ONS BLAD Demonstratie voor Mussolini te Berlijn De non Nieuwe bombardementen van Chineesche steden interventiepolitiek verdedigd s Het nieuws van heden DE STRIJD IN ASTURIË DE BAROMETER Japans optreden veroordeeld JOH. LAU WERS PAYGLOP 3 ALKMAAK RECHTHOUDERS ZIEKENFONDSLEVERANCIER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DERTIGSTE 307 - Een millioen menschen op het Maifeld bijeen Journalisten krygen gratie „Geen dictatuur” 8 Delbos’ antwoord op Del Vayo’s rede leoi daatskwestie in Joego-Slavië F Veiligheidszone onder vuur genomen Kard. Pacelli naar Zwitserland kwesties ft- Mussolini getuigt van zijn vredeswil Mussolini krijgt een paard ten geschenke Engeland staat achter Frankrijk Optimistische woorden van Dieckhoff Hitler wijst op de onverbreekbare banden, die Duitschland met Italië verbinden De Duitsche gezant te Washing ton over den politie ken toestand in Europa De laatste belangrijke haven voor Gyon in rechtsche handen gevallen Samenwerking tusschen de Noordelijke landen DIT NUMMER BESTAAT UIT BLADZIJDEN ADVERTENTIEPRUZEN - Per lossen regel 20 a, ingez. med. 40 c p. regel; idem op pag. één 55c p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 Uitwisseling van hand arbeiders Japan zal zich niet tevreden stel len met demilitarisatie van Sjanghai, zegt Hidaka Een compromis? Hull over douane- ^KtWWWUUlll lUlllMMW’JSjp Mussolini aan het woord WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1937 NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD JAARGANG’ No. 1 •pen nieuwe Re<elin< voor steun aan kleine boeren. O Wellington Koo, de Chineesche gedelegeerde. l indirecte Radiorede van oid-ninlstrr Oud Over de mun depreciatie. Zooals men weet Is Mussolini een uitstekend paardrijder. Vrijwel lederen morgen maakt hij, voor hjj zijn omvangrUke dagtaak begint, een rit te paard. Aan het slot van zUn rede verklaarde de Duce. dat belde landen bulten hun grenzen geen pro paganda in den gewonen zin des woords voeren ZU gelooven, dat de waarheid zelf kracht ge noeg heeft, om overal door te dringen en ein delijk zal zegevieren. Europa van morgen zal zoo groot als men vreesde; de haven heeft geen schade geleden. GENèVE, 28 Sept. (Havas). De politieke commissie van de Volken bondsvergadering heeft vanmiddag de besprekingen over de Spaansche kwestie voortgeaet, waarbij de Frzrurhz minHiii»w aujiieilweiSeatu Zaken, Delboe, Ijet woord voerde. Z.K.H. Prins Bernhard bracht een kort bezoek aan Parijs. Op ochtendwandeling door de stille straten der lichtstad de sol- PO- Opnieuw bombardeerden de Japanners steden, M. een internationale veiligheidszone. Op het Maifeld te Berlijn werd een groote be- tooging gehouden, waarbij Mussolini en Hitler het woord voerden. Werkloosheid gedurende het eerste half jaar met bijna een derde verminderd. beide mu- Prinses Juliana voor familiebezoek naar Recken- walde vertrokken. Het Congres van hei Apostolaat ter Zee Antwerpen. De nationalisten maakten in Asturië vorderingen. O Stand op Woensdag 9 uur van.: 7S7A Vorige stand: 7W3 het is Ik begrijp aldus Delbos de bezorgdheid van Del Vayo; Ik vraag hem echter te beseffen. Delbos verdedigde in de politieke commissie van de .Volkenbondsvergadering de non-interventle- politiek. GENEVE, 28 Sept. (Havas). De Assem blee van den Volkenbond heeft met alge- meene stemmen de resolutie aangenomen, waarin het bombardeeren van open steden in China door de Japansche luchtmacht plechtig wordt veroordeeld. na op het gebied van de economische autarkie. Het fascisme heeft zijn ethiek, en deze is hel der en duidelijk spreken, en wanneer men een vriend heeft, moet men met hem tot 't einde gaan. De Japansche luchtmacht heeft hedenochtend Kanton opnieuw gebombardeerd. Tot drie keer toe werden gedurende 71 half uur bommen ge worpen op het vliegveld in de voorstad Tsoeng- fa. Hierbij zou de geheele luchtmacht van Kan ton vernield