De avonturen van Prof je en Struisje ZAALBERG-DEKE1M grondwetsherziening <Kd u&faal <wm den dag AKKERTJES Volgens recept wn Apotheker Dumont IWEE NICHTEN EN TWEE NEVEN Kerkelijk leven I De Rozenkrans encycliek ^ANTf-CADEA USTELSELW s Politie-inval in de hoofdstad VRIJDAG 8 OCTOBER 1937 mevrouw Fayard K.L.M.-piloten bijeen Zware windhoos maakt slachtoffers Op de jacht gedood Jager uit Gulpen het slachtoffer Dr. N. JAP1KSE Slachtoffer van onbewaakten overweg te Apeldoorn Jongeman mishandeld DOOR MOLENWIEK GEDOOD Drinkt geen ongekookte melk! PASTOOR J. M. VERHOEF Boternoteering Een goede kost Geen ongerustheid over brand gevaar van de lading Bij huiszoeking zyn gesmokkelde gloeilampen in beslag genomen Koffie Hag is gegarandeerd coffe- ïnevrij, dus goed voor een gezonde, verkwikkende nachtrust.Bovendien worden door het vermaarde Hag- procédê de krachtige smaak en het kostelijke aroma van de fijnste hoog- landkoffie voorl00%gewaarborgd. Slachtoffer kwam er met een paar pijnlijke sneden af De „Avvenire d’Italia” acht haar vooral tegen het commu nisme gericht DOOR EEN TEGENLIGGER VERBLIND JAMBOREE-FOTOWEDSTRIJD STEEKPARTIJ IN CAFÉ TE ROTTERDAM i De i.ioope» van NAAR HET ENCELSCH iiH '~j(Jie een diepe, gezonde slaap naar waarde weet te schatten, mag niet lichtvaardig heenstappen over het feit, dat de prikkelende wer king der coffeine op hart en zenu wen ruim 24 uur kan duren. Tegen trein gefietst en gedood Af geranseld en in een sloot geworpen Automobilist vrijgesproken Hoe kom ik van die hoofdpijn af? Op 19 Oct. in de Tweedg Kamer Wel hem. if- te A HERMAN KRAMER „Kunnen «e- 24 mond rich tot eea M-I-W AKKER.CACHETS I Wetenschappelijke fit. verstrekt gratis de N. V. Kof ie Hag Mij., Amsterdam, Postbo* 889. door rullen Te Batenburg Is het 3-jarig zoontje van den molenaar H. Verploegen. door een der wieken van den molen getroffen. De kleine was op slag dood. »r Ier is >er rat i de per Dit Het was den laatsten tijd de directie van de invoerrechten en accijnzen opgevallen dat In Amsterdam en In de provincie opmerkelijk veel Belgische kleine gloeilampjes werden gebrand. Deze lampjes werden vermoedeljjk gesmokkeld. Een en ander was ter oore gekomen van de directie van de Ned. Gloeilampen-industrie te Eindhoven die de douane-autoriteiten opmerk zaam hierop heeft gemaakt. Er werd een on derzoek ingesteld en men kreeg eenlge dagen geleden een spoor in handen, dat naar Am sterdam leidde waar vermoedelijk een groote partij zou zijn opgeslagen. De Geneeskundige Dienst heeft het slacht offer van dit steekpartytje, wiens verwondin gen van geen ernstigen aard bleken, behan deld e- 6. n. ot k 8, be- tot ron er niets uit krijgen. Niemand had er erg n. Wat een kwelling was dat nu. En Profje uad geaegd, dat hU niet mocht spreken bij rndere menschen. Tranen van teleurstelling rolden hem zoo maar langs zijn voeren. Na ten poos nam mevrouw zijn bord weer weg, te zag wel, dat het niet leeg was. maar ver onderstelde, dat hy de soep niet lekker rond. Nu kwamen er aardappeltjes >ie ns »n 1de re- el- kt, ord- ten- per :ven ter per oek 2.70 de 160, t*d. 130. an- I I eek ler- tjk. 2 50 de iets Van eenlge ongerustheid onder de piloten over het onderhavig onderwerp, zooals moge lijk uit bedoelde publicaties zou kunnen wor den opgemaakt, is geen sprake. De heer J. J. van Balkom, voorzitter der ver- eenlging, bevestigde deze verklaring volkomen. Op X trottoir Neef