Zaterdag reeds een aan vang had genomen, is Zondag op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam voortgezet. A. Nleoslnk (AV Amsterdam). Nederlandsen record); 2. F. (Atalanta). 35 38 M.; 3. B. Palm De .jonge, nieuwe Nederlandsche kampioene maakte een tijd van 1 mln. 9 sec., terwul Rie Mastenbroek er 2 5 sec. langer over deed. Daarvoor was reeds de eindstrijd 100 meter borstcrawl heeren verzwommen, waarin K. Ho- Bfj de internationale arbeldersspelen, welke op het oogenblik te Antwerpen worden gehou den. legde de Russische zwemmer Boitachatflco de 100 meter schoolslag in butterfly uitgevoerd af in den tijd van 1 minuut 7.9 sec. Het wereld record staat op naam van John Hlg$ins met 1 mln. 11 sec Vanzelfsprekend kan de presta tie van den Rus echter niet als wereldrecord worden erkend, omdat Sovjet.Rusland niet bij de F-I.N.A. is aangesloten. Bovendien staan deze wedstrijden niet onder auspiciën van de F.INJL 2 L Tholen. C.. R'ctam. prestal een tjji oude recor3*N Te Stockhol Een andere minder aangename verra—Iny viel Zondag te noteeren bij het damea-enkelspal, toen mej. Rollin Couquerque, een der geplaatste speelsters, in drie sets met 38, 7—5, 81 van de Duitsche mej. Fabian verloor. De strijd van de achtriemsgieken, het nummer, dat &V de Zondag op de Amster damsche Boschbaan gehouden roeika mpioenschappen door De Amstel werd gewonnen De uitslagen luidden sla volgt: 100 meter borstcrawl heeren: 1 K Hoving. ZR C. 1 mln. 13/5 sec. (Nederl. kampioen): - - Scheffer. D.J.K.. 1 mln. 14/8 sec.; H. Het T, 1 min. 4 aec. 100 meter borstcrawl dames: 1 M. van Veen ROZ 1 min. 9 sec. (Nederl kampioene); 2 M Mastenbroek. ODZ. 1 mln S 3/8 aec.; 3 A. Stijl ADZ.. 1 mln. 1*4/8 aec. Bcboonspringen dames: X O, de Hoogs, RJJX. Voor de twee zonder stuurman startten: 1. Tri ton. 3. Laga en 3. de Maas. De Maas was het eerste weg en lag spoedig een halve lengte voor op Laga en Triton. Op 500 meter kwam Laga er evenwel beter in. De Deut sche studenten namen hier dan ook de leiding over om die niet meer af te staan. Zu ver grootten hun voorsprong geleidelijk. Intusschen ontspon zich een aardige strijd tusschen Triton en de Maas om de tweede plaats. Op 1400 meter kwamen de Utrechtenaren, die rustig roeiden, voor de Rotterdammers, die hierna verder afzakten. Triton zette nog een eindspurt in, doch het was reeds te laat. Laga won onbedreigd in 8 min. 4 3/5 sec. met 3>/2 lengte voorsprong op Triton, die op zijn beurt de Maas weer 3H lengte achter zich had ge laten. 1. Laga (J. Th. Bartlema. boeg en H. Her klots. slag), 8 min. 4 3/5 sec.; 2. Triton op 314 lengte; 3. De Maas op 8 lengten. De cursus aal aanvangen in September en duurt zes maanden. De deelnemers moeten be schikken over een behoorluke voetbalpractuk. alsmede over eenige kennis der spelregels. De cursus wordt gehouden twee avonden per week en de practlache leasen vinden plaats op Za terdagmiddag. De kosten van deelname zijn laag gehouden om dit geen beletsel tot inschrijving te doen zyn. Voor nadere inlichtingen, alsmede voor in schrijving kan men zich wenden tot bet secre tariaat van de R. K. F., Weerdslngel O. Z. 18, Utrecht of tot den heer F. J. van Veen, le Hel- mersstraat 335, Amsterdam-West. De aajfnel- ding dient echter zoo spoedig mogelijk plaats te vinden, opdat de cursus tijdig kan aan vangen. De