zijn. Ook het fort Boccatlgris bij Kanton werd bestookt. In marlnekrlngen wordt omtrent de jongste Japansche luchtaanvallen op Kanton medege deeld, dat de spoorwegwerken van Kanton en de ten Noorden dezer stad gelegen sporen van de KantonHankau-Hjn vernield zijn. Ook de spoorweg van Poekau naar Tientsin is ten Noor-' den van Nanking vernield. De luchtaanvallen worden op de spoorwegwerken gericht om Chi neesche troepentransporten te verhinderen en om een einde te maken aan de leveringen uil het buitenland, die ondanks de blokkade nog steeds doorgaan. Tijdens zjjn bezoek van gisteren aan den on derminister van Buitenlandsche Zaken te Tokio, waarvan het doel was, een memorandum te overhandigen, waarin herinnerd wordt aan de voorgaande Britsche stappen naar aanleiding van de Japansche luchtbombardementen, heeft de Britsche ambassadeur In het bijzonder de NEW YORK. 28 Sept. (Havas). De Duit sche ambassadeur te Washington, Dieckhoff, heeft zich bij aankomst In Amerika opumlstiscn uitgelaten over den politieleen toestand in Euro pa. Ik acht het overdreven, zoo zeide olj. in dien men een ernstig conflict in Europa sou voorzien. Indien Japan China zou veroveren, zou de handel van Duitschland en van de andere landen met het Verre Oosten daaronder lijden. Dieckhoff verzekerde voorts, dat de hou ding van Duitschland ten aanzien van de crisis m het Verre Oosten door een nlet-inmenglng gekenmerkt zal zijn. een ministerie van alle reservisten Kardinaal Pacelli Is vandaag naar Zwitser land vertrokken, om een korte vacantle te ne men. Zijne Eminentie werd uitgeleide gedaan door Mgr. Pizzardo en Mgr. Tardinl. SANTANDER, 28 Sept. (Havas). In den Oostelyken sector van het Asturische front zijn de rechtsche troepen gisteren aanzien lijk gevorderd. De afdeelingen van kolonel* Telia hebben Riba de Sella bezet, de laat ste belangrijke haven voor Gijon. Generaal Ponte y Manso de Zunlnga, die sedert een Jaar het rechtsche leger aan het front In Aragon commandeerde, en die ernstig gewond Is by Alta de Leon, Is wegens gezond heidsredenen van zijn commando ontheven en vervangen door generaal Moscardo, den ver dediger van Alcazar. De kracht van het offensief der regeerings- troepen aan het front In Aragon vermindert niet, doch de voornaamste punten ervan ver plaatsen zich dagelijks. Toen de Duce en de Fuehrer daar waren aan gekomen. begaven zij zich eerst naar het Klok- ketorenplein, waar zij de eerebataljons van de SS-lijtwacht inspecteerden. Het veld zelf was ingenomen door een enorme menigte. Achter de tribune waren op een vaandelheuvel ongeveer 2500 vaandels van de verschillende nationaAl- eocialistische afdeelingen opgesteld. Onder een davérend ,Jieil”-geroep van de menigte bege leidden Hess en Goebbels de beidq staatslieden naar de eeretribune. meen bombardement van een i bied, bewoond door een groote zich met vreedzamen arbeid niet te rechtvaardigen en In strijd met de beginselen van het recht en der mensche- HJkheld is. com- orderUjk voer lar zy legen de wereld volkomen onjutete tndrukker. ichten mlll- Hull antwoordde daarop, dat de Amerl- kaansche regeering, zooals verscheidene ma len ter kennis van de Japansch^ regeering gebracht Is, van meening is, dat leder alge- ultgestrekt ge- i bevolking, die bezig houdt. Eenige minuten over zes hedenavond ver liet de Duce In gezelschap van minister Frank het huls van den Rjjkspresldent om zich naar het Rljkssportveld te begeven. Z. K. H. Prins Bernhard heeft Maandag een bezoek gebracht aan het Neder- landsch Paviljoen op de Wereldtentoon stelling te Parijs. De Prins tijdens zijn bezoek Waarom aldus zeide ny juichte geheel Europa, toen Frankrijk in overleg met Enge land de Europëesche mogendheden uitnoodig- de tot het sluiten van een nlet-lnmengings- overeenkomst, dit Initiatief toe als een waar borg voor den vrede? Omdat men er zich In geheel Europa een Jaar geleden reeds