Leiders krijgen het morgen vrij I E' Zoekt gij betrouwbaar j Personeel? OVERAL EVENWEL DE NOODIGE SPANNING ZWARE STRIJD VOOR DE CONCURRENTEN gezinnen a I I Plaats dan een „Omroeper” voor 80. Derby in Eindhoven Hekkensluiters gaan zich roeren Ook morgen kunnen Wilhelmina Volendam hun fraaie potiiiee behouden moest de politie op letten I" Wedstrijd tegen Duitsche ploeg te Hannover HET NOORD-NEDERLANDSCH ELFTAL i Moeilyke uitwedstrijden van D.W.S. tegen K.F.C. en van Feijenoord tegen Blauw- Wit Go Ahead naar N.E.C. ZATERDAG 6 NOVEMBER 1937 VAN HET KATHOLIEKE KAMP K.N.V.B. .1 nmnmmnmnnimnnwiinnmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii I Ml do ge de ge Ck gil op ra pe da te en br< looi niet ech kwi teel wor van brui Got rint dat ken ken J den woo stel H van ■ter mie sein waa dus het bew kx>v cles «pr« D ■chi herl mee elks dooi aan «tUl Ned den en well N me, >ge den «efn W O •ciu den het «teil tisn het ovei m Byt het ten ten< voa «oei zucl genl bjj blee D zon< Inte waa verl chrl toe ten, pest helt ten teen bete nen ven bo voi de bü dei aai vtx de dn „tr ser dei in 1 hot aai ma loo 5 bev ma abt one dui kla zeg 72) ken gel< con zoo var Infi ligt ong Het betrekkeiyk kleine programma van den laatsten Octoberdag heeft door de vete verrassingen plotseling weer heel wat nieuw leven in de brouwerij gebracht, sender dat de‘situatie in de verschillende afdeelingpn tut direct groote wijzigingen onderging. Wsarop? Nu, natuurlijk op de verkeersfouten. die de ge achte lozer van deee regelen maakt als hij weet, dat er geen agent In do buurt la. Men heeft tot nu toe niet te klagen gehad over de afwerking van het programma Alles is steeds buitengewoon vlot gegaan en op het oogenblik heeft het meerendgel der clubs al zes wedstrijden gespeeld en dus een derde deel van de competitie achtef den rug. - Steeds meer blijkt, dat er enkele uitzon deringen natuurlijk daargelaten over de ge- heele Unie een strijd wordt .gevoerd tusschen tegenstanders, die elkaar niet veel ontloopen Het aantal ongeslagen clubs is intusschen weer aardig gedund; het bestaat nu nog uit V.V.H., Wilhelmina, Volendam en D.HL. en van dit viertal hebben Wilhelmina en Volendam tot dus ver geen punt verspeeld. Drie clubs wachten nog steeds op haar eerste overwinning, nJ. Don gen, dat zelfs nog geen punt heeft kunnen ver overen, Altior en Graaf Willem. In meer dan een opzicht belooft ook het voor morgen vastgestelde programma weer zeer be langwekkend te worden, temeer daar nu alle eerste klassers, op vier na, in het veld komen V:V.H. moet in Zuid I Zijn ongeslagen record in Maastricht verdedigen tegen RK V.V.L. dat wel op de ranglijst een heel stuk lager staat geklasseerd, maar daarom toch heel goed o in staat kan worden geacht om den leiders een warme ontvangst te bereiden. En van de semi- plaatseljjke ontmoeting tusschen Kerkrade en Laura kan hetzelfde worden gezegd. Het feit, dat Kerkrade op het oogenblik de laatste plaats inneemt, zal deze Club er zeker niet van weer houden het haar tegenstanders erg lastig te maken. Of in beide gevallen de thulsspelende vereeniglngen echter redelijke winstkansen heb ben, moet in twijfel worden getrokken. R K NAC. dat RK. O.NB. ontvangt, sal vermoe delijk wql toonen niet veel voor de club uit Bchaesberg onder te doen, zoodat