luisteren naar i II 1 i! ii ii Hazardspel c I Ii I! II II H H HET WEER OP ZONDAG 4 Restaurant DORRIUS N.Z. Voorburgwal b. fc. *pwi. Amsterdaas. PLATS DU JOUR SN A LA CARTB ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1937 Ronselarij voor Spanje De Trichtenaar K. vertelt zyn wedervaren Kinderen Behandeling voor den Marineraad Mond- en klauwzeer Besmetting breidt zich uit De aangehouden communisten Bookmakers Op het weer valt niet te rekenen Rampokker gepakt Prins Bernhard in Utrecht Bezoek aan de Jaarbeurs De Met eigen middelen vlot gebracht ADMINISTRATEUR IN ARREST Zondag 12 September Maandag 13 September bisdom Haarlem MEISJE OVERREDEN Automobilist reed door PSYCHOPAAT BREEKT IN DUTTSCH BEZOEK Auto Onze oorlogsbodems op reis Radionachtvorstberichten H DOLLE KOE OP KERKHOF WELKOM, VREEMDELING v< Ministerie van Algemeene Zaken 1 Hertog Hendrik aan den grond geloopen Een grensincident te Kerkrade Deensche journalisten onthaald op kloppartij Twintig jaar geleden uit de gevangenis ontsnapt Het ongeluk bij aanleg Radio- centrale Een ingezonden stuk tegen de Zwolsche politie Zwarte panter verwondt drie personen Het openbaar gezag beleedigd MEER VERF VERKOCHT, dank zij collectieve campagne VRUCHTENAUTOMATEN ONGEOORLOOFD? Hij had nogal wat op z’n kerfstok. Brutaal optreden van een Duitschen grensbeambte „Van Heutsz” Bankhouder en caféhouder te IJmuiden in arrest gesteld en heerencostuum* ontvreemd Behandeld voor de rechtbank te Zutphen Belangstelling voor de organisatie der werkverschaffing Pakjes per post naar Noorwegen E.E. Z.Z. Ursulinen van het H ir ii zyn gere- de De harddraverijen te IJmuiden zijn voor ve* len weer aanleiding geweest om him geluk in De in 1916 van i r 18 Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat en ii Clearingkoersen 4 De marineraad heeft Vrijdag behandeld de kwestie van het aan den grond loepen van H. Ma. Hertog Hendrik in den nacht van 16 op 17 Februari J.I. in de Griekache wateren. Het is dus wel grootendeels uit met de goede kansen op mooi weer. Tegelijk echter is de algemeene toestand nog meer onbere kenbaar geworden dan verleden week en is dus niet met zekerheid te zeggen of het weer vóór Zondag nog zal opklaren of niet, hoewel dit niet eens onwaarschijnlijk is. Maar zelfs indien het opklaarde, zouden we niet mogen rekenen op den terugkeer van t vaste, mooie weer, dat wij gehad hebben. De stad Harlingen kreeg dezer dagen bezoek van een zeilbootje, in welks mast de haken kruisvlag woel. Toen het bootje aan den wal lag, zag men, dat ook de kajuit met een haken kruis versierd was. Het bootje was bemand met twee personen. Deensche journalisten, die op deze manier een Z. K. H. arriveerde in een zwarte two-seater, die door zijn chauffeur werd bestuurd. Slechts weinige aanwezigen op het Vreeburg herkenden in den slanken, in 't zwart gekleeden jongeman den Prins. Nadat Prins Bernhard ontvangen was door den Raad van Beheer, woonde Hjj de vergade ring van het dagelljksch bestuur en de leden vergadering bij. Deze namen gerpimen tijd in beslag, zoodat Z. K H. eerst na de lunch Zijn rondwandeling over de Jaarbeurs kon maken. Hier toonde Z. K. H. zich by sommige stands zeer geïnteresseerd voor het geëxposeerde. aan den Wijk aan Zeeerweg te groepen personen be- -voorzorgen de vlucht. Nadat zich dat nog eens herhaald had, werd het beest gegrepen en doodgeschoten. Mr. S. ROMILY HALL, president van een organisatie van Engelsche verf-fabrlkanten. vertelde onlangs hoe de verkoop van verf vorig Jaar aanzieniyk was vooruit gegaan dank zy hun collectieve campagne. De circa 15.000 pond, die jaariyks voor deze actie beschikbaar zyn, worden vnl. be steed aan courantenreclame. Dat dit alles zins loonend is, biykt wel uit de plannen’om deze campagne in elk geval tot eind 1939 voortgang te doen vinden. Berichten. 