UIT DEN OMTREK van H BEURS VAN AMSTERDAM Een zonderling besluit Mussolini MARKTEN Wisselkoersen DE CONFERENTIE VAN BRUSSEL DINSDAG 2 NOVEMBER 1937 OUDORP BERGEN V redesvoorwaarden van Japan HEER-HUGOWAARD De voorbeurs FAILLISSEMENTEN Ongeanimeerd en weinig gedrukt BROEK OP LANGENDIJK CASTRICUM KOEDIJK UITGEEST OUDKARSPEL EGMOND-BINNEN WARMENHUIZEN Beurs-Thermometer EGMOND AAN ZEE DINSDAG 2 NOVEMBER 1937 EGMOND A/D HOEF ZUID-SCHARWOUDE t BUIT EN LAN DSC H OVERZICHT a onveran- toe Formosa en de eren* »an trekt zich stemt tot gezien de 29 Oct M en Amsterdam, 2 November 1937. S. de Ven PAROCHIE H. URSULA EN GEZELLINNEN 30 Oct. 2 Nov. Mis-Intenties nomine si ex. dividend ex. claim Vorige Slotkoersen Heden de had 151*/* 12614 142 163 15114 145 140 164 beden 8.9714 72.67 6.10 30 63 41.85 40.10 46.30 45.12’4 1-807, 45.15 180»4 bovendien tot een 359 V* 17V* 8414 99»/, 168^ 147 V* 79 49 7014 317'A 255 98 1$S14 35814 18 83 beden 899»A 72.Ö 6 11 30.61 14814 79 50>', 71 V* 319-V* 254 40.10 46 30 45 1214 1.80JI Aanbesteding Ten gemeentehulze werden aanbesteed diverse onderhoudswerken voor de gemeente: Perceel A. Alle werken met uitzondering van glas-, verf-, teer en behangwerk; B. Glas-, verf-, teer- en behangwerk. Ingeschreven werd door: P. Hartland perceel A voor f 795; P. Hes, Idem, f 940; P. Oostwou- der, idem, f 855. P. Kok perceel B voor f 435 en W. Wagema ker perceel B voor f 370. De gunning werd aan gehouden. R.K. 101 A 96H 102», 80/, 97 96 V* 96*/, 29*/. 101*4 96*4 102», 80» 96|’ 96 V, 96*. 49 V* 22 26», 38'/* 44»/, 14'4 414 34 6% 22.’. 26 39,4 44,’. 14»/, 414 334* 6»/. Peudawa Continental oil Shell Union OU Tidewater Rabbet A'dam Rubber Barxlar Dell Batavia Rubber Serbadjadl Sllau v. l c. a Allied tntercontln. Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan H oil.-Am. LVn Kon. Ned. Stoom b. Scheepvaart-Unie Rotte rd Lloyd St- Nederland Ssiker H. V .A. Java Cultuur N.L8.Ü Vorstenlanden Tabak Dell Batavia Oude Deh Oostkust Senembah Spoorwagen Union Pacific Wabash Erie Kansas City South South. Railw. Chic. Mllw. I Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo N. Yorkeabls Rome Praag Madrid .Uitgeest”; de en de R.K. van de Verlenging werkverschaffing De Minister van Sociale Zaken heeft goedgekeurd, dat de werkverschaffing, bestaande In het egallseeren 'van duinen, beplanting der gemeente e.d.. wordt voortgezet, voorlooplg tot 29 Januari 1938, met toezegging van subsidie uit het Werklooshelds- subsldiefonds. De Minister behoudt zich voor de werkverschaffing zoo noodig tijdelijk In te krimpen of te onderbreken. Verslot* 8.97% 7265 6.09’4 30.56 41.7314 41.81 De Valken 1—E.S.V. 1 1—6. Zoo heeft ES.V. zijn derde nederlaag te noteeren. Gelijk spel zou in deze match de verhouding juister hebben gegeven, maar E.S.V. heeft geweldig met pech te kampen. Wel hebben de jongens tot het ein de gezwoegd, maar telkens, als de hoop op vlamde, was het óf de paal, öf een Valkenbeen, óf de hand van den kweeper, die den E-manner. de kans ontnam. Voor a-s. Zondag moeten alle krachten nog eens worden Ingespannen For tuna sal toch niet steeds tegen EB.V. blijven. Opbrengst collecte. De collecte, die deze -week In deze gemeente gehouden is ten bate der spaarders, de zoogenaamde B-steun, bracht 144.23 op. Vischrecht Over het vischrecht in de wate ren van den Wlmmenummerpolder was een ge schil gerezen tusschen genoemden polder en Jhr. Six van Wassenaar. Deze laatste heeft echter op afdoende wijze zijn eigendomsrecht kunnen aantoonen. waardoor de kwestie is uit gemaakt In het voordeel van Jhr. Six. uur. ZONDAG le der maand. Eucharistische dag voor de Parochie. Alsdan collecte voor de sie raden der kerk. V I.O S.-nieuws. Het tweede elftal van Vlos heeft het tegen A.F.C. III tot een 7—0-overwin- ning weten te brengen. 40.0714 40.1214 46.27'4 46.3214 45.10 1 8074 Diefstal. Ter zake van diefstal., van een dekzeil is tegen S. alhier een strafrechtelijke vervolging ingesteld. Het J.l. Zondag voorgelezen kerkberlcht luidt als volgt: WOENSDAG om 7 uur gez. jaargetijde voor pastoor Willemse. Mogen alle Parochianen zoo véél mogelljk die H. MIs bijwonen en commu- niceeren tot Intentie van pastoor Willemse DONDERDAG-middag van 68 uur gelegen heid tot biechten. VRIJDAG. 