Nederlandsche zwemsuccessen Duitschland in Nederland slaat Oostenrijk GOEDE PRESTATIE VAN HOVING AUTOMOBILISME Nieuwe Alfa staakt den strijd VOETBAL DRAVERIJEN OP DUINDIGT t Stormvogel*D.O.S. 21 LAWNTENNIS ZWITSERLAND—NEDERLAND Debacle voor Nederland De SpartaanE.D.O. 11 D.O.S.Spartaan 31 Twente—Dolfijn 23 VAN HET KATHOLIEKE KAMP ATHLETIEK ▼am CRICKET BELGIË—NEDERLAND ZEILEN Iet van Feggelen wint te Altona Nationale wedstrijden te Deventer Oostelyke kampioenschappen door den regen niet afgewerkt Matige verrichtingen op den eersten dag Fraaie zege van on* zevental in het tournooi te Boedapest Nederlanders hadden Zondag weinig succes AMERIKAANSCHE SUCCESSEN IN TOKIO ROSEMEYER WINT MET AUTO UNION DE COPPA ACERBO NAAR GROOTER AFDEELIN- GEN IN HET ZUIDEN? WESTERKERK-TOURNOOI VAN DE SPARTAAN Nieuw wereldrecord tweehandig trekken NATIONALE WEDSTRIJDEN TE HENGELO HET INTERN. CONCOURS HIPPIQUE TE AKEN WEDSTRIJDEN ALKMAARDER MEER HET ATHLETIEK-TOURNOOI VAN HOLLAND Motie van afd. IV van den K.N.V.B. Nieuwe record poging J. Oosterveer Te Osnabrück slaat hy Heibel, een der sterkste zwemmers van Europa 64 deelnemers aan den start Onze ploeg wint met 85 runs Hongarije aan den kop Petit Zondag naar Parijs MAANDAG 16 AUGUSTUS 1937 Harvester om De uitslagen van den tweeden dag luidden: d. Berg, „Trico" K. P. Verdonk, N. Har- L. Hoog- Deze ontmoeting heeft voldoende bewezen hoe zwak het tegenwoordig spelersmateriaal in de Nederlandsche tenniswereld is, maar ook, welk een verschil In voorbereiding er bestaat! De Ne derlandsche ploeg werd letterlijk en figuurlijk bij elkaar geraapt, op het laatste moment. De Zwitsers hebben van te voren een trainingscur sus georganiseerd, welke uitstekende resultaten heeft opgeleverd. 2500 M Star (2580 speelden met 10 man). Het team der gasten, dat met batten al geen sterken Indruk gemaakt had, bleek daarna al evenmin over een sterken aan val te beschikken. Glerum en de lefthander Roo- denburg op de innings op Kirsch en Bridges. De laatste bleek lang de gevaarlijke bowler uit vroe ger dagen niet meer te zijn. Roodenburg werd voor 11 door Kirsch gebowld, doch met van Stuyvenberg samen scoorde olerum er lustig op los. Mc. Gregor en Solbé, de slowbowlers,. De eerste dag van het tournooi om de zil veren Westerkerk, dat op het terrein van den hoofdstedeUJken 2den klasser De Spartaan een aanvang nam, heeft een vrU eentonig verloop gehad, waarbij weinig fraai voetbal te genieten viel. De gestadig neervallende regen beïnvloedde het spel aanmerkelijk en vormde een geduchte handicap voor de spelers. hi tc tr tt st Ki Is Vl p p (N.) sL (Z.) 6—3, fe vl hl to N gi hi Z E< Ki di d. Meer, v. d. stelljk voor deze zware baan. Jople Stroom- berg bleef op de 200 meter schoolslag ver achter, terwijl Hoving achter Fischer op de 100 meter borstcrawl eindigde. De waterpolowedstrljd tusschen Spandau ’04 en de 8.V. Hllligersberg werd door de Dultschers met 43 gewonnen, nadat de stand met rust 21 voor de Berlynera was geweest. Vóór de rust scoorde Tordolr, in de tweede helft maakte Snoek belde doelpun ten. Iet van Feggelen wist Zondag in het num mer 100 meter rugslag dunes tijdens de te Altona gehouden internationale zwemwed strijden een fraaie overwinning te behalen. Haar tijd, 1 mln. 18,6 sec. was zeer verdien- Hoorn. Zaan- Hillinius, Wormer- O. Brasser, Wor- Dubbelspel. Hughan en van Swol Rötllschberger en J. Spitzer (Z.) 6—3, 63. Maneff en Steiner (Z.) si. Karaten en Heynen (N.) 6—1, 6—2, 6—4. Rötllschberger en J. Spitzer (Z.) sL Karaten en Heijoen (N.) 6—2, 6—3, 6—2. Van Swol en Hughan (N.) sl. Maneff en Steiner (Z.) 6—8, 9—1, 7—5, 6—1. Pas Zondagmorgen elf uur kon de tennls- landenwedstrjjd Zwitserland—Nederland worden voortgezet, dit in verband met den regen. Besloten werd best of three te spélen, doch later In den middag werden nog enkele partijen in den gewonen wedstrljdvorm ge- gespeeld. Deze