Koninklijke onderscheidingen J I Priesters F r F V g* Kamerleden en oud- Kamerleden Regeeringspersdienst Gedeputeerden Religieuzen Kunstenaars Oud-ministers - N.' Vo O iP^HWIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlIlllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Wytenburg. rector c h Rljksvoor- h U Ridder in in in (Vervolg elders in dit blad) mer: 8 in Mf. P. Droogleever Fortuyn is benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau Z. H. Exc. Mgr J. de Jong is benoemd tot Ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw De heer A. J. Lievegoed is benoemd tot Ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw L. Nlenhuls, sierkunstenaar: Ridder in de Or de van Oranje-Nassau. Pater H. A. van Ruth S.J., praeaes van de R. K. Gezellenvereeniglng te Nijmegen, ridder in de Orde van Oranje Nassau. Pastoor H. J. D. van Oort, pastoor te Lohat: Officier in de Orde van Oranje-Nassau. van Neder- mevr. Ir. L. Dep. H. Me N T tl P Je Pastoor E. E. J. H. Rlbbergh, pastoor te Hou- them, ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Frits Tartaud, oud-tooneelspeler: de Orde van Oranje-Nassau. De Hoogeerw. heer M. w. A. Wijtenburg is benoemd tot Ojjicier in de Orde van Oranje Nassau Pof D linii dini kwe mai troe geg: Oos ting G gen pan kelf P E Tsji och zy i T too. doo Binl N Jap de ach ach ii E •po den den teg< gen ling ben Jap weg Lla Ter schi de ach dat Jap VlOf niet em hlei de 11 was een bed k fi B v< e D Bja lucl bon ling ontJ gen ling noo D bev gaf kws rijk het wer sint D Zul van om doo B gatl tenl geb om Mr. P. Droogleever Fortuyn, lid der Eerste Ka mer. burgemeester van Rotterdam. Comman deur in de Orde van Oranje-Nassau. Jan BakMtr, kunstschilder: Ridder In de Or de van Oranje-Nassau. Dr. I. H. J. Vos, lid der Tweede Kamer: Rid der in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Mr. F. O. C. J. Teullngs, lid der Tweede Ka mer: Ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw. K. Brok, lid van Gedeputeerde Staten Drenthe: Ridder in de Orde van den landschen Leeuw. Prof. Ir. O. J. vah Swaay, oud-minister, voor zitter van den Electriclteltsraad: Oun manden r in de Orde van Oranje-Nassau. De heer A. C. de Bruyn is benoemd tot Ridder in de Orde van den Neder- tandschen Leeuw Z. H. Exc. Mgr. dr. J. de Jong. Aartsbisschop van Utrecht: Ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. Z. H. Exc. Mgr. B. J. J. Visser. Apostolisch Prefect van Poerwokerto: Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Broeder Caecillus (J. H. van Xanteni, hoofd St Wlllebrordusschool te Bussum: Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Pater Hyacinth Hermans, lid van d eHuis- houdeiyke Commissie van de Centrale Com missie voor de Filmkeuring, Rotterdam, bevor derd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Rector O. C. M. Vermolen, rector van het Instl^yut St. Marie te Huybergen: Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. A. J. Lievegoed, chef van den Regeeringspers dienst: Rfdder in de Orde van den Nederland schen Leeuw. ..en. Broek, hoofdcommies dir. bel., Invoerrèbh- ten en accijnzen ter directie Utrecht; J. H. Smeets, landmeter kadaster te Rotterdam; J. Kooi)man, verificateur Invoerrechten en accijn zen te Delft; J. H. J. van Hommerlch, gewezen verificateur invoerrechten en accijnzen te Maastricht; J. B. Blom, bouwkundig hoofdamb- tenaar-chef de bureau Rljksgebouwendlenst te 's Gravenhage; P. van .Berge Henegouwen, bouwk. ambtenaar 1ste klasse Rijksgebouwen- dlenst te ’s GravenhageM. C. van der Stel, dir. bijkant, der Robaver N. P. te Tholen; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: de kap. ter zee R. H. Arntzenlus, dir. van het loodswezen, de betonning, bebake- nlng en verlichting te Vlissingen; de generaal- majoors G. C. Beltman, insp. der genie, tevens hoofd der Vde afdeeling Dep. van Defensie, J. H. Carstens, insp. der artillerie, en U. J. W. Roldanus, dir. materieel der landmacht, tevens hoofd der IVde afd. B. van het Dep. van De fensie, en de.eervol ontslagen reserve-generaal- majoor infanterie F. J. Backer. Bevorderd: tot officier In de Orde van Oranje- Naaaou, met de zwaarden: de kaplteln-luitenant ter zee K. W. F. M. Doorman. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje Nausau, met de zwaarden: de kap. ter zee R. P. van de Wetering, bijgenaamd de RooU; de hoofdoff. marinestoomvaartdlenst tweede klasse G. A. Vermeulen; de hoofdoff. gezondheid twee de klasse L. Hendriks; de kolonels infanterie I. J. Froger en R. Boomsma; de lult.-kol. genie F. A. Valliant; de lultenant-kolonels der artil lerie T. A. Boeree en H. F. H. C. O. A. von Freytag Drabbe; de lultenant-kolonels der in fanterie W. A. Boswijk en A. M. M wan Loon; de dlrigeerend officier van gezondheid der derde klasse W. 8. Göbel; de majoor-intendant P. P. W. van Leeuwen; de majoor van den Gen. staf A. H. Nyhoff; de majoor, vlieger lucht- vaartafdeellng G. P. van Hecking Colenbran- der, en de reserve-luitenant-kolonel der cava lerie H. W. C. E. Mathon. Bevorderd: tot officier in de Orde van Oraaje- Namau: J. W. Noè, ref. in alg. dienst by het Dep. van Defensie. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje- Naoaau: ir. W. F. Pot, eerstaanwezend electro- techn. Ing Dep. van Defensie; L. W. M. Hamm, chef van dienst Staatsbedrijf der artillerie-in richtingen tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, niet de zwaarden: de luitenants ter zee der eerste kl. F. S. W. de Ronde, J. J. C. C. Bennlk, H. C. W. Moorman en R. E. U Sas; de off. van den marinestoomvaartdlenst eerste klasse M. e Zeereerw. heer O. W. M. Ahlbrinck, Surina me: Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Zeereerw. heer E. J. Doens, Heikant, gemeen te St. Jansteen, geestelijk adviseur van den kring Hulst van den Noord-Brabantschen Ohr. Boerenbond: Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. J. A. H. Wagenaar, klokkenist van den Dom toren te Utrecht: Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Immaculata", te Oranje MeJ. S. Groeneweg, oud lid der Tweede Ka- Ridder ln ,de Orde van den Nederland schen Leeuw. W. H. Vliegen, oud lid der Tweede Kamer: Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. A. C. de Bruijn, lid der Eerste Kamer: Rid der in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. M. J. M. van Poll, lid der Tweede Kamer: Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. P. J. 8 Serrarens, lid der Tweede Kamer: Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Pater J. L. van der Koot, missionaris te Wendpe op Nleuw-GulneaOfficier in de Orde van Oranje-Nassau. ring, penningm. Ver. Cl*r. Ziekenverpleging „Bethesda te Tlel; P. Loeff, arts te Epe; mej. M. A. Clausing, besturend-zuster-dlr. van het ziekenhuis der Ned.-Herv. gem. te Gouda; me vrouw C. Th. v. Schalk—Dobbelman, te Wasse naarIr. J. van Poelgeest, dir. der N. V, Wa- terleidingmij. „Zuid-Beveland”, te Goes; H. J. H. Sala, voorz. afd. Venray R. K. Ver. „Het Limburgsche Groene Kruis", te Venray; C. J, M Mol, arts te Etten, voorz Bredasche Dioce sane Federatie van het Wlt-Gele Kruis; M. F. T. Ennema, apotheker te Apeldoorn; J. A. Vis, secr. Vereenlglng „De Biesbosch”, te Dordrecht; J. W. A. Bröcker, te Amsterdam; H. J. Sprokop, voorz. Ned. R K. Bond van Brood-, Koek-, Banketbakkers en Cacao-, Chocolade- en Sui kerbewerkers, te Rotterdam; W. C. van Dea len, te Haarlem, voorz. Nat. Bond van Handelz en Kantoorbedienden „Mercurius A. Stapel kamp, te Utrecht, voorz. Chr. Nat. Vakverbond in Nederland; tot ridder in de Orde van den Nederiand- schen Leeuw: dr. F. H. Vlsman, lid Raad Ned- Indlë; J. M. Klveron, alg. secr. Gouvernement Nederlandsch-Indië; mr. K. L. J. Enthoven, dir. van Justitie in Ned.-Indië; G. F. de Bruyn Kops, dir. van Financiën in Ned.-Indië; mr. L. M. Schoorel, raadsheer in het Hooggerechtshof en pres. Hoog Militair Gerechtshof van Ned.- Indië; G. A. W. Ch. de Haze Winkelman, Re- geerlngscommlssarls voor de bestuursherva- mlng In de Groote Oost; L. G. C. A. van dep Hoek, gouverneur van West-Ja va; J. J. Bosch, resident van Timor en Onderhoorigheden; H. R. Rookmasker, gewezen res. der Lampongsche Districten; ir. E. A. Voorneman, burgem. van Ejatavia; F. H. V. Mlddelaer, onderdtr Econ Zaken in Nederlandsch-Indië: M. Whitman, pres. Factorij Ned. Handelmaat schappij te Batavia; G. A. Ph. Weyer, voorz. Ind. OndernemersbondG. J. Berenschot, gen- maj., hoofd Gen. Staf en insp. Mil. Luchtvaart in Ned.-Indië; T. Bakker, gen.-maj. inf. Kou. Ned.-Ind. leger, commandant 1ste div.; mr. P. Kikkert, gouvefnementssecr. wd. agent-gene- xaal immigratie, lid Raad van Bestuur van Su riname; A. C. H. Horstmann directeur der Ned. Kol. Petroleum Maatschappij N. V. te 's Ora venhage; tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: G. J. F. Statius Muller, kol. genie, Insp. wapen der genie van het Ron. Ned.