Verkade’s STAD’ BEURS VAN AMSTERDAM Een raderwerk staat stil Gaslevering aan Schagen Wisselkoersen k - BIJLAGEN TOT DEN, RAAD Huisverzorging 1912 De voorbeurs LANGE BESCHUITJES UIT DE ASCH HERREZEN DE VROUW DIE MEN BEGEERT JEUGDAFDEELING A.F.C. DE KAASMARKT BURGERLIJKE STAND HET WIT-GELE KRUIS C. UTERMÖHLEN OVERLEDEN VRIJDAG 12 NOVEMBER 1937 R.K. HARMONIE ST. CAECILIA SCHEI-VEEMARKT UITSLAG VEILING UIT DE STAATSCOURANT MS Directeur ir. E. van Dijk herdacht DE BESTE 1 CENT VIRGINIA—SIGARET KRUISVAART COHORT “'’ST. DOMINICUS VRIJDAG 12 NOVEMBER 1937 ’2% V 1 ruws 4 JL 19 Nov. 1937 het Pryahoudende atemming O Amsterdam, 12 Nov. 1937. Onze Wet Kruisvaarders! 6.307 uur voor Ontspanning R.K. Fabrieksarbeidertbond Bioacoop Harmonie Pater H. RUBERG OJ>. heden Tentoonstelling Wico-Studio van door voor Heden ultge- Steel Marine Geslaagd ter, tydelük worden verlegd. I V» Het dagelykach bettuar dier ge meente ia er niet op tegen Minuut atilte by het Spoorweg- bedryf een indrukwekkend oogenblik Verlenging looptijd hypothe caire bouwvoorachotten Filmvoorstellingen Jeugd- gebouw Varnebroek Vrouwelijke Jeugdbeweging Kath. Actie De Graal Verkoop grond Maclaine Pontstraat hoek Burge meester Palingatraat TRIUMPH triomfeert 4 Zondag a-s. 's middags om 3 uur voorstelling voor alle jongens onder de 14 jaar, ook voor de St Jansknapen. Voor de meisjes voor zoover er plaats is. 's Avonds 7 uur voor alle jongens bo ven de 14 jaar. Het bestuur deelt mede, dat Maandag is. de trekking zal plaats hebben van de verloting van bovengenoemd corps. Om de verloting geheel te doen slagen, zullen de laatste loten <2(X» mor genavond op de markt worden aangeboden. De trekking zal plaats hebben in het Gezel lengebouw, Verdronken Oord, om 8 uur. Dins dagavond zal door middel van een advertentie in dit blad worden bekend gemaakt, op welke nummers de prijzen zijn gevallen. In verband met het vertrek van den Wel- eerw. Pater Schaeffer houdt ZfjnEerw. heden avond de bijeenkomst voor de oudere en de jongere leden samen om half 9. Ieder zorge om kwart over 8 aanwezig te zün. Daar op morgen de feestavond zal plaats heb ben. zal de penningmeester dien avond geen zitting houden voor 't innen van de contributie 206% 144 131% 102% 94% 8% 23?, 13% 11H 40 27% 46 52% 45 35 1 80% 952% 8% 2 12» 11% WU HANDHAVEN KWALITEIT Met Ingang van 1 December 1937 zijn bevor derd: a. tot kapitein ter zee, de kapltein-lultenant* ter zee O. J. baron van Asbeck en D. de Josse- lin de Jong. b. tot kapltein-lultenant ter zee, de lulte- K.J.C. Laurentius-parochie Peudawa Continental Oil Shell Onion OU Tidewater Rubber A'dam Rubber BalXHtf ••••«.••«•aas DeU Batavia Rubber Serbodjadi atlau 40 22% 46 47% 45 30 1 80 H .52% 9 01% 73 00 613% 30 70% 41.75 9 0 1% 73 00 6-13 30 70 41 74 903% 72.92% 6.13% 3071 41 84 203 143 130% 101 93% vii da ie» ka eei da m< 1 ka hU eei ha 1 ha da de ka Co ge 46 uur van 101A 97 10j% 81 6H 97% 96 H 30 band met het feit, dat de Unilever NV. Interimdividend i pet. het vorig jaar. 40.22% 4647% 45 30 1 80% 9 52% en aan ver- I we dei Sp ha 9t l< de r te sp kr 101 fc •7 102% 80% 96% 97 A 6U 30 Ar be re lei da Er Bi' I er beu ber hal sell hee dae met kan dril C E Hol de Poe en de ovei 4030 4655 4537% 1 80 xt 52% 12 Nov. Var. slotk Eenieder moet kunnen zien, dat je onze wet In alles volledig uitvoert bij al wat je doet. Een van de voornaamste dingen, waar jullie voor moeten zorgen, is de goede geest tusschen alle leden van je ban onderling. Denkt daar eens goed over na. Dat zal soms moeite en een beetje zelfbeheerachlng