landenwedstrjjd Is tenslotte een dèb&cle geworden voor de Nederl. ploeg. Na den eersten dag leidden de Zwitsers met 5—3 en de eindstand wen* 134 voor de be woners van het land der bergen. Geen enkel spel kon door Nederland worden gewonnen, zelfs Hughan en van Swol werden op regel matige wijze geslagen, resp. door Maneff en Rötllschberger. Alleen de Daviscupdubbel Hughanvan Swol kon voor twee punten zorgen. Zondagmiddag Is de slntelbaan in het sportpark te Deventer officieel In gebruik gesteld, met het houden van nationale athletlekwedstrUden. Jammer was het, dat de regen als spelbreker optrad. Het werd tenslotte zoo erg, dat verschillende num mers, hoofdzakelijk betrekking hebbende op Oostelyke Kampioenschappen, afgelast moesten worden. De kampioenschappen zul len nu over veertien dagen te Doetlnchem worden verwerkt. Door de slechte weers omstandigheden werden geen bijzondere prestaties verricht. Zoo slaagde Bouman (A. C. O. Amsterdam) er niet In het record over 880 yards te verbeteren, hoewel hy een poging daartoe ondernam. Zijn tijd was 3 mln. 1.1 sec. Wernlnk gaf op dezen af stand goeden strijd en eindigde als tweede. De Trekvogelman moest Bouman bij bet Ingaan van de laatste bocht voorbij laten gaan. Zaal werd derde. van Jac K. Veenls, Oosthuizen, De slotwedstrijd vergoedde in eenlge mate de tekortkomingen, die bij de voorgaande wedstrij den te bespeuren waren geweest. Beide elftallen speelden een frisschen, aantrekkeltjken wed strijd, waarbij men meermalen tot verdienste lijk voetbal geraakte. Tavenier, die Rodenburg vervangen had, opende de score voor de Am sterdammers (10). Onder aanvoering van den goed spelenden Durmontler diende DO6 op ferme wijze van repliek en slaagde er na de rust in den 1O-achterstand in een 31- voorsprong om te zetten. Tenslotte was het we derom Durmontler, die doelpuntte en met een derden goal de overwinning in veiligheid stelde. De nieuwe Auto Unionracewagen, wel ke de Alfa Romeo op de jongste Ita- liaansche autorennen glansrijk sloeg Op de wedstrijden van de Haarlemsche R. K. Athletlek-vereeniging Holland, Zondag as. op het Gemeente-sportterrein aan de Van Oosten de Bruljnstraat, zal de Haarlemmer J. Ooster- veer opnieuw een poging wagen het Nederland sche record 1500 M. op zijn naam tc brengen. Reeds tweemaal slaagde hl) in dit voornemen, doch belde malen moest de aanvraag worden afgewezen op zuiver Juridische gronden. Reeds in Augustus 1836 verbeterde hij te Hilversum het met 4 mln. 303 sec. op naam van Hum mels staande record met 3 seconden. Toen moest het record worden afgewezen, omdat één van de drie tijdopnemers tevens ais coach had gefungeerd, door de op de 400 en 800 gemaakte tusschentyden aan Oosterveer bekend te ma ken. De tweede poging slaagde by de D H. A Kj- kampioenschappen dit Jaar op de slntelbaan te Rotterdam, waarbij de oranjiebroek zelfs ruim 4 sec. onder het record bleef. Nu was echter de chronometer van één der tijdopnemers vroegtijdig blijven stilstaan, waardoor de tyd slechts door twee officials werd opgenomen. Een derde poging werd ondernomen by de avondwedstrijden van de R. K. Sportcentrale Haarlem. Deze mislukte op enkele seconden, omdat de weersomstandigheden dien avond minder gunstig waren. Het pielt voor de wilskracht van Oosterveer, dat hij ondanks deze tegenslagen zich opnieuw serieus heeft voorbereid op dezen voor hem lastigen afstand, wy hebben zelfs het vermoe den dat hy, wanneer althans de weersomstan digheden gunstig zyn, met een zeer goeden tyd uit den stryd te voorschyn zal komen. De baan is precies 400 M. lang en de grasmat van uit stekende kwaliteit. Zyn tempokennls is dit jaar veel verbeterd, waardoor het mogeWk is de tus- schentyden vooraf nauwkeurig vast te stellen. Tot welken tyd Oosterveer zal komen als zyn plan volledig slaagt, verraden wy hier niet, om niet onnoodlg een mogeiyke teleurstelling op te wekken. In tegenstelling met de vorige pogingen zM Oosterveer ditmaal op behooriyken tegenstand kunnen rekenen van ztJn clubgenoot M. Knape, die zeker over de eerste 1000 M. een behooriyk tempo aal weten te onderhouden. Past de tijd over de eerste 1000 M. in het kader van Ooster- veer’s tydschema, dan zal op de laatste 500 M. de oranjebroek het wel zonder strijd kunnen stellen om toch te slagen. Vooral de 1500 M aal er dus toe bydragen bet publiek een aazvramnm^jmN«yudfn.