ONS BLAD Londen m over N Een nachtelijke luchtaanval der Chineezen Besprekingen de niet-inmenging Het nieuws van heden CORBIN DIENT FRANSCHE VOORSTELLEN IN van Zevenjarig meisje ontvoerd? Dertig dooden bij mijnontploffing Moefti in Syrië vastgehouden Bombardement Portbou DE BAROMETER 'JOH. LAUWERS MAANDAG 19 OCTOBER 1937 VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS EN DERTIGSTE JAARGANG No. 15 EEN ntet- len Het standpunt van Italië Het heldere maanlicht begunstigt de operaties De rede van Corbin RIO’ Storm woedt boven de Zwarte Zee Vele zeilschepen vergaan Dure bloembollen gestolen ^^WWWWHIII Commissie komt Dins dag weer bijeen Onderzoek nog zonder resultaat De inwoners van Lydda moeten thuis blijven Duitsche predikanten vrijgelaten Vreeselyk ongeluk in een steen koolmijn bij Birmingham (V.S.) Goede vangst van de politie te Oegstgeest ame». *ater. EM 1—76438 DIT NUMMER BESTAAT UIT 12 BLADZIJDEN loont K r stuk Japanners naderen de Gele Rivier Italië bereid tot een gedeeltelijke terugtrekking van een zeker aantal vrijwilligers Rotterdamsche politie heeft ern stige aanwijzingen in die richting In Palestina is het nog verre van rustig PAYGLOP 3 ALKMAAR RECHTHOUDERS ZIEKENFONDSLEVERANCIER 00K SPOORFONDS De wapenlevering aan China ADVERTENTIEPRIJZEN I Per lossen regel 20 c., ingez. med. 40 a p. regel; idem op peg. één 55c P- regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 amer Hardnekkige gevechten om het bezit van den Sjinkau-kwan- pas op den weg naar T ai-joean ns' NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Nieuwe aanslagen in Palestina. sver I o o van ambassadeur hooi. D 1920. tus- 1'. - ;n nog eenigszins f Eén doode. één zwasr en drie licht gewonden t>U een verkeersongeluk onder Hattemerbreek. Dies Natalis van de RK. Universiteit te Nijmegen. De nieuwe rector magnificus, prof. dr. K. L. Bellon, heeft Zaterdag zijn diesrede uitgesproken in de aula der universiteit De Britsche minister van Oorlog, Hore Belisha, toonde bij een bezoek aan een kazerne te Mill HUI veel belangstelling voor het machinegeweer Laat In den avond is men nog met politie honden in de weer geweest. Zij raakten echter aan den rand van het trottoir het spoor bijster, zoodat de verklaring van het meenemen op de flets wel juist schijnt te zijn. Bovendien moet er den laatsten tijd telkens een man in de buurt zijn geweest, die kinderen snoepcenten had gegeven. Het signalement van dezen man is bekend. Naar zijn verblijfplaats wordt een onderzoek Ingesteld. Reeds Is het eiland Usselmonde geheel afgezocht, doch tot op heden Is geen spoor gevonden. Het onderzoek wordt voortgezet. len tfs en des® len g*- uirlenfc I. hl- n. zoo zoek» probleem van van Gemeld wordt, dat de van Soeijoean optrek kende Japansche troepen Pautau genomen heb ben na 5000 vijandelijke ruiters te hebben terug gedreven. Portbou door de luchtmacht van Franco po- bombardeerd. Een nachtelijke luchtaanval der Chlneeaen bo ven S janghaL De Londensche besprekingen inmenginga-kwesUe. De Groot-Moeftl In Syrië vastgehouden. In een steenkoolmijn bli Birmingham ontplofte mljngas, tengevolge waarvan 30 arbeiders het leven verloren. JERUSALEM, 10 Oct (D.NJ1.). Damascus wordt gemeld, dat de Moefti wel is waar in het Franoche man daatgebied is aangekomen, doch daar door de politie wordt vastgehouden. JERUZALEM. 