- Ind. leger; J. J. Pesman, kol. der infanterie commapdant van het 6de R I. Kon. Ned.-Ind. leger; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: W. van Hartlngsveldt, gewezen ree afd. Madoera prov. Oost-Java; F. Dersjant, res. ter beschik king van den Gouverneur van Mldden-Java; mr. P. A. Blaauw, lid college van gedelegeerden van den Volksraad; H. J. de Graaf, gewezen not.-vendumeester te Buitenzorg; mr. H. Mar cella. adv.-gen. bij het Hooggerechtshof van Ned.-Indië; W. H. Stelnmann, onderhoofd dienst der in- en uitvoerrechten en accijnzen in Ned.-Indië; F. H. Hermans, insp. 1ste klasse Generale Thesaurie in Nederlandsch-Indië; O. J. H. Fuchter, Insp. van financiën, 1ste klasse in Ned.-Indië; dr. W. J. B-ck, hoofdambtenaar ter beschikking van het lid van den raad van Ned.-Indië, belast met het toezicht op de voor bereiding der bestuurshervormlng; E. L. J. Ty- dAnan, ass.-res. 1ste klasse van Magetan (afd. Madioen, prov. Ooet-Java)mr. B. J. G. Hoge- wlnd, ass.-res. 1ste klasse van Tasikmalaja (afd. Priangan, prov. West-Java); O. Horst, ass.- res. 1ste klasse afd. Lombok (res. Ball en Lom bok); Raden Mas Toemenggoeng Sarwoko Man- goenkoesoemo, regent-patlh van het Mangkoe- nagorosche Rijk; Pangeran Harlo Soorjoatmod- jo, regent-patih van Pakoe Alaman; Raden Adipatl Ario Soeriadl, regent van Cherlbcn; Raden Adipatl Ario Hadiwinoto, regent van Magetan; B. J. J. Visser. Apostolisch Prefect van Poerwokerto; J. L. van der-Kooy, missio naris te Wendoe op Nieuw-Güinea; H. J. IX van Oort, pastoor, te Lahat; dr. E. A. A. de Vreede, predikant Evangel, gem. te Batavia, lid bestuur der, Prot. Kerk fti Ned.-Indië; dr. T. Hommes, insp. M. O. in Ned.-Indië; dr. W. Kouwenaar, dir. pathologisch laboratorium te Medan; F. Brandenburg van Oltsende, oud-dir. N. V. Alg. Ned.-Ind. Persbureau Aneta; G. J. Govaars jr„ dir. Ned.-Ind. Escompto Maat schappij N. V. te Batavia; J. O. Valette, land bouwkundig adv. en superintendent voor kina- ondernemingen der N. V. tot exploitatie der Pa- manoekan en Tjlasem landen; H. B. Stapel, hoofdvertegenw. van spoorwegmüen in Ned- Indlë; A. G. de Ceunlnck v. Capelle, chef dienst der Ned.-Ind. Spoorweg Mij. te Semarang; Ir. H. J. L. M. van de Meerendonk, gewezen hoofd- ing. tijdelijk wd. hoofd afd. Waterstaat Dep. van Verkeer en Waterstaat in Ned.-Indië; A. van Dooren, hoofd Poet- en Telegraaf exploita tie F. T. T. in Nederlandsch-Indië; Ir. A. J. R. Cornelissen, hoofd Banka tin winning; prof, ir- J. H. G. Schepers, hoofd Triangulatlebrigade Topograflschen Dienst Kon. Ned.-Ind. Leger De Staatscourant bevat de vol gende, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin verleende onderscheidingen: Benoemd: tot ridder'In de Orde van den Ne- ileriandschen Leeaw: A. J. Lievegoed, chef Re- geeringspersdienst te 's Gravenhage; tot officier in de Orde van Oranje - Nassau mr. J. Ph. de Monte ver Loren, secr. Hoogen Raad van Adel; J, Parent, ref. b|j de Alg. Re kenkamer te ’s Gravenhage; tot ridder in de Orde van Oranje-NassauC. Ravelll. hoofdcommies ter Griffie van de Twee de Kamer te 's Gravenhage tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: H. A. Hooft, adm., chef afd. Con sulaire en Handelszaken Dep. Bultenl. Zaken; Bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: C. S. Lechner, buitengew. gezant en gevolm. Minister van H. M. de Koningin te Bangkok. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: jhr. W. F. van Lennep, gezantschaps- raad te Brussel: mr. C. G. W. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout. gezantschapsraad te Berlijn; mr. W. F. L. graaf van Bylandt, zaak gelastigde der Nederlanden te Cajro; mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten, zaakgelas tigde a. 1. der Nederlanden in Turkije;’Ch. J. H. Daubanton, consul der Nederlanden te Bar celona; dr. H. C. Rogge, Ned. gedelegeerde bü den Intern. Gezondheidsraad te Alexandrië; M. A. J. van Manen, te Calcutta; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: G. P. Luden, consul der Nederlanden in alg. dienst, te Londen; D. J. E. graaf de Hochepled, secr. v. Handelszaken aan Hr. Ms. gezantschap te Istanbul; H. Katuin, hoofdcommies aan het Dep. van Bultenl. Zaken; J. Th. de Wit, vice- consul der Nederlanden