1ste der maand, die is toegewijd aan de vereering van Jezus’ H. Hart. De H. MIs Is om 5 uur. waarna leder half uur de H. Com munie wordt uitgereikt, 's Avonds om 7 uur Lof. ZATERDAG gelegenheid tot biechten van 68 Ter 406 vette le kwal. Vor. slot* 8.9714 72.68 6.10'4 30.63 41.86 dochter va\ OndertroiA der Eng; C. Overleden 60 jaar; H. J. 49 jaar. Staatsleeningen I Nederland 1934 3 Oblig 3 Nederl. 1936 214 Nederl Gert. 3 Nederl. Oblig. i Indlê 1937 3 1937 A 314 YoungL (MJL-verkl.) Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert Har.deI-MÜ Industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel's Patent Nieuwe Philips Ned. Pord Industr. Buitenland Anaconda Kenr.ecot Bethlehem Steel O. 8 Steel Rep. Steel U. 8. Leather Intern. Nickel Stand Brands Mijnbouw Alg. Exploitatie Redjang Lebong Petroleum Kon Olie Gaboes ..1 Perlak Tuinderssteun Het bestuur, dat belast Is met het toekennen van steun aan kleine tuin ders. Is alhier als 't volgt samengesteld: G Krom, wethouder der gemeente, voorzitter; C. Kok, lid; K. Wagenaar, lid, terwijl de heer A. Ruüter, agent der arbeidsbemiddeling, alhier, aan deze commissie is toegevoegd als secretaris. Zeevogels 1Oranje Wit 1 1—6. Er bestond voor dezen wedstrijd veel belangstelling, het geen niet te verwonderen is als men bedenkt, dat beide elftallen nog ongeslagen waren. Het is verheugend de animo voor deze mooie sport 1 te zien groeien, daar het én onze R. K. vere»- nlging én onzen spelers de noodige volharding zal geven op den ingeslagen weg voort te gaan Het was Zondagmiddag een uiterst spannende match. De eerste helft kenmerkte zich door een zenuwachtig spel, zoowel van O W. als Zee vogels. Niettemin ging het zeer vlug, en was van eenlg overzicht van een der partijen geen spra ke. We noteerden eenige schoten van goed ge halte. waarbij voor OW. het bovenlatje redding bracht, doch ook aan de andere zijde kwam ons het bekende oog van de bekende naald in ge dachte. De backs hadden er ’n aeer goeden kijk op. en zoo kregen de keepers niet bijzonder ge vaarlijk werk te verrichten. Aan beide kanten werden eenige zeer harde kogels er werkelijk op sublieme wijze uitgehouden, hetgeen b.v Alsem- geest niet verbeterd zou hebben. Na de rust was het spel iets kalmer. Al spoe dig* trok de O.W.-middenlinie zich Iets terug, waardoor er tusschen haar voorhoede en de rest een groote gaping ontstond, en Zeevogels kreeg hierdoor gelegenheid steeds meer aan te valien. doch het was voor haar voorhoede zeer moeilijk door de sterke verdediging heen te komen. O.W. veranderde na eenlgen tijd van tactiek en het spel ging weer gelijk op. Ongeveer een kwartier voor het einde kwam Zeevogels op goedkoope wijze aan het eenige doelpunt. Door een voor O.W. jammerlijk misverstand werd de bar door een O.W.-speler op eigen doel terugge speeld, terwijl de keeper uitliep en de bal kwam over z'n hoofd kalm in het net terecht. De bezoekers zetten toen nog alles op alles doch de stand bleef ongewijzigd. Het was een Vitesse Uitslagen Zondag 31 Oct. ADO 1 —Vitesse 1 2—1; Vitesse 2—Bardos 2 2—1; VI- ADO Ï^Rtesae ^3—t Der traditie ge trouw is deze wedstrijd In een nederlaag voor Vitesse geëindigd. De wedstrijd werd In laatste minuten beslist en de einduitslag net zoo goed andersom künnen zijn. Het spel gaat direct op en neer. Als ADO-mldvoor is doorgebroken, weet Bleljen- daal fraai een vliegend schot van Tromp met moeite uit zijn doel te houden. Als na een snellen ADO-aanval keurig wordt voorgezet, neemt A. met een fraalen kopbal de leiding. 10. Direct is ADO weer terug, doch de V.