Een Zonnige Koninginnedag H WES LAND I él Feesten in stad en dorp MARKTEN GROOTE GREGORIUSDAG 8 SEPTEMBER Weerbericht PROVINCIAAL NIEUWS AVENHORN UITGEEST Spoedvergadering te Hoorn T ZAND ZIJDEWIND GOORN BOVEN KARSPEL BERKHOUT ENKHUIZEN FAILLISSEMENTEN HANZE-FEDERATIE IN W.-FRIESLAND WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1937 ver- CA8TRICUM als ENKHUIZEN HOOGKARSPEL LIMMEN SCHAGEN fl Si* Uien 2.603.Grove d. Hoeve—Arnold wordt benoemd 4 Edo-nieawz Zondag wlzt Edo zich in de de- mlfinale te plaatsen v. d. O.C.-bekerwedstrijden al was het dan op het kantje af. De uitslag was 1—1. Daar Victoria op eigen terrein speelde, is dit voldoende. ’et Katholicisme kan zijn goddelijke ■ending In deae wereld niet vol- ledig ontplooien «onder Univerw- tetten. Het la daarom plicht van lederen katholiek zijn eigen DUverstteit naar ver maten te steunen. Hoogtepunt bereikt. De veillngvereenlging Avenhom heeft haar hoogtepunt van augurken- aanvoer In dit seizoen bereikt. De aanvoer be droeg op één veillngsdag ruim 13000 manden. kw. 48, Slachtpaarden le kw. 57, 2e kw. 52, 3e kw. 46, Schapen le kw. 28, 2e kW. 23. 3e kW. De eerste prijs De eerste prijs der Voet- bal-verloting (een waschmachlne) werd gewon nen door den heer Alb. Groot 1. Tonle Stralen. Te Castricum werd de Koninginnedag op be- Van aUe openbare ge- wap- met den Middenstand zelf van toepassing kan wor den gebracht. Een andere meening bestaat, als zou door deze wet alle leed geleden zijn. Dit is ook weer niet waar, de wet.is de eerste stoot tot ordening In het Middenstandsbedrijf. Al leen de Middenstandsorganisatie, in dit verband de vakorganisatie, kan de wet In werking doen treden, als zij hiertoe een aanvraag Indienen bij den Minister die dan hierna de wet afkon digt voor dit vak. Wij hebben In de courant kunnen lezen, dat dit voor een vak alreeds is geschied, nl het SlagerijbedrUf. Door den Minister Is een spertijd vastge steld waar in dien tijd geen nieuwe slagerijbe- drijven gevestigd kunnen worden. Na deze sper tijd is hiertoe weer de gelegenheid. Dan moet echter de betrokkene voldoen aan de elschen die In de wet zijn vastgelegd. Door de vakor ganisatie kan dus de wet op de vestiging wor den toegepast. Spr. is van meening, dat binnenkort op meer dere takken van het Middenstandsbedrijf de wet op de vestiging zal worden toegepast. Het Is dan ook daarom, dat allerwege in den lande cursussen worden opgericht, om de jonge mid denstanders in de gelegenheid te stellen zich te bekwamen voor de elschen. die gesteld wor den voor het zich vestigen in een zaak. Na deze uiteenzetting werd door den voorzitter de mededeeling gedaan, dat het In de bedoe ling ligt van de drie Middenstandsvereenlgln- gen n.l. Spierdijk, Goome- Ursem om een ge- zamenlijken cursus op te richten. Dit onj de onkosten niet te hoog te maken. Het bleek, dat alreeds 12 personen zich voor den drie-jarigen cursus opgaven. Er werd een schoolcommissie benoemd die de zaak verder zal voorbereiden. Deze bestond uit de volgende heeren. Jn. Hed- des voor Goome. P. J. Witte voor Ursem en Jac. de Vries voor Spierdijk: toegevoegd met den heer P. de Haan en een hoofd van de school. d^ F0 de Si zich De begoi des een De burge- Harddraverjjvereeniging. 23 September zal de jaarlijksche draverij voor paarden alhier ge houden worden. kw. 65. 3e kw. 60. Vette kalveren le kw. 105, 2e kw. 90, 3e kw. 70—75, Schapen le kw. 52. 2e kw. 46, 3e kw. 35. Lammeren le kw. 63, 2e kw. 59, 3e kw. 53. Graskalveren 2e kW. 60, 3e kW. 50, Nuchtere kalveren le kw. 58, 2e kw. 52, 3e Verloting In het Graalliuis had gisteravond de trekking plaats van de verloting ten bate van de Katholieke Vrouwelijke Jeugdbeweging alhier. Er waren ongeveer 700 loten geplaatst, waar voor beschikbaar waren ruim 70 prijzen (luxe voorwerpen en handwerken). De trekking had onder veel animo plaats. Daar de verkoopster van het eerste-prijs-lot niet aanwezig was, kon de gelukkige winnaar nog niet worden vastgesteld. derspelen. Vele ouders kwamen de verrichtin gen van hun kinderen volgen. Vooral het hardloopen met hindernissen voor de grootere meisjes en jongens mochten zich in een groote belangstelling verheugen. Ook onze nieuwe kapelaan, de weleerw. heer O. Visser, kwam kennis maken met de feest vierende jongejul. Nadat In elke groep op vinnige wijze om de mooie en leuke prijzen en prijsjes was gestre den. werden de dorstige kelen met koele ranja gelaafd. Te kwart voor twaalf was dit buitenfestijn ten einde. De uitslagen van de diverse wed strijden lulden: Groep I (jongens) blokrapen: 1. Nico Koop man, 3. Jantje Heddes, 3. Hannes synesaal, 4. Jos Overtoom, troostprijs Piet Boersen. Groep II (jongens) blokrapen: 1. Joop Stam, 2 Henk Stikkelman, 3. Bernard Halman, troost prijs Theo Blokker. Groep UI (meisjes) vlagsteken: Baan, 2. Truus Pannekeet. 