De avonturen van Prof je en Struisje aan den da% <Kctu&fiaal ZAALBERG-DEKEN H.R.C. en D.W.V. blijven elkaar niets toegeven R.K.A.V. Zwaluwen spelen gelijk en i |IES, LIESBETH, ELISABETH NIEUWE OVERWINNING VAND.O.S. HILVERSUM EN E.D.O. VAN GELIJKE KRACHT EERSTE KLASSE I.V.C.B. VD N.ELA. ontneemt V.V.Y. H.R.C.—D.W.V. 2—2 een punt TWEEDE KLASSE I.V.C.B. Gelijk apel te Ouderkerk R.C.H. maakt korte HILVERSUM—E.D.O. 2—2 metten met AJF.C. H.V.C.—ZEEBURGIA 2—0 Fortitude verliest van O.S.V.—W.F.C. 1—1 Zwaluwen Vooruit FrankrijkZwitserland 21 DE SPARTAAN—WEST-FRISIA B.F.C.—VELOX 2—2 V R.C.H.—A.F.C. 7—0 HOCKEY TWEEDE KLASSE K.N.V.B. COMPETITIE VAN DE GRAAL D.O.S.—H.F.C. 2—0 The UnityThor 01 Een goede kost f 1O.~ ■4 i t e E-M.M. kon het weer niet bolwerken H.M.S. wint in Hilveraum met 53 S.D.O. handhaaft zich door een zege op Olympia. - Alwaya Forward verapeelt een punt aan The Victory In vyf van de acht wedatryden in afdeeling I werden de punten gedeeld De geslepen zonderling MAANDAG 11 OCTOBER 1937 bokken? lokaas voor r t ..Het e? i i 10— 3 3 i —2 -o 1 1 i al een d. 3 t. 1 (.Wordt vervoiga) i i i i i t Q e i. it d - 7 n u 9 11 dat prachtstuk heeft verc antiquairs van Parijs hem tot zün bezoekers, maar hU luistert hagen naar zijn eigen stem. Hij Is 4 4 4 4 3 3 3 3 4 4 2 3 2 2 1 1 1 1 8 6 6 S 3 2 2 2 2 2 4 3 4 4 4 4 4 3 4 3 3 3 1 1 1 2 3 3 1 3 2 1 2 1 1 3 4 7 8 6 5 3 3 2 3 4 4 3 3 4 4 4 3 3 4 4 3 3 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 3 3 3 3 3 3 1 3 1 1 1 1 4 3 3 3 3 1 1 3 1 1 3 3 1 3 1 3 1 3 3 3 4 7 8 4 4' 3 3 3 1 1 8 7 8 8 4 2 3 1 te n. Ie n -2 -1 8 D. O Fortltudo M. 8. V. Zwal. Vooruit. Saestum Actlf 8 8 4 4 3 3 3 3 3 1 4 4 3 4 4 2 4 4 3 4 18— 8 13— 8 15— 4 13— 8 13—13 7—10 6—14 4—1» 2—24 IS ll W F. C. D. W. V. H. R. C. West Frisla De Kennemers Aicm. Victrix Z. F. O. Z.V. V. De Spartaan 0.8. V. 1 1 2 2 2 3 R K B V.V. Olympia V.V. IJ. 2 0—10 7—11 5— 8 7—11 3—14 R. K. A. V. Zwaluwen Alw. Forward V. I.O. D. O 8 8. Hertha Constantins V V A. 2 Volendam 3 The Victory R.C.H. D. O.8. Hilversum E. D. O. Zeeburgia -H. V.C. B. F. C. Velox A. F C. H. F. C. 9—10 7—10 4— 5 7—18 4—13 - 8 -14 ■rsta red- 3 4 3 3 3 4 2 3 5— 8 8—1» 1— 3 4-J2 -10 -14 -12 -10 -13 -13 -11 -18 —23 -15 -15 -18 -18 -1» -26 -21 -21 -17 -38 2 2 2 1 1 0 0 0 2 3 1. 1 t 1 t e e e f l t i n i ït !t Natuurlijk maakten de meesten’ gebruik van de gelegenheid om In de grasperken naar wurmen te zoeken. Struisje hielp mee den grond omwoelen, wat natuurlijk met die dikke pooten erg gemakkelijk ging. De bloe men die er stonden vlogen naar alle kanten en bet werd een luilekkerland voor de grage kippetjes. dersche nlng, dat er wel voor buitenspel zou worden ge floten, 13. Ook na de hervatting had D. W V. gerulmen tijd het spel in handen. Geleidelijk nam het Amsterdamsche overwicht echter af. Dissel maakte voor H. R C. gelijk, 22 en tenslotte kreeg de Amsterdamsche ploeg het nog hard te verantwoorden. Er werd evenwel niet meer ge doelpunt. „Misschien bedoel je een gebit." begon ik vrü onhandig, „bokken hebben een gebit.” „Ook goed, als je dat zoo noemen wilt,” zet hü; „voor een gebit of voor lokaas ben Ik ge komen.” Ik was nog even wijs als te voren, en werd ongeduldig. „Vertel me nu eens precies wat je bedoelt D. 0.8 D E. M. Lisse Santpoort 2 V. V. E. D 8.8 H. AD O Vitesse Teyllngen 1 3 3 2 Na de hervatting Is de strijd meer spannend dan fraai. Er volgen vlugge aanvallen van bel de kanten, waarbij de elftallen verschillende kansen krijgen, die echter om zeep worden ge bracht. Vooral BFC is in deze periode erg on- fortulnlljk met schieten. Boerhout lost een schot van verren afstand, waarbij de bal juist op tijd door den keeper over wordt gestompt. Einde lijk heeft BFC meer succes, wanneer de links buiten den bal krijgt toegespeeld en afgemeten voorzet. waaruit