te Valencia; E. A. J. de Kuyper, vice-consul der Nederlanden te Niqe; H. van Ginhoven, consul der Nederlan den te Lima; H. R. ’t Hoen, dir. van het Unl- leverconoern te Kopenhagen; L. C. J. J. M. Herckenrath, onderdlr. der National City Bank of New-York, te Parijs; E E. de Jong, verte genwoordiger der K. L. M te Kopenhagen; me vrouw A. C. de BruynHofman, te Brussel; J. Rlppe, bestuurslid van de Zweedsch-Nederland- sche Vereenlglng te Stockholm; Jhr. mr. C. de Graeff, te Parijs; B. Abraham, te Parijs; 8. Llonl, sportjournalist te Parijs; tot ridder in de Orde van den Ned. Leeuw: mr E. Jellinghaus, pres, gerechtshof te 's Gra venhage; mr. E. L. M. H baron Speyart van Woerden, proc.-gen. bij het gerechtshof te •s Nertogenboschmr. A. J. Ellens, pres, van de arr.-rechtbank te Almelo; mr. C. M. F. Kneep- kens. off. van just, by de arr.-rechtbank te Breda; mr. E. J. H. Jaspar, kantonrechter te Maastricht; mr. L. S. G. de Hartog, kanton rechter te Amsterdam; mr. dr. F. C. van Geer, voorzitter Raad van Beroep voor de dir. bel. te Amsterdam; mr. J. R. Voüte, deken der Orde van Advocaten te AmsterdamMgr. dr. J. de Jong, Aartsbisschop van Utrecht te Utrecht. Bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. Bernard, dir. van het Rijks- opvoedlngsgestlcht te Doetinchem. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: mr. G. M. H. Sassen, griffier arr.- rechtbank te Breda; mr. V. K. L. van Os. adv. te Amsterdam; N. Duursema. pred. bij de Oer Kerk te Nieuw-Amsterdam, M. W. A. Wijten- riStu-g. rector St. JosephgesUcht en R. K. Obser- IttLyMhuis „Huize Maria Immaculata” te Bloe- "wMaal; W. J. van Beek. insp. Rijkstucht- en opvoedingswezen te ’s GravenhageH. G. van Everdingen, notaris te Terborg; G. van Tlen- boven, voorz. Ver. Kindcrzorg in de classis Haarlem van de Ned. Herv. Kerk, te Bloemen- daal; dr. J. C. Logemann, voorzitter Ver. .Zoekt het Verlorene” te Rotterdam; mr. M. J. A. Molt- zer, dir. School voor Maatschappelijk werk te Amsterdam; Jhr. J. de Savomin Lohman, dir. Amsterdamsche Mij. van Levensverzekering te Amsterdam; F. A. Engelhard, oud-insp. Verze keringskamer te Amsterdam, wonende te Heem stede: a tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: H. Kwint, pred. Ned.-Herv. gem. te Utrecht; J. W. P. Ie Roy, pred. Ned.-Hes*. gem. te Sloterdijk; M J. Beukenhorst, pred. Ned.-Herv. gem. te Sluis; G. Renting, em.-pred Ger. Kerken, wo nende te Baarn; A. H. van Drooge, pred. Doops- gez. gem. te Deventer; F. A Moes, te Amster dam; pater H. A. van Ruth 8. J„ praeaes R. K Gezellenver. te Nijmegen; G. C. M. VerriJolen, rector instituut St. Marie te Huybergen; E. E. J. H. Rlbbergh, pastpor te Hou them; mr. M. Levie, voorz. kerkeraad Ned.-Isr. gem. te Gro ningen; E H. Tencklnck. comm, van pol. te Haarlem; P. A. M. Preustlng, comm, van pol. te Tilburg; P. Kramer, comm, van pol te 's Gra venhage; mr. E. J. Swaep, geneesheer by de Tuchtschool te Ginnekew; Th. M. Beukers, voorz. Gesticht de Voorzienigheid te Lelden; mevrouw D. E. M. MeesHavelaar, bestuurslid Ver. „Pro Juventute” te Rotterdam; tot commandeur in de Orde van Oranje-Naa- eau: mr. P. Droogleever Fortuyn, burgem. der gemeente Rotterdam: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: A. C. de Bruijn, lid van de Eerste Ka mer, te Utrecht; M. J. M. van Poll, lid van de Tweede Kamer, te 's Gravenhage; P. J. 8. Ber- rarens, lid van de Tweede Kamer, te Bilt hoven; mr. F. G. C. J. M. Teullngs. ild van de Tweede Kamer, te ’s Hertogenboschdr. I. H. J. Vos, lid van de Tweede Kamer, te Amsterdam; mej. S. Groeneweg, oud-lld van de Tweede Kamer, te Barendrecht; W. H. Vliegen, oud-lld van de Tweede Kamer, te *s Gravenhage; J. L. B. Keur- achot, lid van Ged. Staten van Gelderland, te Didam: M. Dijkstra, lid van Ged. Staten van Friesland, te Anjum; K. Brok lid van Ged. Sta ten van Drenthe, te Assen; mr. D. G. W. Spit zen, adm. by het Dep. van Binnenl. Zaken, te ’s GravenhageA. M. Benders, oud-eerste-ge- de Vries; de off. van den marinestoomvaart dlenst eerste IQasse Ut. H. de Vries E.zn.; de off. van adm. gerote klasse Kon. Marine J. Oosterhuls; de kapiteins der artillerie D. de Leeuw, P. T. J. Huberts en M. H. C. Herman; de ritmeester cavalerie C. L. Hollertt; de kap. mil. adm. W. F. Oldert; de kapiteins Infanterie P. Weeds, G. H. van Steyn en W. A. Almekin- ders; de kap. van het reg. jagers A. J. J. M. Lohmeyer; de kapiteins van den generalen stat. V. E. Nierstrasz en J. G. M. van de Plassche. en de res.