OLD FOLIE ten onder H ;ing van Hoe de „Specht” moet zijn gegaan Zegende Zetleen... der goedeaerk en van I DE OPROEP VAN MINISTER ROMME PALMOLIVE zeep! 1 ft. «J 21 Vuurzee te Deume Landbouwkundig onderzoek MEDEDEELINGEN VAN DE K.N.I.LM. Kerko9 het overhemd met de 7 extra-voordeelen Hier is voordeel No. 3 DONDERDAG 7 OCTOBER 1937 J. J. Stodieck Verzekering dekt de schade Een droeve aanblik J. J. Ruben Ladelichter betrapt Ir. J. Otten wordt QOEDKOOPE TREINEN voorzitter OBLIGATIES VERDUISTERD half een AUTO TE WATER GEREDEN BELGISCHE ONDERSCHEIDING IN KOKENDE ZEEP GEVALLEN Arbeider FIETSER DOODGEREDEN I Tweede bestuurder nog /niet gehoord Tegen handelareiziger jaar geëischt DOOR EEN DRAAIENDE AS GEGREPEN Twee woningen en een sigaren maker y in de atch gelegd Sporen gevonden by het vroegere kasteel Japansch vaartuig aangehouden By wyze van proef ook in de wintermaanden Voor den heer Wagenaar Hummelinck Bakker te Barneveld reeds geruimen tyd benadeeld Heden begrafenis Onderaardsche gangen te Breda De beide inzittenden met moeite gered aan de verwondingen overleden De instelling van een centrale commissie van advies is in voorbereiding HET IS EEN HEELE ROMAN: Normaal gestart, maar uit de linkerbocht weggezakt en den grond geraakt T Toestemming verleend om papieren te halen FERSTUK besteld en i en veioor- bate In d. K. uit St. Oedenrode van eloo- 'stel- 41 De toestand van den als zwaar gewond ge- melden passagier Schoch bhjkt gunstig te zijn. HU bevindt zich bulten gevaar. De arbeid, welke tot heden ressorteerde on der de commissie van advies voor de landbouw proefstations, voor zoover deze betrekking had op het landbouwkundig onderzoek, alsmede die van de regellngscommissie voor de landbouw- proefvelden zal aan de genoemde centrale com missie worden toevertrouwd. Aan deze commissie zullen worden toegevoegd de noodige wetenschappelijke ambtenaren, die van het land tueél öp te richten organisaties op het gebied der landbouwvoorlichting zooals het Nacovo onder nader vast te stellen voorwaarden een of meer vertegenwoordigers ter benoeming De 46-Jarige molenaar J. Potters, die Zater dag j.l. te Beugt. tusschen Dlnther en Veghel, met een draaiende as in zijn molen In aanra king kwam en daardoor ernstig aan het hoofd werd gewond, is Woensdagmiddag in het zie kenhuis St Joannes de Deo te Den Bosch over leden. De man laat een vrouw en zes kinderen achter. De brandweer wist twee der woningen te behouden, ofschoon deze zware waterschade kregen De andere twee, ook de slgarenma- kerjj van den heer R.. brandden geheel uit. Het huisraad had men grootendeels weten te redden. De administrateur van de B. P. M., de heer Oosten, zorgde onmlddellijk voor een zieken auto en voor verplegers ter versterking van de reeds aanwezige hulp. hebben zich ontwikkeld tot volko men normale, kerngezonde meisjes: ruim 500.000 bezoekers, zonder van al die belangstelling Iets te merken! Ook kasteel ZU het op- Het verongelukte toestel de „Specht” leverde een droevlgen aanbllk op temidden van de groe ne velden bU het vliegveld. De linkervleugel was ten deele versplinterd en de motorkop was ge heel van het toestel afgeslagen, zoodat het In terieur daarvan als een groote holte zichtbaar is Een ooggetuige verklaarde, dat het toestel bU de eerste bocht zijn evenwicht scheen te ver liezen, geheel van richting veranderde en neer sloeg. De dessins der KERKO-shirts zijn de beste en fraaiste van 't continent. Deze dessins worden speciaal uitge zócht en zijn nergens anders dan in KERKO-shirts