«aM> De bezoekers hadden één invaller in de gele deren. By de roodbroeken bezette Rodenburg de mlddenvoorplaats. Kort na den aanvang maak te de EDO.-speler Zandstra .hands” in het strafschopgebied en v. d. Velden maakte van den toegestanen strafschop een dankbaar ge bruik (1—0). Ook na de rust bleken beide teams volkomen aan elkaar gewaagd. Na verloop van tyd glipte Van Zanen op handige wyze tusschen de Spartaanbacks door en doelman Oerlemans kreeg het nakyken <11). Nadien werd er niet meer gescoord. Nu hun succesvolle tournée door Dene marken en Zweden zyn de zwemmers van de sportvereenlging Hillegeraberg en van de van de Rotterdamsche Zwemclub Zaterdag avond te Osnabrueck gestart op zwemwed- stryden, welke georganiseerd waren door de Osnabruecker Schwlmm Verein 1899. Deze wedstryden, welke in een open bad onder schynwerperver lichting werden gehouden, mochten zich in een groote belangstelling verheugen. Een 2000-tal toeschouwers heeft van spannende zwemsport kunnen genieten. Jammer was het alleen, dat de baan zeer zwaar bleek te zyn. De tegenstand, welken onze landgenooten hier ondervonden, was heel wat grooter dan in Denemarken en Zweden; trouwens, in dien men weet, dat de Nederlandsche zwem mers moesten uitkomen tegen bekende zwemmers als Balke, Heibel en Freese, zegt dit voor den ingewyde genoeg. Dat het den Rotterdammers desondanks toch nog ge lukte, eenlge fraaie successen te behalen, pleit voor hun capaciteiten. Zwlers, H.D.Z., Amsterdam, 1 m. 37 sec. 100 meter schoolslag heeren: 1. H. Snlltshuy- zen. A. Z. 1870, Amsterdam. 1 m. 203/5 sec, 3. E. de Vries, Star, Utrecht, 1 m. 312/5 sec., 3. O. G. Gerkens, Nereus, Zaandyk, 1 m. 25 4/5 aec. 200 meter vrye slag heeren: 1. D. V. d. Berg, A.Z.C, Apeldoorn. 2 m. 39 4/5 sec, 2. H. Boven- schen, Dolfyn. Amsterdam, 2 m. 404/5 sec, 3. H. W. van Leersum, U.Z.C, Utrecht, 2 m. 43 2/5 aec. 3 x 50 meter wisselslag estafette dames: 1. OD.Z, Rotterdam. 1 m. 56 sec, 3. H.D.Z. L Am sterdam, 2 m. 12/5 sec, 3. A.Z.C.. Apeldoorn. De belangrykste uitslagen waren: 100 meter borstcrawl heeren: 1 Fischer (Bre men), 1 mln. 03 sec.; 2 Hoving (R.Z.C.), 1 mln. 1,8 sec.; 3 Eisenbrecher (Spandau), 1 mln. 2 sec. 100 meter rugslag dames: 1 let van Feggelen (Y), 1 mln. 18,6 sec.; 3 I. Schmitz (Beriyn). 1 mln. 213 sec.; 3 C. Rupke (Ohllg), 1 mln. 22,6 sec. 200 meter crawl heeren: 1 Heibel (Bremen), 2 mln. 23,4 sec.; 2 Freese (Beriyn), 2 mln. 235 sec.; 3 Ramack (R.Z.C.), 2 min. 32 sec. 200 meter schoolslag dames: 1 Trude Woll- schlaeger (Duisburg), 3 mln. 53 sec.; 2 Valborg Christensen (Kopenhagen), 3 mln. 5.7 sec.; 3 Jople Stroomberg (Y), 3 mln. 17,6 sec. 100 meter rugslag heeren: 1 Schlauch (Seral), aec, 3. A J. v 3 m. 15 1/5 sec. 10 x 50 meter vrije slag heeren: 1. Dolfijn. Amsterdam, 5 m. 353/5 aec, 3. AZ.C, Apel doorn, 5 m. 47 4/5 aec, 3. Weusthag, Hengelo, m. 56 aec. De polo-wedstryd tusschen W.V.V. CWlntera- wyk) en H.Z.C. (Hengelo) eindigde in een over winning voor H.Z.C. met 60. De wedstrijd tlis- schen Dolfyn (Amsterdam)Comb. Twentsch Zevental leverde een overwinning voor Dolfyn met 3—3. De prysuitrelking volgde des avonds in hotel JjUyerink Onder slecht weer is Zondag bet internatio naal concours hippique te Aken voortgezet. Het regende vrywel den geheelen middag. Het par cours was buitengewoon zwaai. Eerst werd het tydspringen om den prys van de vlaggen en standaards, dat Zaterdagavond wegens de invallende duisternis moest