te water gelaten e „Piet Hein” o Coördinatie van het verkeer Ingebroken in juwelierswinkel DE COLORADOKEVER IN ONS LAND PRINSES VERRICHT DE PLECHTIGHEID w 4'^'4 ALS V00RRANGSkWEG AANGEWEZElfWEGEN IN NEDERLAND MAANDAG 16 AUGUSTUS 1937 Jacht in zijn element Voor Bekend inbreker gepakt gangen Lysol gedronken FIETSER GEDOOD Clearingkoersen Kampongverbetering in Soerabaja Schip op het IJselmeer gezonken De ramp van de Van der Wijck FABRIEK TE DONGEN UITGEBRAND NIEUWE KAZERNE TE APELDOORN sr: yn «n. er. ter „DE WICHELROEDE” EXPERI MENTEERT er by RIJKS VOORRANGSWEGEN AFSTANDSPAAL MEI ORANJE KOP aanduiding* ivaais VOORRANGSWEG PROVINCIALE V00RRANG5U- WE6EN /t» WEGEN VAN HET RIJKS WEGENPLAN I na Pauselijke onderscheiding Nijverheidsonderwijs Toespraak G. de Vries Lentsch u en of voor de 4 80.000.subsidie uit het 25 millioen-plan Tal van autoriteiten woonden den stapelloop by Strafrechtelyke vervolging tegen eersten stuurman? Ook schuldig aan ongewenscht bezoek in Den Haag? Voor f 40.000.aan juweelen gestolen De bemanning kon bytyds op motorsleepboot overstappen 's nachts binnen was rel in iln en en ef, LSt Z. H. Paus Pius XI heeft den heer H. P. Kersten te Valkenswaard benoemd tot Ridder in de Orde van den H. Gregorius den Grooie en de onderscheiding van het gouden Ecrekruls „Pro Ecclesia et Pontlflce" verleend aan mej. Fr. van den Boer te Borneren. De „achten” in actie tijdens de wedstrijden om het Europeesch roeikampioenschap, welke Vrijdag op de Amsterdam sche Boschbaan zijn aangevangen briek brandde echter geheel uit. Na drie uur blusschen kon de motorspuit inrukken. Er bleef evenwel een aantal manschappen achter om de nog steeds smeulende hoopen koe- en varkens haar nat te houden. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Het gebouw en de aanwezige voorraden waren slechts laag verzekerd. GRAVENHAGE. Akte Ne (schilderen). Ge slaagd de heeren: B. T. Schut te Apeldoorn, W. H. Stroeve te Enschede, en A. F. J. Vernooy te Sittard. Koereen Nederlandsch de stortingen op IS Augustus II tirigen. luidende in Reichsma t 9.61; Peseta's t Vk' W m, XJ. or. Ra- bin- tegen terplich- n f 7X94; Urea m- >p* in len in Een nader onderzoek bracht aan het Hcht. dat de inbrekers op zeer brutale wijze te werk wardn gegaan. Proflteerende van de verbouwingen, uitgevoerd aan het naastge legen perceel In het stille achterstraatje, wa ren zjj op de stellages geklommen en had den een raam van het achterhuis omhoog weten te schuiven. Met behulp van een lad der, die zij in het aangrenzend bouwwerk maar voor het grijpen hadden, was het heel gemakkelijk om naar binnen te klimmen. De dieven richtten hun schreden onmiddeliyk naar den winkel, die aan de eene zijde grenst aan de Spuistraat en aan de andere zijde uit komt in de Passage. Zij toonden uitsluitend hun belangstelling voor de diamant- en brlllant- vltrines. Deze bevonden zich in de toonbank en in de etalage aan de zijde van de Spuistraat. Hieruit blijkt wel, dat de individuen ver stand hebben gehad van juweelen. De vitri ne in de etalage werd geheel overhoop ge haald. Naar de heer Van Willigen ons me dedeelde, vermist hij minstens 13 sieraden, welke per stuk meer dan f 1000 waard «yn. De duurste briljant, welke wordt vermist, heeft een waarde van ƒ3500. De gezamenlijke waarde van aHe gestolen briljanten en diamanten ligt tuschen 30 en 40.00C gulden. Zaterdagochtend ontdekte men, dat in den afgeloopen nacht