te verkrijgen. Alle tinten zijn kleurecht, terwijl alle KERKO- In de centrale commissie zullen kunnen voor dragen. Op deze wijze hoopt de minister de sa menwerking te bevorderen en zulks met be houd van Ieders zelfstandigheid tusschen d» ambtelijke instanties en het vrije Initiatief De centrale commissie kan, zoo noodlg en gewenscht, haar arbeid verdeelen over diverse subcommissies. Het ligt In de bedoeling den rUkslandbouw- consulent ir. J. M. L. Otten als voorzitter van de in te stellen centrale commissie met de lei ding te belasten. Aan den heer Otten is be reids opdracht verstrekt, om de oprichting der centrale commissie voor te bereiden, in verband waarmede hij met ingang van 16 October as. ontheven Is van zijn tegenwoordige functies Voorloopig is besloten, dat de slachtoffers hier hedenmorgen ter aarde worden wel om 11 uur plaatselljken tijd. zich op bepaalde onderdeelen bouwkundig onderzoek zullen speclaliseeren. b v nieuwe gewassen, veevoederbouw. De post van het vliegtuig is naar Palembang vervoerd. Droevig was de aankomst in het Charitas- hospltaal, waar de dooden werden opgebaard en door dr. Bloemsma zijn geschouwd. De omstandigheid, dat de slachtoffers Op den Hoevenweg te Dalfsen Is een ernstig ongeluk gebeurd. De zestigjarige landbouwer W Pessink kwam uit een zijweg fietsen en wilde den Hoevenweg oversteken, toen uit de richting Ankum een auto kwam aangereden, bestuurd door den heer b. uit Zwolle. Pessink werd door den auto gegrepen en tegen den grond gewor pen. Met bloedende hoofdwonden werd hu op genomen. Dr. van Rooljen uit Dalfsen, die direct werd gewaarschuwd, kon slechts den dood con- stateeren. De auto was aan de voorzijde ernstig beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. Door onopgehelderde oorzaak Is in de textiel fabriek „Schuttersveld” te Enschedé een 70- Jarige arbeider In een bak met kokende zeep oplossing gevallen. Met ernstige brandwonden overdekt Is de man naar „Ziekenzorg" overge bracht. waar hjj aan de gevolgen te overleden. dat de linker- van het wrak is te en de rechtermotor op 10 meter. De cock- i afgescheurd van de pas- omdat hij. op advies van den geneesheer, eerst tot rust moet komen. De hoofdredacteur van Aneta seint uit Pa lembang nog de volgende bijzonderheden: Na met het tehulp-gesnelde Douglas-toestel van de K.N.I.L.M. om 15 50 uur Mldden-Javatljd uit Batavia te zijn vertrokken, kwamen we bin nen anderhalf uur te Palembang aan. Aangezien het nog daglicht was, kon onmld- delljjk het ondersoek aanvangen. Er heerschte groote verslagenheid naar mate zich de mare over Palembang verspreidde. Toen het bericht bekend werd, zijn vijf doctoren direct op weg gegaan om hulp te bieden. De eerste gewonden, n.l. de heer Bouman, een der passagiers, de heer Groeneveld, de tweede piloot en freule Smissaert zijn zeer spoedig in het ziekenhuis „Charltas" van de Zusters Fran ciscanessen van Roosendaal opgenomen. BATAVIA, 6 Oct. Aneta.) Het Japansche vlsschersvaartulg „Hyoshl Maru 11” Is de vorige week eveneens door Hr. Ms. „Flores" In den Riouw-archipel aangehouden. De papieren van dit schip en ook die van twee volgbooten wer den In orde bevonden, doch de papieren van twee andere volgbooten ontbraken, waarop aan de „Hyoshl Maru 11” toegestaan werd, zich naar Priok te begeven voor het afhalen van de pa pieren, die naar Batavia zijn opgezonden. Het schip zou gisteravond naar Tandjong Pandan vertrekken, doch In verband met het breken van een onderdeel van den motor Is dit vertrek twee drie dagen