kosten, maar wij Kruis vaarders staan toch voor niets. De goede geest in je ban hangt veel van je eigen optreden af. Laat ook in je ban het „goed zijn voor ieder een" doordringen. In verband met het meer dan groote aantal jongens van onze ontspan ning op Donderdag is deze vanaf heden ge splitst. Kruisvaarders denkt erom In uniform! Is je abonnement op ons weekblad door je He raut al genoteerd? Gedurende de maand October werden de wijkverpleegster 23 patiënten bezocht met totaal 345 bezoeken. Hiervan waren 239 bezoe ken bij leden van het A.A.Z.A., 64 bezoeken bij leden van het Wit-Gele Kruis, 30 bezoeken bij stadspatiënten en 12 bezoeken bij particulieren Door de wijkkraamverpleegster werden 170 bezoeken afgelegd bij 8 patiënten en zij ver leende 2 maal assistentie bij den dokter. Vorige EDotkoersen Heden Londen Berlijn ParUs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo N. York cable Rome Praag Madrid Van Zondag af wordt In de Harmonie de film .De vrouw die men begeert" vertoond, vervaar digd door den regisseur Archie L. Mayo. en waarin de hoofdrollen worden vervuld door Kay Francis en Roland Young, een paar bij het publiek zeer geliefde fllm-personages. Het is een wat pijnlijke geschiedenis, waarin ze optre den, maar na diverse belevenissen komt alles tot een goed slot. Maandag a.s. komen we nader op deze film terug. En terzelfder tijd knarsen de aangezette remmen op honderden plaatsen in het land, op hooge spoorwegdljken boven den polder, op rangeerterreinen In de stations, ergens tusschen de bosschen of bulten In het veld. Honderden treinen hebben vaart geminderd en houden stil. Een groote onzichtbare hand is op dat eene oogenblik over heel het reusachtig raderwerk .uitgestrekt. Onbeweeglijk staan de sneltreinen; stoom en motorkracht zijn afgesteld. Een A. T. O.-bus staat ergens eenzaam op den Afsluitdijk. Op de veerboot EnkhuizenStavoren Is de tril ling der stampende zuigers plots in een vreem de rust verkeerd. t is wel merkwaardig. 2 November-markt daalde 160.000 K G. tot 72.000 K.G. Vandaag was er ook een stroom omlaag, zij het niet zoo groot, nJ. van 93.000 tot 78.000 Gelukkig ging het met de prijzen juist anders om. Bij bepaald vluggen handel, kwam de hoogste noteerlng tot f 24. dat is een gulden meer dan ■Vorige week en f 8 of 33 pet. meer dan vorig jaar. De markt had vandaag nog extra bezoek. Niet enkel waren er een paar Amerikaan- Bche journalisten, die door mr J. Bosman wer den rondgeleid, maar ook was aanwezig de reportagewagen van den K. R. O„ met de hee ren Paul de Waard en Povel. Er werden allerlei opnamen gemaakt van de markt, welke moeten dienen als slotstuk van een reportage over de Zuivelbereiding in de serie: „Hoe Nederland zich voedt". - - Deze wordt vandaag over 14 dagen zonden. Met groote belangstelling zullen ongetwijfeld de Alkmaarders dan deze opname beluisteren New-Yorksche beurs bleef gisteren we de herdenking van den wapenstilstand As. Zondag kwart over acht verwachten wij alle leden van onze KJ.C, voor onze maande- lijksche algemeene H. Communie. Jongens weest op tjjd present, en toont door je gedrag dat je KJ.C.