10 OeL (Renter). De Greet- Moefti La uit Palestina gevlucht. HU is in Syrië aangekomen. - UK Groot- ‘REKEN, IDE EN Zevenjarig meisje te Rotterdam waarschijnlijk ontvoerd. Stand op Maandag 10 war v.m.: 771.0 Vorige stand; 774JI konden overwogen, naar leiden. Ijsbekers en kleine lepeltjes, welke uit verschil lende hotels en café’s waren ontvreemd, te voor schijn. Beide mannen zijn thans in het huis van be waring te 's Oravenhage Ingesloten. ?m <N.) 79569 7947» Ie zich staand n. Ult- 7. buz. dans- 10 Bur. -7959» ■nz. «orden ectu». -79069 Euwe verliest de sesde partij van den wedstrijd om het wereldkampioenschap schaken. Onzettend famllie-drama te Maastricht. Vader doodt z|jn elf-jarig dochtertje en pleegt daarna zelfmoord. vot- JgeiUk ok itigea f isuM* onde» Blad. De commissaris van politie der tweede afdee- ling te Rotterdam verzoekt een ieder, die in lichtingen kan geven, zich zoo spoedig moge- HJk te vei voegen aan het bureau Handelingen- plein te Rotterdam. De ItaUaansche regeerlng stelt derhalve voor, dat men zich direct zal wenden tot de beide In conflict zijnde partijen, teneinde hun opvat tingen te vernemen en de commissie de moge lijkheid te geven zoo snel mogelijk de voor waarden van de procedure en die van de na koming van het voorstel, te onderzoeken. Vrijdagmiddag omstreeks half vijf heeft do 7-jarige Lijntje Huiaer, wonende aan de Briei- schelaan 500 te Rotterdam, haar woning ver laten om wat op straat te gaan spelen. Toen het kind niet in de woning terugkeerde, werden de ouders ongerust. Aanvankelijk meende men nog, dat het kind misschien te laèR was ge weest en niet naar huls durfde komen. De Japansche troepen die strijden aan het front van PekingHankau hebben Hantan in de provincie Honan beset. De snelle opmarsch naar de Gele Rivier wordt voortgeaet. Men verwacht, dat de rivier bin nen enkele dagen zal worden bereikt. De Japansche opmarsch wordt door de koude niet gehinderd. ISTANBOEL, 17 Oct. (D. N. B), De afge- loopen dagen is in Turkije ernstige schade aan gericht door wolkbreuken en stormen. De scheepvaart op de Zwarte Zee is geheel lam gelegd en een aantal zeilschepen is vergaan. In den Bosporus wacht een geheele vloot buiten- landsche schepen op kalmer weer, om naar de Zwarte Zee op te varen. De spoorlijn naar Ankara, welke langs het Sapanca-meer loopt, is over een lengte van 400 Meter weggespoeld. Het spoorwegverkeer is on derbroken. ir het Oosten hebben terugge- Xngpau v-meemt, dat de Ja- Jjbi spoorweg PeipingHankau om het front in Noord-Sjans! iterken. Hier trachten de Chineezen de vijandelijke verbindingswegen te verbreken. Corbin verklaarde, dat, Indien bovengenoem de punten niet zouden kunnen worden ver wezenlijkt, Frankrijk zich gedwongen zou voe len zich, een volledige vrijheid van handelen voor te behouden. Namens zijn regeerlng vei klaarde de Fran- •che gezant Corbin, dat de volgende punten direct in behandeling moeten worden genomen: De Japanners hebben zich vandaag meester gemaakt van den pas van SJinkau-kwan in het meest geaccidenteerde deel van de provincie Sjanst. Dit is een zeer belangrijke positie voor den opmarsch der Japanners van het Oosten uit naar Tai-joean. Omtrent het verdwijnen van de zeven jarige Lijntje Hulser. die Vrijdagavond om streeks half vijf de ouderlijke woning in de Brlelschelaan te Rotterdam heeft verlaten en daarin niet meer Is teruggekeerd, is tot op heden niets naders bekend geworden. opheldering worden tuigen beschikken, tot den aanval over. De troepen van Franco wierpen eveneens een ge- weldige massa materieel in den strijd en bij het vallen van den nacht duurde het gevecht nog voort. berichten echter hebben moeten wijken voor de Lord Ply- gezegd, dat steun geeft Een Japansche woordvoerder verklaarde ver der, dat de Japansche troepen, gesteund door Mongoolsche afdeellngen, vermoedelijk verder naar het Westen zullen oprukken met het doel de Mongoolsche afdeellngen, welke nog met Nanking samenwerken, te onderwerpen en de verbindingen tusschen China en de Sovjet-Unie te bemoeilijken. 