de koopzieke vrouw eenlge oogenblikken als bedremmeld staan. Ze zou dit alles nooit dragen; wel Jammer. Maar X koo- pen alleen al was prettig. Nu begaf zij zich nog naar de drukte in de groote magazijnen en kocht daar tal van din gen die ze niet noodig had. En overal maakte men diepe buigingen voor haar en beloofde men alles den volgenden dag te laten bezorgen. Terwyi de echtgenoote van den gerulneerden René Fayard naar huis reed, gevoelde zij zich zalig vermoeid. Wat een dag. ondanks het voor uitzicht van die lange reis In den nachttrein I m enkele uren had ze meer gekocht dan an ders In een Jaar; en al die hebberige winke liers zouden nu op hun beurt eens gedupeerd zijn en morgen leeljjk op hun neus kljkenl Zij kwam thuis en in de breede, marmeren gang liep d’r man haar haastig en met stra lend gezicht tegemoet. ..Kindlief." riep hij, „we gaan niet wegl Ik heb er iets op gevonden. In X eerst moeten we nog zuinig zijn, maar m"n wissels kan ik nu tenminste betalen, en daarna zal ik geduldig een gave gelegenheid op de Beurs afwachten. En je hebt Je kranig gehouden, dat moet ik zeggen! Mur we behoeven niet weg te gaan; we blijven!” En mevrouw Fayard. die zich zoo kranig ge houden had. verbleekte. Zti dacht aan haar roekelooee inkoopen. aan den stroom van leve ranties op den dag van morgen en aan de reke ningen. Donderdagmiddag heeft zich op den Goud schesingel te Rotterdam een steekpartijtje af gespeeld. dat betrekkelijk goed is afgeloopen. De veertigjarige autobewaker G. van der L ontmoette op den hoek van dezen Singel en de Alkemadestraat zijn echtgenoote, met wie hij in onmin leefde, irj gezelschap van een an deren man. HU ontstak hierover in woede en ging het tweetal na. De man en de vrouw, be merkende. dat zij achtervolgd werden, gingen daarop het op den hoek van de straat gelegen café „De Batavier" binnen, waarheen van der L. hen volgde, m het café haalde deze een scheermes te voorschijn en ging daarmede den hem onbekenden man te lijf. Hij bracht hem oa eenlge sneden in den hals toe. Blijkbaar Is hl) van zijn daad geschrokken, want onmlddaU^jk r no- ter- i tot van f 2 100 Bij de huiszoeking kwam een groote partij Belgische gloeilampen te voorschijn die wer den verpakt in doozen. De voorraad werd in beslag genomen en de bewoner van de étage werd gearresteerd. Na naar het bureau War- moesstraat te zijn geleld zijn de goederen en de man overgebracht naar het O.-Indisch huls. Begrijpelijkerwijze trok de huiszoeking in dit stadsgedeelte de noodige aandacht. hierop maakte hij zich uit de voeten. Intusschen hadden ooggetuigen van dit voorval een sur- veilleercnden agent van politie gewaarschuwd. Deze maakte gebruik van een In de nabijheid staande bakfiets en had—epoedig den vluchte ling te pakken, dien hy naar het bureau in de Meermanstraat overbracht. Later is de man op het bureau aan de Witte de Withstraat ver hoord. Te Vaals is een droevig jachtongeluk gebeurd, waarbjj de heer G. S.. wonende te Gulpen, ge dood werd, bericht het Limb. Dbd. De heer G. 8„ een liefhebber van jagen, en die deze sport reeds jaren Beoefent, was op jacht gegaan met de heeren K. en 8. uit Vaals. De drie Jagers, die reeds vele jaren samen jaagden, tijdens het seizoen, liepen achter elkaar door het veld, toen per ongeluk plotseling het gewee.