den dag De avonturen van Prof je en Struis je Uün West Frisia D.W.V. wint van ZAALBERG-DEKEN Welke 'veN/tassinq brengt HILLE I D.O.S. BEHOUDT ZIJN FRAAIE POSITIE 11 ES, LIESBETH, ELISABETH fzniïUÜ'BV VERLIEZEN VAN D.O.S.S. MAANDAG 25 OCTOBER 1937 TWEEDE KLAS I.V.C.B. Groote zege van Lisse I \ND l*?l A.F.C.—D.O.S. 1—2 van Z.V.V.—DE SPARTAAN 2—3 Nieuw succes van H.F.C. I R. C. H.—HILVERSUM 3—1 W.F.C.—Z.F.C. 1—0 H.F.C.—H.V.C. 5—3 TWEEDE KLASSE K.N.V.B. D.W.V.—WEST-FRISIA 4—2 ZEEBURGIA—VELOX 1—1 e O.S.V.—ALCM. VICTRIX 1—1 DE KENNEMERS—H.R.C 5—2 Belgische eere-afdeeling E.D.O.—B.F.C. 23 kost ff 1O fl Een goede IM Overwinningen van S.D.O. en Fortitudo. - Nederlaag van V.V.E tegen O.l.V. R.C.H. klopt Hilvermm. - Neder laag van H.R.C. tegen de Kennemere. Eerste zege van de Spartaan gruwelijke hy door bulten twee doelpunten voor hun re- „Er zijn zooveel sterren omhoog..!." enz. 4 1 rug. in de tweede D. O. S. boekte 3 9 14 Die Ik. C (Wordt vervolgd) i 4 2 1 1—2 1—1 1—1 Toen het avond werd kwamen boven een groote vlakte, omzoomd door bosschen. Daar de piloot moe was, werd besloten hier te dalen. Struiaje vloog weg, om te zien wie het eerst beneden sou zyn, maar nu verloor hij het. uitslagen van de Zondag voor de Belgl- eere-afdeehng gespeelde wedstrijden lul- 1 1 le sr le !t eerste wed- 3-0 0—2 2—1 6 S 5 S 6 5 5 4 5 3 0 6 6 5 S 6 0 0 0 0 4 3 3 2 3 2 1 1 2 2 1 2 1 2 2 1 2 1 1 1 1 1 3 2 3 3 3 2 1 2 2 2 3 2 3 3 0 10 K) 8 7 0 5 4 2 2 12 10 6 5 5 5 5 4 3 1 0 5 6 5 6 6 6 6 0 0 6 6 0 0 0 0 6 5 6 0 5 4 2 1 1 2 1 2 3 3 3 3 2 2 2 1 3 1 2 3 3 1 3 3 2 1 2 2 1 3 2 1 2 3 2 4 4 2 1 2 1 3 2 2 3 2 4 2 8 7 0 0 5 5 4 4 2 Een kwartier voor het einde komen de be zoekers sterk opeetten en brengen het OS V.- doel soms danig in gevaar, maar de Oastsaan- sche backs zijn er goed in. Onder groote span ning komt het einde, zonder dat de stand ver dere wijziging ondergaat. ik betrekking 0—2 0—2 0—0 2-0 2—2 5 0 5 6 0 4 0 0 6 10 8 7 0 6 5 3 2 2 1 10 9 6 0 5 5 5 4 4 3 e- ns V let e- 18—18 10— 14 14—18 18—14 Q—23 11— 12 14—14 »-15 11—24 O-l» 2— 22 7— 18 6—18 8— 21 3— 1» 6—1» 4— 27 6-24 4—24 6-31 D. W V. W. F. C. West-Prisla De Kennemers H R. C. Alcm. Victrix De Spartaan Z F C. O. 8. V. Z. V. V. 16—11 12—10 18—18 12—13 11—12 7—10 0—l" Lisse O. I. V. D. O. S. D. E M Santpoort 2 D 8 8. H. V. V. E. Vitesse A. D. O. Teljllngen 8. D. O. Fortitudo Actif Zwaluwen Vooruit Olympia Saestum L. V. V. M 8. V. R K B V. V. V. V. IJ 2 VÜ hei Frawadi vertaald door Christine Kamp 25— 9 16— 5 17— 12 6— 7 12—14 12— 10—14 10—10 5—12 4—25 R. K. A. V. Zwaluwen D. O 8. S Always Forward V. I. C. Constantius V. V. A. 2 Hertha The Victory Volendam 2 D. O. 8. R.C.H. Hilversum Zeeburgia E. D. O H. V.C B. F C. H.F.C. A F. C. Velox 17— 7 15— 4 11—10 7— 7 11—11 16— 17 11— 15 12— 17 10—19 7—10 i—o 1- i 2— 1 1—2 l—l —10 —15 9 —13 —11 12 -25 -18 18—10 16— 7 15— 7 16— 22 12—13 7— 8 12—10 9— 19 10— 34 Me nde lut- de en nde hun lat- nle- on- lat- den en in- ZV die nd- i de iele ïun iad op. een Die ere ide 14— 4 10— 7 16— 9 17— 9 20—15 7— 7 10—20 5—13 7— 18 8— 21 Sa- us- ryd ge ar- is sne •ns U ler. fd, •de 1ft en ok, de iet in de X in H. id En de derde kapitein ja, de derde kapitein zou ik wezen! Ik trok mijn uniform aan. en gü* naar mijn vrienden om me te laten zien. Ze feliciteerden me allemaal. Dan ging ik naar mijn kajuit. Ik perste een halven citroen in een glas water, en gorgelde daarmee. Dan begon ik: „Er zyn zooveel sterren....”