8568* -79181 BERLIJN, 17 Oct. (Reuter). Benige predi kanten der Evangelische oppositie zijn in de afgeloopen week in vrijheid gesteld. Er bevin den zich nog 64 predikanten in arrest. De troepen, in het bijzonder het achtste leger, dat uit deelen van het vroegere roode leger be staat. leggen de laatste dagen een groote acti viteit aan den dag en schijnen den Japanschen opmarsch geremd te hebben door een reeks tegenaanvallen op verschillende punten. Vol gens het Chlneesche agentschap Central News zouden afdeellngen van het achtste leger zich hebben meester gemaakt van Tsjetsjlnkwan en de laparMifj**- nj drongen. De Tal pansche troepen verte te/Vj De gevechten om het bezit van dezen pas, welke 30 K M lang is, waren zeer hardnekkig. De Japanners hebben de voornaamste Chi- neesche verdedigingswerken bij den ingang van den pas bezet na vier dagen van vernieuwd aanvallen en met behulp van mijnen van groo te ontploflfngskracht, welke door Japansche geniesoldaten waren gelegd. Deze mijnen heb ben verscheidene versterkingen vernietigd. Uit verschillende verklaringen is evenwel komen vast te staan, dat er groote kans is. dat de 7-jarlge Lijntje is ontvoerd. Om kwart ovei vijf is het kind namelijk nog ge zien bij het knikkeren en toen de speel kameraadjes nog eens nader werden ver hoord, vertelden zl) dat Lijntje was mee gegaan met een man, die haar achter op z(jn flets had gezet. Volgens belichten uit goede Chlneesche bron herstellen zich de Chlneesche strijdkrachten ten Westen van Hopei en ten Oosten van Sjanst. Wetsontwerp ingediend houdende verlenging van den geldigheidsduur van lijdelijke bepalin gen betreffende de vaccinatie. De twee laatste slachtoffers der vliegramp mei de T 13. overste de Bruyne en luitenant ter see Vethake, ter aarde besteld. Grand! besloot met opnieuw den loyalen en krachtlgen wil van Italië tot samenwerking te bevestigen en zeide, dat hy weigerde te ge- looven, dat de commissie, welke reeds in het verleden vele crises was te boven gekomen, thans niet de basis voor een overeenstemming zou weten te vinden. Nadat nog enkele andere gedelegeerden ge sproken hadden, is de vergadering der niet- inmengingscommissie uiteen gegaan tot Dins dagmiddag 4 uur. Men hoopt, dat de gedelegeer den dan de instructies zullen hebben ontvan gen, welke hen in staat zullen stellen, de be raadslagingen te beginnen. Aangezien Lord Plymouth afwezig zal zijn, zal Eden do vergadering van Dinsdag preel- deeren. Na den Franschen gezant legde de Itallaan sche gezant Grandl de volgende verklaring af: „Ik ben thans door m(jn regeering ge machtigd te verklaren, dat het fascistische Italië het voorstel aanvaardt van een ge deeltelijke terugtrekking van een seker aantal vrijwilligers, en wel van een gelijk aantal aan beide zijden, als substantieel begin van de toepassing van het Engelsche plan, op de voorwaarden, sooals deze in het plan zelf zijn bepaald. De vertegenwoordiger van Italië, Grandl. deelde mede, dat sljn regeerlng bereid was, toe te stemmen in de terugroeping van een bepaald aantal vrijwilligers, mits dit aan tal voor beide partijen even hoog is. De correspondent van Havas te Sjanghai heeft den woordvoerder van de Japansche am bassade aldaar ondervraagd over de houding van de Japansche autoriteiten ten aanzien van de levering van wapenen aan China. De Woordvoerder verklaarde, dat de houding van Japan te dien aanzien niet is gewijzigd. Bultenlandsche schepen zullen niet aangehou den worden, welke ook hun lading mag zijn, doch van Japansche zijde zal worden gepoogd de ingevoerde wapenen op Chineesch gebied te vernietigen. petroleumterreinen aan den Sluisjesdljk onderzoek Ingesteld. Onder meer zijn patrouilles i»lltiehonden er op uit gezonden. In den voormiddag dacht men een spoor ge vonden te hebben, aangezien men op een land aan den Pleinweg het schouderstuk en een rugstuk van een klndermanteltje aantrof, ter wijl een eindje verderop nog een mouwtje Is