STAD WS De Warmenhuizer gasfabriek wldi'n CHIEF WHIP BI-ARlITd" Alkmaar, 30 Oct. ïuV Spanning in alle afdeelingen PHILIPS' ia /n prachtfilm wat 'n spanning gauw 'n CHIEF WHIPis ’t leven dan even volmaakt TIJDELIJK DIRECTEUR BENOEMD ZATERDAG 30 OCTOBER 1937 KUNST ZIJ ONS DOEL St. Dominicus-parochie AGENDA Film St. Jozef-parochie Tentoonstellingen Sport Apothekersnachtdienst ALLEN MEE NAAR A.F.C. Geen spreekuur TWEEDE KLAS I.V.C.B. St. Laurentius-parochie VRAGENBUS VLOEIBAAR GOUD Bioscoop Harmonie CONTRACT OPGEZEGD In het visscher ij bedrijf I 1 Voortaan geheim houding Stryd blijft overal zeer interessant KRUISVAART COHORT ST. DOMINICUS OOK DE BRANDWEER HELPT MEE! VEEVOEDERBUREAU A CIGARETTES^ DE BESTE S/GARET VOOR UW GEZONDHEID Burcht-Vrede van 31 Oct. tot 6 November Een vereeniging met nieuw leven houdt een keurige ten toonstelling Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen Ned. Vereeniging van Postzegel verzamelaars Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie De Graal Ook nu hebben de leiders het in hun hand, hun goede positie te behouden R.K. Bond voor groote Gezinnen Hoe komt de pers aan al dat nieuws? Jongeren; KRUISVAARDERS! MAANDAG Allerheiligen „Burcht" gesloten. dus 2 30 St. Jansknapen blauwe l de Secretaris van het Veev. Bureau Ir. L. DE VRIES. met iyk in uniform, als ja er een bezit. I STOELEN STOFFEEREN vanaf 1 BROUWER’s Meubelmag. LAAT 183 zich met het voorstel vereenlgd De heer SLOT vroeg, of de heer Meijer te Nieuwe Niedorp nog in functie was. Woensdag 3 Nov.: 8 uur handwerken, charita tief naaien en wiegenclub. Donderdag kwart over 8 worden alle graal- Vanaf Zaterdag 30 October is er weer contri butie betalen in t clubhuis van 734—9 uur. Zondag 31 Oct op 't feest van Christus-’ Ko ningschap algemeene H. Communie om 7 uur voor alle leden van de St. Domlnicus- en St Jozefparochle in de St. Dom.kerk. DINSDAG 8 uur Installatie Kruisvaarders en St. Jansknapen. leden op *t clubhuis verwacht van onze paro chie. ZATERDAG kring. VRIJDAG 6.30 adspiranten; 6.30 St. Thomas- ban; 7.30 E.H.B.O. St. Ellzabethzlekenhuls; 8.30 Bernard v. Clalrvaux. DONDERDAG 6.308.30 ontspanning leeftijd 1214 Jaar. particulier had nooit meer iets van zich laten hooren. Hierna sluiting van de korte vergadering. den ook get vat no< beg mo klit alle toe' nen E gev* Bue vaa: had moe den te v voor Bag; d; bl oj vi Pi De spannende strijd om de leiding in de verschillende afdeelingen der Westelijke Tweede Klasse blijft den laatsten tijd de aandacht vragen. De leiders hebben zich tot nu toe steeds kunnen handhaven, maar het staat aan den anderen kant wel vast, dat zy nog een heel «waren strijd te voeren krijgen, want de concurrentie is zeer groot. Er zijn genoeg kapers op de kust en zij liggen op de loer om als het oogenblik daar voor gunstig Is, hun slag te slaan. Aanstaanden Zondag is het 1 grootste feest, wat de jeugd kan vieren, n.l, het feest van Christus Koningschap. Niet één Krulsvader ont breekt er natuurlijk by de algem. H. Communie in de St. Jozefkerk onder de kindermis. Niet al leen voor dit feest maar ook in verband met onze deelname 's avonds in de St. Dominicus- kerk rekenen wjj het als een eerepllcht om den dag goed te beginnen. Denkt er ook om, dat niet één Kruisvaarder a.s. Dinsdagavond ont breekt bij de installatie in den „Burcht.” Waar blijven de aanmeldingen van je abonnement op ons weekblad? In verband met de plechtigheden van Zondagavond geen ontspanning. ZONDAG kwart over 8 algem. H. Communie St. Jozefkerk; 7 uur plechtig Lof in de St. Do- minicuskerk. R. K. voetballiefhebbers, wjj komen eens even uw aandacht vragen voor iets wat blijkbaar nog niet goed tot u is doorgedrongen. Tallooze malen bezocht gij reeds ’n