ONS BLAD Demonstratie voor Mussolini erlijn te De Nieuwe bombardementen van Chineesche steden interventiepolitiek verdedigd I non I) Het nieuws heden van DE STRIJD IN ASTURIË vaar genomen DE BAROMETER Japans optreden veroordeeld JOH. LAUWERS VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS No. JAARGANG Een millioen menschen op het Maifeld bijeen Delbos’ antwoord op Del Vayo’s rede De Concordaatskwestie in Joego-Slavië Veiligheidszone onder Kard. Pacelli naar Zwitserland Een compromia? Mussolini getuigt van zijn vredeswil Mussolini krijgt een paard ten geschenke Uitwisseling van hand arbeiders Engeland staat achter Frankrijk Optimistische woorden van Dieckhoff Hitler wytt op de onverbreekbare banden, die Duitachland met Italië verbinden Samenwerking tuaachen de Noordelijke landen De Duit ache gezant te Waahing- ton over den politieken toeatand in Europa DIT NUMMER BESTAAT UIT 10 BLADZIJDEN PAYGLOP 3 ALKMAAR RECHTHOUDERS ZIEKENFONDSLEVERANCIER V Japan zal zich niet tevreden atol len met demilitariaatie van Sjanghai, zegt Hid aha WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1937 De laatate belangrijke haven voor Gij on in rechtache handen gevallen Huil overdouane- k we sties ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel 20 a, ingez. med. 40 g p. regel; idem op peg. één 55a p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 ^^x\\\\\uuiiii»f//////jw»gM 307 NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD DERTIGSTE „Geen dictatuur” nieuwe Rffelinj voor steun aan kleine boeren. O O ons ken. 3 ‘s Stand Woemdag aar vjn.: 7«7j» Vorige «tand: 76*3 belde mu- Generaal Ponte y Manso de Zuninga, die sedert een jaar het rechtsche leger aan het front In Aragon commandeerde, erf die ernstig Z.K.H. Prins Bernhard bracht een kort bezoek aan Parijs. Op ochtendwandeling door de stille straten der lichtstad Radiorede van oad-minister Oud over de munt- depreciatie. Werkloosheid gedurende het eerste half Jaar met b(jna een derde verminderd. STOCKHOLM, 27 Sept. (AJfF.) Sedert eenl- gen tijd worden door de Noordelijke landen be sprekingen gevoerd over een anderen vorm van gemeenschappelijke samenwerking, nJ. een uit wisseling van handwerkslieden tusschen de ver schillende landen. Dit plan beoogt het den Jongen handwerks lieden mogelijk te maken hun beroep tijdelijk In een van de Noordelijke landen te bestudeeren. waardoor zij met een grootere ervaring naar huls gaan, hetgeen zoowel voor henzelf als voor hun land voordeellg is. Door de opleving in de Zweedsche mach Ine en ijzerindustrie is dit plan plotseling actueel geworden, vooral wat Zweden en Denemarken betreft. In Denemarken nJ. heerscht onder de metaalarbeiders op het oogenblik eenlge werk loosheid. terwijl Zweden daarentegen alle' be schikbare werklieden noodlg heeft. zoo groot als men vreesde; de haven heeft geen schade geleden. Op het Maifeld te Berlijn werd een groote be- ioogïng gehèudeh. waarHj MutHni en Hitler het woord voerden. Het Congres van het Apostolaat ter Zee Antwerpen. Wetsontwerp ingediend tot wijziging van de tarief machtigingswet. S2 het is Prinses Juliana voor familiebezoek naar Reeken- walde vertrokken. de SANTANDER, 28 Sept. (Havas). In den Oostdijken sector van het Asturischc front zjjn de rechtsche troepen gisteren aanzien lijk gevorderd. De afdeelingen van kolonel Telia hebben Riba de Sella bezet, de laat ste belangrijke haven voor Gi jon. BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR Telefoon Administratie 4330, Redactie 4220 ABONNEMENTSPRIJS: Per kwartaal voor Alkmaar f 2. Voor buiten Alkmaar 2.50 Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaarnestad Haarlem Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 booger „Wanneer het woord niet voldoende fa, dan moet men naar de wapens grijpen, en dit heeft Italië in Spanje gedaan, waar duizenden Italiaansche fascisten vrijwillig zijn