tKetveifiaal De avonturen van Prof je en Struis je UCUl D.W.V. wint West Frisia van ZAALBERG-DEKEN den daq Welke I LIÉSBETH, ELISABETH II brenq^^ HILLE D.O.S. BEHOUDT ZIJN FRAAIE POSITIE ZWALUWEN VERLIEZEN VAN D.O.S. S. MAANDAG 25 OCTOBER 1937 TWEEDE KLAS LV.C.B. Groote zege van Lisse Ï.ND A.F.C.—D.O.S. 1—2 Z.V.V.—DE SPARTAAN 2—3 Nieuw succes van H.F.C. R. C. H.—HILVERSUM 3—1 W.F.C.—Z.F.C. 1—0 H.F.C.—H.V.C. 5—3 TWEEDE KLASSE K.N.V.B. D.W.V.—WEST-FRISIA 4—2 ZEEBURGIA—VELOX 1—1 O.S.V.—ALCM. VICTR1X 1—1 DE KENNEMERS—H.R.C 5—2 E.D.O B.F.C. 2—3 Een goede Lost f M>< I de gruwelijke hu door van 1—1 >—15 „Er zün zooveel sterren omhoog IS— 8 1 ter 1 4 7—10 1 rug. klasse B zün D O. 8. boekte 5 5 3 5 jd Belgische eere-afdeeling 9 i I om tWordt varvolgd) i i een groote vlakte, omaoómd door boeeehen Daar de piloot moe was, werd besloten hier te dalen. Struisje vloog weg. om te zien wie het eerst beneden sou zijn, maar nu verloor hij het. 1-0 2 1-ï 0 1-0 1—2 8—18- t>—14 8 8 8 5 6 8 4 8 6 8 8 8 8 S 6 5 8 4 8 3 8 8 6 8 8 8 8 8 8 8 4 3 8 3 3 3 1 1 3 3 1 3 3 1 1 1 3 1 1 1 3 1 1 1 3 3 3 4 4 8 1 1 1 3 3 3 3 3 3 1 3 3 3 3 3 3 3 8 10 10 8 7 8 5 4 3 3 8 8 6 8 8 S 8 5 8 8 5 4 3 1 1 3 1 3 2 3 3 3 3 3 3 1 3 1 3 3 3 1 3 3 3 1 3 3 1 3 1 3 1 3 3 3 3 3 4 0 8 7 8 8 8 5 4 4 3 op- En uitslagen van de Zondag voor de Belgi- eere-afdeellng gespeelde wedstrijden lul- Lisse O. I. V. D. O. S. D. E. M. Santpoort 3 D. 8. 8. H. 8 5 3 3 3 3 1 3 1 10 8 7 6 8 8 3 3 2 1 12 10 6 5 5 5 5 4 3 1 13—14 10—14 10—10 8—12 4—28 16—17 13—10 18—ie 12—13 11—12 Een kwartier voor het einde komen de be zoekers sterk opeetten en brengen het OS.V.- doel soms danig in gevaar, maar de Oostoaan- sche backs zijn er goed in. Onder groote span ning komt het einde, zonder dat de stand ver dere wijziging ondergaat. Het scheelde maar een haar, of ik had me op hem geworpen, en hetn in zee gegooid. Maar ik bedacht nog juist op tijd, dat die vlegel 82 kilo woog, en ik 68. Na het begin geeft EDO, dat weer den steun van Perukel heeft, den toon aan en de thuisclub weet geruimen tijd een meerderheid R. Olympique 1—23 1—13 Vitesse A D O. Tejjllngen 38— 8 16— 8 17— 13 D W V. W F. C. West-Frisla De Kennemers H R.C. Alcm. Vlctrix De Spartaan Z F. C. O. 8. V. Z. V. V. K. A. V. Zwaluwen D. O. 8. 8. Always Forward V. I. C. Constant! us V. V. A. 3 Hertha The Victory Volendam 3 D. O. Fortitude Actii Zwaluwen Vooruit Olympia gaestum L. V. V. B- 8. V. R. K. B. V. V. V. V. U. 2 D. O 8 R C. H. Hilversum Zeeburgia E. D.O. H. V. C. B. F. C. H. F. C. A F C. Velox 17— 7 IS— 4 11—10 7— 7 overgebracht. „F1 lea be th." begon papa, »wjj hebbest besloten. Kot Frwttdi vartaaM door Crétin* Kamp 1—4 1—1 1—1 -10 -15 - -13 -11 -12 -25 -18 —34 18 22 —18 I—18 —21 —IB 1» 24— 4 1»—10 16— 7 15— 7 18—32 12— 13 7— 8 13— 15 3—19 10—34 14— 4 10— 7 16— 8 17— 8 20—15 7— 7 10—20 5—13 7— 18 8— 31 eerste wed- is M IS te sr 1. le rt n t, e ote Ude rui de en ide tun at- ile- tm- at- len en in- ZV die td- de ele un „Er sijn zooveel sterren omhoog. Die zich in de golven weerkaatsen, Ik sta maar te kijken, te kijken, maar ik denk Intusachen aan u, u, u... 3 1 3 3 3 4 4 3 Direct na het begin moet de Alkmaarsche middenvoor uitvallen. Na 30 minuten lost een Alkmaarder van verren afstand een schot, het welk in den uitersten hoek verdwijnt (01). Ondanks den tegenwind zijn de Oostzaners geenszins de minderen en de Alcmaria-keeper moet meerdere malen handelend optreden. Kort na de hervatting moet bij de gasten Gerrltse zich wegens een oude blessure laten vervangen. De thuisclub is nu geregeld In den aanval en wanneer dan de rechtsbuiten goed voogzet, loopt de linksbuiten het leder in de touwen (11). In de tweede klasse A van afdeellng I heeft D. W. V., dat gisteren in Atnsterdam-Noord met 42 over West-Frisia zegevierde, thans alhier de leiding W F. C„ dat er in Wormerveer in slaagde Z. F. C. met 10 te kloppen, neemt nu