We luisteren naar Welschap in het K.L.M.-net H DUTABAK LANDBOUWCRISISFONDS VOOR 1935 R.K. TWEEDE KAMER FRACTIE DINSDAG 21 SEPTEMBER 1937 Voorzichtig met hindere Diensten uitsluitendmet Douglas-toestellen Het pakje met den Piloot Kerkelijk leven PATER J. JORNA S. J. Zoons doodden hun vader smokkeldrama Lijk van Belg in beslag genomen I Goede kijk op de beurs!? Mr. J. R. H. van Schaik voorzitter Visschersvlet gestrand Eeredoctoraten Aan Leuvens Universiteit SLEEPSCHIP GELICHT GEEN MARINEMANOEUVRES <w. UITLOTINGEN ACTIE VERSCHERPT Clearingkoersen Woensdag 22 September VACATURE REKENKAMER LIJK GEVONDEN OLDENKOTT Eindhoven voorgoed ingeschakeld in het intern, luchtverkeer In het haringpakkersbedryf te Scheveningen Zij werden tot twee jaar gevange nisstraf veroordeeld Chauffeur bij botsing gedood Auto tusschen tram en ijzeren paal platgedrukt Voordeelig slot moet dienen, om de begrooting 1937 zonder nadeelig slot te doen sluiten De twee opvarenden bereikten veilig den wal STEUN AAN DE AARDAPPEL TEELT Garnalenvisschers nog juist op tijd gered DOOR VALLENDE KIPKAR GETROFFEN Maatstaf is het tijdstip der denaturatie INDISCHE CONVERSIE- LEEN1NG Schipper liep- een hersen schudding op Alle materieel moet beschikbaar worden gehouden Zy waren op zee in uiterst hache lijke positie geraakt Geen overeenstemming in het mijnbedrijf o De geruchten, als zou het Anif zyn werkzaamheden staken, zyn onjuist Indische filmjournaals in Nederland POSTVERZENDING NAAR SPANJE Voorzien van de H. H. Sacramen ten der Stervenden maah. a££at wi£jHejn Haarlemsche sigarenwinkelier lichtte menschen op voor f 5400.— 7 Alleen op risico van de afzenders De bonden kunnen met de voor stellen der directies geen genoegen nemen Slachtoffer van een Eindhoven te gemeentewerken Indische i -JAP, aan den Coolslngel overgebracht. PANAMAKANAAL Men schrift ons: 302471 307292 1078713 1061245 1082860 1084462 1 i De Algemeene Rekenkamer heelt de aan 11 13 06 IBM M. 11.06 O1 Gramofoonmuzlek. 11 i i Maandagmiddag Is een Schevenlngsche vlet tengevolge van een defect aan den motor aan de punt te Ouddorp omhoog gevaren. De twee opvarenden, de vlsschers Van Vliet en Vierling hebben zonder hulp van anderen veilig den wal weten te bereiken. i 11 i 1 1 1 11 Maandagochtend 9 uur vertrok uit IJmuiden de motorgarnalenvlet Sch. 105, met aan boord twee Schevenlngers, den 30-Jarlgen W. Spaans en den 31-jarigen P. Spaans. Gedurende de vaart had de bemanning voort durend met ruw weer te kampen en onophou delijk moest water worden gehoosd. Toen het scheepje ter hoogte van Schevenir*- gen was gekomen, was de toestand hachelijk geworden en moest de reddingboot „Zeemans- hoop" ter assistentie uitvaren. Deze boot was bemand met den monteur Huisman, den schip per M. J. Bruin en de havenbedienden A. Dijk huizen en J. Harteveld. De datum voor de volgende vergadering der Contactcommissie werd nog niet vastgesteld. Dit was aanleiding voor een aantal commis sarissen van Anif een deskundige als den heer Roem, directeur van Profütl, welke onderneming als vertegenwoordigster van Anlf in Nederland nfirisd, te ysfammr. 'in indiB eens flë situatie te gaan opnemen en zijn bevindingen, alsmede zUn inzicht in de mogelijkheden voor verbetc- die verstrekkende gevolgen sou kunnen hebben. De besturen van de werknemersorganisaties wtfzen de verantwoordelijkheid dienaangaande echter af, op grond dat zy reeds op 33 April JJ. een onderhoud hebben aangevraagd. De Rechtbank te Maastricht heeft Maandag uitspraak gedaan In de zaak tegen de gebroe ders H. B. en A. B., uit Kerkrade. verdacht van doodslag op hun vader, gepleegd op 4 Juni van dit jaar. DBOTTWICH. 