PUROL zuivert - verzacht - geneest Index een De roofoverval op dokter De stranding der „Van Heutsz Interdict en KONINKLIJKE FAMILIE TE KAMPEN VAN WEEK TOT WEEK Goede kan» op vlotbrengen uit Denemarken DE REDDINGMEDAILLE Ongevallenverzekering Pott gedeeltelijk verloren gegaan I I NEDERLANDERS TE MOSKOU VEROORDEELD De brand op de Kota Agoeng Het weer blijft nog wisselvallig WAT BEKENDE ADVERTEERDERS DOEN baron Herry, tot dusver gezant te Luxemburg, benoemd Beslissing van de jury in zake de prijsvraag van „Ons Leekenspel” Conversie van Indische leeningen Ondersteuningsgelden gestolen Vierhonderd gulden uit geldkist verdwenen Viering zilveren jubileum op 28 September Project tot conversie van alle Indische 4 pCt. leeningen in 3 pCt. obligaties gereed Nieuwe gezant van België „I'ndien nog personen vermist worden, zijn dit er hoogstens tien” ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1937 Een mooie gezonde huid De huidzuiverende, huidgenezende en huid- voedende kracht van* Purol maakt de huid niet alleen mooi, gezond en fluweelzacht, maar verwijdert tevens vetwormpjes, pukkels en uitslag. Gebruik voor gelaatsverzorging witte Purol. Deze is na inwrijving onzicht baar op de huid en daarom ook zeer ge schikt voor gebruik overdag. Clearingkoersen Invoer van rundvleesch Verruiming van de hand els betrekkingen H. M. bezichtigde de Piet Hein, waarna een tochtje op den IJssel werd gemaakt Hun was verzet ten laste gelegd Verdrag tusschen Nederland en Zwitserland De daders zijn gearresteerd en hebben bekend Toch zyn de vooruitzichten niet geheel en al ongunstig Prijsverschil bij invoer van wikken Vroolyk tooneel voor de jeugd een een de en viel boks- I I toelichting ontleenen (Nadruk verboden) Maar mo- peseta’s Volgens bü het hoofdbestuur der P.T.T. te Den Haag ontvangen inlichtingen heeft de vuurhaard op de „Kota Agoeng" gewoed in de mailkamer. Een gedeelte van de brie ven- en pakketpost is verbrand. In welke mate de post door den brand is verloren gegaan, is nog niet bekend. .phorst door het vuur verwoest ten gevolge van een hdat kinderen met lucifers speelden, is ontstaan in lerü van den heer J. Brakke De Minister is eveneens van oordeel, dat niet getracht moet worden de bedrijfsresultaten van de slagers te verbeteren door maatregelen, welke de prijzen der koelen omlaag drukken. Ingediend is een ontwerp van wet. hou dende goedkeuring van het op 27 Januari 1937 te Bern tusschen Nederland en Zwit serland gesloten verdrag betreffende onge vallenverzekering. secretaris-generaal Binnen landsche in den breede is gesproken over ■id. om aan een nieuwe conversie- van de ongel beschrijver de vrijwillig eenmaal in Zes boerderijen werden bij Stf brand, welke, vermoedelijk do de boen een on- waar- j den Purol (Wit en Geel) in doozen van 30 en 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apothekers en Drogisten- en de Van Tot gezant van België te 's Gravenhage is benoemd J. baron Herry, tot dusver Bel gisch gezant te Luxemburg. gelijkheid van eenig koersavans opent. Hoewel het plan, zooals geaegd. gereed moet liggen, is het mogelük. dat met de aankondi ging nog even gewacht wordt totdst de inter nationale toestand eenigermate is opgeklaard. Koersen voor stortingen op 4 September 193? De minister van Economische Zaken heeft ten vervolge op de beantwoording van vragen van het Christ-Hist. Tweede Kamerlid Weitkamp. betreffende den invoer van rundvleesch uit De nemarken nog mededeeld. dat t hem bekend is dat het besluit der regeerlng om voor 1937 een Invoer van 3 600 000 KG. rundvleesch uit Denemarken toe te staan