. Nu. het ging niet kwaad. Kaar nu werd bet tijd, om me In mijn nieuwe functie te doen gelden. Om althans iets te doen, gaf ik last, om den druk van de machine te De storm! Ik voelde die gisteren dreigen voor Jean-Pierre en het is Lies, die de vlaag heeft moeten doorstaan. Vanmorgen voor den lunch was ik aan het werken. Ik lag uitgestrekt op mijn kussens en probeerde om een goede critiek te schrijven over een boek, critiek. die volgens den brief van den uitgever door honderdduizend lezers (o, nederigheid in de letterkunde!) drin gend gevraagd werd, toen papa binnenkwam. Ik heb gauw mijn papieren, die over den grond verspreid lagen opgeraapt, ik heb mijn kussens om mij heen gestapeld als een wal om mij te verdedigen; terwijl mijn vader een gewonen stoel zocht, die in mijn kamer moeilijk te vin den is, heb ik mij voorbereid om den aanval te doorstaan. Claude had mijn bezoek te Neuilly overgebracht. .Elisabeth," begon papa, .wy hebben besloten. R. K. A. V verspeelde in West Ib een punt een gelijk spel in den plaatselljken wed strijd tegen Constantius. welke ontmoeting met Het scheelde maar een haar, of ik had me op hem geworpen, en hem In zee gegooid. Maar ik bedacht nog juist op tijd, dat die vlegel 83 kilo woog, en ik 65. In de tweede klasse A van afdeellng I heeft D. W. V., dat gisteren in Amsterdam-Noord met 42 over West-Frlsla zegevierde, thans alhier de leiding. W. F. C., dat er in Wormerveer in slaagde Z. F. C. met 10 te kloppen, neemt nu de tweede plaats in. H. R C. ging met b2 ten onder tegen de Kennemers, waardoor de Heldersche club weer een plaats naar beneden schoof. Alcmaria moest In Oostzaan tegen OJ9.V. genoegsn nemen met een 11 gelijk spel, ter wijl De Spartaan zijn eerste overwinning oe- haalde door Z. V. V. in Zaandam met 3—2 te kloppen. Van de n^egenomen zeildoeken werd een tent gemaakt en nadat bet avondeten' was verorberd, namen de professor en de pjloot hun dekens en rolden er zich in om te gaar, dapen. Struisje maakte een nest in het gras en sliep weldra. w H.R.C. door den rechtsbuiten den achterstand verkleinen <21). HR.C. werkte hard voor den gelijkmaker, welke evenwel uitbleef. De Kenne mers kregen een penalty te nemen, welke even wel niet werd benut De Groot bracht later den stand op 31, Heideman maakte er 41 van en Horeman maakte tenslotte een vijfde doel punt voor de thuisclub, waarna de gasten nog eenmaal door Zymni tegenscoorden <52). Hierbij bleef het. De Haarlemmers kwamen spoedig na het be gin in de meerderheid en toen er ongeveer een kwartier was gespeeld, namen zij de leiding door van der Horst (10). Na een Hllver- sumsch offensief, dat evenwel niet van langen duur was, nam R.C.H. het initiatief weer over. Kedde zag toen kans om den voorsprong van zijn club te vergrooten (20). Na de rust kwam Hilversum gesteund door den wind flink opzetten. Het succes kwam ech ter weer aan den anderen kant, toen een snelle doorbraak van de R.C.H.-voorhoede een doel punt van den voet van Hellingman opleverde. (3—0). Kort voor het einde slaagde Huizinga er ten slotte in uit een hoekschop tegen te scoren (3—1). Verder onderging de stand geen wijzi ging meer. Voor een 3000 toeschouwers heeft de thuis club een kleine, zwaarbevochten, doch verdiende overwinning behaald. Ondanks dat de strijd vrijwel gelijk opging, voerden de Wormerveer- ders door technisch beter spel een tikje den boventoon. Beide keepers kregen door den glad den bal lastig werk te verrichten, en van de overige spelers vergde het vette terrein een groote balcontröle Reeds na een half uur kon den de gastheeren juichen, toen Gorter een voorzet van Bleeker onhoudbaar inschoot (10), Ook na de hervatting wogen de elftallen te gen elkaar op en ontstonden beurtelings ge- vaarlijke oogenbllkken voor de doelen. By W.F. C. werd na een kwartier Wezel door Plu ver vangen. over het Zaandamsche elftal bleef een zekere matheid liggen en een werkelijk serieuse kans deed zich, mede door goed verdedigen van W.F.C. niet voor. Nadat bij Z.FC. Katee de plaats van Steens had ingekomen, kwam kort hierop het einde van dezen fair gespeelden wed strijd Alles gaat zoo gauw, ik heb moeten kiezen waar ik mijn ballingschap zal beleven, zoo snel moeten kiezen, dat ik maar op goed geluk ge kozen heb. Ik houd zeer veel van de zee, zij kalmeert mij, ik kan er beter droomen en werken dan waar ook. maar ik heb vader gezegd, toen hij oruniddellijk antwoord vroeg, dat bet mij In de eerste helft was er practlsch een elftal, dat voetbal speelde en wel dat van de thuisclub. Gesteund door den krachtigen wind trok D.W.V. telkenmale ten aanval en de voorwaartsen van West-Frlsla kwamen er nagenoeg niet aan te pas Na 8 mln. spelen opende de linksbuiten van de geel-zwarten Ooms met een scherp schot de score (10). Kort daarop schoot Slnkeldam tegen de lat en het was wederom Ooms, die den bal in het West-Frisla-doel deponeerde. <20). Ondanks het groote D.W.V.