uitgesteld. De eigenaar van het schip vertrok heden met de „Generaal Mlchkls" naar Tandjong Pandan Om zeven uur werd de assistentie van de brandweer opnieuw ingeroepen voor een brand aan den Groeneweg, waar het vuur woedde in een stal van den heer N. De brandweer wist het woonhuis, waarvan het» dak reeds had vlam gevat, te behouden De stal met een hoeveelheid stroo ging ver loren. Ook hier is de oorzaak van den brand onbe kend. dwongen eenigen armslag te verleenen en de particuliere liefdadigheid gelegen heid te geven, waar noodlg, aanvullend werkzaam te zijn. Deze befaamde arm slag, die altijd nog zeer eng was. is nu door minister Romme meer verruimd. Aan de particuliere liefdadigheid heeft hij een bepaalde taak toegewezen om te voorzien in datgene, waartoe de regeering zichzelve niet bij machte voelt. De zwaarte aan den kop was de oorzaak, dat het toestel zoodanig neerkwam, dat juist de bemanning in de cockpit er het ernstigst aan toe was, evenals de passagiers, die voor aan gezeten waren. Een der Inzittenden verklaarde, dat nj) zich nauwelijks bewust was van hetgeen zoo vlak na het opstijgen gebeurde. on- mlddellijk dood waren, ia daarbij slechts een zeer geringe troost. Dp doctoren hebben eenstemmig verboden de patiënten thans te interviewen, welk verbod uiteraard door leder wordt geëerbiedigd, ook door de commissie, welke tegen het vallen van de duisternis van het vliegveld vertrok, om via het Charltas-hospitaal naar Palembang terug te keeren. De commissie beeft tot nu toe geen enkel oordeel uitgesproken over de oorzaak van het gebeurde. Er bestaan twee soorten goedkoope treinen. De langst bestaande is de goedkoope trein, die alleen gedurende de zomermaanden, dus van Juli tot en met September, loopt, de ander Is de in April Ingelegde goedkoope trein, rijdende eenmaal per vier weken van het Noorden, Oos ten en Zuld-Westen des lands naar Amster dam en éénmaal In de vier weken naar Den Haag en Rotterdam, behalve de trein uit Zee land (alsmede uit Bergen op Zoom en Roosen daal), die eens per 14 dagen loopt naar Am sterdam, Den Haag en Rotterdam. In den be ginne was de bezetting van deze treinen nog niet groot, zij werd echter gaandeweg beter en In de vacantles goed, dikwijls zeer goed. Men zal nu de proef gedurende de winter maanden voortzetten. Blijkt, dat deze goed koope treinen (die werkelijk extra goedkoope treinen zijn) blijven opnemen, dan zullen zij den geheelen winter doorloopen, terwijl In het tegenovergestelde geval tot opheffing zal moe ten worden overgegaan. Te Breda zijn sporen gevonden van onder aardsche gangen, welke hun uitgangspunt heb ben In. de nabijheid van de Koninklijke Mili taire Academie, het vroegere kasteel van Breda. Deze gangen zouden in verschillende rich tingen onder de binnenstad loopen. onder het Valkenberg, dat aan het van Breda grenst, zijn overblijfselen van onderaardsche gangen gevonden. Het gemeentebestuur van Breda heeft zich in verbinding gesteld met eenlge wlcheli pers, teneinde een nader Inderzoek in len. Ter bevordering van de gewenschte sa menwerking op het gebied van het land bouwkundig ondersoek, ligt het In het voornemen van den minister van Economi sche Zaken, over te gaan tot het instellen van een centrale commissie van advies voor het technisch landbouwkundig onderzoek, welke te Wageningen zal zijn gevestigd. Gistermorgen omstreeks drie uur brak te Deume door onbekende oorzaak brand uit In een perceel aan de Kruisstraat, toebehoorende aan den heer A. Bekkers, waarin gevestigd «rarer, een sigarenmagazijn en drie woningen, bewoond resp. door een gezin en twee alleen wonende mannen De passagiers waren: Bronislaw Hubermann (bestemming Napels); Ida Ibbeken, zijn secre taresse (eveneens bestemming Napels); Jkvr. Francisca Smissaert (bestemming Al!