Hengelaar prachtig inkopt <21). Er volgen vele gevaarlijke momenten voor het BFC-doel en uit een corner van rechts genomen plaatst de mldvoor den bal door een kluwen van spelers in het net <33). Spoedig hierna breekt het einde aan. Uit het Fransch vertaald door Christine Kamp De voor deze gelegenheid in t blauw gestoken Hilversummers hebben het tegen de rood-witte Zullenaren niet kunnen bolwerken. Hoewel het overwicht niet zoo overweldigend was. toon de H.M.S. zich technisch de meerdere, zoodat de overwinning ook wel verdiend was. Reeds na 5 minuten demonstreerde HM.8. zijn overwicht door een onverwacht doelpunt, ge maakt na een voorzet van de Hosson. Doelman v. d. Berg Het het onverwachte doch houdbare schot uit de handen glippen, waardoor H.M.S de leiding nam. Reeds 5 minuten later maakt Poort den stand gelijk na een voorzet van v. Velsen. Nadat nu het spel eenigen tijd op en neergegaan was en belde doelen eenige ma len aan groot gevaar waren ontsnapt, ontstond bij een der gevaarlijke H M 8.-aanvallen een misverstand, waarvan de Hosson dankbaar pro fiteerde en met een vliegend schot doelman v. d. Berg het nakijken gaf. Weer golft het spel eenigen tijd op en neer, waarbij ook E.M.M. zich danig weerde, doch voorloopig zonder succes. Pot moest enkele ma len energiek ingrijpen, doch tenslotte moest hU zwichten, toen een der E.M.M. voorhoedespelers inschoot Lang genoegen hadden de Hilversum mers echter niet van dezen stand, want nadat v. d. Berg eerst den bal van de Hjn had wegge grabbeld. kopte even later de linksbuiten der gasten fraai en onhoudbaar in <23). Na rust was het vrijwel dezelfde vertooning; indirect door een handsbal van Stivers, vergroot ten de Utrechtenaren nu hun voorsprong. Ener giek kwamen de Hilversummers hierna opzetten en bijna met succes, doch het doelpunt werd wegens vermeend buitenspel geannuleerd. Het was echter uitstel- van executie, want even later verkleinde v. d. Schootbruggen den achterstand <3—4). Toen even daama de uitstekend spelen de De Hosson de zege voor H.M 8. tot een feit had gemaakt, werd de strijd er niet aantrekke lijker op. Enkele malen verkeerden de beide doe len nog In hachelijke positie, doch gedoelpunt werd er niet meer. kunnen breken. Haar oogen staan altijd een beetje treurig, haar neusje heeft den Grlek- vorm, haar mondje glimlacht altijd en allerliefst contrast met haar Haar gebaren, haar houding zü heeft een zachte stem, die Is mjjn dochter en ik ben trotsch op haar." vergeven en dat heb Ik sedert lang begrepen. Maar, o wee, als Lies een ondeugende streek heeft uitgehaald, die mama wel wil veront schuldigen, dan is de trots van papa geraakt en bezit ik alle mogelijke ondeugden, die ik overgeërfd heb van de familie mijner moeder, want zij zelf heeft er geen enkele, zij is immers zijn vrouw I In de familie der Mayrans is er nooit een jong meisje geweest, dat een tiental huwelijks aanzoeken per jaar weigert; allen gehoor zaamden zonder tegen te stribbelen. Geen enkele veroorloofde zich een eigen persoonlijkheid te bezitten, terwijl Lies, helaas, dagelijks wispel turiger wordt. De trots van vader openbaart zich ook als hij zijn collecties toont O, wat is hü er fier op! Als hij in zijn hand een kleine pendule houdt, die eens heeft toebehoord aan Marie Antoinette en die hü gekocht heeft tegen een fabelachtige som, dan schitteren zijn oogen en vertelt hij, hoe hij door verstandig overleg en volharding ------ i, dBt Bpe groote lijden. HU spreekt met welbe- bekend als verzamelaar en het zou niet mogelük zün, hem een Imitatie te verknopen. Soms Is de trots van papa verschrikkelük en die man, die zoo Ingoed is, weet van geen toegevendheid. Ik heb hem dlkwUs hooren oor- deelen over zaken, die naar mün idee toch we! verontschuldigd konden worden, maar dan spreekt hü met een hardheid die m(| bang maakt, Kr bestaan misdrijven, die hü nooit zal Het talrüke publiek heeft te Ouderkerk kun nen genieten van een zeer vlot gespeelden wed strijd In het begin was de thuisclub iets in de meerderheid. Geleidelük echter werd het spel meer verdeeld ert hadden beide elftallen ge- lijke rechten. Eenige aanvallen van de thuis club liepen op niets uit, totdat Schelling uit een corner keurig niet ontmoedigd eenige aanvallen gebleven, mocht uit een door den spil aangegeven bal gelük te maken. Na de thee bleven de V. V. IJ.