ONS BLAD China door de Japansche vloot geheel geblokkeerd I r Het nieuws van heden Na den dood van Kard. Bisleti TOESTAND VAN H. VADER WORDT STEEDS BETER DE BAROMETER I Palestina thijft onrustig Middellandsche Zee-Conferentie Pelgrimtrein ontspoord Is Belchite niet gevallen? JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR BREUKBANDEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER No. 287 JAARGANG DERTIGSTE c van Het eerste slachtoffer gezonken Aragon De luchtraids Drie kinderen verbrand in Californië Van het krygstooneel 4 Onrust in Argentinië Complot tegen president Juato dé China beveiligt het binnenland Het verblyf in Castel Gandolfo heeft den Paus goed gedaan DIT NUMMER BESTAAT UIT 10 BLADZIJDEN De motorboot, waarin Malcolm Campbell e op het Lago Maggiore het wereldrecord verbeterde en bracht pp 202.57 Kilometer per uur De H. Vader wordt self prefect de Congregatie der Seminaries De regeeringssuccessen in Geheim verdrag tusschen China en Rusland? Verschillende aanslagen eischten menschenlevens Zes volwassenen levensgevaarlijk gewond ADVERTENTIEPRIJZEN i - Per lossen regel 20 c, ingez. tned. 40 c p. regel; idem op peg. één 55c. p. regel verlaagde prijzen MAANDAG 6 SEPTEMBER 1937 Pausjan is na verbitterde gevech ten door de Japanners genomen VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS p. regel; id«m op p. Bij contract sterk i Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek Telefoonnummer 4330 Japan ziet den ernst van den toestand 14 dooden en 30 gewonden Uitnoodigingen ook aan Rusland en Duitschland NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD L X 1 I’ De Japanners hebben Papajan genomen. L l Hee de ramp van de .Van Hestai” gebeurde. I de wjj- Benoemingen in het bisdom Haarlem. zal ae o Contröle nog ge- 4 r i*. N I- De Middellandsche Zee-conferentie wordt vol gende week gebonden. Ook de landen aan do Zwarte Zee en Duitachland rijn aitgenoodigd. Japan te er toe overgegaan de heele Chineesche kust ie blokkeeren en de eerste slachtoffers st)a In Argentinië zijn onlusten uitgebroken en een complot tegen President en Regeering ontdekt Stand op Maandag U aw vjm: 7M4 Vorige stand; 7M4 t. u s 4 Onze Romeinache correspondent seint ons d.d. 4 September: De Staatspresident van Estland, Paets, heeft een bezoek gebracht aan Helsinki, waar hij den Finse hen Staatspresident Kallio (rechts) ontmoette De jongste Engelsche hoornblazer neemt een oogenblikje rust De beweging ten gunste van een versterking van het Dultsch-Japansche verdrag wordt zeer veel sterker In Japan, in verband met den ern- stlgen toestand In het Verre Oosten. Zondagmorgen om tien uur is te Tokio het Hoogerhuis bijeengekomen Eerste minister Ko- noje sprak hier een redevoering uit, waarin hij de Japansche politiek jegens China uiteenzette. Vervolgens spraken de minister van Buiten landsche Zaken, Hirota, de minister van Oorlog. Soegijama en de minister van Marine, Jonai. Na deze redevoeringen nam het Hoogerhuis met al gemeene stemmen een motie aan, waarin dank gezegd wordt aan de Japansche expeditietroe- pen in China. Californische een Nader wordt nog bericht, dat de gewonde Ibra him Bey Khalil aan zyn kwetsuren is bezweken. Blytt het goede weer aanhouden, dan zal de H. Vader waarschijnlijk tot in October te Gastel Oandolfo blijven. Een definitieve beslissing is evenwel nog niet genomen en zal grootendeels afhangen van 's Pausen geneesheer, Dr. Müani. Verschillende van 's Pausen raadgevers wen- schen dat de Paus zoolang mogelijk ook In de herfstmaanden te Castel Gandolfo zal blijven. ROME, 4 Sept. (Reuter). De datum voor den terugkeer van den Paus uit zijn zomer verblijf te Castel Gandolfo in het Albanee- ache heuvelland staat nog niet vast. Het verblijf in de hooger gelegen streek van Castel Gandolfo heeft den Paus