de tweede plaats in. H. R C. ging met b3 ten onder tegen de Kennemers, waardoor de Helderache club weer een plaats naar beneden schoof Alctnana moest in Oostzaan tegen OS V. genoegen nemen met een 11 gelijk spel, ter wijl De Spartaan zijn eerste overwinning oe- baalde door Z. V. V. in Zaandam met 33 te kloppen. In de hnoerhen die de vlakte omringden kroonden allerlei wezens. Er waren vossen, herten, konijntjes, hazen, kleine slangen en allerlei vogels. De herten waren gewoon om op de vlakte, die een weide was, wwar een paar beekjes doorheen stroomden, 1 avonds hun avondmaal te gebruiken. Dat deden as ook nu. Van de meegenomen zeildoeken werd een tent gemaakt en nadat het avondeten was verorberd, namen de professor en de piloot hun dekens en rolden er zich in om te gaan slapen. Struisje maakte een neat in het gras en sliep weldra rH Direct ontwikkelde zich een snelle strijd, met belde partijen om beurten dn den aanval. De thuisclub nam tenslotte voor de rust de leiding, toen Heldeman een pass van Horeman benutte (1—0). Na de hervatting wisten de Kennemers den voorsprong te vergroeien, toen Brethouwer uit een voorzet van Boom Inkopte. Hierop kon En de derde kapitein ja. de derde kapitein zou Ik wezen! Ik trok mijn uniform aan, en ging naar mijn vrienden om me te laten zien. Ze feliciteerden me allemaal. Dan ging Ik naar mijn kajuit. Ik perste een halven citroen in een glas water, en gorgelde daarmee. Dan begon ik: .Jr zijn zooveel sterrenNu, het ging niet kwaad. Maar nu werd het tijd, om me in mijn nieuwe functie te doen gelden. Om althans iets te doen, gaf ik last, om den druk van de machine te verhoogen Het scheelde maar weinig, of de ketel sprong uit elkaar Vervolgens beval ik de bemanrfing. vol tallig aan dek te verschijnen. Ik te behouden. Goede kansen weet de EDO- voorhoede zich te scheppen maar zij worden niet benut. Het duurt ruim een half uur al varens Schijvenaar met een kopbal EDO de leiding geeft. 10. De vreugde is echter van korten duur. Bij een Aftrap gaat B.F.C. op het KD.O.-doel af en uit een scrimmage scoort Meinsma den gelijkmaker. 11. Na de hervatting een fanatieke EDO.-aan val waaruit Spek tegen den paal schiet. Het spel is nu aantrekkelijker als in de eerste helft, doordat de strijd meer verdeeld is. Was in de eerste helft E.D.O steeds in de meerderheid, hiervan is thans absoluut geen sprake. BF.C, speelt nu lang niet slecht Men houdt bet spel goed open en hierdoor zijn de aanvallen veel gevaarlijker dan die vaq E.D.O. Als er nog 20 minuten te spelen zijn, zet Perukel met goede passes Kelder aan het werk. De laatste faalt echter met schieten. Bij een doorbraak van B.FC. en een zwak moment in de E.D.O.-ver- dedlging schiet v. d. Hulst langs den uitloo penden Vertiagen 1—2. Hetzelfde geval doet zich direct hierop weer voor en dezelfde speler breqgt den stond op 13. Ben tweetal hoek schoppen op het B.F.C. -doel hebben geen succes. Zelfs een strafschop weet Timmerman niet te benutten, want hij schiet in keepers handen. Dan zal Zandstra het maar probeeren en wer kelijk hü heeft succes met een goed schot 33. Verder weet EDO. het niet te brengen. Na een weinig aantrekkelyken strijd hebben beide ploegen zich met een punt tevreden .moe ten stellen, hetgeen niet ten volle de krachts verhouding weergaf. Velox speelde technisch een iets betere partij voetbal dan Zeeburgia en zag zich door gelijk spel tekort gedaan. Reeds onmiddellijk na den aanvang liepen de Utrech tenaren vlot van stapel en met den wind in den rug werd een serie goede aanvallen ondernomen waarbij de bezoekers een niet onverdienstelijk posltie-spel demonstreerden. Na verloop van tijd wist Zeeburgia het spel te verplaatsen, doch haar aanvallen waren te doorzichtig van op houw om bij de sollede Velox-verdedlglng succes te hebben. Ofschoon zich voor de rust aan beide kanten goede scoringskansen voordeden, bleven