voetbalmatch op neutraal gebied en meermalen werd gij daar teleurgesteld. Hoe komt het dan. dat wjj u tóch nog niet in ons midden zagen? U behoort toch óók bjj ons! Welnu richt uw J belangstelling dan ook op onze roomsche voet- j balsport! Wjj stellen u niet te leur! Dat zult gij Zondag zelf ondervinden! De VOORZITTER antwoordde, dat de heer M. met Ingang van 1 Januari aldaar zal worden ontslagen. De heer SLOT had’ het beter gevonden, wan neer men een jongere een kans had gegeven. De VOORZITTER antwoordde, dat B. en W. hun voorstel de beste oplossing vonden. De heer Meijer werd hierop met 6 van de zeven stemmen benoemd. Een stem was blanco Tijdens de rondvraag vroeg de heer TESSE- LAAR, hoe het mogelijk was, dat de dagbladen verslagen hadden van de comltévergaderlng van den raad over de gasfabriek-kwestle. Hem en den heer Roosendaal waren In sommige bladen woorden In den mond gelegd, die zy niet had den gebezigd. Den VOORZITTER was het ook een raadsel. Het lag In zijn bedoeling voortaan In dergelijke gevallen geheimhouding op te leggen, dan zou eventueelen verbreken van het geheim strafbaar zijn. In den raad moet een lek zitten, tenzij de journalisten over een geweldigen duim beschik ken. De heer TESSELAAR vond het niet In de haak, dat de kranten over de geheime vergade ring hadden bericht, maar nog minder, dat er onjuiste dingen waren vermeld. De heer MINK zei nog, dat van het verhaal in de Schager Courant over den particulier, die f 50.000 meer dan Alkmaar voor de fabriek zou hebben geboden, niets waar was. De VOORZITTER zei. dat bjj hem wel eens een particulier was geweest, die de gasfabriek wilde koopen. Spr. had den man naar het ge meentebestuur verwezen en Indertijd van het Woensdag 5—6 uur schoolkinderen; 78 uur turnen. Jongeren; 8*49'4 turnen ouderen. Dinsdag half 9 Volkszang voor Iedereen toe gankelijk. heer C. harteiyke WOENSDAG 2.30 St Jansknapen groene kring. Handenarbeid 24 uur groep 3; 46 uur groep 4; 8.30 Peter v. Amlënsban. Men schrijft ons: De practykexamens in boekhouden en han- delscorr esponden tie en de examens voor hoofd correspondent (Fïansch, Duitsch of Engelsch) af te nemen vanwege de Vereeniging van Leer aren in de Handelswetenschappen. zullen wor den gehouden 's avonds op Maandag 20 Decem ber, Dinsdag 21 December en Woensdag 22 December a.s. in ongeveer 40 plaatsen In het land. De aanmelding sluit 27 November a.s. Het prospectus der examens Is gratis verkrijgbaar bij het secretariaat. Delilaan 3, Hilversum, bjj den administrateur: den heer H. Broeders. Zocherstraat 66, Adam (W.)„ Tel. 82437 en bij den boekhandel. Ceefl Uw oogen fcef overvloedig licht, waar zij recht op heb ben En gebruikt hier voor de lamp, die dit licht op extra zuinige wijze geeftPhilipi' „Bi-drlita'’-lamp Intusschen zal SDO, dat reeds eenige malen moeilijke problemen op een alleszins bevredigen de wijze wist op te lossen, ook morgen In Zeist wel niet tegen Saestum struikelen Na de prach- tlge prestaties der club uit Bussum zou dit nu I veler belangstelling, tenminste een heel groote verrassing zijn. Actlf I Vermelding verdienen nog de keurige aanklee- moet in Montfoort den strijd aanbinden tegen ding en niet op de laatste plaats het goede af- M.8.V, dat op de ranglijst een lagere plaats fiche, ontworpen en uitgevoerd door M. Ruygh. inneemt maar daarom heusch niet veel voor v D. zijn tegenstanders zal onderdoen. Het te o. L nog lang niet zeker, dat Actlf in Montfoort succes boekt. De V. V. IJ-rvserves zullen daar entegen In IJselstein naar alle waarschijnlijk heid tegen Olympia het onderspit moeten del ven. In West I b speelt RKAV morgen niet, zoo- dat de zwart-witten de gelegenheid hebben om kalm af te wachten, wat de concurrenten er nu