goed gedaan. Z. H. verliet bet Vatlkaan begin Mei en reeds na het verbU.f van een maand te Castel Gandolfo begon zijn gezondheids toestand te verbeteren. Sparta en Fe(jenoord in de finale van bet Zil veren Bal-tournooi te Rotterdam. Belchite schijnt door de Spaansche rvgeertaga- troepen nog niet bezet te zjjn. fort ten De Japansche luchtmacht is zeer bedrijvig ge weest. De belofte, volgens welke niet boven de buitenlandsche nederzettingen zou worden ge vlogen is niet nagekomen. Een Japansch vliegtuig is brandend neergestort. De vliegtuigen hebben ook bommen laten vallen boven het station Jess- field, waar een menigte Chineesche vluchtelingen wachtte. Door de dertig bommen werden meer dan honderd menschen gedood. Deze overeenkomst sou volgens deze berich ten behelzen: 1. China erkent formeel de Gesowjetiseerde gebieden in China. 2. De aowjet-Unte steunt de troepen der Cen trale Regeering. 2. China en de Sowjet-Unle vormen een ge zamenlijk front tegen Japan. 4. China sluit geen vrede met Japan zonder goedkeuring van de Sovjet-Unie. De bom kwam midden in den bus terecht en maakte een gapende opening in den metalen wand. Het Interieur werd met bloed bespat. De aanslag geschiedde in de straat der propheten, in welker nabijheid zich verscheidene ziekenhui zen bevinden. Vrijdagavond is de rabbijn Eleazar Gershon ernstig gewond door een schot In den rug. De rabbün keerde terug van den klaagmuur, waar hjj gebeden had verricht Men gelooft, dat de aanvallers Arabieren zyn geweest. JERUZALEM, 4 Sept. (Reuter) Acht en twintig Joden, o.w. 'n aantal revislonnlsten, zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen, varieerende van zes maanden tot één jaar, op grond van de wet tot voorkoming van misdeden. Zij zijn allen naar Akko overgebracht. Deze vonnissen hebben bij de Joodsche bevol king eenlge beroering gewekt, aangezien Zon dagavond het Joodsche nieuwe jaar zal begin nen. PARIJS, 5 Sept. (Havas.) Officieel wordt medegedeeld, dat de ultnoodigingen voor de Middellandsche Zee-Conferentie, die bijeen zal komen In een stad nabQ Genève in den loop van de volgende week; pp een nog niet vastgestelden datum, hedenavond uit Parijs en Londen verzonden zijn. Voor deze con ferentie zijn ui tgenoodlgdRome, Moskou. Berlijn, Belgrado, Boekarest, Tirana, Sofia, Athene, Ankara en Cairo. Het prinselijk paar maakte van Kampen utt een tocht op hot Ijsselmeer aan boord van do «Piet Hein". Eerste dag van het R.K-A.V.-tournooi hoofdstad. BU Neuss Is een trein vol pelgrims veer Keve laer ontspoord. Veertien personen werden ge dood en ongeveer dertig gewond. Mlddel- tusschen Wichelroede loopster experimenteert op het oude slot van Maarten van Rossom te Vaassen (G.j. M 3 Blauw Wit legt wederom beslag op den AROL- beker. De eerste Japansche minister Konoje heeft volgens Havas een waarschuwing uitgegeven te gen iedere voorbarige geestdrift over de reeds in China behaalde successen. Hy legt den na druk op de noodzakelijkheid onvermoeid waak zaam te blijven en herinnert aan het gepubli ceerde communiqué van den Minister van Oor log, waarin de bijzondere ernst van den toe stand voor Japen in het licht wordt gesteld. De treinverbinding tusschen Peiping en Kal- gan is hersteld. Er rijden op deze lijn tot dus verre echter alleen troepentransporttreinen Men verwacht, dat aan het eind van deze week het spoorwegverkeer In vollen omvang hervat kunnen worden. In (tan krijgsv^ii Nader wordt gemeld, dat de trein om kwart over acht in het station Holzheim bij Neuss ont spoord is. De locomotief en vier wagens vielen om. Drie wagens werden vernield. Het onderzoek omtrent de oorzaak van de ontsporing is nog niet gesloten. Later is gebleken, dat achttien personen zware verwondingen bij het spoorwegongeluk hebben bekomen. Van de zwaargewonden zijn inmid dels twee