in landbouwkrlngen tot critlek aanleiding heeft gegeven. De minister is ter nadere toelichting van het bedoelde besluit der regeerlng bereid mede te deelen, dat het toestaan van dezen Invoer zijn oorzaak vond in den wensch tot een verruiming van de handelsbetrëkklngen tusschen Denemar ken en Nederland te geraken, waardoor een aan zienlijke uitvoer van Nederlandsche producten met name ook van sierteeltproducten, mogelijk werd. De regeerlng verwachtte daarbij, dat de Nederlandsche rundvleeschmarkt stabiel zou bljjken om dezen invoer, welke ten slotte niet meer bedraagt dan 1 pCt. van de totale vleesch- consumptie In 1936. te verdragen, welke ver wachting blijkens het marktverloop gedurende den laatsten tijd niet ongegrond is geweest. Uit een ijzeren geldkist, welke was opge borgen in het kantoor van de gemeentelijke arbeidsbeurs aan de Lange Boonestraat te Maassluis is een bedrag van ongeveer vier honderd gulden ontvreemd. Het geld was bestemd voor de uitkeering aan ondersteunden van het Burgerlijk Arm bestuur, welke uitkeering Vrijdagavond om zeven uur zou geschieden. Op de prijsvraag uitgeschreven door het Too neel fonds ..Ons Leekenspel” te Bussum voor de samenstelling van een bundel vroolijk tooneel voor de Jeugd, zijn bij de Jury Ingekomen 88 inzendingen. In haar Donderdag gehouden bij eenkomst bleek de Jury unaniem van meenlng te zijn, dat geen der ingekomen spelen in aan merking kon komen voor den jirijs van f 500. uitgeloofd voor een oorspronkelijk avondvullend spel. Met algemeene stemmen werd een prijs van f 300.toegekend aan dr. *W. Snltker <por diens spel „Maskerade” en eveneens met alge meene stemmen werd een prijs van f 150.toe gekend aan Lode Cantens te Antwerpen voor diens éénacter „De Opstand der Poppen". Hoe het weer aan het einde der week en Zondag zal zijn, is thans heel moeilijk te zeggen. Zooals gezegd, zijn alle kansen op het rustige Septemberweer niet verkeken, maar als het terugkeert, zal dit wel niet vóór Zondag zijn. Het weer zal nog wel «enigen tijd wisselvallig blijven met sterke waarbij zij bekenden schuldig Bjj confrontatie met dr. De herkende deze de mannen perti- een maatregel gesproken worden, landbouwbedrijf in ongunstlgen kunnen beïnvloeden. De „Iswestija” van 27 Augustus publiceert, zoo meldt het Handelsblad, het vonnis van de Mos- kousche rechtbank in het proces van den Neder- landschen architect Kreinen, die er van be schuldigd was, verzet te hebben gepleegd tegen de politie, die in zijn woning verscheen om hem en de zijnen uit zijn woning te zetten, het geen een rechter had gelast De rechtbank heeft aangenomen, dat de Nederlandsche architect, zijn vrouw en twee kinderen op opvallende wijze minachting voor de Sowjet-wetten hebben ge toond en bewust verzet hebben gepleegd, waarbij politie en anderen mishandeld werden. De architect en zijn vrouw zijn tot drie jaar gevan genis veroordeeld, hun dochter Margaretha en zoon Dik tot twee Jaar elk. Na het uitzitten van hun straftijd zullen allen, overeenkomstig art 38 van het wetboek van R8.F.8JR., uit de Sowjet-Unle verbannen worden. Het aantal belangstellenden was inmiddels grooter geworden. Onder luid gejuich betrad de Koninklijke Familie de kade, om weldra weer in den auto plaats te nemen en den te rugtocht naar Het Loo te aanvaarden. In de stad reed de auto zeer langzaam, het geen door de bevolking werd gewaardeerd. Hartelijk wuivend verlieten de vorstelijke per sonen Kampen. In den avond van 10 Augustus men ral zich de geschiedenis nog wel herinneren ver voegden zich aan het huls van dr. De Ridder op het Oranjeplein