3. Annie 4 Cecilia Kooyman, 5. Henny Dekker,.6. Tineke Timmermans. Is wat lang gewacht. In de kermis dit jaar weer weer present, nu in het patronaat, waar een filmvoorstelling gegeven werd. De diverse vroolljke films lieten niet na den lachlust van de feestvierenden op te wekken. Tusschen de acten werden verschillende lie deren uit volle borst gezongen. Bij het verlaten van de zaal werd aan ieder kind een koek uit gereikt. Hulde aan degenen, die dit ktnderfestijn mo gelijk maakten. ’s Avonds waren vele parochianen in het pa tronaat aanwezig, die genoten van de films, die afgedraaid werden. Bchagens Katholieken hebben dit jaar het Konlnginnefeest wederom op passende wijze gevierd. De kinderen van de christelijke school heb ben ’s middags een marsch gemaakt door de stad, waarna met kinderspelen werd begonnen. Na afloop hiervan hebben groot en klein een stoelendans gemaakt op de vroolljke tonen van de muziek)' Dit nummer verwekte groote hilariteit. - De kinderen van de openbare school hielden des middags een optocht door de straten van Behagen, opgeluisterd door muziek van de Har monie ka pel. terwijl daarna kinderspelen op het voetbalterrein van Sparta werden gehouden. De draverij vangt aan te 2 uur ouden tijd, terwijl een uur daarvoor de loting plaats heeft. De te behalen prijzen zullen zijn 4 in getal, respect, f 30. f 15, f 10 en f 5. Ten slotte is aan de beurt den Woensdag. Deze schijnt meer aan gewezen te zijn om voor de dames iets te orga- nlseeren. Doch wat zal het zijn? Tenslotte werd besloten voor de dames ver makelijkheden op de lorrie te doen plaats heb ben. waarmee zal worden aangevangen te 2 uur 30 o.t. Ten slotte kan nog worden vermeld, dat de jury voor de draverij welke den tweeden dag der kermis wordt gehouden door de commissie zal worden benoemd. Deze zal tevens zorg dra gen, dat met de lijst wordt rdhdgegaan. Aangifte van paarden kan geschieden tot Maandag 12 uur v.m. bij den heer P. Wijnker. heid gevierd. WU vermelden hieronder de diverse feeste- heden in de dorpen en steden in ons gebied. 18, Lammeren le kw. 19. 2e kw. 17, 3e kw. 14. Nuchtere slachtkalveren le kw. 15, 2e kw. 12, 3e kw. 9, Nuchtere fokkalveren le kw. 24, 2e l kw. 22. 3e kw. 19, Slachtpaarden le kw. 275. 2e kw. 210. 3e kw. 140, Werkpaarden le kW. 370, 2e kw. 320, 3e kw 205, Hitten le kw. 235, 2e kw. scheiden wijze gevierd. bouwen en talrijke particuliere woningen perde het dundoek, terwijl vele Inwoners oranje getooid waren. Op het verlichte Vitesse-terrein werden avonds volksfeesten gehouden, welke door talrijk publiek werden bijgewoond. r meester gaf blijk van zijn belangstelling. Na het spelen van het Wilhelmus door de Pa- tronaatsfanfare en een driewerf hoera op de Ko ningin vingen de spelen aan, welke best in staat waren, de toeschouwers te amuseeren. Muzikale medewerking verleenden de Patronaatsfanfare en een versterkingsinstallatie, over welke gramo- foonplaten ten gehoore werden gebracht. De uitslagen van de volksspelen luiden volgt: Mastkllrrmen: L D. Schenner; 3. J. Korsman- 3. H. v. Velzen. Tonrijden: 1. D. Schermer; 2. G. de Groot; 3. J Schram. Stoelendans: 1. Mej. N. Zomerdijk; 2. Mevr. d. Moolen—Uchtendahl; 3. Mej. G. Zomer - G. v. dijk. Hardloopen met hindernissen: 1. F. de Graaf 3. P. Zeilstra; 3. J. Beentjes. Groep xn (meisjes) h(ndemtskx>p: 1. stien Halman. 2. Sientje Way;, 3. M. de Moei, 4. Truus Hulberts. Groep XIII (meisjes) hindemisloop: 1. Guur- tje Limmen. 2. Gré Heddes. 3. Annie Schouten. Groep XIV (meisjes) hindernisloop: 1. Annie Hulberts, 2. Sientje Borst, 3. Truus Hogeling, 4. Jopie Kraakman, troostprijs Vera Quax. ’s Middags te drie uur waren de kinderen Harddraverij Zondag had onder zeer gun stige weersomstandigheid de jaarlijksche hard draverij plaats. Het mooie weer lokte velen naar het terrein. Jammer dat er van de dertien inge schreven paarden slechts zes opkwamen. Er werd nu, gezien de weinig deelname besloten om een a en een b draverij te houden. Starter was de heer Schouten. De uitslag van den eersten omloop was: Don Juan klopt in 3 ritten Teunls. Marie P. klopt Wojoka. Pinkerton klopt Occasion Tweede omloop: Marie P. klopt Don Juan, Marie P. klopt Pinkerton. Eerste prijs Marie P. f 40.—, eigenaar en ber Wagen aar Uitslag van de B draverij. Don Juan klopt Occasion. Pinkerton klopt Teünls, Wojoka (stil staand paard). Tweede omloop: Don Juan klopt in drie ritten. Wajoka en Pinkerton (stilstaand paard) Pinkerton klopt Don Juan. Eerste prijs 25.Pinkerton, eigenaar mevr. Jacobs, berjjéer K. Bakker. Tweede prijs: f 10. Don Juan. eigenaar en berijder Pottam. Derde prijs: Wojoka 5_eigenaar en berijder A. Keyzer. lang, t Spreekt, dat voor deze bijeenkomst een beperkt aantal kaarten beschikbaar is: t Gulden Vlies biedt ruimte voor een 450 be zoekers. De conclusie, ligt voor de hand. Reeds zijn er veel plaatsen gereserveerd voor genoodigden, reeds zijn er veel kaarten verkocht. Belangstel lenden zullen er goed aan doen, zich zoo spoe dig mogelijk te wenden tot de fa. Van Puttep- Hoogste barometerstand: 765.8 Stockholm Laagste barometerstand: 738.8. Vostmanoer VERWACHTING: Zwakke tot matigen Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wind, twaar bewolkt tot betrokken met toe nemende kans op regen of onweer, later opklarend en koeler. Zon op S.10 - onder 19.49 - Licht op 20.19 Gemeenteraad. burgemeester Haspels opent de raadsvergadering: afwezig wethouder Sluis. Tot leden van de commissie voor het