ingebroken was in de ju- welierszaak van de fa. J. van Willigen in de Spuistraat te Den Haag. De inbrekers hebben zich door middel van inklimmlng aan de achterzijde toegang tot het perceel verschaft. Een partij sieraden en juweelen. ter waar de van ongeveer 40000 gulden, is gestolen. Medewerking van den landbouw gevraagd by de opsporing De binnenscheepvaart zal betrokken worden Er is reden, om aan te nemen, dat mi nister Van Buuren dit belangrijke vraag stuk in zijn geheel opnieuw in overweging heeft en daarbij streeft naar een oplossing, die niet alleen zich richt op een afbakening van rechten en plichten tusschen spoor wegen en motorverkeer, doch ook een rege ling van het vervoersvraagstuk, de binnen scheepvaart inbegrepen, beoogt. Auto slipte en kwüu op het rijwielpad terecht een tweede.regiment wielrijders Het groote oogenblik van de tewaterla ting was thans gekomen. Aller aandacht richtte zich op de hoogoprijzende witte boegpunt, waarvoor H. K. H., die van haar betel was opgestaan, thans het sierlijke bijl tje opnam. Een slag sneed het koord door en nam de laatste hindernis, die het schip °P de helling had gehouden, weg. Met een •rooten zwaai viel de champagneflesch uit de hanebalken en vloog tegen den boeg aan •cherven. Enkele oogenblikken van span- üing.... en daar gleed de Piet Hein weg, vulde de wijde poort en was dan bulten op bet nevelig U. Eenige dagen geleden werd voor de twee de maal de colorado-kever in ons land ge vonden. en wel te Baarlo fL.). Ditmaal wa ren het levende kevers, Welke uit den grond kwamen. Alle noodlge maatregelen worden door den plantenziektenkundlgen dienst ge troffen. Met den grootsten nadruk wordt er daarom op gewezen, dat het van het grootste belang is dat alle landbouwers, vooral die in Limburg, Noord-Brabant en Zeeland nu nog met groote nauwkeurigheid op de aanwezigheid van den kever in hun aardappelgewas letten, aangezien als de ke vers zich door onoplettendheid versprei den, dit voor hen en voor vele anderen zeer groote nadeelen kan opleveren. Af te NX (meubelteekenen). Geslaagd de hee ren: A. Dubbes te Rotterdam en J. K. Stras- ters te Rotterdam. Akte N XI (lijnteekenen. handteekenen en technisch teekenen aan meisjesscholen)Ge slaagd mej. G. C. Schumacher te 's Graven - hage. Getuigschrift art. 38. eerste lid van de ny- verheidsonderwyswet, behoorend bij <te akte N IXa. geslaagd de heeren A. van Rocsum te Alphen (Geld en H. Westerhuls te Amster dam. De examens voor de akten NE, NP. NL. NM. NT, N Ila, N lib, N IXa. N X. N XI en voor het getuigschrift art 38. eerste lid V. d. N. O- wet, behoorend by die akten zijn hiermede af geloopen. Zaterdagnacht omstreeks drie uur is brand uit gebroken bjj de firma A. Crommelln, koe- en varkenshaarwasscherü aan den Lagen Ham te Dongen. Het vuur, dat in de aanwezige voor raden haar gretig voedsel vond, breidde zich zeer snel uit. De brandweer van Dongen bestreed het vuur. ZU slaagde er in het aangrenzende woonhuis van den heer Vermeulen te behouden. De fa- Kort na twee uur arriveerden de auto's van bet Prinseiyk paar en zjjn gevolg uit de rich ting Dlemerbrug aan de grens der gemeente Amsterdam. In het gevolg van Hunne Konink lijke Hoogheden bevonden zich de kamerheer der Prinses, mr. J. C. baron Baud, de hofdame jkvr. A. M. de Brauw en de adjudant van den Prins, jhr. ir. W. G. Röell. Voorafgegaan door motorpolitie nam de stoet den kortsten weg naar