-era een grooten druk op het Nea-doel uitoefenen, doch zonder resultaat. Na 15 minuten spelen kwamen de Ouderkerkers weer aan het woord Uit een goed aangegeven, bal scoorde Wesseling het tweede doelpunt Een door V. V, jj, te nemen straf schop werd naastgeschoten. De thuisclub tracht het spel te verplaatsen, maar dit viel niet mee. Door een plotselingen aanval en een klein mis verstand in de Nea-achterhoede wisten de gasten den stand op gelüken voet te brengen; Nea trachtte nog een laatste poging te doen, maar de winnende goal bleef uit. De uitslag geeft de verhouding goed weer. Nu ging hu een eindje verder op. Aan den uitgang van den tuin stond een hondehok Een groote hond lag aan den ketting en bromde toen de vreemdeling aankwam Struis je stapte er heen. Wie ben ju? vroeg hü vriéndelijk, maar de hond verstono Struisje’s taal niet en bromde nog harder. Veel geschreuw en weinig wol. lachte Struisje goed gemutst en pikte voorzichtig In den krul staart. Maar nu werd Hector woedend en keerde zich met een ruk om Net te laat De uitslag van den Zondag gespeelden hockey-wedstrüd (A-teams) The Unity (Am sterdam)Thor (Amsterdam) was 0—1. Het was een spannende, goed gespeelde wed strijd. al was het jammer, dat er door den slech ten toestand van het veld niet meer doelpunten gemaakt konden worden In een goed gespeelden wedstrUd heeft H. V. C. in Amersfoort een verdiende overwinning be haald op Zeeburgia, dat met 30 verloor. Vrij wel onmlddellük na het begin namen de gast- heeren de leiding, toen van Appeldoorn een voor zet van links benutte (10). Zeeburgia had voorloopig niet veel in te brengen tegen de tech nisch beter spelende Amersfoorters, die voor de rust het beste van het spel behielden. Na de hervatting was het spel meer verdeeld. Ook nu kon Zeeburgia evenwel geen succes boe ken. H. V. C. vergrootte daarentegen door van Appeldoorn den voorsprong (20). Verder on derging de stand geen wüziglng meer. Het geringe krachtsverschil tusschen de ver schillende ploegen in de tweede klasse A van afdeeling I kwam gisteren al heel duidelük tot uiting in de resultaten vin de drie vastgestelde ontmoetingen, die alle een gelijk spel oplever den. De situatie aan den kop van de ranglUst bleef dientengevolge ook ongewijzigd. H. R. C. en D. W. V. scoorden in Den Helder elk tweemaal, terwUl bü 0.8. V W F. C. en De Spartaan— West Frisla elk elftal slechts een doelpunt voor zün rekening nam. Van De Spartaan en 0.8 V. waren deze gelijke spelen lang niet onver- dlenstelük. Dat W. F. C. het in Oostzaan tegen 0.8. V. niet tot een overwinning heeft kannen brengen valt wel eenlgszins tegen van de club uit Wormerveer, die nu de gelegenheid om een voorsprong op haar concurrenten te nemen Het voorbijgaan. verwezen. Hilversum ep E. D O. deelden de punten door een 23 gelük spel, waardoor belde clubs In de running bleven, terwül B.F.C. en Velox door eenzelfde resultaat hun positie wat konden verbeteren. Zoo dwaas Ik ook ben. dat zal ik mü altüd her inneren. Soms spreekt het bloed der Mayrans In mü. ik ben de dochter van mün vader en ik zal zoo rechtschapen handelen als hü en als de jaren mün haar sneeuwwit zullen hebben gemaakt zal Ik misschien ook den trots van mün eerlük leven hebben en een diepe verach ting voor