ONS BLAD van Tatsjang weggevaagd Ss I I den aardbodem Het nieuws van heden Koning Leopold beraadslaagt •1 SMOKKELAAR GEDOOD DE ONSCHENDBAARHEID VAN ONS GRONDGEBIED Van het Vaticaan DE BAROMETER Britsch parlement geopend Rusland en de niet- inmenging Een aanslag te Barcelona Om iedere boerderij werd verwoed gestreden JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR RECHTHOUDERS ZIEKENFONDSLEVERANCIER OOK SPOORFONDS M r VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 27 OCTOBER 1937 Katholieken stellen strenge eischen Enkele successen voor China in het Noorden Chineeien ontruimen Tajapei Nieuw handelsaccoord met 'Hongarije Treedt Schacht af? De toeatand in het Noorden Groot succes van het Pauselijk paviljoen =5 1 Voor de eerate maal verricht honing George VI de opening Wereldrecord water vliegtuigen verbeterd Studentenbetoogingen in Cairo Hongarije en de Kleine Entente By de byeenhomat te Londen atelt Maiaky drie voorwoorden Getroffen door een achot, dat kommiezen ter waar- achuwing loaten De Ritencongregatie te Caalel Gandolfo bijeen DIT NUMMER BESTAAT UIT 8 BLADZIJDEN s Bom ontploft in nabyheid van een lid van den Generaliteitaraad Voorbereidende beaprehingen leidden tot overeenatemming Peraonen van uiteenloopende poli tieke richtingen, o.a. ook een Rexiat en een Vlaamach- Nationaliat, ontboden ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel 20 c, ingez. med. 40 c p. regel; idem op peg. één 55a p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 433C Onze regeering wijzigt haar atand- punt niet na de Duitache ver klaring aan België Japan zal doorzetten, totdat China zyn anti-Japtigreche houding heeft laten varen” n NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD EEN EN DERTIGSTE JAARGANG No. 23 d Tatsjang door de Japansche troepen bezet. 937. en over de politierechter hebben van O O vol- b B I i voorbereidende ha ndelsac coord I Het wrak van een neergeschoten Japan sch vliegtuig in de straten van Nanking trekt de belangstelling van de Chineesche bevolking De regeeringspersdlenst meldt het gende: Verwacht wordt, dat Dinsdagavond een so cialist, vermoedelijk Kamiel Huysmans, Kamer voorzitter en burgemeester van Antwerpen of Henri de Man, minister van Binnenlandsche Zaken in het kabinet van Zeeland, met de op dracht zal worden belast om een nosing te doen een kabinet te vormen, dat de Verwezenlijking van het programma der vroegere regeering-ven Zeeland zal beoogen. het van Het Chineesche telegraaf-agentschap Central News meldt uit Nanking, dat de Chineesche troepen den bekenden heuvel Jemmenkwan in Noord-Sjansi, die beschouwd wordt als de Noor delijke toegangsweg tot de middenvlakte van Sjanst, heroverd hebben. In de richting van de vluchtende bende werd in de lucht geschoten, eveneens om den schrik erin te jagen en de mannen tot stilstaan te dwingen. Allen zijn echter ontkomen. In be slag werden genomen 280 K.G. suiker en 84 K.O. margarine. Ia verband met de crisis In bet Belgische kabi net ontvangt de koning verscheidene politieke Eawe verliest de Uende partij van de match om het wereldkampioenschap schaken. de eerste week van daling, vergeleken bij Op een lid van den Generaliteitsraad van Cata tonic is een bomaanslag gepleegd. Wethouder van Vlaardingen-Ambacht gearres teerd, verdacht van verduistering. Bü de ontploffing aan boord van de „Megara* zijn vfjf Chineesen gedood en vier ernstig ge wond. De overval op een dokter In Den Haag; lang durige gevangenisstraf tegen beide verdachten gevorderd. Stand op Woensdag nor van.: 7M Vorige stand. 