11SS—11*0 4 r 1 1 1 I i I I 1 1 I 1 I I Deze voorstellen werden nader besproken, doch men kwam niet tot overeenstemming. De bonden verklaarden geen genoegen met deze voorstellen te kunnen nemen. Het Woensdag In het IJselmeer nabij Elburg gezonken sleepschlp „Mies”, hetwelk geladen was met 430 ton kunstmest, is Maandag door de N1. V. van der Graaf en Koelmans Berglngs- en Transportbedrijf te Rotterdam gelicht en te Amsterdam binnen gebracht. i- O j n f 13: en De marine-manoeuvres, welke ieder Jaar in September plegen te worden gehouden, zul len. volgens de Telegraaf, ditmaal niet door gaan. aangezien op het oogenbllk alle ma terieel voor den dienst beschikbaar moet wor den gehouden 4? De wetenschappelijke kring ,Met Tijd en Vlijt” te Leuven bestaat op 7 November as. IOC jaar. Naar wij vernemen zullen bij deze gelegen heid worden benoemd tot doctor honoris causa aan de Leuvensche universiteit Cyriel Verschae- ve, Stijn Streuvels, Anton van Duinkerken Asselbergs) en Gerard Brom. Uiteraard zullen de uitkomsten van 1936 en 1937 ten zeerste den Invloed van de depreciatie van den gulden ondervinden en is het thans nog niet mogelijk met eenlge zekerheid Iets dien aangaande te vóórspellen. Het was ongeveer kwart over vijf des mid- dags, toen 5»t aan de reddlngploeg mocht' gelukken, op ongeveer 300 meter uit de kust, de belde in nood verkeerende garnalenvis schers aan boord van de reddingboot over te brengen, juist op tijd, want vrijwel on- middellijk daarna sloeg de gamalenvlet op ongeveer 150 meter bezuiden het Zulder- havenhoofd om, waarna het scheepje In de golven verdween. meaegeaeeia. inlem was het oordeel van de vergadering, I i ilermede geen genoegen kon worden ge nomen. Zelfs gingen er stemmen op om reeds heden den arbeid niet te hervatten. Dit werd echter door de besturen ten sterkste ontraden. De vergadering besloot dan ook het bestuurs voorstel aan te nemen om het ultimatum te stellen op 35 September, zoodat. Indien geen overeenstemming mocht zUn bereikt op genoem den datum, de arbeid op Maandag 37 September niet zal worden hervat. Stagnatie In het drukst van den tijd sou zeer Koersen voor stortingen op 31 September 193” tegen verplichtingen, luidende in Reichsmar- ken 73.76, Lires 9.61, Peseta's 13.30. hy in zijn sigarenwinkel gemaakt had De door de politie thans aangehouden siga renhandelaar heeft een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Het bedrag, dat hij van menschen uit Haarlem heeft verduisterd, is ongeveer 5400 groot. Hij bevindt zich voorloopltf in verzekerde bewaring, terwijl het onderzoek voortduurt. toekomen voor de benoeming van een lid der Rekenkamer in de vacature, ontstaan door het eervol ontslag van dr. W. C. A. baron van Vre- denburch: 1. H. F. C. Berckenkamp, secretaris van de Algemeene Rekenkamer, 2. M. de Blo-me, dlrec- teur van den Crisis-Accountantsdienst, 3. Dr. H Anif dreigde In ernstige moeilijkheden te komen. H. Schippers, inspecteur der registratie en do meinen, 4. D. O. Norel. inspecteur der directe belastingen, plaatsvervangend lid der Algemeene Rekenkamer, 5. Dr. O. Bakker, accountant bU het Centraal Bureau voor de Statistiek, plaata- vervsngcnd lid dér Algemeene Rekenkamer, W. de Vries Gzn., gepenslonneerd chef van den Accountantsdienst in Nederlandach-IndM. Ten slotte wordt geraamd, dat de gewone dienst een voordeelig slot van f 7.400.000 zal opleveren. BIJ de beoordeelfng hiervan dient er echter rekenirj^ mee te worden gehouden, dat uit dit dWrschot nog belangrijke uitga ven voor de steunverleenlng aan de melk veehouderij zullen moeten worden gefinan cierd, die eerst in de jaren 1936 en 1937 zijn of zullen worden gedaan en dat genoemd voordeelig slot van f 7.400.000 derhalve noo- dlg zal zijn om de begrooting 1937 zonder nadeelig slot te doen sluiten. Op het terrein van de gemeentelijke vuilver branding aan de Brielsche Laan te Rotterdam was men Maandag bezig met het voortbewegen over een spoor van eenige klpkarren door mid del van een tractor. In een bocht is een kipkar uit de rails geloopen en van ongeveer twee en een halven meter hoogte neergestort op het in de Maashaven liggend aakje „Op Hoop van Zegen”, dat geladen was met asch. De schip per, de 50-Jarige C. Vuyk uit Krimpen aan den IJssel, kwam onder de vallende kar terecht. Met een