- van den heer 8. uit Vaals, die achteraan liep, afging. Dit schot trof op korten afstand-den heer G. 3 in de longen. HO oVttfted na "korten tijd. Het parket uit Maastricht was spoedig ter plaatse, waarna het stoffelijk overschot naar Gulpen werd overgebracht. Aan dr. N. Japikse te 's Gravenhage is op verzoek eervol ontslag verleend als directeur van het Bureau voor 's Rijks geschiedkundige publication, met dankbetuiging voor de lang durige en belangrijke diensten, door hem als zoodanig bewezen. van Apotheker en door iederen haar wonderlijke Donderdagavond kwart over zeven is pastoor J M. Verhoef van de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad te Utrecht door een beroerte getroffen. De hoogeerw. heer deken Th. J. M. Knuvelder heeft in de pastorie den pastoor nog voorzien van de laatste H.H Sacramenten. Hierna is hij per ziekenauto van den G.G. en O.D. naar het St. Antonlusziekenhuis vervoerd De commissienoteering voor Nederlandsche boter is vastgesteld op 93 cent per K.G. De officieele Deensche boternoteering bedroeg Donderdag 250 kronen of f 1.00 per K.G. Mevrouw Fayard grinnikte van pret als ze daaraan dacht. .Louis," zei ze tegen den chauffeur, „naar Bralllé!" En de auto bracht haar naar de zaak, die haar woning had ingericht. Bralllé kwam gedienstig en Ijverig de rijke klant tegemoet. Deze ging zitten. Onder z'n dikke vingers begonnen de kostbare stoffen te leven. Mevrouw Fayard vond alles mooi en ge schikt. en X eene koopje na X andere werd genoteerd: een prachtige antieke vaas, een kast, een snoezig tafeltje met drie gedraaide pootjes, buitengewoon geschikt om er dat zil veren beeldje op te zetten. Mevrouw Fayard luisterde en knikte zacht met het hoofd. Zjj kocht bijna alles wat de zakenman haar aan prees. In den auto dacht Yvonne met boosaardig genoegen aan X gezicht van Bralllé dat hij den volgenden dag zou zetten, als hij al dat handig verkochte terug kreeg. was en ik had er bitter berouw van. toen ik bedacht, dat ik daardoor ook niet voor jou zou kunnen spreken op het verhoor. Maar toch had ik er geen booze bedoeling mee en hoef je het volstrekt niet zóó op te vatten, dat ik van nature leugenachtig ben en dat je mij dus nooit zou kunnen vertrouwen.” .Maar. Janie ik zou jou niet kunnen ver- JU aas het juist, die mij niet ver- Je had mij onder verdenking otn- Op deze vergadering, die dus niet was uitgeschreven naar aanleiding van de ramp met de Specht, zijn oa. ter sprake gekomen de veiligheidsmaatregelen, die door de di rectie der K.L.M. op haar Europeesche en Indische lijnen zjjn genomen, speciaal wat betreft het vervoer van zeer brandbare voorwerpen, zooals b.v. films, waarover eenlge publicaties in de pers zijn versche nen. De vergadering was unaniem van mea ning, dat de maatregelen door de KLM. genomen, volstrekt doeltreffend zijn en be antwoorden aan de eischen, die de beman ning der vliegtuigen van haar zijde zou kunnen stellen. Inderdaad; wanneer de Lateraan-verdragen zich verder ten volle kunnen ontplooien, dan zal Italië en den Italiaanschen katholieken het onheil, dat uit een mateloos overdreven staats begrip voortvloeit, waartegen Paus Plus XI even nadrukkelijk waarschuwt als tegen het com munisme, bespaard kunnen blijven. Struisje merkte daar niets van en ging weer vroolyk op zjjn plaats zitten, maar nu was hij voorzichtiger en vouwde zijn lange stelten onder zich op. Zoo had niemand er tast van. „Wat eet hy eigenlijk.” vroeg de burgemeestersvrouw. „O,” zei Profje. „alles Is goed genoeg voor hem. Hij