men hier eer. spannenden strijd tegemoet kan zien, evenals trouwens In Slttard. waar de Boys met Valken burg hun krachten zullen meten. Kimbrla krijgt bezoek van Chèvremont en de Maastrichteche den buit zal moeten afstaan. V. V. A. zal dit seizoen met een heel wat bescheidener plaats genoegen moeten nemen dan de vorige maal De Noord-Amsterdammers bezorgen hun aan hang teleurstelling op teleurstelling. Wat zij er morgen van terecht zullen brengen nu De Meer by hen op bezoek komt, is heel moeilijk te voorzien. De Meer, dat op het oogenblik de rjj sluit, staat er ook Allesbehalve gunstig voor en voor belde clubs Is het vermeerderen van haar pari ten aan tal geen overbodige weelde. In de gege ven omstandigheden gelooven wij de kansen van V. V. A. hooger te moeten aanslaan, maar veel krachtsverschil zal er toch niet zijn. Wils kracht, oat in de hoofdstad zijn krachten moet meten met H. M. 8. krijgt evenmin een ge makkelijke taak. De club uit Zuilen aal natuur lijk alles in het werk stellen om haar voor sprong te behouden en gezien haar prestatie» in <je vorige ontmoetingen gelooven wy niet, dat er voor de Amsterdammers veel lichtpun ten zijn. Na het goede resultaat in Amsterdam kan E. M M. tenslotte ook morgen in Hilver sum tegen V. V. IJ. wel eens voor een verras sing zorgen. Graaf Willem ziet in West II natuurlijk geen kans om D. H. L.'s positie in gevaar 'te bren gen en men kan veilig aannemen, dat de Ha genaars het in Detft tegen de leiders niet bol werken. Misschien geeft Leonidas, dat zien plotseling zoo kranig heeft hersteld, morgen zijn aanhang weer reden tot juichen door 8 J. C. in de Maasstad te weerstaan, temeer om- (lat de club uit Noordwijk in haar uitwedstrij den in den regel eén stuk minder op dreef is dan thuis. Hoewel H. B C. Zondag jj. leelyk teleurstelde, hebben wij toch nog genoeg ver trouwen In de Heemsteedsche club om haar morgen de beste kansen te geven tegen Excel sior, ofschoon zy in Schiedam op zwaren te genstand kan rekenen. Van T. Y. B B., dat er tot veler verrassing in slaagde H. B. C. zijn eerste nederlaag toe te brengen, mag men ver wachten, dat deze cbib nu ook in staat is om de ontmoeting tegen Spartaan in Rotterdam in een Haarlemsche zege te doen eindigen. Na een onderbreking van een week in ver band met den Interlandwedstrijd tegen Frank rijk, staan de clubs nu gereed om morgen met frisschen moed den strijd te hervatten, een strijd, welke in reel gevallen heuseb niet zoo gemakkeiyk sal zijn, want er «yn heel wat ont moetingen vastgesteld, waarin tegenstanders, welke elkaar niet veel zullen toegeven, in het veld komen. Ajax kan slab morgen in afdeellng I aan den kop handhaven, want een zege der rood witte Amsterdammers op VJB.V. dat in de hoofdstad op bezoek komt, ligt in de lijn der verwachtingen De belangrijkste ontmoeting in deze groep is wel bet treffen in de Koog tus- M schen LEO. en D.WS, welke stubs nu verder zullen uitmaken, wie voorioopig de tweede plaats zal innemen. Voor de blauwzwarten uit de Spaamdammerbuurt wordt dit een heel zwa re Wedstrijd tegen de op eigen terrein nog ongeslagen Zaankanters. Zelfs Ajax kon het in de Koog niet verder brengen dan een gelijk spel, een resultaat, waarmede D.WJB. morgen zeker tevreden zal mogen zijn. A.D.O. en R FC zullen elkaar