van terecht brengen. De Zwaluwen, die Zondag jj. eenlgszins teleurstelden, komen ook nu weer in een lastig parket en het zal den Amsterdam- schen Gezellen niet meevallen om den wedstrijd in Vinkeveen tegen Hertha tot een goed einde te brengen. DOSS zal zich aan den Horn weg De raad van de gemeente Warmenhulzen ver gaderde Vrijdagmiddag te half zes. Op de agen da stond maar een punt, nJ. een voorstel van B. en W. tot het tijdelijk aanstellen van een directeur voor de gemeentelijke gasfabriek. Op de voordracht stond de heer IJ. Meijer, thans directeur van de gasfabriek te Nieuwe Niedorp, welke fabriek binnenkort overgaat aan de ge meente Alkmaar. De voorzitter zei. dat het de bedoeling was, zoolang de onzekere toestand omtrent de gas fabriek voortduurt (men wacht op de beslis sing van Ged. Staten, of men al dan nier onder- handelingen over den verkoop asm Alkmaar zal moeten openen Red.) een tijdelijk directeur aan te stellen, ter vervanging van den huldigen directeur, den heer Rljpma, die met 1 Novem- Esn auto, dia rechts van den weg stilstaat, ba- hoeft geen andere verlichting te voeren dan aan lijn llnkerzljwand een naar voren wit en naar achteren rood licht gevende lamp (gerekend van de beetuurderszitplaats af). Binnen bebouwde kommen behoeft men in het geheel geen licht op ■•e hebben. Indien de auto binnen 30 meter van ten brandende straatlantaarn staat. §s»s/ De Zondags- en nachtdienst zal in de week van 31 October tot en met 6 November worden waargenomen door de apotheek van Dr. H. Ha- ckong van Ark, Langestraat 1. Bioscoop 'Harmonie: „Vloeibaar goud”? Alle dagen 7.30 uur. Zondag van 2 uur af. Het comité, belast met de openbare inzame ling voor de werkloozen op Woensdag 3 Nov. a.s. ondervindt allerwege de zoo noodzakelijke medewerking. Ook de Brandweer helpt mee! Twee flinke en geriefelijke wagens zullen de collectanten naar de verstafgelegen wijken ver voeren. Zy, die verzuimden zich als collectant aan te melden, uit vrees wellicht voor te groote afstan den, kunnen deze vrees laten varen en zich als nog aanmelden; men wordt gratis vervoerd. Maar niet alleen de Brandweer, ook anderen boden hun hulp belangeloos asm Zoo -werd een damescomité bereid gevonden de zorg op zich te nemen voor de straatcollecte en speldjesver- koop. In dit comité hebben zitting: mevr. Wage- naarBonkenburg, mevr. MeyerHartmann, mej. M. B. M. Boom en mej. J. E. Hoyer. Zjj stelden zich reeds In verbinding met een groot aantal dames, die geacht worden als col- lectante te willen medewerken en met Vereenl- glngen e.d., wier leden of personeel op Woens dag a.s. de helpende hand willen bieden. Laat niemand die als collectant op Woensdag mee kan werken, verzuimen deze .goede daad’ aan zijn medemenschen te bewijzen. En laat leder, wien straks het sierlijke speldje mét de collectebus wordt aangeboden, naar ver mogen bijdragen en ook op deze wijze mede werken om de collecte te doen slagen, die ge houden wordt onder de treffende leus: Hebt gjj nog werk? Help dan mee! Dinsdag 78 uur Volksdansen, 8 uur charitatief naaien. De leden, die zich op den filmavond voor han denarbeid opgegeven hebben, kunnen 8 Novem ber met een clubje beginnen, dus deze week nog niet. Zoo Amerika niet het l^nd de mogelijkheden Is. dan is Dinsdag 8*4—9>4 uur Volksdansen midden groep; 810 uur handenarbeid, grooten. Vrijdag 714—814 uur Volksdansen, jongeren. Voormalig Politiebureau (Langestraat): Ten toonstelling van teekenlngen en schilderijen door leden van „Kunst zjj ons doel”. Van 30 October tot en met 14 November,' van 1.30 tot 5 uur. Zaterdags en Zondags van 1010 uur. Antw.: Het lag aanvankelijk in de bedoeling den vee- WOoniyk houders, die de vorige stalperlode 1936-1937 advies hebben