eet wat de pot «haft. Daarom gaf mevrouw hem eerst een bord loep. Struisje stak er zijn snavel in, maar ..Louis," beval ze weer. ..naar Palllot!” En ze bracht een paar aangename uren door in de vertrekken van X gesloten huls van den modekoning^ Toen ze opgewonden en met gloeiende wangen vertrok, had se bij Palllot Japonnen voor een heel jaar besteld. De man dacht een dier heerlijke dagen te beleven, waarop een rijke cliënte geen weerstand weet te bieden aan haar koopwoede. En terwijl me vrouw Fayard de breede trap van het mode huis af ging, dacht ze aan al die verrukkelijke costuums. waarvan ze de stof met haar handen en haar blikken had gestreeld en die ze nooit zou dragen. .Louis.” klonk het weer, ,.nu naar madame Euphroslne!” En daar paste ze tal van hoedjes op. spiegelde zich lang en ernstig, en face, in profiel, in half-proflelZe kocht evenveel De ambtenaren stelden zich in verbin ding met de politie en Donderdagavond hebben de douane-ambtenaren in gezel schap van een inspecteur en een aantal agenten een inval gedaan in een boven huis aan het Oudekerksplein. Toen de po litie zich daar vervoegde werd even door den bewoner geaarzeld met het openmaken. De inspecteur deelde echter mede dat men in leder geval zou binnenkomen. Hierop werd de toegang geopend. ze gezegd had in en scheen ineens ernstig ver diept in de constructie van bet raam. Ze zag Rorke naderbijkomen en hoorde hem toen heel zacht fluisteren; .Maar jij bent niet zoo hard en onverge vensgezind als Ik. Janie. Nog eens: dénk eens aan, wat ik geleden heb! Ik stelde ml) al voor, hoe je omringd sou zfjn door tallooze jongelui, die je het hof maakten! En dan die neef!...." Hij was nu naast haar neergeknield en hield haar belde handen in de zijne. „Janle, was ik dat?” Onwillekeurig plooide glimlach, terwijl ze ant’ ,JHJ moge dan zijn, wie hij wil. je hoeft er M geen haar van aan te trekken!” ,M*sr nu nog dit: voel je voer hèm?.._ Maanden geleden heb ik je deaeifde vraag ge daan en er is sinds dien heel wat tuaachen ons gekomen, maar.... heb je dien neef lief?" ,Jk dacht, dat wy er juist niet zeker van waren, ot die neef liefde voelde voor mij!" Het volgend oogenbllk was dit punt glashelder tot klaarheid gebmctiu Donderdagavond zijn, naar mr. E. Vogels, juridisch adviseur van de Nederlandsche Ver- eenlglng van Verkeersvliegers ons mededeelde, de piloten der KLM In de gewone periodieke vergadering bijeengekomen. gebruiker gi resultaten bi, pijn. Zenuwpijn, Kou, Influenza, Spierpijn, Neuralgische pijnen, Rheumatische pijnen. Het is niet noodig U te laten plagen Uw p>ijn. Want bijna onmiddellijk "AKKERTJES” U helpen en Uw pijnen snel tot bedaren brengen. Ook Gij zult opge togen zijn over de resultaten. Probeert se I Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Hoe gevaarlijk het is "tijdens de mond- er. klauwzeer-epidemie ongekookte melk te gebrui ken. ondervonden twee kinderen in een gezin te Alpen aan .den Rijn die dientengevolge door tongbiaar zijn aangetast. .Maar niet door mij.” .Jieen. En niets deed mjj je zoozeer lief heb ben, als toen je zei. dat je het niet geloofde. Ik kon je aanbeden hebben. Je weet niet, hoe die achterdocht mij het leven vergald heeft; hoe ze mij een gevoel gaf als een Ishmael, die Iedereen haatte en door Iedereen gehaat werd. tot JU kwam!.... En teen weer ineens tot die ont dekking te moeten komen, dat je iets nog veel erger» van