groote wond boven het rechteroog en een hersenschudding Is hU naar het ziekenhuis geldig voor een half jaar, verleend tot een be drag van vijf procent van de loonen. Verder zijn de directies bereid het minimum aantal verlofdagen na één Jaar van drie op zes te brengen. Het maximum aantal verlofdagen blijft twaalf. Er wordt nogmaals op gewezen, dat alle post verzendingen bestemd voor Spanje en de Spaansche bezittingen, onverschillig of het ge bied zich in handen bevindt van de regeerihgs- dan wel van de Franco-party, alleen op ri sico van de afzenders ter verzending worden aangenomen. Voor verlies, beschadiging, In beslag neming ed. op Spaansch gebied, van de zendingen of den geheelen of gedeeltelijken Inhoud daarvan, aanvaardt de Nederlandse!» postadministratie geenerlei verantwoordelijkheid. De Contactcommissie voor het Mijnbedrijf kwam Maandagmiddag te Heerlen In vergade ring bijeen. De directies deden de volgende voorstellen: De lijdelijke toeslag van vijf procent op de loonen wordt verhoogd tot tien procent tot 1 April 1938. Op de pensioenen wordt een tydelyke toeslag, Prof. W. vindt die «malle randje» zoo deftig en Cee» M„ de artist. draagt voor 't mooi een flambard. Maar op het punt vw tabak zijn allen het ééns. He. moet PH Tabak zijn!' Geurig, koel en zacht. In alle prijzen. De marechaussee te Hulst heeft Maandag in het R.K. Liefdehuis te Hulst het Hjk in beslag genomen van een 36-jarigen Belg uit SL Nlco- laas. Zaterdag werd deze man In genoemd zie kenhuis opgenomen met een schotwond In net bovenbeen. In .den daaropvolgenden nacht is hij overleden. - Vermoed wordt, dst de Belg bfj een achter volging van een smokkelauto door douanebe ambten nabij Sinaal (België) door een kogel geraakt was. De smokkelauto is ontkomen. De dienst schrijft ons: bruine gestreepte merkt Deutckes, ondergoed. Het hoofd is gedeeltelijk begroeid met zwart haar. De figuur is zwsar en 1.70 meter lang. Het lijk is vervoerd naar hei Ujkenhuisje. 11 i i 4 4 1 4 I I 1 I 1 - - - i zeker een handicap beteekenen voor den handel. I 1 1 l l Met het IndW-vltegtuig „Valk" der K.L.M. is na een afwezigheid van een maand Maandag middag de heer O. 8. Roem, directeur der Pro- filti-fUmmastachappU te 's Gravenhage en on dervoorzitter van den Nederlandschen Bios coopbond. op Schiphol teruggekeerd van een reis naar Nederlandsch-Indlé, die hU had onderno men op ultnoodlglng van het Algemeen Neder- landsch-Indisch Fllmsyndicaat Anif. Toen de eerste Indische filmjournaals In de Nederlandsche bioscopen vertoond werden, wer den ze door het publiek en vooral door dege- BRUSSEL, 832 en 4*4 M. SM M.: 13.30 Oramotoonmuzlek. 13.5o Klalnorkaat. 1.30 Salonorkeat. ISO2.20 en 6 20 Gramo- toonmuzlek, 7.20 Zang. 8 20 Omroepiym- phonle-orkest. 965 Radlotooneel. 10.30— 1120 Omroepdansorkeat. 484 M-: 1260 Qramofoonmuzlak. 13.60 Balonorkaat. 1.30 Kleinorkeat. 1.502.30 Gramofoonmusiak. 660 dito. 5.50 Piano- voordracht. 6.60 Salon-orkest. 760 Ora- mofoonmuzlek 8 30 Klelnorkest en aolta- ten. 960 Radlotooneel. 10.06 en 1060— 1160 Gramofoonmuzlek. De actie In het haringpakkersbedrljf te Sche veningen is In de laatste dagen in een ver scherpt stadium gekomen. De verlangens van de werknemers, n.l. om: a. een regeling te treffen voor den arbeidstijd op basis van de Arbeidswet; en b. in plaats van het loon per week een uurloon uit te betalen, zijn door de werkgevers afgewezen. Slechts waren dezen bereid een verhooging van 5 pCt. op de bestaande weekloonen toe te zeggen. Wat den arbeidstijd betreft wilde men echter geen enkele concessie doen. In een zeer druk bezochte vergadering op j.l. Zaterdagavond is dit bescheid van de werk gevers medegedeeld. Utjp1 dat nl Zondagavond is bij het Horntje op Texel het Hjk gevonden van een man, naar schatting 45 tot 50 jaar oud. Het is gekleed in een blauwgrijs gestreept eolberteoetuum met fantasiebroek, zwarte sok ken, lichtblauwe gummi-jas, gemerkt Big Ben, stropdas, tricotoverhemd, ge- Rotterdam, maat 