«Jbabad>. de heer Steenbergen (bestemming Singapore), de heer Munroe, Britsch onderdaan bestem- nung Singapore), de heer Schoch, vermoedelijk Amerikaan (bestemming Medan) en de heer Bouman (eveneens met bestemming Medan). Gelijk gemeld. Is de passagier Steenbergen In het ziekenhuis overleden. Van de zes overige Passagiers hebben jkvr. Smissaert en de heer Schoch hoofdwonden bekomen. De anderen, o.a de violist Hubermann, zijn ongedeerd, doch wel *?5i onder den Indrult van het gebeurde. ten, terwiU daarnaast de bestaand» of even- De héér VerstëegK. aBoókde heèï Moes.hööfd- inspecteur van de K. L. M„ heeft nog geen enkelen ooggetuige kunnen hooren. Ook de twee de bestuurder kon nog niet worden gehoord I Hoe consequent heeft Dr. Dafoe gehandeld bij de verzorging van de Canadeeache Vijfling, die hij vanaf haar geboorte onder zijn hoede heeft gehad I Allereerst schreef hij voor dat de babies alleen in olijfolie mochten worden gebaad.- ter bescherming van haar uiterst teere huid. Later, toen het gebruik van zeep noodlg werd, koos hij zonder aarzelen Palmolive zeep voor de Dionne kindertjes. Waarom? Omdat bij de be reiding van Palmolive zeep groote hoeveelheden olijfolie worden gebruikt. Maak hieruit Uw eigen gevolgtrekking I U kunt gerust de verzorging van Uw huid toevertrouwen aan de verzachtende invloed van de olijf olie, in Palmolive zeep verwerkt. Een dagelijkse h Palmolive bad zal Uw geheele lichaam ten goede komen. Want Palmolive zorgt er voor dat de charme die uitstraalt van een frisse he, jeugdige huid, niet verloren gaat' oeveel crltlek men op een en an der ook moge hebben en hoe bitter teleurgesteld sommigen zich ook mogen voelen over het zeer zeker goed bedoelde, maar weinige, dat de Regee ring heeft meenen te kunnen en te mo gen doen, er kan geen enkele gegronde reden worden aangevoerd om geen ge hoor te geven aan den sympathieken en warmhartigen oproep van den Minister van Sociale Zaken door de radio gedaan om hem met man en macht te helpen bij wat ook hij en geheel de Regeering een der meest prominente landsbelan gen oordeelen, nJ. het temperen van het leed van de schuldeloos werkloozen. In tegendeel, juist als men van meenlng is, dat er voor de ongelukkige, in druk en last verkeerende werkloozen minder wordt gedaan dan op het oogenblik mis schien moge lijk zou zijn geweest, dient men thans met twee milde handen de geboden gelegenheid aan te grijpen om in ware christelijke naastenliefde het te weinig geachte zoo rUkeljjk mogelijk aan te vullen en met kloeken stap over de brug te komen, welke door minister Romme in den aether is geslagen van de partement tot volk. Bij onze Ooster buren wordt de „Winterhilfe” eenvoudig verordonneerd en opgelegd, laat het in vrijheid levende Nederlandsche volk, voor zoover het niet door den geesel der werkloosheid getroffen is of aan dien geesel is ontkomen, dankbaar aan God en vervuld van actieve naastenliefde spon taan een vrijgevige Winterhulp voor de misdeelde medebroeders organisee- ren. welke die van onze Oosterburen in edelmoedigheid en resultaat naar ver houding overtreft. Het Nederlandsche volk heeft een glorleteze traditie op dit gebied hoog te houden. Denkt slechts aan de ramp van Borculo, welke een wezenlijk bewonderenswaardlge