758A 'all- loor hil- nen eer- en iren nsel een met leed erst aad lat- rees der i is ing een tien lal- pa- dge ar ena en; €18 er- I 2 Ion in üet er- ien del de nd, or- ni- en ale !Td 58, m- ku ot. Koning George VI van Engeland begaf zich Dinsdagmiddag van Buckingham- palace naar het parlementsgebouw, om daar in een plechtige zitting het nieuwe parlementaire jaar te openen Het Japansche leger zal den strijd niet «ta ken, voordat de Nanklng-regeerlng van elk ver der verzet tegen Japan heeft afgezien. Japan heeft geenerlei territoriale ambities In China, doch het zal geen genoegen kunnen nemen met beloften der Chlneezen, noch met maatregelen, die de Nanklng-regeerlng zal nemen om de anti-Japansche agitatie te doen ophouden. Het zal de uitwerking van deze maatregelen moeten afwachten alvorens zijn troepen terug tc trekken. Japan zal zoo spoedig mogelijk een einde maken aan de bezetting, doch „deze zal zoo noodig tien of twintig jaar duren* Karakteristiek was echter de zeer breede basis, waarop de Koning zijn beraadslagin gen hield. Niet minder dan veertien perso naliteiten van verschillende politieke nuan- ceerlngen werden 's morgens en ’s middags door den Koning ondervraagd. Men gelooft te Weenen, dat een toenadering tusschen de Donaulanden de mogelijkheid zou scheppen, dat Oostenrijk en Hongarije in het Donaubekken in economisch opzicht ae leiding nemen. Zonder in eenig opzicht naar de hege monie te streven, zouden de beide volken op nieuw hun historische en traditioneele rol kun nen spelen. Het Donauvraagstuk is namelijk op net oogenblik niet anders dan een econo misch vraagstuk, dat opgelost kan worden on danks bepaalde moeilijkheden van polltieken aard en onafhankelijk van de buitenlandsche politiek van de as RomeBerlijn. Volgens een bericht van Havas uit Sjanghai ontruimen de Chineesche troepen Tsjapei en Kiangwan. BOEDAPEST, 26 Oct. (Havas). De Weensche correspondent van de Pest! Hlr- lap beweert op grond van in bevoegde krin gen verkregen Inlichtingen, dat Schusch- nlgg en Daranyl In den loop der besprekin gen. die zij te Babolna hebben gevoerd, de mogelijkheid eener toenadering tusschen Hongarije én de Kleine Entente, in welke kwestie Oostenrijk zeer veel belang stelt, onder de oogen hebben gezien. Besloten is aan beide regeeringen een nieuwe overeenkomst aan te bevelen, waarvan de tekst Maandag door de voorzitters der belde dele gaties, de heeren mr. A. van Kleffens en A de Nickl is geparafeerd. Indien de beide regeeringen deze aanbeve ling aanvaarden, mag worden verwacht dat de nieuwe regeling zeer spoedig in werking zal treden. Onze Brusselsche correspondent seint ons d.d. X October: Vergadering van het Katholiek Onderwijzers Verbond te Utrecht. De woordvoerder van het Japansche ministerie van Oorlog heeft tegenover een correspondent van Havaa verklaard, dat Japan vastbesloten is tot het «inde door te setten om de anti-Japansche agitatie in China voorgoed te onderdrukken. BERLIJN, 26 Oct. (Havas) Tegen he denmiddag is een ministerraad te Berlijn bijeengeroepen. Naar men verzekert, zou hierin beraadslaagd worden over het aftre den van Schacht als rljksmlnister voor Economische Zaken. Volgens mededeellngen van ooggetuigen heb ben de gevechten In het gebied van Tatsjang aan belde partijen groote verliezen gekost. Tatsjang zelf Is door het vuur van het scheeps geschut, veldartillerie en door vliegtuigbom men vrijwel met den aardbodem gelijk gemaakt? Om iedere boerderij en om ieder kruispunt is verwoed gestreden. De activiteit van de vlieg tuigen was zoo groot, dat stellingen alleen ge durende den nacht konden worden aangelegd. Van katholieke zijde blijkt men strenge eischen te willen stellen aan de nieuwe regee ring om uit den toestand van politieke onder geschiktheid te geraken en het directorium van het blok der katholieken van België heeft eens gezind besloten, dat van deze regeerlng een de gelijk Vlaamsch programma zoo spoedig mo gelijk verwezenlijkt moet worden. Werkloosheidscijfers October; aanmerkelijke