gevallen voor de redding van de Euro peesche cultuur." Delbos verdedigde in de politieke commissie van de Volkenbondsvergadering de non-interventie- politiek. na op het gebied van de economische autarkie. Het fascisme heeft zjjn ethiek, en deze is hel der en duidelijk spreken, en wanneer men een vriend heeft, moet men met hem tot 't einde gaan. Zooals men weet is Mussolini een uitstekend paardrijder. Vrijwel lederen morgen maakt hij, voor hij zijn omvangrijke dagtaak begint, een rit te paard. Eenlge minuten over zes hedenavond ver liet de Duce in gezelschap van minister Frank het huis van den Rijkspresident om zich naar het Rykssportveld te begeven. GENèVE, 28 Sept. (Havaf). De politieke commissie van de Volkenbondsvergadering heeft vanmiddag de besprekingen over de Spaansche kwestie* voortgezet, waarbij de Fransche minister van Bultenlandsche Zaken, Delbos, het woord voerde. Kardinaal Pacelli Is vandaag naar Zwitser land vertrokken, om een korte vacantie te ne men. Zijne Eminentie werd uitgeleide gedaan door Mgr. Pizza r do en Mgr. Tardlnl. Onze Romeinsche correspondent seint d.d. 28 September: heidsredenen van zijn commando ontheven en vervangen door generaal Moscardo, den ver dediger van Alcazar. De kracht van het offensief der regeerings- troepen aan het front In Aragon vermindert niet, doch de voornaamste punten ervan ver plaatsen zich' dagelijks. Journaliaten krijgen gratie De vier journalisten uit Saragossa, die tot rechtsche organisaties behoorden en door de regeering te Valencia ter dood waren veroor deeld, zullen begenadigd worden. De onder commissie kwam des avonds bijeen en besloot de verdere besprekingen tot morgen ochtend te verdagen. De Britsche delegatie had een tekst voorge steld, waarin vooral wordt aangedrongen op een versterkte handhaving der nlet-inmengtng. omdat In geval van een definitieve mislukking het geheele Spaansche vraagstuk opnieuw be studeerd Zou moeten worden. Delbos steunde dezen tekst, doch Del Vayo verwierp hem als grondslag van bespreking en hield vast aan de vijf punten der Spaansche elscben: Erkenning van het feit, dat Spanje door Italië en Dultschland aangevallen is; een onverwijld onderzoek door den'Volkenbond, opdat aan dien aanval een einde gemaakt worde; erkenning van het recht der Spaansche regeering tot het vrijelijk aanschaffen van alle oorlogstuig, dat zij noodlg acht; verwijdering der vreemde strij ders van Spaansch grondgebied; en uitbreiding tot Spanje van de voor de Middellandsche Zee getroffen veiligheidsmaatregelen. Na lange en moeilijke besprekingen werd men het eens over een oplossing, die ten doel had bet debat over het doode punt te helpen. De Spaansche gedelegeerde zal mor gen een ontwerp-tekst opstellen, die de uiterste concessie der Spaansche regeering met betrekking tot haar vijf punten aal weergeven. verscheurde, wilden vermijden en ons op het standpunt stelden, dat de Spanjaarden self over den vorm en de richting hunner regee ring moesten beslissen, hebben wij de bepa lingen van artikel 20, dat oetrekking heeft op de politieke onafhankelijkheid der leden, vol ledig in acht genomen. Toen de Duce en de Fuehrer daar waren aan gekomen. begaven zij zich eerst naar het Klok- ketorenplein, waar zij de eerebataljons van de SS-llJfwacht inspecteerden. Het veld zelf was Ingenomen door een enorme menigte. Achter de tribune waren op een vaandelheuvel ongeveer 2500 vaandels van de verschillende natlonaal- sociallstische afdeelingen opgesteld. Onder een daverend „heiT'-geroep van de menigte bege leidden Hess en Goebbels de beide staatslieden naar de eeretribune. door geschut en luchtmacht vooraf. De strijd om deze haven vormt een der bloe digste episoden uit de geschiedenis van den oorlog in Asturië. Op tien plaatsen verdedig den de milltletroepen, die order hadden gekregen tot eiken prijs stand te houden, zich tot den dood. Niettemin is de