- verdedigtng is op haar post. Onder groote spanning breekt de rust aan. In de 2de helft is Vitesse direct in den aan val; na eenige vergeefsche aanvallen volgt een corner op het ADO-doel. Tromp plaatst dezen corner vla den ADO-keeper In het net 11. Thans volgt een zeer spannende strijd om de leiding. Vijf minuten voor het einde komt het succes voor de thuisclub. Hoe Vitesse daarna ook werkt, de tijd is te kort om succes te heb ben. Een gelijk spël was de juiste verhouding geweest. Mond- en klauwzeer Bij den veehouder D. de Waal alhier is een koe tengevolge van mond en klauwzeer gestorven. Nog steeds nemen de gevallen aan den Ka naaldijk toe. v Aanrijding. Zondagmorgen liep het 3-jarig dochtertje van den heer K. tegen een juist pas- seerenden auto van den heer M. uit B. o. L. De EHBO, verleende de eerste hulp. Dr. Wil mink, die spoedig gewaarschuwd was. consta teerde een bloeduitstorting In de hersenen, waar na het kind naar de ouderlijke woning werd ver voerd. Den chauffeur tretf geen schuld. den oprichter van de Antl-Rev. partij, die juist 100 jaar geleden werd geboren. Hoewel niet onze partij behoorend, heeft deze groote staats man den grondslag gelegd voor de politieke or ganisatie en door de coalitiepartijen heeft hl) ook de R. K. Staatspartij helpen groot maken. Na deze lezing werd een gratis verloting ge organiseerd, waarbij velen een pakje tabak of een doosje sigaren en sigaretten wonnen. Bij de rondvraag verzocht de heer Staa, dat bij 't hoofdbestuur zou worden aangedrongen op staatspenslonneertng In katholiek verband. Ook zou hij gaarne zien dat alhier een debatingclub werd opgericht. De voorzitter voelde persoonlijk niet veel voor het eerste verzoek. Het lag z. L niet op den weg van een afdelingsbestuur om dit te vragen. HU zegde evenwel toe belde verzoeken In een be stuursvergadering te bespreken. De heer Buisman stelde voor den secretaris een kleine vergoeding te geven voor zün werk. De voorzitter voelde ook hier niet veel voor; immers werd den secretaris een gratificatie ge geven, dan zouden ook de voorzitter en de pen ningmeester wel zoon fooitje wenschen. Ook vand de voorzitter het niet wenschelük In Ver band met den toestand der kas. HU zou het voorstel evenwel in een bestuursvergadering te berde brengen. De heer Simons zou gaarne zien dat ,.De Op- marsch", het orgaan van de R. K. Staatsparty aan de leden van de kiesvereenlglng werd rond gezonden. De voorzitter antwoordde dat hieraan in het geheel niet kon worden gedacht. Het abonne ment kost 1.25 per jaar, terwül de minimum contributie van de leden aan de kiesvereenlglng ƒ0.25 bedraagt. HU vond het echter zeer aan- bevelenswaardig dat de leden zelf een abonne ment op het blad zouden nemen. Hierna volgde sluiting met den Chr. groet. Jaarvergadering R. K. Kiesvereeniging. VrUdagavond hield de R. K. Kiesvereenlglng afd. Oudorp haar jaarvergadering in het Vereenl- gingsgebouw. De voorzitter, de heer G. Buren, verheugde zich over de goede opkomst van de leden en richtte een bijzonder woord van welkom tot den pastoor en den kapelaan. Spr. gaf «en ovenécht van de werkzaamheden over het afgeloopen ver- eeniglngsjaar. Spf. memoreerde de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer. Voor een groot deel Is dit succes te danken aan de leden van de propagandaclub, die In de dagen van de ver kiezing heel nuttig werk verrichtten. Hoewel dit verheugende mededeelingen waren, was er. al dus spr., ook een minder mooie mededeellng,* aangezien de secretaris, de heer N. Venneker. wegens ziekte niet op de vergadering aanwezig kon zUn. Dit was dan ook de oorzaak dat de vergadering reeds eenige weken werd uitgesteld. Het deed spr. een genoegen te kunnen mede- deelen, dat de secretaris weer aan de beterende hand was en hu hoopte hem weer spoedig In de vergaderingen terug te zien. Uit het jaarverslag bleek dat het ledental was gestegen tot 324. Er zal een actie worden Inge steld om vele R. K. kiezers^ die nog geen lid zün, bü' de vereenlglng te doen aansluiten. Hierna kwam aan de orde het financieel jaar verslag van den penningmeester, den heer O. van der Waal. Hieruit stippen we aan, dat de ont vangsten hebben bedragen 138.52 en de uit gaven ƒ164.0114, dus een nadeelig saldo van ƒ25.4914. Het voordeelig saldo van het vorig Jaar was ruim ƒ85, zoodat het voordeelig saldo thans nog bedraagt ruim ƒ60. Hierna hield de zeereerw. heer Pastoor een zwaar bevochten zege, en beide partijen hadden met gelUk spel tevreden kunnen zUrf. Er werd fair gespeeld en de leiding was goed. Overigs uitslagen