te Den Haag twee mannen, die mededeelden, den dokter te willen spre ken. De arts, die op dat moment alleen thuis was, liet de mannen boven komen. Het bleek toen, dat zij gekomen waren om den dokter te dwingen, geld af te geven, aan welk verzoek de arts evenwel geen gevolg wenschte te geven. Er onstond een worsteling. Dr De Ridder werd tegen den grond geslagen en beroofd van zijn portefeuille, waarin een bedrag van circa f 30. De brutale daders vluchtten, zonder een spoor achter te laten. Het eenige wat de politie bij haar onderzoek kon helpen, was een nauwkeurig signalement. hetwelk dr. De Ridder van de .daders kon geven. De Haagsche politie is er dezer dagen in ge slaagd. de daders van dezen roofoverval achter slot en grendel te zetten. Zondag 29 Augustus heeft de recherche aan gehouden als verdacht van een kleinen inbraak in een wijnhandel in de Anna Paulownastraat, <|en 20-jarlgen J. C. V. Bij het onderzoek, dat afwisselingen in de bewolking, met veel kans op onweer en korte regenperloden, met vrij veel wind en een temperatuur, die vrijwel normaal voor den tijd van het jaar is. Hooge zomertemperaturen zijn nu niet da delijk te verwachten, bjj helder weer nog zeer koele nachten. Over het geheel genomen zijn de voor uitzichten dus nog niet zeer ongunstig. Door verschillende veranderingen en verschijn selen is deze week een groote wijziging geko men in den algemeenen weerstoestand. die grooten invloed heeft op de weersgesteldheid in ons land en de vooruitzichten voor de eerstvolgende dagen. In de eerste plaats valt op te merken, dat zich al eenigen tijd over een groot gedeelte van Europa een gebied van hoogen druk uitstrekte, waarin vooral sedert de vorige week het weer veel was opgeklaard. Dit gebied van hoogen druk, dat wij gerust mooi weer-gebied kunnen noemen, breidde zich aan het begin der week over Centraal-Europa uit, hetgeen een zeer gunstige omstandigheid is voor de weersgesteld heid in ons land, daar wjj bij verdere ontwik keling konden rekenen op mooi Septemberweer. Tot zoover ging het dus heel goed met de ontwikkeling van den algemeenen weerstoestand. De laatste dagen is er echter een verandering gekomen in ongunstlgen zin, doordat de de pressies, die altijd in het Noordwesten voorbij trekken en die het weer in West-Euroga wei nig storen, wanneer zij veraf blijven, hoe lan ger hoe meer in de richting van het Vasteland hun Invloed doen gelden en ten slotte het weer in geheel West-Europa veranderden, dat hier door van rustig in omstuimig en wisselvallig overging. Tegelijk werd het gebied van hoogen druk over Centraal-Europa teruggedrongen. tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken f73.78, lires f9.81, 1 12.20. Naar het „Handelsblad” meedeelt, ligt er op het oogenblik op het Departement van Kolo niën een project gereed voor de conversie van de 4 pet Indische leeningen. Hoewel er de mogelijknëi leening. hetzij een Nederlandsche of een Indi sche. bepaalde, bijzondere voorwaarden te ver binden. die-aan de houders een zekere compen satie zouden kunnen bieden, indien de rente voet later omhoog mocht gaan (b.v. de bepaling van een oploopende rente na verloop van tijd), schijnt men dit denkbeeld te hebben losgelaten. Naar het blad verneemt, zou bij de conver sie tot het 3 pct rentetype worden overgegaan en zou de looptijd der nieuwe leening tusschen 30 en 40 jaar liggen. Daar de koers der bestaan de 3 pet. Indische leening van 1937 thans on geveer 97bedraagt. ligt het voor de hand, dat de uitgifte slechts zal kunnen plaats vin den met een min of meer belangrijk disagio. Een dergeutke