slotwedstrijd tegen de Free Foresters, welke met 3 wickets gewonnen werd heeft de minder goede prestaties in de voorafgaande wedstrijden door de Flamingo's in Engeland ge speeld doen vergeten. Max Jansen (87) en Strolnk (41) voegden op den tweeden dag geen run aan hun totaal toe. Jansen ging na een fraaie innings l.b w.b. Hill en Strolnk werd eveneens op Hill door Balance gevangen, zoo- als alleen Balance dat kan. Neuerburg en Koe- leman voegden slechts 9 runs aan het totaal toe. De innings sloot op 217. De tweede innings van de Free Foresters le verde 155 runs op. Het eerste wicket iFarmlloc 23) viel eerst op 64, het tweede (Wetherley 43) op 79 en het derde, dat van White (38) op 101. Daarna nam het bowlen de overhand. Alleen Lewis en Balance behaalden de dubbele cijfers. Bakker 2—20, v. d. Togt 2—29, Jansen 3—64 en van Manen 317. De 120 runs benoodigd voor de overwinning kostten de Flamingo's 7 wickets. Aanvankelijk scheen een nederlaag het resul taat te zijn, want op 37 waren Prins, van Baasbank, Bakker, van Manen (0) en V. d. Togt verdwenen. Jansen en v. d. Bosch verhoogden de score tot 79 en laatstgenoemde met Strolnk samen kwam tot 95. Jansen 27 en v. d. Bosch 25. Strolnk wederom een zeer goede 28 en van Oven 10 not out maakten de eenige overwinning van den toer tot een feit. HUI 4—36 en Lee 3—52. Zondag zijn de Free Foresters in ons land ge arriveerd en openen hun toer door ons land met een tweedaagschen wedstrijd tegen een N.C.B. XI te 's-Oravenhage <H.CC.-terrein). Het nummer achtriemsgieken bracht aan den start: 1. de Amstel, 2. Laga en 3. Nereus. De Amstel nam direct na het startsein den kop. gevolgd door Nereus en Laga. De Am stel ploeg zat zeer goed in elkaar en kon de geheele baan gemakkelijk een vlot tempo, van 33 slagen volhouden. Bij Nereus ging het minder goed. Eenige ma len probeerde de Wit het tempo op te voeren, doch het wilde maar niet gelukken. De Amsterdamsche studenten, die voor deze race sterk favoriet waren, konden er slechts in slagen den achterstand tot yt lengte té be perken. terwijl de onrustig roeiende Lagaploeg zich met de derde plaats moest tevreden stellen. 1. de Amstel (K. H. Vlsscher, boeg. 8. v. d. Wint, G J.« Koomen, H. C. Ramzijn, W. Duykers. T. Verstrate, N. G. H. Ypenburg. J. Schute, slag en G. Buying, st.) 6 mln. 40 sec.; 3. Nereus. op s/A lengte; 3. Laga op 2V4 lengte. Voor het sklffnummer verschenen aan den start: 1. Die Leythe (G. J. Velds) en 2. De Am stel (B. Boerma). Van strijd was hier geen sprake, daar Boerma bu lange na niet opgewassen bleek tegen den zeer goed roeienden Velds, die das ook met eea Er stond een flinke bries schuin op de baan, waardoor de ploegen, die boei 1 hadden geloot, eemg voordeel hadden. Het programma werd geopend met het num mer twee met stuurman, waarvoor aan den start verschenen: 1. Willem III en 2. Amstel. Amstel was het beste weg. Op 500 meter lag deze ploeg yA lengte voor. Op 1000 meter, de Amstel had Intusschen den voorsprong vergroot tot een lengte, zette Willem III een spurt tn, die evenwel prompt werd beantwoord. De Amstel had hiermede allen tegenstand overwonnen en passeerde met zes lengten voor sprong in 8 min. 17 4/5 sec. de finish. 