hen, die slecht geleefd hebben. De andere gebreken van papa hebben niets te beteekenen; soms is hü woedend over iets, dat de moeite niet waard is en laat hü andere din gen sUlzwügend passeeren, die wel verdienden opgemerkt te worden. Voor Lies Is die man. oe rechtvaardigheid In persoon, of te streng at te toegevend, maar het is Lies, die hier oordeelt en daarom mag men haar niet onvoorwaardelük gelooven. Goed zonder zwakheid, zün vrouw aanbiddend, hoewel hü haar volkomen beheerscht, Uverlg werker, die den achturenwerkdag niet kent. Is hü bet hoofd van zün gezin en van zün fabrie ken. Zün oogen, wüd geopend, schünen de men- schen tot in hun ziel te doorgronden. Aan mün vader kan niet weerstaan worden. Dat weet Lies en daarom ontwükt zü hem, als zü niet wil toegeven. Mama! O, met welke teederheld zou ik over haar wtllen spreken, met welken eerbied pro- beeren om dat karakter te analyseeren, het Is zoo verschillend van het müne en van dat van papa. Llchamelük is mün moeder zeer schoon en Ik begrüP. dat haar man trotsch op haar ia. Zü gelükt op een van die Saksisch porseleinen beeldjes, die zoo broos zijn en soo gemakkelük De groote strijd in de hoofdstad tusschen Zwa luwen en R. K. A. V. verliep zonder dat er ge scoord werd, zoodat de punten werden gedeeld en béide clubs hun kansen onverminderd hebben behouden. Always Forward verspeelde in Weesp een punt aan The Victory, dat met een 11- gelük spel tegen de club uit Hoorn een zeer verdlenstelük resultaat boekte. V. I. O. kon het niet bolwerken tegen D. O. S. 8.. dat zich lang zamerhand gaat herstellen en nu met 53 over de collegeclub zegevierde. Constantlus ging In Vlnkeveen met 2—1 ten onder tegen Hertha, terwül de V. V A reserves hun eerste overwln- In de Haarlemsche afdeeling zette D O S. zün zegetocht voort door D. 8.8. H. in de Spaarne- stad met 30 te kloppen. Lisse, dat gisteren in Castricum met 31 van Vitesse won, is echter ook nog zonder verllespunten. Alleen heeft deze club twee punten minder, omdat zü een wed strijd minder heeft gespeeld. Ook D. E. M. blüft op den voorgrond treden en de nog ongeslagen Beverwükers kunnen weer op een goede presta tie terugzien, daar zü Teyllngen In Sassenhelm een 31-nederlaag toebrachten. A. D. O. moest voorts in Heemskerk het onderspit delven tegen O.I. V., dat hier met 3—1 won. terwül V.V.E. den voUen buit bemachtigde door de Santpoort- reserves In Wijk aan Zee met 31 te verslaan. Al de Mayrans waren naar het schünt volmaakte menschen. Bü gebrek aan een adellü- ken titel bezaten zü de eerlükheld. de recht- schapenheld. de goedheid. Zü waren Overige wer kers, zutr.4g en liefdadig en zoo hebben zü het groote fortuin büeenverzameld, waarvan wü nu genieten. De vrouwen! O, dat waren modellen van godsvrucht en degelükheid. Dat zegt papa nooit, ■onder mü aan te küken. Toen zü twintig ja»r oud waren, zün zü getrouwd en moeders gewor den, die hun taak goed begrepen en wisten te volbrengen. Het waren vrouwen, zooals de tegenwoordige tüd ze niet meer kent! Lies, arm kind, wat sta je ver at van die vrouwen uit je voorgeslacht! En hoe komt het, dat je zooveel onafhankelükheldszln bezit en niet zou willen gelüken op die deugdzame grootmoeders, waarover papa te dikwüls spreekt. De trots van papa, als het gaat om mün persoontje, is veranderlük. Overdreven compli menten door vrienden gemaakt worden aange nomen met een glimlach, die wil neggen; Jües Een zeer zwak spelend A F. O. beeft gisteren van R. C. H. een zware nederlaag te slikken ge kregen. Reeds in de eerste helft namen de Haarlemmers een 3O-voorsprong, door drie doelpunten van Kedde. Na de hervatting bracht deselfde speler al spoedig den stand op 40. A. F. C. kon practise!) niets uitrichten. De aan vallen op het Amsterdamsche doel bleven even talrük als gevaarlük. Hellingman bracht den stand op 50. waarna Hoogendoorn het halve dozün vol maakte. Tegen het einde volgde nog zeer fraai doelpuBt van Hellingman, die alleen de geheele A. F. C.