Woning bedrijf worden benoemd de heeren Jb. Stelling Mzn. en C. Molenaar. Voor de aftredenden worden benoemd de hee ren J. H. Putman en Jb. Kol Jz. Te tien uur is een optocht gehouden van de schoolkinderen. Voorafgegaan door de beide mu ziekkorpsen „Concordia” en ,Dr. Nuyens" trok de stoet naar het raadhuis, waar de kinderen een aubade brachten. Burgemeester Middelhof! hield een korte toespraak. Vervolgens ging het in optocht door t Westelnde der gemeente en terug, waarna ook een aubade werd gebracht aan den oud-burgemeester. De kinderen wer den getracteerd. Bij „Bantam” werd de stoet ontbonden en werden de kinderen in de scholen ondergebracht waar zij werden getracteerd en neg eenlgen tijd aangenaam werden bezigge houden. Des middags 3 uur hadden voor de greoten verschillende spelen plaats op het land goed van den oud-burgemeester. Tot slot gaf het R K fanfarecorps ,X>r. Nuyens” ’s avonds nog een marschconcert. Opgegeven door V. d. Oraal A Co., N.V. (Aid. Handelslnformsties) Failliet verklaard: 34 Aug: Th. E. Sick. caféhouderZaltbommel. J. van Leenael, Bind haven. Hemelrijken 26. J. van der Aa. aannemer. Waalwijk, Minister Loeftatraat 46. A. J. Vervoort, Eindhoven. Demer 8. A. Vertouw, landbouwer. Ammersoden. Fr. Verwlei, schilder. Waalwijk. SI. Anto- nlueatraat 19a. OUsbert van der Beek L. GznA landbouwer. Genderen gem. Eethen. Hendrikua van Bngelen. saadhandelaar. Den Bo-ch Grobbendonckstraat 1. 30 Aug P Keijaer, aannemer, Zandvoort. Van Ostadestrakt 5. Zuiden (Umulden), van heel nabij (Heiloo), vanuit het Noorden (Enkhulzen), kwamen bij het Secretariaat aanvragen binnen om pro gramma’s, zang, en gebedenboekjes en entrée- kaarten voor de middagvergadering. Deze laatste is voor kerkzangers, die hun taak goed begrijpen en niet vastgeroest zitten in hun traditie van vóórzlngen of niet zingen, voor hen is deze laatste van het grootste be- 1 Spreekt, dat voor deze bijeenkomst beperkt i-- ---12." Oortmeyer, Payglop. De prijs is uiterst laag, zal dus voor niemand een beletsel zijn. Dat is voor de zangers, die op de allereerste plaats interesse hebben voor al wat den Gre- goriaanschen zang aapgaat, dat althans die nen te hebben. Daarnaast echter is de groote massa Katho lieken, die natuurlijk veel over den Gregorius- dag gehoord hebben. Van verschillende kanten werd bij *t comité geïnformeerd, wat men toch wel moet doen om van dien dag te profiteered Dat Is al heal gemakkelijk. De plechtige H MIs In de St. Lau- nentius. en de pontificale Vespers in de St. Dominicuskerk zijn natuurlijk voor allen toe gankelijk. En gratis. Maar om werkelijk ten volle te genieten van het vele schoone en rij ke, wat er op 8 September geboden wordt, om geestelijk door dien dag verrijkt te worden, om met meer begrip en liefde voortaan de li turgische plechtigheden van onzen eeredienst te kunnen velgen, raden we een leder ernstig aan, zich een zang- en gebedenboekje en een programma aan te schaffen. Beide zijn waarde volle boekjes, óók om te bewaren. De Prijs kan voor niemand een bezwaar zijn. Voor 30 cent is men In T bezit daarvan. We vertrouwen, dat er In de komende dagen In de ruimste mate van de gelegenheid gebruik gemaakt wordt om op Intense wijze met ’t groote ge beuren van den Gregoriusdag mee te kunnen leven en om tevens 't comité in zijn opzet met een luttel bedrag te steunen. Uit hetgeen vooraf gaat volgt oriihlddelliJk, dat degenen, die om welke reden dan ook bij de plechtigheden niet tegenwoordig kunnen zijn, toch het bezit van de twee genoemde boekjes zullen waardeeren. In ieder geval dur ven we de stellige hoop uitspreken, dat van de honderden, die ’s morgens de H Mis en 's middags de Vespers zullen bjjwonen, nie mand. maar dan ook niemand, dat doen zal zonder *t zang- en gebedenboekje en zonder t waardevolle programma-boekje. Belde zijn te verkrijgen bij de: fa. v. Putten. Oortmeyer, Payglop, fa. Jan Kühne, Verdron- kenoord en fa. Klooster—Wlebers, Mtent. 8 Sept, zal mede door de komst van Haar lems Blsschop een luisterrijke dag worden van vérstrekkende beteekenis voor ’t Katholieke le ven in Noord-Holland. Middehstendsvereeniging. In de zaal van den heer Bontje werd dezer dagen een verga dering gehouden van de Middenstanders var. Goome. Spierdijk en Ursem ter bespreking van de vestigingswet. Voor deze gelegenheid was de heer Jn. Mol gaarne bereid van deze wet eeni- gen uitleg te geven De belangstelling van de «ijde der middenstanders hadden we grooter verwacht. De heer Mol begon met te zeggen, dat er om trent de vestigingswet verschillende meenlngen bestaan. Velen meenen. dat door de regeering de wet In toepassing wordt gebracht Dit Is ech-. voor paarden op f 1 is gesteld, ter geenszins het geval. De vestigingswet Is een Middemtandswetgeving, die ook alleen door Blijkens de van alle kanten ontvangen ■lagen is Koninginnedag bij het stralende zomerweer van gisteren overal met opgewekt- Een ongewenacht bad. Toen twee dames un Hoogwoud zich Zdfidag na het bal der harddraverij naar huis wilden begeven, reden zij beiden achter elkaar in het water De heer A. v. Behagen, die zich in de nabijheid bevond* bracht de drenkelingen