de De Ruyterkade, waar een belangstellende menigte de vorstelijke per sonen hartelijk toejuichte. Een speciale pont bracht hen naar de overzijde van het IJ. Even voor drie uur werd de Amsterdamsche scheepswerf aan den Grasweg bereikt, waar de heer G. de Vries Lentsch Jr., directeur van de werf, en mr. L. J. A. Trip, in zijn hoeda nigheid van voorzitter van het algemeen co mité tot aanbieding van een nationaal hulde blijk ter gelegenheid van het huwelijk van het prlnselijk paar, de hooge gasten welkom heet ten. Beide heeren begeleidden vervolgens Hunne Koninklijke Hoogheden naar den In gang van de loods, waarin het jacht is ge bouwd. Hier bood mevrouw de Vries Lentach H. K. H. bloemen aan, terwijl aan twee masten op het dak van de loods de standaards van Prinses en Prins omhoog gingen. De Prinses en de Prins namen plaats op het kleine podium, dat recht onder den boeg van het motorjacht was opgeslagen. De loods, welke anders een aanblik biedt van veel stoffige bal ken, van olie verzadigde vloeren en een chaos van kleurlooze gereedschappen en materialen, kende zichzelf niet terug. Fleurige vlaggen be dekten de wanden en heldere schotten van frisch triplex hadden de loods verdeeld In tri bunes, waar genoodigden In feestelijke blee ding het plechtig oogenblik verbeidden. Op het officieele gedeelte, dat naast den boeg, terzijde van het podium was gereser veerd, bevonden zich, behalve verschillende le den der hofhouding, de onderconunandant der marine, de kapitein ter zee J. E. Meijer Ran- neft, de wnd. garnizoenscommandant, lulte- nant-kolonel H. C. Honig, de waterschout, vice- admlraal b. d. L. J. Quant, wethouder E. Boek man, hoofdcommissariv H. Versteeg, de haven meester W. N. van de Poll de voorzitter van de Kamer van Koophandel, Gottfr. H. Crone, het algemeen comité tot aanbieding van een nationaal huwelijksgeschenk, t.w. mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, mr. D. Crena de longh. mr. E. de Visser en de voorzitters der provin ciale comlté’s, voorts «ie technische commissie, belast met den bouw van het prlnselijk jacht, jhr. E. J. van Holthe, Ernst Crone, D. C. En- dert Jr., W. J. M. Linden, Ir. J. Loeft, mr. J. F. van Royen. prof. E. Vossnack, de architecten H. W. de Voogt en ir. 8. van Ravestein, de di rectie der machinefabriek gebr. Stork en Co, de directie der firma H. P. Mutters en Zoon, het bestuur der Koninklijke Nederlandsche Zeil en Roelvereeniglng en het bestuur der ko ninklijke marine jacht-club. De dieven zijn in groote baast te werk ge gaan, hetgeen moge blijken uit bet feit, dat ze verschillende kostbare sieraden ter waarde van tusschen de 800 en 1000 gulden hebben laten liggen of hebben laten vallen. De eigenaar vond deze juweelen Zaterdagochtend op den grand terug. De dieven hebben het perceel-langs denaelf- den weg, dus vla het achterhuis, de ladder en het aangrenzend bouwwerk, weer verlaten. De heer Van Willigen is tegen diefstal ver zekerd. Nadat H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard op het podium hadden plaats genomen, sprak de heer G. de Vries Lentach Jr. als volgt: De groote eer valt n»y te beurt, u allen wel kom te heeten op de Amsterdamsche scheeps werf. Nu de dag van de plechtige tewaterlating van het prlnselijk jacht „Plet Hein" is aange broken, wil Ik mij in het bijzonder richten tot u, Koninklijke Hoogheden, de toekomstige eigenaars van dit jacht. Het is mi) een groote