-verdediging passeerde (7—0). Het begin was niet slecht voor de thuisclub, die reeds na negen minuten door Brink de lei ding nam, 10. E. D. O. zette nu een aantal tegenaanvallen op, welke echter geen resultaat opleverden. Integendeel. Hilversum had spoedig weer succes door van Schalck, toen de Haarlemsche achterhoede bü een buitenspelgeval bleef staan In afwachting van een fluitsignaal, dat evenwel uitbleef, 20. Tot de rust bleef de stand verder ongewüzlgd. Na de hervatting kwam E. D. O. geweldig op zetten. Toch duurde het nog gerulmen tüd. voor dit offensief succes opleverde. Dit geschiedde na een half uur spelen door den .Hllversum- speler Baayens, die in eigen doel schoot. E.D.O. bleef fel aanvallen en de Haarlemmers smaak ten het genoegen zes minuten voor het einde door Schüvenaar gelük te maken, 22. Hierbü bleef het. Toen na vüf minuten bü een hard schot op het Oostzaansche doel het leder van richting werd veranderd, namen de bezoekers onver wachts de leiding (01). Hierna ging de strüd langen tüd gelük op ondanks het betere veld spel der gasten. Nog voor de rust kwam de.ge- lükmaker, toen de back De Wit bü een vrijen schop op het W.F.C.-doel onhoudbaar inschoot Q-l). Ook na de hervatting ging de strüd’ vrüwel gelük op. waarbü de verdedigingen er beurte lings aan te pas moesten komen. Eenmaal kreeg de thuisclub een uitstekende kans voor het win nende doelpunt, toen de Oostzaansche midden voor alleen voor het W-F.C.-doel kwam te staan, maar het harde schot kreeg de Wormer- veersche doelverdediger precies op zich gericht Dit was maar goed ook, want met de punten- verdeellng van dezen sportleven wedstrUd kreeg elk elftal loon naar werken. In de tweede klasse B komt D. 0.8. onweer staanbaar opzetten. Thans wonnen de Utrech tenaren, die nog zonder verllespunten zün, met 30 van H. F. O., waardoor zü met nog een wed strUd minder gespeeld te hebben dan de ove rige clubs op de tweede plaats zün beland. R. C H. nam intusschen geen halve maatrege len, wat A. F. C. in het Heemsteedsche Sport park. waar de reds met niet minder dan 70 werden Werslagen, tot zün nadeel ondervond. H. V. C. verraste In Amersfoort met een fraaie 20-sege op Zeeburgia, waardoor de Amster dammers voorloopig naar het tweede plan zün De Amsterdammers loopen hard van stapel en demonstreeren direct een spel, waartegen de gastheeren niet veel hebben In te brengen. Na 20 minuten neemt D. W. V. door Ooms de lei ding. maar tien minuten later brengt Dissel met een kopbal de partüen weer op gelüken voet, 1—1. Voor de rust hernamen de Amsterdammers echter de leiding door Slnkeldam. toen de Hel- achterhoede niet ingreep, in de mee- schen dat maakt een treurige oogen. zün charmant. Iemand bedaard maakt en waarin al de teeder held is vervat, waarvan haar hart overvloeit. Mama is slechts liefde en toewüdlng. Zü bemint haar man en bewondert hem, zü bemint Lies met een overvloelende toegevendheid, zü bemint haar zoon, want ik heb een broer en zü betreurt het steeds, dat zün opvoeding hem van huls ver- wüderd houdt. Zü bemint haar vrienden en tracht hun nuttig te zün, zü heeft haar be dienden lief en zou ze om niets ter wereld ont slaan, zü bemint de armen en allen, die ge troost moeten worden. Haar gebreken, want hoe volmaakt iemand ook Is, hü heeft er toch, komen voort uit haar hoedanigheden. Haar goedheid wordt soms zwak heid en dat zoo medclüdende hart sou nooit sterk kunnen zün. Mama Is geboren om gelukkig te zün. Men kan wel zeggen, dat. de oorlog niet mee gerekend. mama nooit ongelukkig is geweest en Ik geloof ook niet, dat zü in staat zou zün het ongeluk te dragen. Papa weet dat en ver- müdt met een