zijn: Alw Forward 2Zeevogels 2 15 IR.V. 2Zeevogels 3 10 Het tweede is met een 51-zege uit Hoorn thuisgekomen. Dat is voor het eerst, dat «U daar winst geboekt hebben. Als wU het goed bekeken hebben, dan kunnen jullie zien, dat het eerste hooger op de ranglijst staat; dit is nog nooit voorgekomen, dat het tweede lager staat dan het eerste. Het derde heeft met oneven goal verloren, maar men had niet hoeven te verliezen. Een volgenden keer maar beter. Dan komen er ook wel weer een paar overwinningen. uit den Vdhcenbond nze politieke macht, zelfs onze fcer- I kelUke bloei zal ons op den duur niet baten, aoo wU onze plaats met weten te veroveren in de universitaire wetenschap. Steunt dus Uw eigen Unl- veraltett. Ned. StaaMeen.. .prijsho^end Qemeenteleen.prUshowdead Younffleentngvast t PhUtpt...luier Vnüeverluier Akuluier KonmiclVlte h»i«r B V A luier Amttera. Rubber luier Tabakluier Amerwaardenluier Gemeenteraad De raad dezer gemeente ver gaderde te raadhuize. De VOORZITTER deelt mede, dat: Mej. T. Zwart te Arnhem de benoeming tot onderwijze res niet heeft aangenomen, wegens vaste be noeming als zoodanig te Arnhem en dat de tuin- bouwvereeniglng ..De Eendracht” en de Usclub „Volharding” op hun verzoek de beschikking hebben gekregen over het gymnastieklokaal, ver licht en verwarmd. Op een verzoek van de firma Pranger en Roele, aannemers van baggerwerk om 10000 M3 bagger met onderlossers in het Waart je te mogen storten, Is gunstig beschikt. Burgemeester en Wethouders waren echter van oordeel, dat daarvoor moet worden betaald en zij hebben «en prijs bedongen van 2 ct. per M3. Voormelde firma gaat daarmede accoord. De Minister van Sociale Zaken heeft goed gevonden. dat aan ondersteunde en bü eén werkverschaffing geplaatste werkloozen een brandstoffenbijslag mag warden verstrekt van ten hoogste 1.per week, ingaande 31 October 1937 en eindigdende2 April 1938. Ten aanzien van de klachten over het uit diepen onder de Ijsbaan heeft een nader onder zoek uitgewezen, dat slechts 25 M. van de 100 M breede baan is uitgediept. Medegedeeld werd, dat nog pl.m. 100 000 M3 grond zal beschikbaar komen om onder de Ijsbaan te storten, als aan stonds nog meer zand daaronder vandaan wordt gehaald. Het Waardje zal even goed te bevaren zjjn; na een of anderhalf jaar is de modder ge^skt Ter gelegenheid van de aanbieding van het concept-gemeentebegroottng voor het dienstjaar 1938 kan worden medegedeeld, dat deze begroeting sluitend is gemaakt zonder dat den raad voor stellen behoeven te bereiken tot belastlngver- hooging. De gemeentebegrooting opent met het voor deelig saldo over 1938, zijnde 5272.26, wat 1800.minder Is dan over 1935. De past „onvoorziene uitgaven” vermeldt 1208.24, terwijl de post ..subsidie burgerlijk armbestuur”, evenals In 1937, weder moet worden geraamd op 10.000. Een subsidieaanvrage van de voetbalvereeni- ging D.T.S. leverde veel stof tot praten. Tenslotte werd een voorstel In stemming ge bracht voor 1938 100 subsidie te verleenen. Dit werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden mevr. Paarlberg en de heeren Borst en De Boer. Het verzoek van de afd. Langendljk van de R. K. middenstandsvereeniging De Hanze om een bijdrage van 10.per leerling voor de handelsavondschool dier afdeeling wilden B. en W. afwijzen, daar op de z.g. lekenschool te Zuldscharwoude ook de bedoelde lessen worden gegeven. Na eenige besprekingen, waarbij de heer Rijper het geven van een subsidie bepleitte, werd het verzoek op voorstel van den heer Bakker aangehouden tot de begrooting. Een verzoek van het curatorium van het R. K. Lyceum te Alkmaar om een subsidie van 150 werd met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Bommer en Rijper, afgewezen. Besloten werd het aandeel der gemeente in bet tulnderscrediet van den heer A. Apelman aan de Boerenleenbank te betalen. Dit is 30 van het totaal en kost de gemeente f 321.45. Bü de rondvraag werd op verschillende vragen van den heer Borst geantwoord, dat geen kleine boeren zich hebben aangemeld voor den steun. Ook heeft niemand zich opgegeven voor de spaarregeling voor werkloozen. B. en