voldoening, dat ook u aan onze ultnoodiglng gevolg hebt willen geven en dat Uwe Koninklijke Hoogheid, de Prinses, zich hebt voorgenomen den doop en de tewa terlating van de „Plet Hein" persoonlijk tv verrichten. Hoewel Uwe Koninklijke Hoogheid op vele wijzen Uwe hooge belangstelling hebt getoond, hebt U nog niet, zooals Uw prinselijke gemaal, een persoonlijk bezoek aan het schip gebracht. U ziet de „Plet Hein" dus thans voor het eerst. Ik hoop van harte, dat de vluchtige In druk, dien U van het schip krijgt een goede «al zijn. Voordat U overgaat tot den doop en tewater lating, zeg ik ook de leden van het comité en alle verdere aanwezigen, dank voor hun be langstelling. Koninklijke Hoogheid, thans verzoek Ik U eerbiedig, dit bijltje als geschenk van my te willen aanvaarden ter herinnering aan dit oogenblik. en hiermee den doop en tewater lating van de „Piet Hein" te willen verrichten. Naast de wegen, welke reeds eerder als voorrangswégen waren aangewezen, zijn per 15 Augustus wederom een acthtal wegen als voorrangswegen aangemerkt. Op de hierbij afgedrukte kaart van de KNAC. komen alle wegen voor waarop het verkeer den voorrang zal hebben boven dat van de zijwegen Dat het in de bedoeling van ons legerbestuur ligt de wielrijders met een regiment uit te breiden, moge blijken uit het bericht In het Vaderland, dat over eenlgen tijd begonnen zal Worden met den bouw van een kazerne te Apel doorn voor een regiment wielrijders. Het reeds bestaande regiment wielrijders ligt, zooals men weet, in Den Bosch in garnizoen. SOERABAJA, 14 Augustus. (Aneta) Het bestuur der gemeente Soerabaja vernam, dat een subsidie van f 80.000 is toegekend uit de Nederlandsche bijdrage van 25 mill., tot verbetering der kampongtoestanden in de Soerabajasche benedenstad. Het werk vangt In September aan en zal in begin 1938 gereed zijn. Het bestaat uit den aanleg van goten, verbetering van we gen en den aanleg van een afvoerleiding van Oembong, waardoor in totaal twintig hectaren zullen worden drooggelegd. In de nabijheid van de haven van Kulnre Zaterdagmiddag het met steenen geladen schip „Onderneming" van schipper J. Kuiper van WUdervank onder water geloopen en ge zonken. De schipper, zijn vrouw en de knecht konden gelukkig overstappen op de motor- sleepboot „Hemna" van schipper Pol uit Zwart sluis, die hen naar de Lemmer heeft gebracht. Tijd om lets uit het schip te redden, heeft men echter niet meer gehad. Alles was verzekerd. In een gesticht to Mill Is een tragisch voor val gebeurd. Een 75-jarige verpleegde nam by vergissing eenige teugen uit een flesch lysol. De man dacht, dat zich limonade in de flesch bevond. Een onmiddellijk ontboden geneesheer slaag de er niet in den grijsaard te redden. Weldra overleed bij. vaste vertrouwen volle tevredenheid zijn taak zal vervullen. Met dezen wensch zou Ik willen besluiten en hem willen bevestigen door een driewerf hoera op onse Prinses, op onsen Prins en op de „Piet Hein". Hartelijk klonk door de loods het gejuich der aanwezigen. Prinses en Prins wuifden la chend ten dank. Zij begaven zich vervolgens door de loods naar den waterkant, vanwaar zy het slerlljko schip nog eenlgen tyd In zyn element gade sloegen. Teruggekeerd op het podium nam het Prin- seiyk Paar de gelukwenschen In ontvangst van den heer De Vries Lentach en deden by zich ontbieden de leden der technische commissie, de architecten De Voogt en Ravestein, den