1. Amstel (J. de Ridder, B. Degenkamp, sl. en J. v. Ttnteren. st in 8 min. 17 4/5 sec.; 2. Wil lem XII in min. 27 4/5 sec. Hoewel de verrichtingen in verschillende op zichten beneden de verwachtingen bleven, heeft dit tweedaagsche athletiektournooi toch nog Tier nieuwe Nederlandsche records opgeleverd. Het belangrijkste hiervan was wel de pres tatie van den Limburger Petit, die tijdens bet nummer 5000 meter hardloopen een aanval deed op het 4000 meter-reoord. De Heerlenaar, die een uitstekende race liep, kon inderdaad succes boeken. Hij legde de 4 K.M. af in 12 min. 17.2 sec., ulaarmede hij het oude record, dat eveneens op zun naam stond met 12 mln. 25D sec. het vorig jaar te Hilversum gevestigd met acht seconden ve/beterde. Kogels)ingerenDe Bruyn (VI. en L.), 45 32 M: 2. Kamerbeek (P8V). 42.53 M 3. Bamberg (DOB). Rotterdam. 37 24 M 5 Hoksbergen (OAC) 82 77 M. 110 meter bordenloop. le serie: Brasser (AAC), 153 sec.: a. Jansz. (VI. en L.j. 15.4 sec. 3. Van Leeuwen (AAC). 2e serie: 1. W. Kaan (Haarlem). 15.6 sec.; Balban (Trekvogels), 16.1 aec. 3. Schim melpenning (Haarlem). Beslissing: Brasser (AAC). 15 aec.; 3. W. Kaan Tijdens deze paüze brak het zonnetje door, hetgeen de baan direct in een veel vroolijker licht stelde. Plotseling ontstond eenige bewe ging op het terras voor de tribune. De jongens van de Pollux traden aan. Aan den overkant reden eenige auto’s voorbij, waarmede Prins Tsjitsjiboe van Japan, die enkele dagen In ons land vertoeft, met zijn gevolg een kijkje kwam nemen. De jongens brachten het saluut, terwijl aan den overwinningsmast de Japansche vlag in top ging. De muziek speelde het Jam- boree-lied. Het gezelschap heeft geen gelegen heid gehad de wedstrijden bij te wonen. Toen zU op den terugweg weer langs reden, herhaalde zich het ceremonieel, doch werd even later de Japansche vlag weer ingehaald. De vier zonder stuurman ging tusschen 1. Ne reus, 3. Triton en 3. Laga. Op 500 meter was Nereus ‘4 lengte voorgeko men op Triton, dat weer anderhalve lengte voor sprong had op Laga. Er ontstond een zeer felle en fraaie stri)d tusschen Nereus en Triton. Tri ton stuurde wat beter en kon mede daardoor den achterstand tot een kwart lengte verkleinen. Zeer spannend was de strijd, totdat Triton op 1750 meter een uiterst vinnige spurt Inzette en met een lengte voorsprong als eerste door de finish ging. 1. Triton (L. C. Brands, boeg, H. T. Kalt, J. J. van der Leeuw en H. de Lange, sl.) in 7 mln. 11 4, 5 sec 2. Nereus op een lengte; 3. Laga op zes lengten. Voor de vier met stuurman was de startvolg- orde: 1. Laga. 2 De Amstel en 3. Nereus. Deze laatste wedstrijd van den middag gaf een spannenden strijd te zien tusschen de beide Am sterdamsche ploegen. Nereus was bij den start "n halve lengte voorgekomen en had dezen voor sprong op 250 meter vergroot tot lengte. Laga lag iets voor op de Amstel. Op 750 meter kwam de Amstel opzetten. Spoedig hadden de Amsterdammers Lag* inge haald en ook terrein gewonnen op Nereus. Ne reus was wel is waar nog een lengte voor op de Amstel, doch (noest er alles op zetten om de overhand te houden. Laga geraakte Inmiddels uit den strijd. Nereus won ten slotte met ruim een lengte. 1. Nereus (M. Schoor!, boeg. H 8 D. Bartlema. J. A. W. C. Smit. 8 de Wit. slag. G Hailie, at). 7 mln. 20 1/5 aec.; 2. Amstel. 3. Lag*, 75.13 punten (Nederl. kam; HD.Z 74.90 punten; 3 J. 7337 punten. 