leening is bij het puo'iek i schünlijk het meest gevfild, omdat zü houder in geval van een laag blijven van den rentestand of een nog verdere daling de BATAVIA, 3 September. (Aneta). Nader verneemt Aneta omtrent den toestand van de „Van Heutsz” nog het volgende: Het schip rust gedeeltelijk op de rotsen, zoo- dat, indien de weersomstandigheden, welke thans gunstig zijn, niet veranderen, er een goede kans bestaat, dat het schip kan worden vlotgebracht. Er is een begin gemaakt met het lossen van de lading uit de ruimen, «elke niet onder water staan. Heden zal bij laag water getracht wor den. een gat in de buitenhuid bjj ruim 2 te dichten. De „Cremer” van de K.P.M. is hedenmorgen vroeg met bergingsmateriaal uit Singapore na^r Hongkong vertrokken. De heeren Ruys van den nautlschen dienst, en de heeren Oudesteyn en Jolly van den technischen dienst van de K.P.M. zijn heden met een extra vliegtuig van de K.N.I.L.M. naar Singapore vertrokken, van waar zij morgen met de „Schamhorst” naar Hongkong gaan. BATAVIA, 3 September. (Aneta- A. N. P.De directie van de K. P. M. te Batavia heeft het volgende be richt uit Hongkong ontvangen: Practisch zijn alle ^passagiers geheele bemanning van het m.s. Heutsz in veiligheid gebracht. Indien rtog personen vermist worden, zijn dit er hoogsten 10 in getal. Volgens voorloopige opgave zijn de rui men 2 en 3 volgeloopen. Voorts werden nog eenige lichte lekkages ge constateerd. Eenige dekken zijn ver splinterd. Voornamelijk de opbqu- wen hebben schade fMeden. De penningmeester van het B. A. had het geld Vrijdagmiddag bij deg gemeente-ontvan- ger in ontvangst genomen en naar het gebouw van de arbeidsbeurs gebracht, waar het in een kast werd weggesloten. Toen hij de geldkist opende, was de Inhoud verdwenen. De onder steunden werden heengezonden met het ver zoek hedenmiddag terug te komen. Het onderzoek wordt ten zeerste bemoeilijkt, doordat elk spoor omtrent dezen diefstal ont breekt. Het personeel van de arbeidsbeurs was om vijf uur naar huis gegaan, waarna het gebouw, dat alleen staat, geheel verlaten was. riks, secretaris-generaal bij het departement van Binnenlandsche Zaken. Jhr. mr. A. M. de politie in de woning van dezen jongeman in- Bnoeck Hurgronje, secretaris-generaal bij het departement van Bultenlandsche Zaken. N. G. van der Mey, hoofdcommissaris van politie te ’s-Gravenhage en mevrouw S. J. E. van Lier Enthoven. Op genoemden datum zal van 35 uur door het bestuur van de Jubileerende vereenlging ge recipieerd worden in den foyer van „De Sein post". 's Avonds zal de Scheveningsche tooneel- vereeniging ,,T. O. V.” het bekende tooneel- stuk „Het Witte Paard" opvoeren. Tevens zul len een vijftal leden der vereenlging. die kwart eeuw lid zijn, worden gehuldigd. Aan het bovenstaande kan nog worden toe gevoegd. dat de conversie-operatie waarschtfn- voor een V. en Z. werden nu aan een streng ver hoor onderworpen. zich aan den overval te hebben gemaakt Ridder nent. verband tusschen 8 December 1863 en 8 De cember 18647 Vijf jaren later, wederom op 8 Degember, overkwam hem een nieuwe beproeving, die ook uiterst aangrijpend was. Mgr. de Ségur schreef veel apologetisch en stichtelijk werk. HU pro pageerde de veelvuldige H. Communie, hü was ook de eerste, die als kerkelijk waardigheids- bekleeder het werk der internationale Eucharis tische Congressen bevorderde. Zijn Ideeën klon ken in dien tüd vooruitstrevend, maar hü ver dedigde ze met krachtige argumenten. Ieder een, die sëhrjjft, staat echter aan vergissingen bloot, en in een der boekjes van Mgr. de Ségur, getiteld „Jésus en .nous" kwamen