D BEURS VAN AMSTERDAM 1 Mat oefaiffl om: Ha ma 1 WOENSDAG 20 OCTOBER 1937 OFF1C1EELE MEDEDEEUNGEN Logger gestrand ONTHOUDT DIT: HE1LOO Een regeling tot stand gekomen CAND1DAAT IN DE RECHTEN Zpigelingenbescherming BURGERLIJKE STAND SCHOOLZWEMMEN GEM. RADIODISTRIBUTIE UIT DEN OMTREK De aanleg gaat door LANGENDIJK Inschrijvingen Handelsregister BERGEN MARKT NIEUWS OUDORP WOENSDAG 20 OCTOBER 1937 ST. MAARTEN TUITJENHORN ZU1DSCHARWOUDE Electriciteitsbedrijven het P.E.N. Dierenmishandeling te Purmerend ALKMAARSCHE KAMER- MUZ1EKVEREENIG1NG ZATERDAG 23 OCTOBER SPELD J ESDAG UITBREIDINGSPLANNEN IN NOORD-HOLLAND KRUISVAART-DISTRICT ALKMAAR MILITAIR VLIEGVELD TE BERGEN NAJAARSMARKTEN TE ALKMAAR 1 t var var boe ani aar her keil Streng optreden van den dieren- beachermingsdienat Hinderwet i Verslag van de vaste commissie Aan onze basseleers en asp. basseleers De gratis cursussen voor vrouwen van werkloozen aan de Huishoudschool Ten Zuiden van Egmond aan Zee Shjws STAD Men schrift ons; W. 8. De Directeur van het Marktweeën, VOORTHUY8EN die den Maria en Donderdag 21 October Alkmaar, 19 October 1937 A. KOELMA. Secretaris. Over een VVV-kweatle te Heiloo oommis- J en „De Volharding" Jb. Houtman men O 168, wasch- en Holleweg m>; uur. Uit M .1 I Vorige Slotkoereen Heden van waarvoor of hopen we opnieuw deze cursus- Is drie winters jnet succes z^n ge- Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, 168 146%* 114% 130% 152 207% 145 138% 101% 98 154% 81% 2% 185 274 t 70 261 Wt Dei Mo en «WS teou het De R.K. Bridgebond. Zaterdagavond zal er getracht worden In deze parochie een afdeeling op te richten van den R K. Bridgebond. Alle bridgeliefhebbers zijn natuurlijk welkom. Bibliotheek. De parochiale leesbibliotheek wordt a.s. Zondag geopend, zoodat er dus voort aan lederen Zondag na de Hoogmis weer gele genheid is om boeken af te halen en te ruilen. der voor de toeschouwer* vanzelfsprekend te maken. Wanneer zy hiertoe in staat sullen zyn, kan succes niet uitblijven. nog om F H. VAN KINSCHOT, Burgemeester, 146% 114 130% 152% 345 19 138% 75 46% 68 312% 242 188% 477% 70% 265 419% 142 118% 34 421 141 121% 35 92 106% 121% 119% 114 116 205 144 138 101 97% 153 68 2% 9 20% 12% 11% o P h h n te te pe en 68 1% 4% 6 8*4 20% 24% 34 V. 43% 11% 3% 31% 6% Peudawa Continental oil Shell Onion OH Tidewater Robber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadl Silau V. L O. O. Allied tntercontln. Rubber Scheepvaart Java Ch. Japen Holl.-Am. Lyn Kon. Ned. Stoom b Scheepvaart-Unie Rotterd. Uoyd St. Nederland Suiker H. V .A. Java Cultuur N.I.8.U Vorstenlanden Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Spoorwegen Union Pacific Wabash Erie Kansas City South South. Rallw Mthr. t ex. dividend 4 esc. claim is e med aua J< het uw Ilea J how D spra geel oudi Verll Pier Ei midi die myr by i 84% 168% 9% 20% 12% 10% 101% 957/, 102% 80 H 96 H 96% $6 fc 27% 101% 95% 102% 807, 96 H 96% 96*/, 28% De en dl daar van Rul verne maar godsd van i Sin; ongen van temps Ver daar, laatst reloo' ten n die U schen on h< De moeke Hoeft om vi beweg respor regelei toch i tegen» De HU den b reur o Het toenlU Brltacl Joden Juist I In 1 Engéfc oordee itand Transj In c Hooge; Herbei verzoei den b Hussel mill es 20,'« 24% 36 ,V 44% 1111 3ii 30 H 6% 67% 1% 5% 5% 8% en zoe- „De boeren, die hun ganzen naar de markt wenschen te vervoeren, binden de pooten reeds den avond er voor met dunne touwtjes bU el kaar. Gedurende den nacht liggen de beesten dan op den grond in afwachting van het oogen- blik, waarop zy naar de markt zullen worden vervoerd Deze touwtjes dringen door de hu.d en de pooten zwellen op. Ook tijdens de markt worden de dieren i..et gebonden pooten op den grond neergelegd. Zij kunnen zich dan ni^t verroeren. Het komt meermalen voor, dat deze kooplie den op de ganzenpooten trappen of de beesten met hun schoenen op zij schuiven. Mond- en klauwzeer Ook in deze meente zijn eenlge gevallen van mond- klauwzeer geconstateerd. Dr. Van Hilten Mevr. Van Klnschot-Dorhout Mees wy komen nog enkele collect rices te kort. Wie geeft zich op by