10.80110 Eugen WolfFs or kest en orgelspel (gr.pl Om 11.06 Weer bericht. Rob. 4.30 Naar men ons verzoekt mede te deelen is voor het ongeluk, dat Donderdag te Delft plaats had by den bouw van de buitenleiding der radlo-centrale van de Nozema te Utrecht en waarby drie arbeiders werden verwond, niet de Nozema aansprakelyk, doch de onderaannemer die het werk in opdracht der Nozema uitvoert. Ingediend is een begroeting voor 1937 (van 8 Juli afvoor het nieuw ingestelde departement van Algemeene Zaken tot een totaal bedrag van t 81.482. H. Ms „Johan Maurits van Nassau” is ver- I trokken van Casablanca en H. Ms. „Jan van van 11 September 1937 tot nadere” aankondl- Brakel" van Aberdeen. ging nachtvorstverwachtingen radiotelefonlscti zullen worden geseind door het station van het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Insti tuut te De Bilt (P.IM). Deze berichten worden uitgezonden op de golflengte 1420 M. te 15.45 en 21.00 uur Neder landschen zomertyd (in het laatste geval na het gewone a vond weerbericht). Op Zondagen alleen te 21 uur Nederlandschen zomertyd na hetr gewone avondweerbericht. Van 3 October af geschiedt de uitzending op werkdagen te 15.45 en 19.55 uur Nederlandschen tyd (In het laatste geval na het gewone avond weerbericht) Op Zondagen alleen te 19.55 uur Nederlandschen tyd na het gewone avondweer bericht. Koersen voor stortingen op 11 September 1937 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken f U, Lises t 9M. Peseta's i HM i r n o i 4 f O 4? 4 r l 4 44 4 4 44 44 4 4 4 4 4 4 4 ii 4 4 Donderdag hebben de commissaris van poli tie te Kerkrade en enkele hoogere Dultsche grensbeambten een onderzoek in loco ingesteld in verband met het arresteeren van den mfln- werker P. Hundscheld op Kerkraadsch grond- Op de vraag van den verslaggever, hoe hy de Belgisch-Fransche grens gepasseerd was.zonder geldige papieren, antwoordde K., dat hem hier- by een jongen behulpzaam was geweest, die hem een stil grenspad had gewezen. By de Spaansche grens was hy in contact gekomen met een Roemeen, die eveneens onvol doende papieren in zyn bezit hid. Deze stelde hem voor, weer naar Charleroi terug te gaan, waar zy zich belden van de noodlge papieren zouden kunnen voorzien. In Charleroi besprak ik, aldus ging K. ver der, myn lotgevallen met 'n autobus-chauffeur. Ik wachtte daarna in een wachtlokaal op den Roemeen, die de papieren en het noodlge geld zou halen. In plaats van den Roemeen verscheen de politie, die my in arrest stelde. By het ver hoor was ook de chauffeur aanwezig. Vermoe- deiyk had deze de politie gewaarschuwd. Toch wist ik tydens myn transport naar het Huis van Bewaring te ontsnappen. Dit was echter van korten duur. Des Maandags werd ik weer gepakt en vla Antwerpen per auto naar Roosen daal vervoerd, waar de Rijkspolitie zich over my ontfermde. Vrijdagavond om half negen reed een vracht auto over de Lange Leegte te Veendam naar Borgercompagnle. Plotseling sprong een achter op het voertuig zittend meisje, de achttienjarige i1 M. Achting, van den wagen. Zy viel en bleef i lirvrron Caw» uit 4-xsrvnnmr owcvAoi lm novoordracht. 5.20 Het Ellls-orkest. 7.23 Zang. •oil. uit ■lek. heden achteruit geslagen had moeten worden nig regen valt is de kans op voortduur van het mooie weer groot, maar zoodra In sommige streken veel regen begint te vallen, verandert het algemeen karakter van de weersgesteldheid en zal het hoe langer hoe meer achteruitgaan. Dit is vooral zoo in dezen tyd van het jaar, als de herfst voor de deur staat en het nog maar alleen mooi zomerweer kan bltfven zoolang daarvoor bijzonder gunstige omstandigheden aanwezig zyn. Door de rechtbank te Zutphen werden neger zaken behandeld tegen houders van zgn. vruch tenautomaten. zy waren gedagvaard wegens het geven van gelegenheid tot hazardspel. De auto maten kunnen gebruikt worden door pennin gen in te werpen, die door de caféhouders tegen vyf cent per stuk worden verkocht. Voor de penningen, die men kan winnen, als de vruch tenfiguren op de automaat een bepaalden stand innemen, kunnen de spelers consumpties beko men. De Officier van Justitie, die uit de verkla ringen van de getuigen en van een getuige- deskundige concludeerde, dat op de uitkomst van het spel geen invloed kan worden uitge oefend. elschte tegen elk der verdachten tien gulden boete, subsidiair tien dagen hechtenis en verbeurdverklaring der automaten. Uitspraak over veertien dagen. 1 MALANG, 10 Sept. (Aneta). ter dood veroordeelde rampokker Tjojokoesoe- mo, die twintig jaar geleden uit de gevangenis ontsnapte, is thans weder gearresteerd. Sinas eenige jaren leefde hy als landbouwer te Kepandjen. DEUTRCHLAND8ENDE*. 