zinsneden voor, die aanleiding zouden kunnen geven tot misverstand. r Men schreef 1869. Het Vatlcaansche concilie werd geopend. Groote voorzichtigheid was meer dan ooit geboden en de Congregatie van den Index veroordeelde het werkje. Onmiddellük nam de schrijver het uit den handel en herzag het naar de Inzichten van Rome. Op zich zelf is het niet zoo iets heel ongewoons, dat ook verdienstelUke theologen, die ernstig weten- schappelUk werk verrichten, met zulk een te rechtwijzing kennis maken. Het moge voor het zelfgevoel onaangenaam zün, het is redelük en het kan zelfs dengene, wlen het overkomt, tot oprechte dankbaarheid stemmen. Bijzonder vernederend was echter in dit ge val de omstandigheid, dat op 8 December 1869 ook twee werken werden veroordeeld van afval lige priesters, nJ. Döllinger en pére Hyacinthe. Tezamen met hun namen werd die van Mgr. de Ségur genoemd, en dit wekte bü wie hem niet kenden groote achterdocht, die hem niet verborgen bleef. Juist het fijne gevoel, dat blin den hebben voor de stemming om hen heen, werd hier heel pünlük geraakt bü menige ont- meeting. Maar Mgr. de Ségur klaagde niet. Dacht hü wederom aan 8 December 1863? In 1871 ontmoette hü een zouaaf, die naar het seminarie wilde, maar die geweigerd was. Deze soldaat hield hem staande op straat en vroeg wat hü beginnen moest. „Priester wordenI" zei Mgr. de Ségur! „Maar niet in Frankrük, daar deugt Je karak ter niet voor. Je bent te koppig en te voort varend. Dat is niet erg, maar hier zou je niets dan moellükheden maken. Ga naar de wil den!” Zinspeelde Mgr. de Ségur op zün eigen erva ringen? Of doorzag hü onmiddellük den man, dien hü voor zich had? De zouaaf werd op zün aanbeveling aangenomen in het missle-semi- narie te Séez. Het was de latere missiebisschop Mgr. Augouard, wiens leven door Georges Goyau beschreven is. Ook Monseigneur de Ségur was voortvarend, cn zün tüdgenooten namen het kwalük, maar nu achteraf blükt, dat zün initiatieven de Juis te waren, krügt men een anderen kük op zün karakter, dat niet alle conflicten vermeed, doch dat in het conflict de nederigheid bewaarde. Heeft hü de deugd beoefend op heroïsche wüze? Slechts de Kerk aldus kanunnik Even kan het afdoende antwoord geven, als het proces van de zaligverklaring zal worden inge zet. Maar hü was in ieder geval een tailtenge- woon mensch, deze caricatuurteekenaar, die de blindheid aannam als een genade en de onver diende straf als een hulpmiddel ter heiliging van zün ziel, die bevriend was met Paus Plus IX, en die toch, hoewel bovendien geschoold in de diplomatiek, niet ontsnapte aan index en interdict. Er is veel kwaad van hem verteld, méér dan van eenig priester van wien ook zoo veel goed te zeggen viel, maar hü bleef zün eigen gang gaan zonder hoogmoed en dit is een kunst, die alleen de heillgsten en de edel- sten onder de menschen verstaan. Hü leefde in een moeilüken tüd, zelfs voor heiligen, want ook heiligen zün aan de geschiedenis die meest fantastische aller werkelükheden ge bonden. Het rationalisme züner dagen was wei nig geëigend om hem ten volle te begrüpen, want het rationalisme begrüpt alles, maar niets ten volle. En het individualisme, dat hem niet heelemaal vreemd was, kon zich moeiUJk verzoenen met de waarneming, dat hü, gehoor zaam en nederig, alleen de goede kanten van een sterk individueele ontwikkeling toonde. Maar toen hü stierf, op 9 Juni 1881, werden ook zün tegenstanders zich bewust van het vele goede, dat hü tot stand had gebracht en de kardinaal-staatssecretaris condoleerde na mens Paus Leo XIII de kerk van Frankrük over het