op het drogen. Klets en onder de modder gingen de dames naar B. en W. stellen voor de terreinen ten Oosten huis. van de buitenhaven in erfpacht uit te geven voor den tijd van 20 jaar tegen een canon van f 10 per M2 Accoord. Nu het uitbreidingsplan is goedgekeurd, kan tot uitgifte van de gronden op den „Westerput” worden overgegaan. B. en W. stellen voor in beginsel te besluiten tot verkoop van grond ten behoeve van woning bouw met hulp van Rijk en Gemeente. Z.hs. werd dit aangenomen. Hierna sluiting. Groep TV (meisjes) vlagsteken: 1. Marietje Quax, 2. Rie Binnlge, 3. Corry Noordstrand, 4. Ans de Wit. Groep V (Jongens) tonkruien: 1. Oor Borst, 2. Plet Pannekeet, 3. Jaap Quax, 4. Piet Bran- tenaar, 5. Johan Baars. Groep VI (jonens) tonkruien: 1. Niek Groot, 2. Cor Quax, 3. Slem Pannekeet. Groep VII (meisjes) wasch ophangen: 1. Truus Hulberts, 2. Nelly Sneekes, 3. Martha Hoedjes. Groep VIII (meisjes) wasch ophangen: 1. Nel Overtoom, 2. Annie Kleef, 3. Marietje Schilder, 4. Trees Overtoom. Groep IX jongens) hardloopen met hinder nissen: 1. Tymen Beerepoot, 2. Niek Hoedjes, 3. Dicji Baars, 4. Jan Baars. Greep x (Jongens) hardloopen met hinder nissen: 1. Jan Boerlage, 2. Gerard Heemskerk, 3. Jan Pannekeet, 4. Jan Verduin. Groep XI (Jongens) hardloopen Ook in onze gemeente is de viering van Ko- riginne-verjaardag niet onopgemerkt voorbij ;«aan. al was dan ook van een „algemeene" s^fvlering geen sprake. Jeugd van de drie lagere scholen, t. w. van „K. School, van de Openb. School en van Khool met den Bijbel, vierde leder voor apart het Konlnginnefeest «nelsjes en Jongens van onze R K. School gnen de feestviering op echt Katholieke wijze 'en de massale opkomst in de parochie kerk ter bijwoning van de H. Mis te 8 uur was een goede inzet voor den zonnigen Koninginne dag. Om bij negenen verzamelden de feestvie renden zich In de school, alwaar de deelnemers aan de kinderfeesten in groepen werden ver deeld. De opstelling van den grooten stoet op het plein voor de school was T werk van een oogenblik. Voorwaarts marsch! En daar trok de blijde, vroolljke kinderschaar om ruim .negen uur via Gedempte Gracht en het Jioord 'naar den Nee- dijk, alwaar op het bekende sportterrein van onze R. K. Sportvereenlging 8. R.C. de feesten ■ouden gehouden worden, ’t Was een mooie ■toet van opgeruimde kinderen, die rijk met oranje getooid en allen voorzien van een rood- wlt-blauw vlaggetje vrooliJk door Schagens straten trokken. Op het S. R. C.-terrein, dat door goede zor gen van actieve medewerkers keurig in orde gebracht was, begonnen weldra de diverse kln- Groep XI (jóngens) hardloopen met hinder nissen: 1. Jan *V«rlaat, 2. Wlm Stam, 3. Wim Jannes, 4. Berttfs«chUder. Groep XII (meisjes) hjndemtsfoop: In den ochtend luidden de klokken van de verschillende kerken, waarna de stadsbeiaardier de heer v. Wllgenborg een concert gaf op den beiaard van den Zuidertoren. Om half 10 verzamelden de 1700 kinderen zich op het Bijbrandsplein. De drie plaataelUke mu ziekkorpsen waren ook present, waarna in vroo- lijken marsch opgetrokken werd naar het Stad huis, waar onder leiding van den heer A. Groen een drietal liederen gezongen werden en de heer H. F. Flultman, voorzitter der Oranjever- eenlging, het woord voerde. Burgemeester Has pels sprak hierna de kinderen toe. Terug in de scholen werden de kinderen getracteerd. In den namiddag marcheerden de muziek korpsen door de stad, terwijl later een orgel concert door den heer v. - Wilgenburg gegeven werd, waarbij de oratoriumvereenlglng stem en Snaren haar medewerking verleende door het zingen van koralen en liederen. Tot slot gaf het Stedelljk Muziekkorps een concert in de Stadsmuziektent. De rekening 1936 van het Algemeen Armbe stuur wordt goedgekeurd z.hs. De htrarders van de woningen aan den Nas- sauweg hadden verlaging van huur gevraagd van f 3.75 op f 3.25. Daar de exploitatie van deze woningen een verlies oplevert, hetwelk door een -huurverlaging nog zou worden verhoogd, wordt afwijzend beschikt. Aan de N.V. Werf Vooruit wordt kwijtschel ding van erfpacht verleend, idem van een per ceel grond gelegen aan het Eiland. Een tweetal strooken grond aan de Klopperstraat zal wor den bestemd tot openbaren weg. Aan den heer C. Blom wordt wederom het stoombootkantoor verhuurd. De nieuwe verordeningen betreffende den aard der bebouwing en het gebruik van gron den gelegen aan het Plantsoen en de Botlaan wordén goedgekeurd, eveneens van het uitbrei dingsplan in de gemeente. De verordeningen van het motor- en rijwlel- reglement en de politieverordening worden goed gekeurd. Gezien de groote belangen, die hier voor de aardappelcultuur 'op het spel staan wordt een verbod tot poten van bepaalde soorten aard appelen voor deze plaats gevraagd en dit zal later behandeld worden. De heffing van schoolgeld voor het onderwijs aan de avondschool voor as. ambachtslieden, al hier. zal bedragenper leerling en per cursus bij een gemengde hoofdsom van f 2 f 2.20; dit be drag wordt vermeerderd met f 1.10 voor elk tweetal guldens waarmede de gemengde hoofd som f2 te boven gaat tot een maximum van f 33 bij een gemengde hoofdsom van