doelpunten uit Vijf mln. na de rust zette Velox een fraaien-aanval op; rechtsbuiten Helde man gaf ten bgdgen voorzet. dien Van Rooyen on berispelijk inkepte Zeeburgia zette de tonden op elkaar en onder leiding van Bonklnk werd Cabo's doel keer op keer onder schot genomen. Ech ter het spel van de wlthemden was zeer primi tief en toen zij tien minuten voor tijd een tegen- punt maakten, was dit meer aan opportuni- teltsvoetbaldan aan goed gefundeerd aan- valsspel te danken. Het was Bonklnk. die voor den gelijkmaker zorg droeg. Hoewel beide voor hoeden hardnekkig om het winnende doelpunt streden, onderging de stond geen verandering meer. Belde teams zijn geheel volledig. Hoewel de thuisclub het eerst van het windvoordeel ge niet. zijn de bezoekers toch sterker en reeds na 20 minuten weet 8 Ohm dit overwicht in een doelpunt uit te drukken (01). Individueel werk bij Z.V.V. levert geen resultaat op. doch na een half uur komt de gelijkmaker door goed comblneeren. waaraan v. Halderen de laatste hand legt (11). De vreugde Is van korten duur, want enkele minuten later maakt Rene- man in bultenspelpositle er 13 van. Met een fel schot van W. HetteUng tegen den Amster- damschen paal besluit Z.V.V. de eerste helft. Ook na de hervatting hebben de gasten het beste van het spel, maar toch weet de thuis club bij een uitval door toedoen van Voorthuis gelijk te maken (3—2). Maar ook ditmaal hebben de Zaandammen er niet lang pleizier van. want direct hierop wordt bij een corner op het Z.V.V.-doel. keeper Mellef op reglementaire wijze met bal en al in zijn vesting gewerkt (33). Tot aan het einde blijven de Amsterdammers de overhand houden, zonder den voorspring ech te vergrooten. De Haarlemmers kwamen spoedig na het be gin in de meerderheid en toen er ongeveer een kwartier was gespeeld, namen zij de leiding door van der Horst (10). Na een Hilver- sumsch offensief, dat evenwel niet van langen duur was. nam R.C.H. het initiatief weer over. Kedde zag toen kans om den voorsprong van zijn club te vergrooten <20). Na de rust kwam Hilversum gesteund door den wind flink opzetten. Het succes kwam ech ter weer aan den anderen kant, toen een snelle doorbraak van de R.C.H.-voorhoede een doel punt van den voet van Hellingman opleverde. (3—0), Kort voor het einde slaagde Huizinga er ten slotte in uit een hoekschop tegen te scoren (31). Verder onderging de stond geen wijzi ging meer. H R C. door den rechtsbuiten den achterstond verkleinen (31). HRC werkte hard voor den gelijkmaker, welke evenwel uitbleef. De Kenne mers kregen een penalty te nemen, welke even wel niet werd benut. De Groot bracht later den stared op 31. Heldeman maakte er 41 van en Horeman maakte tenslotte een vijfde doel punt voor de thuisclub, waarna de gasten nog eenmaal door Zymnl tegenscoorden <53). Hierbij bleef het. en de zenuwachtigheid van Lies. Hij komt 's nachts aldoor later thuis; hij schijnt zich te amuaeeren, maar hü ziet er uit om bang van te worden. Die twee en twintigjarige jongeman, die knappe jongeling wordt 6ud: hü is als een bloem zonder geur. Binnen eenlgen tüd zal de bloem niet eens meer schoon zün. Is hü ziek of maakt het leven, dat hü leidt van hem een grüsaard voor den tüd? - Mama beschouwt hem met een stille droef heid, die mü Pün doet, papa met een wrok, waar ik voor schrik en ik, ik zou hem om de ooren willen slaan, maar ik begrijp wel. dat dit hoegenaamd niets zou uitkerken. Ik wacht, mün rug gebogen om den storm te trotseeren, die moet los breken. Overwinningen van S.D.O. en Fortitudo. - Nederlaag van V.V.E tegen O.LV. De storm! Ik voelde die gisteren dreigen voor Jean-Pierre en het is Lies, die de vlaag heeft moeten doorstaan. Vanmorgen voor den lunch was ik aan het werken. Ik lag ultgeftrekt op mün kussens en probeerde om een goede critiek te schrüven over een boek, critiek. die volgens dep brief van den uitgever door honderdduizend