worden gestaakt, voortgezet. De nog overbleven Neder landsche ruiter, de heer D. H. Pasman, die met Selloe reed, werd niet geplaatst. Winnaar werd de Belgische baron Braun met zyn paard De- bucher. Ook in het geluksjachtspringen om den prijs van den Ryn hadden de Nederlandsche ruiters te kampen met het uitermate moeiiyke parcours. Er waren 24 hindernissen opgesteld, en zoodra men by een der hindernissen een fout had gemaakt, werd men verder uitgesloten. Luit. Greter haalde op Carina zeven, de heer D. H. Pasman op Selloe zes en de heer Leeuwenburg op Rudnianski vyf hindernissen. Vier ruiters wisten tenslotte alle 24 hindernissen te ne men en toen besliste de tyd. Winnaar werd de Duitsche ritmeester Hasse met Fridolin. Aan het barriérespringen besloten onze landgenooten niet deel te nemen. Het beste sprong de Roe- meensche lult. Rang op Delfts, die 130 M. haalde, waarmede hy den Holst Erinnerungs- prys won. De beste prestatie leverde weer de Nederland sche kampioen Hoving (R.Z.C.), die op de 100 M. borstcrawl een gedecideerde overwinning be haalde op Heibel, een van de sterkste zwemmers van Europa. Verder was de zege in de 5x50 M. borstcrawl estafette er een, die er zyn mocht, daar bovengenoemde drie Duitsche zwemmers van de Duitsche ploeg deel uitmaakten. Verder leverde ook het zevental van de 8.V.H. een goede prestatie, door van den kampioen van den Kring Osnabrück, de Osnabriicker Schwlmmvereln „Neptun” met 5—2 te winnen, nadat de stand by de rust nog 23 geiyk was. De schutter was wederom Snoekemet vier doelpunten, terwyi Van Wyk het vyftal volmaakte. De uitslagen van de voornaamste wedstryden luidden 100 M. borstcrawl: 1 Hoving (R.Z.C.), 1 mln. 3,2 sec.; 2 Heibel (Duitschland), 1 mln. 4 sec.. 100 M. schoolslag: 1 Balke (Duitschland), 1 min. 14,1 sec.; 2 Van Wyk (8.V.W.), 1 mln. 20 aec.; 3 Nass (Duitschland), 1 mln. 21,1 sec. *00 M. borttctawl: 1 Freese (Duitschland), 3 min. 273 sec.; 2 Ramack (R.Z.C.), 2 mln. 34 sec. 5k50 M. borstcrawl estafette: 1 S.V.H.—R.Z.O.- comb. (Snoek, Van Wyk, Niezen. Ramack en Hoving), 2 mln. 27 sec.; 2 Osnabrück—Bremen- oomb.: 2 mln. 29 sec. 3x50 M. wisselslag estafette: 1 Duitsche comb. (Heibel, Balke en Freese), 1 mln. 34 sec.; 2 8.V. H-R.Z.C.-cotnb. (Ottervanger, Van wyk en Hoving), 1 mln. 37 sec. De Duitsche coureur Rosemeyer won Zondag te Pescara (Italië) de Coppa Acerbo 3 m. 13 3/5 sec. 5 x 50 meter vrije slag estafette heeren: 1. Dolfyn, Amsterdam, 2 m. 404/5 sec, 2. A.Z.C, Apeldoorn, 3 m. 43 1/5 sec., 3. Weusthag, Hen gelo, 2 m. 47 3/5 sec. 100 meter rugslag heeren: 1. A J. v. i' Zwemclub, Haarlem, 1 m. 20 sec, 2. L. Brom, Dolfyn, Amsterdam, 1 m. 231/5 sec, 3 O. Wierff, A.Z.C., Apeldoorn. 1 m. 30 3/5 sec. 50 meter vrye slag dames: 1 G. Sweres, HD. Z, Amsterdam, 32 1/5 sec., 2. E. Vollmer, ODZ, Rotterdam, 33 3/5 sec. 3. B. Martin, O.D.Z, Rotterdam, 34 4/5 sec. 3 x 50 meter wisselslag heeren: I. H. Smlts- huyzen. AZ. 1870. Amsterdam, 3 m. 3 1/5 see, x J. H. W. Rühl, A.Z.C, Apeldoorn. 3 m. 13 4/5 d. Meer, Zwemclub, Haarlem, Tydens krachtsportwedstryden te Nice is de -ansche Olympische kampioen Hostln er In sslaagd het wereldrecord tweehandig trekken i het midden zwaargewicht met 1 K G. te ver deren en te brengen op 123 K.G. Het oude re- >rd stond eveneens op zyn naam met een pres- tle van 133 K.G. op 28 Juni 1936 te Lyon ge- den met weinig ontzag behandeld. Glerum werd voor een fraaie 55 door Skinner op Mc. Gregor gevangen, en dan is het van Manen, die zich even Inspeelt en de ballen naar alle zyden van het veld slaat. Van Stuyvenberg wordt voor 34 eveneens op Mc. Gregor gevangen en van Baas- bang (0) is zyn derde slachtoffer, hy wildeden eersten bal reeds voor zes het veld uitslaan. Van Manen slaat Mc. Gregor o. a. in één oVer voor 34 runs. Met Wlttebol (18 not out) gaan de 300 op en komt van Manen in het gezicht van zyn century, die hy wegens gebrek aan tyd niet