mjj dacht! Het leek wel. of de grond onder mjj wegzonk. Je was de vrouw, die ik lief had; je was mjj méér, dan ik dit ooit kan uit spreken. en je hield mil voor een moorde naar!.... Vind je het verwonderlijk, dat ik dit beschouwde als het eind van alles? Al zag je later ook in. dat je Je vergist had. dan zou toch altijd de herinnering blijven, dat je het eens geloofde. Ik wist. dat. als dit tusschen ons bleef, we toch nooit gelukkig zouden kunnen zijn, en ik zweer, dat ik nooit een vrouw tot de mijne zou maken, die dit van mij gedacht had. Als je eens wist, hoe ik geleden heb; wat het voor mij was. om alle hoop op je te moeten opgeven!" ,Je verdiende je lijden!" riep Janle, half- lachend, half-hullend. ..Als Ik even hard en onvergevensgezind als Jij was, Rorke, dan zou ik nooit meer met je praten. Om nu zoo iets wreedaardigs van mij te gelooven en ons belden al dien tijd zoo wanhopig ongelukkig te maken over aoon allerdwaaste misvatting I" Ze zag even te laat den omvang van ai wat SEMARANG, 7 Oct (Aneta) Een zware windhoos heeft gewoed in het Kotagedesche. Er zijn negen Kaloerahans (ressorten van Loerah’s) getroffen. Tal rijke hulzen zijn vernield en beschadigd. Er is één persoon zwaar gewond en drie perso nen z}jn licht gewond. G. had verkeeiing met 'n meisje, uit Waalre. Eiken avond bracht hü het meisje per fiets langs een afgelegen weg naar huis. Toen hij het meisje Woensdagavond naar huls bracht en op het Zwarte Pad onder Aalst (gem. Waalre) fietste, sprongen plotseling twee mannen uit een on diepe sloot. Een van hen richtte het licht van een zaklantaarn op G„ terwijl de ander onder den uitroep: „Halt, rijkspolitie”, G. dwong van zijn flets te stappen. Nadat hü was afgestapt, gaf een der beide personen hem een slag met een stok tegen het achterhoofd, waarop hij in elkaar zakte. Vervol gens maakten de aanranders aanstalten, om G. in een nabijgelegen beekje te werpen, dbch de jongen wist zich tijdig uit de voeten te maken en vluchtte een welland fn. Daar werd hij door de verdachte Individuen achterhaald en dermate afgeranseld, dat hij bloedende hoofdwonden op liep, waarop de mannen hem in een ondiepe sloot wierpen, waar hij bewusteloos bleef liggen. Het meisje was inmiddels naar haar woning ge vlucht, om haar familie te waarschuwen, die zich naar de plaats van het gebeurde begaf en den jongen naar huis bracht. De politie werd in de zaak gemoeid en stelde onmiddelltjk een onder zoek in, dat tot nog toe niets opleverde. Het meisje meent In een der belde mannen zekeren T. H. uit Waalre te hebben herkend, die een wrok koesterde jegens G. Waarschijnlijk is het motief tot den overval minnenijd. evrouw Fayard aat In haar auto, een l\/| pracht-Sedan, en peinsde. Dien ochtend AvA had d-j. man gezegd: ..Yvonne, we zijn geruïneerd. Absoluut en totaal. We houden nog maar een paar bankjes over om er van door te gaan. We kunnen na tuurlijk niet in Parijs blijven.” Ze begreep dat er niets aan te doen was. Maar, wat erger was, ze wist dat een weelde- leven van tien jaar haar medeplichtig gemaakt had aan hun financieelen ondergang. Maar dat X zoo erg was.dat se moesten vluch ten..,. Fayard had nooit neen gezegd, als ze om geld vroeg, zelfs geen aanmerking gemaakt. Ze wist niet waar hun geldmiddelen vandaan kwa men en hoe T er mee stond, ze had altijd te gen haar vriendinnen gezegd: .M"n man ver dient op de Beurs zooveel hij maar wil.” En