f 58. Indien de gemengde hoofdsom minder dan f2 bedraagt is geen schoolgeld verschuldigd. In verband met de daling van den ren testen- daard worden een 7-tal geldleeningen gecon verteerd. Naar aanleiding van de vragen van den heer Vis betreffende de heffing der straatbelasting op land- en waterwegen, welke zd. onbillijk Is, antwoordt de burgemeester, dat deze kwestie zoo maar niet direct in orde is. De geheele be groeting voor de straatbelasting is pl.m. f 18.000. Met een herziening van deze zaak is een be drag van 4 i f 5000 gemoeid. Spr. stelt voor deze zaak zoo spoedig mogelijk aan de orde te stel len in een volgende vergadering. Op de vraag van den heer Rodenburg be treffende het verbod van vervoer van een graaf machine door de gemeente antwoorden B. en W. dat den bedoelden hoofdambtenaar die deze zaak behandelde, geen blaam treft. Naar aanleiding van eenige opmerkingen van Ged. Staten betreffende de begröotlng 1937 wor den eenige wijzigingen aangebracht. w^Awveryadertnv. Onder voorzitterschap van burgemeester Elders kwam de raad bijeen. De gemeentebegrooting 1938 werd aangebo- den. Het bestuur van de stichting „Het N. Hol- landsch Landschep” zag zijn verzoek om een bijdrage afgewezen. In de O.L. school zullen de banken vernieuwd worden, kosten f 350. De verordening tot wering en bestrijding van aardappelziekten wordt met algemeene stem- men aangenomen. Morgens te tien uur trokken de kinderen van de bijzondere scholen in optocht naar de pastorie, waar eenige liederen gezongen werden. Daarna naar de woning van den burgemeester, om daar de officleele aubade te houden. De vroolljke muziek van het muziekkorps „Excelsior” dat belangeloos zijn medewerking verleende, trok al spoedig drommen van toeschouwers. Nadat eenige vaderlandsche liederen waren gezongen, nam de burgemeester bet woord. Daarna moest mevrouw Nleuwenhuysen de versierde fietsen beoordeelen en de prijswin naars aanwijzen. Maar zij vond alle fietsen zoo aardig, dat besloten werd aan allen een prijsje te geven, waartoe de burgemeester gul de mo gelijkheid opende. Alle kinderen werden nu getracteerd. Daarna trokken zij in optocht weer onder groote be langstelling naar het parochiehuis, waar de film van het burgemeestersfeest werd vertoond. Avonds .werd een lamplonoptocht gehouden, waaraan weer „Excelsior” meewerkte. Tot regent Ger. Weeshuis in de vacature J. P. van Dam wordt benoemd dezelfde. Tot regentes Ger. Weeshuis In de vacature mevr. C. v. u. ------- mevr. M. van Zwolden Hartog. Tot tijdelijke leeraren aan de Gem. Avond school voor as. ambachtslieden worden be noemd de heeren J. F. Grau en K. C. Jooa. 'AMSTERDAM. 1 Sept. Veemarkt. 216 vette kal veren: le kwal. 6673. 3e kwal. 5864. 3e kwal. 48M cent per kg levend gew. 30 nuchtere kal veren 8.0014 per stuk. 198 varkens: vleeachvar- kens, wegende van 90110 kg. 7374. zware var kens 7373, vette varkens 7173 cent per kg. slachtgew. 3 paarden. Aangevoerd 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Overzicht. Vette kalveren matige aanvoer, han del vlug, prijshoudend. Eenige zeer beste hoogera noteerlng. Nuchtere kalveren geringe aanvoer, vlugge handel, vaste prijzen. Varkens korte aan voer, handel zeer gedrukt, prijzen onveranderd. AMSTERDAM. 1 Sept. Aardappelmarkt. Noord- hollandache mülzen 3.102.80. Noordhollar.dache eigenheimers 1.903.10. AndUker bonten 3.10— 3.40. Zeeuwache bonte en blauwe 3.503.70, Zeeuarsche eigenheimer» 2.10- 3 30, C- bonte en blauwe eigenheimers 3.303.40 Zeeuw- sche poter 1.601.80. Dulnzandaardappelen 3.8Ó— 3 15, Drentsche zandaardappelen 3.103.45, allea per H.L. Aanvoer 135.000 H.L. AMSTERDAM. 1 Sept. Aangevoerd door 1 mo- torbotter, benevens conslgnatlezendlngen. Afge- elagen aan de Gemeente Vischlial. de Ruyterkade. Besomming der botters 430. handschol per kist 13. kleine schol per kist 7.50—8.50. pufscbol per kist 5.506. makreel per kiat 3. kl. echelviach per kist 1.403.10, schelvisch per 10 stuks 0.50 140. Uit de hand verkocht op het Buitenterrein: aal ner pond 0.12—0.37. versche bokking per 100 atuks 1.351.60, garnalen per kistje van 15 kg. 1.352.50. gestoomde makreel P P- 0.100.13- AVENHORN. 31 Aug. Coöp. Land- enTuin bouw en Marktvereen. Avenhom en Omstreken. 200o kg. Schotsche drielingen 3.303.70. 5000 kg. Elgenh. 3502.70 per 100 kg. 400 kg. Witte kool 80 cent. 7500 kg. Roode kool 11.30, 550 kg. Gele kool 1.50180 per 100 kg. 31000 kg. Uien: groote msat 3.903.20. gewone maat 3.803.20. drielingen 3.402.70. nep 6.20—flA0 per 100 kg. 3000 kg. groote Bleten 1.60180 per 100 kg. 9000 manden Augurken van 6 kg.: grot 1517 cent, basterd 1315 cent, stek 35 cent, bommen 3 cent per 6 kg. 200 zak Slaboonen van 15 kg.: dubbele z. dr. 0.80190 per zak van 15 kg BLOKKER, 30 Aug „Op Hoop van Zegen" Beurré de Merode 580—13. Schotsche aardappe len. groote 3.90, Andijvie 1.50380. Komkom mers 1.503.70. Gele kool 190—3.90, Roode kool 1902.20. Sla 1902.10. Slaboonen 780—13.10. Snbboonen 890_14.40. Bospeen 5.606.80, Me loenen 11.00—17. Augurken 4.009, Zigeunerin 17.0038. Dr-. Cornelia 5.8014. Dr. Jullue 7 00 1*. R. Claudea 35.0039, R. Victoria 11.4016. BI. Kwets 10.1013.80. W. Kwets 8.7011 90, Dlrkjeapeer 680—14. Druiven Blauw 34.00—30, Noten 28 0030, Perziken 2.506.80. Tomaten 4—480, Advocaat 3.40680. Clapp’s 78018. Diamant 8.0015. TToeperen 390690. Keswick 8.5014. Slgneur 14.0034. Jutteperen 13.0017. BOVENKARSPEL, 31 Aug. ,J)e Tuinbouw". 