weet te halen. Met de score op 313 voor 4 is het tyd en biyft van Manen met een harde 91 not out. Mc. Gregor nam 372 en Kirsch 168. Bridges, Solbé en Dauncy hadden geen succes. Nederland won de derde match met 85 runs op de eerste innings van een elftal, dat in alle onderdeden, behalve fielden, zich verre de mindere toont van onze landgenooten. Om twaalf uur werd met bovenstaande ont moeting een aanvang gemaakt. Beide ploegen telden eenlge invallers. Deze eerste wedstryd was het aanzien nauweiyks waard; er werd van beide zyden zeer hard, vaak rykelijk forsch ge speeld, waarby het karakter van een vriend- schappeiyken wedstryd totaal verloren ging. Prins bezorgde Stormvogels de leiding, waarna Durmontler voor de Utrechtenaren gelyk maakte. Na de rust waren de tweede klassers meer in den aanval, doch een snelle uitval van Stormvogels deed Van Tol het winnende doel punt voor de U mulder club scoren. Op het terrein van de Unilever werd Zondag te Brussel de landenwedstryd NederlandBelgië gespeeld. Het Belgische team bestond als ge- wooniyk weer byna uitsluitend uit in België woonachtige Engelschen. In de morgenuren zag het er naar uit dat er wegens regen van spelen weinig of niets zou komen. Des middags klaarde het weer iets op, zoodat tenslotte om twee uur begonnen kon worden, maar men moet niet vragen op welke manier. Het veld was doornat en modderig en de pitch, waarop slechts een korte mat lag, was byna onbespeelbaar. Voor de vry matige vertooning, vooral wat het fielden betreft, is dan ook alle verontschuldiging te vinden. Een aanloop konden de bowlers vrywel niet nemen, zy gleden eenvoudig aan de wickets by het afzetten weg. België batte eerst en scoor de 128 runs. Mltton en v. d. Berghe openden de innings op Glerum en van Manen. Mltton werd onmlddeliyk door Kramer (V.O.C.), die voor de Beus inviel en uitstekend werk leverde, op Glerum achter het wicket gevangen. Toen Sod- derland in den aanval betrokken werd, vielen de wickets snel. De veteranen Bridges en Alpen, de Australiër, faalden op Sodderland. Alleen v. d. Berghe (17), Solbé (32), Dauncy (11) en Kirsch met een goede 41 not out wisten den aanval te bespelen, doch het totaal had een stuk lager kunnen zyn als de kansen, die ge geven werden, alle benut waren geworden. De .jnoderbal” bleek al te glad te zyn. Sodderland nam 5 Wickets voor 60 runs en Terwlel 345. Onder zeer groote belangstelling werd Zondag te Pescara voor de 13e maal de autorace om de Coppa Acerbo gehouden, welke door Bern Rose meyer met Auto Union op fraaie wyze werd ge wonnen. Wederom hebben de Duitsche automoblelmer- ken de overwinning op de Itallaansche behaald, immers de nieuwe Alfa Romeo, welke eerst door Nuvolari en later door Farina werd bestuurd, kon zich niet handhaven en moest den stryd vroegtydig staken. Tydens de ochtendwedstryden heeft zich nog een ernstig ongeval voorgedaan. De Italiaan Ermlnl kwam in botsing met den wagen van den Engelschen coureur Reginald Tongue. Er mlnl werd met den wagen tusschen het publiek geslingerd. Vier personen werden gedood, Ermlni zelf werd levensgevaariyk gewond. Het circuit was 25.8 K.M. lang en moest 16 maal gereden worden, totaal dus een afstand van 412 KM. Slechts een nieuwe Alfa Romeo, die door de Itallaansche deskundigen minstens even snel werd geacht als de tegenwoordige Mercedes Benz- en Auto Unlonwagens, werd gestart met aan het stuur Tazio Nuvolari, later afgelost door Farina. Q De uitslagen waren: 1500 c.c. racewagens 6 rorfden 154.8 K.M.1. Rocco (Maserati) gem. uursnelheld 125 K M. nieuw record; 2. Bianco (Maserati); 3. Cortese (Maserati). Blanco vestigde in deze klasse met een gem. uursnelheld van 127 K.M. een nieuw ronde- record. Coppa Acerbo 16 ronden, 412 KM.: 1. Bern Rosemeyer (Auto Union) 3 uur 55 mln. 39.05 sec. gem. uursnelheld 141.009 K.M. nieuw record; 2. Manfred von Brauchltsch (Mercedes Benz) 2 uur 57 mln. 