-overwicht ging de rust in met een 20-voorsprong voor de thuis club Na de thee maakte Slnkeldam er onmid- dellijk 30 van, doch daarna kwamen de West-Frlesen aan het woord en het gelukte A. Klopper den stand op 31 te brengen. Er ont spon zich nu een zeer spannende strijd, waarbij het West-Frisia na een hevige scrimmage ge lukte zijn achterstand tot 32 in te loopen. In de laatste minuut van den wedstrijd trok Ooms er in zijn eentje tusschen uit en bracht de overwinning voor D.W.V. in veiligheid. (42). Er werd niet meer af getrapt. verhoogen. Het scheelde maar weinig, of de ketel sprong uit elkaar. Vervolgens beval ik de bemanning, vol- tanig aan dek te verschijnen. Ik 1 Na het begin geeft EDO dat weer dei steun van Perukel heeft, den toon aan SP-J thuisclub weet geruunen tijd een meerdjfha en de zenuwachtigheid van Lies. Hjj komt 's nachts aldoor later thuis; h(j schijnt zich te amueeeren, maar hij ziet er uit om bang van te worden. Die twee en twintigjarige jongeman, die knappe jongeling wordt oud: hij is als een bloem zonder geur. Binnen eenigen tijd zal de bloem niet eens meer schoon zijn. Is hy ziek Of maakt het leven, dat hij leidt van hem een grijsaard voor den tijd? Mama beschouwt hem met een stille droef heid. die mij pijn doet, papa met een wrok, waar ik voor schrik en ik. ik zou heiti om de ooren willen slaan, maar ik begrijp wel, dat dit hoegenaamd niets zou uitwerken. Ik wacht, mijn rug gebogen om den storm te trotseeren, die moet los breken. Belde teams zjjn geheel volledig. Hoewel de thuisclub het eerst van het wlndvoordeel ge niet, zijn de bezoekers toch sterker en reeds na 20 minuten weet 8. Ohm dit Overwicht in een doelpunt uit te drukken (0—1). Individueel werk bij Z.V.V. levert geen resultaat op, doch na een half uur komt de gelijkmaker door goed comblneeren. waaraan v. Halderen de laatste hand legt (11). De vreugde is van korten duur, want enkele minuten later maakt Rene- man in bultenspelpositie er 12 van. Met een fel schot van W. Hetteling tegen den Amster- damschen paal besluit Z.V.V. de eerste helft. Ook na de hervatting hebben de gasten het beste van het spel, maar toch weet de thuis club bij een uitval door toedoen van Voorthuis gelijk te maken (22). Maar ook ditmaal hebben de Zaandammers er niet lang pleizler van. want direct hierop wordt bij een corner op het Z.V.V.-doeL keeper Melief op reglementaire wijze met bal en al in zijn vesting gewerkt (23). Tot aan het einde blijven de Amsterdammers de overhand houden, zonder den voorspring ech ter te vergrooten. Direct na het begin moet de Alkmaarsche middenvoor uitvallen. Na 20 minuten lost een Alkmaarder van verren afstand een schot, het welk in den uitersten hóek verdwijnt (01). Ondanks den tegenwind zijn de Oostzaners geenszins de minderen en de Alcmaria-keeper moet meerdere malen handelend optreden. Kort na de hervatting nfcet bij, de gasten Gerritse zich wegens een ot^ie blessure laten vervangen. De thuisclub is nu geregeld in den aanval en wanneer dan de rechtsbuiten goed voorzet, loopt de linksbuiten het leder in de touwen (11). Direct ontwikkelde zich een snelle strijd, met beide partijen om beurten in den aanval. De thuisclub nam tenslotte voor de rust de leiding, toftn Heideman een pass van Horeman benutte Na de hervatting wisten de Kennemers den voorsprong te vergrooten, toen Brethouwer uit een voorzet van Boom Inkopte. Hierop kon loofd hebben, dat hy tot zoo iets in staat was Ik, met mijn