5, Interlock Maandagmiddag te circa half zes heeft aan de Schenkkade hoek Adelheidstraat te Den Haag een ernstig verkeersongeluk plaats gehad, waarbij ?en persoon op slag werd gedood en een andere met zeer ern stige verwondingen naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Men dlenC te weten, dat de diensten uit sluitend met de seer comfortabele en pret tig verwarmde, nagenoeg geluidlooze Dou- glas-D.C. 3 machines gevlogen zullen wor den en dat daarmee de relsduur, in verge lijking met dien van de eerste diensten op Rotterdam In "34 en *35. zoo goed als tot de helft la verkort. Dat wil dus zeggen, dat de gemiddelde vlucht nu nog slechts 35 minuten vordert. De omweg over en het oponthoud op Waalhaven is voor hen, die naar Amsterdam moeten, nauwelijks een bezwaar, want ook op dat traject loopt de Douglas bijna 100 K M per uur sneller dan de tot nu toe gebruikte Fokker F-8. De weleerw. pater J. Joma 8. J.. kapelaan van de 8t. Aloysiusparochle te Utrecht, die enkele weken geleden in het 8t. Antonlusgast- huls aldaar werd opgenomen, is voorzien van 'de H.H. Sacramenten der Stervenden. Op genoemd tijdstip reed aan de Schenk kade een tramwagen van de zg. blauwe-tran., bestuurd door den 37-jarigen A. B., te Voor burg, in de richting Den Haag. Bij de Adelheid straat gaan de rails dwars over den weg en luist toen de tram den rijweg overstak, kwam uit de richting Den Haag een bestelauto, be stuurd door den 31-jarigen chauffeur J. B., te X Gravenhage. Naast hem rat de 33-jarige F. B, eveneens te Den Haag. Of de chauffeur den tramwagen niet opmerkte, dan wei. dat hij dacht er nog juist voorlangs te komen, is moeilijk na te gaan doch de auto werd door de tram ge grepen. De wagen werd tusschen de tram en een Ijzeren paal platgedrukt en van voren ge heel vernield. De chauffeur B. was vrijwel op slag dood, zljt’ medepassagier werd met ernstige verwondin gen naar het ziekenhuis aan den Zuldwal ver voerd. Geen onderbrekingen dus meer in den dienst met het daaraan noodgedwongen telkens weer verbonden hernieuwde op-gang-komen. Het rei kend publiek moet weten, dat de verbinding er is en niet de onzekerheid hebben, vliegt de K. L. M. wel of doet zij het niet. Men neemt dan niet de moeite zich van de mogelijkheid met de K. L. M. te reizen verder te overtuigen en maakt gemakshalve dan de voorgenomen reis maar op de oude en omslachtige wijze. De K. L. M. vliegt dus, en heeft kans gezien, de voedlngslljn van Eindhoven naar de groote Nederlandsche Luchtverkeers-centra zóó te kie zen, dat weder den heelen winter door het maximum aan doorverbindingen naar en van het buitenland mogelijk blijft. Gezien het feit, dat, om Schiphol dezen winter te ontlasten, een deel van het verkeer weder over Rotterdam Waalhaven geleld zal worden zulks met ingang van den wintertijd op 4 October, zal de Eind- hoven-dlenst via Rotterdam loopen. WH weten, hoe velen het betreurden, dat dezen zomer Rotterdam niet te bereiken viel vanuit Eindhoven of omgekeerd, want inder daad zijn er zeer veel zakenlieden, die in Rot terdam en ook in Den Haag te maken hebben. Dank zU de directe aansluiting op de aanko mende vliegtuigen ia het voor allen, die in het groote Rotterdamse!» zaken-kwartier hun be langen hebben, mogelijk om in drie kwartier Hjds van Welschap naar het doel van hun reis te komen. De regeeringspersdieitst bericht: Naar wy vernemen heeft de regeering beslo ten het nog niet geplaatste gedeelte der Jongste Indische conversleleening onder geen omstan* digheden aan derden te verkoopen beneden den koers van uitgifte dier leening. ZIJ zal even min biedingen aanvaarden beneden een koers, die‘meer dan y, pCt. lager Is dan de beurs- noteering van de in Januari j.l. uitgegeven Nederlandsch-Indische conversleleening 1937. BBC-Northern-orkest. 13.45 Causerie „The Poets". 105 Het Plymouth-orkeat van het Leger da» Heil» en solist. 1.50 3.30 H Engleman* kwintet en solist. 360 Gramofoonmuzlek. 