In de residentie ongetwijfeld niet veel toegeven, hoewel de kansen van de Haag- sche club oX wel iets hooger mqeten worden aangeslagen. Hetzelfde geldt voor V.U.C., dat thuis zijn krachten zal meten met'het Rotter- damsche Excelsior. Ook In afdeellng II ziet het er naar uit, dat de leiders hun positie behouden, want men kan toch gevoeglijk asmnemen, dat Haarlem thuis beide punten op DH.C. verovert. Het Ms ten minste niet waarschijnlijk, dat. de Gentenaren voor een verrassing zorgen. De tweede plaats is de Inzet van den strijd in het Olympisch Stadion te Amsterdam tusschen Blauw Wit en Feijenoord. De Zebra's, die zeer zwak zijn be gonnen en In hun vorige thuiswedstrijden slechts één punt wisten te bemachtigen, krijgen nu de gelegenheid om voor hun eigen aanhang te toonen, dat zij ook thuis goede resultaten kunnen behalen. Hoe zal Feijenoord, dat juist In uitwedstrijden zeer matige prestaties lever de, zich thans tegen de Stadlonclub verweren? Het wordt oX een open strijd, waarin Blauw Wit 'geenszins kansloos la Nu X Gooi in de rurjplng Is gekomen, zal de Hllversumsche club wel alles In het werk stellen om den wedstrijd in Rotterdam tegen C.V.V. tot een goed einde te brengen en dat is zeker niet uitgesloten. Voor Hermes-D.VJB. ziet hei er ook ntf weer alles behalve gunstig uit. De Schiedammers moeten de Stormvogels bekampen op het IJmulder veld, waar dit seizoen nog geen enkele tegenstandei een punt heeft kunnen bemachtigen. Een ver rassing buitengesloten sal de eerste zege der Schiedammers nog wel even op zich laten wachten. Voor Xerxea dat HBU. ontvangt, 'is de situatie even anders, want de Rotterdamsche zebra's krijgen oX een goede kans om eens den vollen bult te veroveren. Dat Heracles morgen in het Oosten zijn voor sprong behoudt, gtaat vrijwel vast, want de Almelosche club zal zich zeker op eigen ter- relp niet door Wageningen laten verrassen. Van Go Ahead zal daarentegen alles worden ge vergd als de Deventenaren In Nijmegen tegen N.E.C. succes willen boeken. De Nijmeegache club heeft thuis nog geen punt behoeven af te staan en dat zij op eigen grond soms verras send goed op dreef Is, heeft Tubantla onlangs nog ondervonden. Van het betrekkelijk matig spelende Go Ahead zou het ons niets verwon deren, als de Deventer club morgen b.v. met een gelijk spel genoegen sou moeten nemen A.G.O.V.V. Is na een goeden start een heel stuk afgeaakt en de prestaties van de Apeldoornache dub vallen steeds meer tegen, zoodat het de vraag is. of «ij het morgen In Enschedé tegen de Sportclub sal kunnen bolwerken. Van het steeds meer teleurstellende Z.A.C. zal het ons niet verwonderen, als de Zwolacha club mee moeten elkaar nu voor den tweeden keer en thans moeten de papieren van tie kampioenen, die „uit” reeds met 4—1 zegevierden, weder om hooger worden aangeslagen. Willem II, dat zich tot nu toe vooral thuis goed weêrde. zal ook nu Roermond, dat In Tilburg op besoek komt, ongetwijfeld voor moeilijke problemen stellen. Wjj achten het tenminste niet onwaar schijnlijk, dat de tricolores als overwinnaars uit het strijdperk treden B.V.V. komt mogelijk weer eenigszlns in de ninnlng door een sege op Ixmga, hetgeen in de gegeven omstandighe den geen verwondering sal wekken, want een herstel der Bossche club isoX te verwachten. N O.AD