reken schap van gaf, dat men In de eerste plaats Interventie en contra-interventle In Spanje moest voorkomen. Men begreep, dat die het ge vaar voor een algemeenen oorlog insloten. Toen wij alle Inmenging In den Strijd, cUe Spanje eerste plaats denken aan het afweren der on. middellijke gevaren. Ik ben het volkomen, met den Spaanschen gedelegeerde eens, dat de nlet-inmenglngs-verplichtlngen in haar toepas sing geschonden zijn: men heeft gesprozen van solidariteit, men heeft overwinningen In Spanje buiten dat land als nationale overwinningen gevierd. Zoo ontstond een gevaarlijke toestand. Hieraan moet een einde komen; de niet-inmen- gingspolltlek moet geen aanfluiting worden. De Fransche regeering wil een krachtige poging in het werk stellen om te verkrijgen, dat de ver plichtingen, die men aangegaan heeft, door leder voor goed In acht worden genomen, zoo- dat het respect voor de politieke onafhanke lijkheid en de onschendbaarheid van het ter ritorium van Spanje verzekerd is. verscheurde, wllaen vermijden en ons op het standpunt stelden, dat de Spanjaarden self over den vorm en de richting hunner regee ring moesten beslissen, hebben wy de bepa lingen van artikel 20, dat oetrekklng heeft op de politieke onafhankelijkheid dat leden, vol ledig in acht genomen. „Allen, die dit hooren, zullen moeten er kennen, dat twee souvereine nationale rijken den weg tot elkaar hebben gevonden In een tijd, dat de democratisch-marxistische In ternationale overal slechts haat en daar mede tweedracht toont. Iedere poging een dergelijke gemeenschap van volken door verdachtmaking of anderszins te breken, zal schipbreuk lijden, door den wensch van de 115 millioen leden van beide volken en door den wil van de beide mannen, die hier spreken.” NANKING. 28 Sept. (Reuter). Vijftien Japansche vliegtuigen hebben de haven plaats Woehoe bjj Nanking gebombardeerd. Twee geweldige branden zjjn hierdoor ont staan; het aantal slachtoffers ia niet be kend. Dit bombardement wekte verwondering, aangezien de Japansche autoriteiten Woe hoe hadden geplaatst op de lijst van de veiligheidszones voor de buitenlandsche offi- cieele personen. De ondercommissie kwam des avonds bijeen en besloot de verder» besprekingen tot morgen ochtend te verdagen. De Britsche delegatie had een tekst voorge- ateld, waarin vooral wordt aangedrongen, op een versterkte handhaving der nlet-inmenglng. omdat in geval van een definitieve mislukking het geheele Spaansche vraagstuk opnieuw be studeerd zou moeten worden. Delbos steunde dezen tekst, doch Del Vayo verwierp hem als grondslag van bespreking en hield vast aan de vijf punten der Spaansche eischen: Erkenning van het feit, dat Spanje door Italië en Duitschland aangevallen is; een onverwijld onderzoek door den Volkenbond, opdat aan dien aanval een einde gemaakt worde; erkenning van het recht der Spaansche regeering tot het vrijelijk aanschaffen van alle oorlogstuig, dat zij noodig acht; verwijdering der vreemde strij ders van Spaansch grondgebied; en uitbreiding tot Spanje van de voor de Middellandsche Zee getroffen veiligheidsmaatregelen. Na lange en moeilijke besprekingen werd men het eens over een oplossing, die ten doel had het debat over het doode punt te helpen. De Spaansche gedelegeerde zal mor gen een ontwerp-tekst opstellen, die de uiterste concessie der Spaansche regeering met betrekking tot haar vijf punten zal weergeven. Aan de bezetting van Riba de Sellq ging een heftig bombardement der llnksche stellingen door geschut en luchtmacht vooraf. De strijd om deze haven vormt een der bloe digste episoden uit de geschiedenis van den oorlog In Asturië. Op tien plaatsen verdedig den de mllltletroepen, die order hadden gekregen tot eiken prijs stand te houden, zich tot den dood. Niettemin is de verwoesting te Riba niet Hierna werd het Italiaansche volkslied ge speeld, en vervolgens gaf dr. Goebbels het