-eerste-luit. voor speciale diensten J. C Persant Snoep; tot ridder iü de Orde van Oranje-Nassau: O. Jelsma, chef bouwkundigen dienst loodswezen, de betonning, bebakenlng en verlichting; R. H. Driessen, secr.-penningm. Kon. Ver. Gep. off. van het Ned. leger en J. A. Meeuse, hoofdcom- mleS Dep. van Defensie; tot commandeur in de Orde van Oranje-Nas sau: prof. ir. G. J. van Swaay, te Delft, lid en voorzitter Electric!teltsrasdmr. H. van Manen, te Zeist, dir. van de Ned. Spoorwegen; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: Ir. O. J. Wltteveen, te Maastricht, hoofdlng.-dlr. Rykswaterslaat in de dir. Lim burg; dr. ir. L. R. Wentholt, te ’s Gravenhage, hoofdlng.-dlr. Rykswaterstaat, hoofd van den Centralen Dienst voor de Wegen en Bruggen; P. S. van ’t Haaff. te 's Gravenhage, insp.-gen. scheepvaart; H. de Booy, te Amsterdam, pen ningm. Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maatschappy en oud-plv. lid van den Raad voor de Scheepvaart; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: Ir. L. J. A. Berganslus, te ’s Gravenhage. hoofd- ing. Rykswaterstaat; C. Oud, te IJmulden (gem. Velsen), dir. Staatsvlaschershavenbedryf; A. M. J. Kruisslnk, te Oosterbeek. adm. P. G. E. M.; jhr. J. L. Boreel. te Middelburg, ing. polder Walcheren; ir. J. P. Boezaardt, te Utrecht, hoofding., chef Werkplaatsbeheer N. 8.; Ir. J. Rodenburg, te Haarlem, Rykslnsp. Verkeer; ir. P. Labryn, te Utrecht, hoofding., adj.-chef van den Dienst van Tractie en Materieel N. 8.; A. J. M Verspyck, te Utrecht, afd.-chef 1ste klasse N. 8.; Ir. R. van Vloten, te Heerlen, hoofding., afd.-chef StaatsmUnen in Limburg; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. Slzoo, te Zwolle, techn. hoofdambtenaar Ryks- watefstaat; A. A. van der Hoek te Joure (gem. Haskerland). lid en vice-voorz. bestuur Hasker- veenpolder, voorz. B. A. van W es termeer en voorz. van de Coöp. Boerenleenbank te Has- kerhorne: L. G. Prins, te Bloemendaal. oud- voorz. verschillende waterschappen in de om geving van Haarlem; mr. P. Chr. E. Vollgraff, te Maastricht, secr. dir. en procuratieh. der Stroom verkoop Maatschappy; L. van Laar, te Huizum (gem. Leeuwarderadeel)controleur van de beweBn; ’s Gravema apectleJ. G. L. F. (Willem) Landré. toonkunstenaar: Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. ig 1ste klasse N. 8.: G. Dlrksen, te lage, boofdcommies Ryksverkeersln- k. A. Broekman, te Utrecht, hoofdcon troleur N. S.; G. Th. Zwartjes, te Rotterdam, stationschef 1ste klasse A* by de N. 8.; H. H. J. Sonnenscheln, te Terwlnselen (gem. Schaes- berg), bureauchef bil de Stentsmilnen In Lim burg; tot ridder in uc v*ue vau aeu Aeuerlandschen Leeuw: B. H. M. Lips, te Dordrecht, voorz. Ver bond van Nederlandsche Werkgevers; prof. dr. E. van Slog teren, te Heemstede, beheerder La boratorium voor Bloembollenonderzoek te Llsse; !lr. R. P. Bonthuis, insp. landbouw, hoofd van den Bultenlandschen Landbouwvoorllchtings- dienst, te ’s Gravenhagemr. A. van Kleffens, te Wassenaar, adj.-dlr. van de Handelsaccoor- den Dep. van Econ. Zaken; P. Rykens, te Lon den, voorz. Raad van beheer Unllever-concem. Bevorderd: tot officier in de Orde van Oran je-Nassau: ir. J. G. Tukker, te Beekbergen, Rykspluimveeteeltconsulent, hoofd lichtingsdienst voor Pluimveeteelt. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: ir. L. Troost, dir. Ned. Scheepsbouw kundig Proefstation te Wageningen; P. W. Schllthuis, voorz. Bond van Ned. Graan- en Zaadlmporteurs, te Rotterdftn; B. Citroen, te Amsterdam; T. J. Twynstra, wonende te Bilt- hoven, dir. van de N.V. U. Twynstra’s Olie- tabrleken, te Maarssen; P. J. M. Spoorenberg, te Rotterdam, dir. van Verwey Spoorenberg’s Fabrieken N.V„ te Tlel; C. Bouwhuisen, ref. Dep. van Econ. Zaken te ’s Gravenhageir. K. J. B. de Kleermaeker, dir. Rykslandbouwproef- station, te Maastricht; ir. A. J. Bulder, te Voor burg, plaatsv. lid Octrooiraad te 's Gravenhage; Ir. H. Steketee, nyverheidsconsulent in algem. dienst, te 's Gravenhagemr. J. H. van Scherm beek, te ’s Gravenhage, secr. Nyverheidsraad; ir. L. A. H. Peters. Rykslandbouwconsulent voor België en Luxemburg, te Brussel; tot ridder lif de Orde van Oranje-Nassau: K J. van den Akker, te Berllkum; P. de Visser, te Lage-Zwaluwe; A. P. H. Derksen, adj.