zorg, die zün liefde bewust, iedere daad of elk woord, dat haar sou kunnen kwetsen. Mama leeft in een atmosfeer van tee derheld, die maakt, dat haar mooi glimlachje altüd op haar lippen kan zweven. Mün broer. Jean Pierre Mayran (al de Mayrans heetten Jean) la een weaen, dat ik moeten bekleeden. Tot nu toe heeft papa zün zoo weinig interessanten zoon met rust gelaten, hü was jong, zwak van gestel en het waa niet te voorzien, wat vuor soort man hü werden zou. Daarvoor moest men hem asm het werk zien. Mün moeder beweert, dat de luiste en domste kinderen later de beste zakenmenschen worden. Ik bciwüfel dat, maar Ik heb geen ondervmding wat dat betreft en kan er dus niet over oordeelen. Zooals bü nu Is. heeft Jean Pierre aan zün ouders geen groot verdriet aangedaan, maar ook geen voldoening gege ven. Hü is een zwakkeling, goed met de deugd- zamen, slecht met de boozen. Zal hü de taak kunnen volbrengen, die zün vader hem heeft toegedacht? Laten wü overgaan tot het laatste lid ran de familie, laten wü geen van haar gebreken verbergen, maar ook geen barer hoedanigheden Eerst zullen wü spreken over haar uiterlük. dat is gewichtig voor een vrouw en omdat Ik gezworen heb. de waarheid te zeggen, verklaar ik sender eenige beepottelüke beschroomdheid, dat zü er zeer goed uitziet Ik heb u al gezegd, mün aanstaande kleinkin deren. dat Lies zwarte haren heeft, die in elke richting krullen, zoodat zü nooit twee dagen achtereen hetzelfde kapsel vertoont Mün oogen. die dezelfde kleur hebben als mün baar, nemen een groote plaats in mün gelaat in en ik weet, omdat ik bet ondervonden bob, <Mt een macht bezitten, waarover ik zelf verwonderd ben. Nu dat was elndekjk iets naar Strulsjes' zin. Al gauw vond hu het kippenhok en maakte daar «en praatje. Alle kippen keken verschrikt naar het groote beest, dat toch blükbaar ook van de familie was. Maar Struisje was erg vrlendelük en toen kwamen ze al gauw aan het hek. Struisje maakte ge dienstig het deurtje open en een voor een kwamen de kippetjes naar btiiten gestapt, In den sonnigen tuin, waar ze heelemaal niet mochten. 14— 8 14—10 7— 7 Na elf jaren Is het Frankrijk in het Pare des Princes-stadion te Parüs getukt den voetbal wedstrijd tegen Zwitserland met 31 te win hen. Er werd in dezen zestienden wedstrijd tus schen beide landen zeer snel gespeeld, hoewel het peil niet op die hoogte stond welke men gewend was. Na een onzeker begin kregen de Franschen het beste van het spel en kort voor de rust gelukte het den linkshalf Velnante met een schitterend schot van 16 meter afstand den Zwltserschen doelverdediger te passeeren. Na de pauze kregen de ZWitsers eenig over wicht, hetgeen in de 32ste minuut tot uiting kwam, toen mldvoor Rupf met een prachtig laag schot doelman Dl Lorto het naküken gaf (11). Het was echter wederom Velnante, die in de 37ste minuuthet Fransche publiek liet juichen door voor de tweede maal Blzzozero te passeeren. Een der belangrijkste feiten In de tweede klas se West Ia was gisteren wel de 1-nederlaag van Fortltudo in Utrecht tegen Zwaluwen Voor uit. waardoor 8. D. O., dat In Hilversum met 52 over Olympia zegevierde, alleen de leiding heeft gekregen. M.S. V. schoot geweldig uit zün slof door het teleurstellende L.V.V. In Mont- foort met 61 te kloppen, terwUF R- K. B. V. V., dat de V. V. IJ.