mevr. v. d. Feen de Lille, Nassaulaan 9. Liefst Donderdag vóór 12 Boven 16 Jaar. De minister van Defensie heeft aan het be stuur van de V.V.V. te Bergen het volgende schrijven gezonden: Naar aanleiding van uw verzoekschrift d.d. 22 September 1937 heb ik de eer u mede te deelen. dat-In verband met stands belang van den voorgenomen aanleg van een militair lucht vaartterrein in de gemeente Bergen niet kan worden af gezien Uit den aard der zaak ben ik gaarne bereid nader te overwegen in hoeverre daarby met uw belangen en die van Bergen als rustige badplaats kan worden rekening gehou den. We verwyzen naar een advertentie van ,De Overdekte" in dit nummer, waarin byzonder- heden staan vermeld over het schoolzwemmen voor leerlingen van de byzondere lagere scholen. Het zwemmen geschiedt gescheiden. J Stikkel Jr„ Kanaalkade 3—4. automobielenhandel en reparatlën. Behagen: J. Roggeveen La., Loet E 134, siga renwinkel. Besloten wordt aan het gemeentebestuur te verzoeken een subsidie van f25. BU de rondvraag vraagt de heer Schouten of uit het fonds voor byzondere nooden te krijgen zou zyn voor menschen die 136% 75 47% 68 313 242 wat het hard nöodlg hebben b.v. een tiental wollen de kens, via het hoofdbestuur. Besloten wordt aan dit fonds aan te vragen een partytje wollen dekens. Hierna sluiting. 92% 107 121 11»% 111 n2 346% 18% rrMtr Heden zyn op de gemeente-secretarie ter in zage gelegd verzoeken met bijlagen van: a. de N. V. N. Timmerman's Graan- en Meel- handel en Maalderij alhier, tot oprichting van een schooningslnrichting voor granen, met plaatsing daarin van drie electromotoren. reep, van 2, 2,8 en 6 PK., in het perceel Afgesneden Kanaalvak nr. 4; b. de N V. American Petroleum Company, ge vestigd te 's Gravenhage, tot uitbreiding van een petroleum- en benzinebewaarplaats, door bU- ho<^bëstuu7"dat"dan "mêt**den"*niintetërW<>vër- Plying van een ondergrondache petroleumbe- In Uw blad van 15 October, komt onder het hoofd Heiloo een verslag voor van de V.V.V. In dit goede verslag laat U den Vooraltter aan het woord, die beweert, dat ik mij ten onrechte uitgeef voor secretaris van de V.V.V. en dat M mij gelegenheid heeft gegeven deze kwestie op te lossen, enz. M. de R., de voorzitter heeft dit Inderdaad gezegd, doch een feit is, dat ik 2e secretaris was, althans den laatsten tjjd. Ik tart J. L. Groot my één bewijs te leveren, waar ik het tegendeel beweerde. Niettemin ben ik eeni- gen tyd in functie als le secretaris, omdat dit door hulselyke omstandigheden voor den heer Idema niet 'mogeiyk was. Indien men het ver slag leest, zou men meenen dat ik een misdaad pleegde, door con amore den secretaris te hel pen en zyn werk te doen. Op zUn verzoek nam Ik de functie waar, om in het drukke seizoen de zaak gaande te houden. Indien ik zooveel met de V.V.V. op had als de heer Groot, zou het werk hopeloos in de war loopen en dat wilde ik niet. Gelukkig werken de le en 2e Secretaris in de beste verstandhouding In het belang van de V.V.V. De „kwestie" bestaat alleen in de ver beelding van den voorzitter nu oud-voorzitter der V.V.V. Met dank voor de plaatsing G. SMITS, Heikxx Filmvertoonlng Ten bate van de missie woidt aa. Donderdag in het Vereenlglogs- gebouw een filmvertoonlng georganiseerd door een pater Montfortaan uit Egmond aan Zee. Het hoofdnummer, een documentaire him over Ijsland, ia getiteld ,Jn het land van Us en vuur”. Verder worden nog eenlge Micky- Mouse-films vertoond. Nog zU vermeld, dat de voorstellingen aan vangen om 3 en 7 uur, terwül de entréeprijzen zoo laag mogeiyk gesteld ztfn. De Fancy-fair. Hoewel 't flnandsele resul taat natuuriyk nog niet bekend is. kunnen wy toch vaststellen, dat de fancy-fair ten bate van het Fanfarecorps naar wensch is geslaagd Beide dagen was er een flinke belangstelling, terwyi Zondagavond het Vereenigingsgebouw overvol was. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat de Commissie uit Gedeputeerde Staten dezer provincie tot het aanhooren van bezwaren, welke eventueel moch ten bestaan tegen de uitbreiding door het De partement van Blnnenlandsche Zaken van een telefooncentrale, door opstelling van een ben- zlne-aggregaat. voorzien van een benzinemotor van 60 P.K., benevens een benilne-reservoir, In het perceel Koorstraat nr. 12, zitting zal houden op Woensdag 10 November a*.des voormiddag* te 11.15 uur, in het gebouw van het Provinciaal Bestuur aan de Dreef te Haarlem. De betreffende stukken liggen tot 5 November a.s. ter inzage. Geboren: Margaretha. dochter van Jan Brink en Cornelia Kuiper Bernardus Theodorus, zoon van Theodorus van Diepen en Johanna Elisabeth Roet. Gehuwd: Cornells Gerardus Zijp Elisabeth Konyn. Overleden: Annetje Christina Visser, wed. van Dirk de Groot, oud 72 Jaar: Jacobus Anthonio-de Geus. wed. van Anna Catharina Groenland, oud 82 Jaar. Woensdagmorgen is, tengevolge van mist, de logger K W. 66 gestrand op 3 K M. ten Zuiden van Egmond aan Zee. Er bestaat op het oogen- bllk geen gevaar. Vermoedelyk komt de logger bij hoog water, op eigen kracht vlot. Toen de inspectiedienst Dinsdagochtend te Purmerend wederom een onderzoek Instelde en ontdekte, dat de dieren in verreweg de meeste gevallen waren gebonden, heeft hy den eige naars en expediteurs verzocht de touwtjes door te snyden. Voyrts is den aanvoerders meege deeld, dat, wanneer zy de dieren in de toekomst wederom in gebonden toestand vervoeren, pro- ces-verbaal zal worden opgemaakt. De vereeniging tot bescherming van dieren heeft ook de autoriteiten van een en ander in kennis gesteld. waarplaats met aftapinrichting en een onder grondsche benzinebewaarplaats met aftap inrichting, welke laatste aftappomp Is voorzien van een electromotor van 1/3 P.K., torwyi tx>- vgrtdlen de bestaande aftappomp voor benzine zal worden vervangen door een electrisch aan gedreven pomp, voorzien van een motor van 1/3 P.K.. In het perceel Schcrmerweg nr. 70; c. den heer D. C. Cramer, alhier, tot oprich ting van een banketbakkerij, door plaatsing van een heetelucht-oven en «en electromotor van 1 PK. voor de aan dry ving van een klutsmachine en een amandelmolen, in het perceel Ritsevoort nr. 28. Bezwaren tegen deze verzoeken kunnen wor den Ingediend ten stadhuize. mondeling op Dinsdag 2 November a.s., voormiddag» te elf uur en schrlfteiyk vóór of op dien tyd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de ver zoekers en hy. die bezwaren heeft ingébracht, op de secretarie dezer gemeente van de- terzake ingekomen stukken kennis nemen. De inspectiedienst van de vereeniging tot be scherming van dieren heeft den eigenaars en expediteurs, die ganzen naar de markt te Pur merend vervoeren, meegedeeld dat de dieren de vólgende week aangevoerd moeten worden in kisten of manden, waarin dé ganzen voldoende ruimte hebben om te kunnen zitten of staan. Aan de Gemeenteiyke Unlversiteit te Am sterdam slaagde heden voor het candldaats- examen rechtsgeleerdheid onze stadgenoot de heer Th. Mulder. Uitvoering. Zondag zal Heiloo weer eens een extra moolen avond hebben. Dan zal de St. Joaefsgezellenvereenlglng het speelseizoen openen met de opvoering van „De Roode Ade laar”, oorlogsdratna in vier bedrijven uit den burgeroorlog In Spanje. We weten allen, wat de St. Jozefsgezellen kunnen presteeren. Wat zy ten tooneele op voeren, is altyd af. Er zal dus Zondag weer heel wat te genieten vallen. Een uitverkocht huls zal dan wel weer de beloonlng voor hun steeds zoo mooi spel zyn. Wordt hieraan niet voldaan, dan wordt proces verbaal opgemaakt. Deze maatregelen zyn genomen In verband met ergeriyke misstanden by het vervoeren van ganzen. bykomt de aandrang uit meer uit Nederland In te Vorige Slotkoereen Hedei Zondag 24 Oct. wordt in de St. Willlbrordus- stichtlng te Heiloo de 5e teasseleersronde gehou den. Alle aangeschreven deelnemers worden na tuuriyk om half negen in de H. Mis verwacht. Mochten jullie nog gschlkte candidaten voor Basscleer weten, geef dan s.v.p. hun ^adressen aan jullie directeur en deze zal er dan wel voor zorgen dat ook zy Zondag aanwezig zyn. De Kruisvaart roept! De districtsleiding. voorzitter hierop geen bevestigend antwoord geven en werd deze conferentie In uitzicht gesteld. Op