S.D.O. verliest van Fortitude De avonturen van Prof je en Struisje mtAaal van den da^ D.W.V. Kennemers spelen gelijk en H LISSE KLOPT O.J.V. D.O.S. VERSPEELT EEN PUNT AAN HIL VERSUM u n ZAALBERG deken MAANDAG 22 NOVEMBER 1937 TWEEDE KLASSE K.N.V.B. SCHAATSENRIJDEN DE VERDIENSTEN VAN DEN HEER VAN LAER GEËERD R.C.H.—B.F.C. 5—0 W.F.C. klopt H.R.C. D.W.V.—DE KENNEMERS 0—0 A.F.C.—H.V.C. 1—1 g TWEEDE KLAS LV.C.B. W.F.C.—H.R.C. 3—0 ZEEBURG1A—H.F.C. 0—1 Z.V.V.—WEST-FRISIA 1—1 E.D.O.—VELOX 1—4 Belgische eere-afdeeling ALCM. V1CTRIX—Z.F.C. 2r—2 Een èchle ZAALBERG «leken kost f T<X* DOOR LO WILSDORF j Onverwachte nederlaag van R.K.A.V. Kon. Ned. Schaateenryderebond te Groningen bijeen D.O.S.S., dat in Weeep met 71 van The Victory won, etaat na in Weet Ib voet op de eerete plaate O.S.V. en Velox behalen hun eerete overwinning. - Zeeburgia verlieet van H.F.C. 7 J» bent in een aJtozaangrn—ggtn stemming adde ^retmiwi kajkke&d LIEFDES LOGICA O.S.V.—DE SPARTAAN 2—1 9 —SB I verloren als meerderheid. de over De (Nadruk verboden) maakt. hardrijden g door met 11 gelijk weer het t kondigt de acheids- 1 3 verloor in i 3 Daar gingen ae dus de wlldernto tegemoet. 1 jurk. soms 1 3 5 r 1 e i i f ti k 8 8 7 8 8 8 8 8 7 8 8 7 8 8 8 8 8 8 7 3 4 4 3 3 3 2 1 1 2 S 5 3 4 2 2 1 1 2 1 (1—0). Maar thuisclub nog nood- een ver schot gelijk 5 3 2 2 2 1 3 4 3 1 3 2 3 3 2 4 4 2 3 2 4 3 4 3 3 4 3 11 11 10 8 13 12 9 8 7 8 6 6 6 5 7 7 6 5 S De uitslagen van Zondag in de Belgische eere- afdeeling gespeelde voetbalwedstrijden luidden: DaringF.C. Mechelen 71; AnderlechtGan- toise 11; R.C. TienenUnion St. Gflloise 27; Olympique CharleroiWhite Star 51; Lyra F.C. Brugge 50; Antwerp F.C.Llersche S.K. 22; Standaard Luik—Beerschot 14. 4 1 1 1 2 3 2 7 7 7 3 7 4 4 4 4 2 2 3 2 8 8 7 4 4 3 3 2 1 door. 1 4 3 3 1 2 3 3 1 3 3 1 4 3 3 1 3 8 5 IS 13 11 10 9 6 8 6 5 3 14 9 8 8 6 S 3 15—10 17— 12 12— 4 25—21 18— 21 13— 14 17—20 11— 15 12— 14 10—19 Het duurde niet lang of Struisje kwam uit het slaapkamertje terug en de kapitein ging naar de brug. Opeens klonk een schel gefluit, waarvan Prof je en Struisje vreeselük schrok ken. Maar toen ze aar. de deur van de kajuit verschenen om te vragen wat er aan de hand was, bleek het, dat alleen maar het sein was gegeven om te vertrekken. Op het landgoed heerschte doorloopend een vrou wen regee ring, placht men in de omgeving te zeggen. Sedert vele geslachten waren het 16 14 11 8 8 9 10 8 7 10 8 8 8 9 5 8 9 9 7 7 9 10 9 7 30—31 16—10 16— 8 26—11 34—36 14- 35 15— 38 13—27 9—26 11—35 38—14 25—13 30—13 14— 11 18—34 22—39 15— 30 15—31 14—39 n 1 9 8 9 8 9 10 8 8 s 10 38—18 23— 9 26— 35 27— 32 19—15 15—16 21—33 21—11 21— 5 12— 10 15—17 13— 15 17—19 14— 16 12—20 12—21 7— 9 OUva dacht. 8 7 4 3* 3 2 3 3 3 De Alcmaria-voorhoede slaagde er maar niet in gevaarlijk te zijn en het begon er aardig naar uit te zien, dat Alcmarla opnieuw een ne derlaag moest noteeren. De laatste minuten waren echter sensatio neel. Plotseling een aanval van Alcmarla, de rechtsbuiten zet goed voor en de linksbinnen passeert Dijkstra, 1—2. D. W. V. De Kennemers W F. C. H. R. C. West-Frisla Z. F. C. Alcmarla Vlctrix O. S. V. De Spartaan Z. V. V. 30— 7 29—11 24—17 12—15 19—28 22—23 15— 15 10—12 16— 17 9—41 in Weesp 8 6 9 9 6 6 8 9 8 .Als Je me nouJe hebt X toch aldoor over Ernst gehad, die Vrijwel de geheele eerste helft zijn de par tijen aan elkaar gewaagd, doch door goed werk van belde verdedigingen doen werkelijke sco ringskansen zich sporadisch voor. Van eenige spanning is dan ook geen sprake. Na de rust is het spel aanmerkelijk enthou siaster. De thuisclub