lexers (o, nederigheid in de letterkunde!) drin gend gevraagd werd, toen papa binnenkwam. Ik heb gauw mün papieren, die over den grond verspreid lagen opgeraapt, ik heb mün kussens om mü heen gestapeld als een wal om mü tc verdedigen; terwül mün vader een gewonen stoel zocht, die in mün kamer moellük te vin den is, heb ik mü voorbereid om den aanval met de bladen, die ik aan het beechrüven was en ik had opeens heelemaal geen zin meer om die critiek. die ik met aooveel geestdrift begon nen was, af te maken. Ik zal dus vertrekken, men vemekt mü be leefd heen te gaan en Claude is niet de eenige reden daarvan. Mama lijdt, dat voel ik en ik kan er niet achter komen, waardoor zü lüdt. Ik weet, dat er een geheim in haar leven la, haar nachtelüke wandelingen, haar wachten aan een open ven ster op een uur. waarop iedereen sou denken, dat zü in diepen slaap gedompeld is. dat alles heeft betrekking op dat geheim, maar het past mü niet het te ontdekken. Ik ga vertrekken, maar wat zal er in mün afwezigheid gebeuren? AU mama verdriet heeft, zal Jean-Pierre haar niet weten te troosten. Die jongen is de onverschilligheid zelf; behalve zün mannelüke schoonheid bemint hü slechts het pleizier en het is een pleizier, waardoor de krachtige gezondheid, die onze ouders ons heb ben geschonken, verwoest wordt Mama alleen laten, haar zoo bedroefd verla ten, wat maakt mü dat bang en toch, ik ga vertrekken, ik heb beloofd te gehoorzamen zon der tegen te spreken. Ik heb beloofd. Bet gaat niet goed! Het leven gaat voort als •en roulette en het kogeltje, dat ik vertegen woordig. valt nooit op een winnend nummer, ©at nummer is Claude. Claude, die mü ont wijkt met een slimheid als van een Apache. O, hü is listig, mün verloofde, ik sou nooit ge loofd hebben, dat hü tot zoo lets in staat was Ik, met mün gewone koppigheid, ik bespied zün komen en gaan, ik kom voor den dag op het oogenbllk, dat hü zal heengaan en ik krijg niets meer, als hü mü ziet, dan een knikje met het hoofd, dat nauwelüks beleefd kan genoemd worden. Het is nutteloos hem aan te spreken, hü zou niet eens naar mü luisteren, maar ik dring hem mün tegenwoordigheid op. Gisteren toen ik wist, dat er niemand in het kantoor van papa was, ben ik naar binnen geslopen. Juist zooals de onbekende dief, aan wien ik mün weestrevenden verloofde te danken heb en heb ik op den lessenaar van den secretaris een brief neergelegd, die aan dien meneer moest doen be grijpen, dat zün norsche houding mü niet beviel en mü toch niet van gedachte aou doen veran deren. De thuisclub begon met wind in den welk voordeel haar echter niet in de meerder heid bracht. Aanvankelük was het spel dan ook verdeeld, waarbü de Amersfoorters na een kwartier door treuzelen in de H.F.C.-achter- hoede met wegwerken de leiding namen 01. Dit prikkelde de Haarlemmers en na goed werk van den rechtervleugel was spoedig de ge lükmaker gescoord door Mozenaar, nadat eerst de bal door Drüver tegen den paal was ge schoten. 11. H.F.C. was daarna even niet te houden en twee minuten later zorgde Drüver Voor de leiding. 21, met welken stand de rust aanbrak. Na rust was H.V.C. het eerst in den aanval, maar succes was voor HTC. door Drüver vla goed werk van J. ten Have. 31. Toen even later Hagenaar wilde voorzetten, belandde de bal met een boog In doel. 41. H.V.C. trad nu iets forscher op. hetgeen ten slotte op een strafschop voor H.F.C. uitdraaide, welke Drüver benutte. 