gewone koppigheid, Ik bespied zijn komen en gaan, ik kom voor den dag op het oogenbllk, dat hy zal heengaan en ik krijg niets meer, als hij mij ziet, dan een knikje met het hoofd, dat nauweiyks beleefd kan genoemd worden. Het is nutteloos hem aan te spreken, hjj sou niet eens naar my luisteren, maar ik dring hem myn tegenwoordigheid op. Gisteren toen ik wist, dat er niemand in het kantoor van papa was. ben ik naar binnen geslopen. Juist zooais de onbekende dief, aan wien ik mijn weestrevenden verloofde te danken heb en heb ik op den lessenaar van den secretaris een brief neergelegd, die aan dien meneer moest doen be- grypen, dat zyn norsche houding my niet beviel en my toch niet van gedachte zou doen veran deren. ,J£r zyn zooveel sterren omhoog. Die zich in de golven weerkaatsen. Ik sta maar te kyken. te kyken. maar ik denk intusschen aan u, u, u In de bosechen die de vlakte omringden woonden allerlei wezens. Er waren vossen, herten, konijntjes, hazen, kleine slangen *n allerlei vogels. De herten waren gewoon om op de vlakte, die een weide was, «war een paar beekjes doorheen stroomden. *s avonds hun avondmaal te gebruiken. Dat deden ae ook nu. te behouden. Goede kansen weet de E.D.O.- voorhoede zich te scheppen maar zy worden niet benut. Het duurt ruim een half uur al vorens Schyvenaar met een kopbal EDO de leiding geeft. 10. De vreugde is echter van korten duur. By een aftrap gaat BF.C. op het KD.O.-doel af en uit een scrimmage scoort Melnsma den geiykmaker. 11. Na de hervatting een fanatieke EX).O.-aan- val waaruit Spek tegen den paal schiet. Het spel is nu aantrekkeiyker als In de eerste helft, doordat de stryd meer verdeeld Is. Was in de eerste helft E.D.O. steeds in de meerderheid, hiervan Is thans absoluut geen sprake. B.F.C. speelt nu lang niet slecht Men houdt het spel goed open en hierdoor zijn de aanvallen veel gevaariyker dan die van EJJ.O. Als er nog 20 minuten te spelen zyn, zet Perukel met goede passes Kelder aan het werk. De laatste faalt echter met schieten. By een doorbraak van BJ*.C. en een zwak moment in de ELD.O.-ver- dediglng schiet v. d. Hulst langs den uitloo penden Verklagen 12. Hetzelfde geval doet zich direct hierop weer voor en dezelfde speler brengt den stand op 13. Een tweetal hoek schoppen op het B.F.C -doel hebben geen succes. Zelfs een strafschop weet Timmerman niet te benutten, want hy schiet in keepers handen. Dan zal Zandstra het maar probeeren en wer kelijk hy heeft succes met een goed schot 23. Verder weet E DO het niet te brengen. De thuisclub begon met wind In den welk voordeel haar echter niet in de meerder heid bracht. Aanvankelyk was het spel dan ook verdeeld, waarbij de Amersfoorters na een kwartier door treuzelen In de HJC.-achter hoede met wegwerken de leiding namen 01. Dit prikkelde de Haarlemmers en na goed werk van den rechtervleugel was spoedig de ge - lykmaker gescoord door Mozenaar, nadat eerst de bal door Drijver tegen den paal was ge schoten. 11. H F C was daarna even niet te houden en twee minuten later zorgde Dryver voor de leiding. 21. met welken stand de rust aanbrak. Na rust was H.V.C*het eerst in den aanval, maar succes was voor HF.C. door Dryver via goed werk van J. ten Have. 31. Toen even later Hagenaar wilde voorzetten, belandde de bal met een boog in doel. 41. H.V.C. trad nu iets forscher op, hetgeen ten slotte op een strafschop voor H.F.C. uitdraaide, welke Dryver benutte. 