-er bent. Kruisvaarders natuurlek allen in uniform. Plaatsen voor het Aloysius-altaar. Te Heerlen aan de Wilheiminaschool, kweek school voor vroedvrouwen, slaagden voor de aanteekenlng kraamverpleging Zr. A. Al te Alk maar, Zr. W. Dwars te Hoorn, Zr. F. Roee- rneyer te Wormer ander heer mr. zou zich ben. vorig jaar op de de aanvoer van Uitvinder van aaeptisch anelverband De directeur van het Gemeente-SlachthuU en het Marktwezen te Alkmaar brengt hierbij ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de schei-veemarkt te Alkmaar, op Woensdag 17 November 1937, het vee, hetwelk men nie: per vaartuig, en vee dat men niet te voet vla de HeUooërbrug naar de markt brengt, alléén mag worden aangevoerd langs den Helderschew*eg naar de Handelskade en over de Schermervlot- brug. via den Kanaaldijk, over de Frieschebrug Aan voer van vee over de Bergerbrug, de Em- mabrug. de Popmansbrug en de beide rustieke voetbruggen, is verboden. Het vee dat vanaf den Schennerweg naar de markt wordt gebracht, moet via den Kanaaldijk, naar de Frieschebrug vervoerd worden. Het vee. aangevoerd vanuit de richting Aker sloot over de Voormeer en de Bierkade, moet via de Schermen lotbrug, over den Kanaaldijk, naar de Frieschebrug worden vervoerd. Al het vee, te voet aangevoerd vanuit de rich ting Heiloo, moet via het Ritsevoort, de Koor- atraat, de Laurensstraat, de Nieuwesloot, de Doelenstraat en Doelenkluft. naar de Handels kade gebracht worden. Het vee-vervoer per as uit de richting Heiloo. moet via den Kennemer- aingel en Geestersingel, naar de Handelskade. Vaartuigen met voor de markt bestemd vee moeten gelost worden aan de Handelskade; de havenmeester zal de ligplaatsen aan wijzen. In verband hiermede zullen, voor zooveel noodig. de schepen welke een ligplaats aan de Handels- BU de veiling gehouden bü opbod op Donder dag 11 November 1937 ten overstaan van nota ris J. de Groot te Alkmaar, werden in bod ge bracht 1. Het huis en erf te Alkmaar. Julianastraat 30. groot 1 A. 4 C.A. op f 3260. 2. Het huis en erf te Alkmaar. Nieuwpoorts- laan. 50. groot 1 A. 49 c.A. op f 2250. 3. Het huis en erf te Alkmaar. Nleuwpoorts- laan 29. groot 1 A 22 c.A. op f 2510. De afslag en elndtoewijzlng blijven bepaald op Donderdag 18 November 1937 des avonds 7 uur in „Het Gulden Vlies" te Alkmaar. Ons wordt van offlcieele zijde medegedeeld, dat de relsllre met ingang van heden (Vrijdag) verlaagd is tot f 8.60 per 100 lire. U. H Steel Rep. Steel 0. 8» Leather Intern. Nickel Stand Brands Mtfnboww Alg. KxpUtatie Redjong Lebong Kon. Olie Gaboes Per lak Clearingkoersen Géboren: Andries Alex. z. van Johannes Hen- derikus Sommer en S. Dijkstra. Ondertrouwd: Egbert Haas en Maria There sia Kovatschitz; Judocus Good en Geertrulda Maria Noom. Overleden: Aaltje Zwaan, wed. Cornells Goet. oud 70 jaar. De heer A. Vos. alhier, heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Maclaine Pontstraat hoek Burgemeester Palingatraat, groot ongeveer 715 M2., voor den prijs van f 6350.in totaal, ten einde daarop vier woningen te bouwen. Tegen verkoop van eerder genoemd perceel bestaat bij B. en W. geen bezwaar, terwijl de grondprijs in overeenstemming is met de prij zen, door de Commissie van bijstand voor het grondbedrijf voor de ter plaatse gelegen ter reinen in overweging gegeven. Het blijft toch altijd lekker: een dampen de kop chocola, met een lang Beschuitje van Verkade, be strooid met suiker en kaneel. In ieder pakje (l^ct.) een platen bon voor het nieuwe Vèrkade-album. In den nacht van 18 op 19 Augustus brandde de zaak van den heer D. Cramer, kok en ban ketbakker aan het Ritsevoort, bijna geheel af. Wel geslagen maar niet gebroken door deze ramp, vatte de energieke eigenaar onmiddellijk het voornemen op. zijn zaak nóg beter dan voorheen opnieuw te beginnen. Reeds 5 dagen na den onheilsnacht werd met het opruimen der ruïnes begonnen en In korten tijd werd door de firma Ringers een pand gebouwd, met twee