51. Goed werk van den Amersfoortschen linksbuiten deed het 52 worden. Ondanks den achterstond bleef H.V.C. hard doorwerken en zag dit beloond met twee doel punten 5—3. HP.C. kreeg nog enkele kansen, maar scoorde niet meer. Over het algemeen waren de gasten In het laatste gedeelte van den strijd iets sterker. De Haarlemsche verdediging hield verder echter stond. Het einde kwam met een 53 zege der thuisclub. k heb een prachtig jacht snel, licht, en toch vast op het water. Het houdt het schit terend. bü den verschrikkelüksten stornj. Het heet HsUma. maar een van mün vóórmoe- derz. ik sou niet kunnen seggen. hoe se aan dien naam kwam, maar zóóveel is seker. dat hAAr nasun in gouden letters op vóór en achter steven van mün jacht staat. Commandant is de kapitein, maar ik com mandeer natuurlük meer dan hü. Dezen zomer nu heb ik een aantal vrienden uitgenoo- dlgd voor een tochtje door de Mlddellandsche Zee. Lw.: Robert en zün zuster Jane. Louis met zün vrouw Blanche, eh nog een paar anderen. Ik zal u aanstonds bekennen, dat ik daar een bedoeling mee had. Ik voelde me ontzag!ük aangetrokken tot Jane, en Ut koesterde de hoop, wilde se allemaal dat de kruistocht me geluk zou brengen. We brachten enkele heerlüke dagen door, tusschen heme! en aarde, maar ik durfde Jane nog niet openlük het hof te maken, alhoewel ik niet naliet, haar zooveel mogelük te ver staan te geven, dat ik van haar hield. Doch ten laatste nam ik op zekeren avond een besluit Daar ik" de aanwezigheid van Jane in den salon had opgemerkt, ging ik op zoek naar het meisje van mün droomen, om met haar te spre ken. Ik begaf mü naar den achtersteven. Daar zag ik haar. En daar zag ik ook nog een ander den kapitein; zoo is het. samen met haar. Ik ging opzij, en trachtte me zooveel moge lük te verstoppen. Ze stonden vlak bij elkaar, en spraken zachtjes. Dan sperde de kapitein eens zün mond open, en begon te zingen, song goed, de vlegel! Den heelen nacht kauwde ik over een middel, om hem kwüt te raken. Ik kon hem een slaap middel toedienen, en hem dan in zün slaap zün kop Inslaan. Ik kon "aanleggen bü een of ander verlaten eiland, hem een vat wün voorzetten, en hem achterlaten, als hü het half ophadMaar ik ben een fatsoenlijk mensch, en heb dan ook als zoodanig gehan deld. Ik sprak hem den volgenden morgen aan. Kapitein, zei ik tegen hem. uw manier van doen bevalt me niet. Hier hebt u een jaar salaris, en het verval, waar u recht op hebt. Vanavond legt u ergens aan, en u gaat van boord. Zooals mynheer verlangt, zeide hü. HU stak het geld in zün zak, bracht de hand aan zün pet. en verdween. Dien avond was ik hem fün kwüt. Ik ontbood den eersten stuurman, en jet tot hem: U bent bevorderd tot kapitein. U kunt er een streep op uw jas bü doen. Die streep deed hü er evenwel niet zelf bü. Deze plechtigheid verrichtte Jane. Zoo is het: ik zag het met mün eigen oogen. Hü stond glimlachend vóór haar, en zü stond glim lachend voor hem, en stikte de streep op zün Jas. En ik zag se ook 's avonds. Ze waren aan den achtersteven. En hü song voor haar: Alles gaat zoo gauw. Ik heb moeten kiezen waar ik mün ballingschap zal beleven, zoo snel moeten kiezen, dat ik maar op goed geluk ge- koeen heb. Ik houd zeer veel van de see. zü kalmeert mü. ik kan er beter droomen en werken dan waar ook. maar ik heb vader gesegd, toen hü oomMdieUük antwoord vroeg, dal hsl mü R.C.H. klopt Hilversum. - Neder laag van H.R.C. tegen de Kennemers. - Eerste zege van de Spartaan In de eerste helft was er practisch een elftal, dat voetbal speelde en wel dat van de thuisclub. Gesteund door den krachtlgen wind trok D.W.V. telkenmale ten aanval <n de voorwaartoen van West-Frisia kwamen er nagenoeg niet aan te pas. Na 8 min. spelen opende de linksbuiten van de geel zwarten Ooms met een scherp schot de score (10). Kort daarop schoot Sinkeldam tegen de lat en het was wederom Ooms, die den bal In het West-Frisia-doel deponeerde. ‘(20). Ondanks het groote D.W.V.