20.93 sec. 3. H. P. Müller (Auto Unlqn) 3 uur 1 min. 49.86 sec. Met 1 ronde achterstand: 4. Luigi Fagioli (Auto Union) 2 uur 58 mln. 56.46 sec. 5. Carra- ciola-Seaman (Mercedes Benz) 3 uur 1 min. 37.13 sec. 6. Belmonde (Alfa Romeo) 3 uur 6 Op de jaarvergadering van afd. IV van den K. N. V. B. werd een voorstel van de vereeniglng „Zuideiyke Eerste Klassers” om over te gaan tot uitbreiding der Zuldeiyke eerste klasse-afdee- Ung tot 12 vereenigingen, in behandeling ge nomen. Na zeer uitvoerige discussies werd met groote meerderheid een motie aangenomen, waarin de bondsvergadering werd verzocht te bepalen, dat uiteriyk ingaande het seizoen 19381939 het aantal eerste en tweede klassers in iedere af- deellng van afdeellng IV wordt uitgebreid tot 11 en met Ingang van het seizoen 19391940 tot 13 elftallen, met dien verstande, dat aan het einde van het seizoen 19371938 regelen voor een versnelde promotie zullen worden vastge steld. 1 mln. 93 sec. 200 meter schoolslag heeren: 1 Sletas (Ham burg), 2 min. 43,7 sec. 100 meter borstcrawl dames: 1 Gisela Arendt (Beriyn), 1 mln. 7,6 sec. Waterpolo: Spandau—Hillegeraberg (3—1). Op den openingsdag van de internationale zwemwedstryden. welke te Tokio worden gehou den. zwom de bekende Amerlkaansche zwemster Katherine Rawls de 100 M. borstcrawl in 1 min. 10.8 sec., terwyi de wereldrecordhouder Adolf Kiefer op de 50 M. rugslag den schitterenden tyd van 30 seconden maakte. Zondag is het internationale water- polotournooi om den Horthy-beker op het Margarethen-eiland te Boeda pest voor een groot aantal toeschou wers, waaronder zich ook weer de Hongaarsche Ryksbestuurder Horthy bevond, voortgezet. De eerste wedstryd bracht reeds onmiddellijk het Nederlandsche ze vental in het water tegen de Oosten- rykers. Onze landgenooten verrasten door een uitstekend samenspel, dat bovendien zeer snel was en technisch op een hoog peil stond. De Oostenrykera die toch reeds de reputatie genieten het waterpolo niet al te fair te kun nen spelen, trachtten zich tegen de overmacht van onze landgenooten te verdedigen met een zeer hard en vinnig spel, dat bovendien wetnlg effectvol was en dat de goede verstandhouding nu niet bepaald stimuleerde. Oostenrijk nam door een goed schot van Havllk de leiding, maar Stam, die zeer goed speelde, had den stand spoedig gelyk gemaakt Het Nederlandsche zevental speelde uitstekend, het samenspel was veel beter verzorgd dan by de tegenstanders en ook waren onze landgenoo ten sneller. Het gevolg bleef ook niet uit Na verschillende schoten, welke net naast of over gingen, bezorgde van Aelst zyn ploeg de leiding met een onhoudbaar schot. Na de rust was de meerderheid van onze land genooten nog grooter. De Oostenrykera tracht ten hun minderheid te compenseeren door zeer vaak te ruw te spelen, maar onze landgenooten lieten zich hierdoor niet uit het evenwicht brengen. Het gelukte van Aelst ten slotte we derom den Oostenrykschen doelman te passee- ren, waarna het einde kwam met een 31-over winning voor Nederland. De tweede wedstryd tusschen België en Frankryk werd na een spannenden stryd door de Belgen met 33 gewonnen, nadat de rust nog met geiyken 11 stand was ingegaan. De laatste wedstryd was tevens de meest be langrijke van het tournooi. De Hongaren moes ten het tegen hun grootste concurrenten, de Dultschers, opnemen. Scheidsrechter was de voorzitter van den K.N.Z.B., de heer Jan de Vries, die als een der beste, zoo niet de beste waterpolo-fluitist van het vasteland wordt be schouwd. Onze landgenoot had een uitermate zware taak, welke hy echter, ook door de spor tieve houding van het Hongaarsche publiek, op zeer goede wyze volbracht. De Hongaren bleken ook nu weer de beste spelers der wereld te zyn. In een snellen, maar zeer forachen wedstryd, wonnen zy met 31. De Duitsche ploeg stelde zeker niet teleur, maar de Hongaren bleken toch te sterk. De heer de Vries had