personen overleden. Het totale aantal dooden is nu 14. De verongelukte trein was vol pelgrims voor Kevelaer en was door den pastoor van Rommers kirchen voor een reis naar deze plaats besteld. Hierbij zyn niet inbegrepen Tsingtau en de pachtgebleden van derde mogendheden. Aange zien deze maatregel alleen bestemd is tot het verkrijgen van een spoedige herziening van haar houding door de Chineesche regeering, zal de Japansche regeering den verschuldigden eerbied betoenen aan den vreedzamen handel van derde mogendheden, ten opzichte waarvan zij niet het voornemen heeft tusschenbeide te komen." In verband met de uitbreiding der blokkade der Chineesche kust wordt nog door Domei ge meld, dat het Ministerie van Marine besloten heeft het tweede Japansche eskader naar de Chineesche wateren ten Klierden van Sjanghai en het derde eskader naar de Chineesche wa teren ten Zuiden van Sjanghai te zenden. Van het Aragoneeache front wordt gemeld, dat het door de Regeeringstroepen veroverde terrein een oppervlakte van 7B0 vierkante Kilo meter beslaat. BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR TuWoon Administratie 4330, Redact* 4220 ABONNEMENTSPRIJS: Per kwartaal voor Alkmaar t 12.— Voor buiten AHunaar i I 2.50 Dagblad uitgegwen door da N-V. Drukkerij Da Spaamestad Haarlem Met geïllustreerd Zondagsblad 10.60 booger Terwijl de Japanners melding maken van de verovering van Pausjan, verklaart men in buitenlandsche kringen, dat de gevechten van de beide laatste dagen in het voordeel der Chlneezen verloopen zijn. BUENOS AIRES, 5 Sept. (Havas). De politie elte mede, dat een samenzwering tegen het ven van president Justo en de ministers, be- ■vens tegen verscheidene andere persooniyk- •den, ontdekt is. Bovendien zouden aanvallen daan worden op de kazernes van marine en ger. evenals op het Departement van Politie, er individuen zijn gearresteerd. Bommen, ringstoffen en handgranaten zijn in beslag DÜSSELDORF. 5 Sept. (D. N. B.) Heden morgen om acht uur is een pelgrimstrein, die van Rommerskirchen naar Kevelaer reed, bij Neuss ontspoord. Een wagen werd verbrijzeld, drie andere werden beschadigd. Voor zoover tot dusverre. Zondagmiddag, bekend is geworden, zijn bij dit ongeluk twaalf personen om het leven gekomen en ongeveer dertig gewond. Naar aan het Japansche telegraafagent- schap Domei gemeld wordt, zouden te Nan king onderhandelingen gaande zijn tus schen Generaal Feng Joe Sian, den vice- voorzitter van den Militairen Raad, en den Russischen militairen attaché Levin over het sluiten van een geheime overeenkomst tusschen China en de Sowjet-Unie. Toestand van den H. Vader is steeds vooruit gaande. om 1 uur bijeen De premier, de ministers van Buitenlandsche Zaken, Oorlog en Marine, spra ken hier dezelfde redevoeringen uit als in het Hoogerhuis. De minister van Financiën gaf ver volgens een uiteenzetting van de financieele po litiek en lichtte de supplementaire begroeting ten behoeve van het Chineesche Incident toe. Ook de leden van het Huls van Afgevaardigden namen een motie aan, met algemeene stemmen, waarin dank gebracht wordt aan de Japansche expeditietroepen in China. De minister van Financiën heeft in zijn toe lichting van de door bem Ingediende aanvul lende begroeting uiteengezet, dat de buitenge wone militaire en vlootultgaven in verband met de Chineesche aangelegenheid tot een totaal bedrag gestegen zyn van 2 022 000.000 Yen, ter wijl de aanvullende begroetingen op algemeene rekening voor de verschillende departementen in totaal 42 millloen bedragen. Uit Tokio wordt door Havas gemeld, dat een Chlneesch schip, dat zich in de ver boden zone bevond, van een Japansch oor logsschip bevel heeft gekregen by te draaien. De Chlneezen antwoordden hierop met het vuur te openen. Zij doodden een Japanschen luitenant en een matroos. Het