-overwicht ging de rust in met een 20-voorsprong voor de thuis club Na de thee maakte Sinkeldam er onmld- dellyk 30 van. doch daarna kwamen de West-Frlesen aan het woord en het gelukte A. Klopper den stond op 31 te brengen. Er ont spon zich nu een zeer spannende strüd. waarbü het West-Frisia na een hevige scrimmage ge lukte zün achterstond tot 32 in te loopen In de laatste minuut van den wedstrüd trok Ooms er in zün eentje tusschen uit en bracht de overwinning voor D W.V. In veiligheid. (42). Er werd niet meer aïgetrapL 10 8 5 8 11—11 5 16—17 5 H—15 4 12—17 4 16—!B 3 7—10 Na een interessanten en leVendigen strüd is het D.O.S. gelukt den Amsterdammers een ver diende 3l-nederlaag toe te brengen. In de eerste helft waren beide elftallen vrij aan elkaar gewaagd en wist A.F.C. van het belangrijke windvoordeel niet voldoende te profiteeren. Na ruim een half uur spelen gaf linksbuiten Claus goed door naar Nteuwkamp, die op tün beurt Lungen in de gelegenheid stelde den D O S.-doelman te verschalken. Na verloop van tüd kregen de bezoekers een hoekschop te nemen, waaruit Dumortler belde partijen op gelüken voet bracht. Na de rustverslapte de activiteit In de A.F.C.-gelederen en D.O.8. nam het heft in handen. Hoewel de A.F.C.-defensie met Gerrits aan het hoofd zich moedig weerde, kon zü toch niet verhinderen dat Schreuder zün club de leiding gaf (13). Naar mat» het einde naderde sprak het uit houdingsvermogen een stevig woordje mee. Ver dere doepunten bleven uit, zoodat de voetbal lers uit de Domstad een 31-zege mochten boeken. De sche den: Union SL Gilloiae—Antwerp F. C. 11: An- derlechtF. C. Brugge 31; BeerschotWhite Star 60; LyraDaring 23; StandaardLler- sche Sportkring 83; R. C. TienenF. O. Mechelen 11; Olympique Charleroi-^F. C. Gent 1—1. in de tweede vijfde achtereenvolgende overwinningen, want de Utrechtsche club won gisteren in de hoofdstad met 31 van ATC. BÏ.C. verrastte zün aan hang met een nieuw succes door H. V. C. aan dc Spanjaardslaan met 53 te verslaan en R. C. H gaf Hilversum geen kans. De club uit het Gooi leed in Heemstede een 3ï-nederlaag. Van de Haarlemsche clubs stelde E. D. O. teleur door op eigen terrein met 33 van B F. C. te verlie zen. Zeeburgia en Velox deelden tenslotte in Amsterdam de punten door een 11-gelük spel. r im- toonde in West Ha zün groote krachtdoor een 80-zege op de Santpoort-reserves en OIV won in Wük aan Zee met 21 van WE. waar door de club uit Umulden thans met de leiders in puntenaantol gelük staat. OIV heeft echter een wedstrüd meer gespeeld. Vitesse behaalde zün eerste zege en nog wel met groote cüfers. want TeUHngen werd in Castricum met niet minder dan 70 verslagen. ADO en DSSH ga ven elkaar in Heemskerk niet veel toe. met het gevolg, dat de punten werden gedeeld. Belde elftallen namen twee doelpunten voor hun re kening. revue laten passeeren. Natuurlük begor het jacht, aan enz. O. maar dAt ging toch alle perken te bui ten! Kon het bestaan, dat dat meisje op lede ren kapitein verliefd werd! Ik joeg dus ook den tweeden kapitein weg. Voor een 3000 toeschouwers heeft de thuis club een kleine, zwaarbevochten, doch verdiende overwinning behaald. Ondanks dat de strüd VTÜwel gelük opging, voerden de Wormerveer- ders door technisch beter spel een tikje den boventoon Belde keepers kregen door den glad den bal lastig werk te verrichten, en van de overige spelers vergde het vette terrein een groote balcontróle Reeds na een half uur kon den de gastheeren juichen, toen Gorter een yoorzet van Bleeker onhoudbaar inschoot (10). Ook na de hervatting wogen de elftallen te gen elkaar op en ontstonden beurtelings ge- vaarlijke oogenblikken voor de doelen. By W.P. C. werd na een kwartier Wezel door Plu ver vangen. Over het Zaandanuche elftal bleef een zekere matheid liggen en een werkelük serieuse kans deed zich, mede door goed verdedigen van W F.c. niet voor. Nadat bü ZFO. Katee de plaats van Steens had ingekomen, kwam kort hierop het einde van deaen fair gespeelden wed strüd. Vanmorgen was de brief er niet meer, maar Elisabeth Mayran heeft geen antwoerd gekregen. Ik verwachtte die onbeschaamdheid, maar dat maakt mü niet moedeloos, integendeel. Ik zal met Claude trouwenen met zün oude, blinde moeder op den koop toe, ofwel ik trouw nooit. Ook wat betreft