51. Goed werk van den Amersfoortschen linksbuiten deed het 52 worden. Ondanks den achterstand bleef H.V.C. hard doorwerken en zag dit beloond met twee doel punten 53. HF C. kreeg nog enkele kansen, maar scoorde niet meer. Over het algemeen waren de gasten in het laatste gedeelte van den strijd iets sterker. De Haarlemsche verdediging hield verder echter stand. Het einde kwam met een 53 zege der thuisclub. je moeder en ik, dat je boog noodig andere lucht moet inademen. De zaken en andere om standigheden zyn er oorzaak van, dat wy ons vertrek uit Parus moeten uitstellen. Je zult dus alleen gaan met Je voormalige gouvernante, die ons vertrouwen bezit, wy laten je volkomen vrij waar je die eenzame vacantle wilt doorbrengen, een stil strand in Bretagne, of een weinig be zocht oord in de bergen, je kunt kiezen wat je wilt. Daar, ver van ons. te midden van de natuur, waar je zooveel van houdt, zul je je evenwicht terugvtnden, je rechtschapen en sterke ziel, die ik ken en die Je probeert voor ons te verbergen. Myn kind, zeg niets, spreek niet over je dwaasheden, die voorby zyn of over die, die je zou willen bedryven. Ik weet, dat je niet In staat bent om een slechte daad te doen, ik stel vertrouwen in je.” 'oorden verbaasden my, ik stotterde: .Dus. u verbant milom«w Papa stond op en antwoordde: „Ja, ik verban je,.vraag my niet de reden. Gehoorzaam, Lies, gehoorzaam zonder tegen te spreken! Met zoo te handelen, bewys je my beter dan door woor den. dat je my Uefhebt.” Lies heeft het hoofd gebogen, die om haar heen gestapelde kussens hebben twee vuist slagen ontvangen en met een heftige onder werping heeft zy geantwoord: „Ik zal gehoor zamen, ja. dat zal Ik.” Papa heeft zich over my gebogen, alsof hy my wilde omhelzen, maar meteen heeft hy zich opgericht en gezegd: ,Jk wist het wel, dat ik op je kan rekenen." Hy is heengegaan en ik ben alleen gebleven Den heelen nacht kauwde Ik over een middel, om hem kwyt te raken. Ik kon hem een slaap middel toedienen, en hem dan in zyn slaap zyn kop Inslaan. Ik kon aanleggen by een of ander verlaten eiland, hem een vat wyn voorzetten, en hem achterlaten, als hy het half ophad.... Maar ik ben een fatsoeniyk mensch, en heb dan ook als zoodanig gehan deld. Ik sprak hem den volgenden morgen aan. Kapitein, zei ik tegen hem, uw manier van doen bevalt me niet. Hier hebt u een jaar salaris, en het verval, waar u recht op hebt. Vanavond legt u ergens aan. en u gaat van boord. Zooais mynheer verlangt, zelde hy. Hy stak het geld In zyn zak. bracht de hand aan zyn j>et, en verdween. Dien avond was Ik hem fyn kwyt. Ik ontbood den eersten stuurman, en zei tot hem: U bent bevorderd tot kapitein. U kunt er een streep op uw jas by doen. Die streep deed hy er evenwel niet zelf by. Deze plechtigheid verrichtte Jane. Zoo is het: ik zag het met myn eigen oogen. Hy stond glimlachend vóór haar, en zy stond glim lachend voor hem. en stikte de streep op zyn jas. En ik zag ze ook 's avonds. Ze waren aan den achtersteven. En hy zong voor haar: 1 1 1 1 5 1 3 3 4 4 6 De sche den: Union St. GilloiseAntwerp F. C. 11; An- derlechtF. C. Brugge 31; BeerschotWhite Star 60; LyraDaring 33; StandaardUer- sche Sportkring 83; R. C. TienenF. C. Mechelen 11; Oiympique CharleroiF. C. Gent 1—1. k heb een prachtig jacht snel, licht, en toch vast op het water. Het houdt het schit terend. by den verzdirtkkeiyksten storm. Het heet Halma, maar een van myn vóórmoe- ders. Ik sou niet kunnen zeggen, hoe ze aan dien naam kwam, maar zóóveel is zeker, dat hAAr naam In gouden letters op vóór en achter steven van mun jacht staat. Commandant is de kapitein, maar ik com mandeer natuurlyk meer dan hij. Dezen zomer nu heb Ik een aantal vrienden uitgenoo- digd voor een tochtje door de Mlddellandsche Zee, t.w.: Robert en zyq zuster Jane, Louis met zyn vrouw Blanche, en nog een paar anderen. Ik zal u aanstonds bekennen, dat ik daar een bedoeling mee had. Ik voelde me ontzaglijk aangArokken tot_Jane, en ik koesterde de hoop, dat de kruistocht me geluk zou brengen We brachten enkele heeriyke dagen door, tusschen hemel en aarde, maar ik durfde Jane nog niet openlijk het hof te maken, alhoewel Ik niet nallet. haar zooveel mogeiyk te ver staan te geven, dat ik van haar hield. Doch ten laatste nam ik op zekeren avond een besluit. Daar Ik de aanwezigheid van Jane in den salon had opgemerkt, ging Ik op zoek naar het meisje van myn droomen. om met haar te spre ken. Ik begaf my naar