100 meter rugslag heeren: 1 K.. 1 min. 13 1/5 aec. (Nederl. o. van Schouwen. DJJL. 1 mln. 14 1, 'aec.; 3 J. F. Metman. Het Y. 1 mln. 14 4/8 aec. 100 meter rugslag dames: 1 N. Senff, AJ>X._ 1 mln. 18 aec. (Nederl. kampioene); 3 I. van Peg- gelen. Het Y. 1 mln. 19 aec-; 3 C. Kla». Z.C., Rot terdam. 1 mln. 19 3/8 aec. 300 meter schoolslag heeren: 1 H. Stnitehuyaen. A.Z. 1870. 3 mln. 43 4,5 aec. (Nederl. kampioen); 2 L Korpersboek. VX.V., 3 mln. 1/8 see.; 3 C. Schuurhulzen. RZC 3 mln. 1 2/8 aec. 300 meter achoolalag dames: 1 J. Waalberg. AD. Z.. 3 min. 6 aec. (Ned. kampioene); 3 J. Groenen dijk. RD 3 mln. 10 3/8 aec.; 3. J. Stroomberg, Het Y. 3 mln. 13 1/5 aec. 400 meter borstcrawl heeren: 1 D. van der Kult. O.Z.C., 5 mln. 3|a3/5 aec. (Nederl. kampioen); 3 O. Molenaar. Bet Y. 5 min. 38 3/5 aec.; H. Smitahuyaen. A.Z. 1870. 5 mln. 43 4/5 aee. 400 meter borstcrawl dime 1 T Wagner. Het T. 6 mln. Nederlandach kampioene); 2 A. StijL AJ>.Z.. 6 mln. 14 1/8 aec.; 3 M. Aarsbergen— Olaen. R.DZ.. 6 mln 36 4/5 aec. Schoonsprlngen heeren: 1 W. Schaterts. AZ. 1870. 114 52 punten (Ned. kamp 3. H. Lotgering, Het» T. 108.98 p.; 3 A Denneboom. AZ. 1870. 4 99.06 punten. 4 x 200 meter borstcrawl estafette heeren: 1 He* Y. Moolenaar. Rootaelaar. Van Aelst en Oeerllnga. 10 mln. 16 aec. (Ned. kamp 3 RZC., 1O mln. 25 2/8 sec. 4 x 100 meter borstcrawl estafette dames: 1 RDZ., Van Zuuren. Timmerman. Van Veen en Willy den Ouden. 4 mln. 48 1/8 aec. (Nederi. kampioene: 2 ADZ. 5 mln. 14/5 aec.; 3 ODZ. 5 mlp. 4 1/8 sec. ving met zeer gering verschil van J. C. Schef fer wist te winnen. De nieuwe Nederlandsche kampioen maakte een tijd van 1 mln. 13/5 sec., terwijl de D. J. K.-man 1/5 aec. meer noo dig had. Het schoonsprlngen dames werd met de vrije sprongen beëindigd. Deze werden behoorlijk be ter afgewerkt dan Zaterdag de verplichte sprongen. Ook nu kwam er een nieuwe kam pioene; mej. Loyaard van de Z. C. Rotterdam behaalde voor de vrije sprongen 43 45 punten, terwijl de titelverdedigster, mej. Tholen. 3938 punten behaalde en mej. de Hooge van de R. D. Z. 38 93 punten. Tenslotte bleek, dat mej. de Hooge met gering verschil de als tweede eindigende mej Tholen haar titel had afhan dig gemaakt. Op de 100 meter rugslag heeren ging de strijd voornamelijk tusschen de beide D. J. K.- zwemmers Scheffer en van Schouwen, van wie de laatste zUn clubgenoot te Haarlem reeds een nederlaag had bezorgd, en den IJ-zwemmer Metman. Scheffer wist nu revanche te nemen en kwam met ongeveer anderhalven meter ver schil als eerste aan, in 1 mln. 131/5 aec. De kampioen van het vorig jaar. Metman, leverde nog een feilen strijd om de tweede plaats met den jongen van Schouwen, maar de D. J. K-man was precies 3/5 seconde sneller en maakte een tijd van 1 min. 141/5 sec. Op de 100 meter rugslag voor dames was Nida Senff vanzelfsprekend de favoriete. Met een seconde verschil op haar meest gevreesde concurrente. Iet van Feggelen. won de wereid- recordhoudster in den niet bijzonder fraalen tijd van 1 mln. 18 sec. De 200 meter schoolslag voor heeren was voor Smitshuysen, die een tijd van 2 mln. 53 4/5 sec. maakte. Dit Is de beste tjjd, welke de A.Z. 1870-zwemmer dit jaar in open water heeft be reikt. Korperrhoek werd tweede. Een vlnnigen strijd om de derde en vierde plaats leverden Schuurhulzen en de Vries, wel ke ten slotte ten gunste van Schuurhulzen werd beslist. De wereldrecordhoudster 200 meter schoolslag. Jopie Waalberg, behaalde haar Nederlandsch kampioenschap gemakkeluk in 3 min. 6 sec. Een verrassing was de tweede plaats van de R. D. Z.