4.05 Causerie „Ctlll- dren from the point of view of a father”. 4 20 Vesper. 5.10 Gramofoonmuzlek. 560 Henry Hall en zijn Band. 6.20 Berichten. 640 BBC-orkest. 7.10 Causerie „Cfrclea and Hieroglyphs”. 7 3o Debroy Somers en zijn Band 8.00 Sportpraatje 8 20 Radlo tooneel met muziek. 960 BBC-Harmonle- orkeet 10.00 Berichten. 10.20 Radlotoo neel. 11 10 Jack Jackson's Band. 1160— 13.30 Jazzmuziek (gr.pl.). Ben 30-jarige aardappelhandelaar te Haarlem deed bjj de politie aangifte van vermoedelljke verduistering van 150. welk geld hjj aan een sigarenhandelaar had gegeven. Deze zou voor het geld effecten koopen waar veel winst uit te halen was. De sigarenhandelaar beweerde egn zeer goeden kijk te hebben op het verloop van de beurs en deed zUn klanten mede genoten van deze gave. Hjj zelde de gelden te beleggen en de winst niet dadelijk uit te keeren, doch ook daarvoor weer effecten te koopen. Van uitkeeren kwam echter nooit wat. Vroeg een zijner klanten het gestorte bedrag terug of werd de gemaakte winst verlangd, dan wist de sigarenhandelaar wel weer zoo te praten, dat hlj- het geld nog eenigen tijd in bewaring kon hou den. In werkelijkheid echter kocht hU in het geheel geen effecten voor de hem toevertrouwde gel den, het staat nog te bezien of zijn beursneus werkelijk zoo fijn is als door hem beweerd werd. Met het geld betaalde hy de schulden af, die Naar wy vernemen, is in de Maandag middag gehouden vergadering van de RK. Tweede Kamerfractie het bestuur dezer fractie als volgt samengesteld: mr. J. R. H. van Schalk, voorzitter, ir. M. O. R. Bon- gaerta, vice-voorzltter, J. G. Suring, secre taris, dr. L. G. Kortenhorst, tweede secre taris, C. J. Kuiper, penningmeester. Het correspondentle-adres van het secre tariaat der fractie is: Mauritskade 35, te Den Haag. I I 4 4 1 tien, die Indiè door eigen aanschouwing kennen, Tweede Kamer de volgende voordracht doen met vreugde en geestdrift begroet De Neder- landsche Bioscoopeigenaren zegden hun mede werking toe en verklaarden zich bereid de In dische filmjournaals in hun theater te draaien Allengs is de eerste geestdrift echter bekoeld. In vele Nederlandsche bioscooptheaters werd de vertoonlng van het Anlf-nieuws gestaakt en Veel zal daarby ook er van afhangen, of de regeering. het zy in Den Haag, hetzij in Buiten zorg, bereid is, dit werk met subsidie» te steu nen. De heer Roem wanhoopt niet aan de toe komstmogelijkheden van het Indische film journaal, zoowel in technisch als in economisch opzicht. Reeds draaien verschillende bioscooptheaters, in afwachting van de toegezegde verbeteringen, weer het Anif-Journaal. ring en eventueels rlchtiynen voor reorganisa tie in een rapport neer ta leggen. Op dit rapport, dat den commissarissen thans ter bestudeering is overhandigd, wilde de heer Roem niet voorultloopen. Toch kon hy ons wel tets van zyn bevindingen meedeelen. Hy had de overtuiging opgedaan, dat het technisch per soneel van Anif goed was en dat de staf, waar over men beschikte, als meer dan voldoende be schouwd kon worden. Ook het materiaal en de outillage, waarover ■en in Indiè beschikt, voldoen aan alle te stel len elschen. Men kan er het beste Amerikaan se!» materiaal krijgen, dat hier ook gebruikt wordt, en het laboratorium is precies zoo Inge richt als het Proflltl-laboratorium in Den Haag, behoudens dan de verschillende voorzieningen als koelkamers en fans, die men in verband met het tropische klimaat noodlg heeft Dat ondanks dat alles de kwaliteit der Anlf- films zooveel achter stond by de andere film journaals moet volgens den heer Roem in de eerste plaats geweten worden aan de kinder ziekten. die een bedryf als dit heeft door te maken, gebrek aan menschen, die van den aan vang af weten hoe het materiaal, dat hun in het algemeen vertrouwd is. in de tropen behan deld moet worden en hoe het op de by rondere klimatologische omstandigheden zal reageeren; verder gebrek aan ervaring en routine op het gebied der filmjoumallstlek, waarvoor men het oog van een