1571 M. B SO Uitzending van dan Rykspartydag. 1030 100 nom. aan toonder (Conversleleening 1937). Voor de uitgifte dezer leening is door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem machtiging verleend. De koers van uitgifte is 99‘4 pCt (coupons per 1 April en 1 October). De onderhavige leening wordt aangegaan ter aflossing van: 1. 5 pCt obligatieleening ad I 300.000.' Anno 1929; 2. 5 pCt. obligatieleening ad 150.000. Anno 1932 3. 5 pCt. obligatielee ning ad ƒ50.000, Anno 1932; 4 een eerste hyp. leening ad 66 500 De financieele toestand van deze Congregatie en Stichting is biykens de balanscyfers gunstig. Door het sluiten van de thans uit te geven conversleleening worden de te betalen intresten lager; de vermindering wordt ten volle aange wend ter versterking van de aflossing, waar door de schulden sneller worden gedelgd. De Congregatie en de Stichting hebben steeds aan hun verplichtingen voldaan, zelfs werden versterkte aflossingen op de uitstaande leerlin gen verricht. De leening, welke gedekt wordt door een*eer ste hypotheek op alle terreinen en gebouwen der Stichting, gelegen te Bergen (N.-H.), wordt 4 pari door middel van jaariyksche uitlotingen af gelost. De uitlotingen zullen plaats hebben in de maand Augustus van leder jaar, te beginnen Augustus 1938, de aflossing per 1 October d.a.v. Coupons en lossingen zyn betaalbaar by de Nederlandsche Landbouwbank NV. te Amster dam, haar Bykantoren en de heeren Lentjes Drossa erts te 's Hertogenbosch, by welke kan toren ook op deze obligatieleening kan worden Ingeschreven. Naar wij vernemen, zal in den loop van de volgende maand een Dultsche regeeringsdele- gatie ons land bezoeken, om door bemiddeling van het departement van Sociale Zaken kennis te nemen van de organisatie der Rfjkswerkver- schaffing. Werkkampen en werkverschaff ingswerken zullen onder deskundige voorlichting worden bezichtigd. Onder meer staat een bezoek aan het jeugdwerkkamp De Kuil te Beekbergen (ge meente Apeldoorn) op het programing. RAniO-FARIS. 1K« M. 8.30 en 10.35 Oramotoonmuzlek. 13 30 Het de Sousa- orkest en zang. 3.90 Gramofoonmuzlek. 3.05 Vloolvoordracht. 4.06 Zang. 5.00 Pla- 7 ^3 7.35 Planovoordracht. 8 05 Vlóol- 8.50 Zang. 9.06 Symphonleconcert Vichy. JOJK)11.06 Gramofoonmu- Het staat dus met de vooruitzichten voor het week-end zoo, dat op het weer niet te rekenen a valt, noch op mooi weer, noch op flccht weer. Warm zal het in elk geval niet zijn, afwisselend bewolkt zeer zeker, terwyi van de regenkanaen niets met zekerheid te zeggen is wy kunnen Een te Delft wonende 35-Jarige admlnistra- dus op het weer thans geen plannen bouwen, teur werd dezer dagen aangehouden wegens verduistering van omstreeks 100— ten na I (Nadruk verboden) deele van een zijner klanten. Uit een ingesteld onderzoek is thans geble ken, dat de man nog meer op zyn geweten heeft. Drie Jaar geleden had hy zich dik in de schuld gewerkt door hem toevertrouwde gelden te gebruiken. Om de gaten te stoppen bewoog hy een Delftenaar hem 1750.te leenen, van welk bedrag slechts 600— is terugbe taald. Voorts heeft hy 300.van zyn klan ten gebruikt om zyn belasting te betalen. Ten slotte heeft hy op een valsche acte nog 1300. aan gerestitueerde belastinggelden -j en voor zich zelf gebruikt. De politie vermoedt, .JCinderen zijn kinderen,” zegt zoo menig zuur mensch die vergeten is dat hij zelf kind is geweest. Maar kinderen zijn de zon in ons leven, de samenbinding van een gezin, de hoop onzer toekomst. Wat we zelf misten hopen we onzen kinderen te kunnen geven. En al is het Vondelwoord waar dat kleinen op ons kleed, de grooten op ons hart treden, toch zouden we wereld het kind willen lAen. ,J,aat de kleinen .vermaande reeds de Heiland, „want hunner is'het rijk der hemelen.” We moeten worden als de kleinen, zoo ontvankelijk en zoo toe gewijd van geest. Een zwarte panter, die in de desa Badang, onderdistrict Tjlleungsl, District TJibaroesa. rondzwierf, heeft drie desabewoners aangeval-, len en zwaar verwond. Het dier, dat 1A0 M lang was, Is neergelegd. De drie zwaar gewonde desabewoners zijn naar Buitenzorg