-zwemster Groenendijk, die met ruim twee seconden verschil op Jopie Stroomberg Werd behaald. De IJ-zwemster moest*4elfs nog feilen strijd leveren om niet door de Rotter- damsche zwemster Kljjnoot op de vierde plaats te worden gedrongen. Van der Kuil WOB den Nederlandlchen titel op de 400 meter borstcrawl heeren in 5 min. 212/5 sec. Veel strijd werd er op dit nummer echter niet geleverd. Bij de dames verdedigde Tini Wagner haar titel op de 400 meter borstcrawl uitstekend. Na dat zu reeds kort na den start een voorsprong had weten te verkrijgen, wist zU dezen zelfs, eemgszins te vergrooten. Met ruim veertien se conden verschil continueerde de IJ-zwemster haar kampioenschap met een tijd van precies zes minuten. Ali Stijl bezette de tweede plaats. De vrUe sprongen van het nummer schoon sprlngen gingen den heeren heel wat beter af dan de verplichte sprongen van Zaterdag. Ook hier behaalde Schalens met 6434 punten het hoogste cijfer. Schatens won ten slotte den titel, met de aloude concurrenten Lotgering en Denneboom op de volgende plaatsen. De 4 x 200 meter borstcrawl estafette heeren bracht een overwinning voor het IJ met de zwemmers Moolenaar. Rootselaar. van Aelst en Geerllngs met een tijd van 10 min. 16 aec. De 4 x 100 meter borstcrawl estafette voor dames bracht nog een verrassing. Na 300 meter was de volgorde R.D.Z., OD Z. en AX>X. Op de laatste 100 meter haalde Nida Senff echter on geveer 10 meter, op en bezorgde haar club hier door de tweede plaats. R.D.Z. bezette onbedreigd de eerste plaats In 4 min. 48 1/5 sec. De wedstrijden voor de nationale titels wa ren hiermede ten einde. Er volgde nog een de monstratie waterpolo tusschen twee zeventallen, samengesteld uit de deelnemers. Het werd on der leiding van den K N.ZB -voorzltter. Jan de Vries, nog een aardige wedstrijd, welke in een 55 gelijk spel eindigde. Onmiddellijk hierna volgde de prijsuitreiking. De „In Memoriam Joop Stotijn-beker" werd voor 1937 gewonnen door Schatens. Het vorig jaar werd de Indische zwemmer Haasman win naar. In totaal moet deze beker driemaal door denzelfden persoon worden gewonnen, om eigen dom te worden. De R D Z -wisseIbeker werd, bij een gelijk aan tal punten, van het U en de R.D.Z., door de jury toegewezen aan den winnaar van het vorig jaar, het IJ. Ook deze beker gaat na driemaal winnen door dezelfde vereenlging in definitief bezit over. In verband met deze recordpoging had Petit cm zich te sparen afgeziei^Aan het deelnemen aan de 1500 meter, zoodat 1W op dezen afstand te verwachten duel tusschen den Heerlenaar en den Amsterdammer De Ruyter uitMeef. Dit nam evenwel niet «leg. Mat laatstgenoem de athleet, hoewel hij nu geen tegenstand van beteekenls ondervond, toch met een zeer goede voor den dag kwam. Hjj bleef nJ. met i^n 4 min. 3.8 sec. 02 sec. beneden het Kalkman. heeft De Ruyter eenigen tijd geleden de 1500 meter echter reeds in 4 min. 2.6 sec. afgelegd, welke tud echter nog niet als record erkend is. Het is in ieder geval, wel verblijdend, dat onze athleten op dezen afstand steeds vorderingen maken. i. Ook bu de damesnummers moest er een oud record aan