mün ouders gaat het niet goed. Papa is somber en streng, mama wordt dagelijks bleeker en haar mooie glimlach is voorgoed verdwenen. Ik weet niets ik moet doen alsof ik niets bemerk, maar ik geef er mü rekenschap van. dat er iets is, dat gekomen is tusschen mün ouders, die vroeger zoo innig vereenlgd waren Ik heb woorden gehoord, die mü verwonderen, ik heb houdingen, blikken gezien, die niet bedriegen. Mün God. dat papa toch er niet achter kome, dat mama 's nachts het huis verlaat! Hü zou er meer door lüden dan ik. Men kan geheimen hebben voor zün dochter, maar een echtgenoot heeft het recht, om heel het leven van zün vrouw te kennen, omdat de vrouw de eer van het huis is. Burgerlük vooroordeel, waarover ik spot als ik een publiek om mü heen zie en dat ik die lieden wil doen verbaasd staan, maar een vooroordeel, dat deel uitmaakt van mün gemoed en dat mün voor zaten mü hebben overgeleverd met de stevige gezondheid, waarvan ik gehieL Claude Rendut. mün aanstaande man. je kunt er zeker van zün, dat Elisabeth Mayran. waar je zoo slecht over te spreken bent, een vrouw zal zyn. die waardig je naam zal dragen! Jean-Pierre is altyd dezelfde; met zün ge wone onverschilligheid, beschouwt hy het ver- 41rtol va« mama, het sombere humeur van papa zichzelf overgelaten, toen op een manier te slingeren. Maar welk een voldoening 's avonds! Jane was bü mü aan den achtersteven, en ik zong voor haar: Kr zün zooveel sterrenenz. Den dag daarop Het ik den stuurman zien, hoe je het roer moet houden, en deed ik het jacht op~ goed geluk in het rond draaien. Ver volgens Het ik vüf kanonschoten lossen, wat aanstonds een onderzeeër aan de oppervlakte deed verschünen. welks bemanning een onder zoek bü ons aan boord instelde. Nu had u mün vrienden moeten zien! Ze lachten, of se gek geworden waren. Alleen Jane leek een beetje uit haar gewone doen, maar 's avonds was ze aan den achtersteven, en zong ik voor haar het bekende liedje. Den volgenden dag kwamen we, als door een wonder, niet op een zandbank terecht. En den daaropvolgenden dag ontkwamen we er door een tweede wonder aan. dat we tegen een groote motorboot opbotsten. Het begon een hellevaart te worden, en mün vrienden lachten niet meer. Ik krabde me eens achter mün oor. Ik begon emstigen twüfel te koesteren aan gaande mün bekwaamheden als kapitein. Maar wat moest ik doen? Het ging om Jane. Eindelyk en ten laatste kwamen we. hoe dan ook, op de plaats van bestemming. Maar al vorens aan land te gaan, wilds ik met Jane spreken. Ik begon, met haar te vragen: Heb je het misschien niet prettig gevon den. Jane, dat ik de twee eerste kapiteins ontslagen heb? Een beetje wel. gaf ze toe, omdat ik eraan dacht, dat ze nu bulten betrekking waren, maar ik troostte me wel met de ge dachte. dat je hun een ruime schadeloosstel ling hebt gegeven. Maar het kwam me voor, dat je een zekere sympathie voor hen had.... Zeker. Weet je dat dan niet? Ik zal Je dan maar dadelük bekennen, dat ik vreeselük bang ben voor de zee. Ik ben meegekomen, alléén omdat anders ook Robert van het tocht je had moeten afzien. De arme jongen was er zoo op gesteld! Maar er bestaat een tegengif togen dien angst voor de zee: je moet zoo veel mogelük in de buurt blüven van een zeeman, heeft iemand eens tegen me gezegd. Nu, je zult wel begrüpen. dat ik toch niet het gesel schap van den kajuitjongen kon zoeken, of van dpn man aan het roer! O! Was dat het! (En ik zei het met een zucht, die uit het diepst van mün hart kwam.) Bü het begin van dit verhaal heb ik gesegd, dat ik een prachtig jacht heb. Dat is een leu gen. Het is niet waar. Want ik heb het niet meer. Ik heb het aan den grond laten loopen. Zoo la het. dames en heeren. Er is niets meer van te zien. En er boven op was mün prachtige uniformjas. niet schelen kon. Hü heeft de Vogezen genoemd en ik heb herhaald: ,Ja. de Vogezen, Elzas." Ik ga vertrekken naar een