moderne bovenhuizen, dat een sieraad is geworden voor het Ritsevoort. De winkel is geheel gerestaureerd, maar de grootste verandering heeft de hartader van het bedrijf ondergaan, de bakkerij. Deze Is geheel gemoderniseerd, en er is nu bügebouwd een zeer ruime en geheel modem uitgeruste keuken, waardoor de heer Cramer nog beter gelegenheid krijgt de diners voor groote partijen te vëjN zorgen. Alles wat hierop en op'het uitzenden van maaltijden betrekking heeft, is geheel vernieuwd en beantwoordt aan de hoogste eischen van hygiëne en comfort. De serviezen en het tafel zilver zijn een lust voor de oogen. In den winkel zijn de bekende fijne kwaliteit koek, banket en chocoladf-artlkelen weer ver krijgbaar. Wjj wenschen den heer Cramer toe. dat nieu we bloei van zijn zaken hem den zwaren slag spoedig zal doen vergeten. Het vee, langs den Helderscbeweg en per vaartuig aangevoerd, mag alléén naar de markt worden gebracht over de Korte Nieuwesloot. van de Handelskade af. Bij de Frieschebrug en aan de Handelskade (Korte Nieuwesloot) zal het aan te voeren vee deskundig worden onderzocht en zal het ver schuldigde marktgeld moeten worden voldaan. Ronder dat hieraan gevolg is gegeven, mag geen vee ter markt steden aangevoerd. Nadrukkelijk wordt den aanvoerders echter medegedeeld, dat het ondersoek van vee alléén zal geschieden na de lossing; keuring op vaartuigen, vrachtauto's of andere vervoermiddelen vindt derhalve niet plaats. Tengevolge van het heerschende mond- en klauwzeer, zullen de toegangen tot de markt niet eerder worden opengesteld dan na zons opgang. In verband hiermede zal de keuring van het vee plaats vinden van des voormlddags half acht tot tien uur. Als marktterrein worden aangewezen: Waagplein. de Marktstraat (Doorbraak), de Korte Nieuwesloot. vanaf Koningsweg tot Veer- straat en zoo noodig de Dijk. Afvoer van vee door de Langestraat is ver boden. f Alkmaar, den ‘12en November 1937. De directeur voomoemd, VOORTHUYSEN Bij Raadsbesluit van 2 Februari 1922 is aan den heer P. J. van Keasel, alhier, en aan de heeren H. Rjjkenberg en J. Hazes, alhier, eeen hypothecair bouwvoorschot verleend voor den bouw van vier huizen aan het Kweerenpad en voor den bouw van een perceel aan de Roe mer Vlsscherstraat. Het laatst genoemde voor schot Is bij raadsbesluit van 17 November 1927 nr. 27 ten name gesteld van den heer J. Hazes Het onafgeloste gedeelte van deze voorschotten zou op respectievelijk 36 October en 8 Novem ber 1937 geheel terug betaald moeten worden. De heeren van Kessel en Hazes hebben B. en W verzocht den looptijd van de voorschotten te verlengen. Aangezien de Minister van Financiën den looptijd van de desbetreffende door het Rijk aan de gemeente verleende voorschotten onder de bestaande voorwaarden met drie jaren heeft verlengd, hebben B en W. bezwaar. Voor te stellen den looptijd van de door de gemeente toegekende voorschotten eveneens onder de thans geldende voorwaarden met drie jaren te verlengen. Woensdag is te zijnen huize te Amsterdam op 79-Jarigen leeftijd overleden de heer C. F. Uter- möhlen. oprichter van de bekende fabriek van verbandmiddelen van dien naam. De heer Utermöhlen was ridder in de Orde van Oranje Nassau. De teraardebestelling geschiedt Zaterdagmid dag a s om een uur op Zorgvlied. Carl Friedrich Utermöhlen werd op 2 October 1858 te Ostemburg (Oldenburg) geboren. Nadat hij de H. B. S. te Hoorn had doorloo- pen, ging hij In 1873 in militairen dienst, waar hij zijn opleiding kreeg bjj het Instructiebatal- jon te Kampen. HU zette zün