-reserves thuis met 41 ver sloeg. thans zün eerste succes boekte. Actlf en Saestum deelden de punten door een 11 gelük spel. Wat is dat elgenlük: Waaruit bestaat dat?" .Mals „En wün en olie?” „Neen, neen.” weerde hü »f: .Msds en padden.” De gedachte steeg fn mü op. dat ik met een krankzinnige te doen had. Ik zuchtte. „Ik heb hier een rekeningetje," begon hü weer, .een loopend rekeningetje.” „En denk je, dat Ik dat moet betalen?” .Ja." knikte hü. En waarom?" „Omdat t meer dan tüd ia." „Och man," riep Ik korzelig. Je bent niet goed wüs. Ik denk er niet aan. ander mans rekeningen te betalen." ..Neen, natuurlük niet." „Ik heb met dié rekening niets uit te staan. Ze moet voor Iemand anders wezen." we „Maar welk nummer is dit dan?" vroeg hü en fronste zn wenkbrauwen. „Vier en zestig." .Ik moet op twee en zestig zün." ..Nu. goeden avond dan." zei Ik. Ik had dien man nu lang genoeg opgehou den en moest weer aan t einde van mün ro man gaan denken, aan een bevredigend, in elk geval aan een aannemelük slot. „Ik dacht, dat dit twee en zestig was,” aei hü besluiteloos. .Dan heb je je vergist” en ik deed de deur voor z'n neus dicht. Ik hoorde hem nog zeggen: U hebt gelük." Daarna ging hü heen. Langzaam liep ik naar m’n studeerkamer terug, in stilte lachend over dien man, ,.dle zoo „vreemd" gedaan had. Ik lachte nog. toen ik den drempel overschreed. Maar die lach ver dween direct, toen Ik zag. dat. terwül ik met dien zonderling dat dwaze gesprek over „lok aas" enz. aan de huisdeur gevoerd had. z'n medeplichtige door 't achterraam in m'n kamer was gekomen, en alles van eenige waarde had meegenomen, wat hü maar had kunnen grüpen. De twee dieven hadden m als „lokaas" ge bruikt. Veel plezier hebben ze er niet un ge had. want de politie had ze spoedig te fikken, I dank zü het signalement, dat ik van een hun- I ner kon geven. Als BFC heeft afgetrapt neemt Velox al spoedig het spel In handen. Er volgen eenige gevaarlüke aanvallen, maar de achterhoede van BFC weert zich opperbest. Toch heeft Velox succes als de linksbinnen Brouwer den bal van achteren ophaalt en door de BFC-achterhoede heendribbelt om dan met een onverwacht schot in den rechterhoek aan zün club de leiding te geven (01). Kort voor de rust moet de kee per van Velox tengevolge van een botsing met een der binnenspelen uitvallen en Velox speelt tot de rust met tien man. BFC weet hiervan In deze periode te proflteeren en na samenspel tusschen Augelaar en Gore! weet eerstgenoem de speler Be doelpunten (11). Koft hierna breekt de rast aan. k houd niet van bellen aan m’n voordeur. Hoe minder er gebeld wordt, hoe liever Is t me. Veelal zün het bedelaars of schuld- elschers die bellen. Vooral het ballen van deze laatsten leidt vaak tot hooge woorden en on aangenaamheden. Van de eerste categorie bel- trekkers komt men in den regel gemakkelük af. Na deze korte filosofische Inleiding acht ik het voegzaam, hier mede te deelen. dat er op een regenachtlgen en wlnderigen Novemberavond aan m’n voordeur gebeld werd. Dit keer echter was dat gebel geen onwelkome afleiding voor ma Ik ben schrüver en was juist bezig aan een roman, die me veel hoofdbrekens kostte en waaraan Ik maar geen bevredigend einde kon maken. Ik legde m'n pen neer en liep vlug door de gang om open te doen. Ik deed open en voor me stond een zonder ling mensch. z'n pet stond scheel op z'n hoofd, z'n manieren waren onverschillig, z'n griaats- trekken dito en zeker bü gemis aan kauw- gumml of pruimtabak, kauwde hü op een strootje. Hü tikte even aan s'n pet, die. sooals gesegd. scheef op z'n hoofd stond en zei: „Ik kom. ja, ik kom voor X lokaas." Vol verbazing keek ik hem aan. lokaas?" herhaalde ik. ..Ben je dan een hen gelaar?" Hü keek me gelaten aan. scheen echter be sloten mü te vergeven en trachtte opnieuw het me uit te leggen. .Ja. bokken-lokaas." zei hü weer. Ik was de kluts kwüt Nog nooit had ik ge hoord van menschen, die op de bokkenvangst gingen en zeker niet met lokaas. Ik zei hem dit en liet er op volgen: „ZUn er dan soms menschen. die op de bok kenvangst gaan?" De man keek me onverschillig aan en sprak: „Er zün zelfs menschen. die hun medemen- schen als lokaas gebruiken." Die sinjeur, dacht Ik. is aan t verkeerde huis Maar ik was nieuwsgierig geworden en wat ik vernomen had. was geheel nieuw