landstreek, die ik niet ken en waaraan ik altüd zal verwüten. dat ik die niet zou gekozen hebben als men mü den tyd had gegund om reisgidsen, kaarten te raadplegen. Binnen twee dagen zal ik het huis verlaten hebben en ik strijd met energie tegen kwade voorgevoelens. Ik vertrek slechts voor eenige weken, maar het lükt mü alsof ik voor altüd heenga. Mama is zoo treurig, mün vertrek is haar opgedrongen, zü neemt het aan. maar zü lydt er door. Zü mort niet, zü uit geen enkele klacht, maar men zou zeggen, dat zü aUe gelegenheden zoekt om mü bü zich te hebben. De noodzake- lüke boodschappen vóór een vertrek, die haar toch vermoeien heeft zü met mü willen doen en met een zorg, die my ontroert, heeft zü gedacht aan allerlei kleinigheden, die Ut zou kunnen noodlg hebben O. niets zal mü ontbreken als ik daar verloren ben in de Vogezen, niets, maar omdat zü. die ik liefheb, daar niet met mü zullen zün en Ik weet, dat zü ongelukkig zün, zal ik mü daar niet op mün gemak bevinden.' Om mü af te leiden en ook, omdat het mün plicht is. zal ik lederen dag aan Claude schrü ven. Ik moet dien verloofde, of hü wil of niet, er aan herinneren, dat ik besta, want zoodra ik weer thuis zal zyn. zal ik hem dwingen den datum van ons huwelyk vast te stellen. je moeder en ik, dat je hoog noodlg andere luoht moet Inademen. De zaken ep andere om standigheden zün er oorzaak van, dat wü ons vertrek uit Parüs moeten uitstellen. Je zult dus alleen gaan met je voormalige gouvernante, die ons vertrouwen bezit. WU laten je volkomen vrü. waar je die eenzame vacantle wilt doorbrengen, een stil strand in Bretagne, of een weinig be zocht oord in de bergen, je kunt kiezen wat je wilt. Daar, ver van ons. te midden van de natuur, waar Je zooveel van houdt, zul je je evenwicht terugvinden, je rechtschapen en sterke ziel, die ik ken en die Je probeert voor ons te verbergen. Mün kind, zeg niets, spreek niet over je dwaasheden, die voorbü zün of over die. die Je zou willen bedrijven. Ik weet, dat je niet in staat bent om een slechte daad te doen, ik stel vertrouwen in je." Die woorden verbaasden mij. ik stotterde: „Dus, u verbant mü.... om.... Papa stond op en antwoordde: ,Ja. ik verban je, vraag mü niet de reden. Gehoorzaam. Lies, gehoorzaam zonder tegen te spreken! Met zoo te handelen, bewüs Je mü beter dan door woor den. dat je mü liefhebt." Lies heeft het hoofd gebogen, die om haar heen gestapelde kussens hebben twee vuist slagen ontvangen en met een heftige onder werping heeft zy geantwoord: ,Jk zal gehoor zamen. ja. dat zal ik." Papa heeft zich over mü gebogen, alsof hü mü wilde omhelzen, maar meteen heeft hü zich te doorstaan. Claude had mün bezoek te NeulHy* opgericht en gezegd: „Ik wist het wel, dat ik op je kan rekenen." Hü >8 heengegaan «a Ik beu alleen gebievea 5 5 4 3 3 3 3 1 - 3 S1XJ lieeft ook gisteren in Weat la geen frxrt ■emaakt, want de club uit Buasum won met ^—2 van MSV. Fortitudo, dat in Culemborg pet 3—1 over Saestum zegevierde, blüft de lei ders evenwel goed volgen. Zwaluwen Vooruit verloor in Hilversum met 30 van Olympia, «elke nederlaag de Utrechtsche club de derde plaats kostte. Deze Wordt nu bezet door Actif dat den WY-reserves geen schyn van kans rf en met 6—0 versloeg LW en RKBW deel den tenslotte in Laren de punten in een wed- i£üd. waarin niet werd gescoord. R. K A. V. verspeelde in West Ib een punt een gelük spel in den plaatoelüken wed strüd tegen Constontlus. welke ontmoeting met blanken stand eindigde. Toch zagen de zwart- witten hun positie nog verbeteren, daar de Zwaluwen den anderen plaatoelüken wedstrüd in de hoofdstod tegen DOSS met 33 verloren. Always Forward bracht Hertha in Vlnkeveen een 3—l-nederlaag toe. terwül VIC met 83 over de Volendam-reserves zegevierde. Hét re sultaat van den wedstrüd tusschen WA 3 en The Victory was een 33-gelük spel.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 17