vorige jaren. Officieuze kringen-te Berlijn ontkennen, dat Hitler tot dusverre het verzoek om ontslag van Schacht als minister voor Economische Zaken, zou hebben aanvaard. De mogelijkheid, dat dit geschieden zal, blijft echter bestaan. De Japanners zijn er in geslaagd de spoorlijn SjanghaiNanking af te snijden op een punt even ten Oosten van Nanslang. LONDEN, 28 Oct. (Reuter). De onder- commlasie voor de nlet-inmenging is van middag omstreeks 18 uur weer bijeen ge komen. De Russische vertegenwoordiger, Maisky, verklaarde, dat zijn regeering be reid is de ontwerp-resolutie van 22 October te aanvaarden onder drie voorwaarden. H. kreeg een kogel in het hoofd en moet vrij wel op slag zjjn gedood. De man woonde In de CAIRO. 26 Oct (D.N.B.) Vandaag en gis teren hebben de studenten hier betooglngen gehouden. In verband met de houding der re geering ten aanzien der incidenten heeft de rector der unlversitelt zijn ontslag aangeboden. Bovendien heeft hij de unlversitelt voor acht dagen gesloten. Dit laatste besluit is echter niet door den minister van onderwijs goedge keurd. Sterke afdeellngen politie hebben de unlversiteitswljk afgezet, zonder inbreuk te maken op de onschendbaarheid van het grond gebied der instelling. Men verwacht, dat de regeering morgen strenge maatregelen zal ne men ter onderdrukking van de tegen haar ge richte studentenbetoogingen. Nieuwe permanente baconregeling In het leven geroepen in den vorm van een vergoedings- s leisel. BARCELONA, 26 Oct. (Havas). De pers- afdeeling van het algemeen commissariaat voor openbare orde tc Barcelona deelt mede, dat Maandagmiddag een aanslag gepleegd is op Commorera, Hd voor Economische Zaken van den Generaliteitsraad. Toen Commorera huiswaarts wilde gaan, ont plofte een helsche machine, die geplaatst was in een goot nabij den hoofdingang. De bekende Fransche priester-journallst Re- vlers de Mony, secretaris-generaal van de Ka tholieke afdeeling der Parljsche wereldtentoon stelling, schat het aantal bezoekers, dat gemid- deld ieder uur het Pauselljke Paviljoen bezoekt, op 600. i Iedere week worden ongeveer 1500 exemplaren van het Evangelie, van de Pauselijke Encyclieken over het communisme en over het huwelijk in het paviljoen verkocht. lederen avond komt 71 groote menigte bezoe kers luisteren naar het gezongen avondgebed van de „Kleine zangers van het houten -kruis” een beroemd Parljsch jongenskoor. De val van Tatsjang en Miatsjang brengt een groote wijziging in den toestand. De Chlnee zen zijn begonnen met een ordelijken terug tocht. Volgens gezaghebbende kringen zouden de nieuwe Chineesche verdedigingslinies loopen over Pastes, Tsjlau, Kapel en via den spoor weg Sjanghal-Nanking aansluiten op de ver sterkte linie Nantsiang-"Dating. Het is niet waarschijnlijk, dat de Japanners zullen trach ten terstond op te rukken naar het Westen, aangezien de Unie KiatingNantsiang een reeks versterkingen omvat, die baar den bij naam „Chineesche Hindenburg-linie" heeft doen geven. Men wijst er overigens op, dat de terug tocht op deze Unie voorzien was door net Chi neesche opperbevel, zoodra de omvangrijke Ja pansche troepen-ontschepingen geschied waren. Het is waarschijnlijk, dat de Japanners zullen trachten door te dringen naar het Zuiden in de richting van de rivier Soetajau, teneinde Tsjapei te isoleeren, In dat geval zou Sjenjoe het centrum van den nieuwen veldslag worden. Kilometer te hebben afgelegd en dus het wereldafstandsrecord te hebben verbeterd. SJANGHAI, 26 Oct. (Havaa). Hedenmid dag om vier uur werd de bezetting van Tatsjang voltooid.j. Onder de gemeente Ohé en Laak bij Echt is Dinsdagavond bjj het smokkelen aan de Maas J, H. door de kommiesen ver rast en op de vlucht doodgeschoten. Aan het slot van zijn troonrede week Ko ning