gehad via een door het Veevoe derbureau aanges telden stalvoedercontroleur, of assistent van de Rljkslandbouwvoorlichtlngs- dienst per circulaire mede te deelen. dat zy de komende stalperlode langs dezen weg zeer waarschijnlijk geen advies kunnen krijgen. Door 't zeer groote aantal (plm. 1500) wordt dit ech ter een te kostbare geschiedenis zoodat beslo ten te de welwillendheid der Noordhollandsche Pers in te roepen om dit onder de aandacht der veehouders te brengen. Waar, door de reorganisatie van den genoem den voorlichtingsdienst, de assistenten belast zijn met de werkzaamheden „Dienst Kleine Boe ren” is er voor stalvoedercontröle geen ot al thans zeer weinig tijd meer beschikbaar naar ons te medegedeeld. Gevolg hiervan te, dat in de komende stalperlode het wegen en noteeren van de verstrekte rantsoenen in veel mindere iiiMtgk fcan Kcochicdcn door dBftrton de tydelyke hulpkrachten, maar dat zulks door de veehouders die belang in de adviezen stel- lm zoo noodig zelf zal moeten geschieden. Een van de jaarlijks wederkeerende gebeurte- I nissen in het Alkmaarsche leven te de tentoon stelling van het schilder- en teekengenootschap Kunst ZIJ Ons Doel. Deze vereeniging is al hon- derd en zes jaar oud. maar na een korte inzln- I king van eenige jaren. blijkt zy thans met meer I levenskracht en vitaliteit bezield te zyn dan ooit te voren. Het ledental groeit regelmatig aan. er wordt hard gewerkt en dat te het voornaam ste er heerscht onder de leden een prettige geest. En nu te het, alsof dit nieuwe leven tot I uiting komt in de tentoonstelling, welke de ver eeniging weer gaat houden In de stedeiyke ten- I toonstelllngsruimte in het voormalige polltie- I bureau. I Wanneer men, deze tentoonstelling beschou wend, zich op het standpunt stelt van de ver eeniging zelf, nJ„ dat het een vereeniging van teeken- en schilderllefhebbers te en niet van kunstenaars, een standpunt, dat volkomen juist en sympathiek is. dan kan in alle oprechtheid worden vastgesteld, dat er zeer veel te waar- I deeren is. Natuuriyk is er rijp en groen, dat kan I nu eenmaal niet anders by zoo’n heterogeen gezelschap van pas-begtnnenden en van door gewinterde amateurs, maar er zyn vele goede dingen te zien en. wat belangryk te; er te voor uitgang. Men zal niet van ons verwachten, dat we een I volledig overzicht geven van de 52 geëxposeerde I werken, afkomstig van achttien exposanten, die I de helft van het aantal leden vormen. We doen I dus hier en daar een greep, waarmee we aller- I minst zeggen willen, dat het niet genoemde I geen belangstelling verdient. Een van de grootste en opvallendste werken is voorzeker het „Poldergezicht te Schoorl" van K. Koenot, een werk in temperaverf. dat durf verraadt en goed gecomponeerd is. De klaarte van het Hollandsche landschap is er goed in weergegeven en al is het nog niet voldoende bezonken: het houdt een belofte in. Iets der- geiyks kan worden gezegd van „Strand" van denzelfden man, dat echter meer weg heeft van een vlotte schets van een aardig onderwerp dan van een serieus stuk werk. Jan van Dok maakt geen kwaad figuur met zyn precieuze olieverven, welke door menigeen in het hokje van de nieuwe zakelykheid zullen worden geduwd, maar die wel degelyk zin voor I het romantische verraden. Bezonken is dit werk I niet, en het huisje te Bergen is van weinig be- I teekenis. maar de compositie van de twee stil- I levens, vooral dat met de glazen vaas en sinaas- I appelen, te een compliment waard, alsook de I manier, waarop die vaas geschilderd is. Een die zyn belofte van vorig jaar begint in I te lossen is voorzeker de jonge M. W. Ruygh, die een uitstekende krytteekenlng van de Baan- I sluis maakte, welke hy evenwel afbreuk doet door de mooimakery