heer Stork en de bazen van de werf, met Wie zy zich eenlgen tyd onderhielden. Nadat ververschlngen waren gébruikt ver lieten Hunne Konlnkiyke Hoogheden, uitge leide gedaan door de heeren G. de Vries Lentach Jr. en mr. L. J. A Trip, kort na half vier de werf, terwijl de aanwezigen geestdriftig het lied van dg Zilvervloot aanhieven. Per auto reed het Prlnselijk Paar terug naar Soestdijk I Ongeveer 20 leden van de Nederlandsche Ver. eenlging tot bestudeering van het wichelroede- vraagstuk ,De Wichelroede" heeft een excursie naar Gouda gehouden voor het Instellen van een onderzoek naar de onderaardsche gangen van het In 1577 afgebroken kasteel. Op de plaats van dit kasteel, gebouwd om streeks 1300, staat nu een molen. De krulttoren van bet kasteel heeft tot 1808 bestaan, op de plek waar thans het monument staat ter her innering aan de reis van Houtman naar de Oost (1596). By aankomst op De Punt wachtten de bur gemeester van Gouda en mevrouw Oaarlandt, de wethouders mr. H. P. C. M. de Wltt Wijnen en E A. Polet, een groot aantal omwonenden en andere belangstellenden het gezelschap op. Ook was aanwezig mevrouw N. Kleln-Sprokkel- horst. die dezer dagen zoo veel van zich deed spreken door haar positieve uitlatingen omtrent de ondergrondsche overblijfselen van t kasteel. Met de wichelroede in de hand, ging het gezelschap onmlddelHjk na aankomst aan het werk. Na de naaste omgeving van den molen op deze wijze te hebben onderzocht, scheepte men zich in op twee schuiten, om naar den overkant van den IJsel geboomd te worden en het gras- en weideland, grenzende aan gene zijde van de rivier, (gemeente Oouderak), te onderzoeken. Mevrouw Kleln-Sprokkelhorst s bevinding was immers, dat er van het kasteel een gang on der de rivier door zou loopen tot aan het vroe gere „Regthuls" in Gouderak. thans een tuin- derswonlng. Op vele punten bleek overeenstemming te be staan tusschen het resultaat van mevr. Kleln- Sprokkelhorst's onderzoek en dat van Zaterdag middag. De burgemeester van Gouda, de heer K G. Oaarlandt, toonde groote belangstelling en verzocht den voorzitter der vereeniging, den heer J. C. Tengbergen, hem een schrifteUJk verslag over dit onderzoek toe te zenden. Of het ooit tot opgravingen zal komen, is nog twijfel achtig. maar het plan bestaat een bedrag van 1500op de gemeentebegrooting van Gouda te boeken voor opgravlngswerk. Zaterdagmorgen kwam een geneesheer uit Den Haag met zyn auto door Terheijden, toen de wagen plotseling op het door den regen glad geworden wegdek slipte. De wagen schoot naar links en raakte op het rijwielpad den wielrijder K. uit Terheijden. Deze liep ernstige verwon dingen op en moest naar het St. Ignatius, ziekenhuis te Breda worden vervoerd. Daar is by Zaterdagavond aan zyn verwondingen be zweken. Hoog enblinkend gelakt de boeg van de „Piet Hein**. Prinses en Prins staan er voor, op het podium, la chend omhoog blikkend langs den steven. Dan slaat de Prinses met een korten slag het koord door. Schui mend spat de champagne. Enkele oogenblikken en dan schuift het blanke schip eerst langzaam, dan sneller, het water tegemoet, opgeno- men in het nevelig beeld van het mistig-gryze IJ. waar sirenes loeien en van ver de menschen juichen en wui ven. Een eenvoudige plechtigheid is ten einde: het Prinselijk Jacht is aan zijn element toevertrouwd. Op zoek naar onderaardsche Mr. Trip spreekt Vervolgens spreekt mr. Trip tot het