Japansche oorlogsschip heeft daarop het Chineesche schip gebombardeerd en in den grond ge boord. De Fransche en Engelsche regeeringen hebben overwogen, dat het van belang was behalve de mogendheden, die aan de Middellandsche Zee liggen, ook de landen uit te noodigen. die aan de Zwarte Zee liggen, en voor wie de Middelland sche Zee een onmisbaren doorgang vormt. Duitachland is ultgenoodlgd o. m. omdat net deel uitmaakt van de Internationale aan de Spaansche kusten. De Paus is thans weer in staat normaal zijn gewone dagwerk te doen en ontvangt in open bare audiënties twee 4 drie duizend personen per week. Er bestaat niettemin in Vatikaansche krin gen een zekere angstige bezorgdheid of de komende herfst en winter niet nadeellg zullen rijn voor ’s Pausen gezondheid, tndien Z. H. naar Rome zou terugkeeren. Volgens berichten uit Parijs zal de landsche Zee-conferentie te Nyon, Lausanne en Genève worden gehouden. In ver band met de dringende kwestie der duikboot- aanvallen zou de conferentie op 10 September worden geopend. Op het oogenbllk wisselen de Fransch en Britsche regeeringen van gedachten over de grondproblemen. De Chineesche regeering is volgens bericht uit Sjanghai bereid haar troepen uit Poetoeng terug te trekken, zooals het Consulair Corps verzocht heeft, op voorwaarde, dat de Japansche oorlogs schepen van den benedenloop van de rivier ver dwijnen. De Fransche en Britsche regeeringen moeten de vervulling van deze voorwaarde dan waarborgen. TOKIO, 5 Sept (Domei). Het Departe ment van Buitenlandsche Zaken en de Ad miraliteit, hebben vanmorgen een bjjna ge lijkluidende verklaring uitgegeven, betref fende de uitbreiding van het „verkeersver bod voor de Chineesche wateren". De verklaring van het Departement van Buitenlandsche Zaken luidt: „Teneinde spoedig de huidige affaire te regelen en de stabiliteit van den toestand te herstellen, heeft de Japansche regeering reeds eerder een deel van de kust van Midden- en Zuid- China gesloten voor Chineesche vaartuigen. Thans heeft »lj besloten dit gebied uit te breiden en voor Chineesche schepen vanaf S September des middags om 12 uur de rest van de Chineesche kust te sluiten, te weten van 40 graden NA en 119 graden 54 minu ten Oosterlengde tot 21 graden 33 minuten Noorderbreedte en 108 graden 3 minuten Oosterlengte, TOKIO, 5 Sept. (Havas). Uit Japansche bron te Sjanghai wordt gemeld, dat Japan sche vliegtuigen een sterke Chineesche af- deeling, die xich van Tsjanjoe naar Sjapei begaf, gebombardeerd heeft. De verliezen der Chineegen loopen volgens dit bericht In de duizenden. Verder wordt gemeld, dat de Japansche troepen na een langdurige artillerievoorbe- reiding en verbitterde gevechten Pausjan hebben genomen. Twee Japansche afdeeün- gen, die kortgeleden bjj Sjanghai ontscheept »ljn, hebben rich bjj de hoofdmacht ge voegd. Vanochtend is een aanslag gepleegd op het leven van Ibrahim Bey Khalil, een welgesteld Arabier, die lid is van de Party tot Nationale Verdediging en Intiem vriend van Haj Kahl II Taha, die verleden jaar is vermoord. Ibrahim Bey is ernstig gewond. tuigen boven Lioehotsjen nabij Sjanghai. Zater dagmiddag om 12 uur, waarby vier der Chinee sche machines neergeschoten werden. Zaterdag middag om 2 uur hebben de Japansche lucht strijdkrachten een Chineeschen troepentrein ge bombardeerd by Nasiang. Het officieele communiqué van het Recht- sche hoofdkwartier te Salamanca meldt, dat in den sector van Belchite de aanvallen der Re geeringstroepen met zware verliezen zyn afge slagen. Verder wordt uit Sjanghai medegedeeld, dat talrijke Chineesche visschersvaartuigen en sche pen der Chineesche douane het slachtoffer zyu geworden van Japansche aanvallen. Besprekingen over de gerechtigdheid van spelers op de R.K.F.