met wat groen. De pastel, een gezicht in de Hout voorstellende, heeft eveneens kwaliteiten, maar ook zwakheden. Het stilleven met de lelies had hy beter thuis kun nen laten. D. Nap, de bekwame leeraar van de B-afdee- ling, exposeert ter opluistering ook een paar werken en wel eenige teekenlngen en een stil leven met zonnebloemen, in olieverf geschilderd. Dit stilleven vertoont voortreffelyke schilders- kwalitelten. maar het te van compositie wel wat te gewoon. We kennen een ander werk van het zelfde onderwerp van hem, dat heel wat gedurf der en daardoor belangryker te. De teekening van den preekstoel in de Groote Kerk is een doorwrocht stuk werk, schoolsch van aard, maar waarvan menigeen wat leeren kan. De andere teekening, een kerkinterieur, te meer impres sionistisch, somber van toon en knap gedaan. I Van weinig beteekente te het werk van Lan- gereys, wiens stilleven In alle opzichten slecht genoemd moet worden, wiens kerkinterieur dll- lettantlsch te en op wiens „kopstudie van my- zelf” men gauw uitgestudeerd te. De uitgebeelde inzending van mejuffrouw G. H. Slooves te ook niet bepaald belangryk, maar by haar valt toch meer te waardeeren en wel de gelaatsuitdruk king in „Joopie”, terwyi van de eveneens flinke oollectie van mejuffrouw Vrout Wit nog iets meer goeds beweerd kan worden. Sterk te ook dit werk niet, soms zelfs wat rommelig en on samenhangend, maar Lentelicht en de Vroege dag geven op verschillende punten bevrediging. Van meer belang te de vlotte Portretstudie, een pastel, van Theo Groothuizen, van wie maar één werk aanwezig te. Compositie en opvatting verlangen waardeering. De tentoonstelling wordt heden. Zaterdag middag officieel geopend, zy te tot en met 14 November te bezichtigen en verdient voorzeker wanneer we deze zonderlinge beeldspraak mogen bezigen. De stryd gaat op zyn Amerikaansch hetgeen beteekent, dat bedeesden van aard zich beter uit het gedrang kunnen houden. Tet gaat er soms flink aan toe, afgewisseld met een har tig brokje romantiek en grappige voorvallen, waar men om kan lachen, en wanneer die ver- maledyde geldwolven dreigen te wlpnen gaat de zege Juist In de laatste seconds hün neus voor- by om den edelen dapperen ten deel te vallen, hetgeen hun van harte gegund wordt na al die moeite. Mamoulian heeft van dit alles een film ge maakt, die menigeen zal bekoren en die de ver dienste heeft vlot en met het noodlge gevoel voor spanning in elkaar gezet te zyn, hetgeen men van een vakman als hy tenslotte ook wel verwachten mag. in het bUprogramma wordt ’n Popeye-teeken- fllm van het bekende prima soort vertoond, als mede een Paramount-Journaal, waarin de laat ste opnamen zyn verwerkt van den gruwzamen oorlog In China. welk een rijk van wonderen zy wel bewonen. De bekende Rouben Mamoulian heeft zich ge schaard In de’ rij van filmers, die dergelyke on derwerpen aan de vergetelheid hebben ontrukt en In beeld gebracht en hy vervaardigde „Vloei baar goud”, een film over petroleum met enorm veel sensatie, romantiek en stevige knokpartijen, zoowel in reëelen zin tusschen de mannen met de stevige knuisten en in figuurlijken zin tus schen de weldoeners der menschheid en de uit zuigende kapitalisten, die alles alleen willen hebben. Zooals het in een film van dit genre behoort, winnen de braven het pleit op een ménier, die het waard maakt de vlag eens extra ver het zolderraam uit te steken. Tyd en plaats van handeling zyn in het Amerika van eenige tientallen Jaren geleden, toen de fotograaf nog honderd een en twintig tellen noodig had om een bruidspaar op de ge voelige plaat te vereeuwigen, auto's nog onbe- j, I kende monsters waren en rondreizende kermis troepen het evenement van het jaar. Een flinke I I Jonge