W. hebben besloten, een collecte te hou den. omdat men hier geen sparende werkloozen heeft. Er zün bovendien weinig werkloozen. Naar de gevoelens van de ouders t.a.v. melk- verstrekklng op de scholen wordt een onderzoek ingesteld. Wanneer er voor gevoeld wordt, zal men verdere maatregelen treffen. Daarna sluiting. Botsing Dezer dagen reed de heer B. met een aangespannen voertuig over den Middel weg. toen het paard plotseling schrok en op zü sprong. Toevallig bevond zich aan den kant van den weg het melkwagentje van den melk venter Bommezü. die bezig was zün klanten te bedienen. Het gespan kwam in aanraking met het melkwagentje met het gevolg, dat dit ver nield werd, terwül de melkbus vrü ernstig be schadigd werd en de Inhoud over den weg vloeide. De schade, die hierdoor ontstaan was. werd onderling geregeld. Dood varken langs den weg Bewoners van den Middelweg vonden aan het Zuldelnd een vet varken dood In den wegsloot liggen. Met vereende krachten werd het dier op den wal kant gehaald, waarna aangifte bü de politie volgde. Deze op haar beurt stelde den r.oodslager Appel met het geval in kennis. Intusschen was de eigenaar. een zekere S. uit Behagen, op de plaats aangekomen, die mededeelde, dat het varken des nachts tüdens het vervoer uit den wagen was gesprongen en op deze wüze den dood had gevonden. Inplaats dat S. het varken nu naar den noodslager alhier bracht, is hü er mee naar Alkmaar gegaan. Tengevolge van ver voeren van een dood varken uit de gemeente, moet 8. ingevolge de Vleeschkeurlngswet nog vervolgd worden. AMSTERDAM. 1 Nov. Veemarkt, veemarkt waren heden aangevoerd: koelen, waarvan de prüzen waren: 70—76 ct., 2e kwal. 58—68 ct.. 3e kwal. 40—56 ct.. per kilo slachtgewicht; 58 meld- en kalf- hceien f 170—230 per stuk, 78 vette kalvert» 2e kwal. 54—60 ct., 3e kwal 44—52 et. per ktto Een auto, die rechts van den weg stilstaat, be hoeft geen andere verlichting te voeren dan aan zijn llnkerz|jwand een naar voren wit en naar achteren rood licht gevende lamp (gerekend van de bestuurderszltplaatt af). Binnen bebouwde kommen behoeft men In het geheel geen licht op te hebben. Indien de auto binnen M> meter van een brandende straatlantaarn staat. Spart Berdos 1—SVW 1 4—2; Vitesse 2— Berdos 2 21. Berdos zag zich voor de moeilüke taak ge steld. het met een van zün rivalen, welke hem de eerste plaats betwisten, uit te vechten, wie nu wel met het meeste recht op deze eervolle plaats aanspraak mag maken. Al zün we gedurende een groot gedeelte van den wedstrüd in het onzekere gelaten, de twee de helft leverde afdoende het bewijs, toen Berdos. na In de eerste helft wat onder zün gewone spelpeil gebleven te zün. in de tweede zün ouden vorm terug vond en van de kansen op succesvolle wüze gebruik wist te maken. Reeds spoedig nam SVW de leiding, doch slechts van korten duur, want Berdos forceer de reeds kort daarna den gelükmaker. Langzaam maar zeker nam Berdos het Ini tiatief In handen, zette onvermoeid door en nam door een verrassend laag schot van 3. Weyers de leiding over. Gedurende de tweede helft toonde SVW niet die taaie volharding, welke het in de eerste helft demonstreerde. Daar Berdos beter Ingespeeld raakte en zün voorsprong 41 verhoogde, stond het vrüwel vast dat overwinning Berdos niet meer zou ontgaan. Doch de verrassende aanvallen van de SVW- ers maanden Berdos herhaalde malen tot voor zichtigheid. want elk oogenbllk van onoplet tendheid. buitten de SVW-era uit en dit le verde ten slotte succes op 42. Met dezen stand kwam het einde. Berdos heeft zün eervolle plaats met succes verdedigd, 'n plaats welke ook zün tegenstan ders hem niet zullen misgunnen. SVW toonde zich een vurig vechter, waarbij het werk van den doelverdedlger het meest op den voorgrond trad. Het tweede elftal leed In Castricum een on verdiende nederlaag; een gelük spel had verhouding beter weergegeven. Vorige Slotkoersen Heden Burg, aland Geboren: Gangerica, dochter van W. v^n Duin en J. Verduln. Margaretha, C. Bus en N. Winkelen rd: J. 8. Boon en K. O. - M. van RL. Kuüs en W Berkhout. i CT^Kuijs, echtg. van N Molenaar. echtg. van W Salomon, Bur. Stand Getrouwd: Cornells Bak Trüntje Vroegop. Geboren: Nelly, d. van A. de Bree en Kok. Maria, d. van J. Jonker en G. Timmer man. Koos, s. van J. Bak en A. Maaksil. Klaas, z. van K. Hulbers en T. Kruis. uur gez. Jaargetüde voor 7.45 voor overt, fam. van WOENSDAG: 7 pastoor Willemse: Hes teren. DONDERDAG: de conferentie meteen haar matten wel oprol len en naar huls gaan. Want, mag men den diplomatieker! redacteur van de .Evening Standard” gelooven, dan zün deae vredesvoor waarden formidabel. Men oordeele «elf. Zü lulden: L China erkent een onafhankelijk Binnen- Mongolië. 