den achtersteven. Daar zag Ik haar. En daar zag Ik ook nog een ander den kapitein; zoo is het. samen met haar. Ik ging opzjj. en trachtte me zooveel moge- lyk te verstoppen. Ze stonden vlak by elkaar, en spraken zachtjes. Dan sperde de kapitein op eens zdn mond open, en begon te zingen. En zong goed, de vlegel! Lisse toonde in West Ha zyn groote krachtdoor een 80-zege op de Santpoort-reserves en OIV won In Wyk aan Zee met-21 van WE, waar door de club uit IJmuiden thans met de leiders In puntengantal geljjk staat. OIV heeft echter een wedstrijd meer gespeeld. Vitesse behaalde zyn eerste zege en nog wel met groote cyfers, want Teyilngen werd in Castricum met niet minder dan 70 verslagen. ADO en DSSH ga ven elkaar in Heemskerk niet veel toe. met het gevolg, dat de punten werden gedeeld. Beide elftallen namen kening. klasse B zyn vyfde achtereenvolgende overwinningen, want de Utrechtsche club won gisteren in de hoofdstad met 21 van AT C H.F.C. verrastte zyn aan hang met een nieuw succes door H. V. O. aan dc Spanjaardslaan met 53 te verslaan en R. C. H. gaf Hilversum geen kans. De club uit het Gooi leed in Heemstede een 31-nederlaag. Van de Haarlemsche clubs stelde E. D. O. teleur door op eigen terrein met 32 van B. F. C. te verhe zen. Zeeburgia en Velox deelden tenslotte m Amsterdam de punten door een' 1—1-gelyk spel. den, Jane, dat Ik de twee ontslagen heb? Een beetje wel. gaf ze toe, omdat eraan dacht, dat ze nu waren, maar ik troostte me wel met de ge dachte, dat Je hun een ruime schadeloosstel ling hebt gegeven. Maar het kwam me voor, dat je een zekere sympathie, voor hen had Zeker. Weet je dat dan niet? Ik zal je dan maar dadelyk bekennen, dat ik vreeselijk bang ben voor de zee. Ik ben meegekomen, alléén omdat anders ook Robert van het tocht je had moeten afzien. De arme jongen was er zoo op gesteld! Maar er bestaat een tegengif tegen dien angst voor de zee: je moet zoo veel mogeiyk in de buurt blyven van een zeeman, heeft iemand eens tegen me gezegd. Nu, je zult wel begrijpen, dat ik toch niet het gezel schap van den kajuitjongen kon zoeken, of van den man aan het roer! O! Was dat het! (En ik zei het met een zucht, die uit het diepst van myn hart kwam.) By het begin van dit verhaal heb ik gezegd, dat ik een prachtig jacht heb. Dat is een leu gen. Het Is niet waar. Want ik heb het niet meer. Ik heb het aan den grond laten loopen. Zoo is het, dames en heeren. Er is niets meer n van te zien. En er boven op was myn prachtigs uniformjas. Vanmorgen was de brief er niet meer, maar Elisabeth Mayran heeft geen antwoerd gekregen. Ik verwachtte die onbeschaamdheid, maar dat maakt my niet moedeloos. Integendeel. Ik zal met Claude trouwenen met zyn oude, blinde moeder op den koop toe, ofwel ik trouw nooit. Ook wat betreft myn ouders gaat het niet goed. Papa is somber en streng, mama wordt dageiyks bleeker en haar mooie glimlach is voorgoed verdwenen. Ik weet niets, ik moet doen alsof ik niets bemerk, maar ik geef er my rekenschap van, dat er iets is, dat gekomen is tusschen myn ouders, die vroeger zoo innig vereenigd waren. Ik heb woorden gehoord, die my verwonderen, ik heb houdingen, blikken gezien, die niet bedriegen. Mijn God, dat papa toch er niet achter kome, dat mama 's nachts het huls verlaat! Hy sou er meer door lyden dan ik. Men kan geheimen hebben voor zyn dochter, maar een echtgenoot heeft het recht, om heel het leven van zyn vrouw te kennen, omdat de vrouw de eer van het'huls is. Burgeriyk vooroordeel, waarover ik spot als ik een publiek om my heen zie en dat ik die lieden wil doen verbaasd staan, maar een vooroordeel, dat deel uitmaakt van myn gemoed en dat myn voor zaten my hebben overgeleverd met de stevige gezondheid, waarvan Ik geniet. Claude Rendut, myn aanstaande man, je kunt er zeker van zyn, dat Elisabeth Mayran, waar je zoo slecht over te spreken bent, een vrouw zal zyn, die waardig je naam zal dragen! Jean-Pierre is altyd