vorste- Wk paar. Toen ik op 39 December 1936 de eer en het yoorrecht had namens het Nederlandsche volk huwelijksgeschenk aan te bieden, moest Ik, *dlui spr., my noodgedwongen beperken tot eerbiedige overhandiging van een oorkon- Zooals reeds is bericht, arresteerde de politie te Wassenaar dezer dagen den 26-jarigen J. vd. V., die zich aldaar op verdachte wijze ophield en die aan een voet gewond bleek te zyn. De Haagsche politie, van deze arrestatie op de hoogte gebracht, bracht den man, die alk een berucht inbreker bekend stond. In verband met een nachteiyke Inbraak in de Alexanderstraat, die in het begin van de afgeloopen week werd aangegeven. De eigenaar van dit huis nl. werd midden in den nacht wakker doordat het licht in zyn kamer brandde. Tot zUn groote ontsteltenis zag hy een man naast zyn bed staan, die, zich ontdekt ziende, hals over kop de beenen nam Weliswaar achtervolgde de bewoner hem en werd de politie onmiddeliyk gewaarschuwd, maar de dader werd niet gevonden. Een onderzoek wees uit, dat hij zich toegang had verschaft door over een tuinmuur te klimmen. Eenige gouden voorwerpen werden vermist. Ook kon de politie nagaan, dat de man by zijn overhaaste vlucht zich had bezeerd. Hoewel v. d. V. blijft ontkennen, dat hy iets met deze inbraak te maken heeft, zyn de aan wijzingen toch van dien aard, dat hy Maandag voor den officier van justitie zal worden geleld. de met de omschrijving van het geschenk en de bybehoorende teekeningen. Deze teekenln- gen gaven wel een indruk van hetgeen beoogd werd, doch tusschen het papier en de werke- lykheld lag nog een lange weg. Dat deze weg, die tot ons leedwezen nog eentgszlns langer bleek dan wy hadden gehoopt, tot een goed einde werd gebracht, daarvan mag ons comité slechts een klein deel van de eer voor zich opeischen. Dit deel bestaat hoofdzakeiyk hier in, dat wy geslaagd zyn in de keuze van voor treffelijke medewerkers, die het werk inderdaad hebben verricht. En dan noem ik In de eerste plaats de technische commissie, wier leden, on der de bezielende leiding van den heer Ernst Crone, hun kennis en ervaring, hun werk kracht en toewijding, op onbekrompen wijze In dienst hebben gesteld van de door hen aan vaarde taak. De heer H. W. de Voogt heeft de plannen der technische commissie uitgewerkt met al hetgeen daartoe behoort; de heer G. de Vries Lentach Jr. heeft den zoowel nationaal als In ternationaal gevestigden naam van zyn werf opnieuw versterkt en bevestigd; het hart van Plet Hein, de motoren, Is verzorgd door Getes. Stork en Co. te Hengelo; de heer 8. vesteln heeft het voornaamste deel vai nenarchltectuur voor zyn rekening gekregen. En zy allen met nog vele anderen hebben in volledige harmonie samengewerkt onder toe zicht en leiding van de technische commissie, met als uitsluitend doel voor oogen het beste te bereiken wat verkregen zou kunnen worden. Als erkenning van de verdiensten, welke die commissie zich heeft verworven, heb Ik haar, namens het algemeen comité, verzocht de over dracht van de „Piet Hein", welke met toestem ming van Uwe Kon. Hoogheden op 28 dezer zal plaats hebben, te willen verzorgen en be werkstelligen. In verband hiermee zou Ik reeds thans na mens alle deelnemers aan het huweiyksge- achenk, ik mag dus wel zeggen namens het ge- heele Nederlandsche volk, de hoop en tevens de overtuiging willen uitapreken, dat de „Plet Hein” In alle opzichten aan de verwachtingen