cineast en het inzicht van een Journalist moet hebben en ten slotte de organi satorische moeilijkheden. De teleurstelling by het Indische publiek over de slechte kwaliteit der Anif-productie was zoo mogeiyk nog grooter dan in Nederland, maar ten slotte is Nederland het afzetgebied, dat de kosten moet kunnen dekken. Een groote decentralisatie acht de heer Roem niet noodlg. hoewel de noodzakelykheld zou kunnen biyken, op enkele van Java gelegen be- lengryke centra een operateur te statlonneeren. Over verdere rlchtiynen uit zyn rapport wil de hy zich nog niet uitlaten. De minister van Economische Zaken heeft besloten, uit het Landbouw-Crisisfonds steun te verleenen ten behoeve van telers van aard appelen, welke zyn gedenatureerd. Het bedrag der steunuitkeering per 100 kg. gedenatureerde aardappelen, behoudens nadere wUzlglng, is bepaald als volgt: a. naar gelang de denaturatie geschiedt: in het tydvak van 20 September tot en met 30 November 1937 op f 0,70; in het tydvak van 1 December 1937 tot en met 38 Februari 1938 op f 0,80, en 4n het tydvak van 1 Maart 1938 tot en met 33 Juni 1938 op f 0,90, met dien verstande, dat dit laatste bedrag ook zal worden uitgekeerd. Indien de denaturatie na 33 Juni 1938 ge schiedt, mits de aanvrage voor denaturatie ulteriUk op 33 Juni 1938 in het bezit der orga nisatie is, en het aangevraagde tydstip binnen zeven dagen na dien datum ligt; b. in afwyklng van het onder .a. bepaalde, voor zopver betreft partijen, beboerende tot ru briek a, waarvan de denaturatie is geschied in het tydvak van 1 Februari 1938 tot en met 23 Juni 1938, op f 1,50, met dien verstande, dat dit bedrag ook zal worden uitgekeerd, indien de denaturatie na 33 Juni 1938 geschiedt, mits de aanvrage voor denaturatie uiteriyk op 23 Juni 1938 in het bezit der organisatie is en het aangevraagde tydstlp binnen zeven dagen na dien datum ligt. DKUT8CRLAND8ENDKR. 1871 M. 865 Zang sn piano. 960 Berichten. 9 85 Gs- varlserd programma. 1060 Bsricbten. 1060 Viola en plano. 11.05 Weerbericht. 11601360 Omrospklelnorkeet. Hoe goed en trouw dit laatste vliegtuig ook zyn diens* deed, wy meenen wel zeker te we ten, dat er maar weinig luchtreizigers, die in het internationale verkeer gewend zyn geraakt aan het genot van de moderne Douglas-toe stellen, zullen zyn, die het verdwynen van de F8 van de HJn op Eindhovetf betreuren zullen, wat sterker ia: wy verwachten van bet gebruik van de Douglas én van de nieuwe mo gelijkheid per vliegtuig naar en van Rotter dam te reizen, een zeer belangryke toename van het relzlgers-aantal, dat van Welschap ver trekt of er terugkeert, zulks nog te meer, nu het meerendeel der internationale verbindin gen via Rotterdam en niet meer vla Schiphol bediend wordt. Hiervan is dan bovendien nog een bekorting van den geheelen relsduur naar de meeste buitenlandse!» bestemmingen het gevolg. Zeer belangrijk zal het ook voor tal van za kenlieden, die hun relaties in Z O.-Europa heb ben, zyn, te vernemen, dat dank zy de ver binding naar Rotterdam een pracht van een reis-gelegenheid geschapen la naar Frankfurt, Praag en Weenen, zoowel in heengaande als in terugkomende richting. Waarom zou er dan nog een man-van-deze- eeuw zyn, die voor zyn zaken- en andere rei zen en voor de snelle verzending van zyn goe deren geen gebruik maakt van deze unieke vervoersgelegenheld De N. V. Philips heeft zeer veel bygedragen aan het totstandkomen van dezen dienst, en ook de gemeente, eigenaresse van Welschap, bevordert uit welbegrepen eigenbelang al dat gene, dat nuttig aan het doe! van de lucht haven kan zyn. Onder deze omstandigheden kan het reizend publiek niet achterbiyven. Slechts door de luchtvaartdiensten daadwerkeiyk te gebruiken en steeds meer te gebruiken, wordt hier een algemeen belang van de eerste orde gediend en zal men in de toekomst het volle profyt trek ken van onze 5 Jaren oude luchthaven en van wat de K. L. M. met haar onvolprezen werk der wereld biedt. Ingediend is een wetsontwerp