-vergadering van He haven geblokkeerd is De Chlneezen tref fen voorbereidingen om op dezelfde wijze Amoy te versperren. Welingelichte kringen in Hongkong verklaren, dat de Engelsche en Amerikaansche onderdanen te Amoy gereed zyn om de plaats onmlddeliyk te ontruimen. Het Britsche oorlogsschip Diamond heeft last gekregen zich naar Amoy te begeven voor de bescherming der Britsche belangen, die bedreigd worden door de nieuwe aanvallen der Japanneezen op de forten van Amoy. Men verklaart te Moskou, niets te weten van een bericht, dat in het buitenland verspreid is. en dat meldt dat de Russische Regeering be sloten heeft de Zwarte Zeevloot naar de Mid dellandsche Zee te zenden. Uit Ankara wordt uit gezaghebbende bron gemeld, dat Dinsdag a.a de Ministerraad van Turkye zou byeenkomen in tegenwoordigheid van den chef van den Generalen Staf. Fevzl. Commentaar van bevoegde zijde op riging in de heffing op boter, enz. In een aan den Kardinaal Staatssecretaris gericht schrijven, dri. 3 September, dat van avond door de Osservators Romano gepubli ceerd wordt, deelt Z. H de Paus mede, dat HU het besluit genomen beeft de door het over leden van Z. Em. Kardinaal Bisleti vry ge komen plaats van prefect der Congregatie, der Seminaries en Univerriteiten self over te nemen. De Japanners melden, dat er een geheim mili tair verdrag is gesloten tusschen Chma en Sovjet-Rusland. doodden en 150 wondden. Vliegtuigen der Japansche marine hebben een luchtgevecht geleverd met zes Chineesche vlieg- SAN PÏ.DRO, 4 Sept. (DNB) Naar uit San Pedro gemeld wordt is aan de kust niet ver van Long Beach, een ernstig ongeluk gebeurd. Tengevolge van de ontplof fing van een benznve-motor brak aan boord van een jacht een brand uit, die met razende snelheid om zich heen greep. Drie kinderen, die rich aan boord bevonden, kwamen in de vlammen om. Zes volwassenen wist men te redden. Zy waren echter met levensgevaariyks De Japansche vlootautoritelten deelen nog mede, dat zy zich het recht voorbehouden alle koopvaardyschepen, die in Chineesche wateren varen, te praaien, teneinde hun Identiteit vast te stellen. Voorts verzoeken zy aan buiten landsche acheepvaartmaatschappüen hen in kennis te stellen van de bewegingen barer schepen in de Chineesche wateren. Havas verneemt nog. dat de woordvoerder van de Japansche vloot in Sjanghai hier aan toegevoegd heeft, dat het verkleslyk zou zijn, dat de buitenlandsche schepen geen Chineesche namen droegen. In verband hiermede wordt gemeld, dat de Sovjet-Unie Noorsche, Fransche, Grieksche en andere buitenlandsche schepen gecharterd heeft voor het transport van oorlogstuig van Odessa naar Hongkong, vanwaar het vta Kanton naar China zal worden gezonden. Op 17 Augustus had de Sovjet-Unie den geregelden stoomboot- dienst tusschen Sjanghai en Wladiwostock ge schorst' thans echter stelt zy zich voor den dienst binnenkort te heropenen en een groot aantal Communisten, onder wie Chlneezen, Ko- reanen en Mongolen, benevens 120 militaire ad viseurs, naar Kanton te zenden. Te Tientsin gelooft men, dat vaartverkeer met Tsingtau door vaartuigen ook practisch onmogelyk Het Ministerie van Defensie te Valencia deelt mede bericht te hebben ontvangen, dat de vyand de stad Llanes en de omliggende hoogten heeft bezet De verkiezingen hebben in de hoofdstad en de meeste provinciën een kalm verloop ge ld. Uit Orrego in Buenos Aires -wordt evenwel meld, dat driehonderd gewapende Radicalen e van gepantserde auto's waren voorzien, het meentehuis en het commissariaat van politie legerd hebben. By een vuurgevecht werden sn menschen gedood en velen gewond. De politie van San Martin heeft in het iuw van het Radicale Comité bommen in be- ig genomen en 70 personen gearresteerd. Te llaballester is de commissaris van politie nstlg gewond. Van Bahia Blanca is een de tachement soldaten naar Tres Arroyes gezon den, waar