zal beantwoorden. Het Is de oprecht gekoesterde en innige wensch van het gansche Nederlandsche volk dat de watersport aan Uwe Kon. Hoogheden algeheele voldoening moge schenken en dat het Prlnseiyk jacht, de „Plet Hein", dus ons niet zal beschamen en tot van Uwe Kon. Hoogheden De vorige minister van Waterstaat, jhr. van Lidth de Jeude, heeft vóór de verkiezingen medegedeeld, dat een vrywillige coördinatie van het verkeer, waarby de groote lichamen op ver voersgebied toenadering hadden gezocht en tot overeenstemming waren gekomen, spoedig mocht worden verwacht. De Indruk werd gewekt, alsof daardoor een coördinatie van bovenaf achterwege zou kun nen biyven. Intusschen wordt, volgens de Standaard, in bevoegde kringen getwyfeld aan een dergelyk gunstig vooruitzicht. De meenlng, dat door een vrijwillige over eenkomst op dit terrein, vol klippen en kloven, een oplossing verkregen kan worden, die meer dan een zeer tydelyk karakter draagt en die waarborgen voor een eenlgszlns redelyke toe passing biedt, vindt lang geen algeheelen aan hang. Biykbaar ook niet In departementalen kring. De overbrenging van Binnenscheepvaart naar het Ministerie van Waterstaat, wyst er wel op, dat de opvolger van jhr. Van Lidth de Jeude het vraagstuk van de coördinatie van het ver keer als één geheel ziet. Voor Nederland Is men er niet met een regeling voor het rail- en weg verkeer. De binnenscheepvaart neemt in het vervoerswezen zulk een belangryke plaats In, dat een regeling, waarby deze niet betrokken Is, tenslotte geen uitkomst biedt. BATAVIA, 14 Augustus (Aneta). Het Bataviaasch Nieuwsblad verneemt, dat tegen den eersten stuurman van de Van der wyck een strafrechtelyke vervolging zal worden ingesteld, op grond van hetgeen tydens het vooronderzoek door den Raad van Scheepvaart en tydens de zitting van dien raad Is gebleken. Deze vervolging zal worden Ingesteld wegens dood door schuld. Aneta voegt hieraan toe. dat terzake geen bevestiging kan worden verkregen by be voegde Instanties. Omtrent de brutale inbraak in de juweliers- saak van den heer J. van Willigen in de Spui straat te Den Haag, vernemen wy nog de vol gende by zonderheden In verband met het feit, dat de huisbewaar der met vacantle is. sliep de heer Van Willigen deze week In de zaak. Zaterdagochtend om streeks half 8 begaf de werkster zich naar t ach terhuis, dat uitkomt In een klein smal staatje, zy ontdekte, dat een raam openstond en dat een groote hoeveelheid water naar geregend. Omdat het perceel naast de juwellerszaak een grondige verbouwing on dergaat en er dus 's morgens reeds vroeg werk lieden aanwezig zyn, dacht de vrouw aanvan- keiyk. dat deze mannen het raam hadden open- geset. Ze mopperde wat tegen de werklieden, die van den prins geen kwaad wisten en dan ook hun onschuld volhielden. De heer Van Willigen was van het op eenlgs- zlns lulden toon gevoerd twistgesprek wakker geworden. Hy voelde onmiddeliyk. dat er iets niet In den haak was en spoedde zich naar be neden. Tot «yn ontsteltenis zag hy, dat er 's nachts was ingebroken en dat de vitrines In den win kel en die In de etalages aan de Spuistraat bi<- geheel waren leeggehaald. i oen heli lEURSINGC ZUlPiNI :N HAAS !KH1 TEgl imdEN I508ECHT •U3O8N AANtXJIDlNG NADERING VOORRANG) WE 6 AANDUIDING VOOBRANGSWEG f MIDDENVELD ORANJE) EINDE VOORRANGSWE6 WINSUM L pBePoei--' •ÏTGRONINQKI IEN

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 5