-dlr. van de Coöp. Aankoopvereenlging, Centraal Bureau uit het Ned. Landbouw Comité G. A., te Rotterdam; mr. L. A. J. Niemöller, secr. Centr. Bureau voor Tuinbouwveilingen in Ne derland. te ’s Gravenhage; E. J. Doens, te Hei kant, gem. Sint Jansteen, geest.-adv. kring Hub>t Noord-Brabantschen Chr. Boerenbond; P. J. Kessels, te Heythuysen. ondervoorz. Llm- burgschen Land- en Tulnbcuwbond; W. Allngh, te Gasselterboerveen, voorz. van de Ver. „Het Drentsch Paarden Stamboek"; J. M. Lauwere, landbouwonderwyzer, te Esbeek; ir. W. A. van As, te Ginneken, dir. der Coöp. Zuivelexport- vereeniglng Brabant te Breda; L. A. Rüys, rent meester in dienst van den heer W. F. C. H. graaf Aldenburg Bentinck en Waldeck Limpurg, te de Steeg, gemeente Rheden; O. B. Janssens, wollenstoffenfabrikant, te Tilburg; E. Schut, lid van de firma G. G. J. Schut, te Eerbeek; J. Sassen, dir. Hötel Central, te ’s Gravenhage; P. A. Neeteson, te Sas van Gent, voorz, van de afd. grootbedryf van de K van K. en F. voor Zeeuwsch-Vlaanderen; A. A. Frylink. dir. van de My. tot Vervaardiging en levering van bouw materialen voorheen Erven H. Trip, te Utrecht; •E. J. Ostermann, te Baarn, directeur Ned Per sil Maatschappy N. V. te Jutphaas; J. B. F. Krens, insp. N. V. Expedltie-Ondememlng Van Gend Loos, te Utrecht; J. J. H. Rutten. me- dedlr. textielfabriek firma M. Rutten, te Horst; P. J. H. Laumans, industrieel te Reuver, gem. Beesel; G. C. F. Walkate, oud-voorz.. thans dir. Nutsspaarbank te Kampen; O. G. Harren- steln, dlr. Harrensteln's Handelmaatschappy N V. , te Amsterdam; F. O. Dikkers, te Stad-Del- den, dir. N. V. Textielfabriek „Bengalen” en procuratiehouder van de Konlnkiyke Weef- goederenfabrlek vh. C. T. Stork Co.; R. CohenWittgenstein, te Amsterdam* C. Becking, dlr. van de N. v. De Goudsche’si- roopfabrlek, te Gouda; G. Gerbranda, houtves ter in de houtvestery Haarlem”, te Heemstede; t°t ridder In de Orde van den Nederiandschen Leeuw: dr. B. P. B. Plan tenga, arte te 's Gra venhage; mr. A. de Graaf, wonende te Zeist, Insp. Centralen Bond voor Inwendige Zendingen Christeiyk-PhllanthroplBche Inrichtingen in Nederland: mr. J. C. Heyning, wonende te Hil versum, secr.-gen. der Ryksverzekerlngsbank te Amsterdam. Bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mevr. A. H. E. M. Philipsda Jongh, bestuurslid afd. Eindhoven der Prov. Noordbrabantsche Ver. „Het Groene Kruis”, te Eindhoven. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: H. van Seventer, rustend arte te Apel doorn; dr. A. Overboech, arte te Leeuwarden; J. van Zutphen, te Hilversum, voorz. bestuur van „Zonnestraal”, Ned. Ver tot het oprichten van arbeldskolonies voor tuberculoselyders in Nederland; dr. M. Colenbrander, arte te Heem stede; dr. L. H. van Romunde, arte te Utrecht; E. Klinkert, arte te Zwolle; G. W. F. van Hoe ven, ref. Dep. van Soc. Zaken en hoofdlnsp. voor de steunverleening, te ’s Gravenhagedr. W. H. Bloemendal, Insp. Volksgezondheid, te Arnhem; dr. B. Kapma, Ryksconsulent voor Soc. Zaken in Duitechland, dir. Ned. Arbeids beurs te Oberhausen; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. J. Brabers, arte te Roosendaal; mej. J. J. Spie- Hoogeerw. heer M. W. A. van het 8t. Josephgesticht en het R. K. Ob- servatlehuis .Hülze Maria Bloemendaal: Officier In de Orde van Nassau. M. Dykstra, lid van Gedeputeerde Staten van Friesland: Ridder in de Orde van den Ne derlandschen Leeuw. J. M. Graadt van Roggen, etser-schilder: Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. V. P. R. o„ te ’s Gravenhage; A. Sandberg, ref. der P. T. T„ aangewezen als dir. van het spoor wegpostkantoor no. I te Amsterdam; P. J. Leerlnk, ref. der P. T. T.. aangewezen als ad- junct-hoofd van het telefoondistrlct, te Am sterdam; A. Hol, commies by de P. T. T. aan gewezen als dlr. van het P T. T.-kantoor te Culemborg; tot commandeur in de Orde van Oranje-Nas sau: dr. Ir. C. Feldmann, oud-hoogl. techn. Hoo- geschool te Delft: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: dr. G. A. van Poelje, dir.