boer trouwt met ’n aardig en flink meisje, idat met haar vader door het land zwierf en Idoor een ongeluk In zyn huls terecht komt. houdt zich verder in zyn vryen tyd op met het I boren naar petroleum, wordt een klein petro- I leumkoninkje en ziet zyn voorbeeld nagevolgd De samenwerkende organisaties van werk- door vele anderen uit zyn buurt Dan begint een nemers in het vtescherybedryf hebben besloten strijd op leven en dood tusschen de eenvoudige de collectieve contracten met de reeders- olie-exploitanten, die hun kosteiyke waar tegen vereeniging; welke 31 December afloopen, op Izoo laag mogeiyken prijs aan het menschdom tg «eggen. I willen verkoopen, opdat ieder er zyn pleizier Volgende Wéék zullen de nrganisatiebestnren I beleven en de kapltaitsttschr gttxjts: 1 met hun leden, zeevteschers en vtechlossers de I machten, die, om zoo te zeggen, reeds dik zynde wenschen bespreken, die zy ten aanzien van de I van hun vele geld, toch nog graag wat vetter nieuwe contracten naar voren zullen brengen. 1 willen worden van dat lekkere pgtroleumklulfje, Vr.: Ik ben itf de Inkomstenbelasting aange slagen voor f 1401, ik heb 2 kinderen, een van 21 jaar en een van 15 jaar. Zy verdienen niets. Ik werk aan de Gem. Bloemendaal en verdien f26.78 per week. Ik moet betalen f42.58. Is dat Juist? Ik woon In Haarlem. Antw.: Waarschyniyk is by u geen kinderaf trek toegepast voor u kind van. 15 jaar. Dien een bezwaarschrift in, waarvoor u de acliter- zyde van uw aanslagbiljet kunt raadplegen. Vr.: Ik heb Indertijd een waterborgsom ge stort van f3.60, voor gas f2.50 en voor electric!- telt f2.50. Samen f8.60. By vertrek uit de ge meente kon ik dit terug krygen op vertoon van de kwitantie. Krijg ik nu nog rente van dit geld? Wat hebben zy met dit geld gedaan? Ik heb de gemeente Haarlem op het oog. Antw.: Wat „zy” met dat geld gedaan heb ben te ons onbekende maar voor de waarborg som welke u voor gas en electriciteit hebt ge stort, krygt u rente berekend tegen f2.50 per jaar en per rijksdaalder. Voor uw waarborg som voor water krijgt u geen rente. Waar die inconsequentie vandaan komt, te ons niet be kend. Vr.: Heeft de slager recht by het aanbieden van een kwitantie op een vergoeding van slachthuur? wy begrypen uw vraag niet. Ge ls het slachtgeld verwerkt in de vleeschprijzen. Vr.: Kunt u my een probaat middel geven tegen zwam of schimmel op den vloer? Antw.: Zwam of schimmel kan verschillende oorzaken hebben. Het kan een gevolg van vocht zyn of van ouderdom der planken of van zure aarde onder den vloer. U zult daar dus een vakman by moeten halen. -- Vr.: Myn gezin te kinderloos. Als nu een van ons twee, (myn vrouw of Ik) komt te sterven, heeft de familie van den overledene dan recht op een deel der nalatenschap? Is het noodzake- lyk een testament te laten maken? Antw.: By overiyden erft de langstlevende echtgenoot de geheele nalatenschap. Een testa ment maken te niet noodig tenzy men van deze bepaling wil afwijken. Vr.: Myn domino-steenen zyn door de vocht uitgeslagen. Hoe krijg ik ze weer goed zwart? Antw.: Van welk materiaal zyn de steenen? Probeer het eens met waterstofperoxyde. Vr.: Hoe verwydert men kunstmest-kalk- stikstof uit een wollen trui? Zeepsop helpt niet. Antw.: Met aether of met tetra. Donderdag 28 October hield bovengenoemde Bond zyn jaarvergadering In t lokaal van den heer Mooi. Te ongpveer half negen opende de voorzitter de byeenkomst mét den Chr. greet en heette de vele aanwezigen harteiyk welkom. Spreker wilde, gezien de lange agenda, heel kort zyn, maar kon niet nalaten, de biyde hoop uit te spreken dat door de Regeering in deze periode veel zal gedaan worden in het belang van het groote gezin. Hierna volgde voorlezing van