600 baal aardappelen: Due 19C1.65, kleine 7090 cent. Blauwe 125—1.35. Bonte 180—1.45. Elgenh. 1.051.10, grof 90—95 cent per baal. 14000 kg. Augurken: A 16. B 7—8. C 5—6, D 1—3 cent per kg. 1850 stuks Bloemkool: I 6.7013.10, n 3.10 5.30. III 1.00180 per 100 stuks. 6500 kg. Roode kool 1.00 per 100 kg. 176 baal Uien: grot 1.40, groote 188. drielingen 7595 cent, nep 320 3.30 per baal. BOVENKARSPKs. 31 Aug. Bloembollenveiling „Weat-Frleeland". De belangstelling was groot. De handel goed. De volgende prijzen werden ge maakt: Asters 614. Asailn 70. Allard. Pierson 8 —40. Attraction 36. Bartlgon 865. Brillant Star 75105. Bouton d’ Or 333. ‘Betsy 24. Blauwe Copland 300310, Couronne d’ Or 75. Couleur Cardinal 3480. Cram. Brillant 30—34. Chryso- lora 33. Cullinan 33—40. Clara Butt 39. Clio 3. Capablanca 175. Due de Berlin 350, Duch. de Parma 40. Don Pedro 95. Electra 1375. El Torea dor 24_«0, Flamingo 9—38. Fred. Moore 1633. Fortuna 1533, Fantasie 3060, Golden Queen 7. Grand Duo 135. Gele Prins 40, Gen. de Wet 130150, Gesn. Luthea 813. Gouden Standaard 23. Gladiator 36. Golden Harvelt 835, Herman Schlegel 1934.' Ibis 3460. Ingleec. Yellow 4 17. Inglesc. Pink 617. King George V 75. King of the Yellow 5055. La Reine 1338, La Reine Max 4065. La Mervellle 1. Le Nótre 43. Le Ma- telas 2046. L’Aurore 6, Louis Bouwmeester 16 36, Lady Boreel 34, Lady Moore 1819. Mada me Krelage 32. Mr. v. d. Hoel 3380. Murillo 3— 38, Mon Trésor 2248. Moore 1132. Mr Zim merman 1526. Madame Govera 70. Maréchal Nlel 90. Mozart 7, Oranje Nassau 75110. Peach Blossom 4490. Picote 1235. Pr. van Oosten rijk 3655. Prinses Juliana 19, Prinses Elisabeth 60, Progression 40. Prosperity 1635. Pink Beau ty 6075, Ph. de Commlnes 50, Pr. of Haarlem 22. Queen Flora 2230 cent, alles per kg. BROEK OP LANGENDIJK. 31 Aug. 2850 kg. To maten A 420, Idem B 4.404.70, Idem C 4 Idem CC 4.9000 kg. Aardappelen: Eigenhei mers 2.202 50. Blauwe -Eigenheimers 2.302.50, 1400 kg. Wortelen 1.601.80, 56000 kg. Roode kool 1.190, 1200 kg. Gele kool 1.1.90, 72000 kg. Vroege witte kool 1.101.60, 10.500 kg. Uien: Gele Uien 290320. Grove 2.903.10, Gele Drie lingen 2.602.70, Gele Nep 5.305.70, 1300 stuks Bloemkool: I 8.509.30. II 3908.50. 1750 kg. Slaboonen 410.90. 120 kg.» Snljboonen 520 8.60, 2000 kg. Bleten 1.401.70, 1200 kg. Druiven: Allkanters 19 60—24,40. Frankenthalers 35.40— 28.70. BODEGRAVEN, 31 Aug. Kaasmarkt. Aanvoer 364 wagens met 11880 stuks, le soort met R.M. 37.292e soort met RM. 24.36.zware met R.M. tot 30.Handel matig. GRONINGEN. 31 Aug. Veemarkt. Kalf- en melkkoeien: I 270—280. n 240360. III 170—200, kalfvaarzen: I 220—250. II 170190, vroegm. koelen: I 190240. II 160180. varekoelen: I 160—180, II 120—150, vaarzen: 1 130—160. II 90 —110 gld per stuk. Stieren: I 6264, II 54—58 cent per kg. Kalveren en pinken: 90140 gld. p. stuk. Slachtvee: I 6970. n 6062. in 4044 Ct7 per kg. Vette kalveren: I 8688. II 7478 cent per kg. Melkschapen 1722. weldeschapen 1824. vette lammeren 1618. vette schapen: I 2832. II 2034. vette schapen: I 2832. II 20—24, big gen 10.0016 gld. per stuk. 1.602 50 per week. Vette varkens: I 5060, II 5557 cent, Zouters 5355 cent per kg. Aanvoer: 584 runderen, 391 kalveren. 786 scha pen. 498 varken», 146 biggen. 23 paarden. Overzicht. Kalf- en melkvee duur, handel door de hooge prijzen niet vlug. Slachtvee en vette kalveren handel minder vlug, prijzen Iets lager. Stieren en nuchtere kalveren prijshoudend. Vette schapen handel minder vlug, nauwelijks prijs houdend. Vette lammenn bij niet grooten aan voer goed te plaatsen mat Iets hoogere prijzen. Vette varkens dauwelijks prijshoudend, handel slecht. Zouters prijshoudend. Biggen met moeite te plaatsen •s-HERTOGENBOSCH. 31 Aug. N.V. Botormljn Heden werden aangevoerd 12675 kg. Hoogste prijs 1.56. laagste prijs 198, mlddelprUs: K-boter 19 L-boter 1.43 per kg. MEDEMBLIK, 31 Aug. St. Joseph. Aardappelen: Schotsche grove 1.20—190. Idem fijne 090—1.10. Wilde Due 1 50—1.60, Roode kool 11.06. Witte kool 090--095. NOORD-SCHARWOUDE. 1 Sept. 8000 kg Aard appelen: Eigenheimers 1902.BI. Eigenhei mers 2.40, Bevelanders 1.90. 5815 kg. Spercleboo- nen 5^0—11.80. 8700 kg. Uien: Gele Nep 5 50— 5.80. Drielingen 2 502 80 Uien 2.603 Grove Uien 3.30. 700 kg. Peen 1.30. 3400 kg. Roode kool 1.1.50. 36300 kg. Gew. witte kool 1.40190. PURMKREND. 31 Aug. Coöp. Centrale Elervel- Ung Purmerend O-A. 70.000 eendeleren 2.102 90 per 100 stuks. 60.000 klpeleren: 65«M kg. 4 50 4.60. 63-64 kg 4.404.50, 60-63 kg. 4904.45. 58-59 kg. 4.10—490. 56-57 kg. 4.05- 4.20. 53-55 kg. 3.804. 50-53 kg. 3903.75, 45-49 kg. 3.10— 3.40 per 100 at. PURMEREND. 31 Augustus. 135 vette varkens 6064 matig, 53 magere varkens 2343 goed. 300 biggen 1523 goed. 692 schapen 1530 stug. 630 lammeren 12—18 matig. 67 bokken 413 ma tig, alles per stuk: 3900 piepkuikens 0.700.779, Klpeleren 4.—-4.50. Eendeleren 3.70 per 100. 