iemand om het leven is gekomen. brengen. Uit Sjanghai wordt nog gemeld, dat voor de monding van de Yangtze ongeveer 40 Japansche troepen transportschepen zyn waargenomen. De Chlneezen verwachten, dat getracht zal worden sterke afdeelingen Japansche troepen te ont schepen. Japansche torpedojagers hebben Zondag we derom troepen en zware artillerie aan land gezet tn de Oosteiyke wyk van de internationale ne derzetting. Teneinde eventueele Japansche troepenont schepingen te Foetsjau te voorkomen, hebben de Chlneezen vier jonken tot zinken gebracht aan de monding yan de rivier Min. zoodat de ingang loop van de vorige week hebben Ichtingen in den sector van de Pei- plng-Hankau-spooriyn byna volledig stilgelegen. De lersche geestelyke Feely en de drie ande re personen, die gevangen genomen waren door bandieten by den overval op het Katholieke Se minarie naby Peiping, zijn op vrye voeten ge steld. Naggiar, de Fransche ambassadeur, is Zon dag te Sjanghai aangekomen, waar hy een be zoek ging brengen aan Sir Hughe Knatchbull Hugessen. den Engelschen gezant, wiens toe stand blyft vooruitgaan. Op 4 September waren 37000 van de 81.000 Ja panners, die in China woonden, uit China naar Japan teruggekeerd. Ir. Mn—rrt staat 38 September terecht In var- band met den ..aanslag" «p het Btabwe Zand in Amsterdam-Noord. Een Japansch telegram uit Sjanghai maakt verder melding van belangrijke Chineesche troepenconcentraties in de nabijheid van Tsjoekiang en den weg van Tsjoekoeng Oosten van Sjanghai, benevens aan de spoor- lyn Taitsano-Kwatsjan, waar 200.000 man zul len trachten het Japansche offensief naar het binnenland, dat verwacht wordt, wanneer Sjanghai zou worden omsingeld, tot staan te TUdens een luchtraid op Sjanghai hebben de Japansche vliegtuigen een vluchtelingenkamp gebombardeerd, waarby zy vijftig vluchtelingen Uit Sjanghai wordt gemeld, dat het Chineesche luchtafweergeschut drie Japansche vliegtuigen by Llngsiang aan de spooriyn PeipingHankau heeft neergehaald. Langs de spooriyn Tientsin- Poekau hebben de Chineezenx een Japanschen aanval op Tsingtai teruggeslagen. Voorts wordt nog gemeld, dat een verbeten stryd woedt bii Jangjwantoeng dat volgens Japansche kringen door de Japanners is veroverd. Uit Seisjln wordt uit Japansche bron ge meld, dat Russische schepen ter hoogte van Pos- siet een Koreaansch patrouilleschlp van 150 ton heöben aangehouden en opgebracht. Zes Chineesche journalisten, onder wie Frank Ma van de China Press, twee redacteuren van de Takoengpau, twee van de Sjanghai Evening Post en een van de China Weekly Review, zyn door een Chlneesch vuurpeleton terechtgesteld by Sjanghai, op 4 September. Zy waren beschuldigd van verraad. 1 J JERUZALEM, 4 Sept (Renter) Heden morgen is een bom geworpen naar een met Arabische vrouw gedood, een andere vrouw gewond en kreeg een Engelsch politieman, die den autobus vergezelde, lichte verwon dingen. Deze politieman vuurde nog op den Arabieren bezetten autobus. Hierbij werd 'n aanvaller, maar deze wist te ontkomen. Men meende in hem een Jood te herkennen. Zondagavond is het Engelsche stoomschip .Btanmore" onverwacht te La RochellePal- lice aangekomen met 5000 Spaansche vluchte lingen. die in een haven aan de Asturische kust aan boord waren genomen. SeV ilLA 5 Sept. (Havas) Generaal Quelpo de Llano heeft in zijn radio-toe- spraak verklaard, dat Belchite nog altyd in handen der Rechtschen is. Aan het rant in Asturië hebben de van Rantan- der oprukkende Rechtsche troepen de ha ven Llanes bezet en meer dan 500 gevan genen gemaakt. het scheep- Chineesche zal zyn, terwyl ook Lienjoentsjang, het eindpunt van den Loenghaispoorweg. zeer zwaar getroffen wordt door de blokkade. Te Tientsin zyn twee Chineesche stoomschepen aangehouden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 1