L Dagblad-beker l II I! II 1 I! Om den Noord-Hollandsch Katholieke bakkers vergaderen B. •i H J ORGANISA TIE ONMISBAAR T •i De eerste wedstrijden vastgesteld WOENSDAG 8 SEPTEMBER L937 STADSNIEUWS Wat m godsdienstig? OFHCIEELE MEDEDEEUNGEN BIJLAGEN TOT DEN RAAD Hinderwet Herijk van maten en gewichten A potheeknachtd ienat Waar de wereld op wacht De feesten te Beemster Hinderwet Diapenaatie in de Onthoudingawet Nieuwe telefoonaansluitingen de de aan Modeshow bij firma Lienesch Een Lof Aankoop Weaterlaantje Voor een redelijk beataan ii DE H.L.O.-EXAMENS Inschrijvingen Handelsregister Dierenbescherming 1- heer N. Wat hebben ze daar nu aan? Vakonderwijs en vestigingseischen H Jongelingencongregatie der beide Dominicanerparochies Gemeentebegraafplaats Alkmaar Verkoop grond Zocheratraat UITSLAG VERLOTING BURGERWACHT FOKVEETENTOONSTELLING TE HOORN Door het zuurdeeg, waarover Chriatua aprak, ia de wereld terug te brengen I J G Verkoop grond aan de Jan -V. Scorelkade hoek Endet- leinatraat Verkoop grond aan de Rembrandtatraat o Gratis een nacht logi Belangrijk bericht voor deelnemers De bekende beeldhouwer D. Steenbergen legt in zijn atelier te Amsterdam de laatste hand aan het monument voor Jan Adriaansz. Leeghwater, dat, ter gelegen- heid van het 325-jarig bestaan van de Beemster als polder. Donderdagmiddag te Midden-Beemster wordt onthuld Verkoop grond aan Maclaine Pontatraat AGENDA Programma Radiodiatributie c Opheffing 22 het ge- 15 35; Pater H. RUBERG O.P., Directeur. Alkmaar. 8 September 1937. Nieuwe «aken: 9. d. Beig). l Wijzigingen 1 Als algemeene maatregel geldt het volgende: De wedstrijdduur ia 2 x 39 minuten, dit geldt voor de le *n 2e ronde. Alleen voor de demi-finale en finale is de wedstrijdduur 2 X 45 minuten deze wedstrijden worden gespeeld op neutraal terrein. In de le en 2e ronde sullen bij gelijk spel door iedere partij. 3 strafschoppen genomen worden, en wel door de 3 binnenspelen ieder 1 strafschop. Het doel moet ook dan verdedigd worden door den doelverdediger, die tijdens den wedstrijd in t doel heeft gestaan. Indien een der thuisspelende vereenigingen gelijk spoelt, dan heeft de be zoekende club gewonnen. Als commissieleden sullen aanwesig rijn: te N. Scharw Andriesma; te Warmenhuizen de heer W. Koot, en te Waarland de heer J. Groothuisen. Z. H. Exc. de Biaschop van Haarlem heeft goedgunstig dispensatie verleend in de Onthou- dlngswet op Vrydag 10 September as. aan al len, die op dien dag in de Beemster zullen ver toeven, zulks in verband met de feestelijkheden ter herdenking van het 335-jarig bestaan van de Beemster. het een Den Helder: Chr. Goes. Oostslootstraat slagerij «en grossier In vleesch. Dinsdag 28. even- 297 ten De Zondag- en nachtdienst wordt in de week van 5 tot en met 11 September waargenomen door de apotheek van mevr, de Wed. C. M. B. Wanna, Mlent 11. Con Zelo IMeervogels I (P. A. Buijs). USV I—AFC I. lllllllllllllllllllillli De begraafplaats is alléén toegankelijk door den hoofdingang en wel als volgt: Op werkdagen van des voormiddags 9 tot des namldags 5 uur: op Zon- en algemeen erkende feestdagen: van 1 Mei30 September van 912 uur des voormiddags en van 36 uur des namid dags; van 1 October30 April: van 1012 uur des voormiddags en van 24 uur des namiddags. De directeur B. HOEK. Terzake openbare dronkenschap is een man uit de Pietetstraat naar het bureau van politie overgebracht om aldaar zijn roes uit te slapen Proces-verbaal is tegen heni opgemaakt. B Wde heer R. P. ■opend en is blijven stll- Hedenavond kwart over acht bijeenkomst in de St. Domlnlcuskerk. Na de congregatie aan gifte van nieuwe leden voor deze afdeellng. die alle jongens en jongemannen van 17 jaar en ouder omvat. Weest tijdig aanwezig. Bjj besluit van 8 September 1937 is aan den heer G. P. Hemels, alhier, vergunning verleend tot het uitbreiden van een smederij, door bij plaatsing van vier electromotoren. resp. van 2, 1H. 14 en 1/8 P.K.. voor de aandrijving van diverse machines, in het perceel Lindegracht no 21, alhier. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester A. KOELMA, secretaris Alkmaar, 7 September 1937. De modeshows bij de firma B. W O. Lienesch in de Langestraat hebben bij de Alkmaarsche dames een groote vermaardheid verworven Het zal haar dan ook buitengewoon 'nteressee- ren te vernemen, dat 18 Sept as. des middags en des avonds in de zalen van deze flrmg een show wordt gehouden van de nieuwe herfst- en wintermodes. »y Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer geplaatste annonce. ESV 1—Hollandia I (B. B. t VIOS I—ZAP I (C. Laas). 4; Kennemerstraat- Ken- Bij de politie is aangifte gedaan door een automobilist van de vermissing van lijn rij- en nummerbewijs. welke met andere papieren uit rijn wagen, die op den Limmerhoek stond, zijn wegeenomen. De andere papieren zijn terugge vonden. Dl: yf"belang omdat de belangstelling van de pene fokkers voor ons vee, vooral op grond de productie-uitkomsten. —18^0; Normandië 18.20—19.00; Droitwlch 19.00 ^105; Parijs R. 21.0521.20; Luxemburg 21.30 -422.00; Droitwlch 22.00—24.00. "Lijn 5: Diversen. meer belangstelling gehad voor de missiën onder de heidenen, dan voor het rijk als een zuurdeeg van de christenen. Twee dingen zijn noodzakelijk, zet de Paus, hervorming der be staande Instellingen en vernieuwing van den christelijken geest. De pest van onze dagen is. dat alles wordt ontkerstend, dat alles van ge- deesemd. ongedeesemd wordt. Maandagavond heeft de loting plaats gehad voor bovengenoemd Touroooi. De volgende vereenigingen hadden hiervoor ingeschreven: ESV; Voorwaarts; HSV; VIOS; SVW; AFC; ZAP; Hollandia; Oranje-Wit: Meervogels; USV: Geel-Zwart; Con Zelo. De loting heeft het volgende resultaat gebracht: Voorwaarts ISVW 1 USV I—AFC I. ESV I—Hollandia I. A Con Zelo IMeervogels I. Oranje Wit l-t-Geel Zwart I. VIOS f—ZAP. HSV I vrijgeloot. Lijn 1: Hilversum I. Lijn 2: Hilversum II. Lijn 3: Keulen 8.0010.15; Luxemburg 10.15 10 35; Parijs Radio 10.35—13.20; Brussel VI. 12.20 —13.35; Keulen 13.35—15.20; Normandië 15.20— Lond. Reg. 15.35—16.20; Keulen 16.20—» 19.50; Parjjs R. 19.502020; Brussel Fr. 20 20 21.20; Parjjs R 21 30—2400 Lijn 4: Brussel VI. 8.00—9.20; Normandië 9.2C —10.35; Lond. Reg. 10.35—13.35; Droitwlch 13.35 Wij herinneren belanghebbenden er aan. dat vóór 1 October as. alle maten en gewichten, die gebruikt worden of voorhanden zijn op plaatsen van verkoop e.d.. moeten zf'n voorzien van de letter k. Voor degenen, die tot nu toe verzuimd heb ben hunne maten en gewichten in de laat ste twee jaren te laten herijken, bestaat dMr- Um.* alsnog gelegenheid oa. aan het Dkkantoor te Amsterdam, Brouwersgracht 276 A. Dit kan toor is voor het publiek gedurende het geheele jaar eiken Maandag en Vrijdag van 9.301530 uur .geopend. Bovendien zal genoemd kantoor ditmaal nog open worden gesteld op Dinsdag 31. Woensdag 33, Donderdag 33, Cl Woensdag 39 en Donderdag 30 September eens van 9.3015.30 uur. Blijkens de advertentie in dit blad zal de Bond van Rundveefokvereenigingen in Noord- holland zijn Jaarlijksche Centrale Provinciale fokveetentoonstelling houden op Dinsdag 14 September as. te Hoorn. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van den heer W. F. Langenberg, alhier, om vergunning tot het oprichten van een slagerij, met plaatsing daarin van een rookhok en een electro-motor van 1)4 P.K., voor de aandrijving van een ge- haktmachlne, in het perceel Koningsweg no. J5. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen wor den ingediend ten stadhuize, mondeling op Dins dag 21 September a.s„ voormiddags te elf uur, en schriftelijk voor of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemelden dag kunnen de ver zoeker en h|j. die bezwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de ter zake ingekomen stukken kennis nemen. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester A. KOELMA. secretaris Alkmaar, 7 September 1937. No. 3231. Joh. Timmerman. Langestraat No. 2529, C M van Leeuwen, - weg A 297. Heiloo; No. 2614, W. Janssen, nemerstraatweg 97; No. 2651, Degenaar de Ja ger, Kennemerstraatweg A 317; No. 2661, A van Dongen. Nic. Beetskade 43; No. 2681, Het Texelsch Schapen Stamboek, Landbouwhuls. kamer 8; No 2921, Telefoondlstrlct. Kennemer straatweg 238 Heiloo; No. 3351, L. den Adel Spoorstraat 66; No 3361. Dir. Strafgevangenis. Pr. Bernhardlaan: No.. 3365, J. Huiberts, Ver«- dronkenoord 98; No. 3401, Jac. van Laerschot. Munmkenweg, Oudorp. tegenwoordigheid van talrijke Burger- wachters heeft kapitein G. J. Haremaker, toege voegd a. d. I. d. B waarbij tevens aanwezig was de commandant der Goettech. het verzegelde horloge geo, geconstateerd, dat het horloge is L. staan op 4.32 16 uur. De houder van het lot 4 33 uur is dus de geluk kige winnaar, die zich kan vervoegen bij den penningmeester der B W den heer H. v. Galen. Drebbelstraat 3. Alkmaar, om het horloge in ontvangst te nemen. De heer H. Schumer, alhier, heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein gelegen aan de Maclaine Pontstraat, groot ongeveer 164 M2., voor den prjjs van 1476,in totaal ten einde daarop één woning te bouwen. Besproken werd hierna het vakonderwijs in verband met df vestigingswet. Door den direc teur van het centraal bureau, den heer Schrijvers die ook nog woorden van hulde en gelukwenscli sprak tot het bestuur van het gewest werd een korte inleiding gehouden. Hoewel er omwille van de o^conomlsche op leving wellicht offers zullen moeten worden ge bracht, kan een bakker toch redelijke elschen stellen ten aanzien van zijn bestaan. Ieder mensch, de bakker zoo goed als de arbeider, heeft recht op een redelijk bestaan en op een redelijke bescherming van zijn bedrijf. Wat onder een redelijk bestaan wordt begrepen, weet leder verstandig mensch, zoodat men dit niet op een kwartje of een gulden behoeft af te passen en voor te schrijven. Voorkomen moet daarbij worden, dat het brood door een te hooge opschroeving der prijzen, voor den consument niet te betalen is. Op het oogenbllk wordt hard gewerkt aan het verbindend verklaren van de ondernemen- overeenkomsten, waardoor reeds een flinke ver betering zal kunnen worden verkregen. Zoodra er voor de bakkers een ordening komt, zullen vestlglngselsehen worden gesteld, waaraan toe komstige patroons hebben te voldoen, willen ze een zaak kunnen vestigen of overnemen. Door de bakkersorganisatie zullen half-Jaar- lijksche cursussen wórden gegeven, waarin twee keer drie uur per week onderricht zal worden gegeven in handels- en wetakennis en boek houden. Vereischt is, dat de deelnemers aan de cursussen ten minste drie jaar In het vak werkzaam zijn geweest, d wz productief werk zaam in de bakkerij en niet rondzwalkend op de