-gen. van het Dep. van O.. K. en W„ te 's Gravenhagemr. A. 8. de Blécourt, hoogl. Rijksuniversiteit te Lelden; dr. A. A. Pulle, hoogl. Ryksunlversltelt te Utrecht; dr. L. Polak Daniels, hoogl. Rijks universiteit te Groningen; mej. dr. J. Tammes, oud-hoogl. Ryksunlversltelt te Groningen; E. J. Vossnack, hoogl. Techn. Hoogeschool te Delft; dr. K. H. Bouman, hoogl. Gem. Unlver- sltelt te Amsterdam; L. Welling, hoofdlnsp. L. O. in de 3de hoofdlnsp. te Groningen; J. Har tog, te ’s Gravenhage; P. van Leeuwen Boom kamp, te Naarden; C. W F. P. baron Sweerts de Landas Wyborgh. te Rotterdam. Bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: G. R. Lobatto, ref. by het Dep. van O„ K. en W. te ’s Gravenhage. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: dr. J. J. Hallo, dir. eener gem. H. B. 8. te 's Gravenhage; dr. K? Hildebrand, dir. der gem. H. B. S. A te Groningen; mej. dr. J. M. Kuyer, rectrix van het Bt. Gertrudis-lyceum te Roosendaal; W. F. Nyland. secr.-penningm. Ver. „Jan Pletersz. Coen” te Hilversum; dr. J. J. Prins, dir. der gem. H. B. 8. te Dordrecht; dr. C. Spoelder, rector van het gem. gymna sium te Haarlem; A. G. Boes, oud-schoolopz. L. O., te Haarlem; J. Cals, insp. L. O. in de in spectie Roermond, te Roermond; Jhr. ir. J. E. van Heemskerck van Beest, secr.-penningm. Ver. ter Veredeling van het Ambacht, te Am sterdam; Th. C. W. van Mlerlo. dir. Kweek school voor Machinisten te Amsterdam; A. Brlët, kunstschilder, te Nunspeet; W. A. van Leer, secr. Ver. van vrienden van het Allard Pierson Museum te Amsterdam; Frans H. J. Mynaaen, letterkundige, te Amsterdam; Jhr. dr. M. R. Rademacher Schorer voorz. van het Mu- seeum voor graphische vakken te Utrecht; Broeder Jan Baptist (J. J. Willems), hoofd R. K. school te Maastricht: Ridder in de Or de van Oranje Nassau. neesheer-dlr. ProvinclaoK^lekenhuis ,X>uln en Bosch”, te Bakkum; S. J. H. Wessellnk, dir. Postchèque- en girodienst, te ’s GravenhageG. Wolters, insp. der P. T. T. in alg. dienst, aan gewezen als dir. van het postkantoor te ’s Gra venhage. Bevprderd: tot officier in de Orde van Oranje-Naasaa: mr. W. F. W. Kolkman, bur gem. van Weert; pater Hyacinth Hermans, lid Hulsh. Commissie van de Centr. Comm. voor de Filmkeuring, te Rotterdam; mr. F. J. D. C. Egter van Wlssekerke, voorz. Gew. Landstorm- commissle .Monden der Maas”, te Brielle. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje- Naasau: P. Erlnga, burgem. van Achtkarspelen mr. dr. O. E. van Stryen, ^ëm.-secr. van Leiden; mr. D. E. H. Diemont, oud-wethoud*r van Oudenryn; mej. dr. A. Schoondermark, genees heer, wnd. geneesheer-dlr. Rijkskrankzinnlgen- gesticht te Eindhoven; M. J. Jansen, ref. Pen sioenraad; te ’sGravenhage: E. Overbosch, ref. Rykspostspaarbank. te Amsterdam; ir. F. B. J. M. Moubis. insp. Volkshuisvesting In Limburg, te Maastricht; mr. dr. M. I. Prins, dir. der afd. Arbeidszaken ter gemeentesecr. te Amsterdam: L. Meyer, Insp. der P. T. T., aangewezen als hoofd van het telefoondistrlct. te Utrecht; W. Kruyt, Insp. der P. T. T. te 's Gravenhage; J. van Nlfterlk, lid-secr. van het bestuur van het Nëd. Postmuseum te Amsterdam; Ir. H. C. A. Boom. dir. Gem. Telefoondienst, te Rotterdam; mr. G. M. van Voorthuysen. voorz. bestuur der David Eveklnk s’ Stichting, te Zutphen; mr. C. G. J. Byleveld. te Nymegen; mevr. T. N. van Ixx>nEgidlus, te Amsterdam; E. C. van Swle- ten, penningm. Ver. ,J>e Haagsche Burger wacht" en orgaan van de Haagsche Burger wacht, gep. lult-kol Kon. Ned.-Indische Le ger, te ’s Gravenhage; tot ridder in de Orde van Oranje-Na«aau: L. Onderdyk, lid van de Prov Staten van Zee land, te Middelburg; dr. M. J. A. V. Koeken, ref„ hoofd der afd. Prov. Comptabiliteit der prov. griffie van Noordbrabont, te 's Hertogen- bosch; J. Crucq. hoofdcommies ter prov. grif fie van Zeeland, te Middelburg; J. J. H. Si mons, hoofdcommies ter prov. griffie van Lim burg, te Maastricht; E. C. J. Moonen, burgem. van Waalwyk; J. C. A. M. van Kluyve, burgem. van Nykerk; L. C. Brinkman, burgem. van He kendorp. Lange-Ruige-Weide en Papekop; J. Kastelein, burgem. van Aalsmeer; F. H. van Veesem, burgem. van Zuidzande; J. W. Hen derson, burgem. van Harmelen en Veldhuizen; K. Gerrits, burgem. van Smilde; J. L. van En geland, weth. van Eindhoven; L. Zegers, weth. van Reek; H. Scholten, weth. van Laren (G.); L. Dykshoorn, weth. van Maasland; H. Kruls- veld, weth. van Callantsoog; P. Kraal, weth. van De Wyk; Ir. P. F. van der Wallen, lid raad Brielle; jhr. L. A. van Loon, lid raad Doom; W. A. NUenhuis, lid raad Heerenveen; J. I. van Ballegoyen de Jong, secr. van Goes; P. F. Wlttermans, secr. van Zierikzee; G. J. Hunge rink, secr. van Zeist; mr. J. v. d. Oever, secr. van