komt flink opzetten, waar door de Enkhuizers alle zeilen moeten bijzet ten, doch goed verdedigen en de behulpzame hand van de deklat voorkomen erger. Eerst eenige minuten voor het einde zien de Zaan dammers hun meerderheid verdiend beloond als Hartog van dichtbij scoort (10). Maar de laatste seconde wordt de lottig als Stelling I met maakt. (1—1). Direct na den aftrap rechter het einde aan. 1 1 3 3 j>8 4 3 3 3 5 De kajuit, die als dagverblijf In gebruik was, was veel grooter. Het was net een kamei in een deftig huis. Er hingen schilderijen aan de muren en er stonden kleine tafeltjes met vaasjes er op vol mooie bloemen. Maai toen Prof Je er een wou opnemen, om aan de bloemen te ruiken, kwam hij tot de ontdek king, dat het vaasje, evenals heg tafeltje, vast zat. En dat was maar goed ook, want het schip kon wel eens erg gaan slingeren. D. O. 8. R. C. H. Hilversum H F. C. E. D. O. H. V. C. Velox B. F. C. A. F. C. Zeeburgia In het eerste kwartier was AFC het meest In den aanval, doch spoedig had HVC zich losge werkt en kreeg de AFC-defensle, waar Gerrits een zeer goede partij vertolkte, het zwaar te verantwoord. Voor de rust bleven doelpunten uit. Kort na den aanvang van de tweede helft speelde Schaaphok den bal met de hand, waar op de Amersfoorters een strafschop kregen toe gewezen, dien v. d. Pol echter niet wist te be nutten. Na verloop van tijd hadden de bezoe kers echter» meer succes; een vliegend schot van den rechtsbuiten werd door Gerrits ver keerd beoordeeld en verdween in het AFC-doel (01). Enkele minuten daarna slaagde Nleuw- kamp erin beide partijen op gelijken voet te brengen en aldus zijn club aan een gelijk spel te helpen (11). utt Weenen gekomen!” Het was vinnig bedoeld, doch haar stem klonk onvast en dreigde over te sjaan. Pretorius antwoordde niet dadelijk. HU stak s'n hand in den borstzak van z’n overhemd, haalde een platten gouden koker te voorschijn, nam er een sigaret uit en stak se aan. ,Je permitteert toch?" mompelde hü onder het aansteken. „Rooken voor t eten! dat is ongezond....* sei Oliva werktulglUk, zooals menschen doen, die er een gewoonte van maken, hun omgeving te bedillen. ,Je vraagt niet eens hoe t met Bella gaat,” zei hü kalm, alsof hü haar opmerking niet ge hoord had. Nu sloeg zü haar oogen op en mon sterde den man tegenover haar ipet vluggen blik. „Wanneer Ifömt Bella thuis?” „Waarschijnlijk heelemaal niet zü heeft geen vacantle, zie je.” antwoordde hU, maar een trek van misnoegen overschaduwde zijn sym pathiek gelaat. „Geen vacantle? Alweer niet? Met Kerstmis heeft ze *t niet gehad en met Paschen ook niet wat moet dat beteekenen?” Informeerde mevrouw von Belamy meer afkeurend dan ver rast of teleurgesteld. .Dat beteekent, dat zU moet werken om Iets te kunnen bereiken.” „Vergeet niet, dat Ik er tegen was, Bella naar Weenen te sturen. Waarom Is het noodlg dat zü studeert Ik heb ook niet gestudeerd „En je moeder en Je grootmoeder oqfc „Wat zou ik missen, als ik geen gebruik maak van alen modernen onzin, wanneer Ik het eer biedwaardige, dat ik van mijn voorouders heb geërfd, in eere houd?” Scherp en eenlgszins bit ter klonk het HU werd ernstig. Van 1 hoofd tot de voeten mat hü haar met zoo n elgenaar- digen blik, dat zU tot aan de wortels van haar donker haar bloosde. ZU wendde haar hoofd af en sloeg haar oogen neer. Weer ging haar adem haling gejaagd, zooals eenige minuten te voren, toen zü door het autogetoeter op zün komst werd opmerkzaam gemaakt „Wat je ontgaat, OUva? Het heele leven ont gaat je. Voel Je dan niet, dat je een leven op je eigen houtje leidt? Voel je niet, dat je je eigen leven moet leven en niet dat van je voor ouden? Dat je je aan je eigen tijd moet aan passen? Dat je enden als een spook uit ver stogen tijden door de wereld moet rondwalen?