bakfiets of achter de broodkar. In ons land zullen minstens 36 cursussen moeten worden gegeven. De leiding en flnan- cieenng wordt aan de afdeellngen overgelaten, die daaromtrent echter rekening en verantwoor ding schuldig zijn aan het hoofdbestuur. De lasten per leerling zullen verschillend zijn en, afhankelijk van het aantal leerlingen per cursus. Naar aanleiding van een en ander spoorde spr allen aan tot eendracht en samenwerking en tot bet laten varen van de krankzinnige concurrentiezucht, die in sommige plaatsen hoogtij viert. Waar eensgezindheid heerzcht en waar een redelijke uniforme prjjs bestaak handhave men dien. De moeilijkheden in het bakkersbedrijf zullen alleen door samenwerking en organisatie uit de wereld geholpen kunnen worden. Een gezond bakkersbedrijf is niet al leen in het belang van de bakkers, maar ook van de consumenten, die alleen dan van een goed product verzekerd kunnen zijn. Door den Weleerw. Zeergeleerden Heer Dr. F. Holthulzen werd een rede gehouden over het onderwerp „Het rijk der hemelen is als een zuurdeeg". Christus heeft met de korte parabel over de vrouw, die drie malen meel mengde met een zuurdeeg, totdat alles zuur was geworden, iets zeer belangrijks willen zeggen, nJ. dat de Kerk evenals het zuurdeeg In het brood, altijd moest doorweeken in de wereld. De laatste jaren heeft men meer gedacht aan het mos terdzaadje, dat tot een boom werd. Men beeft Dinsdag is voor Noordholland voor het houden van een fokveetentoonstelling buitengewoon on gevoeglijk wegens de weekmarkt in Purmerend. waardoor vji.1. het vee-vervoer ten zeerste wordt bemoeilijkt. Dat niettegenstaande dit toch deze dag Is gekozen had verband met het bezoek van ruim 50 fokkers van het zwartbonte veeslag In Engeland. Naar aanleiding hiervan zal ook In Rotterdam een provinciale fokveetentoon stelling worden gehouden en wel op Woensdag. Om het programma van deze excursie niet in de'war te sturen moest over het bezwaar van den Dinsdag worden heengestapt. Temeer is dit vi Engel van 'de productie-uitkomsten, toenemend is. Enkele van hen verklaarden zich zelfs bereid om als jury-leden te willen fungeeren. Wat de belangrijkheid van den dag zelf be treft, meenen wij te mogen wijzen op den in houd van de reclame-folder die ten behoeve van de bekendmaking van de tentoonstelling is verspreid. Daarin wordt os. genoemd, da» tot verhooging der belangrijkheid van dezen dag de Stamboeken voor schapen, varkens en geiten met een inzending aanwezig zouden zijn. De pluimvee-organisatie houdt tegelijkertijd een drledaagsche expositie die min ot meer het karakter heeft van een nationale. De Bond van Zuivelfabrieken beeft besloten alsdan de jaarlijksche kaaskeuring te houden in het lokaal van den heer v. d. Sand, nabij het tentoonstellingsterrein, waarna de techni cus van den Bond vu. de heer Van Buren, een inleiding zal houden over ’t onderwerp „de wz- tertoevoeging aan de wrongel in verband met de kwaliteit van onze kaas”. Voor de zuivelbe- reiders lijkt ons een en ander van veel belang. De fruitkweekers die via de veilingsvereeni- gingen X vprige jaar met hun prachtig Noord- hollandsch fruit exposeerden, konden ditmaal hun medewerking niet vérleenen wegens de groote fruittentoonstelling die dit jaar vanwege de Pomologische Vereeniging te Amsterdam wordt gehouden. Wat de veelnzending betreft zjj vermeld dat voor het rundvee ruim 460 nummers zijn aan gegeven, te weten 42 jongere en oudere stierkal veren en 48 eenjarlgen. tweejarige en oudere stieren,. 