George met de volgende woorden op beteekenlsvoUe wijze af van de gebruikelijke formule: ,Jk bid, dat onder de zegening van den Almachtlgen God het resultaat van uwe be raadslagingen de bevordering moge zijn van het geluk en welzijn van mijn volk en van den vrede in de wereld". BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR fglefoon Administratie 4330, Redactie 4220 ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal vofx Alkmaar f2. Voor buiten Alkmaar I I 2.50 Dagblad uitgegeven door de |s| V Drukkerij De Spaarnestad Haarlem Met geïllustreerd Zondagsblad 10.60 hooger gemeente Echt, was ongeveer 35 jaar en on gehuwd. Nader vernemen wij. dat een bende van vijf tien tot twintig man doende was per roeiboot over de Maas aangevoerde smokkelwaren in ontvangst te nemen om deze verder te ver voeren, toen zfj door de kommiezen verrast werden. Aan de sommatie om te blijven staan werd niet voldaan, waarop de kommiezen ver scheidene schoten afvuurden. Even later von den sjj H. half in het water liggen. Er was geen Seeken van leven meer. De smokkelwaren, bestaande uit ongeveer Vijftien zakken suiker, boter en andere levens middelen, werden in beslag genomen. Of nog andere personen geraakt zijn, kon in de diepe duisternis niet worden vastgesteld. Het stoffelijk overschot la naar het lijken huisje in de gemeente Ohé en Laak overge bracht. Een dokter uit Echt constateerde den dood. De ondercotnmlssie zal Vrijdag weer bijeen komen, nadat de regeeringen de geamendeerde resolutie bestudeerd zuUen hebben en men hoopt dan de resolutie in een deflnlUoven vorm te kunnen aannemen. Aangezien het voorstel tot symbolisch terug trekken van de vrijwilligers was verworpen, restigde de Fransche afgevaardigde Corbin de aandacht erop, dat de contröle te land niet kon worden hersteld voor een datum zou zijn ▼astgesteld voor het terugtrekken van de vrij willigers, Opvallend was het feit, dat ook een Rexist b(j den koning werd ontboden. Het was echter met de partijleider Degrelle, maar de Vlaamsche Rexist Paul Demont, secretaris van den poll tieken raad van Rex. De beide voorzitters van de nieuwe katho lieke partjjformaties. Verbiest en Hoyols. bega ven zich tezamen naar het paleis. Woensdag zal de Koning slechts in den voor avond zijn beraadslagingen hervatten, daar r.lj de legermanoeuvres in de omgeving van Namen zal bijwonen. Om. is voor Woensdagavond de Vlaamsch Nationalistische senator van Dieren ontboden, die in den strijd rond de Nationale Bank een rol speelde. De eerste crisisdag had het gewone verloop met raadplegingen door den Koning van de Kamervoorzitters, partijleiders en voorzitters der Kamerfracties. Vroegere administrateur van Kertowono we gen» Uitlokking tot moord tot 12 jaar gevange nisstraf veroordeeld. Op vragen van het N.S.B.-Eerste Kamerlid Van Vessem, naar aanleiding van de door de Belgische regeering aanvaarde verklaring der Duitache regeering betreffende de onschend baarheid en integriteit van België en de eer biediging van het Belgische grondgebied, heeft de minister van Buitenlandsche Zaken geant woord: Er werd slechts lichte schade aan het gebouw veroorzaakt. De politie volgt een serieus spoor. Het groote rechtsche hoofdkwartier meldt, dat de rechtschen met de zuivering van Asturië voortgaan. Het totaal aantal gevangenen is ge stegen tot 15.000. In GUon is het bankwezen weer aan den gang gebracht De diensten van post en douane functionneeren normaal. De haven van Gljon zal voor het zeeverkeer in de eerste dagen van -November geopend worden. Tusschen Irun en La Coronha zijn de normale verbindingen hersteld, zoowel over zee als per spoor. De Britsche admiraliteit spreekt het door het persagentschap 'der Spéansche regeering té Parijs en Londen gepubliceerde bericht tegen, volgens hetwelk