Kampen; J. H. Leinweber, oud-ontv. van Wageningen; E. J, Verhaegen, ontv. Graauw en langendam; J. Bakker, hoofdman van de vryw. brandweer, te Rotterdam; G. van wyn- gaarden, bestuurslid en penningm. R. K Par. armbestuur, te Montfoort; C. J. J. Schaepman, te Zwolle; H. Wester hof, oud-diaken Ned. Herv. gem. te Kampen; H. F. P. Donné, te Venlo; J. A. A. Straman, lid Gew. Landstormcommlssie ,3telling van Amsterdam”, te Ouderkerk a. d. Amstel; ds. A. Hoeneveld, voorz. van de Gew. Landstormcommlssie „de Veluwe” te Nykerk; mr. J. W. U. Doornbos, lid van de Gew. Land stormcommlssie „Veluwzoom", te Arnhem; A. Meinesz, comm. burgerwacht, te Amerongen; H. J Vlooswyk, hoofdred. van De Gelderlander, te Nymegen; mej. dr. N. A. Bruining, voorzitster S. David (Louis Davids), voordrachtkunste naar: Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. J. L. B. Keurschot, lid van Gedeputeerde Staten van Gelderland: Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. tot ridder In de Orde van Oranje-Nassau: O. A. Evers, conservator Universiteitsbibliotheek te Utrecht; dr. J. C. van der Does, leeraar aan een Chr. H. B. 8. te Amsterdam; D. Klay, leeraar R. H. B. S. te Wageningen; dr. A. G. Wlentjes, conrector van het Chr. gymnasium te ’s Gra venhage; G. A. E. Christ, hoofd der R. K. school voor buitengewoon lager onderwys, be boerende by „Huize Asslsie” te Udenhout; J. H. Franken, dir. van de Herv. Kweekschool voor onderwyzers en onderwyzeressen te Zwol le; W. G. van de Hulst, hoofd eener Chr. school voor L. O. te Utrecht; A, Lobstein, hoofd der openbare ULO-vchool te Hilversum; P. Luteyn, hoofd v^n de leerschool, verbonden aan de Rykskweekschool voor onderwyzers en onder wyzeressen te Middelburg; W. H. ten Seldam, oud-gem.-lnsp. onderwys der gem. Amsterdam, te Amsterdam; H. van Tongeren, oud-hoofd eener openbare lagere school te 's Gravenhage R. Venema, oud-dlrecteur der Ger. Kweek school voor onderwyzers en onderwyzeressen te Amsterdam, wonende te Wassenaar; J. J. Willems (broeder Jan Baptist), hoofd eener school voor buitengewoon L. O. te Maastricht; P. A. van Woerden, voorz. der Ver. „Groen van Prinsterer" te SchevenlngenJ. H. van Xan- ten (broeder Caecillus), hoofd der St. Wllli- brordusschool te Bussum; mej. D. M. Boon- acker, dir. van de Kook- en Huishoudschool te Groningen; R. A. Elderlng, adj.-dlr. M. T. 8. te Amsterdam; A. Fledderus, dir. ambachts school te Alkmaar; M. A. Knols, voorz. bestuur ambachtsschool te Maastricht; F. Zwollo Sr., oud-leeraar aan de Akademle voor Beeldende Kunsten te ’s GravenhageJan Bakker, kunst schilder, te Voorburg; S. David (Louis Davids), voordrachtskunstenaar, te ‘Amsterdam; J. M. Graadt van Rogjzii, etser-schilder, te Bergen (N.-H.)Nath. Kath, kunsthandelaar, te Die ren; F. L. F. (Willem) Landré, toonkunstenaar, te Doetinchem: B. Merema. secretaris der Ver. V. AE. V. O. te ’s Gravenhage; L. Nienhuis, sier kunstenaar, te Amsterdam; Frits Tartaud, oud- tooneelspeler, te Rotterdam; J. A. H. Wage naar, klokkenist van den domtoren te Utrecht; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. H. M. Roelofz, dir. van de Incasso- bank N. V, te Amsterdam; mr. H. F. de Boer, adm. Dep. van Financiën; mr. J. van der Poel, hoofdlnsp. Invoerrechten en accynzen te Rot terdam; dr. W. J. van Heeteren, muntmeester van 'sRyks Munt te Utrecht; mr B. R. Wes seling. adv. en proc. te Utrecht, tevens r' Ryksadvocaat; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: H. K. Wethmar, ref. Dep. van Financiën; A. J. van Soest. Insp. der reg. en dom. Dep. van Fi nanciën; W. M. Mieras, insp. waarborg en be lasting gouden en zilveren werken; A. F. Ban ge, Insp; der invoerrechten en accynzen te Amersfoort; A. W. Kamp, insp. dir. bel. te Lei den. 2de afdeeling; J. M. H. van de Ven, insp. dir. bel. te Heerlen; A. G. C. Engelgeer, acc. dir. bel. te Haarlem; mr. J, H. Leopold, Insp. der reg. en dom. te 's Gravenhage, Lste afdee ling; Ir. A. O. Verhoeven, dir. Techn. Bureau der Domeinen te 's Gravenhage tot ridder in de Orde van Oranje-Naasau: A. F. P. M. Clavareau, ontvanger dir. bel. en ac cynzen te Kerkrade; H. J. C. Mensonides, ontv. invoerrechten en accynzen te Breda; D. H. C. Ittmann, ontv. registratie en successie-rechten te Hilversum; A. N. Fablus, ontv. successie rechten no. 3 te *s GravenhageJ. O. H. van

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 10