28 kuikalveren ingezonden als dubbeltal len. waarbij elk dubbeltal afstammend van één vaderdier. Verder is het ingezonden fokvee in gedeeld volgens lichten en zwaren grond. Voor alle rubrieken konden indlvldueele dieren wor den aangeboden, maar daarnaast worden ook beoordeeld fokgroepen. te weten 4 hokkelingen 3 melkvaarzen en dubbel- of viertallen melk- twenters elke groep afstammend van één va derdier. Aangeboden kunnen worden 60 hokke- Ungen. 48 melkvaarzen, 34 melktwenters. Voor de melkkoeien kunnen worden aangeboden 153 dieren. In totaal kunnen er 235 dieren worden gepresenteerd die melkgevend zijn. Verder ko men er nog.36 zichtbaar drachtige runderen. 5 vereenigingen van den lichten- en 10 vereeni gingen van den zwaren grond komen elk met een collectie van 5 melkkoeien. 24 fokkers-eigó- naars komen uit, waarvan in elke groep minstens de helft eigen gefokte dieren moet zijn. Tenslotte zijn er nog belafigrjjke inzendingen van slachtvee en zakeninzendingen. 5;4~b-l-rHi:t!il-i|'!|--lHi!il»|“I''|ii|'!|-ii!i|ii|ii|iil!!|ii|iit!!|:i|«I I-iii-|el»-|i4"|ii|-iti4'irin|..b.|.iHlM|Ht'!|!il!'i!!lHl!i|-!l'i!iiliij!i|j Het is typisch, dat het begrip godsdienstig zijn, zoozeer verengd is; men verstaat onder een godsdienstig mensch iemand, die veel naar de kerk gaat. Deze opvatting, die ook sterk leeft onder de katholieken, is onjuist God moet niet alleen gediend worden tijdens de paar uur per week. In de kerk doorgebracht, maar op elk uur van den dag en in elke zaak en handeling. Al leen wanneer men In alles handelt volgens de bedoelingen van God is men godsdienstig. Ontkerstening van het openbare leven en het familieleven Is iets afschuwelijks en zegde, dat men toch naar de kerk gaat, is grove huichelarij. Het een uur van de zevenmaal 24 uur doorbrengen in de kerk om den Schepper te eeren is als het handelen van een kind, dat op moeders verjaardag met een geschenk aankomt, maar op de am nauwelijks aan moeder denxt. Dat is de ware liefde niet. Een katholiek kent men niet aan zijn Zondagsplicht, maar aan zijn houding in het dagelijksctje leven. Men misbruikt de din gen, de uitvindingen en de gemeenschappen en organisaties en men werkt volgens eigen plannen. Inplaats van volgens het plan van God te werken. De priesters mogen wel uit de brevier en het epistel lezen, maar zich be moeien met het sociale leven mogen ze niet, want het zuurdeesem mag niet doorweeken. Ontkerstening wil zeggen, dat de vrouw weer wordt een speelpop voor den man, de staat weer een afgodje, dat de een den ander kan uitbuiten, dat de standen tegenover elkander staan. Men zakt af. Eerbied is geworden liefde voor Oranje; rechtvaardigheid in zaken: goede han- delsgeest; liefde In het huwelijk: sympathie en naastenliefde: humaniteit. Gods plannen moeten weer worden onze plannen. Gods bedoelingen onze bedoelingen. Gods liefde, onze liefde, dan .zal Zijn Rijk er weer zijn. En als dat er is. kan er geen ellende zijn, geen kommer, geen werkloosheid. De eigenaren van aan het Westerlaantje en Westerhofje gelegen perceeien hebben verzocht te willen bevorderen, dat het Westerlaantje, ge legen tusschen den Westerweg en de Zocher- straat, kosteloos aan de gemeente wordt over gedragen. Daar het B. en W. gewenscht voorkomt, dat de openbare wegen, die wat bestrating en ver lichting betreft In goede conditie verkeeren, aan de gemeente in eigendom toebehooren, hebben zij tegen overdracht van het Westerlaantje door de desbetreffende eigenaren aan de gemeente geen bezwaar. Zij achten het gewenscht voor leze overdracht den vorm te kiezen van een overeenkomst van 'koop en verkoop, waarbjj de gemeente het Westerlaantje van de eigenaren aankoopt voor t 1.50, waarmede de eigenaren Instemmen. In het programma voor de H. L. O.-examens staat vermeld, dat de rijwlelproef moet worden afgelegd a.s. Donderdagavond 8 uur. Het is het Comité echter gebleken, dat dit tijdstip voor dezen tijd van het jaar tamelijk laat is. Het werkcomité heeft daarom gemeend de medewerking van alle deelnemers te moeten Inroepen, om iets eerder te beginnen. Dringend verzocht wordt daarom, zoo moge lijk 7 uur aanwezig te zijn bU den start, café v. Doorn, Kennemerstraatweg. Dan kunnen de groepen worden ingedeeld, de startkaarten ult- gerelkt en de rit kan dan om half acht begin nen. Voor donker Is op deze wijze alles afge- loopen, wat in het belang van de veiligheid ten zeerste gewenscht is. Wij ondersteunen gaarne het verzoek van het comité, om door tijdig aanwesig te zijn er toe mede te werken, dat alles vlot en goed ver loopt. Texel: N.V E T. A. Eerste Texelsche Ad- vocaatfabrlek v. h. Qebrs Dros, Steenenplaate 8; bestuurswijziging. Züpe: Dekker’s Veevoeder- en Kunstmesthan- del N.V., Grootesloot; benoeming procuratie houder. Gisterenavond heeft in het oefenlokaal van de Burgerwacht afd Alkmaar de verloting ten bate van het Kleedingfonds der B W. plaats ge had. r Hiertoe was voor eenlge maanden geleden een gouden horloge opgewonden, waarna dit horloge was verzegeld en gedeponeerd in de safe van 't Hooge Huis’’ onder toezicht van dr H. J. M Hofstee en kapitein G. J Haremaker. De houder van het lot. waarop het tijdstip dat het horloge stilstond staat vermeld, zal de winnaar hiervan zijn. In De heer Jb. Molenkamp alhier, 5ieeft ver zocht voor zich of zijn lastgevers jvan de ge meente te mogen koopen een strook gi«md. ge legen aan de Zocherstraat, groot ongeveer 29 M2., voor den prijs van f 159.50 In totaal, ten einde deze strook als tuingrond toe te voegen aan de aldaar gelegen perceeien. Voor Zondag aj. 12 September is bet programma als volgt vastgesteld: Noord- Scharwoude 2.uur Voorwaarts ISVW I (Snijders). 3.15 uur Oranje WitGeel Zwart 1 (F. Commandeur). Warmenhuizen 2.uur 3.15 uur Waarland 2.39 X4S De heer P. Mantel alhier, heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een percëFf bouwterrein, gelegen aan de Rembrandtstraat, groot ongeveer M2, voor den prijs van 2230.- in totaal, einde daarop twee woningen te- bouwen. De heer E. Th. J. van Latum alhier, heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de ge meente te mogen koopen een perceel bouwter rein, gelegen aan de Jan van Scorelkade hoek Enderleinstraat, groot ongeveer 1736 M2, voor den prijs van 13.888 In totaal, ten ëlnde daar op 12 woningen te bouwen. Als God s zuurdeeg eens sou doorweeken in de maatschappij, wat zou er dan veel ten goede veranderen. De priesters kunnen uitleggen, ver klaren en vermanen, maar de leeken zullen het zuurdeeg moeten verbreiden. De wereld wacht niet op de twaalf apostelen, maar op de twee en zeventig leerlingen. Het verwaterde gelaat van de Oxford-beweging Is een aanmoediging voor de katholieken om het zuurdeeg In de wereld terug te brengen. We moeten echter beginnen bij ons zelf Een leder kan aan de kerstening van de wereld medewerken. De staat Is gevormd uit de ge zinnen en deze uit personen. Als leder celletje van het groote orgaan maar eerst eens gezond wordt, dan wordt het orgaan, de maatschappij ook wel eens goed. Eenheid en organisatie zijn, ook volgens het woord van den Paus, echter absoluut noodig, om de christelijke principes goed In te voeren In de menschelijke samen leving. De onmisbaarheid van de organisatie en van de vakorganUatie in het bijzonder, beachreef spr nader, waarbij h(j in het licht stelde dat men door de vakorganisatie rechtvaardige ver houdingen kan krijgen en zoodoende de wereld kan doordringen van het christelijk zuurdeeg (Applaus). Nadat verschillende aanwezigen van de rond vraag hadden gebruik gemaakt, sloot de voor zitter met een woord van dank de vergadering Zwervend aangetroffen een licht cypersch. een swart en een wit poesje. Deze dieren, plm. 214 maand oud. zijn in zeer goede con ditie. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoe gen tusschen 6.307.30 uur bij den heer C Verwer, Inspecteur Dierenbescherming, BaaV straat. Alkmaar. Nogmaals, alleen gewonde dieren worden in bewaring aangenomen. Alkmaar: N, Jonker. Rembrandtstraat brood- en banketbakkerij. Castrlcum: J. Koomen, Dorpsstraat 53. heeren- kapper. Heerhugowaard-ZuldTh. Slendebroek. Mid denweg G 159. winkel in galanterieën, kantoor- en tabaksartikelen. Heiloo: N.V. Bouw- en Handelmaatschappij „Docent”, Kennemerstraatweg A 481; (afkomstig uit Haarlem). Den Helder: K. F. Oortgijsen. Weatgracht 80. makelaar in onroerende goederen. Texel: 8. C. Eelman, Weverstraat 17. Den Burg, ootnmissionnalr in stroo, hooi en vlas. Dinsdagmiddag hield het Gewest Noord Hol land van den Ned. R. K. Bakkerspatroons Bond in Het Gülden Vlies te Alkmaar een jaar vergadering, welke ter gelegenheid van de vie ring van het eerste bestaans-lustrum een zeer feestelijk karakter droeg. Verschillende bloem stukken sierden de zaal. Den dames der aanwezigen werd door gewestelijk bestuur een filmvoorstelling in der Alkmaarsche bioscopen aangeboden Onderwijl vingen de heeren ieen uur over tijd de vergadering aan. welke werd ge-, opend door den voorzitter van het gewest, den heer G. J. L. Menslnk. die onmiddellijk het woord gaf aan den voorzitter van de afdeellng Alkmaar, den heer J. Bel, die allen hartelijk welkom heette in Alkmaar en het gewest feli citeerde met z*n eerste lustrum. Hulde bracht hij aan hëh, die het gewest hadden gesteund door alles heen en het groot hadden gemaakt.’ Hij overhandigde hun een bloemstuk De heer Bel vestigde hierna de aandacht op den grooten groei van de Katholieke Bakkers organisatie, die na 26 jaar noesten arbeid 3000 leden telt. In dén a an vang stond men afwij zend tegenover een princlpleele organisatie, orn aat men nog zeer verstrikt was in het libera lisme. De katholieke bakkers zijn evenwel steeds tot samenwerking met de niet-katholleke bak kers bereid, Hetgeen re ook hebben bewezen. Voorts mogen concurrentiezucht en broodnijd onder de bakkers niet voorkomen. Samen moet men strijden, elkanders belangen behartigende, volgens de katholieke beginselen, opdat Gods zegen er op ruste. De gewesteljjke voorzitter dankte den heer Bel voor zijn hartelijke woorden en gaf ter gelegenheid van het lustrum een overzicht van het ontstaan van het gewest Noord Holland, aan het slot waarvan hij zei. dat men met recht feest mocht vieren, nu de eerste vijf Ja ren waren verstreken. Dank was dan ook ver schuldigd aan de mannen, die hun schouders onder het moeilijke organisettewerk hadden gezet. Vooral was dank verschuldigd aan den geestelijken adviseur Pastoor Bonekamp. die de bakkeiW Ih de Zaanstreek, waar het gist door de neutrale organisatie werd gedlstribueera, er toe bracht omwille van de katholieke saam- hoorigheld een belangrijk financieel offer te brengen, soms t 100 per Jaar. Ook anderen, met name genoemden personen, bracht spr. dank en hulde. Voorts wekte hij allen op steeds trouwe orga- nlsaUemenschen te zijn en er te allen tijde propaganda voor te maken. Na de vaststelling der uitvoerige notulen, ^terd door den secretaris, den' heer R 8. M. van Bdz». het jaarverslag uitgebracht, waarin eveneens gewag werd gemaakt van den vooruit gang der bakkersorganisatie, alsook van den bloei van het vakonderwijs in Alkmaar en West-Friesland De wensch werd geult, dat het gewest Noord Holland in het tweede lustrum evenveel prettige samenwerking zou ondervin den als in het eerste. Uit het verslag van den penningmeester, den heer Bakker, bleek, dat de ontvangsten f 119JB1 hadden bedragen en de uitgaven 1184.15, al- zoo een batig slot van f45 72 Den penningmeester werd, na een gdnstig rapport van de met het onderzoek der boeken belaste afdeellng Purmerend, onder dankzeg ging décharge verleend. Voor contröle der boeken voor het komende boekjaar werd de afdeellng Den Helder aange wezen. Tot voorzitter van het gewest werd bij accla matie de heer Menslnk herkozen. Na de vergadering trok men naar de 8t Jo zefkerk. waar een Lof werd gehouden. De gregoriaansehe gezangen werden uitge voerd door het jongenskoor van de 8t. Jozef- kerk onder leiding van den directeur Jac. N. Al Onder het Lof werd een korte toespraak gehouden door den Eerw. adviseur Dr. Holthui- zen. Spr. toonde aan, dat Juist een organisatie een schoone gelegenheid is om door rechtvaar digheid en naastenliefde de maatschappij beter te .naken. Maar dat moet beginnen bij de ver betering van den mensch zelf, en vooral ook V^r‘ huL,8ezin; hier moet men allereerst alles herstellen in Christus om zoodoende voor anderen een goed voorbeeld te zijn Ook de op voeding van de kinderen moet in christelijken geest geschieden. We moeten meisjes hebben als de H. Elisabeth en Jongens als Don Bosco Ten slotte spoorde .«pr aan zich aan het H. Hart toe te wijden, God te danken en Zijn zegen te vragen. Nadat men het diner, dat met verschillende verrassingen gepaard ging, genuttigd had. ver zamelde men zich tegen negen uur weer in de groote Gulden VUes-zaal voor het bijwonen van den bonten avond. Het was een vrooliJk en op gewekt gezelschap, dat ten zeerste werd ver maakt door den humorist C. Peperkamp uit Uitgeest en ooor Prof. Kaki uit Alkmaar, w*lke laatste door zijn goocheltoeren veler respect afdwong. Het muzikale deel werd verzorgd door de Victorie Band onder leiding van Wim Ligthart Het was een gezellige avond, die den dag op een voortreffelijke manier besloot. Alkmaar: Th. W Veer. Lindengrncht 39, brandstoffenhandel en expeditiebedrijf, omgezet in een vennootschap onder firma. W Hartog, Spoorstraat 41. drogisterij; over gegaan aan M. van de Pavert. Anna Paulowna: C. Wit, Zandvaart 59. rij wielhandel en -hersteller; overgegaan aan C. Wit Jr. Stalenhuis. Meerweg 63 B. B ree zand, «rinkel in manufacturen en dameskleeding mar maat; overgegaan aan ,H. J. Straathof. Harenkarspel: P. Bekker. Waarland D 31, manufacturen: overgegaan aan mevr, de wed. W BekkerBurger. Heerhugowaard: O. Langedijk. Middenweg D 53. metselaars- en aannemersbedrijf; omgezet in een vennootschap onder firma. P. Beers. Middenweg D 66, timmerman; over gegaan aan H. J. Beers. v«*l te duur ndere dagen Zon op v.m. 6.21 onder n.m. 733 uur. Licht op n.m. 8.93. Maan op v.m. 10.39 onder n.m. 8.29. Eerste kwartier 12 Sept. VERWACHTING: Meest matige Noord- WestelUke wind, gedeeltelijk bevolkt, wei nig of geen regen, koeler. Bioscoop Harmonie: „Zlnga". Alle dagen 730 uur Woensdag matinée City: .Massa Justitie" (reprise). Alle dagen 8 uur.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 2