verwoesting te Riba niet Z. K. H. Prins Bernhard heeft Maandag een bezoek gebracht aan het Jlfeder- landsch Paviljoen op de Wereldtentoon stelling te Parijs. D^-Prins tijden» zijn bezoek De nationalisten maakten In Asturië vorderingen. In overleg met de Britsche regeering en bemoedigd door de conferentie van Nyon, willen wfj tn de komende dagen alles doen om tot een werkelijke toepassing der ac- coordsbepalingen te komen. De dubbelzin nigheid van thans zou niet lang meer kunnen bestaan: het uur is gekomen voor duidelijke verklaringen, gevolgd door toe passing in de practjjk en gewaarborgd door een doeltreffende controle. Het terugtrekken der in Spanje strijdende vreemdelingen is ueer needig; het heeft eek de waarde van een symbool. Wjj moeten allen wenachen, dat deae poging slaagt: de Fransche regeering rekent op uw eendrach- tigen steun. Als onze poging niet sou geluk, ken, zou de geheele kwestie aan een nieuw onderzoek onderworpen moeten worden. De nlet-lnmengingspollUek beantwoordde in beginsel aan de strengste Interpretatie van het handvest. Bovendien kon, dank zjj deze politiek, de Europeesche vrede door duizend bedreigingen en duizend gevaren heen, tot dusverre gehandhaafd blijven. Waarom aldus zelde hjj juichte geheel Europa, toen Frankrijk in overleg met Enge land de Europeesche mogendheden uitnoodig- de tot het sluiten van een niet-inmengings- overeenkomst, dit initiatief toe als een waar borg voor den vrede? Omdat men er zich in geheel Europa een jaar geleden reeds reken schap van gaf, dat men in de eerste plaats interventie en contra-interventie in Spanje moest voorkomen. Men begreep, dat die het ge vaar voor een algemeenen oorlog Insloten. Toen wjj alle inmenging in den strijd, die Spanje Ik begrijp aldus Delbos de bezorgdheid van Del Vayo; ik vraag hem echter te beseffen, dat ook de andere Europeesche landen in de eerste plaats denken aan het afweren der on. middellijke gevaren. Ik ben bet volkomen met den Spaanschen gedelegeerde eens, dat de nlet-inmenglngs-verpllchtingen in haar toepas sing gespenden zijn: men heeft gesproken van solidariteit, men heeft overwinningen in Spanje buiten dat land als nationale overwinningen gevierd. Zoo ontstond een gevaarlijke toestand. Hieraan moet een einde komen; de niet-Inmen - gingspolitiek moet geen aanfluiting worden. De Fransche regeering wil een krachtige poging in het werk stellen om te verkrijgen, dat de ver plichtingen, die men aangegaan heeft, door ieder voor goed in acht worden genomen, zoo- dat het respect voor de politieke onafhanke lijkheid en de onschendbaarheid van het ter ritorium van Spanje verzekerd is. Noch in Dultschland. noch in Italië bestaat een dictatuur, zoo ging de Duce verder Geen regeering heeft zoo de toestemming van het volk als deze beide regeenngen, het zjjn de belde grootste democratieën. Hier is het uitge sloten, dat de politiek wordt beheerscht door geldmachten, door het kapitaal van geheime genootschappen en met elkaar strijdende po litieke groepen. Huil antwoordde daarop, dat de Amerl- kaansche regeering, zooals verscheidene ma len ter kennis van de Japansche regeering gebracht Is, van meening is, dat ieder alge meen bombardement van een uitgestrekt ge bied, bewoond door een groote bevolking, die zich met vreedzamen arbeid bezig houdt, niet te rechtvaardigen en in strijd me| de beginselen van bet recht en der mensche- HJkheld is. GENEVE. 28 Sept. (Havas). De Assem blee van den Volkenbond heeft met alge- meene stemmen de resolutie aangenomen, waarin het bombardeeren van open steden in China door de Japansche luchtmacht plechtig wordt veroordeeld. Dr. Goebbels opende de vergadering met een rede, waarin hij o.a. zeide: „Duce van het fascistische Italië, mein Fuehrer, ik meld: op het Maifeld in het Olympiastadlon te Berlijn een millioen menschen, bijeenge komen voor de historische massabetooging van de nationaal-soclalistlsche beweging*. NANKING. 28 Sept. (Reuter). Vijftien Japansche vliegtuigen hebben de haven plaats Woehoe hjj Nanking gebombardeerd. Twee geweldige branden zijn hierdoor ont staan; het aantal slachtoffers fa niet be kend. Dit bombardement wekte verwondering, aangezien de Japansche autoriteiten Woe hoe hadden geplaatst op de ijjst van de veiligheidszones voor de bultenlandsche offi- ciede personen. HANNOVER, 28 Sept. (Havas) Bij zijn doortocht door Hannover op de reis van Essen naar Berlin heeft het stads bestuur aan Mussolini een paard cadeau gegeven. BELGRADO, 28 Sept. (Reuter). In de orthodoxe kathedraal te Skoplje ontstond Maandag onder de gelovigen eenlge opwinding toen de geestelijke die daar de huweljjksinze- ning van een bruidspaar uit de hooge aristo cratie verrichtte, plotseling het altaar verliet en weigerde de plechtigheid voort te zetten, omdat twee parlementsleden, Todorevltsj en Simitsj, die vóór het Concordaat met het Va- ticaan gestemd hadden, ondanks de kort ge leden over hen uitgesproken excommunicatie de kerkelijke plechtigheid bijwoonden. De geestelijke eischte, dat de beide parle mentsleden het kerkgebouw zouden verlaten, daar de huwelijksinzegening anders niet sou doorgaan. Tenslotte kon men den geestelijke overreden de onderbroken plechtigheid voort ts zetten, terwijl de beide parlementsleden In de kerk bleven. Todorevltsj heeft nu een aanklacht Ingediend tegen den geestelijke Sava Segltsj, omdat hij hem in het openbaar beleedigd heeft, door henr te gelasten de kerk te verlaten. De Assemblee van den Volkenbond heeft de resolutie, die Japans handelwijze in China ver oordeelt, aangenomen. In deze verklaring ziet men een indirecte goedkeuring van de Volkenbondsmotie. Hierna werd het Italiaansche volkslied ge speeld, en vervolgens gaf dr. Goebbels het woord aan den Duce. Deze sprak in het Duitsch een rede uit waarin hjj o.a. zeide, dat het be zoek, dat hij aan Dultschland brengt en de rede, welke hy thans uitspreekt, een gewichtig punt vormen In de geschiedenis van belde vol- Iran Wellington Koo, de Chineesche gedelegeerde, bedankte de Assemblee hiervoor, waarna de ver gadering werd opgeheven. Naar Domei meldt, verklaart men in Japan sche marlnekringen ten aanzien van de ver- oordeeling van het bombardeeren van Chinee sche steden te Genève .dat de daar geulte kritiek uitsluitend op onvolledige persberichten berust. De besluiten van de Geneefsche com missie. zoo zegt men. zijn niet bevorderlijk voer opheldering vaji den toestand, daar zjj tegen over de wereld volkomen onjuiste tndrukker. weergeven. De Japansche luchtstrijdkrachten beperken haar aanvallen tot Chineesche mili tairen en militaire inrichtingen, en de burger bevolking is geenszins het doel der aanvallen” BERLIJN, 28 Sept. (DN-B.) Hedenmiddag heeft Mussolini, vergezeld van graaf Ciano en den Itallaanschen ambassadeur te Berlijn, een bezoek gebracht aan Generaal Goering en diens echtgenoote op Karlnhall. Goering overhandigde Mussolini het eereteeken van vlieger der Duit- sche luchtmacht in brlllanten. Omstreeks vier uur in den middag verliet de Duce Karlnhall weer. Mutsolini aan het woord De Britsche vertegenwoordiger, EUlott, zeide. dat Del Vayo het vraagstuk van zuiver Spaansch standpunt bezien had, terwijl de commissie het van Europeesch standpunt moet beschouwen. De regelingen hebben gelukkige gevolgen ge had en de Engelsche regeering gelooft, dat de toestand in de Middellandsche Zee beter is ge worden. Daarom kan zjj de verklaringen van Delbos slechts steunen. Wy zullen alles, wat in onze macht is, bij de regeering te Rome doen, om een consolidatie van den toestand te ver krijgen, aldus Elliott. Vervolgens heette hjj den Duce welkom en verklaarde, dat het Dultsche volk verheugd is hem aan de zijde van den Fuehrer te zien. Daarop nam Adolf Hitler het woord. Deze zeide oa., dat de aanwezigen getuige waren ge weest van een geschiedkundige gebeurtenis. Spreker verklaarde verder. dat het een groote vreugde is. een van die groote mannen tot gast te hebben, die zelf geschiedenis maken. De diepe zin van deze betooging is de oprechte wensch van onze landen, dien vrede te garan- deeren, welke niet het loon is van een ontwij kende lafheid, doch van het resultaat van een bewust verantwoordelijk verzekeren van het be staan. Hiermede gelooven beide volken die be langen te dienen, welke eigenlijk de belangen van geheel Europa moesten zijn. De Fuehrer wees er vervolgens op, dat geen volk meer naar vrede verlangt dan het Duit- sche. De Idealen van liberalisme en democratie hebben Dultschland niet gered van het ergste geweld, dat denkbaar is, en daarom moest het nationaal-socialisme op andere wijze het volk de algemeen menschelljke rechten teruggeven. Het fascistische Italië is door de geniale scheppende kracht van een man tot een nieuw imperium geworden, doch ook Dultschland is thans door de houding van zijn volk en door zijn militaire kracht weer een wereldmacht. De kracht van deze beide staten is thans de,sterk ste garantie voor het behoud van Europa, dat nog niet door den invloed van vernielende ele menten uiteen wil vallen. .Allen, die dit hooren, zullen moeten er kennen, dat twee souvereine nationale rijken den weg tot elkaar hebben gevonden in een tijd, dat de democratlsch-marxistische in ternationale overal slechts haat en daar- mede tweedracht toont. Iedere poging een heftig bombardement der linksche stellingen dergelijke gemeenschap van volken dóór verdachtmaking of anderszins te breken, zal schipbreuk lijden, door den wensch van de 115 millioen leden van belde volken en door den wil van de beide mannen, die hier spreken." De Japansche luchtmacht heeft hedenochtend Kanton opnieuw gebombardeerd. Tot drie keer toe werden gedurende 'n half uur bommen ge worpen op het vliegveld in de voorstad Tsoeng- fa. Hierbij zou de geheele luchtmacht van Kan ton vernield zijn. Ook het fort Boccatigris by Kanton werd bestookt. In marlnekringen wordt omtrent de jongste Japansche luchtaanvallen op Kanton medege deeld, dat de sfloorwegwerken van Kanton en de ten Noorden kiezer stad gelegen sporen van de KantonHankau-iyn vernield zyn. Ook de spoorweg van Poekau naar Tientsin is ten Noor den van Nanking vernield. De luchtaanvallen worden op de spoorwegwerken gericht om Chi neesche troepentransporten te verhinderen en om een elhde te maken aan de leveringen uil het buitenland, die ondanks de blokkade nog steeds doorgaan. Tijdens zijn bezoek van gisteren aan den on derminister van Bultenlandsche Zaken te Tokio, waarvan het doel was, een memorandum te overhandigen, waarin herinnerd wordt aan de voorgaande Britsche stappen naar aanleiding van de Japansche luchtbombardementen, heeft de Britsche ambassadeur in het by zonder de Verder verklaarde de Duce, dat achter zyn reis naar Dultschland geen geheimen steken. Hier werd niets besproken, dat het reeds ge noeg verdeelde Europa nog verder kan verdee- len. De plechtige bekrachtiging van de as Rome-Beriyn richt zich met tegen andere staten. Indien men vraagt wat het gevolg van de ontmoeting te Beriyn zal zijn, oorlog of vrede, dan kunnen Fuehrer en Duce met luider stem antwoorden: vrede. De Duce gelooft, dat de reden van veel mis verstand tusschen de uplken is, dat men het nieuwe, de zich vormÉnde werkelijkheid, niet kent. Indien men d^nationale revoluties van Dultschland en Italië beter zou kennen, dan zouden vele vooroordeelen wegvallen. Beide hebben dezelfde vUanden, die denzelfden heer dienen, de derde Internationale. Bovendien hebben beide vele levensopvattin gen gemeenschappeiyk: beide verheeriyken den arbeid en beide steunen op de jeugd, welke wordt opgevoed in discipline, moed, taaiheid, vaderlandsliefde en verachting van een gemak- keiyk leven. Dultschland en Italië streven een gelijk doel aandacht gevestigd op het bombardement van het centrale ziekenhuis te Nanking. Krachtens een verordening van pansche ministerie van Oorlog diensttijd van alle actief dienende «»1- daten en reservisten verlengd. In po litieke kringen beschouwt men dit als een maat regel. welke noodlg is geworden in verband met den omvang, dien het conflict in Noord-China heeft aangenomen. Het Japansche blad „Hotsji” publiceert een verklaring van Hidaka, den Japanschen legatie- raad in Nanking, die zich op het oogenblik In Sjanghai bevindt. Opnieuw bombardeerden de Japanners open steden, ojl. een internationale veiligheidszone. In den middensector nikken de troepeïi op langs den weg van Unquera naar Cangas de Onis; zij staan op 8 KM. van die laatste stad. Aan de bezetting van Riba de Sella ging een NEW YORK, 28 Sept. (Havas). De Dult- sche ambassadeur te Washington, Dieckhoff, heeft zich by aankomst in Amerika optimistisch uitgelaten over den politieken toestand in Euro pa. Ik acht het overdreven, zoo zeide hlj.'*in- dien men een ernstig conflict in Europa zou voorzien. Indien Japan China zou veroveren, zou de handel van Dultschland en van de andere landen met het Verre Oosten daaronder lyden. Dieckhoff verzekerde voorts, dat de hou ding van Dultschland ten aanzien van de crisis in het Verre Oosten door een nlet-inmenging gekenmerkt zal zyn. Dat hy thans naar DuiLschland is ge komen, wil nle*. zeggen, dat hy morgen er gens anders heen zal gaan. Niet alleen als leider van de Italiaansche regeering is hjj gekomen, doch voor alles als leider van een nationale revolutie, waarmede hy het bewys wil leveren voor de verbondenheid met de Duitsche natlonaal_socialistische revolutie. Deze zeide, dat Japan zich stellig niet zou tevreden stellen met Sjanghai alleen te 71e- militariseeren, zooals in 1932. Deze maal wil Japan de regeering van Nanking een be straffing toedienen. Dit zal echter niet ge- makkeiyk gaan. Wy zullen ons moeten voor bereiden op vyandelykheden van langen duur. Indien TSjang Kal Sjek thans af treedt, zal zyn opvolger, aldus Hidaka. zeker niet Japan vyandig gezind zyn. Staatssecretaris Huil heeft naar aanleid ding van berichten over de oprichting van Japansche douane-kantoren in het gebied van Sjanghai verklaard, dat de douane- kwestles in het tegenwoordige Chineesch- Japansche conflict niet zulk een groote rol spelen als tydens de Mandsjoekwo-crisis. De Amerlkaansche regeering verliest deze aangelegenheid evenwel niet uit het oog. WASHINGTON, 28 Sept. (Reuter) Men heeft den Amerikaanschen Staatssecretaris Huil ge vraagd zjjn meening te zeggen over de door de Volkenbondsvergadering aangenomen motie, waarin de Japansche luchtaanvallen op open steden veroordeeld worden. Aan het slot van zyn rede verklaarde de Duce. dat belde landen buiten hun grenzen geen pro paganda in den gewonen zin cjjes woords voeren zy gelooven, dat de waarheid zelf kracht ge noeg heeft, om overal door te dringen en eln- deiyk zal zegevieren. Europa van morgen zal fascistisch zyn door den logischen drang van de gebeurtenissen en niet door propaganda. Twin tig jaar geleden riep de Fuehrer .JJuitschland ontwaak" en Dultschland is ontwaakt. Het Derde Rijk bestaat. Spr. weet niet of en wan neer Europa zal ontwaken, want zooals te Neu renberg is gezegd: geheime en toch welbekende krachten zyn aan het werk om uit een burger oorlog een wereldbrand te voorschyn te roepen Het is van groot belang, dat de geweldige macht van 115 millioen menschen vastberaden samen gaat, hiervan is deze groote betooging een be wys. De rede van den Fuehrer zoowel als van den Duce werd luide toegejuicht. Nadat staatslieden hadden gesproken gaven de zlekcorpsen van het leger een concert. Niette genstaande het slechte weer bleef de ontelbare menschenmenlgte ook dit concert bywonen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 1