voor mü- Ik deed een poging om hem uit te hooren. inkopte. V. V. IJ. hierdoor pakte flink aan en nadat zonder resultaat waren het den gasten gelukken niet ken. Blond, aeer knap, heeft hü een ge laat. dat eer bü een jonge vrouw zou passen. Hü lükt op mama, maar alles, wat bü haar bekoorlük is. wordt bü hem een gebrek. Dat Is mün meening, want mün broer heeft bü mün vriendinnen alle succes. HU is twee jaar ouder dan Ik en heeft geen enkele van mün gebreken, want die bezit ék. Het ia een wezen aondei energie, een zwakkeling, anders kan Ik niet zeggen. Toen hü nog klein was, wisten zün leeraars niets met hem aan te vangen. HU zat voor zün lesenaar en deed alsof hü luisterde, maar zün gedachten zwierven rond. Op het college hebben zün leermeesters alles gedaan om hem liefde voor de studie in te boezemen, maar hu is altüd lui gebleven. Nadat hü vüfmaal gezakt Is voor het eindexamen, hebben de leeraren met kunst en vliegwerk, aangevuurd door mün moe der, hem elndelük het diploma doen behalen. Om een man van hem te maken, heeft papa hem op reis gestuurd, naar Engeland, naar Spanje, naar Amerika. Dezer dagen aal hü terugkomen. Mama, voor wie die thuiskomst een •feest Is. heeft zün kamera, In de gang tegenover de müne, nieuw laten behangen, meubileeren Inrichten, alsof het voor een prins was. Daar zal Jean Pierre kunnen werken, als het reizen hem werkkracht heeft gegeven, daar aal hü zün vrienden kunnen ontvangen. Voor Jean Pierre la papa aeer streng geweest Eenige zoon der familie Mayran moet hü de traditie voortzetten. HU sal reusachtige fabrie ken te besturen krijgen, groote landgoederen te beheeren, een aeer gewichtige sociale positie Tot een kwartier voor de rust gaven de rood- broeken vrüwel over alle linies den toon aan en zagen de West-Frlezen zich meermalen op hun eigen speelhelft teruggedrongen. Toch schuilde er In de flitsende uitvallen, die de bezoeker» zoo nu en dan ondernamen, minstens zoo veel gevaar als in de gestadig weerkeerende atta ques van de Sportaan-voorhoede. Hoewel zich In de eerste helft aan belde züden ettelüke scoringskansen voordeden, ontstond het eenige doelpunt in deze periode uit een strafschop. Een der Enkhuizenaren speelde kort voor de rust den bal met zün hand en aangezien dit zich In het strafschopgebied van de bezoekers afspeelde, kreeg Spartaan een penalty toegewe zen, die v. d. Velden op felllooze wüze benutte (0—1). Na de rust stelden de lood-gelen alles In het werk om hun achterstand in te loopen, doch ondanks het groote overwicht, dat de West- Friezen na de rust uitoefenden, bleef de ge- UJkmaker alsnog uit. Het doel van Oerlemans kwam meermalen onder een hoogen druk, doch verder dan een serie spannende en gevaarlüke schermutselingen konden de gasten het niet brengen. Een kwartier voor het einde gelukte het Jelles de balans in evenwicht te brengen (11), waarna zich een verwtoede strüd om de leiding ontspon. De stand onderging echter geen verandering meer, zoodat het einde kwam met een 11-gelük spel, hetgeen de krachts verhouding voortreffelük weergaf. In de eerste helft waren beide eftallen vrijwel aan elkaar gewaagd, hoewel de Utrechtsche aan vallen gevaarlüker waren. De Haarlemsche ver dediging wist echter steeds redding te brengen en zoo kwam de nut met blanken stand. Kort na het begin der tweede helft gaf de Leur na een schermutseling vo<)r het doel der gasten den Utrechtenaren de Riding 10. De Haarlemsche tegenaanvallen leerden niets op. DOS wist ten slotte door Durtortier den voor sprong te vergrooten 30. Verder werd er niet gescoord. nlng behaalden door Volendam 2 in eigen huls met 31 te kloppen, dezelfde cüfers, waarmee het eerste elftal der Amsterdammers in de hoofdstad van het eerste elftal der wüdbroeken verloor.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 7