studie voor officier echter niet voort, ging in den handel en werd o.m. vertegenwoordiger van een verbondstoffen- fabriek te München, als hoedanig hU 1880 in Nederland de antl-septlsche (later aseptische) verbandstoffen van Lister von Bruns Introdu ceerde. In 1886 ging hU zelf tot fabricatie dezer verbandstoffen over. Dit bedrUf breidde zich geleldelUk belangrUk uit, tot het in 1898 werd omgezet in de N. V. v. h. Utermöhlen en Co. In 1900 kreeg de fabriek het praedlcaat „Konink lijke". De uitvinding van „Utermöhlen’s aseptische snriverband" dateert vaif 1901. In 1907 richtte de firma Utermöhlen te Ernst een verbandwat- tenfabriek op. Zondag: 3 uur filmvoorstelling voor alle jon- gens onder de 14 jaar, ook 8t. Jansknapen; 6 uur Congregatie, 7 uur ontspanning, leeftüd I17 jaar. filmvoorstelling. Maandag: 7 uur St. Jozefban. Dinsdag: Handenarbeid 67.30 groep 1, 7309 uur groep 2. Woensdag: 2.30 uur Jansknapen groene kring; Handenarbeid groep 4; 7.30 Amiënsban. Donderdag de jongens van 1213 jaar; 7.158.45 voor de jongens van 1314 jaar. Vrtjliag: «30 adspiranten; 630 Bt. Thomas- ban; 730 EHBO. St. Elisabethziekenhuis; 8.30 Bernard v. Clairvauxban. Zaterdag: 2.30 St. Jansknapen blauwe kring Baanderheer. Van 13 tot en met 21 November wordt in de „Wico-Studio”, Koningstraat, wederom een in teressante tentoonstelling gehouden, welke da gelijks van 3 tot 8 uur is. te bezichtigen. Ditmaal is er zeer smaakvol weefwerk de hand van den heer P. PonstUn uit Beekber gen en Ceramiek, vervaardigd door den heer Andrée van Apeldoorn, te bezichtigen. Bulten al dit fraais is er nog Iets. Er zUn ook een tiental schilderijen van onzen stadgenoot, Martin Ultenbosch. een leerling \an Lugthart. WU kunnen een bezoek bUzon- der aanbevelen. Een minuut stilte. De secondewUzer vol brengt zün ronde, de groote wUzer verschuift of verspringt. Twaalf uur één: honderden handen grüpen naar krukken en handles. Zuigers en raderen hervatten hun beweging, eerst langzaam, dan sneller en sneller, nog enkele oogenblikken en het leven, dat niet wachten kan, heeft zün loop hervat. Een plaats op de brug is leeg, maar het groote schip gaat verder. Straks zal er een ander komen. Dezer dagen vergaderde de jeugdafdeeling van onze R. K. sportvereeniging A. F. C. Als om ruim 7 uur broeder Lucianus de vergadering bpent. blükt. dat een groot aantal junioren aan een oproep gehoor gegeven heeft. Ook was de commissie voltallig aanwezig. In zün openingswoord heette Br. Lucianus op de eerste plaats hartelük welkom den Zeereer- waarden Rector Boon. Ook de jongens en de commissieleden worden welkom geheeten. Het verheugt spr.. dat zoo vele aanwezig zün. waar uit blükt, dat de geest onder de junioren ult- stekend is. Spr. spoort de leden aan op den ingeslagen weg voort te gaan. Hierna brengt spr. nog eenige punten naar voren, n.l. indien men Zondags niet kan mede spelen, dit zoo spoedig mogelijk bü den secre taris der elftalcommissie te laten weten en niet te wachten tot Zondagmorgen, want dan loopt het elftal gevaar niet volledig uit te komen, daar dan de tüd te kort is om nog een ander aan te stellen. Verder moeten de jongens toch vooral tüdens de wedstrüden hun mond houden. Spr. verzocht toch vooral tegenover de heeren commissieleden zich netjes te gedragen, en niet te danken dat men alles maar mag zeggen. Dan komt in bespreking de zaaltralning. De voorzitter deelt mede, dat het gelukt dit voor elkander te krügen, zoodat a.s. Woensdag hier mede kan worden begonnen. De leiding zal be rusten bü den heer M. Groot. Spr. zegt, dat het antwoord nu bü de jongens ligt om te bef?