deze byeenkomst is wel komen vast te staan, dat de kleine tuinden niet voor dezen steun in aanmerking zullen komen, terwyi het ook voor de enkele kleine boeren, welke men In deze gemeente heeft, niet van beteekenls zal zyn, gezien de lage bedragen, welke er in wor den genoemd. Tot een lager Inkomen van 7 en 9 zullen slechts weinigen van hen komen, als ze er zullen zyn. De kleine tuinders zullen dus aan deze regeling niets hebben. Wel een teleurstelling voor hen. B. en W. zullen, naar men ons mededeelt, onderzoeken, In hoeverre de kleine boeren, die In deze gemeente wonen, voor de steunverlee- nlng volgens deze regeling, in aanmerking ko men. Paardenmarkt op Woensdag 27 October 1937. Groote Najaarsmarkt op Dinsdag 2 en Woens dag 3 November 1937. Bespreking van vakken voor de Najaarsmarkt op 2 en 3 November a.1. moet plaats vinden: a. mondeling ten kantore van het Gemeente- Blachthuls te Alkmaar van af 36 October 1937 liederen werkdag, uitgezonderd des Zaterdags) tusschen 9 en 11.30 uur v.m. en van 3.305 uur n.m.; b mondeling In het lokaal op het Waagplein. op de Zaterdagen 23 en 30 October 1937, tusschen 9 en 10 uur v.m.; c. schrlfteiyk, doch alléén Indien het ver schuldigde bedrag 6/1 per vak vóór Zaterdag 30 October 1937 per postwissel wordt overge maakt aan het adres: Directeur van het Markt wezen, Geiheente-Slachthuis, Alkmaar. Aan de achterzyde van den postwissel dient In dat geval te worden vermeld of de vakken voor de belde dagen, dan wel voor 3 of 3 November 1937 af zonderlijk moeten worden gereserveerd. Gastmaal der kinderen De R. K. Tooneel- vereenlglng St Jan heeft het aangedurfd een mysteriespel in studie te nemen, n.l. 't „Gast maal der kinderen", een stuk waarmede overal reeds groot succes ls behaald. Dn ar dit stiik van een geheel ander genre is, dan we van deze tooneelgtoep gewend zyn, zal ongetwijfeld veel voorbereiding eischen. tooneellsten zyn zich daar ook ten volle van bewust en vorderen onder de bezielende leiding van den heer J. Beerends reeds snel. Waar wy een volgenden keer lets over het stuk zelf willen vermelden, bepalen wy ons thans tot eenlge gegevens over den auteur van dit mysteriespel, Henrl Ghéon. Hcnrl Ghéon. een Franschman. is ren op recht vurig katholiek. Van zyn hand versche nen verschillende tooneelstukken. bewerkt naar de levens der Heiligen en hy richt zich voor- nameiyk tot het vólk, hy speelt de stukken ook zelf, maar steeds met amateurs (uit den kleinen burgerstand, kinderen, enz.) en wordt daarom ook terecht de vernieuwer van het Roomsche volkstooneel genoemd. Zyn meest bekende stukken zyn: ,JDe arme onder de trap"; „De doode te paard" Ut vorig jaar door het Lyceumtooneel opgevoerd), een theologisch werk, „De triomf van den H. Tho mas van Aquine" en zyn klucht „De opgeknoop te afgeknoopte". Behalve in Nederland en België trok hy vooral rond door Bretagne. Daar in zyn stuk ken het hoogst verhevene en het meest be- lacheiyke elkaar vaak opvolgen, zullen de spe ler» zich voor de taak gesteld zien, de vereeni ging van hemel en aarde, van humor en won- strumentaal Wy denken Strykk wartel. Strijkkwartet. Vocaal: Madrigaal Vereeniging o. 1. V. Dres den. Aan de solisten: Ilona Durigo, Julius Pan- ■era. Max Kloos, enz. De violisten: Prof. Carl Flesch, Prof. Kulen- kampf, Albert Spalding, Erna Rubinstein. De pianisten: Prederlk Lamond, Myra Hess. Willem Andrlessen. Carl Friedberg, Dirk Scha fer. e. a. Voorts aan den grooten cellist Hekking. Het eoncertgebouw-aextet. enz. Wanneer er aan de Alkmaarsche Kamermu- zlekvereeniging niet meer aandacht zal wor den geschonken, bullen we op muziekgebied véél moeten missen. WARMENHUIZEN, 30 Oct. OroentenveUlng Roode kool 2 403 50. Gele kool 1.10, Witte kool 80 cent. 9 aanvoerders, hendel matig. steun aan de kleine boeren. Op uit nodiging van B. en W. hebben Maandagmid dag eenlge vertegenwoordigers van de tuinders- organlsaties een conferentie gehad op het Ge meentehuis met het dageiyksch bestuur van deze gemeente, over den kort geleden bekend gemaakten steun aan kleine boeren. In de verleden week gehouden