2. China erkent, dat de vüf Noordelüke pro vinciën bet recht hebben zelf over den regee- ringsvorm te beslissen. 3. China staat alle gebied, dat de Japanners op den dag van den wapenstilstand bü Sjanghai bezet zullen hebben, met een vrijen toegang naar zee, af. 4. China kent Japan vlsscherürechten voor de wateren langs de kust en rondom de eilanden tusschen Indo-China. 5. China terug. 6. China v e sfeer, waarin de conferentie te Brusse' 1 zal verkeeren, is niet seer gunstig. Dec: steer wordt ook ongunstig beïnvloed door de non - interven tie-commissie, die steeds maar op het doode punt biüft staan. Hedenmiddag komt de subcommissie weer bijeen en dan kan het onvruchtbare steekspel tusschen Duitsch- land en Italië aan den eenen en Rusland aan den anderen kant weer beginnen. De stand van zaken is thans deze: Rusland heeft de conces sie gedaan bü stemming over het Britsche nlan zich te onthouden, terwül Duitschland en Italië elschen, dat dit plan eenstemmig moet worden aangenomen. Het is duidelük. dat er goede wil ontbreekt, tot een gelukkig resultaat te komen Blüven von Ribbentrop en Grand! heden op hun Ingenomen standpunt staan, dan Is feitelük de non-interventie van de baan. Maar waar- schünlük zullen de heeren wel weer iets vin den om in schün nog een wüle de trieste non- interventie-comedie voort te zetten. De sfeer te Brussel zal eveneens ongunstig geïnfluen ceerd worden door eenige passages uit de rede van Eden, gisteren in het Lagerhuis gehouden. Vooral wat de koloniale kwestie betreft. Eden heeft er aan herinnerd, dat een land (Italië), dat aan het einde van den wereldoorlog een zeer aanzienlüke gebiedsvergrooting in Europa had verkregen en bovendien zekere territoriale con cessies in Afrika van zün bondgenooten had Verworven, thans op de bres staat voor de Duït- sche aanspraak op koloniën in Afrika. Ik wensch, aldus Eden, op dit oogenbllk niets na ders over deae aanspraak te zeggen, doch we; moet ik duidelük verklaren, dat wü geen regee- ring het recht toekennen bijdragen van ons te verlangen. Indien het in het geheel niet blükt dat die regeering van haar kant tot eenige con cessie bereid ts. Deze, op geprikkelden toon ge sproken. woorden verwierven lulde toejuichin gen. De Duitsche en Italiaansche persstemmen die als echo’s op deze redevoering zün gekomen, zün allesbehalve vriéndelijk. Zooals men weet, hebben Japan en Duitsch land geweigerd aan de conferentie van Brusse deel te nemen. Italië heeft op zich genomen de belangen van Japan te behartigen. Zou het zich accoord betoonen met de vredesvoorwaar den, die Japan aan China wil stellen, dan kan 7 uur fam. Jongejan; 7.45 Joh Admiraal en overl. ouders. VRIJDAG: 5 uur voor de verl. zielen In het vagevuur: 7 uur gez. H. MIs voor Simon Bak ker en Anna Maria Hogeboom. ZATERDAG: 7 uur Dirk Kamper, Agie Groen en overl. familie; 7.45 Com. Blankendaal en Cath. Ligthart. ZONDAG: 7 uur voor de Parochie; 8.30 tot zekere Intentie; 10 uur voor de leden van den Euch. Bond. Crisis-comité B Ten bate van het crisis comité B wordt alhier op Zaterdag 6 November een uitvoering gegeven In hotel „De Ooievaar". Hieraan zullen medewerken de harmonie „Qnppllinge Oefening”, de gem. zangvereenlging na Arbeid de gymnastf st";' de aj<. Harmonie ,,1 [armonie „Utrlque Fidelis” Gymn^tiekvereeniglng. Burgemeester het openingswoord uitspreken. Opgegeven door v. d. Graaf A O». N V. Afdeeling HandeielnformaUee Failliet verklaard: 222 O. van der Bruggen. Den Boech. Cur mr. C. Kruse en H. van der Velden. Den Th. Stuitjen*. gewoond hebbende Rotterdam, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats Cur. mr. jhr A. C. A. Stern. Rotterdam. J. de Groot, Geervliet. Cur. mr. J. A. Fruln. Rotterdam. 