krijgt het in Tilburg moeilijk tegen Bleijerhelde, maar wie weet of de Tilburgscho club nu eens niet voor een verrassing zorgt. De Llmburgsche club is niet zoo sterk, dat een succes van de hekkensluiters by voorbaat uit gesloten moet worden geacht Zal M.V.V. net voorts klaarspelen in Spekholzerhelde lets van beteekenls uit te richten tegen Juliana, de dub, die zelfs P.8.V. liet struikelen? Het wordt In ieder geval voor de Maastrichtenaren een «eer zware wedstryd, waarin de kans op succes nu niet direct heel groot mag worden genoemd. In het Noorden kan men gevoeglyk rekenen op een zege van Be Quick op Hoogezand. In de andere ontmoetingen, welke voor deze af- deellng «yn vastgesteld, zullen de krachten echter wel meer verdeeld biyken te «yn. Velo- citas heeft tenminste nog niet gewonnen van Achilles, want de Asser club heeft zich dit seizoen tot nu toe uitstekend gehouden. Bij Leeuwarden—G.V.A.V. en by H.8.C.—Veendam zal men zeker kunnen spreken van aan el kaar gewaagde tegenstanders.' Het wordt hier o.l. in belde gevallen een open strijd, in tegen stelling met het treffen tusschen Heerenveen— Sneek, waarin de thuisclub met de beste kan- sen start. Van de kampioenen van het vorig seizoen hebben er op het oogenblik drie, nJ. Ajax. PB.V. en Be Quick de leiding, terwijl de twee overige clubs Feyenoord en Go Ahead de tweede plaats Innemen. De ploegen, die het afgeloopen voor jaar om de hoogste voetbaleer hebben gestre den. spelen ook nu dus alle weer een belang- ryke rol. Ook de twee clubs, welke nog onge slagen zyn, moet men onder deze vyt zoeken, want dit zyn zooals men weet. Go Ahead en Be Quick. Onder de &1 eerste klassers, welke wy tegen woordig ryk «yn. telt men er thans In totaal nog vyf. welke er tot heden niet In zyn geslaagd een overwinning te behalen. Deze clubs zyn. Xerxes, Hermes-DiVB, Hengelo, N.O.A.D. en Hoogezand. Voor den wedstrijd Noord-Dultachland— Noord-Nederland, die op 14 Nov. as te Hanno ver zal worden gespeeld, is het volgends Noor- deiyk elftal samengesteld: Doel: Waphters Jr. (Be Quick). Achter: HBdeveld (Velocttaa) en Top (O.V. A.VJ. Midden: Hogerbirk (Be Quick), Pienter (Be Quick) en Blom (LB.O.). Voor: Meulema (W.V.VJ. Bonsema (G.VJL VJ, Kuipen (Gruno), A. Lenstra (Heerenveesi) en van Zand (Achilles). Reserves: M. de Haan (HB.Ö Bimoit (Achil les). Haseveld (O.VJLVJ «n van Staveren Utohillso). club zal geducht op haar hoede dienen te zyn. want de gelienbergers zullen zeker niet aar zelen, als het mogelyk is, deze gelegenheid aan te grypen om hun positie te verbeteren. De sterke positie, welke Wilhelmina in Zuid II Inneemt, is nog geen enkele maal In ge vaar gebracht en dat het RK T.V.V., dat In Weert op bezoek komt zal gelukken den zege tocht der Limburgers te stuiten, is piet waar- schyniyk. Het wordt hier tenminste vry zeker een nieuwe nederlaag der rood-wit-blauwen, die zich hiervoor overigens heusch niet behoe ven te schamen. Voor Kolplng, de club, welke den minsten achterstand op de leiders heeft, zal het geen gemakkelyke dag worden, want' deze club heeft de derby tegen Mulo voor den boegOp papier heeft Kolplng natuuriyk de beste kansen, maar de ervaring heeft nu een maal geleerd, dat plaataelyke ontmoetingen by uitstek geschikt zyn om verrassingen op te leveren. Voor de Venlosche Boys