üzen dat het hun ernst is. Dat het van groot belang Is. daar zal ieder wel van doordrongen zün. Spr. verwacht dan ook dat de opkomst geregeld groot zal zün. Dit is de beste dankbaarheid die men kan toonen. De training is als volgt geregeld: voor het A en B-elftal van 7.15 uur tot 8 uur en voor C, D en E van 6.30 uur tot 7.15 uur. Nu krügt de secretaris gelegenheid om de notulen voor te lezen van de vorige vergadering, welke onder applaus worden goedgekeurd. De secretaris doet eenige mededeelingen voor de uitwedstrüden van a.s. Zondag en verzoekt den leden allen op tüd aanwezig te zün, want het is zoo geregeld dat er geen minuut verloren mag gaan. De Zeereerwaarda Rector Boon doet een be roep op de leden om toch vooral goed hun best te doen bü den verkoop der loten, en onder hun familieleden de loten te verkoopen. tevens deelt de Zeereerw. spr. mede, dat hü. die de meeste loten heeft verkocht, een prüs in ont vangst kan nemen. Verder zegt spr. toch vooral zich ten allen tüden te gedragen als oprechte, roomsche jon gens, en als R. K sportmakkers elkander te leeren verdragen. Vooral des Zondags mag niet alleen aan voetballen gedacht worden, maar ook aan het geestelüke welzün, door niet te vol staan met een Vroegmis, maar ook 's avonds eens naar het Lof te gaan. Spr. wekt op toch trouw te blüven aan A.F.C.. dan weet hü dat de vereeniging een goede toe komst tegemoet gaat. Er wordt nog een collecte gehouden met het doel steun aan de missie. Nadat de voorzitter nog eenige vragen had beantwoord, volgde sluiting met gebed. Vorige Slotkoeraen Staataleenlngen 4 Nederland 1934 3 Oblig. 3 NederL 1938 3% Nederl. Gert. 3 Nederl. Oblig 3 Indlë 1937 3 1937 A 3% Youngl. (MJL-verklj Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Oert. Handel-MÜ. Indwtrieftn Onliever Oalvé Delft Alg. Kunstsüde Van Berkel's Pa Nieuwe Philips Ned. Ford Indwrtr. B Anaconda Kennecot Koersen voor stortingen op 12 November 1937 tegen verplichtingen luidende in: Relchs- marken 7236, Lires 9.50, peseta's 1130. Men schrüft ons: Zooals we reeds eerder schreven, zal Huisver zorging op 19 November haar 25-jarig bestaan Berdenken. Dat we voor deze herdenking zoo veel spontane medewerking zouden ondervln- den uit alle lagen der bevolking, hadden wü niet durven hopen en heeft ons allen büzon- der getroffen. Toen we dan begonnen met plannen te ma ken. stonden we voor duizend moeilükheden. die zoo langzamerhand als sneeuw voor de zon zijn verdwenen. Ja, de zon schünt alle dagen op ons pad Zooals u bekend is. arrangeert Huisverzor ging een poppenten toonstelling op 19. 20 en 21 November in het gebouw Langestraat 87. Voor die tentoonstelling zün zoovele en zulke prach tige inzendingen toegezegd van binnen en bui ten de atad. dat we er verrast door waren en er plannen werden gemaakt naar ruimer ex- positle-gelegenheid uit te zien. Maar Lange straat 87 biedt zooveel voordeelen. dat 1 bü plannen is gebleven. Uit de groote groep inzendingen noemen wü U slechts enkele: o.a. pop in Groningsch costuum van 1785, een prachtige verzameling kunstzinnige poppen van mej. Kots uit Blari cum; 2 kostbare poppen uit het Friesch Mu seum te Leeuwarden; een zeer kostbare ver zameling poppen uit China, Japan en- Mongo lië van mevrouw SchipperKuiper uit Eters- helm. Dan een kunstverzameling poppen uit Assen Deze zün vervaardigd naar bekende ba ker- en kinderrümpjes. andere hebben be trekking op sprookjes en vertelsels; ik noem „Kaatje, ben je boven", „KI om pert je en