het lang niet gemakkeiyk, steeds weer moest hy den stryd onderbreken om ongeoorloofde practyken met vrye worpen te bestraffen. Halassy wist nog voor de rust Klingenburg te pas- seeren. Na de pauze vergrootte Halassy den - Hongaarschen voorsprong met een prachtig schot, waarna Gunst ten slotte de eer kon redden. Brandy accentueerde de meerder heid der wereldkampioenen met een derde doelpunt, waarna onze landgenoot spoedig het einde floot. Na dezen tweeden dag heeft Hongarye in het tournooi de leiding. De stand is als volgt: 1. Hongarye 3. België 3. Duitschland 4. Nederland 5. Oostenrijk 6. Frankryk De 100 meter hardloopen-invitatie leverde een overwinning op voor den Nederlandschen kampioen Osendarp, die zyn serie gemakkeiyk gewonnen had. Hy kon in de finale op het nippertje de Haas achter zich laten, die over den afstand slechts een tiende seconde langer deed. Wil van Beveren eindigde op de derde plaats, nadat hy zyn serie gewonnen had voor --- Baumgarten, den vierden man in de finale Glerum veroverde het 9de wicket (de ..Belgen” en Wunderink. De Deventenaren Wunderlnk en Busaer eindigden in dit gezelschap op de laatste plaatsen. Een aantrekkeiyken stryd levende de 3000 meter invitatie op. Door de slechte weersom standigheden zag Petit af van een recordver- betering. Hy nam van het begin van den wed stryd af de leiding, om deze niet meer af te staan en eindigde met een vry groot verschil met nummer twee, op de eerste plaats. Kamps en de Groot hebben gerulmen tyd, Pfaff (Z.) sl. Heynen (N.) 6—3, 4—6, 6—4. Rötllschberger (Z.) sl. van Swol (N.) 86, 64. J. Spitzer (Z.) sl. Ketjen (N.) 6—4, 6^0. R. Spitzer (Z.) sl, Lysen (N.) 4—6, 6—1, 6—1. Maneff (Z.) sl. Hughan (N.) 6—4, 6—3, 4—6, 6—0. Ellmer (Z.) sl. Karsten (N.) 63, 64, 63. Zondagmiddag zyn te Hengelo in het zwem bad van de Hengeloeche Zwem- en Poloclub H.Z.C. nationale zweig- en polowedstrijden ge houden, waarvan de uitslagen als volgt luiden: 50 meter vrye slag voor meisjes: Jo Elzlnga in 43 4/5 sec., 2. Zus Elzlnga in 503/5 sec., 3. H. ten Gate en A Hensen in 50 4/5 sec., allen te Hengelo. 50 meter vrye slag voor-Jongens: 1. M. H. J. Rutteman in 401/5 sec., 3. H. Spiele in 48 2/5 ^sec.. 3. J. M. Karsenberg in 51 sec., allen te Hengelo. 100 meter vrye slag heeren: 1. H. Bovenschen, Dolfyn. Amsterdam. 1 m. 8 sec., X L. van den Brom, Dolfyn, Amsterdam, 1 m. 101/5 sec., 3. T- C. Buis, A.Z.C., Apeldoorn 1 m. 13 3/5 sec. 100 meter schoolslag dames: 1. D. Heeselaara, OJD.Z., Rotterdam, 1 m. 29 3/5 sec., 2. L. Ver hoef, Weusthag, Hengelo, 1 m. 33 3/5 sec., 3. D. Petit heeft een uitnoodiging ontvangen 22 Augustus as. deel te nemen aan de zeer üangryke internationale athletlekwedstryden, elke op dien dag te Parys worden gehouden, nze landgenoot komt uit op de 1500 M. en krygt o.m. als tegenstanders Sarkeama (Fin land), Emery (Engeland), Szabo (Hongarye), Messner, Soulier, Bouhaud en Normand (allen Frankryk). Westzaan. Zaanklasse: 1. .Meeuw** van K. Kunst, Zaandam; X „Aranti” van L. Lemstra, Zaan dam. 6 M. BM.-klasse A: 1. „Glamma" reveld, Uitgeest; 3. „Cornelia” van moed. Zaandam. 12 M3. Sharpies: 1. .Slee” van O. Mohr, Alk- Zondag werden op het Alkmaarder Meer zeilwedstryden gehouden, georganiseerd door de zeilvereeniging ,De Onderlinge", waarby 64 deelnemers aan den start verschenen. De uitslagen luiden als volgt: B.M.-klasse Cf 1. 7 van D. dyk; 2. Noname van M. veer; 3. .Spatter” van merveer. 6 M. B.M.-klasse C: 1. Schaar, Zaandam; 2. ,Ans” van Zaandam; 3. .Sulzer” van Koog a. d. Zaan. B.M.-klasse B: 1. „Stem” van Westzaan; 3. „Tinl” van Jb. Harreveld, Zaan dam; X „Tuimelaar** van G. v. Walbeek, Krommenie. 6 M. BM.-klasse B: 1. Meerkoet" van J. Jongejans, Uitgeest; 2. „Anwlblja” van J. v. Leeuwen, Westzaan. BM.