is* het geen eenvoudige opgave om den wedstryd tegen Een dracht In wychen tot een goed einde te Meen gen, want men kan er verzekerd van zyn, dat de nlguwe eerste klasser zich tot het uiterste zal verweren. Treffers dat altyd een niet te onderschatten tegenstander biyft, achten wy wel In staak om Schyndel beide punten te ontnemen, hoewel laatstgenoemde club zich niet gemakkeiyk gewonnen zal geven. Voor Dongen, dat dit seizoen een heel poover figuur slaat, ligt een nieuwe nederlaag, thans tegen het bezoekende Brabantla, in het verschiet. De Stryd om de leiding in het Oosten biyft van den meest spannenden aard, en dat de re sultaten van morgen hieraan veel zullen ver anderen, gelooven wy niet. Hulhulzen zal ech ter geducht op zyn qul-vive dienen te zyn, om Emos met een behooriyke kans op succes te kunnen bestryden. Voor Voste, dat In Ensche de Achilles ontvangt, is de opgave, naar het zich laat aanzien, nog moeiiyker. De Hengelo- sche^club kan zich immers door een overwin- ning/dlrect by de leiders scharen en daar zy een wedtryd minder heeft gespeeld, zou haar positie In dat geval zeer gunstig worden. De kans, dat dit morgen zal geschieden, lykt ons geenszins denkbeeldig. Van S. D. O. U. C., dat In Ulft V. D. Z. als tegenstander krygt, kan men wel op een nieuwe zege rekenen, als de Ulftenaren ten minste den Arnhemmers, die al eenige malen verrassend uit den hoek kwa men goed party geven. Quick, dat pas in Gaan- deren het onderspit moest delven, krygt een kans om revanche te nemen, nu V. V. G naar Oldenzaal komt en wy vermoeden, dat dé Twentsche club deze gelegenheid wel zal be nutten De/Loblthsche Boys hebben Zondag m Enschede een gevoelige nederlaag geleden, maar misschien herstellen zy zich morgen, als er 'n andere Enschedeache club, n.l. Vogldo, by hen op bezoek komt. Altior Vomt te Deventer tegen N E. O. In een lastig parket, hoewel de De ventenaren, als zy hun beste beentje voorzet ten, toch niet kansloos zyn tegen de club uit Borne. Het nog ongeslagen Volendam heeft in West I FOTOREPORTAGE I verreweg de beste troeven In handen en die zullen de wydbroeken niat gemakkeiyk uit han den geven, zy hebben vroeger reeds dikwyis getoond in staat te «yn om moeliyke klippen te omzeilen en men kan aannemen, dat de jongens van Konlngs dat nog niet zyn ver leerd. zy trekken morgen naar Krommenie, waar zy da punten zullen betwisten aan G. V. J. Warnar, dochter van K.N.V.B. Afbeelding van de nieuwe weldadlg- heidspostzegel «voor het kind», welke binnenkort In vijf verschillende waarden zal worden uitgegeven .Sm; SI» Erich Kleiber repeteert met het Concertgebouw-orkest te Amsterdam voor de uitvoeringen van Strauss' «Rosenkavalier» onder auspiciën van da Wagnervereeniging gen niet tegen Tubantla opgewassen biykt te zyn. Ook voor de andere Zwolsche club, P.EC, «yn de vooruitzichten niet onverdeeld gunstig, want zy kar? er op rekenen, dat «y In Hengelo by de club ian dien naam op heel wat tezon- stand zal stuiten. S In het Zuiden gaat de belangstelling in da eerste plaats natuuriyk uit naar de derby PJ3.V.Eindhoven. Belde tegenstanders ent- Z. Exc. mr. dr. Ir. J. A. M. van Buuran (x), bracht Vrijdag bezoek de onder- grondsche werken der Staatsmijn Maurlts te Lutterade

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 12