z'n wüfje”. kortom te veel om op te noemen. Er la zelfs een pop van 200 jaar oud. ons door een mede-stadgenoote welwillend in bruik leen afgestaan. Maar niet alleen poppen zult u aanschouwen; wü hebben ook de beschikking gekregen over eenige buitengewoon mooie kin- dereet- en thee-serviezen van 100 en pl m 75 jaar oud. Zou de tegenwoordige jeugd haar speelgoed zoo zuinig bewaren? Voorts linnenpersjes en antieke kastjes voor poppenkleeren zullen niet ontbreken. En dan niet te vergeten de prachtige poppenhuizen, pa- leisjes kan ik ze gerust noemen, met echte haarden en electrische verlichting. ZU geven u een beeld van wat hier voor „het kind" Is gewrocht. Tot slot noem ik u een poppenkast met Sneeuwwitje, de dwergen, prins en booze koningin van het Centraal Ziekenhuis. Wat onze verloting betreft, dat gaat ook al les naar wensch. Er zün ons reeds een 30-tal alleraardigste prüzen toegezegd in den vorm van poppen, een wieg met tweeling, poppenka- j, mer (door 13-jarige jongen van oud-patiënte vervaardigd). Zelfs de Amerikaansche vüfhng is naar Alkmaar gekomen. Voorts verraste „Nazorg" ons met een allergezelligst ameuble ment; een oud-patiënte voegde er één bü en zoo zün we onUettend verwend. Maar wat zün zoovele prachtige inzendingen zonder een goed verzorgde plaats? Ook daarin hebben véle Alkmaarsche Inge zetenen ons buitengewoon geholpen. De heer Koorn van „te Burger-Ijsclub zal de tafëls plaatsen. De aankleedlng, geen kleinigheid, heeft „Kofa" ons toegezegd. Deze firma zal In samenwerking met de firma Masee en „Kunst zü ons doel" het geheel een smaakvol aanzien geven. Een ander maakt op artistieke wüze de kaartjes bü het tentoongestelde en voor de reclame waren we zoo gelukkig met een jong intellectueel werklooze in aanraking te ko men. die voor ons een alleraardigste reclame plaat vervaardigde op den cursus voor jonge werkloozen in de Doelenstraat. Aldaar en bü mej. Scklé kunt ge zoo noodig zün adres be komen. Dat het elgenlüke doel (de kas te stüven) niet wordt vergeten, bewüzen u de giften van binnen en bulten de stad, welke den bodem der versierde bus, welke op de tentoonstelling ge plaatst wordt, reeds bedekken. U zult met ons Instemmen als wü zeggen, dat wü dankbaar gestemd zün en hoopvol onze tentoonstelling tegemoet zien. De gens gesloten en derhalve was onze beurs, voorna- melük wat de stemming en den handel in Ame rikaansche fondsen betreft, geheel op zich zelf aangewezen. Van Londen verwachtte men geen büzonderen invloed, aangezien de beurs aldaar In den laatsten tijd eveneens grootendeets zich naar Wallstreet richt In deze pauze vond men gelegenheid, aan de berichten omtrent het streven van Roosevelt en zün regeering, om aan het bedrüfsleven steun te bieden, de volle aandacht te schenken. Twee belangrüke vraagstukken te dien opzichte tre den op den voorgrond Eerstens moet het de bedoeling zün een bouw-programma op te stellen, waarbü een groote bouw-campagne in het geheele land zal worden aangevangen, dat door particulier kapitaal zal worden gefinan cierd. Men wil hiervan tevens een opleving ver wachten van verschillende andere bedrüven, die met de bouwnüverheid verband houden. Op de tweede plaats zal zeer waarschünlük tegen nieuwe groote staatsuitgaven gewaakt worden, aangezien de regeering een sluitende begroeting evenzeer noodzakelük acht voor een eventueele opleving van den bedrüfstoestand. Volgens Morgenthau zou de regeering bereid zün on- billüke belastlngbepallngen te wüzlgen. Neemt men hlerbü, dat de houding der regeering te genover de