4600 oude kippen en hanen 329045.379050. 1100 eenden 3060 per stuk, konijnen 0.301.60 per stuk. Duiven 0.40 p. p.. 1800 jonge hanen 19 partUen kaas, 63000 kg. 1235 kg. Boter. Melk- boter 198—197, Weiboter 1.33—196 per kg 678 Runderen; 310 vette koelen 6378 stug. 310 melk- en geldekoelen 160380 matig. 68 stieren 5363 matig. 3 paarden 140160 stug. 88 vette kalveren 3060 stug, 375 Nuchtere kal veren 816 matig, Fokkalveren 1017 matig ROTTERDAM, 31 Aug. Veemarkt. Totaal aanvoer 3189. 184 Paarden, 39 Veulens. Magere runderen 868. Vette runderen 556, Vette kal veren 590, 360 graskalveren, 523 nuchtere kal veren, 433 schapen en lammeren, 6 varkens, 135 bokken en geiten. Vette koelen le kw. 78. 2e kw .68, 3e kw. 50—60. Vette ossen le kw 72. 2e kw. 68, 3e kw. 50—60, Stieren le kw. 70, 2e In „De Vier Winden” te Hoorn kwam de Hanse-federatie In spoedvergadering bijeen ter bespreking van handelscursussen. De belang stelling was bijzonder groot, hetgeen den heer Heusmann als voorzitter der federatie ten zeer ste verheugde. Het zal gaan, aldus spr. over de Handels- opleiding der jonge middenstanders; de school commissie zal haar ervaringen bekend maken. Namens de schoolcommissie sprak de heer Bertrand, die in zijn toelichting de houding van sommige afdeellngen betreurde, omdat deze geen contact zochten met de commissie Speciaal de afdeeling Medembllk werd door den heer B. beciitieeerd. omdat men daar zich heeft gewarmd aan een neutralen cursus. De heer Zwagerman (Medembllk) verdedigde uitvoerig het standpunt zijner afdeeling. De cursus werkt aldaar al 25 jaar en steeds is het goed gegaan. Waarom moet nu b.v. in Wervers- hoof een aparte cursus gevormd worden? De heer Heusmann: Het was uw plicht ge weest voeling te houden met het federatie bestuur. Waarom nemen de afdeellngen niet meer hun geestelijke adviseurs mede? Bondsvoorzitter Stumpel: Het is de bedoeling om juist de handelscursussen in katholiek ver band samen te stellen. Medembllk doet dit niet. De geestelijke adviseur van Medembllk zegt, dat de cursus aldaar met gemeente-subsidie functionneert mits er voldoende leerlingen zijn. Men moet den plaataelijken toestand kennen om te begrijpen dat, wanneer de Katholieken een cursus gaan beginnen, er plaatselijke moei lijkheden ontstaan. Omwille van den vrede wil spr. de cursussen in stand houden. Algemeen betreurde de vergadering het, dat men hier propaganda gaat maken voor het neutraal onderwijs. De vastberaden houding van Deken Kuijs te Behagen inzake eenzelfde zaak, werd als voorbeeld gesteld. Namens de schoolcommissie werd tenslotte gezegd, dat door haar alléén katholieke cur sussen zullen worden opgericht. Na langdurige discussies werden een drietal centra bepaald waar men volgende week zal samenkomen, om te trachten aldaar zelfstan dige cursussen In het leven te roepen met leder een zelfstandig bestuur. Voor de cursussen te Hoorn is reeds voldoende belangstelling; deze zullen met September aanvangen. Tenslotte werden de volgende vergaderingen vastgesteld: Hoorn, 6 Sept., 8 uur n.t„ .Xte Vier Winden”; Spierdijk. 8 Sept.. 7 uur o.t., café Koopman; Hoog karspel, 9 Sept., 7 uur o.t., In „De Landbouw”. Nadat kapelaan Nijs de belangstelling had gevraagd voor het oprichten van plaatselijke kernen, werd de vergadering onder dank ge sloten. De iJ. Kermis In café Ligthart vergaderde Maandag In verband met de kermis de com missie voor de volksspelen. De voorzitter W. Ligthart sprak de hoop uK. dat de besprekingen .een aangenaam verloop mogen hebben. De waarnemend secretaris, de heer P. J. Tromp las de notulen welke onveranderd wer den goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester den heer Th. Klaver laat zien. - dat de Inkomsten vorig jaar zijn geweest: f 234.85; de'uitgaven f 234.69. zoodat het eindsaldo de kapitale som bedraagt van 16 cent. Dé voorzitter «egt, dat met een dergelijken stand van de financiën het niet ge makkelijk is thans weer iets op touw te zetten. De Inmiddels door de heeren Buren en van Leeuwen nageziene rekening werd in orde be vonden. De voorzitter bracht vervolgens ter kennis van de vergadering, dat het thans tijd is een program tn elkander te zetten voor de kermisdagen. Hiermee zei spreker de hoop, dat mogelijk op Zondag zou gaan aanvangen. Daar dit echter niet zoo heeft mogen zijn, ligt het op onzen weg voor die dagen weer iets te organiseeren. Spreker vond het Jammer, dat de ten bate van de harddraverij gangevraagde ver loting niet is mogen worden gehouden door de afwijzende beschikking van B. en W. Een lijst te laten circuleeren vindt spreker ook bezwaar lijk. Iemand uit de vergadering merkt op, dat men den Maandag voor een groot gedeelte zóu kun nen vullen met katknuppelen. Wanneer men T zoo aanpakt, dat de ongebruikte vaten gere tourneerd worden, dan kost dat weinig. Na eenige bepreking bleek hiervoor weinig animo te bestaan, vooral ook omdat de beroepsknup- pelaars van vroeger, voor het meerendeel uit den tijd zijn. Na uitvoerige bespreking werd be sloten het fanfarecorps te verzoeken, medewer king te verleenen aan een muzikalen rondgang. De aftocht zal dan zijn half tien van