verlies van dezen blinden priester „on- getwüfeld een zwaar verlies voor de katholieke maatschappü en voor de Katholieke Kerk”. A. v. D. Geheel onverwacht zün Vrijdagmiddag tegen half zes H.M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard te Kampen aan gekomen, alwaar H.M. de „Piet Hein” kwam bezichtigen. Naar ons van bevoegde züde wordt medege deeld. heeft de minister van Economische Za ken naar aanleiding van verzoeken van kleine landbouwers, die wikken als groenbemesting aanwenden, het prüsverschll bü Invoer van wikken verlaagd en gebracht van f 3.op 1.— per 100 K G. enige kerken in, Pai’Js waren omstreeks het midden van de vorige eeuw zóó arm, dat er geen geld was om de Godslamp te laten branden. Moest er in zulke omstandig heden raad geschaft worden, dan beriep men zich op het initiatief van den blinden prelaat. Monseigneur de Ségur, die met voortvarenden üver een vereenlging stichtte in dit geval het „Oeuvre des Lampes du Sacrement” en zelf zün „zilveren kruis” opnam, zooals hü de verplichting noemde om door gebedel het noo- dige geld bü elkaar te krügen. Zulk een veree- niging organiseerde hü goed. Het was onvol doende, dat de leden contribueerden en bü tüd en wüle de olie ronddeelden, die tekort schoot in de arme kerken, ze namen bovendien den plicht op zich, een uur van aanbidding door te brengen bü het Allerheiligste. Nu gebeurde het, dat eenige jeugdige leden van deze nieuwe vereenlging, gedreven door on bekend gebleven beweegredenen, zich schuldig maakten aan een verschtlkkelüke heiligschen nis. Volgens onderlinge afspraak misbruikten zü het aanbiddingsuur voor een baldadigheid, waarvan het Godsonteerend karakter hun be kend was. De omstandigheden, waaronder dit geschiedde, zoo verzekert de levensbeschrüver van Mgr. de Ségur, waren gruwelük. Gelukkig kwam een der Jonge heiligschenners tot inkeer en beleed zün misdaad aan den voor zitter der vereenlging, den blinden prelaat, die geen oogenblik liet merken, welke verbüstering hem aangreep, doch eenvoudig de biecht hoor-, de (hü verwonderde zich nooit over iets) en den schuldige geen andere penitentie oplegde dan het bidden van één enkel Weesgegroetje. Hierover was de jonge man verbaasd en hü vroeg, of dit nu wel genoeg was. „Neen,” zei Mgr. de Ségur, .genoeg is het niet, maar de rest van de boetedoening neem ik op me. Ga heen er> zondig niet meer.” De misdaad was gepleegd op het feest der Onbevlekte Ontvangenis van Maria, nl op 8 December 1863. Mgr. de Ségur bracht alle medeplichtigen tot tnkeer, en behandelde hen met een uiterste mildheid, maar zelf stond hü lederen nacht op om in zün huiskapel een uur van aanbidding door te brengen. Hierbü bleef het niet. In zün volgende Jaren zou de achtste December een eigenaardige ongeluksdag worden, en de aard ken brengt mee, dat zün levens- ug verband suggereert tusschen «waarde boetedoening en het geen er gebeurde. De toedracht dezer zaken is tamelük pünlük. Vooral de eerste gebeurtenis, die plaats greep op den verjaardag van de mis daad, dus op 8 December 1864. moet voor den vromen priester ontzettend zün geweest. Paus Pius IX had aan zün vriend de waar digheid van een bisschop geschonken, zonder de functie, want deze kan een blinde niet waar nemen. Dit bracht mee, dat Mgr. de Ségur, op bezoek te Rome, bü den Paus ontvangen werd voor een onderhoud, waarvan wü het juiste verloop niet kennen. Men moet aannemen, dat de prelaat antwoordde op vragen, hem door den Heiligen Vader gesteld over uiterst deli cate zaken betreffende het kerkelüke leven in Frankrük. Deze zaken bleven geheim. Immers, zooals