natio nale hulpactie ten gevolge heeft gehad. Moge het voorbeeld van de Koninklijke Familie, die in lotsverbondenheid met ons volk, in den edelipoedigen wedstrijd van naastenliefde en weldadigheidszin is vóórgegaan, trekken, en moge het radio- woord van minister Rongme bewaarheid worden en het konlngsvolk van Neder land In sterk saamhoorigheldsbesef in gesloten gelederen en zonder uitvallers over de thans geslagen brug der liefda digheid den werkloozen medeburger te gemoet treden om zijn-kwellende zorgen te verlichten! Slachtoffer van het ongeval overleden Kaar aanleiding van deze nieuwe lucht- vaartramp hadden wij te sGravenhage een onderhoud met den heer A. Plesman, direc teur van de K.L.M, die te half elf een tele foongesprek had gevoerd met de K.K.I.LM. te Batavia, waarbij hij vernam, dat. behal ve drie leden der bemanning, zooals de eerste berichten vermeldden, ook een der passagiers, de heer Steenbergen, van het Marsman-concem, wiens toestand zich aan vankelijk goed Het aanzien, bU aankomst In het ziekenhuis is overleden aan longbloeding. De heer M. G. Wagenaar Hummelinck. ver tegenwoordiger der Nederlandsche regeering op het vierde intern, technisch en chemisch congres van Landbouwindustrieën 1935 te Brussel, en voorzitter van het uitvoerend co mité van het vijfde congres, dit jaar in Juli te Scheveningen gehouden, van België benoemd tot officier in de Kroon orde. Deze onderscheiding werd hem dezer dagen op het Belgisch gezantschap te Den Haag door baron Ruzette overhandigd. De werktuigkundige J. J. Ruben werd geboren te Dedemsvaart gemeente Avereest 26 Februari 1905. HU was een der eerste boordmecaoo's van de K L. M. In dienst der maatschappU trad nu op 15 Maart 1927. VrUwel aUe vliegtuigtypen Van de K. L. M. waren hem uit de practjjk bekend. Zoo vloog hU reeds in 1938 met de Fok ker F. S en In 1931 met de Fokker F. 7B op zUn eerste Indlërels. HU maakte met de Specht zijn 26ste retourvlucht AmsterdamBatavia. In totaal had hU reeds tien Indië-vluchten met de P. C. 2 gemaakt en twee met de D. O. 3. In den tUd dat hü bij de K LM In dienst Is ge weest heeft hU rond 7000 vlieguren gemaakt Ruben was gehuwd en had een kind. L de Canadeeache Vijflingen Dionne 2. zij kunnen zichzelf al zonder hulp 3. in 1936 werden zij gadegeslagen door aankleeden uitgezonderd dan het dichtmaken van haar schoentjes De andere passagiers, de heer Monroe uit Singapore, de beroemde violist Bronislav Huber- man en zUn secretaresse Miss Ibbeken, zoo mede de heer Bouman van de B. P. M. en freule Smissaert, zijn vrijwel ongedeerd, hebben schrammen, verstuikingen en In algemeen letsel van onbeduidenden aard geloopen. Naar wU vernemen heeft de beer Versteegh, waarnemend vertegenwoordiger van de K N I. L.M., die zich naar Palembang heeft begeven, gistermiddag aan het hoofdkantoor van de KLM. telefonisch het volgende medegedeeld: Tijdens het ongeval was de sfeer regenach tig en het terrein eenigszins drassig, hetgeen overigens op het ongeval van geen Invloed is geweest, doch later het naderen van de plek waar het toestel Is neergestort, eenigszins be moeilijkte. De militairen kapten echter zeer spoedig een pad. De i»litie heeft gisterochtend te Barneveld *n ladelichter betrapt bU het wegnemen van geld uit een lade bU een bakker. De aangehoudene heeft langen tUd op zeer geraffineerde wUze geldsbedragen ontvreemd tot een gezamenlUk bedrag van 800 k 900 gulden. Het had bij den benadeelden winkelier reeds lang bevreemding gewekt, dat ZUn winkellade sommige dagen minder