dezelfde; met zyn ge wone onverschilligheid, beschouwt hy het ver driet van mama, het sombere humeur van papa O, maar dAt ging toch alle perken te bul ten! Kon het bestaan, dat dat meisje op lede ren kapitein verliefd werd! Ik joeg dus ook den tweeden kapitein weg. niet schelen kon. Hy heeft de Vogezen genoemd en ik heb herhaald: ,^Ja, de Vogezen. Elzas.” Ik ga vertrekken naar een landstreek, die ik niet ken en waaraan ik altyd zal verwyten, dat ik die niet zou gekozen hebben als men mij den rijd had gegund om reisgidsen, kaarten te raadplegen. Binnen twee dagen zal ik het huis verlaten hebben en ik stryd met energie tegen kwade voorgevoelens. Ik vertrek slechts voor eenige weken, maar het lykt my alsof ik voor altyd heenga. Mama is zoo treurig, myn vertrek is baar opgedrongen, zy neemt het aam. maar zy lydt er door, zy mort niet, zy uit geen enkele klacht, maar men zou zeggen, dat zy alle gelegenheden zoekt om my by zich te hebben. De noodzake- lyke boodschappen vóór een vertrek, die haar toch vermoeien, heeft zy met my willen doen en met een zorg, die my ontroert, heeft zy gedacht aan allerlei kleinigheden, die ik zou kunnen noodig hebben O. niets zal my ontbreken als ik daar verloren ten in de Vogezen, niets, maar omdat zy, die ik liefheb, daar niet met my zullen zyn en ik weet, dat zy ongelukkig zyn, zal ik my daar niet op myn gemak bevinden. Om my af te lelden en ook. omdat hét myn plicht is. zal ik lederen dag aan Claude schrij ven. Ik moet dien verloofde, of hy wil of niet, er aan herinneren, dat ik besta, want zoodra ik weer thuis zal zyn, zal ik hem dwingen om den datum van ons huwelyk vast te stellen. riet gaat niet goed! Het leven gaat voort als een roulette en het kogeltje, dat ik vertegen woordig. valt nooit op een winnend nummer. Dat nummer is Claude, Claude, die my ont- wykt met een Slimheid als van een Apache. O. hy is listig, myn verloofde, ik sou nooit ge- met de bladen, die ik aan het beschreven was I en ik had opeens heelemaal geen zin meer om die critiek. die ik^net zooveel geestdrift begon nen wa8, af te Maken. Ik zal dus vertrekken, men verzoekt my be leefd heen te gaan en Claude is niet de eenige reden daarvan. Mama lydt, dat voel ik en ik kan er niet achter komen, waardoor zy lydt Ik weet, dat er een geheim in haar leven is, haar nachtelyke wandelingen, haar wachten aan een open ven ster op een uur. waarop iedereen zou denken, dat zy in diepen slaap gedompeld is. dat alles heeft betrekking op dat geheim, maar het past my niet het te ontdekken. Ik ga vertrekken, maar wat zal er in mijn afwezigheid gebeuren? Als mama verdriet heeft, zal Jean-Pierre haar niet weten te troosten. Die jongen is de onverschilligheid zelf; behalve zyn mannelijke schoonheid bemint hy slechts het pleizlerx en het is een pleizler, waardoor de krachtige gezondheid, die onze ouders ons heb ben geschonken, verwoest wordt. Mama alleen laten, haar zoo bedroefd verla ten. wat maakt my dat bang en toch, ik ga vertrekken, ik heb beloofd te gehoorzamen sen der tegen te spreken. Ik heb beloofd. Na een interessanten en levendlgen stryd is het D.O.8. gelukt den Amsterdammers een ver diende 2— 1-nederlaag toe te brengen. In de eerste helft waren beide elftallen vry aan elkaar gewaagd en wist A.F.C. 'van het belangrijke wlndvoordeel niet voldoende te proflteeren. Na ruim een half uur spelen gaf linksbuiten Claus goed door naar Nieuw kamp, die op zyn beurt Lungen in de gelegenheid stelde den D.O.8. -doelman te verschalken. Na verloop van tijd kregen de bezoekers een hoekschop te nemen; waaruit Dumortier beide partijen op gelijken voet bracht. Na de rust verslapte de activiteit in de A.F.C.-gelederen en D.O.8. nam het heft in handen. Hoewel de A.F.C.-defensie met Gerrits aan het hoofd zich moedig weerde, kon zy toch niet verhinderen dat Schreuder zyn club de leiding gaf (12). Naar mate het einde naderde sprak het uit houdingsvermogen een stevig woordje mee. Ver dere doepunten bleven uit. zoodat de voetbal lers uit de Domstad een 31-zege mochten boeken. 