Pius IX het zelf formuleerde: „Indien iets is medegedeeld aan den Paus, behoort dit geheim verder alléén aan aen Paus toe." Doch de mededeelingen van Mgr. de Ségur misten hun uitwerking niet, zoodat de aarts bisschop van Parüs, Mgr. Darboy, zich de vraag stelde, w i e de hier betroffen gegevens ten Va- ticane kon hebben verschaft. Dit kon niemand anders zün geweest dan Mgr. de Ségur en toen deze een bezoek bracht bij den aartsbisschop, werd hü uiterst koel. Ja, oüna onheusch ont vangen. Naar de reden hiervan informeerende bü den secretaris van het aartsbisdom, vernam hü, dat hü beschuldigd werd van het overbren gen van lasterlüke aantügingen en dat deze beschuldiging onweerspreekbaar was, immers ze kwam uit Rome zelf! De aartsbisschop eisch- te hiervoor een volledige genoegdoening. Monseigneur de Ségur schünt niet begrepen te hebben, wat de aartsbisschop precies van hem verlangde en stelde een vriendelükén excuse-brief op, die echter de beschuldigingen niet terugnam. Hü voegde hierbü de i>auselüke breve, waarin hem de bisschoppelijke waardig heid werd verleend en het decreet van Napo leon III, waaruit bleek, dat de keizer deze waardigheid erkende. Aan dit decreet was be kendheid gegeven in den Moniteur, het offi- cieele staatsblad van het keizerrük. Mgr. Darboy nam hiermee geen genoegen en op 8 December 1864 sprak hü over Mgr. de Ségur het interdict uit. Dit werd hem aange zegd door den secretaris van het aartsbisdom, terwül hü biechthoorde in de sacristie der ka pel van het St. Stanislaus-college. Onmiddel lük onderwierp zich de prelaat en begaf zich naar zün huiskapel, waar hü zün bedienden bü- een riep en het Magnificat aanhief, want, zoo zelde hü hun, hü wilde Maria bedanken voor deze vernedering, waardoor hü de deugd kon beoefenen, en zich heiligen. De deken van het kapittel sprak over dit Interdict zün verbazing uit in tegenwoordigheid van den aartsbisschop, die herhaalde, dat hü genoegdoening wenachte. Hierop stelde Mgr. de Ségur een nieuwen brief op, waarmede Mgr. Darboy genoegen nam. Het interdict werd 12 December opgeheven, maar de prelaat had er geweldig onder geleden, hoewel hü zich met groote kalmte en in volmaakte gehoorzaamheid onderwierp. De Paus toonde zich weinig tevre den over de handelwüze van Mgr. Darboy, maar verklaarde, dat Mgr. de Ségur een heilige moest zün, omdat hü zich in dit geval verne derd had, hoewel het gelük aan zün züde was. Het interdict, dat aan een priester de uit oefening van al zün pries ter lüke functies en zelfs het ontvangen der heilige Sacramenten verbiedt, is een der zwaarste,kerkelüke straffen. Hierdoor getroffen te worden, als men onschul dig is, moet wel een der pünlükste beproevingen «Ün. Zonder een woord van protest aanvaardde Mgr. de Ségur deze onverdiende straf. Zag hü Gezien het geringe percentage, dat de onderhavige invoer van de totale vleesch- consumptie uitmaakt kan in dezen niet van die het zin zou stelde, vond z(f verschillende flesschen wün. af komstig uit genoemden wünhandel, benevens een boksbeugel. V., die aanvankelijk ontkende en beweerde de flesschen wün van een onbekenden vriend gekregen te hebben, viel ten slotte door de mand. Tevens kwam vast te staan, dat hü twee mededaders had gehad, terwül voorts bleek, dat hü zich ook schuldig had gemaakt aan een Inbraak in een perceel aan het Smidswater. Op 31 Augustus werd aangehouden de 20-jarige L. J. D., die na een gestreng verhoor to"gaf, te zamen met V., den Inbraak de Anna Pau lownastraat te hebben gepleegd Woensdag 1 September arresteerde de politie nog den 23-Jarigen J. J. H Z. Nadat