* 13 10 10 10 7 7 7 6 15—36 5 17—18 1 10—22 Onder voorzitterschap van mr. C. F. Eecen Gzn. werd te Groningen de 56ste JaarlUksche algemeene vergadering van den KonlnklUken Nederlandschen Schaatserrrijdersbond gehouden. In zUn openingsrede sprak de voorzitter woor den van leedwezen over het kortelings verschel den van den heer J. Dulntjer Mzn te Veen- dam. die jarenlang deel van het bestuur had uitgemaakt. Hoewel Zeeburgia. behoudens een kort over wicht van de Haarlemmers, In de eerste helft grootendeels In den aanval was, bleven door zeer kort spel In de voorhoede doelpunten uit. Het verdient echter vermelding, dat de achterhoede van de gasten, met doelman v. d. Togt aan het hoofd, zich goed weerde en den Zeeburgia- aanval zeer wefhig kans liet. De tweede helft was Juist een half uur oud, toen de HFC-rechts- bulten voorzette, de bal belandde bü linksbuiten Hagenaar, die Van Wijk volgens de regelen der kunst het nakijken gaf (01). Hoewel Zeeburgia nog in den resteerenden tüd met man en macht ten aanval toog. Het de „good old” zich dezen kostbaren voorsprong niet meer ontnemen. Het einde bracht tenslotte een niet onverdiende 10 zege voor de Haarlemmers. VrUwel de geheele eerste helft waren de Wor- merveerders sterk in de meerderheid en, na een half uur kwam het eerste succes door middel van een ver schot van Deltz (01). Ook na de hervatting was WFC best spelende elftal en het duurde dan ook niet lang of Bleeker wist met een prachtig doelpunt den voorsprong te vergrooten (20). De bezoekers zetten toen alles op den aanval, doch verder dan. de uitstekend spelende WFC-backs kwam het niet, zoodat doelman Vérwer er vrij wel niet aan te pas behoefde te komen. BU een doorbraak bracht Gorter het leder snel op, waarna Kok voor de rest zorgde (30). En met dezen stand kwam tevens het einde. In het begin zag het er niet naar uit, dat R.C.H. een groote overwinning zou behalen. Het vlotte niet erg bü de gastheeren. Wel kwa men zü spoedig in de meerderheid, maar hun voorhoede kreeg voorloopig geen kans tegen de achterhoede van B.F.C.. die steeds op het juiste moment Ingreep. Er was dan ook al een half uur gespeeld toen de Haarlemmers door Kedde de leiding konden nemen (10). Hlerbü bleef het in de eerste helft. Na de rust nam de thuisclub weldra het spel In hknden. Kedde bracht spoedig den stand op 20, waarna Hoogendoorn den voorsprong vergrootte (30). Toen was het de beurt aan van der Horst om te doelpunten en uit een strafschop ontstond tenslotte nog een vUfde doelpunt voor R.CJÏ. De tegenaanvallen der Bussumera leverden geen resultaat op. roo dst de Haarlemsche club tenslotte met 50 won. tie: zieken- en armenverpleglng, tot nu toe da bezigheid van haar moeder, werden nu haar taak. Wat de opvoeding van de kleine Arabella betreft, alle vermaningen en aanmerkingen over hetgeen een jonge dame niet paste, ontving da kleine, levenslustige Arabella van twee kanten tegelijk: van mama an grootmama. Op zekeren dag verstomde ook voor altijd de stem van da laatste en werd OUva aHeenheerscheres over de villa en de landerijen. •„muwmmmMmHuiiMiHmmiimiiii Prof je stelde zich er veel van voor. Toen het etenstijd was, werd in de kajuit tafel gedekt, voor drie personen en geluk met het eten cwam ook de kapitein binnen. De kapitein sprak Prof je 's taal zoo goed alsof het zijn tlgen was en al etende hadden ae elkaar van dies te vragen