nu waren ze geruïneerd. Enfin, zij zou er zich maar bij neerleggen. René kon In elk land weer rijk worden. En als hy dat klaar gespeeld had. dan gingen ze naar Parys terug en kochten een nieuw huls, dan kon ae haar weeldeleven weer opnieuw beginnen. Simple comme bonjour! Dit alles overdacht mevrouw Yvonne Fayard in haar auto. Wel jammer, dacht ze verder. XWas zoo"n genot, zoo heeriyk. dat winkelen, die yver der bedienden, als ze haar kostbare inkoopen deeden opeens flitste een arglis tig. verraderlijk plan In het brein der licht zinnige vrouw. Ze zou dien laatsten dag vóór hun vlucht gebruiken om te koopen, om de winkels af te loopen en daar maar raak te be stellen. mooie, dure dingen, X kwam er niet op aan wat het kostte, lil dan. als ze haar koop ziekte nog eens volop botvierde, dan zou ze al die winkeliers eens flink beetnemen. Ze zou den den volgenden dag het gekochte en be stelde met de nota's brengen voor.... een ge sloten deur. De Indruk was zoo overweldigend, dat ze met een blik in de richting naar Rorke opstond en zei: .Neen, ik kan vanavond niet meer zingen.... Ik ben moe.” Haar lippen trilden. Ze voelde, dat, als ze niet dadeiyk maakte, dat ze daar weg kwam, ze zou flauw vallen. Dick kwam haar te hulp. Ze hoorde hem iets zeggen van een boek, of een foto, in de bibliotheek en yiings greep ze dit excuus aan en ontvluchtte dit vertrek. In de bibliotheek ging ze in de vensterbank zitten, waar helder het maanlicht binnenviel. Moedig drong ze de tranen terug, die haar in de oogen welden, want ze mocht niet schreien: de avond was nog niet voorbij. Ze moest zoo straks terugkeeren naar den salon en lachen en praten met de anderen. Daar werd de knop van de deur omgedraaid en er kwam iemand binnen. Janie dacht, dat het Dick was en vreesde, dat het Teddie zou zijnHet was echter Rorke. zy verroerde zich niet, stond niet op van haar plaats aan het venster. Ze wist niet, wat hy van haar verlangde. Hij had haar pijn gedaan, zooveel hy maar kon. dus al wat hy nu nog zou zeggen of doen, kon daar geenerlei verandering In brengen. Met het hoofd tegen het kozyn geleund, zat ze hem kalm aan te kUtoen en vroeg: „Ga je nu weg? Kom je goeden dag zeggen?" .Neen, vanavond ga ik nog niet. Ik blyf hier logeeren.” „Kun je zoo lang van huis weg?” vroeg ze spottend. „Kunnen ze je missen op „The Grange”? „Er is niemand, die my daar noodig heeft. op „The Grange”, zoomin als hier.” Beiden zwegen ze een oogenbllk. Toen vroeg zy: „Ben je enkel voor zaken naar Londen gaan?” .Neen, ik was dwaas genoeg, om er naar te verlangen, hier te komen." Haar hart begon sneller te kloppen, maar koel vsoeg ze: „Dus je had den moed, om je geliefd Noorden te verlaten?” .Praat toch niet zoo!” zei hy ongeduldig ..Meen je waariyk, dat ik gelukkig ben geweest in het Noorden? Zie ik daarnaar uit?” ,Je verwacht toch niet van my. dat Ik mee- lyden met je zou hebben, omdat je je onge lukkig hebt gevoeld, terwyi dit toch Je eigen, hard, bitter, onvergevensgezind gemoed is, dat hier schuld aan heeft?” ,Je komt steeds terug op die vergevensge zindheid. of het dat was!” „Wat is het dén?.... Je bluft maar boos op my. omdat ik in je huis ben gekomen onder een valschen naait). Ik weet, dat het yerkeerdldacht,” Ik ben biy, dat ik nu precies weet, hoe je er over denkt. Het is mu een bewys. dat iedere ge dachte aan vriendschap tusschen ons een onmogeiykheid is. Ik ben je nichtje, hier