-klasse A: 1. ..Glad-ocr" van D. Stelling, Wormerveer; X „Kievit” van J. Heemstra, om de tweede plaats gestreden. De Groot wist tenslotte nog van Kamps te winnen. De gedetailleerde uitslagen luidden: 100 M. hardloopen heeren invitatie: le serie: 1. Osendarp (Trekvogels) 10.8 sec.; 3. de Haas (V.L.) 11.2 sec.; 3. Busser (Olympia, Deventer) 11.16 aec. 2e serie: 1. van Beveren (A. V. "33, Amster dam) 11 sec.; 3. Baumgarten (Trekvogels) 11.1 sec.; 3. Wunderink (Olympia, Deventer). Finale: 1. Osendarp 10.8 sec.; 2. de Haas 10.9 sec.; 3. van Beveren; 4. Baumgarten; Wunderink; 6. Busser. 880 yards: 1. Bouman (AAC. Amsterdam) 3 mln. 1.1 see.; 3. Wemlnk (Trekvogels) 3 mln. 3.4 sec.; 3. Zaal (A. A.V. Alphen a. d. Ryn). 3000 meter hardloopen heeren: 1. Petit (Avon) 9 min. 11.1 sec.; X de Groot (Trekvo gels) 9 mln. 30.2 sec.; 3. Kamps (AV. 1936, Groningen) 9 min. 39 sec.; 4. van Yperen (D. O. S., Rotterdam) Oosteiyk kampioen van den Esschert (OB.V., Apeldoorn). Hoogspringen ABC-klasse met Invitatie: 1. Spanjerdt KP. 8. V.) 1-83 M; 3. van Driel (Ma rathon, Vllsslngen) 183 M; 3. Brasser (AA.C-, Amsterdam) 1.73 M. Oosteiyk kampioen werd 8. Huizinga (PJtC- Zwolle) met een sprong van 1.68 meter. 100 meter hardloopen heeren klasse A en B om het Ooslelijk kampioenschap: le serie: 1. G. Wunderink (Olympia, Deven ter) 118 sec.; 3. van der Meulen (Rob. en Vel., Apeldoorn) 115 sec.; 3. van der Kaa (P. E. C., Zwolle). 3e serie: 1. Busser (Olympia, Deventer) 115 sec.; 3. Dragt (Enschede) 11.7 sec.; X Terhoe- ven (Rob. en Vel., Apeldoorn). De finale werd uitgesteld. Kogelstooten dames, Oostelyk kampioen schap: 1. mej. W. Albers (Olympia, Deventer) 9.84 M.3. mej. J. Dalhuizen (D. G. V„ Doe tlnchem) 8.83 M. Discuswerpen A.B.C.-klasse: Oostelyk kam pioenschap: 1. Nummerdor (A. V„ Apeldoorn) 37.30 M 3. G. Brouwer (Rob. en Vel„ Apel doorn) 33.66 M. 100 meter hardloopen dames AB C.-klasse Oostelyk kampioenschap: 1. mej. A. te Kloe- ze (Olympia, Deventer) 135 sec.; 3. mej. R. Kloezeman (Olympia, Deventer) 1X5 sec.; 3. mej. N. Bisschop (D. G. V„ Doetlnchem) 143 sec. Hlnk-stap-sprong AB. C -klasse: Oostelyk kampioenschap: 1. W. Petera (P.S.C, Zwol le) 13.78 M. 800 meter hardloopen heeren. Oostelyk kam pioenschap; 1. Folkerts (AV, Apeldoorn) 3 mln. 7.1 sec.; 3. M. van Huizen (Quick, Ny- megen) 3 min. 139 sec.; X van Uffelen (Vi- tesse, Arnhem) 3 min, 16.6 sec, Zondag zyn op Dulndigt draverijen gehou den, waarvan de uitslagen als volgt luidden: Prljzendraverlj vierde klasse over 1700 M om den Gondolaprys: 1. Boy (1700 M.), eigenaar stal B.. K.M. tyd 1 min. 42 2/5 sec.; 2. Baron (1700 M), eigenaar van Sprundel, K.M. tyd 1 mln. 42% sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door heerrydera en jockeys, afstand 1300 M., om den Graclosa- prys: 1. Elsa, eigenaar the Balfour Farm, tyd 1 mln. 281/5 sec.; 2. op 1 lengte, Sarafar. eigenaar Timmer. Handlcapdravery eerste klasse over om den Gardenlaprys1. Dreamer’s BI M eigenaar Bosveld. K.M. tijd 1- mln. 29 3/5 sec.; 2. Calumet Aster (2640 M.). eigenaar de Vlieger, KM tyd 1 mln. 27 7/10 sec. Pryzendravery vierde klasse, afstand 2040 M. om den Gitanoprys: 1. A. Farm Relief (2060 M), eigenaar Stal R.. K.M. tyd 1 mln. 34 4/5 sec.; 2 IJledlzoon (2060 M eigenaar van der Oord. K.M. tyd 1 min. 34 3/10 sec. Ren op de vlakke baan over 2500 M. om den Griseldaprys: 1. Kenya, eigenaar lult. Immlnk, 2 min. 54 sec.; 2. op vele lengten, Lupin, eige naar Kepper. Handicap Heatdravery tweede en derde klas se over 1700 M om den Glocondapryseerste heat: 1. Vltta Lieda (1700 M.), eigenaar Stein. K M. tyd 1 mln. 34 9/10 sec. Tweede heat: 1. Volei (1740 M.), eigenaar Albers, KM. tyd 1 min. 331/5 sec. Derde heat (beslissing): 1. Volei (1740 M.), enaar Albers, KM. tyd 1 min. 33 1/10 sec.; Yankee Scott (1780 M.), eigenaar Kötk, d. tyd 1 min. 33 7/10 sec. Zoon van David y. eigenaar van der Sande, werd als tweede (komende gediskwalificeerd. p« gi E Cl st d< si vi h h b 2 2 1 2 1 3 1 3 1 1 I 7i i

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 20