gelooven. Mej. Niessink haalde nl. bij het discuswerpen een afstand van 38.19 me ter, waarmede zu het reeds eenige jaren op naam van mej. Pels staande oude record met 3 centimeter verbeterde. Zaterdag had de Amersfoorter Buhrmann reeds een nieuw record gemaakt op de 400 me ter horden met een tijd van 56.7 sec., waarmede hij het oude record van Wlm Kaan, dat op 572 sec. stond, met 05 seconde overtrof. Over de andere nummers kunnen wij ge voeglijk kort Zijn. Osendarp, die zooals men weet alleen op de 100 meter startte, won dit nummer in 10.8 sec. Nu van Bevtren niet van de partij was. viel de tweede plaats ten deel aan den Amsterdammer de Lange. De 200 meter bracht een onbedreigde zege voor Wil van Beveren. die den goeden tjjd van 21.6 «ec. noteerde. In fraalen stijl won Bouman de 800 meter In 1 mln. 58 sec., zoodat hjj 2 sec. binnen de 2 minuten bleef. HU ondervond slechts weinig concurrentie, daar Zaal en Wemlnk, die elkaar de tweede plaats betwistten, welke tenslotte aari den Trekvogel-man ten deel viel, lang niet tegen den A. A. C.-er opgewassen bleken te zun. Ook nu heeft de Haarlemmer W. Kaan op de 110 meter horden weer de meerderheid moeten erkennen van Brasser, die na een buitengewoon fraaie en spannende race in 15 sec. zegevierde. De viermaal 100 meter estafette werd een succes voor de Trekvogels, die met de beide Baumgartens, Balkan en Osendarp uitkwamen. Brasser wist nog op een tweeden kampioens titel beslag te leggen, dasu- hU bu het discuswer pen den Nederlandschen recordhouder de Bruyn achter zich liet. De beste afstand van den A A. C.-er was 42.74 meter, terwUl de Hagenaar niet verder kwam dan 42.665 meter. Behalvebu het discuswerpen, waarbU mej. Niessink. zooals wü hierboven reeds schreven, een nieuw record vestigde, behaalde deze Am sterdamsche' athlete ook den titel bu het kogel- stooten met een afstand van 11.17 meter. Mej. Koen, die Zaterdag reeds bu het hoog springen het kampioenschap behaalde, kreeg er nu nog twee titels bU. daar zu zoowel de 100 als de 200 meter onbedreigd won. Voor de overige prestaties verwüzen wU naar de hier volgende uitslagen: Meer dan 140.000 toeschouwers zijn Zottdag getuige geweest van de motor- en autoraces om den Grooten Bergprijs van Duitschland, welke nabu Freiburg werden gehouden. BU de groote racewagens werd Hans Stuck winnstar, terwul Bernd Rosemeyer de tweede plsato be lette voor Caracciola. de Vrijdagavond gehouden vergadering van de vertegenwoordigers van de vier Twent- sche vereenlglngen, Achilles, Neo, P. H. en Pathmos Boys, werd de beslissing van de Fe deratie besproken. Met eenparige stemmen werd besloten deee beslissing niet te aanvaarden en aan het bestuur van den L V. C. B. mede te deelen. dat alleen uitvoering van de uitspraak van de arbltrage-commlssie zal worden aan vaard. 4000 M hardloopen: Met 13 mln. 173 nee. ves tigde Petit een nieuw Nederlandsen record. 4 maal 100 M. estafette dames: 1. ADA. 513 esc.; 3. BrunbUde. 52 2 sec.; 3. ODIA. Den Haag. 58.6 sec.; 4. A. V. .Amsterdam"; 8. De Vole- wyckers. 4 maal 100 M. heeren: 1. De Trekvogels. 43.5 MC.; 2*A. V. ’23 Amsterdam. 43A sec.; 3. ..Vlug en Benig"; 4. Haarlem; 5. „Holland" te Beiden. A. A. C. kwam als tweede aan, doch werd gedis kwalificeerd. Verspringen met aanloop dames: 1. L. A. Door- geeM, (ADA), A» M.; S. R. JutteBriejer (Brun- hilde). 