raadsvergade ring maakte de heer De Geus reeds een opmer king over dezen steun, waarby hy vroeg, of deze steun ook zou gelden voor de kleine tuin- ders, hetgeen -voer; hen van tm! pelxng xna Mjn, wanneer zy niet meer in de baggerrege- Ung kunnen worden geplaatst. Toen kon de nomii Het In de vorige verslagperiode reeds ter visie gelegde uitbreidingsplan van Amsterdam voor de Watergraafsmeer werd vastgesteld. Met voorbereidend werk ten behoeve van streekplannen werd voortgegaan. Aan het streekplan IJmond-Noord, waarvoor het ontwerp in het vorige verslagjaar aan het bureau der vaste commissie werd opgedragen, werd voortgewerkt. In de besprekingen ont stond eenlge vertraging door de samenvoeging van de gemeenten Beverwyk en wyk aan Zee en Duin op 1 Mei 1936 en daarmede samen hangende veranderingen In de door de Raden vastgestelde gemeenschappelijke regeling en aangestelde vertegenwoordigers Door de afdeeltng stadsontwikkeling van den Dienst van Publieke Werken van Amsterdam werd overleg gepleegd over bestaande plannen tot tewerkstelling van werklooze Intellectueelen voor terrelnopname In het z.g.n. kerngebied rondom Amsterdam, met de uitvoering van welke plannen sedert een begin is gemaakt. Eveneens werd wederom aandacht gewyd aan de wyze. waarop aan de hand van de be staande wetteiyke bepalingen HntbebouwlnM kan worden bestreden, alsook aan het nieuwe' ontwerp voor een llntbebouwingswet. Uit het groote aantal ter kennisneming toe gezonden raadsbesluiten ex art. 364 der Wo ningwet bleek, dat deze maatregel ter bescher ming van een In voorbereiding zijnd uitbrei dingsplan als regel wordt toegepast en biyk- baar goed voldoet, al gelukt het niet steeds het uitbreidingsplan' binnen een jaar gereed te hebben. - Voorts bevat het verslag uitgebreide by zon- derheden omtrentlie ultbrairiinjeplanito^, der. gehïeehteir afzonderiyk met de daarop gevoer de correspondentie. Het MoblHsatiekrais In de vergadering van den Nat. Bond „Het Mobillsatiekruis", afd. Hei loo, welke vergadering geleid werd door den voorzitter den heer W. v. Dyk, werd besproken de oprichting van een Kleeding- en Dekklng- ionds. De secretaris de heer G. Smits zegt dat de tyd verschrikkeiyk slecht ls, zoodat het voor veel menschen moeiiyk Is zich kleeding en dekking te verschaffen. Spr. wijst op wat Mi nister Romme gedaan heeft in deze zaak. Wanneer wat aangevraagd wordt, dan krijgt men altyd nul op het request. Er worden dan inlichtingen gevraagd en op het raadhuis wordt dan steeds gezegd, dat in alle nooden in de gemeente Heiloo op alle mogeiyke wyze wordt voorzien. 8pr stelt voor dit fonds op te richten en dan een circulaire aan de gemeentenaren te zenden om een en ander byeen te krijgen. Spr. zou hier dan eenlge menschen aan toe willen voegen. De vergadering gaat er mee accoord dat deze zaak aangepakt wordt. Om een officieel comité op te richten wordt de goedkeuring van den Burgemeester verelscht. De secretaris zal de medewerking van burgemeester zeer op prijs stellen. Wanneer onverhoopt de officieele commissie niet aou kunnen worden opgericht, dan zal de afdeeling zich in verbinding stellen met het Niet zuchten: „Alweer een speldjesdag." verderop in de krant interessanter nieuws ken. maar even doorlezen, opdat ge tenminste weet, waarvoor ge Zaterdag. zoodra ge u op straat waagt, aangeklampt zult worden, zoolang het witte vlaggetje nog niet op uw jas of mantel prykt. Als ge een moeder zyt, zal het voor ons niet moeiiyk zyn, u uw gave te doen offeren. Ge kent de zorg,- misschien de angstige zorg voor uw kleine In de eerste maanden: ge kent de moeliykheden by het zoeken naar de juiste voe^ ding; het verdriet, als uw kind niet groeide, de vreugde, als het geregeld aankwam. Ge begrypt het onberekenbare nut van ons Consultatie- Bureau voor Zuigelingen, waar moeders van al lerlei gezindten, kosteloos haar babies kunnen laten wegen en onderzoeken en regelmatig con- troleeren; waar een ervaren kinderarts haar advies geeft omtrent de voeding en, bij gevaar voor ziekte, de moeder waarschuwt, dat zy me dische hulp moet Inroepen. Als