ook deze jongeman aanvankelük had ontkend, gaf hü na eenigen tüd toe. zich te zamen met V. schuldig te hebben gemaakt aan inbraken aan het Smidswater en in de Anna Paulowna straat. Tüdens het onderzoek in deze zaken het de politie op. dat V. en Z. beantwoordden aan de signalementen, door dr. De Ridder ge geven van de daders van den op hem gepleeg- den overval. Op dien bewusten avond hadden de daders zich ook bediend van een beugel. Het Jacht had reeds sinds Vrüdagmorgen half tien aan de IJsselkade gelegen. Den ge- heelen dag stonden drommen belangstellenden de komst van de Koninklüke familie af te wachten. Onder luid gejuich der menigte begaven de vorstelüke personen zich aan boord. Na een korte bezichtiging vertroh*het jacht voor een tocht. De auto's bleéen op de kade staan. Na een tocht van drie kwartier op den IJssel in de richting van het Keteldiep, kwam het Jacht terug. Aan de memorie van wü: Het toenemend verkeer in het büzonder het scheepvaartverkeer langs den Rün met Zwitserland doet de behoefte gevoelen om met dat land te komen tot een regeling van de be trekkingen der beide landen tot elkander op het gebied der wettelüke ongevallenverzekering, zooals zulks op dit gebied reeds is geschied tus schen ons land en Dultschland en België. Deze regeling is nedergelegd in het verdrag, waarvan de tekst als bülage is gevoegd bü het onderhavige wetsontwerp tot goedkeuring van dat verdrag. De inhoud van het met Zwitser land gesloten verdrag is vrüwel gelükluidend aan dien van het met België gesloten verdrag, goedgekeurd bü de wet van 18 Februari 1922. Het verdrag berust op het territorialiteitsbe ginsel, op welk beginsel uitzondering is ge maakt: le. voor personen, die ten behoeve van in het land hunner woonplaats gevestigde dememing in het andere land werkzaam zün, en 2e. voor het zich bewegend deel van een in een der beide landen gevestigde transport onderneming. ll'.k in haar geheel zal plaats vinden d.w.z. alle leeningen tegelük. Het betreft dan bedrag van ca. 950 mlUioen. Terwül de uitgaven voor andere reclame- middelen vorig jaar werden besnoeid, ge bruikte de Wrigley Co. dat Jaar in Amerika ruim 100.000 regels méér in couranten. Evenzoo de Eastman Kodak Cy., en wel 500.000 regels méér. De Coca Cola Cy. gebruikte zelfs ruim 600.000 regels méér in couranten, terwijl zü van andere reclame-middelen minder gebruik maakte. Het was 1 Juli IJ. 25 jaar geleden, dat de vereeniging ,,De ReddingmedaiUe” werd op gericht, waarna zü 2a September d a.v. konink- lük goedgekeurd werd. Dit feit zal op 25 September as. in de groo te zaal van „De Seinpost", te Den Haag fees- telük worden herdacht. Voor dezen feestavond is een eere-comlté ge vormd, waarin zitting hebben: Jlft. mr. dr. H. A. van Kamebeek, Commissaris van de Konin gin in Zuld-Holland, mr. 8. J. R. de Monchy, burgemeester van 's-Gravenhage, mr. J. B. Kan. minister van Staat, mr. dr. K. J. Frede- V. en D. werden Vrüdag ter beschikking van den officier van Justitie gesteld. Met Z. zal dat morgen gebeuren. naar het Zuiden waardoor de kansen op stil Septemberweer veel kleiner zün geworden al zün zü nog niet geheel van de baan, wanneer eenmaal een rustige weerstoestand overgaat in een onrustige of onstuimige, is daar weer niet zoo gauw een einde aan en moeten wü voorloopig rekenen op het voort duren van den nieuw geschapen weerstoestand. die tamelük veel wind en sterke afwisseling in bewolking ten gevolge heeft. Overigens is het altüd moeilük. lang van te voren te zeggen, hoe het verder verloop zal zün.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 17