is eenmaal niets aan te veranderen; maar ik zal ook nooit iets méér zyn Een paar minuten lataF stond zy naast Ted die aan de plano. /f ,Hè neen, Bess,” drong zy. „niet van die sen- timenteele dingen! Ik heb mijn banjo hier en Teddie en ik zullen een paar negerzangen ten beste geven, die we uit dat oude boek in Goschester hebben opgediept." Zoo kwamen ze ook aan het Wiegenliedje van Kleinen Alabama. Ineens betrok Janie’s gezichtje, zy werd zeer bleek, want in den geest hoorde ze weer Char lie’s stemmetje, dat vroeg: „Ben ik Je kleine AU Baba. Jauie?” net peentjes en vleesch. En gelukkig, dat ging Iets beter. Hij was wel een beetje aan Mt knoeien, maar tiet bord was toch leeg. Daarna was er lekkere zoete vanlllepap en lat gaf weer dezelfde moeilykheld. Gelukkig bad mevrouw het ditmaal gemerkt. „Lus", by dat ook al niet?" vroeg ae. En toen zag Profje, dat Struisje van een bord moest eten ;n hjj vertelde gauw, dat hij dat niet gewend aas. Dadeiyk werd toen een diepe kom ge wacht en BtruiaJe lachte van blijdschap. Naar eerst thans bekend is geworden, heeft zich Woensdagavond op een afgelegen plek onder de gemeente Waalre bij Eindhoven een aanranding voorgedaan, waarbij’een 20- jarige jongeman, zekere P. G. uit Eindhoven, door twee nog niet opgespoorde personen bewusteloos werd geslagen. De Vereeniglng ,De Katholieke Verkenners” heeft een prijsvraag uitgeschreven voor Jam- boree-foto’s. Men kan in verschillende „afdee- llngen” naar pryzen mededingen. Deze foto wedstrijd staat ook open voor niet-leden van ,X>e Katholieke Verkenners.” Voor byzonderheden zy verwezen naar het .Leidersblad” (September 1937), naar Goud land no. 22 van 25 September, beide uitgaven van „De Katholieke Verkenners", 2e v. d. Boschstraat 46, Den Haag. De 27-jarige automobilist M., die op 30 April van dit jaar op den ryksstraatweg Lelden Utrecht onder de gemeente Zwammerdam, ver blind door de lichten van een tegenligger, een vrachtauto had aangereden, waarbij de be stuurder. die naast den wagen stond, werd ge grepen en gedood, Is door de rechtbank 's-Gravenhage vrygesproken. Het O. M. had wegens dood door schuld een geldboete van f 250 gerequlreerd. trouwen?, trouwde 1. trent Charlie's dood.” „O, Rorke! Nóóit!" ..Dat heb je zelf gezegd. Je zei tegen mij, dat je geen getuigenis van my kon afleggen. Je hebt my gemeden, schrikte van my terug.,..” ,.Ik meed je, om der wille van het gepraat. Ik was bang, om getuigenis af te leggen, om dat dan mijn ware naam aan den dag zou komen en daarom was ik juist zoo verdrietig, dat ik je dus niet helpen kon. Dat was alles! Hoe haalde je nu ooit in je hoofd, dat ik je van zoo iets verschrikkeiyks zou verdenken?.... Om een kind het leven te benemen, of zelfs hem te laten sterven, als je het verhoeden, kon, een kind, dat je vertrouwde en van je hield en dat alles om wat geld!" Rorke haalde diep adem. .Je had al ééns gezegd, dat Je mij. „tot afles in staat achtte.” En je wist, dat ik leeiyke din gen kon doen. Ik was al ééns, van moord ver hoeden als japonnen. Wel dacht ze er een oogenbllk met spijt aan, dat ze ook die nooit zou dragen, maar ze lachte ook weer, als ae dacht aan den schrik van die zwaarlijvige ma- dama Euphrosi- ne. wanneer al die hoeden onbetaald by haar zouden komen. .Louis, naar Dejean!" Bij Dejean verlustigde zich mevrouw Fayard tn X bezichtigen en aanraken van kostbare ju- weelen. die voor haar werden uitgespreid