gij weet, dat in 1936 ruim 4500 bezoeken aan ons C. B. zyn af gelegd en dat de zuster 3200 huisbezoeken heeft gebracht om te controleeren en raad te geven, en als u dan daarbij weet, dat ryk. provincie en gemeente de subsidies hebben moeten vermin deren, dan zullen wy by u niet lang behoeven te pleiten voor een bydrage tot instandhouding van onze vereeniging. En den vaders gaat deze zaak al evenzeer ter harte. Maar gy. anderen, die niets met zuigelingen uitstaande hebt, gy jongeren b.v., van wie we met redelijkheid niet kunnen verwachten, dat gy u buitengewoon voor onze vereeniging zult interesseeren, die weinig zin hebt, op uw kan toor, op uw werk, in uw school te verschijnen met ons vlaggetje en daar ontvangen te worden met de goedaardige grap: „Doe jy ook al aan zuigelingenbescherming," gy vormt een zoo groot contingent van de menschen-op-straat dat wy uw bydrage onmogeiyk kunnen missen. En al stelt ge dan géén belang in onze ver eeniging, zélfs misschien niet in het vraagstuk van de algemeene volksgezondheid. waarmee ons werk ten nauwste samenhangt, ge moet toch ons speldje koopen. Want: zoo gy uw leven Hel hebt en dat hebt gy allen, ook gy, die u bij tijden verbeeldt van niet. bedenk dan. dat gy deze zonnige herfstdagen uw jeugd moogt ge nieten, doordat uw moeder In staat is geweest u in uw tyd die verzorging te geven, die w(j nu trachten te geven aan alle babies. Koopt dus Zaterdag allen ons vlaggetje; hoe vroeger op den dag gy het doet, hoe eerder gy uw rust hebt veroverd en de overtuiging, dat ge voor vandaag uw plicht voor het algemeen be lang hebt gedaan. Met het vlaggetje steekt ge daarenboven de dank op van allen, die van het C. B. gebruik maken en van het bestuur der Vereeniging voor Zuigelingen Bescherming. D. A. Hemelryk-De Jong, voorz. Mevr. Dun-Qulspel, secretaresse Mej. 8. Bartstra, penningmeestcresse Dr. Broere Mevr. v. d. Fóen de Lllle-Voet van Vormlseele Wanneer men bedenkt; dat i«i kleinere plaat sen voor dergeiyke kunstavonden nog zeer goede belangstelling bestaat, dan is het voor Alkmaar geen compliment, dat er per winter geen drie avonden meer bezet kunnen worden. Het is wel jammer dat men voor zulke eerste- rangs-kunst-avonden nog moet pleiten. We weten dat er nog velen zyn, die zeggen, muziek de grootste bewondering te heb ben, maar oir een avond van de Katnermuziek- vereeniglng nog nimmer zyn geweest. De Kamertnuziekvereenlging is wel wat beschei den, en ontsnapt misschien daardoor wel eens „aan de aandacht van de muziekminnaars. We hopen dan dat het eerstkomende concert van den grooten Poolschen pianist Jan Sme- terlln goed bezet zal zyn en dat de Kamermu- ziekvereeniging behouden blyft. Want Alk maar zander deze concert-avonden, dat is waar- lijk al te provinciaal. van belde zyden er naar streeft, om verschillende moeliykheden. welke het handelsverkeer tusschen ons land en Dultschland belemmeren, op te heffen, althans te verminderen, zal het misschien ook voor den afzet van de Nederlandsche tuinbouwproducten beter worden. Lijn 1 Hilversum I Lyn 2 Hilversum II I4jn 3 Keulen 8.00—1035; Parijs Radio 10.35—1235; Keulen 12.35—13.20; Brussel VI. 13 20—14.20; Parijs R 14.30—1520; Normandie 1530—1535: Londen R 15.35—17 20; Brussel Fr. 17.20—1730; Motala 1750—1835; Brussel Fr. 1835—1930; Beromünster 19.20—2030; Weenen 2030—21.30; Londen R 2130—22.20; Brussel VI 2220—2230; Brussel Fr. 2230—23.20; Luxemburg 23.20—24.00 *Lyn 4 Brussel yl. 8.00—9.20; Luxemburg 930—1030; Londen R. 10.35—12 50; Oroltwich 13.50—1830; Luxemburg 18 20—18 40; Droitwich 18 40—34 00 Lyn 5 Diversen. S taats leeningen 4 Nederland 1934 3 ObUg 3 Nederl. 1936 2% Nederl. Oer» 3 Nederl. Obllg 3 Indlë 1937 3 1937 A 3K Ymmgl. (M K-verkl.) Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My Industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzyde Van Berkel’a Patent Nieuwe Philips NedL Ford Induatr. Bedtenland Anaconda Kenr-ecot Bethlehem Steel U. 8. Steel Rep. Steel U. 8. Leather Intern. Nickel Stand Brands MUnboww Alg. Exploitatie Redjang Leboog Petroteam Kon. Olie Gaboee de Alkmaarsche gaat concerteeren van de Harmonie. By gebrek aan belangstelling moet men zich met een meer beperkte gelegenheid tevreden stellen. Bovendien zullen er in plaats van drie vroeger waren er vier maar twéé avonden worden gegeven. We stellen de vraag, gaat Alkmaar „kunst zinnig" achteruit? Het schynt zoo. want voor kunstavonden, waar ook nog iets sensationeels aanzit. vindt men ook nu nog volle zalen. Er was een tyd dat voor deze avonden geen plaatsje meer te krUgen was. en er regelmatig een honderdtal muziek-liefhebbers op de lijst werden geplaatst om by een eventueel bedankje aan de beurt te komen.' Naar we van bevoegde zyde vernemen zullen de twee komende concer ten vermoedelyk wel de laatste zyn. Dus dit worden dan feitelyk afscheidsconcerten. Dit beteekent afscheid van een vereeniging welke twintig jaar lang kamermuziek-avonden heeft geboden waar de grootste kunstenaars op In- en vocaal gebied concerteerden, aan ensembles als Budapester Poulet-kwlartet. Hollandsch Aan het verslag van de werkzaamheden der vaste commissie voor uitbreidingsplannen in Noord-Holland over 't tydvak van 1 April 1936 tot 1 April 1937 ls het volgende ontleend: In de samenstelling der commissie kwam ver andering door het overiyden van haar byzon- der HcLJ*. H. L. J. Lommen. Tot byzonder lid voor Westfriesland en het noordeiyk deel der provincie werd benoemd G. Ritmeester, burgemeester van Den Helder. Voorts verzocht het vaste lid Prof. Mr. Dr. G. van den Bergh in verband met zyn drukke werkzaamheden te worden ontheven van het lidmaatschap der commissie. In totaal werden 136 uitbreidingsplannen en stukken om advies ontvangen, waarvan van Ged. Staten 58, van of namens gemeentebestu ren 75 en van anderen 3, terwyi 12 In het vorig tydvak door Ged. Staten en door of namens gemeentebesturen toegezonden plannen en stukken In behandeling kwamen. In totaal werden 105 adviezen uitgebracht, waarvan 56 aan Ged. Staten, 46 aan gemeente besturen en ontwerpers en 3 aan anderen. Over 64 uitbreidingsplannen werd door Ged. Staten mededeellng gedaan van door het Col lege genomen beslissingen, waaronder 27 goed keuringen. Aan het uitbreidingsplan van Alkmaar voor den Hout ca., dat samenhangt met plannen van den Rijkswaterstaat voor den'ROtoWég. wordt nog gewerkt. leg zal plegen. Thans wordt een comité benoemd voor een plaatselyke commissie. Benoemd worden de heeren S. Smit, J. Zonneveld en G. Smits. Ook wordt een commissie van vyf leden benoemd voor het geval van olficieele zyde in de gemeente niets gebeurt in welk geval de eerst gekozen commissie zich terug trekt. Benoemd worden de heeren G. Smits. J. Zon neveld. 8 Smit, W van Dyk en O. Schouten. Voorgesteld wordt het houden van een 8t. Nlcolaasfeest voor de kinderen der leden en donateurs en een gezelllgen avond voor de le den. donateurs en genoodlgden. De heer J. Admiraal meent dat het eigen- lyk niet aangaat feest te houden wanneer om steun gevraagd wordt. De secretaris zegt dat ook hy er geen be wonderaar van is, doch de bedoeling is de uit spraak van de vergadering te hooren. De heer A. Bakker vindt een aardig avondje voor de kinderen erg mooi. Besloten wordt een kinderfeest te organlsee- ren en hiervoor f 10.uit de kas beschikbaar te stellen en verder by de burgery aan te klop pen. Een feestavond voor leden gaat niet door. Besloten wordt aan die leden, die geen ver gadering- bezoeken, geen steun te geven, ten zij er een wettig verzuim is. Den Helder: P. Snel. Keizersgracht 38, boek en handelsdkukkeryrechtsvorm thans fa. P. Snel A Co. G. van Os, Spoorgracht 5, klelnhandal in groente, enz fil. gevestigd te Den Helder, Kroonstraat 40. Noord-Scharwoude: Firma Slot, Frans Co.. Dorpsstraat 25, export van poot- en consump- tie-aardap|>elen. en».; vennootschap ontbonden Bedryf voortgezet floor P. F. Slot. Behagen: C. Breebaart, Noord A 55, brood bakkerij; overgegaan aan J. Schenk. Opheffingen Alkmaar: Wy vernemen, dat er na onderhandelingen tusschen het bestuur der Vereeniging van etroomdistribuanten en Ged. Staten van Noord- Holland een regeling tot stand is gekomen