6 5 2 2 2 1 1 3 Na een weinig aantrekkelyken stryd hebben belde ploegen zich met een punt tevreden moe ten stellen, hetgeen niet ten volle de krachts verhouding weergaf. Velox speelde technisch een iets betere party voetbal dan Zeeburgia en zag zich door gelijk spel tekort gedaan. Reeds onmiddeliyk na den aanvang liepen de Utrech tenaren vlot van stapel en met den wind in den rug werd een serie goede aanvallen ondernomen, waarbij de bezoekers een niet onverdlenateiyk posltle-spel demonstreerden. Na verloop van tyd wist Zeeburgia het spel te verplaatsen, doch haar aanvallen waren te doorzichtig van op bouw om by de soliede Velox-verdediging succes te hebben. Ofschoon zich voor de rust aan beide kanten goede scoringskansen voordeden, bleven doelpunten uit. vyf min. na de rust zette Velox een fraalen aanval op; rechtsbuiten Heide man gaf een hoogen voorzet. dien Van Rooyen on berispelijk inkopte. Zeeburgia zette de tanden op elkaar en onder leiding van Bonklnk werd Cabo's doel keer op keer onder schot genomen. Ech ter het spel van de withemden was zeer primi tief en toen zy tien minuten voor tyd een tegen- punt maakten, was dit meer aan opportunl- tei tsvoetbaldan aan goed gefundeerd aan- valsspel te danken. Het was Bonkink, die voor den gelykmaker zorg droeg. Hoewel belde voor hoeden hardnekkig om het winnende doelpunt streden, onderging de stand geen verandering meer" verschynen. Ik i wilde ze allemaal inrit! de revue laten IvltJTl JdCrll blanken stand eindigde. Toch zagen de zwart- wltten hun positie nog verbeteren, daar de Zwaluwen den anderen plaatselyken wedstrijd in de hoofdstad tegen DOSS met 32 verloren. Always Forward bracht Hertha in Vlnkeveen een 31-nederlaag toe, terwyi VIC met 53 over de Volendam-reserves zegevierde. Het re sultaat van den wedstrijd tusschen WA F en The Victory was een 22-geiyk spel. 8DO heeft ook gisteren in West Ia geen fout .emaakt. want de club uit Bussum won met j2 van MSV. Fortitudo. dat in Culemborg met 2—1 °ver Saestum zegevierde, biyft de lei ders evenwel goed volgen. Zwaluwen Vooruit verloor in Hilversum met 2—0 van Olympia, welke nederlaag de Utrechtsche club de derde plaats kostte. Deze wordt nu bezet door Actif, dat den VVY-reserves geen schijn van kans gaf erj met 6—0 versloeg. LW en RKBVV deel den tenslotte in Laren de punten in een wed- stryd. waarin niet werd gescoord. revue passeeren. Natuurlyk begor j het jacht, aan zichzelf overgelaten, toen op een manier te slingeren Maar welk een voldoening ’savonds! Jane was by my aan den achtersteven, en Ik zong voor haar: .JEr zyn zooveel sterren....” enz. Den dag daarop liet ik den stuurman zien, hoe je het roer moet houden, en deed ik het jacht op goed geluk In het rond draaien. Ver volgens liet ik vyf kanonschoten lossen, wat aanstonds een onderzeeër aan de oppervlakte deed verschynen. welks bemanning een onder zoek by ons aan boord Instelde Nu had u myn vrienden moeten zien! Ze lachten, of ze gek geworden waren. Alleen Jane leek een beetje uit haar gewone doen, maar 's avonds was ze aan den achtersteven, en zong ik voor haar het bekende liedje. Den volgenden dag kwamen we, als door een wonder, niet op een zandbank terecht. En den daaropvolgenden dag ontkwamen we er door een tweede wonder aan. dat we tegen een groote motorboot opbotsten. Het begon een hellevaart te worden, en myn vrienden lachten niet meer Ik krabde me eens achter myn oor. Ik begon ernstigen twyfel te koesteren aan gaande myn bekwaamheden als kapitein. Maar wat moest ik doen? Het ging om Jane. Eindeiyk en ten laatste kwamen we. hoe dan ook, op de plaats van bestemming. Maar al vorens aan land te gaan, wilde ik met Jane spreken. Ik begon, met haar te vragen: Heb je het misschien niet prettig gevon- eerste kapiteins 5 5 4 3 1 3 3 2 1 - 2

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 7