openbare nutsbedrüven milder zal worden, dan kunnen de vooruitzichten weer hoopvol beschouwd worden. Men wacht af, In hoeverre de zakenwereld op een en ander zal reageei eir. In het telefonisch verkeer hedenochtend ten onzent nam men ten opzichte van de plannen n Amerika een afwachtende houding aan onderging de stemming, wegens gemis New-Yorksche slotkoersen, weinig of geen andering. Steels bewogen zich op het slot van gisteren, n.l. 43; Bethl. Steel stelde zich 1/8 lager op 38. Republic Steel bleef op 141/4 onveranderd en Aneconda trok fractioneel in koers aan tot 217/8. Shell Union en Tidewater waren reep, op 13 l't en 11 3/4 a 11 7'8 eveneens prüshou- dend. Toonaangevende locale aandeelen leverden ook geen bijzonders op. Konlnklüke Olie werd 8 1 pet. lager getaxeerd op 338; H.VJt. 2 pet hooger op 415; Amst. Rubber 1'4 hooger op 206; Aku 1 pet. lager op 47%. Voor Uni leverwas de stemming op 147 vaster in ver- uitkeert van 3 pet. tegen 2*4 Voor het eerst in zün historie heeft het Spoorwegbedrüf aldus het heengaan van een leider herdacht. Het was een Indrukwekkend oogenblik, overal waar men het beleefde. Helaas viel het ons op-hoe onze Hollandsche menschen op zoo’n moment In het algemeen met hun hou ding geen raad weten. Men stond er vreemd en onwennig bü, of hing uit zün locomotief, nieuwsgierig rondziende naar de reactie elders. Zeker hebben allen op zoo’n oogenblik de in tentie aangevoeld, maar om zün ulterlük ge baar met die stemming overeen te brengen U iets, dat wü Nederlanders, nog moeten leeren. Wat Intusschen niet wegneemt, dat die mi nuut van herdenking, hedenmiddag, schoon en ontroerend was. De wijzers der groote stationsklok op seinhuis-kap hebben elkaar be reikt: eendrachtig en zinrijk gebaren zij omhoog. Het ia twaalf uur. Plots valt een stilte over perrons en verder weg op de rangeerbanen buiten de overkapping. Alle gerucht op het middag-drukke Centraal Station ver stomt. Men hoort slechts het ijle flui ten der trein-motoren en ergens den zucht van ontsnappenden stoom. Het spoorwegbedrijf herdenkt in een mi nuut van piëteitvolle stilte zijn afge storven leider: ir. Eugen Carl Wybe van Dijk. Burcht-Vrede van 14/20 Nov. 11 Nov. Vor slotk. bsdea 9 02% 72 95 6 14 30 71 41.83 Wij vernemen, dat er voorloopige onderhandelingen worden gevoerd tusschen de gemeentebesturen van Alkmaar en Schagen betreffende de overname van de gasfabriek aldaar door Alkmaar. Van de zijde van het Alkmaarsch gemeentebestuur is een verzoek gericht tot Schagen, om, nu de directeur der fabriek aldaar eerst daags met pensioen gaat, overname v^n de fabriek door Alkmaar te over wegen. Van welingelichte zijde te Schagen kwam ons ter oore, dat de leden van het dagelijksch bestuur der gemeente in beginsel niet ongenegen zijn be sprekingen hierover te voeren. Een lid (men meent dat het de dr. J. H. E. Buiskool is) er beslist tegen verzet heb- 2—4 uur groep 3; St. Louisban; 8.30 Peter 119% 134% 156 118 135% 155 70 3% 91 168% 333 17 80 413% 146 115 71 203% 275 145 273 406% 140 114 71 17% 81 21H 25% 38% 42 H 14A 4% 33 6% 70 2Ar 7% 10% 1 91% 107 115 115 106 107 145% 77 48% 63 305 254% 204% W% 150 276 21% 25 37% 42% 14% 4% 32»/i 6% 146 77 46% 62% 302 253 81% 3V* 70% 2% 6% 7* 10% 1 Rotterd Lloyd Bt. Nederland BwMsr 114% 108 109 Union Padne Wabash Erie Kansas City South Java Cultuur NX&U Vorstenlanden Tabak DeU Batavia Oude DeU Oostkust Senembah Allied tntercontln. Rubber Scheepvaart lava Oh. Japan HoU.-Am. LQn Kon. Ned. Stoomb I

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 12