1 W. Boender. Rotterdam. Cur. mr. O. Ver doom Jr Rotterdam. 1 Nov M. van Cleef, wonende en zaak drijvende te Amsterdam. Cur. mr. M. Schorleaheim. Amster dam. A. van Weezel. Amsterdam. Cur. mr. O. E. Kruseman. Amsterdam. Vernietigd door het Gerechtshof te Amsterdam: 19 Oct.: M. H Rodrigues, voorh. gewoond heb bende te Naarden. Opgeheven wegens gebrek een actief: 29 Oct.: Jacq de Roods, Rotterdam: M C. Zon-^ neveld, Oserschle; F. M. Peters. Rotterdam. 13 Oct. 1937. is ter vervanging van mr. B W. C. Dwars voorheen te Hoorn, thans Soestdljk. In het falllssement van de nalatenschap van wijlen P. Kooy (firma Kooy A Trompetter), gewoond heb bende en overleden te Medembllk. tot curator be noemd mr. C. A. de Groot, te Alkmaar. De New Yorksche effectenmarkt heeft giste ren hetzelfde verloop gehad als onze beurs en de beurs te Londen. De markt opende lager; de koersen brokkelden bü verder verloop af en per saldo sloot de markt gedrukt. Er heerschte een gebrek aan stimulans en het vooruitzicht dat Wallstreet heden wegens Electlon-day gesloten biüft. werkte mede tot terughoudendheid bjj het doen van zaken. Over de toekomst van de conjunctuur in de Ver. Staten künnen nog geen juiste aanwijzingen worden gedaan. Wel Verneemt men. dat de Staalproductle in het begin dezer week op 48,6% der capaciteit werd geraamd, tegen 53.1% de vorige week, terwül men geen büzondere opleving voor het nieuwe kwartaal durft te verwachten. De automoblel- producenten hebben de prijzen voor de nieuwe modellen verhoogd, maar, hierdoor af geschrikt, komen de koopers niet In de markt. De moge lijkheid wordt niet uitgesloten geacht, dat de r«peering pogingen zal aanwenden om het be drijfsleven en de beurs verderen steun te ver leenen, maar hooge verwaentingen koestert men te dien opzichte niet, aangezien de regeering niet van plan blükt te zün. de belastingen op het kapitaal en de winsten te verlagen. In het telefonisch verkeer ten onzent heersch te in navolging een ongeanimeerde en eenlgs- zins gedrukte stemming. De beroepshandel ver wachtte weder geen büzondere belangstelling van het publiek en stelde zich op iets lagere koeren in. -c Steels ondergingen een reactie van A 1 dollar tot 43’4—43% Bethl. Steel handhaafde zich vrüwel op het slot van gisteren. nJ. 39. Republic Steel liep achteruit tot 14%. Voort» stelde Anaconda Copper zich 3/16 lager op 22. Van toonaangevende locale aandeelen werd Koninklijke Olie 1% ft 2% lager getaxeerd op 357 54—358. H V A. 16 3% lager op 440—443. Phülpslampen 2% 6 4% op 316—317. A’dam Rubber circa 2% op 308. Unilever 114 op 147 en Aku 6 lager op 4#%. Er was na genoeg geen handel. 73 ct, (een enkele nooger», zware vmwus 73 ct.. vette f 100—170 per stuk. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Runderen matige aanvoer, handel tg^ag en nauwelüks prijshoudend. Vette kalveren geen eerste kwaliteit, behoorlüke aanvoer; handel kalm enficljzhoudend. Nuchtere kalveren ge wone aanvoer, handel vlug, prijzen onveran derd. Schapen weinig aanvoer, handel stug met iets hoogere prijzen. Varkens matigen aan voer, handel willig, prüzen hooger. AMSTERDAM, 1 Nov. Eiervelling. Aan voer 80.000 stuks. Hoogste prüb f 5.60, mldden- prüs f 4.90—5 30, laagste prijs f 3. Handel ge woon. OUDEWATER, 1 November Aanvoer 35 wagens, 1125 stuks. 5625 kilo. R.M. le kwal, f 2930, 2e kwal. 27—38. Handel matig. ROTTERDAM. 1 November. Aardappelen- niarkt Brlelsche eigenh. f 1.45—1.65. blauw» eigenh. f 1.501.60. drielingen eigeh. f 11.40, Zeeuwsche bonte en blauwe f 22.30, bonte en blauwe poters t 120—1.40, zandaardappelen f 3.503.80. Idem kleine f 2803, Aanvoer ge woon; vraag redelük. Vlasmarkt Aangevoerd 6325 kilo blauw 68 —75 et. 3000 kilo Groningsch 65—70 ct., 9600 kilo Holl. geel 6675 ct, 700 kilo Dauwroot gO75 ct Er was weinig kooplust; alle soorten in dalende richting, mindere kwaliteiten wei nig gevragad. Aanvoer grootendeels onver kocht ROTTERDAM. 1 Nov. Aardappelen: Brlel- ache eigenheimers f l.