vervoerd voor opname in het Roode Kruis-hospltaal. Vrijdagmorgen om ongeveer half elf kwam Prins Bemhard te Utrecht aan, om de vergadering van het dageiyksche bestunr van de Jaarbeurs en daarna de gewone ledenvergadering bjj te wonen. Aan dit bezoek was ook een rondgang over de Jaarbeurs verbonden. I p Een week geleden waren de vooruitzichten voor de weersgesteldheid reeds niet zeer gun stig meer, maar toen is het Zondags nog mee gevallen en is het ook de volgende dagen meest mooi, in elk geval droog weer gebleven. Ook elders in Europa viel slechts in beperkte ge- BATAVIA, 10 September. (Aneta). Uit Hongkong vernam de dlr. van de Kon. Paketvaart Maatschappy, dat het heden nacht gelukt is de „Van Heutsz" met eigen middelen vlot te brengen. In afwachting - van de opname In het dok, is het schip ten anker gegaan. De voorbereidende re- paratiewerkzaamheden worden voortgezet. Met ingang van 1 October as. zyn ook in het postverkeer met Noorwegen pakjes z.g. petits paquets toegelaten. gingen en opmerkingen van waard en gadegeslagen, totdat hy opeens ingreep. Dit verwekte grooten schrik onder de aanwe zigen. Een groote som geld werd in beslag ge nomen. De bankhouder N. uit Schevenlngen en caféhóuder B. werden in arrest gesteld. gebied door een Duitschen beambte in burger- I II In verband met de geruchten omtrent een epidemie van mond- en klauwzeer in de provincie Utrecht kan worden medegedeeld dat dit eenigszins overdreven is. Van deskundige zijde wordt bevestigd, dat de haard van de ziekte Jch bevindt in b t Zuiden van de provincie Zuld-Holland. In de provincie Utrecht heerscht de ziekte hoofdzakeiyk in Barneveld, Ede. P-mcrs- foort. Woudenberg, Scherpenzeel, Werkho ven en Utrecht. De besmetting breidt zich s.erk uit. waa - uit blykt dat de vigulentle van de smetstof vry hoog is. Veel dieren zyn besmet, maar niet Gek. Van rykswege worden maatregelen geno men door het verstrekken van serum, ver bod van vervoer en het aanbrengen van kenteekenen. Met het serum door het Ryk verstrekt werden het vorig jaar goede resultaten ge hóekt. Aan Ieder wordt aangeraden de melk goed te laten doorkoken. KEULEN, 45fi M. 8.30 Reportage 9.30 H. HagestedVs orkest. 11.05 Gramofoon muzlek. 13.30 w. Llblszowski's orkest. Gaden's kapel. 3.30 Omroeporkest. Gevarieerd concert. 6.30 Owttl- roolsch programma. 7.10 Gramofoonmu zlek. 8 30 Uitzending van den Ryksparty- dag. 10.5013.30 Eugen Wolff's orkest en Orgelspel (gr.pl.). HILVERSUM II. 301 M. (8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.06 NCRV. 7.45 KRO) 8.30 Hoogmis. 9.30 Gewijde muziek (gr.pl 0-55 Gereformeerde Kerkdienst. Hierna: Gewyde muziek (gr.pl.j. 13.15 KRO-Orkest (Van 1.001.30 Mldden- standapraatje)2 00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 330 Concert ter gelegen heid van het 13^4-jarig bestaan van de Nederlapdache R.K. Kerkmuzlekschool te Utrecht. 4.00 Gramofoonmuzlek. 4.15 Ziekenlof. 4.555Oo Gramofoonmuzlek. 5.05 Nederd Hervormde Kerkdienst. Hier na: Gewijde muziek (gr.pl.). 7.45 Gramo foonmuzlek. 7.50 Causerie „Het Sobrlë- taswerk. ook voor onze Jongelui”. 8.10 Qerlchten ANP. Mededeellngen. 8 35 Gra mofoonmuzlek. 830 De Konlnkiyke Mili taire Kapel. (Om 9.00 Interview en om 9 05 Gramoloonmuz 9 45 De KRO-Me- lodlsten en solist. 10.30 Berichten ANP 10.40 Epiloog. De 19-jarige Loek K. uit Trlcht. die op 23 Augustus JJ. spoorloos de ouderiyke woning had verlaten en door de politie te Charleroi was aangehouden, is Woensdagavond naar ouderiyke woning te Tricht teruggebracht. Een onzer medewerkers had een onderhoud met K., waarby deze het volgende meedeelde: Eenige maanden geleden was ik reeds in con tact gekomen met een persoon, vermoedelyk uit Amsterdam afkomstig. Deze vertelde my, dat er In Spanje veel werk te krygen was, dat goed betaald werd. Ik ging op zyn aanbieding in en kreeg van hem 45 voor de noodlge onkosten. Enkele dagen daarna kwam ik terug op myn voornemen om naar E'oanje te gaan en gaf de reeds ontvangen gelden terug, ongeveer veer tien dagen geleden kwam ik weder met iemand in contact, die beloofde my op een kogellager- febriek werk te zullen verschaffen. Ik zou daar f 40 per week kunnen verdienen. Ditmaal kon ik. schynbaar om