geld bevatte dan hij meende ontvangen te hebben. Maandag j.l. bevond zich In de lade een geteld bedrag. Na het bezoek van een vasten klantden handels- relzlger M. N. uit Amersfoort miste men weer eenlg geld. Aangifte volgde en de politie zette daarop een val uit. waarin de ladelichter Kistermorgen Is gevangen. Een verdekt opge- stcldq politieman zag hem de lade openschui ven. hadat de bedienende juffrouw naar achter was gegaan om een paar door hem bestelde broodjes te smeren. Het vermoeden bestaat, dat dese man in meer plaatsen dergelUke practUken heeft uit geoefend. Een nader onderzoek In zUn woning wordt ingesteld. Toen de fabrikant v. d. K. uit St. Oedenrode gisterenavond in gezelschap van zijn zoon per auto het gehucht. Mariaheide passeerde, sprong plotseHng een autoband, met het gevolg, dat de wagen begon te slippen en te water reed. Daar de portieren van den auto niet geopend konden worden, is men er slechts met de groot ste moeite in geslaagd, door opensnijding van deer- den - Koningautokap. de beide slachtoffers uit den auto te halen en op het droge te brengen. Belden hadden ernstig letsel aan armen en beenen op- geloopen en zUn naar het ziekenhuis vervoerd. De auto was zwaar beschadigd en moest worden geHcht. 1—«y e minister van Sociale Zaken heeft I 1 veel crltlek moeten hooren over de door hem genomen maatregelen ter verlichting van het harde lot der werkloozen. Dit is begrijpelijk, want de twee nieuwe regelingen, welke hij trof nJ. het betrekken van de meerderjarige reeds verdiend hebbende kinderen in den steun en de spaarregeling voor een extra-B -steun ten behoeve van kleeding, dekking en schoeisel, leken van weinig, ja te weinig belang, wanneer men in aanmerking neemt de tijdens de verkie zingscampagne gedane toezegging van een meer Christelijke gezinspolitiek en het feit, dat de Rljksmlddelen na de de valuatie niet onaanzienlijk rijker hebben gevloeid. Dat de verhooglng van de uitgaven voor defensie een onder de huidige omstandig heden welhaast primair belang dient en het budget van den minister van Sociale Zaken zwaar handlcapt, kunnen velen slechts met moeite of in het geheel niet verkroppen. De verwachtingen waren te hoog gespannen om niet zeer gemakke- lijk te kunnen worden teleurgesteld. In breede kringen had men een universeele verhooglng van den steun en van de werkverschaffingsloonen verhoopt, een verhooglng, die, gezien de stijging van de Jjosten van het noodzakelijk levens onderhoud zeker niet onredelijk en on gemotiveerd zou zijn geweest. Van vele en verschillende zijden werd en wordt aandrang op den minister uitgeoefend om alsnog tot zulk een algemeene ver hooglng over te gaan, maar tot nu toe acht hij geen termen aanwezig om. ge zien de hem ter beschikking gestelde middelen, aan dien aandrang toe te geven. Hoe onbevredigend de nieuwe regelin gen van den Minister van Sociale Zaken ook velen mogen toeschijnen, de recht vaardigheid gebiedt het oog open te houden voor den principieel Julsten grondslag, waarop die practisch in ver band met den nood van tallooze werk loozen al te bescheiden regelingen zijn gebaseerd. Aanvankelijk ging de eerste regeering-ColUn uit van de in zich vol komen juiste gedachte, dat werkloozen niet op één lijn gesteld mogen worden met gewone armlastigen en dat de Over heid den onafwljsbaren plicht heeft den buiten hun schuld uit het productie proces geraakten de middelen te ver schaffen om althans een minimaal menschwaardig bestaan te lelden. Zij stelde steunnormen vast, welke zoo ab