en te neggen. Toen Profje roerde wat er allemaal In dat mooie land te zien en te vinden was, werd hü heelemaal >verstuur. jj 5 5 5 4 3 3 3 3- 3 2 1 1 O. S. V. nam de leiding na een prachtigen aanval, waarna de Boer onhoudbaar scoorde <10). En het tweede doelpunt was het gevolg van een penalty wegens ongeoorloofd aanval len. welke door KeUzer werd benut. (20). Met dezen stand de rust. Na de hervatting zetten de bezoekers alles op den aanval, doch de Ooetzaansche achter hoede bleek te sterk te zUn. Uit een corner, gevolgd door een hevige schermutseling, maak te Spartaan na een half uur er 21 van, maar toen In den resteerenden tüd O.S.V. zich voor eigen doel terugtrok, was er voor de Am sterdammers geen verder doorkomen aan. Alcmarla zet alles op den aanval en bü een aanval wordt v. Wie ringen op ongeoorloofde wijze ten val gebracht. Strafschop! Stelma, die Inmiddels Gerrltse vervangen heeft plaatst zich achter den bal en geeft DUkstra geen kans, 22. Onverwacht veroverde Alcmarla nog een punt, met welk resultaat zü wel X meest tevreden kan zün. Vervolgens werd den afgetreden voorzit ter, den heer O. W. A. van Laer <<nder applaus van de vergadering, het eeretvoor- zitterschap van den bond aangeboden, Wr- wül de heer O. van Calcar, die wegens ge- zondheidsredenen als bestuurslid had moe ten bedanken, tot eere-Ud werd benoemd. DWV, dat één Invaller telde, kreeg reeds kort na den aanvang een strafschop tegen zich. Ver meulen speelde den bal met de hand In het strafschopgebied en Horeman zou het vonnfs voltrekken. ZUn schot was echter dermate on zuiver, dat Slnkeldam kon Ingrijpen en den bal wegwerken. In de eerste helft waren de Nieu wendammers grootendeels in den aanval en be paalden. De Kennemers zich tot snelle uitvallen, die echter zeer gevaarlük waren. Hoewel zich aan beide zUden goede kansen voordeden, slaag de geen der partijen erin het net te vinden en de rust brak aan met blanken stand. Na de pauze liet De Kennemers z|jn verdedigende hou ding voor een goed deel varen en een meer ge lijk opgaande strUd volgde. Belde voorhoeden wisten tot verdlenstelüke aanvallen te komen en zoowel voor het doel van De Kennemers als voor de DWV-veste speelden zich herhaaldelük hachelijke situaties af. Toen het eindsignaal klonk hadden beide elftallen, na een doelpunt- loozen strüd, ieder een kostbaar punt buitge- allot..Peter! Dat ik jou hier nu net treffen moet!" Met coquet parmante pasjes dribbelde Else naar het tafeltje in den hoek, negeerde de vele vragende oogen. welke haar dreigden te doorboren, lispelde .Pardon” tegen een bejaar den heer, wiens paraplule ze vloerde en stak dan tenslotte haar verren dischvriend beide handen toe. „Kom JU hier wel eens meer? Ik heb je hier nooit eerder gezien en ik kom hier toch eiken dag! Wat toevallig zeg en wat een bof!” Een aangeschoven stoel haalde ze nog wat dichter naar het tafeltje, knikte om een kop thee naar het dienstertje, dat haar blUkbaar kende, en ratelde verder: „Ik wil jou als oud-vriend om raad vragen! Gaat wel, hé? Moet je hooren. Ernst maakte me al zes maanden het hof. op uiterst correcte wUze. dat moet Ik hem nageven. ’tEenlgste wat ik er tegen kon hebben, was. dat hU het nog zoo echt-ouderwets deed. Je kent dat genre wel: bloemen, bonbons, huwelijksfantasieèn enz. Alleen al aan zün oogen kon je zien, hoe de liefde hem te pakken had. Als we hier of daar een rendez-vous bespraken, dan kon je er staat op maken, dat hü minstens een kwartier tevoren al present was, alleen maar, omdat hij het zichzelf nooit zou vergeven, als ik op hem moest wachten. Aardig hé? