J 1 1 weer van f Ragnhild Hveger doet zich spreken NEDERLAAG VAN BRABANTIA TEGEN EENDRACHT 25 CENT Een goede dag voor de dabs ait Enschede NIEUW WERELDRECORD 400 M BORSTCRAWL <1 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Een succesvolle dag voor V.V.Z. Wilskracht en N.ELA. aan elkaar gewaagd spannenden V.V.A. wint van V.V.Z. V.V.Z. maakte het V.V-A. of geducht lastig Een doel pant by verrassing! Teleurstellend spel der Hagenaars F WIELRENNEN Nederlandsche renners te Keulen Prachtige prestatie van Jopie Waalberg H.M.S. brengt G.V.O. een 3-O-nederlaag toe Verdiende zege van SJ.C. op Graaf Willem Spannende derby in Haarlem Het Nederlandsche record 100 M. schoolslag met 1.2 verbeterd Van Vliet in het sprintnummer tweede achter Merkens Opening R.K. Sportpark te Zaandam Zwaarbevochten 32-zege der Amsterdammers Een gevaarlijk moment voor het Ouderkerker doel in den gisteren te Amsterdam gespeelden wedstrijd tusschen Wilskracht en N.EA., welke in 'n gelijk spel eindigde 2 MAANDAG 4 OCTOBER 1937 INTERNATIONALE ZWEMWEDSTRIJDEN TE GENT NIEUW Onze Gezellen en T.Y.B.B. spelen gelyh evenals Wilskracht N.E.A. Excelsior klopt Santpoort Onze Gezellen en T.Y.B.B. spelen met 22 gelijk Puntenverdeeling na stryd Een half aar van goeden stryd V.V.Y. klopt De Meer in IJselstein De Cup-Final niet meer in Wembley? I en eerste R. 1 10-2 1 00 7—2 1 io—ï startte De o T Hulhuizen belooft inderdaad geen sec. de 3—0 te met Quick 1 1 Severgnini wint te Berlijn i 1 1 1 1 1 1 kans kunn 1 2 3 3 1 re- ir. 3 3 3 3 3 i 3 2 3 2 3 2 3 2 2 1 1 1 1 3 3 2 1 1 1 1 1 1 3 2 3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 3 3 1 2 3 1 1 1 1 1 1 3 1 3 3 6 4 4 4 3 3 3 3 3 6 4 4 3 3 2 3 1 1 3 3 2 2 2 3 3 3 3 3 2 2 1 1 1 1 1 1 2 1 3 2 5 4 3 3 3 3 2 1 nam in de voorhoede. Zijn goede tactiek deed menig gevaarlijk moment voor het Amsterdam- sche doel ontstaan, maar het achtertrio wist alle gevaar te voorkomen. Aan de andere zijde waren de aanvallen talrjjker en eveneens ge vaarlijk en meermalen was De Meer sterk in het offensief. Onder groote spanning naderde het einde en toen dit dodr den arbiter werd aangekondlgd. was het nog steeds 10 en had WU de eerste zege behaald. tikte hjj sli per rsa» 1107 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 5— 7 3— 5 3—11 7—13 7—4 2—7 1 1 1 1 direct de Op de Olympiabaan te Berlijn is Zondag een stayers wedstrijd over 100 KM gehouden, welke gewonnen werd door den Italiaan Severgnini. De uitslag was: 1. Severgnini. 1 uur 30 min. 50.3 sec.; 3. Lohmann (5 meter); 3. Stach (3 meter); 4. Schoen (350 meter); 5. Ifland <730 meter)6. Krewer <800 meter). or 46 It. m. tt. 8—10 2—9 2—4 D. H. L. Excelsior Onze Gezellen Spartaan H. B. C S. J. C Santpoort T. Y. B. B. Leonidas Graaf Willem Wilhelmina Treffers Brabantia Venl. Boys Kolplng Schjjndel S.V.B. Mulo Eendracht Best Vooruit Dongen RK.T.V.V. 19—7 9—2 7— 1 10—5 17—13 9—6 6— 12 8— 11 7— 10 4—9 2—17 14— 7 7— 5 7— 6 6— 5 van te >m- soo JBl- no- ver gleed de Deensche V.V.H. Laura R.K.OJ4B. Sltt. Boys Valkenburg R.K.N.A.C, Kfmbria Kprkrade RK.V.V.L. Chevremont 3 3 3 3 1 2 3 3 3 -3— 1 1 T 6 5 4 3 3 3 3 3 3 1 T Hulhuizen Vogldo Voste 8B.O.D.C. Achilles NLO Emoe Quick VOX Altior XèK~Buys V.V.G. ^UIT DE SPORTWERELD! Jopie Waalberg verrichtte een buitenge woon fraaie prestatie door het Neder landsen record op de 100 meter schoolslag, dat in baar bezit is, met een tijd van 1 min. een belangrijke aanwinst te worden voor de Oostelijke eerste klasse en hetgeen deze nieuwe eerste klassers V. V. A. H. M. S. Wilskracht G. V. O. Volendam V. V. U. De Meer V. V. Z. N. E. A. E. M M. ^KUP-KOY N BROCHES PRODUCT onderneemt direct eenlge aanvallen, waarbij de N. E. A.~ spoedlg handelend moet optreden, ontwikkelt zich een gelijk opgaande aantrekkelijke 4 strijd met wisse- In den aanvang gingen beide ploegen goed tegen elkaar op. De aanvallen van de thuisclub waren steeds door slordige afwerking van eik gevaar ontbloot. Dat de Noordwjjkers ten slotte met 53 wisten te winnen was in alle opzichten verdiend. Van der Berg nam de leiding en door De Vos werd het 20 voor de bezoekers. Voor de rust aanbrak hadden de Hage naars een tegenpunt weten te scoren. 12. In de tweede helft pakte Graaf Willem weer sterk aan en wist het spel naar de vijan delijke helft te verplaatsen. De Hagenaars zagen kans door Koekebakker er 22 van te maken. Hierna was het met de Oraveiyken geheel gedaan en de Noordwijkers zagen kans de score tot 2—5 op te voeren, waarmede een alleszins verdiende overwinning voor 8. J. C. werd be haald. Ook dit jaar schijnt WA In West I weer van plan te zijn om ernstige aanspraken op den titel te doen gelden. Gisteren behaalden de Noord- Amsterdammers hun tweede overwinning en nog Valborg Christensen hield nu het tempo goed bij, doch tegen den fraalen en kraehtigen slag der Amsterdamsche zwemster, die het vooral wi tti een mooie êIhdS)5iIrt zöcTit,”WE5 <te Deen^> sche zwemster niet opgewassen. De recordverbetering van Jopie Waalberg op den korten afstand Is buitengewoon belangrijk in de eerste plaats omdat zij er in slaagde 12 ^wemclub sec. van het oude record af te nemen, en in i de tweede plaats omdat zij een stapje Op den tweeden' dag van. de inter nationale zwemwedstrijden te Gent is Ragnhild Hveger er in geslaagd het wereldrecord op de 400 meter borst- crawl, dat sedert 10 Februari van dit jaar op haar naam staat met een tijd van 5 min. 14.2 sec., gevestigd te Ko penhagen, met 0.2 sec. te verbeteren en te brengen op S min. 14 sec. Het talrijke publiek er waren ongeveer 2500 toeschouwers heeft in Zaandam kunnen genieten van 'n spannenden wedstrijd van goed gehalte waarbij het best spelende elftal zich de uiteindelijke zege zag toebedeeld. Het was niet alleen een spannende wedstrijd maar nog meer een interessante ontmoeting vooral door de wijze, waarop de Zaandammers het V. V. A. zoo lastig hebben gemaakt, dat het er langen tijd om ging wie tenslotte aan het langste eind zou trekken. Want direct na den aftrap werden de Zaandammers door het tech nisch betere spel der bezoekers, waarbij X po sitie kiezen en het plaatsen opviel, voor eigen doel teruggedrongen waar de beweeglijke Am sterdammers de blauw-zwarten voor groote moeilijkheden plaatsten. Maar dit was nog niet alles, want den grootsten strijd voerde V.V.Z. tegen zichzelf. In de Zaandamsche defensie wist men er geen touw aan vast te knoopen. ver schillende verdedigingssystemen dwarrelden blijkbaar door de hoofden van de V. V. Z.-ers en daardoor ontstonden misverstanden, gapin gen. wist men soms niet welke taak de ééne speler den anderen had opgegeven en door al deze dingen was van zelfvertrouwen geen sprake waardoor het wegwerken ook danig in X gedrang kwam. En X was voor de gastheeren een geluk, dat de hoofdstedelingen wel veel scho ten maar lang niet altijd goed gericht. En toch ontstond X eerste gevaar voor X Amsterdam sche doel toen Oly van verren afstand een kogel tegen de deklat liet ketsen De bezoekers zagen het onheil in den uitstekend spelenden Oly niet, want niet lang hierna, er waren toen 19 minuten gespeeld, gaf Oly ’n fraalen pass naar den goed opgestelden Gouweleeuw. die hier wel raad mee wist en doelman Hendrix dan ook geen kans gaf, 10. De vreugde was van korten duur, daar enkele minuten later H. Letse hert, de aanvalsleider van V. V. A., den stand gelijk maakte, 1—1. Hierna ging de strijd meer gelijk op al wisten de bezoekers zich door het onze kere optreden der Zaandammers talrijke kansen te scheppen, welke door slecht schieten en treu zelen maar ook door goed verdedigen van kee per Wiegman onbenut bleven. Het zag er naar uit, dat de rust met dezen stand, zou aanbreken, maar kort voor het verstrijken van de eerste helft zond Tushulzen een hard schot In, het- Natuurlylc is ook deze derde compe- titiedag weer niet voorbijgegaan, zon der dat er verraaaingen vielen te no- teeren en de belangrijkste hiervan was wel de nederlaag van Brabantia tegen Eendracht, dat thans na twee achter eenvolgende nederlagen de punten binnenhaalde. hield, waardoor het leder achter hem belandde. Bliksemsnel herstelde Wiegman zich maar de scheidsrechter kende een doelpunt toe. 12. Geen betere tactiek hadden de gastheeren kunnen toepassen toen zij na de hervatting het zwaartepünt in het offensieve gedeelte legden. Hierdoor werden de gasten uit hun verband ge speeld en moesten de voorwaartsen der Nieu wendammers in de verdediging een handje hel pen waardoor het zwakste gedeelte van V. V. Z. het minst moeilijke deel in den strijd kreeg. Wel bleef Tushulzen door Individueel werk de volle aandacht voor V. V. Z. vragen maar de aanvalsleider H. Letschert ontbrak hierbij, waardoor het grootste gevaar achterwege bleef. Toen haar enthousiast prestatie op. De thuisclub gevaarlijke keeper al Daarna snelle en lende kansen. Wilskracht is technisch iets beter doch de gasten vergoedeh dit gemis met enthousiasme. Na 13 min. valt juist een doel punt waar men het op dit oogenblik niet ver wacht. Na een afgeslagen aanval op het N. E. A.-doel gaat de voorhoede er met den bal van door om de leiding te nemen. 0I Na den aftrap neemt Wilskracht direct den bal mee. De Weerd krijgt zijn kans en op onna volgbare wijze geeft hij meteen trekbal den keeper het nakijken. 11. Het spel blijft aantrekkeljjk'en het aanzien ten volle waard, de belde verdedigingen zijn voor hun taak berekend. Als J. v. <f. Fluit den bai toegespeeld krijgt gaat hjj er alleen van door, passeert eenige tegenstanders en met een hard schot krijgt de N. E. A.-keeper geen schijn van kans. 21. Nadat het Wllskracht-doel op won derbare wijze aan een doorboring ontsnapt is, breek spoedig de rust aan. Na de thee komt N. E. A. opzetten. De gas ten zijn eenlgen tijd sterker, doch de Wlls- kracht-halflinle waarin J. Keizer weer mee speelt tracht het spel te verplaatsen. De Am sterdammers krijgen echter tegen Wijfjes, die een sublieme partij speelt, geen kans. De gasten zetten alles op alles om gelijk te maken wat hun gelukt als de rechtsbuiten bij een doelwor- steling onhoudbaar scoort. 2-^2. De blauw-wit- ten komen nu weer meer in offensief doch suc ces blijft uit. Het blijft echter geducht spannen. Voor beide partijen is het dan ook een opluch ting. als de scheidsrechter einde blaast. De uit slag geeft de verhouding goed weer. X Is tussenen WIJ en De Meer een span nende strijd geworden met tal van goede spel momenten, tal van spannende oogenblikken voor beide doelen en met diverse perioden van meerderheid voor de bezoekers. Het eenlge doel punt van den strijd kwam echter bij verrassing. Nog maar even was men aan den gang, toen M. v. d. Hoogen vanaf het midden van het veld een hard schot inzond, dat Hoeboer niet ver mocht te stoppen (10). De Amsterdammers wisten daarna herhaaldelijk gevaarlijk voor het doel der gastheeren te komen, doch het mocht hun niet gelukken, dank zij vooral het kranig optreden van doelman v. Vliet, gelijk te maken. Inmiddels was de halfspeler v. Vliet uitgevallen en diens plaats ingenomen door den oud-inter- nationaal v. d. Hoogen, die na de rust plaats 41-zege op Dongen, dat tot nu toe erg teleur stelt. Dan deed Best Vooruit het in ieder geval nog heel wat beter, want een gelijk spel tegen 8.VB. is zeker niet onverdienstelijk. hersteld Noord een gelijk spel af te dwingen. Graaf Wil lem en Leonidas kregen beide thuis hun twee de nederlaag te incasseeren. De Hagenaars te gen 8. J O., dat in de residentie een 52- overwinning behaalde en de Rotterdammers tegen D. H. L., dat aan het Toepad met the odd goal zegevierde, waardoor de Delftsche club de ranglijst blijft aanvoeren. Santpoort kon het niet bolwerken in Schiedam, waar Excelsior de roodbroeken met 32 versloeg. Eendracht, de nieuwe eerste klasser. die op een allesbehalve fraalen start kan terugzien, heeft in Zuid II voor sensatie gezorgd door Bra bantia ln het zand te doen bijten. Slechts eeh doelpunt werd er in dezen wedstrijd gescoord, maar dat was voldoende om den kampioenen van het vorig seizoen een achterstand van twee pun ten op de concurrenten te bezorgen. De ern stigste hiervan zijn Wilhelmina en Treffers, die beide gisteren weer uitstekende prestaties le verden. Dat moest Kolplng b.v. ondervinden, want deze Helmondsche club, die nog ongeslagen was, moest in Weert met 75 de meerderheid van Wilhelmina erkennen. En de andere Hel mondsche club verging het niet veel beter. Mulo kon het in Groesbeek niet tegen Treffers bol werken en verloor met 42. R.K.T.V.V. blijkt inderdaad weer een zeer moeilijk seizoen tege moet te gaan; de 82-nederlaag tegen Schijndel spreekt wat dit betreft wel voor zichzelf. De Venlosche boys verrasten hun aanhang met een Er zijn op het oogenblik in het geheel nog acht clubs zonder veriiespunten, n. 1. V. V. H., Laura, Wilhelmina, Treffers, Hulhuizen, Achilles, V. V. A. en Volen dam. Laatstgenoemde heeft evenwel even als Achilles nog pas één wedstrijd ge speeld. kwam tot het wereldrecord van Hanni Hoelzner. dat op 1 mln. 202 sec. staat, ongetwijfeld zeer scherp, doch door Jopie Waalberg in haar hul digen vorm toch wel te benaderen. Het was te verwachten, /dat de strijd op de 100 meter borstcrawl voor heeren tusschen de belde rivalen Hoving en Scheffer zou gaah.. Hoving was op de laatste baan Iets sneller en in 1 min. 0.4 sec. als eerste aan. waarbij lechts 02 sec. bleef boven het record van zijn tegenstander. Van de overfge wedstrijden rest ons nog te vermelden, dat Nlda Senff in goeden stvl de 100 meter rugslag won In 1 min. 14.6 sec. voor Iet van Feggelen. terwijl Ragnhild Hveger als derde aantikte in 1 min. 19 sec maar zü Itad toen al de 400 meter borstcrawl achter den rug. De belangrijkste uitslagen waren: 400 meter borstcrawl dames: 1. Ragnhild Hveger 5 mln. 14 aec. (nieuw' wereldrecord); 2. mej. Fleuret (Frankrijk) 5 min. 54.3 sec.; 3. mej. Caron (België) 5 min. 55.8 aec4 4. All Stijl 6 min. 7.6 sec. 100 meter borstcrawl heeren: 1. Hoving 1 mln. 0.4 aec.; 2. Scheffer 1 mln. 1.6 sec.; 3 Geerltng 1 mln. 4.4 sec.; 4. Moolenaar 1 mln. 4.6 sec. 100 meter schoolslag dames: L Jopie Waal berg 1 min. 22.6 sec (nieuw Nederlandsch re cord); 2. Valborg Christensen 1 mln. 24.8 sec.; 3. Jopie Stroomberg 1 mln. 29 2 sec.; 4. mej. van de Kerkhove 1 min. 312 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Nida Senff 1 min. 14.6 sec.; 2. Iet van Feggelen 1 min. 16.4 sec.; 3. Ragnhild Hveger 1 mln. 19 sec. 200 meter schoolslag heeren 1. Smitshuyzen 2 mln. 49.8 sec.; 2. De Vries (Star, Utrecht) 3 min. 1.4 sec. 200 meter rugslag heeren: 1. Scheffer 2 min. 402 sec.; 2. van Schouwen 2 min. 418 sec.; 3. Noual (Frankrijk) 2 mln. 532 sec. 3 x 50 meter wisselslag dames: 1 A.D.Z. 1 47.8 sec.; 2. Het U 1 min. 51.6 sec.; 3. wel op een tegenstander, welke altijd tot de ge vaarlijkste moet worden gerekend. nJ. WZ, dat thans in eigen huis de Zaansche club nam gisteren haar nieuwe terrein officieel in ge bruik met 32 hef onderspit moest delven. GVO kreeg zijn eerste nederlaag te slikken en wel' in Zullen, waar HMS met 30 zegevierde over de club uit Krommenie. N. E A. slaagde er in Wilskracht in de hoofdstad een punt te ontnemen door een 22 gelijk spel, hetgeen van de Ouderkerkers een goede prestatie mag worden genoemd. De Meer stelde daarentegen wel wat teleur, want de Amsterdammers moesten In IJselstein den vol len buit afstaan aan V. V. Y„ dat hier met het eenige doelpunt van den strijd won. Onvermoeid zette V. V. Z. door en het Was zeer zeker loon naar werken toen Gouweleeuw voor den gelijkmaker zorgde, 22. De thuisclub zag haar kans en trachtte die terecht te benutten door het sterke aanvalsspel voort te zetten. Met man en macht moest V. V. A. er aan te pas komen om niet onder den voet geloopen te wor den en het had er allen schijn van. dat V. V. A. hierin niet zou slagen maar de lucht klaarde voor de Amsterdammers geheel op toen uit een onverwachten aanval v. d. Meys het beslissende tikje gaf. 23. En hiermede was het pleit be slist want hoewel er nog een kwartier gespeeld moest worden was het tempo bij de V. V. Z.-ers door dezen tegenslag dusdanig gezakt, dat de Amsterdammers geleidelijk tot den aanval kon den overgaan Maar ook bij hen deed de ver moeidheid zich gelden, waardoor tenslotte de stand geen verdere wijziging meer onderging. In West H heeft T. Y. B. B. zich na haar onfortuinlijk begin van de vorige week aardig door nu Onze Gezellen in Haarlem- directeur van het White City Stadion, welk Wiegman wel stopte maar niet klemvast Crltchley, heeft aan den Engelschen Voetbal bond meegedeeld bereid te zijn het Stadion uit te breiden, opdat er voor 160.000 personen plaats is, indien de Engelsche voetbalbond in principe besluit In dat geval de Cup-final In het Whlte- City-Stadion te doen plaats vinden. Gezien het feit, dat de laatste Jaren 300.000 aanvragen om kaarten bij den Bond zijn bin nengekomen en het Wembley-Stadion slechts 90.000 toeschouwers kan bevatten, heeft de Engelsche Voetbalbond reeds langen tijd uit gekeken naar een andere omgeving. Aan de voorstellen van Crltchley wordt veel igeven in kringen, die het weten Ragnhild Hveger ondervond op de 400 meter borstcrawl geen tegenstand van beteekenis Dat zij haar eigen wereldrecord op dezen afstand zou verbeteren, hadden slechts weinigen wacht. Prachtig soepel zwemster door het water. tijd bekend werd, ging er een gejuich voor deze buitengewone De Fransche zwemster Fleuret werd tweede in 5 mln. 54 3 sec., wel een bewijs, dat de Deensche zw'emster geen tegenstandsters van klasse op dit nummer had. All Stijl, jeugdige AD-Z -ster, noteerde 6 min. 7.6 sec. en eindigde als vierde. V.V.Z.'s voorzitter, de heer Kruyver, zal een en twintig Jaar geleden, toen hij met eenige vrienden de RK Voetbalvereenlging Hercules (welke naam later in V.V.Z. veranderd is) op richtte. niet gedroomd hebben, dat zijn club zou uitgroeien tot een voetbalvereenlging met een dusdanig fraai sportpark, dat de meeste neutrale Zaansche vereeniglngen er Jaloersch op kunnen zijn. In de V.V.Z.-geschiedenis moe* het gisteren voor den heer Kruyver dan ook zijn mooiste dag zjjn geweest. Een buitengewoon succes is de opening van het R K Sportpark geworden, want velen wa ren opgekomen om bij de plechtige en offl- deele ingebruikneming aanwezig te zijn. Nadat de plechtige zegening door pastoor v. d. Marek had plaatsgevonden.1 vereenlgden de genoodlgden zich in het als „bergplaats" aan geduide lokaal, alwaar voorzitter Kruyver de aanwezigen welkom heette, in het bijzonder Burgemeester In X Veld, die inmiddels was ge arriveerd. De heer Kruyver dankte dé Boni- fatius-stlchting voor het tot stand komen van deze fraaie inrichting en voor het groote ver trouwen. dat de Bonlfatius-stichtlng in V.V.Z. had gesteld. Burgemeester In X Veld hield een kernach tige rede, waarin de spreker naar voren bracht, dat de sport bUdraagt aan de cultureele opvoe ding van de bevolking en daar ook de leiding van V.V.Z. ziet, dat het niet in de allereerste plaats gaat om het lichaam, maar om de ziel, moet deze vereeniging wel een zegenrijk werk verrichten. I Pastoor v. d. Marek, die als voorzitter van de St. Bodlfatlu^-stichting sprak. zelde ver volgens. van de kosten, welke het sportpark met zleh heeft mee gebracht, erg geschrokken te zijn, maar er was nu eenmaal A gezegd en moest B dus wel volgen. Voor de parochie is het een waardevol bezit. Móge het dan ook be antwoorden aan het doel en bijdragen aan de harmonische vorming van ziel en lichaam tot heil van de maatschappij. Woorden van lof aan het adres van den heer Kruyver sprak de heer Putter namens den D.H.V.B.. waarop de heer Kruyver in zijn be antwoording vermeldde, dat deze woorden niet voor hem bedoeld zijn, doch voor de stille wer kers. daar 90 pct. van het werk niet door hem is verricht. Voor het district Noord-Holland is de heer Luyckx aanwezig, die zich kon indenken, dat V.V.Z. wel tevreden is. maar nog niet voldaan, omdat alle Katholieken zich nog niet onder haar vaan hebben geschaard. De I.V.C B. bracht hulde bij monde van den heer De Vries, waarna kapelaan A. van Nobe- len als Geestelijke Adviseur van de Junloren- afdeeling en namens de jeugdveresnigingen V.V.Z. complimenteerde. Spr. dankte voor de eer. die hem te beurt valt straks het eere-lint te mogen doorknippen, maar voelde, dat die eer den Geestelijken Adviseur toekomt, die wegens ziekte bij zijn ouders vertoeft, en daarom zal het in zijn naam gebeuren met hetzelfde en thousiasme De heer C Kramer sprak vervolgens namens V.V.A. Zeer sympathiek deed het aan, toen de herir K. Vens namens de neutrale Zaansche veree niging Z.FC. zjjn woord van gelukwensch vergezeld deed gaan van een stoffelijk blijk van belangstelling, hetwelk, zooals de heer Kruyver opmerkte, bij V.V.Z. een eere-plaats zal innemen. Nadat G VO. uit Krommenie, evenals de beschuitfabriek Hille, bloemen had aange boden. had zich voor de fraaie tribune een eere-haag van V V Z.-junioren opgesteld Ka pelaan A. van Nobelen ruimde de laatste hin derpalen uit den weg door het eere-lint te verbreken en toen beide elftallen zich aan weerszijden van de tribune hadden opgesteld, klonk plechtig het Aan U. o Koning der Eeuwen", ten gehoore gebracht door de R K. Harmonie en door de aanwezigen meegezongen. Het Wilhelmus volgde en daarna kon Burge meester In X Veld overgaan tot den aftrap, waarmede de wedstrijd V.V.Z.—V.V.A. een aan vang nam Voor bijzonderheden van dezen com petitiewedstrijd verwijaen wij naar het ver slag hiervan. Sprint, eerste rit: 1. Merkens; 2. Engel; tweede rit: 1. Van Vliet; 3. Richter; derde rit: 1. Van Vliet. 3. Engel; vierde rit: 1. Merkens. 3. Richter; vijfde rit: 1. Engel. 2. Richter; zesde rit; 1. VUn Vliet, 2. Merkens; rit quatre: L Merkens; 2. Van Vliet; 3. Richter; 4. Engel. Algemeen klassement: 1. Merkens, 10 pnf; 3. Van Vliet. 9 pnt.; 3. Richter. 5 pnt.; 4. Ek^el. 5 pnt. 60 KM-koppelwedstrijd1. LonckeDeneet. 1 uur 23 min. 53 sec.. 20 punten; 3. Pijnenburg— Wals. 18 pnt.; ZlmsKuesters. 10 pnt.; met een ronde achterstand: 4. Ehmer—Leuer. 18 pnt.: 5. Kolvenbach—Klelnepwfe, 8 pnt.; 6. Ter- tilteSchmidt. 4 pnt. Van Vliét heeft Zondag te Keulen deelgeno men aan een sprintwedstrijd tegen de Dultschers Merkens. Richter en Engel. De Nederlander won alle ritten en tegen Merkens maakte hij dm besten tijd. n.l. 10 seconden. In een rit k quatre werd Merkens echter eerste, zoodat de' Duit- scher in het algemeen klassement de eerste plaats besette. Een 60 KM. koppelwedijtrijd werd door het Belgische koppel I-oncke-Deneef gewonnen voor PijnenburgWals Het feit, dat de Belgen de laatste sprint wonnen, gaf den doorslag to het klassement. Tijdens desen koppel wedstrijd kwamen Van Vliet, Vroomen en Merkens te val len. Alle drie renners noesten den strijd sta ken. Vroomen werd aan de kin gewond. Mer- kens hul last van een dikke knie, terwijl Van Vliet aanvankelijk erg duizelig was. doch zich enkele uren later weer geheel fit voelde. De uitslagen waren: In de Limburgscbe. afdeeling blijft V. V. H. dch kranig weren en het gaat er Inderdaad naar uitzien, dat de club uit Heerlen dit set- toen een groote rol zal spelen. Gisteren boek te zjj haar derde achtereenvolgende overwin ning, nu tegen R. K. N. A. C., dat met 30 geklopt werd en hierdoor tevens zijn eerste ne derlaag had. Laura doet hier echter voorloo- pig nog niet voor V. V. H. onder, en de club uit Eygelshoven, die gisteren beide punten in de wacht sleepte door Kimbria met het eenlge doelpunt van den wedstrijd te verslaan, blijft de leiders bedreigen. R. K. O. N. S. bleef In Schaesberg meester van het terrein tegen V. V. L„ dat met 10 verloor, terwijl Valkenburg en Kerkrade den buit deelden door een 23 gelijk -spel. Chevremont kon ook nu geen suc ces boeken, want de Geitenbergers gingen op eigen grond met 42 ten onder tegen de Slt- tardsche Boys. tot nu toe hebben laten zien, is veelbelovend. Drie gespeelde en gewonnen wedstrijden! Gis teren werd VVG, dat In Gaanderen met 4—3 verloor, het slachtoffer. Achilles startte goed door in Borne met 41 van NEO te winnen, maar wij zullen voorloopig nog enkele wedstrij den moeten afwachten, om te zien wat deze Hengelosche club van plan is. Vogldo moest in Enschedé genoegen nemen met een gelijk spel tegen SDOUC in een ontmoeting, waarin beide ploegen eenmaal scoorden, hetgeen eveneens het geval was In Lobith, waar de boys de punten deelden met Altior, een resultaat, -waarmee vooral laatstgenoemde club tevreden mag zijn. Het was overigens voor de Enschedesche clubs een goede dag, want Voste keerde met den vollen bult terug uit Arnhem, waar WZ met 3—2 werd geklopt, terwijl Emoe een zeer goede prestatie verrichtte door verslaan. mtn. België 1 min. 522 sec. 7 x 50 meter borstcrawl heeren: 1 Het IJ 3 mln. 29 sec.; 2. Gentsche Zwemver. 3 min. 37 sec., 3. C. M. Paris 3 min. 38 sec.; Antwerpsche -gediskwalificeerd. Finale waterpolo; Het IJ—Genteche Zwem- nader vereeniging 5—3. Feitelijk heeft de werkelijke strijd om de pun ten slechts een half uur geduurd. De stand was toen 30 voor HMS. Daarna bleef het tot aan de rust een slap spel en toen na de rust de bezoekers het eenlge malen goed hadden ge probeerd doch geen succes behaalden, overviel hen een zekere matheid en daar de Zullenaren zich volkomen veilig voelden, geloofden ztf X ook wel. Het begin was voor de bezoekers, die spoedig een hoekschop forceerden, die, ondanks het goede plaatsen, geen resultaat gaf. Aan de an dere zijde gelukte het beter, want toen Hettlnga zuiver plaatste naar De Hosson, trof hét schot van diens voet doel en was de stand 10. Spoe dig daarna kreeg Bouwman van Hettlnga een kans,waarvan hij dankbaar profiteerde en waardoor het 20 werd. Eenige attaques van GVO leverden filets op en toen juist een half uur was gespeeld, trok Hettlnga er alleen tus- schenult en bracht den stand op 30. Tot aan de rust gebeurde er niets opvallends. Bij het begin van de tweede helft GVO fanatiek, doch de Zullensche defensie gaf geen pardon. En toen de gasten inzagen, dat hün pogingen geen succes gaven, deden ztf het kalm aan, wat ook het geval was met HMS, dat zich veilig voelde. Daardoor werd het een slappe vertooning, die ten laatste met 30 in het voordeel van de thuisclub eindigde. Na een kwartier spelen heeft TYBB een mooie kans om de leiding te nemen, wanneer de geel-zwarten op den rand van het straf schopgebied een vrijen trap krijgen te nemen. Het harde schot springt evenwel van den on derkant der lat weer in het veld terug, waarna de Reus den bal gemakkelijk kan wegwerken. Onze Gezeljen heeft het eerste succes. Kuiper weet op den vleugel den bal vrij te maken en geeft een afgemeten pass aan Sturk. die den bal in den uitersten hoek plaatst. 10. TYBB doet energieke pogingen om gelijk te maken, doch de Gezellen weten telkens erger te voorkomen. Toch blijft de druk op het Onze Gezellendoel aanhouden temeer daar de vleu gelspelers van TYBB regelmatig den bal vrij kunnen voorzetten. Vlak voor de rust krijgt TYBB den gelijkmaker, wanneer een corner op het Onze Gezellendoel wordt genomen. De Reus kan den bal ternauwernood raken, waar van Huneker profiteert door het leder In het verlaten doel te jagen. 11. Na rust zien wtf een herboren Gezellenploeg. Een moordend tenrpo wordt ingezet en daar TYBB goed j?artlj geeft krijgt het publiek een emotievolle en fraaie tweede helft te zien. Onze Gezellen is het meest in den aanval doch de uitvallen van TYBB zjjn zeer gevaarlijk, voor al omdat Nunnink een gave spüpartij vertolkt en den bal goed doorgeeft. TYBB weet twintig minuten voor het einde de leiding te nemen, wanneer de bal van rechts naar den vrtfstaan- den Harmes wordt geplaatst, die geen fout maakt en de Reus in den uitersten hoek kans loos passeert 12. Onze Gezellen is niet ontmoedigd en gooit er nog een schepje op. doch voor het doel van TYBB wil niets lukken, eendeels omdat het spel te kort wordt gehouden anderzijds omdat v. Lit het TYBB-doel met geweldig élan verdedigt en eenige malen op fraaie wuze den voorsprong van zijn elftal weet te behouden. Er wordt geweldig op het TYBB-doel ge speeld. wat Onze Gezellen bijna noodlottig wordt h|J <*en snellen uitval der Yellows doch de Reus weet den bal over de lat te tippen! Nog één minuut is te spelen en iedereen ver zoent zich reeds met den uitslag wanneer van Schie van dichtbij den bal goed krijgt toege speeld en den gelijkmaker in de touwen Jaagt 2—X 233 secgevestigd op 20 Maart van dit jaar te ’s-Oravenhage, met niet minder dan 12 sec. te verbeteren, waardoor het record thans op 1 min. 22.6 sec. staat. Jopie Waalberg ondervond ditmaal meer tegenstand dan Zaterdag, toen zij het wereldrecord 200 meter schoolslag, dat reeds met 2 mln. 58 sec. op haar naam stond, tot 2 min. 56.9 sec. wist te verbeteren. 20 2 3 3 3 2 2 2 3 2 2 2 3 3 3 3 3

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 9