soluut toereikend werden geacht, dat alle particuliere hulp aan werkloozen verleend. In mindering op het steungeld moest worden gebracht. Daar echter de vastgestelde steungelden In vele gevallen practisch onvoldoende bleken om den werkloozen het hun toekomende mini male menschwaardige bestaan te ver zekeren, werd de regeerlng-Colljn ge- shirts (ook de prachtige Tricolinw-kwaliteiten) knmp- vry zijn. RKO SHIRTS 'alle andtre kwaliteiten en prijzen. De Specht" schijnt normaal van het vliegveld opgestegen te zijn en daarna op normale wijze in de lin kerbocht te zijn gegaan. Hierna moet het toestel zjjn gedaald en met den linkervleugel den grond hebben ge raakt, waarbij het 150 graden om zwaaide. De stuurhut is bij de aanraking met den grond geheel vernield en de drie leden van de bemanning, die zich hierin bevonden, zijn op slag gedood. De kajuit was feitelijk onbeschadigd. Waarschijnlijk kan worden aan genomen, dat het vliegtuig, nadat dit was los gekomen, naar links wilde zwenken, waarop bij het nemen van een bocht een motor wellicht is afgeslagen, tengevolge waarvan het toestel afgleed, om met den linker vleugel over de hoornen te scheren, zijn neus in een slokan (greppel) borend, en aldus even in een schui nen stand blijvend, vervolgens - zich geheel omdraaiend - ook met den romp en den staart tegen den grond te komen. De gevolgen waren, motor 25 meter recht gekomen een afstand van pit is geheel vernield en tot aan de zitplaatsen sagiers. Het is een gelukkige omstandig heid. dat er geen brand is uitge broken. Slechts bij de afgerukte mo toren werd een begin van brand ont dekt, hetwelk schade heeft zaakt aan een postzak. De radlo-telegraflst J. J. Stodieck werd te Amsterdam geboren op 19 September 1909. HU doorliep de H. B 8 behaalde zün eerste cer tificaat als radlo-telegraflst bU de KoopvaardU waarna hu bU Radio Holland In dienst kwam Ruim vier Jaren heeft hü als marconist ge varen. In het najaar van 1931 kwam hU in op leiding voor radlo-telegraflst bü de K. L. M. bU welke maatschappij hU 11 Januari 1932 in dienst trad. Stodieck had het B. V. G.-brevet als tele grafist voor luchtvaartulgen en het B. V. G.- brevet voor navigator tweede klas. HU had reeds 20 Indië-relsen gemaakt en ongeveer 640) vlieguren. HU was gehuwd en had één kind. Voor de Arnhemsche rechtbank heeft de han- delsreiziger E. D. uit Arnhem wegens verduis tering van obligaties terecht gestaan. Deze wa ren door verdachte op verzoek van S. R. van Dultschland naar Nederland gebracht In Mei 1933. Daarna heeft verdachte de obligaties ten eigen bate aangewend en wel twee obligaties van duizend gulden Ned. Staatsleening 1931 en een obligatie van honderd gulden Ned. Staats leening 1931. Voorts twee Zwltsersche obligaties, één 11 duizend Franc en één vUfhonderd Franc. K De zaak werd met gesloten deuren behandeld. Als raadsvrouwe trad op mevr. Mr. van Lent. De Officier van Justitie, Mr. Graaf van Lim burg Stlrum eischte een gevangenisstraf zes maanden met aftrek van preventief. Uitspraak op 19 October. variëteiten, grasland. Ofschoon In de bestaande verhoudingen geen verandering zal worden gebracht, zal de commissie eveneens tot taak hebben te advi- seeren omtrent de instanties, waaraan bepaalde onderzoekingen zullen worden opgedragen, als mede omtrent de in acht te nemen werkver- deeling op het gebied van het landbouwkundig onderzoek. De commissie zal zUn samengesteld uit ver tegenwoordigers der wetenschappelUke Instltn-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 5