5 10 M-; 3. F. Koen (Sagitta). 5.15 M.; 4. O. de Kock (ADA). 4.96 M.; 5 N. van Balen Blanken (KNAÜ), 4.88 M 6. M. Boorsma, „Zaan land", 432 X. Discuswerpen: 1. 38 22 M. (nieuw Koopmans - - - - (UDA). 35.28 M. 5000 M. hardloopen: 1. Petit (AVON), 15 min. 29 8 sec. 2. O. Kamps (AVO *26). Groningen. 16 min. 6.7 sec. 3. J Meyer (De Volewyckers16 min. 13.3 sec.; 4. Paap (Haarlem); 5. F van den Berg (Hellas), Utrecht; 6. A. Bocor (Marathon). (Haarlem). 15.7 s^c.; 3. Jansz (V. en L.). 1515 sec.; 4. Balhan (Trekvogels)5. Van Beeuwen (AAC); 6. Öchinimelpennlng (Haarlem). 400 meter hardloopen: 1. K. Baumgarten (Trekvogels), 50.2 sec.; 2. Buhrmann (AAV), 51.4 sec 3 Mozer (AV ’23). 519 sec.; 4. Woltjcr (AVO ’26): 5. Geuvels (KNAÜ); 6 Herfst (Haarlem). 1500 meter hardloopen: De Ruyter (4)uick. 4 min. 3.8 sec. (Nieuw Ned. record); 2. Kalhan (Trekvogels). 4 min. 9.3 sec.; 3. Buyen (AAC). 4 min. 11A sec.; 4. Veuger (GAC); 5. Van Rijn (Zwaluwen); 6. Plieger (AV ’23); 7. Feenstra (Trekvogels). Beslissing 100 M.: 1. Osendarp (Trekvogels), 10.8 sec 2. De Badge (AV *23). 11 sec. 3. De Haas" (VI. en L.). 11.4 sec.; 4. H. Baumgarten (Trekvogels)5. Kok (V. B.). Beslissing 100 meter dames: 1. F. Koen (Sagit ta), 12.3 sec.; 2. G. Veldman (Brunhilde), 12.8 sec.; 3. J. Wynholds (UDA), 12.9 sec.; 4. T. Be rendes (BGV); 5. C. Bak (Bycurgus); 6. E. Krythe Brunhilde Discuswerpen: Brasser (AAC), 42.74 M.; 2. De Bruyn (VI. en B.). 42.665 M.; 3. De Graaff (Zaan land). 39 M; 4 W Mess (Pro Patria), 38 005 M.; 5. Van der Poll (PSV), 37.39 M 6. Enklaar (VI. en B 33B2 M. Verspringen met aanloop: 1. v. d. Tooien (Pro Patria), 6.72 M.; 2. A. F. Wellerdieck (Hellas). 6.61 M.; 3 G. J. Meyst (USA). 6.36 M.; 4. Haver kamp (PDC). 6.33 M.; 5. H. Geul (VI. en B.). 6.19 M.; 6 J. Houtman (AV *23), 5.715 M. 5000 M. snelwandelen: 1. P. Engelman (Pro Pa tria), 24 mln. 3.8 sec.; 2. A. Toscanl (AAC), 24 min. 56.3 sec. 80 M hordenloop dames: 1. K. ter Braake (ADA),' t0d 12.1 sec.; 2. G. van der Baan (Brun hilde), 134 sec.; 3. D. de Bruyne (ODIA); 4. N. van Balen__Blanken (KNAU); 5. W. Voorsmit (AV „Amsterdam”). Mej. A. Doorgeest kwam als tweede door de finish, maar werd gediskwalifi ceerd. Haar tyd was 12.1 sec. Polsstok-hoogspringen-: 1. Verkes (Haarlem, 3.70 M.; 2. Hoven (Actief), 3.60 M.; 3. Grootewal (AAC). 3.40 M4. Jaarsma (Sparta). 3 M. Kogelstooten dames: 1. A. Nies?ink (AV „Am sterdam”), 41.17 M.. 2. T. Koopmans (Atalanta). 10.88 M 3. E. Krythe (Brunhilde), 10.48 M.; 4. W. Albers (Olympia), 9.78 M. 800 M hardloopen heeren: 1. Bouman (AAC), 1 min. 58 sec. 2. Wemlnk (Trekvogels), 1 min. 59.8 sec 3 Zaal (AAV ’36) 2 min; 4. G. Middel koop (Vires et Celerltas). 200 M. hardloopen dames: 1. F. Koen (Sagitta), 25 sec; 2 J Wynholde (UDA), 27.1 sec.; 3. B. Kok (ODIA). 27.2 sec 4. T. van der Klaauw (ODIA); 5- W. Voorsmit AV .Amsterdam”). 200 M. heeren 1. Van Beveren (A. V. *23). tijd 21.6 sec., 2. Baumgarten (Trekvogels), 22 sec.; 3. Grysseels (Pro Patria). 22 2 sec.; 4. F. Kok (VI. en B.); 5. A. van Geenhuizen (Haarlem); 6. B Spaak (AAC). Kogelstooten: 1. De Bruyn (VI. en L.). 13.9®! M 2. Brasser (AAC). 13 03 M.; 3 Orcel (APGS) 1291 M 4. Bamoree (Haarlem). 12.32 ix M 5- Kronlg (Holland) .12.24 M.; 6. Mess (Pro Patria), 11.545

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 9