gevonden. Aanvankelijk meende een familie lid het goed te herkennen, maar de moeder heeft pertinent verklaard, dat de stof niet af komstig was van de kleeren van het meisje. De rivierpolitie heeft ook in de Maashaven gedurende den Zondag nog gedregd, aangezien men een ongeluk nog steeds niet buitengeslo ten acht. Maar ook dit heeft geen resultaat opgeleverd. PERPIGNAN, 17 Oct. (Havas) Gister avond hebben vijf vliegtuigen van de lucht macht van Franco gebruik gemaakt van de duisternis om den tunnel, het station en de spoorwegen van Portbou te bombardee- ren. De schade is zeer aanzienlijk. Van slachtoffers wordt geen melding gemaakt. De in de commissie vertegenwoordigde regee- Hngen verplichten zich opnieuw om van heden •f geen enkele nieuwe zending van vrijwilligers ■rk, zonnl» luis Maria Telet. 7940s KÏ. TB HUI» »rlem. 1 17953» De Britsche vertegenwoordiger, mouth, heeft in zijn redevoering Groot-Brittannië zijn volledigen aan de Fransche voorstellen. LONDEN, 16 Oct (Reuter). Heden om elf uur kwam In het Foreign Office te Lon den de niet-inmengingacommissie bijeen, sm te trachten een oplossing te vinden voor bet vraagstuk der bultenlandsche vrij- willigers in Spanje. Gedurende de laatste nachten zijn sterke Ja pansche afdeellngen van Peiping en Tientsin naar Mandsjoekwo vertrokken. Volgens Japan sche kringen betreft het hier een aflossing der garnizoenen. Bandieten, die een seminarium bij Peiping trachten aan te vallen, zijn na 'n kort gevecht door de Chlneesche politie teruggedreven. Uit Chlneesche bron wordt gemeld, dat tusschen Japanners en Chineezen de besprekingen voort duren over de instelling van een besturende commissie voor Hopei, die de rol van een pro vinciale regeerlng zou spelen. De politie te Oegstgeest beeft de vorige maand zekeren W. C. J. uit Katwijk aangehouden, die bij een bloemist vier hectoliter tulpenbollen van groote waarde te koop aanbood. De aspirant- kooper vertrouwde de zaak niet en waarschuwde de politie, die J. aanhield. Deze gaf voor de bollen van een hem onbekenden persoon te heb ben gekocht, maar de politie, die dit niet ge loofde. toog op onderzoek uit. Na ongeveer een maand hiermee bezig te zijn geweest, bleek haar, dat de bollen afkomstig waren van een bloemist uit Noordwljkerhout. Tegelijkertijd arresteerde de polltie den Leidenaar B., een vriend van J„ die bekende zich aan diefstal van bollen te heb ben schuldig gemaakt, doch verklaarde van bo vengenoemde party van vier hectoliter niets af te weten. Bij een nieuw verhoor gaf J. toe de partij te zamen met B. te hebben ontvreemd. Zij hadden voor verschillende strooptochten een auto gehuurd, waarmede zij des nachts de bollen weghaalden. Teneinde een eventueel onderzoek te bemoeilijken, schakelden zij den kilometerteller van den auto uit. Boverïdlen vergaten zU de huur van den auto te betalen. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat zjj minstens op zes plaatsen bollen hadden ontvreemd. Tijdens een huiszoeking bij B. kwafnen nog verschillende Het signalement van het meisje luidt: Lengte ongeveer 1 meter, postuur flink, aan gezicht bol. kleur gezond, haar blond, oogen lichtblauw, neus dik, dikke bovenlip, tanden gaaf, kleeding: bruine jekker, geruite jurk met witten kraag en witte knoopen, een wit en blauw onderlijfje blauwe directoir. Het is nog niet zeker of deze in hechtenis neming geschied is, omdat hy geen visum had, of ten doel heeft hem uit te leveren aan de Britsche mandaatregeering. Nu de Moefti gevlucht is. hebben de Pales- tjjnsche autoriteiten het beheer overgenomen van het vermogen der Mohammedaansche reli gieuze stichtingen. Hierop oefende tot dusver de Moefti het toezicht uit. Intusschen is het in Palestina nog verre van rustig. De KX.M. treft voorsorgnnaatregelen betref fende *t vervoer per vliegtuig van filmmateriaal. In de laatste twaalf uur zyn in de groote ste den van Palestina 150 Arabische leiders en agitatoren gearresteerd. De telegraaf- en telefoonverbindingen schen Jerusalem en Haifa zijn verbroken. Aangezien men vermoedt, dat de brand op het vliegveld te Lydda aan kwaadwilligheid is te wijten, hebben de autoriteiten bepaald, dat de bewoners dezer Arabische stad gedurende 34 uur hun huizen niet mogen verlaten. BIRMINGHAM, 16 Oct. (Havas). Vanmorgen heeft zich in de Ame- rikaansche steenkoolmijn Mulga een ontploffing voorgeditan, tengevolge waarvan dertig arbeiden om het le ven zijn gekomen. troepen funda- Volgens de laatste de regeeringstroepen heftige aanvallen der nationalistenztj moesten eenige linies in Cuesta de la Reina ten Noor den van Aranjuez rectificeeren. In den avond herwonnen de troepen van Franco het initia tief. Er wordt hevig gevochten. De troepen van de regeering blijven krach tige aanvallen doen op Saragossa. By Fuentes de Ebro gingen de regeeringstroepen, die over andere voóï werpeii? roosls asrh^w.kjes. melli- enyiitito *w»»mlheid aHiltorta. tank» on vlirg- Gedurende den Zondag neeft de polity met man en macht in de omgeving van Rotterdam, ver over de zuidgrens, tot in Poortugaal, Per- nis. Hoogvliet, IJsselmonde en langs de oude een zeven De Japanache oorlogsschepen en kustbatte- rljen schoten een enorme hoeveelheid luchtaf- weerbommen en machinegeweerpatronen af, toen de aanvallers boven de stad vlogen. De aanval was de meest gedurfde en meest opzienbarende sinds het uitbreken van de vijan delijkheden. De maan scheen helder en de laag hangende wolken maakten de omstandigheden voor een luchtaanval zeer gunstig. Meer dan twintig zoeklichten beschenen de wolken, doch de vliegtuigen werden niet in de stralenbundels zichtbaar. Projectielen, welke bestemd waren voor de Izoemo, kwamen op het land terecht en ver oorzaakten een hevigen brand in het door de Japanners bezette deel der Internationale ne derzetting. Het lawaai van het luchtdoelgeschut en de ontploffing der bommen hebben de stad wakker doen schrikken. 1. Directe ^n gecontroleerde terugtrekking van vrijwilligers. 3. Het toekennen van zekere oorlogsrechten, nadat de commissies zouden hebben gerappor teerd, dat de terugtrekking van vrijwilligers op bevredigende wijze geschiedt. 3. De instelling van een contröle-systeem op de grondslagen van het rapport van Van Duim en Hemming. Nadat Lord Plymouth en de van Frankrijk, Corbin, de meeningen hunner regeeringen hadden uiteengezet, antwoordden de ambassadeurs van het Duitsche Rijk en van Italië. De militaire gouverneur van San Sebastan heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij ver boden wordt des nachts tusschen half één en zes uur op straat te zijn. Het ministerie van Defensie deelt mede, dat de rechtschen vergëefsche aanvallen op de stellingen der regeeringstroepen bij Cuesta de la Reina hebben gedaan. Aan het Noordelijk front hebben de regeeringstroepen Llanos de Pasarenga. Huertas del Villar. Villar en Rios heroverd. Aan het Zuidelijk front blijft de vjj- andelUke luchtmacht de dorpen achter het front bombardeeren: Aviies en Villa Vlciosa zijn zwaar geteisterd, Colunga is geheel ver woest. In het Oosten moesten de regeerings- terugtrekken bij Plerra- of zending van luchtmaterleel toe te staan, noch te vergemakkelijken en zeker niet te pro- voceeren. 