woord aan den Duce. Deze sprak in het Dultsch een rede uit waarin hy o.a. zeide, dat toet be zoek, dat hjj aan Duitschland brengt en de rede, welke hjj thans uitspreekt, een gewichtig punt vormen In de geschiedenis van beide vol ken. - - - vv a-aaaaafg wua Q vvz MO, fascistisch zijn door den logischen drang van de bedankte de Assemblée hiervoor, waarna de ver- h-gadcnng werd opgeheven. Naar Domei meldt, verklaart men in Japan sche marmekringen ten aanzien van de ver- oordeeling van het bombardeeren van Chinee sche steden te Genève -dat de daar geulte kritiek uitsluitend op onvolledige persberichten berust. De besluiten van de Geneefsche missie, zoo zegt men, zijn niet opheldering van den toestand, over weergeven. De Japansche luchtstrMdkra, beperken haar aanvallen tot Chiiiesche tairen en militaire inrichtingen, en de burger bevolking Is geenszins het doel dpr aanvallen'' BERLIJN, 28 Sept. (D.N.B.) Hedenmiddag heeft Mussolini, vergezeld van graaf Ciano en den Italiaanschen ambassadeur te Berlijn, een bezoek gebracht aan Generaal Goering en diens echtgenoote op Karlnhall. Goering overhandigde Mussolini het eereteeken van vlieger der Duit sche luchtmacht In brillanten. Omstreeks vier uur In den middag verliet de Duce Karlnhall wger. Dr. Goebbels opende de vergadering met een rede, waarin hy o.a. zeide: .Duce van het fascistische Italië, mein Fuehrer, Ik meld: op het Maifeld in het Olymplastadlon te Beriyn een millioen menschen, byeenge- komen voor de historische massabetooging van de nationaal-socialistische beweging”. STOCKHOLM, 27 Sept. CANF.) Sedert eeni- gen tyd worden door de Noordeiyke landen be sprekingen gevoerd over een anderen vorm van gemeenschappelijke samenwerking, nl. een ult- wisseling van handwwrtijitoidou rt—ehen de viv schillende landen. Dit plan beoogt het den Jongen handwerks lieden mogeiyk te maken hun beroep tydeljjk in een van de Noordelyke landen te bestudeeren. waardoor zy met een grootere ervaring naar huis gaan, hetgeen zoowel voor .herdelf als voor hun land voordeellg Is. Door de opleving In de Zweedsche machine- en yzerindustrie is dtt plan plotseling actueel geworden, vooral wat Zweden en Denemarken betreft. In Denemarken nJ. heerscht onder de metaalarbeiders op bet oogenblik eenige werk loosheid. terwyi Zweden daarentegen alle be schikbare werklieden noodig heeft. I I HANNOVER, 28 Sept. (Havas) BQ zjjn doortocht door Hannover op de reis van Essen naar Berlijn heeft het stads- am MamtfW een paart «Mteaa Vervolgens heette hy den Duce welkom en verklaarde, dat het Duitsche volk verheufcd is hem aan de zyde van den Fuehrer te zien. Daarop nam Adolf Hitler het woord. Deze zeide os., düt de aanwezigen getuige waren ge weest van een geschiedkundige gebeurtenis. Spreker verklaarde verder, dat het een groote vreugde is, een van die groote mannon tot gast te hebben, die zelf geschiedenis maken. De diepe zin van deze betooglng is do oprechte wensch van onze landen, dien vrede te garan- deeren, welke niet het loon is van een ontwy- kende lafheid, doch van het resultaat van een bewust verantwoordelyk verzekeren van het be staan. Hiermede gelooven beide volken die be langen te dienen, welke elgeniyk de Jjelangen van geheel Europa moesten zjjn. De Fuehrer wees er vervolgens op, dat geen volk meer naar vrede verlangt dan het Duit sche. De idealen van liberalisme en democratie hebben Duitschland niet gered van het ergste geweld, dat denkbaar is, en daarom moest het nationaal-socialisme op andere wyze het volk de algemeen menschelyke rechten teruggeven. Het fascistische Italië is door de geniale scheppende kracht van een man tot een nieuw Imperium geworden, doch ook Duitsehland is thans door de houding van zyn volk en door zyn militaire kracht weer een wereldmacht. De kracht van deze beide staten is thans de sterk ste garantie voor het behoud van Europa, dat nog niet door den invloed van vernielende ele menten uiteen wil vallen. Verder verklaarde de Duce, dat achter zijn reis naar Duitschland geen geheimen steken. Hier werd niets besproken, dat het reeds ge noeg verbeelde Europa nog verder kan verdee- len. De plechtige bekrachtiging van de as Rome-Beriyn richt zich met tegen andere staten. Indien men vraagt wat het gevolg van de ontmoeting te Beriyn zal zyn. oorlog of vrede, dan kunnen Fuehrer en Duce met luider stem antwoorden: vrede. De Duce gelooft, dat de reden van veel mis verstand tusschen de volken is, dat men het nieuwe, de zich vormende werkeiykheld, niet kent. Indien men de nationale revoluties van Duitschland en Italië beter zou kennen, dan zouden vele vooroordeelen wegvallen. Belde hebben dezelfde vyanden, die denzelfden heer dienen, de derde internationale. - Bovendien hebben belde vele levensopvattin gen gemeenschappelijk: beide verheeriyken den arbeid en beide steunen op de jeugd, welke wordt opgevoed in discipline, moed, taaiheid, vaderlandsliefde en verachting van een gemak- keiyk leven. Duitschland en Italië streven een gelijk doei De vier journalisten uit Saragossa, die tot rechtsche •rganisaties behoorden regeering te Valencia ter dood deeld, zullen begenadigd worde In overleg met de Britsche regeering en bemoedigd door de conferentie van Nyon, willen wU In de komende dagen alles doen •m tot een werkelijke toepassing der ac- coordsbepalingen te komen. De dubbelzin nigheid van thans sou niet lang meer kunnen bestaan: het uur is gekomen voor duidelijke verklaringen, gevolgd door toe passing in de practjjk en gewaarborgd door een doeltreffende contrölg. Het terugtrekken der in Spanje strijdende vreemdelingen is zeer noodig; het heeft ook de waarde van een symbool. Wjj moeten allen wenschen, dat deae poging slaagt: de Fransche regeering rekent op uw eendrach- tlgen steun. Als onze poging niet zou geluk, ken, zou de geheele kwestie aan een nieuw onderzoek onderworpen moeten worden. De Britsche vertegenwoordiger, Elliott, zeide. dat Del Vayo het vraagstuk van zuiver Spaansch standpunt bezien had, terwyl de commissie het van Europeesch standpunt moet beschouwen. De regelingen hebben gelukkige gevolgen ge had en de Engelsche regeering gelooft, dat de toestand In de Middellandsche Zee beter is ge worden. Daarom kan zy de verklaringen van Delbos slechts steunen. Wy zullen alles, wat in onze macht is, by de regeering te Rome doen, om een consolidatie van den toestand te ver- krygen, aldus Elliott. BELGRADO, 28 Sept. (Reuter). In de orthodoxe kathedraal te Skoplje ontstond Maandag onder de geloovlgen eenige opwinding toen de geestelyke die daar de huweiyksinse- nlng van een bruidspaar uit de hooge aristo cratie verrichtte, plotseling het altaar verliet en weigerde de plechtigheid voort te zetten, omdat twee parlementsleden. Todorevltsj en Slmitsj, die vóór het Concordaat met het Va- tlcaan gestemd hadden, ondanks de kort ge leden over hen uitgesproken excommunicatie ds kerkelyke plechtigheid by woonden. De geestelyke eischte. dat de beide parle mentsleden het kerkgebouw zouden verlaten, daar de huweiyksinzegenlng anders niet zou doorgaan. Tenslotte kon men den geestelyke overreden de onderbroken plechtigheid voort rs zetten, terwyi de belde parlementsleden in de kerk bleven. Todorevitsj heeft nu een aanklacht ingediend tegen den geestelyke Sava Segitsj. omdat hd hem in het openbaar beleedigd heeft, door hem te gelasten de kerk te verlaten. In deze verklaring ziet men een goedkeuring van de Volkenbondsmotie. en door de I waren veroor- •den. In den middensector rukken de troepen op langs den weg van Unquera naar Cangas de Onis; zy staan op 8 K.M. van die laatste stad. BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR Telefoon Administratie 4330. Redactie 4220 ABONNEMENTSPRIJS Per kwartaal voor Alkmaar t f2.— if oor buiten Alkmaar f 2.50 Dagblad uitgegeven door de N V. Drukkerij De Spaarnestad Haarlem Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 booger Onze Romelnsche correspondent seint ons d.d. 28 September: Noch in Duitschland. noch in Italië bestaat een dictatuur, zoo ging de Duce verder Geen regeering heeft zoo de toestemming van het volg* als deze beide regeenngen. het zyn de belde grootste democratieën. Hier is het.uitge sloten. dat de politiek wordt beheerscht door geldmachten, door het kapitaal van geheime genootschappen en met elkaar strydende po litieke groepen. „Wanneer het woord niet voldoende ia. dan moet men naar de wapens grijpen, en dit heeft Italië In Spanje gedaan, waar duizenden Italiaansche fascisten vrijwillig zyn gevallen voor de redding van de Euro- peesche cultuur.” Dat hy thans naar Duitschland is ge komen, wil niet zeggen, dat hy morgen er gens anders heen zal gaan. Niet alleen als leider van de Italiaansche regeering is hy gekomen, doch voor alles als leider van een nationale revolutie, waarmede hy het bewys wil leveren voor de verbondenheid met de Duitsche nationaal-socialistische revolutie. aandacht gevestigd op bet bombardement van het centrale ziekenhuis te Nanking. Krachtens een veroAdfning van pansche ministerie van Oorlog diensttyd van alle actief dienende daten en reservisten verlengd. In litieke kringen beschouwt men dit als een maat regel, welke noodig is geworden in verband met den omvang, dien het conflict in Noord-Chlna heeft aangenomen. Het Japansche blad „Hotsji" publiceert een verklaring van Hidaka, den Japanschen legatle- raad in Nanking, die zich op het oogenblik in Sjanghai bevindt. Deze zeide, dat Japan zich stellig niet zou tevreden stellen met Sjanghai alleen te de- mllitariseeren. zooals in 1932. Deze maal wil Japan de regeering van Nanking een be straffing toedienen. Dit zal echter niet ge- makkeiyk gaan. Wy zullen ons moeten voor bereiden op vyandeiykheden van langen duur. Indien Tsjang Kal SJek thans af treedt, zal zyn opvolger, aldus Hidaka. zeker niet Japan vyandlg gezind zyn. Staatssecretaris Huil heeft naar aanlei ding van berichten over de oprichting van Japansche douane-kantoren in het gebied van Sjanghai verklaard, dat de douane- kwesties in het tegenwoordige Chlneesch- Japansche conflict niet zulk een groote rol spelen als tydens de Mandsjoekwo-crisis. De Amerlkaansche regeering verliest deze aangelegenheid evenwel niet uit het oog. WASHINGTON, 28 Sept. (Reuter) Men heeft den Amerlkaanschen Staatssecretaris Huil ge vraagd zyn meening te zeggen over de door de Volkenbondsvergadering aangenomen motie, waarin de Japansche luchtaanvallen op open steden veroordeeld worden. Wetsontwerp ingediend tot wijziging van tarief machtigingswet. gebeurtenissen en niet door propaganda. Twin tig jaar geleden riep de Fuehrer „Duitschland ontwaak” en Duitschland is ontwaakt. Het Derde Ryk bestaat. Spr. weet niet of en wan neer Europa zal ontwaken, want zooals te Neu renberg is gezegd: geheime en toch welbekende krachten zyn aan het werk om uit een burger oorlog een wereldbrand te voorschyn te roepen Het Is van groot belang, dat de geweldige macht van 115 millioen menschen vastberaden samen gaat, hiervan Is deze groote betooglng een be wys. De rede van den Fuehrer zoowel als van den Duce werd luide toegejuicht. Nadat staatslieden hadden gesproken gaven de ziekcorpsen van het leger een concert. Niette genstaande het slechte weer bleef de ontelbare menschenmenigte ook dit concert bywonen. De Assemblee van den Volkenbond heeft reoolotie. die Japana handelwijze in China ver oordeelt. aangenomen. De niet-inmengingspolitiek beantwoordde In beginsel aan de strengste Interpretatie van het handvest. Bovendien kon, dank zy deze politiek, de Europeesche vrede door duizend bedreigingen en duizend gevaren heen, tot dusverre gehandhaafd blyven.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 11