de torpedojager „Basilisk" be gin dezer maand in de Mlddeilandsche Zee een Duitache duikboot zou hebben tot zinken ge bracht De ntet-inmengings-eommiasie vergadert te Londen; Rusland stelt drie voorwaarden. LONDEN, 26 Oct. (Reuter) Voor de eer ste maal in zijn regeering heeft Koning George VI van Engeland heden de parlementszitting met het gebruikelijk ceremonieel geopend. In het Hoogerhuls las hU de troonrede voor, waarin o.m. het volgende gezegd wordt: Mjjn betrekkingen met de buitenlandsche mo gendheden blijven van vriendschapiielljken aard. Ik heb den Koning der Belgen ultgenoo- digd mij in November een bezoek te brengen, en een soortgelijke ultnoodiglng is gericht tot den Koning van Roemenië voor het voorjaar van 1938. Mijn ministers hebben met toenemende be zorgdheid het voortduren gevolgd van het con flict in Spanje. Zij gelooven, dat een strenge toepassing van de internationale niet-inmen- glngspolltlek daadwerkelijk zal bijdragen tot het herstel van den vrede. De toestand in het Verre Oosten zal de ernsti ge aandacht van mijn regeering blijven trekken Zij zal volharden In haar politiek, om, in samen werking met de andere regeeringen, of deze nu leden van den Volkenbond zijn of niet, het leed te verzachten, dat door het conflict veroorzaakt In de eerste plaats, aldus luidt het Russische standpunt, moet iedere terugtrekking van vrij willigers op den grondslag van evenredigheid geschieden. In de tweede plaats is de Russische regeering slechts tot overweging van het toekennen van oorlogsrechten bereid, nadat alle vrijwilligers verwijderd zullen zijn. Wanneer de Sovjet-re- geering de overtuiging zal hebben, dat het overgroote deel der vrijwilligers werkelijk ver wijderd is, dat geen nieuwe versterkingen voor de opstandelingen aankomen, waaruit blijken zal, dat men oprecht wenscht aan alle inmen ging een einde te maken, dan zal zij er wel licht in toe stemmen, de toekenning der oor logsrechten te overwegen, doch zij behoudt zich het recht voor, zelf te beoordeelen wanneer het oogenblik daarvoor gekomen is. In de derde plaats houdt de Sovjet-regeering vast aan de opvatting, dat zoowel het toezicht op de landsgrenzen als dat op de zeegrenzen van elkaar afhankelijk zijn en dus als een eenheid beschouwd moeten worden. PARIJS, 26 Oct. (Havas)De Air France Atlantique" deelt mede, dat de „Lieutenant- de-Vattseau Paris” te 1726 uur te Ma- ceio gedaald is, na een afstand van 6780 Overeenkomst bereikt bU 4e besprekingen over een nieuw met Hongarije. Het dagblad „Takoengpau” meldt, dat _.de Chineesche troepen, hun successen aan de grens tusschen Hopei en Sjansi voortzettende, den be langrijken bergpas van Nlangtsekwan volkomen bevrijd hebben. Het verkeer op de spoorlijn Tal-Joean-Sjikiatsjoeang is hersteld tusschen Tai-joean en Tsingsing. In het Noorden van Sjanst hebben de Chineesche troepen Slkau be zet, waardoor de Japansche troepen van hun basis afgesneden zjjn. WU vernemen nog, dat het twee kom miezen uit Roosteren waren, die tegen de smokkelaars zijn opgetreden. Toen zij den Maasoever naderden, bevond zich in de boot nog één man. die snel wegroelde in de richting van de Belgische grens. Teneinde er den schrik in te jagen hebben de kom miezen toen ter waarschuwing geschoten op het talud, waar een vijftiental zakken lagen opgestapeld. Dit is het slachtoffer H. noodlottig geworden, aangezien hfj aan den wal tusschen de goederen was gezeten. De Sovjet-regeering is van meenlng, aldus Malsky, dat de leden der commissie zich bij voorbaat verplicht moeten achten de door de naar Spanje te zenden commissie genoemde cijfers als grondslag te aanvaarden. Malsky zelde, dat nog steeds Italiaansche versterkin gen in Spanje aankomen en dat nog slechts twee dagen geleden drie Italiaansche regimen ten te Cadiz