5e. Het systeem vande contróle, versterkt door de voorstellen in het rapport van Duim— Hemming, zal in werking treden, zoodra de noodzakelijke aanvullingen erin zijn aange bracht, welke de Fransche regeerlng aan de commissie verzocht heeft in overweging te ne men. met het oog op de noodzakelijkheid om tot snelle beslissingen te komen en tevens om van nu af aan een termijn vast te stellen, waarbinnen de vertegenwoordigde mogend heden zich definitief over de voorafgegane voorstellen uitspreken. Bovendien verklaart de Fransche regeerlng, formeel dat de tegenwoordige toestand niet zoo mag voortduren, en dat. indien na afloop van dezen termijn nog geen overeenstemming ten aanzien van de voorstellen bereikt Is, men zich wederom gerechtigd zou kunnen achten tot vrijheid van handelen. SJANGHAI, 18 Oct. (Reuter) De ze vende groote luchtaanval .der Chineesch» luchtstrijdkrachten boven Sjanghai werd in den nacht op Maandag tegen half drie ten uitvoer gelegd. In zijn verklaring zette Corbln o.m. het vol gende uiteen: Wanneer de Fransche en Britsche regee ringen den voorzitter der non-lnterventie-com- missie verzochten het sub-comité opnieuw bij een te roepen, dan geschiedde dit omdat zij van gevoelen zijn dat de toestand zich sedert twee maanden heeft ontwikkeld tot een toe stand. welke een definitieve opheldering be hoeft. Er werden posities ingenomen, er deden zich feiten voor, die het probleem van de handhaving der politiek van non-lnterventle dringend stelden. Voor deze onmisbare verschillende methoden waarvan er eenige snel en zeker naar het beoogde doel schijnen te kunnen leiden. De beide regeeringen, die tenslotte besloten recht streeks de voorstellen, welke naar zij meenen. aan de eischen 'Van het oogenblik beantwoor den, aan de non-lnterventie-commissie voor te leggen, hebben de stellige hoop dat een leder zich rekenschap zal geven van de onmogelijk heid om nog langer de huidige onzekerheid te doen voortduren. Teneinde zich slechts te houden aan het essentieele, en de prvcedure-moeilljkheden, die in de maand Augustus er toe leiden, dat de commissie zonder resultaat uiteen ging, te vermijden, acht de Fransche regeerlng het onvermijdelijk de duidelijke adhaesie te ver krijgen van de vertegenwoordigde regeeringen voor eenige zeer eenvoudige voorstellen. De kwestie van het terugtrekken der vrijwil ligers ontleent aan dezelfde omstandigheden een zeer bijzonder belang. Het is van het groot ste belang te weten, of In deze kwestie over eenstemming kan worden verkregen. Uitgaan de van de Britsche voorstellen van 14 Juli JL verzoekt de Fransche regeering het comité reeds direct zich ten aanzien van de volgende Punten uit te spreken: 1. De terugtrekking der bultenlandsche vrij willigers uit Spanje, die in een reeds aan de commissie voorgelegd rapport wordt aanbe volen, moet binnen het kortst mogelijke tijds bestek verwezenlijkt worden. 3. Zoodra de internationale contröle-com- missies geconstateerd hebben, dat deze terug trekking op bevredigende wijze voortgang vindt, zullen de beide elkaar in Spanje bestrijdende Partijen gemachtigd worden, overeenkomstig het Britsche plan zekere rechten uit te oefe- nen, welke de internationale practijk aan oor logvoerende landen toekennen. 3. Ten einde den deflnitieven aard van het *ccoord over de bovenvermelde principes dui delijk in het licht te stellen, verplichten de mo gendheden, die in het sub-comité der non-in- ■tcrventiecommissle vertegenwoordigd zijn, zich zoowel te Valencia als te Salamanca al haar in- vloed aan te wenden, opdat binnen den kortst biogeljjken tijd een zeker aantal vrijwilligers bit beide legers wordt teruggetrokken. Daarbij dient rekening te worden gehouden met de wanverhouding, welke ten aanzien van de bul- ^nlandsche contingent en bU de belde partijen bestaat. BUREAUX: HOE 6, ALKMAAR Tplafoon Administratie 4330, Redactie 4220 ABONNEMENTSPRIJS. ppr kwartaal voor Alkmaar 12.— 'ïoor buiten AlkmaarI 2.50 Dagblad uitgegeven door de V. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem Met geïllustreerd Zondagsblad 10.60 hooger 3 I l’

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 1