café Brouwer en bij aankomst te Zijdewind een uur tje topdansen om prijzen, 's Middags zullen kinderfeesten en -spelen worden gehouden. Hiervoor het program in elkaar te zetten, zal aan het onderwijzend personeel worden overge laten, terwijl om de hieruit voortvloeiende on kosten te bestrijden, den pastoor zal worden verzocht een collecte met open schaal te doen houden In de kerk. Hiermede dan, Is de -Maan dag gevuld en is voor den Dinsdag aan de orde de tradltloneele harddraverij. Wederom komt naar voren de hopelooze flnancieele positie van de vereeniging. Hoe aan de financiën te ko men vraagt den voorzitter nu wij geen verloting mogen houden? De heer L. Bleeker vraagt zich af. of in deze een beschikking van B. en W. nu wet is.' Zou een persoonlijk bezoek van een de putatie uit het bestuur geen succes meer op leveren? De voorzitter moet dit voorstel natuurlijk met schouder-ophalen beantwoorden: hij is van ge dachte dat gedane zaken geen keer nemen. De heer Kolkman oppert het Idee leden te werven tegen een vaste bijdragen van b.v. f 1. Dit echter blijkt ook weer bezwaren met zich te brengen, daar lang niet ieder in staat mag worden geacht dit bedrag te betalen. De heer P. Wijnken stelt voor een lijst te la ten circyleeren zonder ledenwerving. Na noor en wederhoor wordt daartoe ten slotte besloten. Men kan dus naar believen op deze lijst teekenen, doch naar boven is geen li miet. Wel echter naar beneden, althans met dien verstande, dat men om vrijen toegang te hebben en alzoo lid te zijn, voor f 0.25 op den lijst zal moeten hebben geteekend. Wat de organlsatorischen kant van de hard draverij betreft, deze is als volgt: De draverij zal worden gehouden op de be- i kende baan op straat. Het zal zijn een vrije draverij met handicap, terwijl het inleggeld Op eoncoon. Ons populaire fanfarecorps „Kunst naar Kracht" zal deelnemen aan het nationale concours Schlnkelhaven op 12 Sept. Er mogen twee vrije nummers, gespeeld wor den. Het corps zal uitkomen In de tweede af- deeling onder leiding van den heer Z. v. Mos sel. Bijtijds gered. Het driejarig dochtertje van den heer L. raakte spelenderwijs te water. De gebroeders K„ die even later juist met de schuit passeerden, zagen het meisje drijven en haalden de drenkelinge op het droge. Dr. v. d. Linden slaagde erin de levensgeesten na onge veer m uur kunstmatige ademhaling weer op te wekken. n het begin van de vorige week werden er circa 200 programma-boekjes over bijna geheel Noord-Holland verspreid. Spontaan aouwerd er door vele Zeereerw. H.H. Pastoors en Zeeuwsche heeren koorzangers op gereageerd. Vanuit het K.W. JU ZS.VV. -W - - 200, 3e kw. J40, Veulens le kw. 165, 2e kw. 135, 3e kwL 90, Stieren le kw. 345, 2e kW. 280, 3e kw. 180, Kalikoeien le kw. 295, 2e kW.’ 255, 3e kw. 180, Melkkoeien le kw. 300, 2e kW. 260, 3e kw. 190, Varekoelen le kw. 200, 2e kw. 170,-3e kw. 130, Vaarzen le kw. 185. 2e kw. 140, 3e kw. 110, Pinken le kw. 150, 2e kw. 120, 3e kw. 100, Graskalveren le kw.. 65, 2e kw, 45, 3e kw. 20. Bokken en geiten le kw. 14. 2e Ijw. 10, 3e kw. 4. WESTLAND. 31 Aug. Mlddenprljs V. d. Westl. veilingen. Export. Alicante 2330, champion 30 38 cent per kg. Netmeloenen 1318. II 811 ct. per stuk. Tomaten 50—W. B 5354. dubb. boo- nen zonder draad 195. Idem met draad 1.10120. WOGNUM, 31 Aug. Pruimen 615 cent. Drui ven 2323 cent. Tomaten 4490. Augurken 13 18. Komkommers 190—2.10. Slaboonen 790 12. Snljboonen 6.70—14. 81a 1—190, Roode kool 1301.40. Meloenen 424 cent. BLOKKER. 31 Aug. „Op Hoop van Zegen" Slaboonen 8.10990, Wortelen 3.404.70. Eigen heimers 2.10—2^0. Reine Victoria 10.00—15. Wit te Kwets 8.4010.00. Blauwe Kwets 8901190. Reine Claude 30.0025. Meloenen 10.0015. Per ziken 2 504.40. Tomaten 4—4.30. Advocaat 2.10 590. Clapp's 7.0013.-Trosperen 3.00—6. ZWAAG. 30 Aug. Velllngsver. .Bangert en O.“. Aardappelen Blauwe 1.60290. Wortelen 6— 1090. Bloemkool 690—12.10, Meloenen 7.0030. 0.90—1M). Andijvie 1.40—390. Uien 2.40 3.40. Gele kool 1.403.60. Roode kool 190290, Spinazie 3908.40. Postelein 5.00—6. Komkom mers 1 502.70. Slaboonen 6.2016.90, Sr.jjboo- nen 612.30. Augurken 3.0033. Perziken 190— 10 50, Zoete Appelen 4.007. Noten 26.00— 28. Witte Druiven 35.00.58. Alicante 21.0030, Frankenthaler 19.0029. Tomaten 4.104.60. Witte Pruimen 7.9013.90, Blauwe Pruimen 10.4013.10, Reine Victoria 990—1490. Prolefic- besaen 33.00. Williams 3.005. Clapp's Favorite 7.0017. Beurré de Mérode 4.008. Jutteperen 10.0017. Franeche Suikers 6.406 80. Trosjes- peren 3 905.60. Advocaat 34 10. Keswick 8.0C 10, Amalie 9.0016. Zigeunerin 7.00—20. De nieuwe burgemeester Dezer dagen heeft de heer F. van de Ven, de nieuwe burgemeester, onze gemeente even bezocht, om kennis te ma ken met de beide wethouders en de secretarie- ambtenaren. Ook aan de plaatselijke geestelijken bracht hij een bezoek. Naar alle waarschijnlijk heid zal de nieuwe burgemeester Woensdag in een daartoe te beleggen raadsvergadering wor den geïnstalleerd en onmiddellijk zijn werk zaamheden als zoodanig beginnen. Eerst eenige weken later zal hij zich met zijn gesin hier vestigen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 10