ontscheept zijn. De Italiaansche regeering, aldus de Russische vertegenwoordiger, tracht den voorgestekien neutralen commissies de handen te binden door officieel mede te deelen, dat in Spanje slechts 40.000 vrijwil ligers strijden. De besprekingen, welke gedurende de laatste dagen in Den Haag gehouden zijn tusschen de wederzljdsche leden der ge mengde regeeringscommissie, voorzien in het tot dusver bestaande accoord tusschen de regeeringen van Nederland en Hongarije, hebben tot overeenstemming geleld. De regeering staat nog altijd op standpunt, dat de onaantastbaarheid het Nederlandsche grondgebied een axioma is, dat niet het onderwerp kan zijn van met onze medewerking tot stand te brengen re gelingen. Dat deze ongewijzigde houding, vooral na de aanvaarding door de Belgische regeering van de Dultsche verklaring en de daaraan voorafgaande Britsche en Fransche ver klaring van 24 April JJ„ den Indruk zal kunnen wekken van een beschikbaarstelling van het Nederlandsche grondgebied als slag veld van Europa, komt der regeering uitge sloten voor. De „Lieutenant-de-Vaisseau-Paria", die gistermorgen tegen 7 uur vertrokken is, had 25.000 liter benzine aan boord, voldoende om 35 uur zonder tusschenlanding te vliegen, in welken tijd naar berekening een afstand van ongeveer 6200 Kilometer moest kunnen worden af gelegd. De vol-belaste vllegboot had bfj het vertrek een totaal gewicht van 41.000 K.G. Het wereldafstandsrecord voor vliegbooten bedroeg tot dusverre 5280 K M. en was in 1935 gevestigd door de Amerlkaansche marlnevlie- gers MacGlnnis en Wilkinson met een vllegboot van het type Consolidated P. 3 Y, waarvan een sene van meer dan 100 stuks voor de Amerlkaansche marine is gebouwd. De com mandant van de Lieutenant”, Gulllaumet, be hoort tot de oudere piloten van den Air France en heeft verscheidene malen den regelmatigen postdienst over den Zuidelijken Atlantlschen Oceaan gevlogen. I i 1 1 1 1 I i 1 i it ii i i i 1 Ct 11 •- I o Voor den Bredaschen Maandag 71 smokkelaars terecht moeten staan. Lnitenant der KoL Reserve staat voor den krUgsgaad terecht in verband met het incident tUdem den Jamboree-wandeltocht. Geen Zeppelin-dienst op Ned.-Indié? wordt, en dit conflict tot een einde te brengen. Met belangstelling en genoegen zie ik den tijd tegemoet, waarop het mU mogelijk zal zijn mijn Indisch Rijk te bezoeken. Vervolgens verwijst de troonrede naar de snelle vorderingen der her-bewapening en naar de verbetering in handel en Industrie, Op het wetgevende programma komen o.m voor wetsontwerpen betreffende maatregelen voor de bescherming van de burgerbevolking te gen luchtovervallen, voor de unificatie van de royalties der steenkoolmijnen, voor uitbreiding van de gezondheidsdiensten en verbetering der woningtoestanden en voor wijziging van de strafwet, in het bijzonder ten aanzien van betere regelingen van de behandeling van jeugdige wetsovertreders. Onze Romelnsche correspondent seint ons d.d. 26 October: Hedenmorgen is in t Pauselijk paleis te Gas tel Gandolfo de Congregatie van de H. Riten bijeengekomen inder voorzitterschap van Z. H. den Paus om te discussieeren en te stemmen over de heldhaftigheid der deugden van de Eer biedwaardige Dienaresse Gods Francesca Xa- verio Cabrinl, stichteres van de Missiezusters van het Heilig Hart en over de plechtige cano nisatie van den Zaligen Salvatore da Horta, leekebroeder O.F.M. Na de discussies en stemming blijft aan ZM. den Paus de uitspraak voorbehouden. Alles doet voorzien dat deze gunstig zal zijn. Francesca Xaverfo Cabrinl werd 15 Juli 1850 te Lodigiano geboren en stierf te Chicago op 22 December 1917. De Z. Salvatore da Horta stierf in 1567 te Cagliari. Paus Clemens XI verklaarde hem in 1740 zalig.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 1