byzondere reden, geen voor schot meer krygen. Wel kreeg ik verschillende adressen, waar ik my te Brussel en Parys kon vervoegen. Ik ben toen Maandag 23 Augustus met myn vriend De K. naar Eindhoven ge fietst. waar wy by zyn familie hebben over nacht. Den volgenden dag heeft De K. my naar de grens gebracht, waar hy nog getracht heeft my van myn voornemen om naar Spanje te gaan, af te brengen. Ik volhardde en reed via Leuven per fiets naar Brussel. Daar vervoegde ik my aan een der opgegeven adressen en ont ving 230 francs, met de mededeellng, dat ik des nachts met den trein naar Parys moest ver trekken. Ik kwam toen in aanraking met een persoon, die verschillende talen sprak, waar onder ook Nederlandsch. Ik vertelde hem van mijn voorgenomen reis en liet hem de bank biljetten zien. Na dit gesprek offreerde hy my een sigaret, welke my in een staat van verdoo- ving bracht. Toen ik des morgens in een zieken huis by kennis kwam, ontdekte ik, dat al myn geld gerold was. Door dit voorval miste ik na- tuuriyk den aangegeven trein naar Parys. Ik ben toen, dan eens te voet, dan eens per auto, tot aan de Spaansche grens gekomen. KEULEN, 456 M. 830 Populair concert. 13.30 Brandweennuzlekkorpa Emsdetten. 135 Nedersaksisch Symphonic-orkest. 3 35 Gevarieerd concert. 4.20 Omroepork. 630 Uitzending van den RJJkspartydag 1937. 10.40 Omroeporkeet. 13301.06 Taptoe. In een café r_~ IJmuiden waren eenige C"“77T“ zig met hazardspel. Alle mogelyke waren genomen. Wachtposten waren uitgezet om een politie-overval te voorkomen. De waard had echter buiten de politie gere kend. Het gelukte den veldwachter De O., die hiermede uitstekend werk verrichtte, om zich onopvallend tusschen de gokkers te bewegen. Oerulmen tyd heeft hy zoodoende de bewe- gasten reis om de wereld willen maken en ook Har- lingen kwamen aandoen. By hun bezoek aan Duitschland waren de Deensche globetrotters biykbaar zeer onder den Indruk van het Duit- sche nationaal-socialisme gekomen. De Harlinger jongelingen, die spoedig aan de Xade kwamen kijken naar het opgctakelde bootje, konden het maar moeliyk verdragen, dat men met zulke emblemen naar .hun haven kwam, meldt het „N* v h. N.” zy scholden het tweetal uil en daagden de verre gasten uit tot een vechtpartij Een der Denen, die ook niet mak was. nam de uitnoodiging aan en in min der dan geen tyd was er op de kade een vecht- partytje aan den gang, waaraan de politie te pas moest komen. Spoedig daarna hebben de Denen hun zeiltjes geheschen en zyn naar andere oorden vertrok ken. rorf gebracht door een dolle koe. De slager v. L. leidde het beest aan een touw door de Dorpsstraat, toen het dier zich plotseling los rukte en aan den haal ging. ,Het rende door de straten en toen een groot aantal dorpelingen een achtervolging instelde, zocht het zyn heil op het kerkhof, waar het verschillende graf steenen vernielde, aldus bericht Het Volk. Nadat nog een aantal tuinhekken het hadden moeten ontgelden, slaagden de achtervolgers er in, de koe te grypen, doch nauweiyks was men Dezer dagen werd het dorp Rosmalen in rep j en rorf gebracht door een dolle koe. De slager j liggen. Een uit tegenovergestelde richting ko mende personenauto welke niet tydig meer kon stoppen, reed het meisje aan. De automobilist, die na de aanryding door reed, is later op den avond door de politie op gespoord. Het bleek, dat hy van de aanryding niets had bemerkt. Het meisje is met een kaakfractuur en ver scheidene ernstige hoofdwonden naar een der ziekenhuizen te Groningen vervoerd. 2e klasse P. J. van den Bfirg, bruari onmiddeliyk na het ankeren middagwacht heeft gehad, kon zich van alles niet veel meer herinneren. Als laatste getuige werd gehoord de luitenant ter zee der le klasse J. H. Zeeman. Deze, had de hondenwacht en kwam des avonds om 10 minuten voor twaalf op de brug. waar hy de wacht van zyn voorganger overnam. Getuige heeft den bootsman de ankers laten controleeren en ongeveer 20 minuten over twaalf een adelborst op het peilkompas de pei ling op de heuvels laten nemen. Toen getuige den wal steeds meer zag na deren, heeft hy getracht door het op kracht vooruit te laten stoomen van de stuur- Zooals bekend, heeft de politie te ^Arnhem drie communisten aangehouden wegens ronse- lary. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. Daama zyn zy op vrye voeten gesteld. De aangehouden personen hebben niet bekend zich aan ronselary te hebben schuldig gemaakt. op adem gekomen, of het dier sloeg opnieuw op -j-*--- till’ r r t r r t r r i i r;ri’i;r’-'n'iiliili liiTiiliTit r r V r TT Ii IT V 11liTT’i J il Ti’ i' DROITWICH, 1500 M. 13.50 Stedelyk or-_ best van Bognor Regis. 1.60 Het Vario- Trlo. 2 20 Declamatie 2.45 Orgelspel. 3 20 Gramofoonmuzlek. 3 50 Falkman's Apa- ebenorkeet en eollste. 4.30 Het Rich. Crean-orkest. 5.30 Mlaalepraatje 5.40 Het BBC-Nortbem-orkeet 6.30 Pllmpraatje. 6 35 BBC-Harmonie-orkest en solist. 730 8.10 Het Brusselsche Strijktrio. 8 15 Kerkdienst 9 05 Liefdadlgheldaoproep 9 10 Berichten. 9.35 Uit Weenen: Het Omroeporkest m. m. v. gemengd koor en eollsten 9.50 Declamatie. 10 05 BBC-ork en aoliat 10 50 Epllocc. RAniO-PARIS. IMS M. 8 30 en 10 50 Gramofoonmuzlek. 1150 Orgelconcert. 1340 Gewyde muziek (gr.pl 13 50 L. Goldv'a orkest. 1.35 Zang. 2 05 Vervolg concert. 3 20 Zang 3.35 L Baiter's Ac cordeonorkest 4 05 Radlotooneel. 6 30 Vlaclano-orkest. 835 Zang. 8.50 Radlo tooneel. 11.901.3o Paacal-dansorkeat. DROITWICH. 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gramofoonmuzlek. 1330 BBC-Va- rlété-orkeet en solist. 130 Orgelconcert. 3.05 Gramofoonmuzlek. 230 „Bitten by a snake causerie. 2.50 Planovoordracht. 3.30 Stedelyk Orkest Folkestone en so liste 430 Jazzmuziek (gr.pl 4.50 Viola en plano. 5.20 John Reynders' orkest en solist. 6 06 Sportreportage. 530 Berich ten. 6.40 Muzikale causerie. 7.00 BBC- Orkeot en solist. 7.40 BBC-Harmonle-ork. 8 20 Zang. 8.55 Radlotooneel met muziek. 9 55 Causerie „I protest”. 10.00 Berich ten. 10.20 Bultenlandsch Overzicht. 10.40 BBC -Northern-Ireland-koor. -orkest en soliste. ,1135 Alec Freer en zijn Band. 11.5012 20 Dansmuziek (gr.pl De commandant van dezen oorlogsbodem, de kapitein ter zee H. Jolles, als getuige gehoord, deelde mede, dat het schip op een oefenreis was voor adelborsten, en dat de weersomstan digheden de voorgenomen oefeningen op 16 Februari niet mogelyk maakten, weshalve ge tuige besloot voor anker te gaan. Tegen de ge kozen ligplaats op ongeveer 700 Meter van den wal bestond geen bezwaar en deze was vry gunstig gelegen. By het ten anker gaan lag het anker op ongeveer 18 Meter diepte. Des nachts werd getuige wakker dor het aan slaan van de machines; hy is toen onmiddeliyk naar het dek gegaan, waar hy zag, dat het schip was vastgeloopen. De stand van den ankerketting zeide voor de afdryving van het schip niets, en daarom was getuige’s aanvanke- lyke indruk, dat het anker was gaan krabben. Volgens getuige is er voldoende contróle ulj- geoefend. Wat het oordeel van den commandant van de marine betreft, dat onder alle omstandig- I bieden weinig regen. Zoolang nu overal zoo wel- HILVERSUM II, 301 M. (NCKV-ultzen- dlng) 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewyde muziek (gr.pl.j. 830 Gramofoon muzlek. 930 Gelukwenecben. 9.45 Gra mofoonmuzlek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ, lectuur. 1130 Gramofoonplaten. 13.00 Berichten. 12.15 Gramofoonplaten. 1230 Amsterdemech Salonorkeet. 3.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoonmuzlek. 3.00 Causerie over kamerplanten. 3.40 Gramofoonplaten. 3 45 Bijbellezing 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonmuzlek. 6.30 Vragenuur. 7.00 Berichten. 7.15 Ver volg vragenuur. 7.45 Reportage. 8.00 Be richten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 Samenkomst van het Kinderhuis. Legeé dee Hells. Naarden. 9.15 Gramo foonmuzlek. 9.40 Sopraan, alt en plano. (Om 10.00 Berichten ANP). 10.45 Gym nastiekles. 