de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De secretaris bracht zyn jaarverslag uit, hlerby vooral dank brengende aan allen die in het afgeloopen jaar hun diensten ten beste hebben gegeven In het belang van den Bond, in het by zonder aan de dames, die op den bloempjesdag haar uiterste best hebben gedaan, gezien de mooie opbrengst, die dezen bond zoo ten goede komt. Voorzitter bracht den secretaris harteiyk dank onder ap plaus der vergadering. Hetzelfde viel den penningmeester ten deel, We zitten voor t St. Antonlusaltaar. Natuur- die zyn verslag prachtig In orde had. Het jaarverslag van den Centralen Raad werd door den afgevaardigde zeer duldelyk naar voren gebracht. De voorzitter deed hierna mededeeling, dat de reeds in de vorige vergadering besproken lezing van dr. de Boer wegens diens ongesteld heid vermoedeiyk tot Februari zal worden uit gesteld. Nog eenige belangrijke vragen betreffende gas en electriciteit en vooral B-steun wérden door den heer Venneker beantwoord. By de bestuursverkiezing werden de aftredende leden by acclamatie herkozen en namen hun benoeming aan. By de bespreking van het kinderfeest met Kerstmis bracht een der leden de vraag naar voren: „Krilgen.wy hetzelfde als verleden jaar?” De voorzitter stelde hem echter gerust, dat dit nu wel in orde zou zyn. De rondvraag gaf nog heel wat stof tot spre ken. De voorzitter beantwoordde allen. Rest ons nogmaals de leden, die niet ter ver gadering komen, aan te sporen dit wel te doen om hun belangen te behartigen. Om 12 uur speelt A F. C. II tegen W. 8. V. II en om 2 uur komt ons wakkere le team uit tegen Vlos I uit Warmenhulzen, de kampioenen van ’t vorige jaar. Dat zal er heet toegaan. Onze mannen zullen hun kranig party geven. De keurige staaltjes voetbal, die A. F. C. I de laatste weken heeft getoond, houden onze ver wachtingen ten zeerste gespannen en doen ons voor morgen het beste wenschen. R. K. voetballiefhebbers komt dus morgen allen naar t A. F. C.-terrein aan den Wester- weg biyft niet thuis, want voetbal moet men zien. Geniet van dezen unleken wedstryd en maakt voor t vervolg ’n kloek besluit: „Trekt er voortaan alleen met A. F. C. op uit” Zeer aan 8e bevelen te dat men formulieren'* aanvraagt, welke voor dat doel gratis door ons ter beschikking worden gesteld, om daarop dé verstrekte rantsoenen in te vullen. De tyde- lyke hulpkrachten die ons ten dienste staar., willen wij in hoofdzaak bezigen voor stalvoeder- contröle by degenen die nog nimmer zyn be- zoch óf met het Veevoederbureau onbekend zyn. Toch zal ook dit aantal, In vergelyking tot de totaal aanwezig zynde veehoudersbe- dryven slechts vry gering kunnen zyn Het zal daarom noodig zyn dat zy die advies weti- schen ook al hebben zij nog nooit een stalvoe dercontroleur genad, (mede om ons kosten te besparen) zich rechtstreeks tot het V. B. te wenden. Behalve schrifteiyk verzoek om advies staal den veehouders ook de weg open mondeling ad vies In te winnen, doordat op de voornaamste marktplaatsen zitting wordt gehouden nJ.: 's Maandags te Amsterdam 1012 uur In het café de Veemarkt by Ir. van Oers. 's Dinsdags te Purmerend 91130 café De Doelen by J. Bakker, '3 Donderdags 1012 uur café de Beurs (Boontjes) te Behagen by Ir. L. de Vries; 's Vrydags 1012 uur Landbouwhuu te Alk maar ten kantore van het Veevoederbureau; 's Zaterdags 1012 uur Landbouwhuis, Idem; 1012 uur café de Keizerskroon te Hoorn by Ir. L. de Vries. De afd. Alkmaar van de Nederl. Vereeniging van Postzegelverzamelaars heeft Vrydagavond een algemeene ledenvergadering gehouden in 't Wapen van Heemskerk te Alkmaar. Deze vergadering, de eerste na de totstand koming der fusie van de beide plaatseHJke postzegel ver eenigingen was druk bezocht. De voorzitter opende de byeenkomst een hartelyk woord van welkom inzonder ge richt tot de nieuwe leden. Spreker hoopte dat allen den goeden en kameraadschappelyken geest ook op rullgebied zullen bevorderen. Spreker deelde mede dat het hoofdbestuur heeft goedgevonden dat de leden betrokken bij de fusie vanaf heden als lid worden beschouwd, doch dat de contributie eerst per 1 Januari as. zal Ingaan. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Door den secretaris werd verslag van de Bondsvergadering uitgebracht. De voorzitter dankte den afgevaardigde voor zyn verslag en merkte naar aanleiding hiervan op, dat de leden toch zoo spoedig mogeiyk de rondzendlngen zullen doorsturen In het belang der verzamelaars. Hoe vlugger de doorzending geschiedt, hoe grooter het aantal rondzendln gen wordt. Tydens de rondvraag dankte de Schneiders den voorzitter voor de woorden tot de nieuwe leden gericht en zeide ervan overtuigd te zyn dat allen wederkeerig verheugd zyn over de fusie waardoor de be-* langen der verzamelaars zyn gediend. Tevens gaf spreker de verzekering dat de nieuwe le den de aangename sfeer, die steeds In de oude vereeniging heeft bestaan, ook in de toekomst zullen handhaven. De heer Vos achtte het zeer gewenscht, in dien de leden voor het onderling ruilverkeer boekjes zullen gereed maken welke bjj het be stuur kunnen worden ingeleverd. Voorts werd besloten dat de rullavonden zul len worden gehouden le op Vrijdag, telkenmale om de 4 weken by den heer Th. v. GUzen, Breedstraat 2e op Maandag, telkenmale om de 4 weken in Hotel Nachtegaal, Langestraat. De eerstvolgende avond vindt plaats op Maandag 8 November »s„ de daarop volgende Vrjjdag 26 Nov. as. Hierna sloot de voorzitter de vergadering en werd een gratis verloting gehouden. De prdzen hiervoor ware^i aangeboden door de oude ver eeniging. f De wethouders H. Klaver en G. v. Slingerland zyn verhinderd a.s. Maandag hun gewone spreekuur te houden. van de onbegrens- het toch in ieder geval het land van de byzondere dingen. Waar ter wereld kent men een Wild-West, formidabele ondernemingen, een Gold-Rush als in het vader- land van Winnetou en waar ook zoon stryd door de WA-reserves wel geen moeiiykheden Iom de petroleum? De Amerikanen houden er in den weg laten leggen. The Victory heeft, nu lVRn' de« dingen op den filmband vast te de Weesper club Constantlus ontvangt, misschien l«8«en als willen ze de geheele wereld laten zien, wel een kans om een punt te bemachtigen ten koste der Amsterdammers. Voor VIC, dat in Hoorn den stryd moet aanbinden tegen Al ways Forward, zal het zeer moeiiyk zyn om het morgen te kunnen bolwerken. In West n a zal Lisse er ongetwijfeld voor zorgen In den thuiswedstrijd tegen WE zyn positie niet in gevaar te brengen en hetzelfde geldt ongetwyfeld voor OIV, dat de Santpoort- reserves op bezoek krygt. Teyllngen zal ook nu naar alle waarschyniykheid weer het onderspit moeten delven, want tegen DOS maakt de club uit Sassenhelm. hoewel zy het voordeel van eigen terrein heeft, maar heel weinig kans. De ontmoeting in Heemskerk tusschen ADO en Vitesse wordt een strijd tusschen twee tegen standen, welke elkaar niet veel zullen toegeven, zoodat er hier aan de noodlge spanning geen gebrek zal zijn. Alle leden van de St. Domlnicus- en St. Jozef- par. worden er aan herinnerd, dat we aanstaan den Zondag op t Feest van Christus Koning schap een algemeene H. Communie houden. Om 7 uur in de S3t Domlnicus-kerk. We zitten dan aan den kant van *t St. An- toniusaltaar. Denkt er aan, In uniform, als jc er een bezit. Zaterdag te er weer gelegenheid om Je contri butie te betalen in t clubhuis van half acht tot 9 uur. Ml b 8 9 d n zl

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 16