tus- seben een 12-targemeenten en het PE N Per 1 Januari 1938 was door het PE N aan deze gemeenten het stroomleveringscontract opgezegd. Bereikt, ls nu. dat deze opzeggingen vervallen en dat de volledige 25-jarlge con tractperiode zal worden uitgediend. Voor enkele gemeenten beteekent dit een uit stel van 16 2 jaar. voor andere enkele jaren langer. Een vyital gemeenten, die volgens het PEN. te kort betaalden, zullen 50 pCt. op de maximale belasting meer moeten betalen, zy zullen dit doen onder het uitdrukkeiyk beding, dat hier mede niet wordt erkend, dat zij voorheen te weinig betaalden. Deze regeling geldt o.m. voor Bergen. Beem- stcr. Heer-Hugowaard. Heiloo. Uitgeest en Wervershoof, die alle een uniform contract hadden. De grootere gemeenten Alkmaar. Hilversum en Bussum, die geheel andere contracten met de Provincie hebben, zyn in deze dading niet betrokken. Met niet geringe verbazing bemerkten We dat Kamermuziekvereeniging in de Unle-zaal Inplaats Binnenkort sen. die reed: geven, te hervatten. Het ligt in de bedoeling voorloopig een cur sus te organiseeren van 6 lessen (op Woensdag avond van 79 uur. te beginnen 10 Novem ber), waarvoor de deelneemsters zelf nieuw goed of gedragen kleeding meebrengen om daarvan iets te maken, hëtzy onder- of bo vengoed. Alle vrouwen van werkloozen worden In de gelegenheid gesteld hieraan deel te nemen en kunnen zich hiervoor opgeven door middel van biljetjes, die aan de mannen in de stempel lokalen. door vriendeiyke bemiddeling van den gemeenteiyken dienst, zullen worden uitge reikt. I Er hebben zich weer veel dames beschikbaar gesteld om haar hulp te verleenen by het knippen en naaien van alles wat wordt mee gebracht en als de stemming weer even pret tig is als de vorige jaren en de animo om te werken even groot, dan kunnen het weer ge zellige en leerzame avonden worden. Laten de vrouwen vooral niet vergeten dat het Kleeding en Dekking Comité lederen Don derdagavond zitting houdt en dat men daar dikwijls goede gedragen kleeding kan krijgen, die op den cursus vermaakt kan worden. Nieuwe zaken: Alkmaar: W Janssen. KennemerstraatWeg 97. kantoor van vaste goederen; (afkomstig uit Zeist). 8. P. Wokke, Geest 52a, grossier in groente, fruit en aardappelen. West-Frlesche Olie Centrale. Kanaalkade 59 (afkomstig uit Hoogkarspel). W. van Leersum, Costerstraat 25, slonnair In effecten. Kennemer Groente- en Fruithal, Toussaint- straat 23. Bergen: Oo, Kanaaldijk 21, zoutzledery. Heiloo: Lederwaren engioshandel .JJe Arend”. Westerweg 67a. G. Franse, Wlllebrordusweg H 134, boterhan- del, enz. M. Velseboer, stryklnrichting. Wijzigingen: Alkmaar: Coöp. Verbruiksver. „Alkmaar" U.A., Laat 154; bestuurswyziging. N V. le Alkmaarsche Patroons Brood-. Koek en Banketbakkery. Payglop 7; fil. Kennemer straatWeg 64 opgeheven. A. F. Kerrebyn's Glashandel N.V.. Luttik Oudorp 6165 en Fnidsen 4648; handels naam- en statutenwyzlging. Aster's Bloemenmagazijn. Bleekerslaan overgegaan aan A W Fiederiks. Alkmaarsch Dagblad, Geesterweg 14; ontslag procuratiehouder. Gcbr. Wokke, Boterstraat 7, handel te, enz.: uittreding vennoot. Canvas Rubber-artikelen-fabriek Kanaalkade 34; verplaatst naar Koedijk, Ka naaldijk 336. Castricum: 8. G. van Zilt. Dorpsstraat 85. bakkersbedrijf; overgegaan aan J. H. van Zilt Egmond Binnen: R. J. Zoon. Heerenweg 272 kleermakerij; overgegaan aan J. A. Zoon. De export naar Dultschland. De kooloogst In Dultschland schynt volgens de verschillende berichten er nogal gunstig voor te staan, zoo dat men aldaar ongeveer een geiyken oogst verwacht als verleden jaar. Hoe de export naar Dultschland zich dezen winter zal ontwikkelen, is nog niet gemakkeiyk te bepalen. Verleden jaar zou, wanneer de be talingsbalans het had toegelaten, heel wat meer naar Dultschland kunnen zyn geëxporteerd. Nu er ongeveer evenveel zal worden geoogst als verleden Jaar, zal de mogelykheld tot export allicht dit jaar grooter zyn, gezien den stand van de clearing, die veel beter is dan verleden Jaar, «'aar Dultschland, voeren. Wanneer

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 10