èO—120, Zeeuwsche eigenheimers f 1.45—1.66, id. bonte f 2—2.30, ld. blauwe f 22.30e eigenheimers blauwe f 120—1.60, ld. drielingen f 11.40. bonte en blauwe poten f 120—1.40, alles per Hi..; West- landsche ronde zandaardappelen 3 30—3.80. idem kleine f 2.80—3 per 100 kilo. Aanvoer ge woon, handel redelük. er In toe, geen militaire luchtmacht meer te hebben. Het Is wel onnoodig te zeggen, dat alles wat wü boven schreven, ons geloof In he’ welslagen der conferentie te Brussel niet al te groot is. et merkwaardigste bericht dat ons de zer dagen gewerd) was dat, waarin werd werd medegedeeld, dat de Italiaansche ambassadeur Cerruti te Parijs was teruggeroe pen na*r Rome en dat 'deze geste van Musso lini In Fransche regeerlngskrlngen werd be schouwd als een uiting van den duce. de di plomatieke betrekkingen tusschen Italië en Frankrük te verbeteren. Vreemder kan het wel niet. Vroeger beteekende het terugroepen lezing over het leven van dr. Abraham Kuyper, van een gezant gewoonlük voorbereiding van den oorlogstoestand, thans geeft men er de beteekenls aan van verbetering der diploma tieke betrekkingen. Mussolini zou. zoo wordt beweerd, toenadering zoeken tot Frankrük en dit tot uitdrukking willen brengen door het terugroepen van den fasclstlschen ambassadeur en door het benoemen van den heer Prunar. een diplomaat uit de oude school, als zaakge lastigde. Wü gelooven, dat er achter deze kwestie meer steekt. Naar men zich herinnert, heeft de Fransche ambassadeur te Rome, de Chambrun. het vorig jaar zün post verlaten. In zün plaats werd de heer de Saint Quentin benoemd. Er rezen toen direct moeilükheden voor het opstellen der geloofsbrieven. Musso linl stelde den eisch, dat deze gericht zouden worden aan Victor Emmanuel III, Koning van Italië en Keizer van Ethiopië De Qual d’Orsay wa* niet bereid, den keizerlüken titel in de ge loofsbrieven van den ambassadeur op te ne men, aangezien Frankrük de verovering Van Abezslnië nog niet officieel heeft erkend. Een en ander heeft tot gevolg gehad, dat Frankrük reeds meer dan *n jaar te Rome vertegenwoor digd is door den zaakgelastigde Blondel. Het schünt nu. dat Mussolini dezen toestand als on houdbaar beschouwt en de diplomatieke verte genwoordiging van Italië te Parüs op denzelfden voet wenscht te stellen als de Fransche verte genwoordiging te Rome. De Fransche bladen zün absoluut niet ingenomen met het besluit van Mussolini. Zoo wüst de -Petit Parislen” er op, dat twee groote mogendheden als Frankrük en Italië er alle belang bü hebben, de normale diplomatieke betrekkingen onder alle omstan digheden te handhaven en zeer speciaal, als die omstandigheden van delicaten aard zün. De ,Echo de Paris” verklaart, dat de maatregel der Italiaansche regeering Ingegeven Is door den wensch Frankrijk bü elke geleaeiRieid on- Larigfenaam ie’ zün Öok het .JPetit'Journal” «het orgaan van kolonel de la Rocque) betreurt de geste van Mussolini, „die op het meest on geschikte oogenbllk komt, dat men zich den ken kan". Het blad beschouwt den maatregel als de consequentie van Mussolini’s nieuwe bultenlandsche politiek. Uit al deze uitlatingen blükt allerminst, dat men het besluit van Mussolini als ëen wel willendheid opvat. En daar komt nog bü, dat de duce er van heeft afgezien zün minister van Bultenlandsche Zaken, graaf Clano. naar de Negen-Mogendhedenconferentie, die morgen te Brussel begint, af te vaardigen en er mede volstaat, een diplomaat van ondergeschikten rang te zenden. Dit wordt beschouwd als een bewuste onaangenaamheid tegenover Frankrijk en Engeland, die belde door hun minister van Bultenlandsche Zaken vertegenwoordigd zullen zün met het doel, niet alleen te confereeren over het conflict in het Verre Oosten, maar te vens on-offlcleel over de brandende Europee- sche kwesties. 6.34 98 114 122 121¥< 114 116 2444 1314 1214 73 2 6U 7H 1114 H 439 154 127 39 209 288 V, 81V. 88 72 2* - »7 11 44214 151 127 39 24 H 13% 12?. 98 116)4 124 12114 11614 11714 20714 155 144 11014 101 154 70 3 20974 156 y* 145 111 V* 102 155’4 8114 3%

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 3