op het groene laken van een bureau. Ze koos een hals snoer van drie rijen parels, een diamanten rl- vlère en eenlge ringen en broches. ZU gaf haar naam en adres op Mynheer Dejean boog en zei. dat ze alles den volgenden dag zou ont vangen. Eerst thans wijdt het katholieke Italiaan- sche blad Arvenire d’Italia een hoofdartikel aan de Encycliek van den H. Rozenkrans. Het blad legt er den nadruk op, dat de En<jy- cliek wederom duidelijk bewijst, dat de Kerk en Haar werkzaamheid op het gebied der sociale hervormingen in de eerste plaats op de bovennatuuriyke godsdienstige krachten bouwt. De Avvenire d'Italia gelooft, dat van de ver schillende valsche leerstellingen die heden de wereld bedreigen, het communisme het gevaar lijkste is. Men behoeft slechts te verwijzen naar het steeds gevaariyker wordende gewroet der Komintern. Het is te begrijpen dat men in Italië vooral 's Pausen alarmkreet tegen het communistische wereldgevaar op den voorgrond plaatst. Tegen een verbreiding van andere gevaarlijke leerstel lingen, waarop de H. Vader in Zyn Encycliek toch ook zeer duidelijk heeft gezinspeeld, wordt Italië immers op zeer krachtige wijze beschermd door de Lateraan-verdragen. En daarom wijst het leidende katholieke orgaan naast zijn scherpe waarschuwingen en beschuldigingen tegen het communisme op den gedenkwaardl- gen 11 Februari 1929 en stelt het den jlestyds ge sloten vrede onder de bescherming en hoede van de H. Maagd. Wanneer Uw hoofdpijn (migraine) U over val! bij het opstaan, vóór ot na den maal tijd, koop dan even bij Uw drogist of apotheker een doosje "AKKERTJES". Deze nieuwe vinding Dumont wordt overal feroemd om >ij Hoofdpijn, Migraine, Kies pijn, Kou, Influenza, Spierpijn, Donderdagmiddag omstreeks vier uur is te Apeldoorn by den onbewaakten overweg aan den Muizenweg de bejaarde heer J. Rysdorp, wonende in de Bloemheuvellasm te Apeldoorn, tegen den passeerenden trein JCpeldoorrr^Zut- phen gefietst. HU kwam in aanraking met de treeplank en werd ter z(jde van den overweg geworpen. Het slachtoffer was deerljjk ver minkt en moet op slag dood zyn geweest Volgens ooggetuigen zou dit ongeval aan on oplettendheid van den heer R. te wyten zfjn. Het stoffeiyk overschot is naar het Juliana- ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. Het slachtoffer was ongehuwd. De trein ondervond van dit ongeval weinig vertraging. Het Nationale Comité, S Dat tegen de cadeaux is, Omdat dat stelsel heel funest, Verderfelijk en voos is, Het Nationale Comité, Dat 't stelsel wil bestrijden, Omdat publiek én winkelier Er onder moeten lijden, g Het Nationale Comité, Bestaand’ uit louter mannen, Die de cadeaux in eiken vorm Het land uit willen bannen. Het Nationale Comité, Dat steeds meer wil ageeren. Dat Nederland met zijn cadeaux Eens flink zal mores leeren, Dat Nationale Comité Belegt soms ook congressen, Maakt propaganda, werkt en streeft, s S Geeft niets dan wijze lessen; Dat Nationale Comité Belegt ’t congres heel gaarne S Of in de residentie, óf Te Haarlem, aan het Spaarne. Het heeft heel kalmpjes meegedeeld Dat Haarlems kansen stijgen Met het bedrag, dat ‘t Comité Daarvoor.... cadeau zou krijgen! De' Tweede Kamer is thans byeengeroe- pen tegen Dinsdag 19 October te één uur. Als eerste punt staan op de agenda de wetsontwerpen tot het brengen van ver andering in de Grondwet >i I.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 13