tot wyziglng en verhooging van de begrooting van het Land bouwcrisisfonds voor 1935. In totaal wordt een bedrag van 17677.000 op den gewonen dienst meer aangevraagd. Dit bedrag wordt echter gfedekt door een grooter opbrengst der middelen ad f 24.800.000. te weten 9.500.000 als voordeelig slot van den gewonen dienst 1934, f 3.600.000 aan heffing op suiker, f 6.000.000 als batig saldo van de steun- verleening aan den Inheemschen tarweverbouw, oogst 1935 en f 5.700.000 aan heffing op marga rine, vetten en oliën. Wees voorzichtig met de ziel van een kind. Zeg niet te gauw: een kind begrijpt het niet. Ren kinderlijk ont vankelijk gemoed staat nader bij God en de eeuwigheid dan de grijze wij ze. God roept reeds het kind! Chris tus heelt de ergste straf voor dege nen uitgesproken die de ziel van het kind verderven. Wees voorzichtig met de ziel van het kind. Zeg' niet te gauw: een kind begrijpt dit kwaad niet. Neen, wat domme menschen vaak in het bijzijn van „kleine potjes met groote oor en" zeggen, begrijpt het kind nog niet. Maar er blijjt iets in zijn herinnering hangen en later, veel later, wanneer zijn verstand gerijpt is, zal hij het zich herinneren en be grijpen en dan lean het kwade woord of het kwade voorbeeld inwerken op de ziel. Wees voorzichtig met kinde ren. Ze begrijpen meer dan ouderen denken.... ze hooren.... ze onthou den. BAniO-PARIS. 1648 M. 8.30 en 1065 Gramofoonmuzlek. 1260 Orkest van de Garde Républlcalne en zang. 3.30 Oramo- foonmuziek. 2 5o Zang. 3 06 Gramotoon- muzlek. 3 36 Zang. 3.50 Gramotoonmu- zlek. 4.05 Zang. 560 Locatelll-orkest. 760 Harpeoll. 7 35 Zang 8.05 Vloolvoordracht. 8.5013.05 Opera-ultzendlng KEULEN, 438 M. 8.50 Omroeporkest. 13.30 Verzoekconcert. 165 Boerenkapel en solisten. 365 Gevarieerd concert. 460 Westmark -orkest. 6 35 Gevarieerd con cert. 730 Gramofoonmuzlek 8 30 Om- roeporkeet, -echrammelensemble en solis ten. 10.5013.20 Omroepklelnorkeet en solisten. Trekking van 17 Aug. 1987. Met fr. 500.000 no. 1058545; met fr. 100.000 no 1415991; met fr. 10.000 no. 1122818; met Ir. 5000 ro. 343851: met fr. 2000 nos. 153192, 155146. 975069. 1010153 en 1593201; met fr. 1000 noe. 51190 64753 69838 187280 198776 301132 206598 219155 333837 250087 387459 395140 409976 426039 469777 566310 757529 767454 784715 803236 807144 840961 849762 945458 050848 957304 1006356 1028183 1038314 1062363 1089459 1137162 1361201 1373735 1381323 1530712 1535900 1550683 1636420 1585786 1606148 1633717 1714190 1776646 1776511 1837633 1867373 1870710 1949666 en 1989706 Voorts een groot aantal met fr. 400. OONGOLOTEN 1883. (5000) (600°) -■“'70 HILVERSUM n. 301 M. (NCRV-ultzen- ding) 8 00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl 8 30 Gramofoon muzlek. 9.30 Getukwenschen 9.45 Gra- mofoonmuzlek. 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuzlek. 11.15 Cello en plano 13 00 Berichten. 12 15 Gramofoonmuzlek 12 30 Kwlntetconcert. 2.00 Gramofoon muzlek 2.30 Voor jeugdige postzegelver zamelaar». 3 00 Gramofoonmuzlek. 3 30 Trio Beute-Zepparonl-Hemer'.k. 4.45 Fe- llcltatlee. 6 00 Voor de kinderen 6 45 Gramofoonmuzlek. 6.00 Land- en tuin- bouwhalfuur 630 Causerie over het BIn- nenzanvarlngsreglement en het onder houd van stoommachines en verbran dingsmotoren 7 00 Berichten. 7 15 Cause, rle over de Christ, sportbeweglng. 730 Gramofoonmuzlek. 7 45 Reportage 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berlch- ten. 8 15 Christ. Muzlekvereenlglng „Crescendo”. 8 55 Causerie „Kerkeiyi leven In Amerika”. 9 26 Vervolg concert 10.00 Berichten ANP. 10 06 Sopraan en orgel. 10 45 Gymnastiekles. 1100—13.00 Gramofoonmuzlek. Hierna: Schriftlezing De Rechtbank veroordeelde hen elk tot een gevangenisstraf van twee jaar met af trek van voorarrest. De elsch luidde twee jaar en zes maan den voor eiken verdachte. De Rechtbank was van oordeel, dat het beroep op noodweer niet op gaat en dat het hoogst ernstige karakter van het feit de genoemde straf alleszins wettigt. Slechts kon hy de verzekering geven, dat de geruchten, als zou 't Anif zyn werkzaam heden staken, beslist onjuist zyn. Men zal minstens tot 31 December van dit Jaar voortwerken en van de uitwerking der reor ganisatieplannen zal het dan afhangen of dit voor de rykseenheld zoo belangryke werk kan worden voortgezet. HILVERSUM I, 1875 M. (VARA-ultzendlng) 8 00 Gramofoonmuzlek. 13.00 Gramo foonmuzlek. 12.30 VARA-orkest en gra mofoonmuzlek (tot 1.46). 3.00 Knipte» 2.3o Voor de vrouw. 8-00 Voor de kinde ren. 5.30 Gramofoonmuzlek. 6.00 De Luc ky Birds en solist. 6 30 Gramofoonmu- ziek. 6.40 Land bouw praat js 7.00 Koor zang 8.00 Herhaling SOS-berlchten. 8.03 Berichten ANP. VARA-Varia. 8 16 VARA- orkest. 9 00 Radlotooneel. 9.30 Accordeon- soil. 9.30 „Fantasia”. IO.Oq Berichten ANP. 10.06 Toespraak „Ondanks de cri sis groeide „Zonnestraal". 10 15 Gramo foonmuzlek. 10.30 Orgelspel. 11.2013.00 Gramofoonmuzlek. 999892 1011168 1023681 1025979 1032308 1050184 1074843 1078712 1061345 1082889 1084483 Het is al bekend gemaakt, dat de K. L. M. dezen winter haar verkeersdienst op EindhovenWelschap ral voortzetten. Nu de minister van Waterstaat goedkeuring verleend heeft op de regeling van den dienst zelf, hebben wy alle aanleiding een korte beschouwing te wyden aan het zeker in de geschiedenis van onze luchthaven zoo heug lijke feit, dat Eindhoven nu voor goed in het internationale luchtverkeer inge schakeld is. 1372301 1418488 1637893 .-22Z2-. 173665L 1800936 1848114 1863674 1865463 1949033 1985O4T 199786» 3048807 2063557 2061119 2116527 3137770 (MJOOOO) 3175919 2208025 3311092 2220914 2344325 2386491 9403973 (1000000) 2611310 3543079 3875057 2729061 3749300 (30000) 3777054 (30000) 3895373 3938915 Losbaar U September 1987. Trekking van 30 Aug. Met fr. 10.000 serie 53069. nos. 17 en 34; 38804. nos. 8 en 23; 29018, no. 7: 31795, no. 21: 32290. no. 20; 33914. no. 21; 36167, no. 11; 39110. no. 7: 44324 nos. 6 en 14: 49369. no. 8: 53059. nos. 17 en 23- Met tn. 3000; serie 15343. no. 17 en 13933, no. 11. Met fra. 1000: serie 3765. no. 24: 5773. no. 10: 8670. no. 1; 11987, nos. 4 en 34; 33359. no. 24706, no. 13; 53836, no. 16; 55504, no. 3 57210, no. 14. Voorts een aantal met frs. 750. CRéDIT FONCIER DE FRANCE. 3 pct. 1906 (Communale»). Ultlotlng van 38 Augustus. De nummers, waarachter geen bedrag tusschen 387 336563 337453 343817 345871 Oi/VVVl OUWOO «3VCMOO OWSXS --w- 435828 (5000) 433935 436163 445649 462607 470015 471448 969 472314 787 (5000 494503 631779 6363®» (5000) 560401 (25000) 565171 582156 68»35> 635892 663571 688023 696530 697114 710292 vermeld Is. zijn met 1000 Fr. uitgeloot. 7893 9616 14176 18305 38237 54103 57607 64344 792 104908 105780 131713 133573 139761 143068 148875 164579 168439 188417 193640 230646 249054 (5000) 250780 267045 279818 281093 296273 301078 (5000) 303471 307392 387 336563 327452 342817 3458-0 355501 359038 368588 383219 392364 405264 410680 (5000 494503 531779 535366 25000) 565171 582156 68935. 548337 618978 booova h/VI. wxwao WWW 728854 (5000) 744842 750258 754281 757651 762292 779547 787237 791465 792799 798463 800099 849218 861965 867981 873056 877238 879O38 883933 904959 (5000) 933809 954338 967207 (5000) 986999 993041 998051 999892 1011168 1022681 1“??? 1050184 1074842 1078712 1061245 1082869 1084462 1101739 1138833 1157186 (20000) 1180333 1192265 1199259 Losbaar 15 September 1937. Idem «‘pct. 1931C32 (Communale»), Ultlotlng van 33 Augustus. De nummers, waarachter geen bedrag tusschen vermeld is, zyn met 6000 Fr. uitgeloot. 148770 158843 (100000) 174218 181346 <30000) 568 300346 365939 343635 405568 513064 556170 595319 615954 698O82 756586 783998 785748 804473 838760 840000 889817 894533 937889 1083203 1085806 (20000) 11105830 (100000) 1116353 1154168 1174037 1189643 1306979 1308519 1372201 1418488 1637893 1644648 1655765 1681017 1733831 173665L 1800930 1949023 198504< 199786» -3116537 3127770 216601»

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 6