11.00-12 00 Gramofoonmu zlek. Hierna schriftlezing. Deze gunstige omstandigheden, welke langen tyd hebben geheerscht. zyn reeds voor 't groot ste gedeelte verdwenen De vorige week is reeds op den achteruitgang gewezen, thans heeft het afbraakproces van het mooie weer reeds groote vorderingen gemaakt. Het is n.l. zoo, dat het gebied van hoogen druk en mooi weer lang zamerhand naar het Zuiden van Europa wordt teruggedrongen, terwyi zich over de Noordeiyke helft van ons werelddeel een uitgebreid depres- siegebied (lees slechtweer-gebled) heeft ont wikkeld. dat zyn invloed hoe langer hoe ver volle der naar het Zuiden uitbreldt. Nog zou dit niet zoo heel erg zyn, als niet tegelyk in het We*- boordmachlne, den druk op het anker te ver- I ten zich nieuwe stonngsgebieden ontwikkelden, minderen en om stuurboord om, weg te draaien. I die op ons aankomen. Een er van bracht Donder- Het schip zat toen nog niet aan den wal. Toen I dag slecht weer over onze omgeving en wordt de eerste manoeuvre niet gelukte, heeft getuige spoedig gevolgd door een tweede, de machine laten stoppen en het stuurboords- anker laten vallen, teil einde te trachten het schip daarmede te houden. Hiervoor was het echter te laat en het schip liep tegen den wal. Op een hem gestelde vraag antwoordde ge tuige ten slotte, dat, hoewel de schroeven vry waren, hy de machines niet achteruit heeft la ten slaan. Daaraan heeft getuige onder de ge geven omstandigheden niet gedacht. De raad zal later uitspraak doen. BRUSSEL. 322 en 481 M. 332 M.: 9 25 Gramofoonmuzlek. 1C.05 Orgelspel 10.50 Gramofoonmuzlek 11.05 Zang 1135 A. Felleman's orkest. 12.20 Salonorkest. 13.50 Gramofoonmuzlek. 1.30 Omroepork. 235 Gramofoonmuzlek 5 20 Edith Alme- ra's Weensch orkest. 6.20 Trio van Ant werpen. 730 Zang. 830 Omroeporkest en soliste. 930 Omroepsymphonle-orkest. 11.00 Omroepdansorkest. 113012.30 Gramofoonmuzlek. 484 M.: 9.33 Gramofoonmuzlek. 10.20 A. Felleman's orkest. 11.35 Orgelconcert. 11.50 Zang. 12.05 Orgelconcert. 1330 Klelnorkest. 130 Gramofoonmuzlek. 130 Salonorkest. 330—236 Gramofoonmu zlek. 3.60 Vloolvoordracht 3 10 Zang. 3.30 Orgelconcert. 3.55 Gramofoonmuzlek. 530 Belgisch Pianokwartet en zang. 7.35 Gramofoonmuzlek. 8.30 Omroeporkest. 9.00 Radlotooneel. 1030 Gramoloonmuz. 113513.30 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 323 M.: 1330 Gramofoonplaten. 133p Salonorkest. 1.30 Klelnorkest. 1.50—2 90 Gramofoonmu zlek. 530 Omroeporkest. 6.50 Planovoor dracht. 7.20 Gramofoonmuzlek. 8.30 Klelnorkest 930 Ensemble ,X>e blauwe 1". 10301130 Gramofoonmuzlek. M.: 1330 Gramofoonmuzlek. 13.50 Kleinorkest. 130 Balonorksst. 1303.30 en 530 Gramofoonmuzlek. 835 Omroep orkest en zgpg 8.3o Salonorkest en zang. 930 Omroepsymphonle-orkeet. 11.00 1130 OramofoonpUten. De Zwolsche rechtbank heeft by verstek de zaak behandeld tegen tnr. J. F. D. te Zwolle, die gedagvaard was wegens beleediging het openbaar gezag. Deze zaak houdt verband met de op 2 No vember 1936 gepleegde berooving van een be drag van f 13000 ten nadeele van een- oude vrouw te Schiedam, die men armlastig waande. Op 5 November d.a.v. arresteerde de politie te Zwolle op verzoek van de Schledamsche po litie een Ingezetene van Zwolle, wiens onschuld evenwel spoedig kwam vast te staan, zoodat hy weer spoedig naar zyn woonplaats kon terug- keeren. Hierop wendde hy zich tot tnr. D. die zyn cliënt adviseerde zich tot de plaatseiyke pers te wenden teneinde den geruchten, welke de ronde deden, den kop in te drukken. Verdachte ondernam evenwel zelf ook een stap en schreef een Ingezonden stuk in het Overyselsch Dagblad, waarin hy scherp van leer trok tegen het beleid van de politie te Zwolle. De toenmalige commissaris van politie zag - hierin een beleediging van het openbaar gezag, waarop een vervolging tegen mr. D. werd ingesteld. Als getuigen werden om. verscheidene Zwol sche journalisten gehoord. Voorts bleek. dat verdachte reeds vroeger toen hy predikant te Hedel was wegens smaadschrift is veroor deeld. De officier van justitie, mr. J. C. van Has selt, concludeerde tot schuldigverklaring aan 1 zich in het openbaar opzetteiyk beleedigend uitlaten over het openbaar gezag en eischte te gen den 70-jarlgen verdachte een geldboete van 1200.subs. 50 dagen. kleedlng en de overbrenging naar het Dultsche grenskantoor Strasz Toen H. zich een dezer avonden te ongeveer 8 uur op een voetpad by den z.g. Groenenweg, 4- op 30 40 Meter van de Dultsche grens bevond, stond plotseling een Duitsch grensbeambte in burger by hem en vroeg den mynwerker waar hy het geld verborgen had. De Kerkradenaar antwoordde dat hij geen geld by zich had en ii ook geen geld had verborgen. r Tegeiykertyd haalde de Dultsche beambte een revolver voor den dag en sommeerde den mynwerker om mee te gaan naar het Zollamt. Tevens schoot hy tweemaal in de lucht en spoedig arriveerde een Dultsche amtenaar In uniform van een nabyen grenspost. Om erger te voorkomen ging H. mee naar het grenskantoor. i op een paar honderd meter afstand gelegen, ofschoon hy nog ultdrukkelyk had te kennen gegeven, dat hy zich op Nederlandsch gebied bevond, toen hy gearresteerd werd. In het grenskantoor moest H. zich geheel ontkleeden en werden zyn kleeren grondig ioorzocht. Nadat hy nog verhoord was door een Oberzöllner, wlen hy alles vertelde, zooals het gebeurd was, mocht hy weer vertrekken het was inmiddels 11 uur geworden met de waarschuwing dat, als het nog eens zou gebeu ren, hy een pak slaag zou krygen. Tydens de overbrenging naar het Zollamt was door den grensbeambte in uniform ook al gedreigd met een flinke aframmeling. HILVERSUM I. 1875 M. (8A5 VARA. I/.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.0012.00 AVKOf 8 55 Gramofoonmuzlek. 9 00 Postdulven- berlchten. 9.05 Tulnbouwhalfuur. 9.30 Gramofoonmuzlek. 10.30 Protestantsche Kerkdienst. 13.00 Orgelmuziek. 12.10 Pllmpraatje. 13.35 Het Omroeporkest. 1.15 Schllderij-bespreklng. 1.30 Het Om roeporkest 2.00 Boekbespreking. 2 30 Het Omroeporkest. 3.00 Resldentie-orkest en solist. 4.30 AVRO-Dansorkeat. 5.0o VARA- orkest. 530 Voor de kinderen. 6.00 Ver volg VARA-orkest. 6.30 Sportultzendlng. 6.45 Sportnieuws ANP. 6.50 Gramofoon- muz. 7.00 „Tusschen 7 en 8”. gevarieerd programma. 8.00 Berichten ANP. Mede deellngen. 8.15 Resldentie-orkest en so list. 9.15 Radiojournaal. 930 Revue-pro- gramma. 10.35 Viool- en pianospel. 1100 Berichten ANP. Hierna AVRO-Dansor- kest. 11.4013.00 Gramofoonmuzlek. HILVERSUM I, 1875 M, (Algemeen pro gramma. veraorgd door de VARA) 8.00 Gramofoonplaten. 10.30 Declamatie. 10.40 Gramofoonmuzlek. 11.00 Vervolg declamatie. 1130 Orgelspel. 13.00 Gra mofoonplaten. 12301.45 VARA-Orkest en gramofoonplaten. 3.00 Gramofoonpla- ten. 3.00 Declamatie. 3 20 Planovoor dracht en gramofoonplaten. 330 Gramo foonmuzlek. 430 Voor de kinderen. 5.06 Gramofoonplaten. 6.00 Orgelspel. 630 Muzikale causerie. 7.10 Natuur-histori sche causerie 730 .Fantasia”. 8.00 Her haling SOS-berichten. 80S Berichten ANP. 8.10 VARA-Orkest en solist. 9.15 Radlotooneel. 9.45 Bas en orgel. 10.00 Berichten ANP. 10.05 De Lucky Birds en solist. 1030 Berichten ANP. 1035 Gra- mofoonplatenooncert. 11.15—13.00 Dans muziek (gr.pl.j. DEUT8CHLAND8ENDER, 1671 M. 830 Slot van het Partijcongres. 1030 Berich ten. 10.40 Het Omroeporkest. (Om 11.06 Weerbericht). 1330—105 Taptoe. in plaats van vooruit, zooals de officier van de hondenwacht heeft laten doen, zegt kolonel Jolles, dat hy volkomen den Impuls van dien officier, die dacht, dat het anker krabde en daarom de machines op volle kracht vooruit liet stoomen kan begrypen, en onmiddeliyk na het ongeval deze manoeuvre dan ook heeft goedgekeurd.. De volgende getuige, de luitenant ter'zee der Z_die op 16 Fe de voor in den nacht van Donderdag op Vrydag in een garage, behoorepde aan de Rekkensche inrichtingen te Rekken, door verbreking van een deur, ingebroken. Een zespersoons auto is gestolen, benevens 35 liter benzine uit een tank. Uit de kleermakery heeft de Inbreker- zeven heerencostuums ontvreemd. Men vermoedt, dat de diefstal gepleegd is door een oud-verpleegde van de psychopaten inrichting te Oldenkotte, die Donderdagavond in de omgeving werd aangetroffen. weddenschappen te beproeven. Ook de bekende bookmakers werden weer langs de baan aangetroffen. Door gemeente- en rykspolltie werden een vijftal personen aange houden en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. f j voor niets ter r missen uit ons i tot Mij komen,' De Congregatie der Eerw. Zusters Ursulinen van het Bisdom Haarlem en St Josephstlchting te Bergen (N.-H.) heeft besloten tot uitgifte eener 3*4 pCt. 15-jarige le Hyp. Obligatieleening ontvangen groot 500.000, in stukken van 1000, 500 en dat nog meer knoeierijen aan het licht zullen komen en heeft den man voor den Officier van Justitie te 's-Oravenhage geleid.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 6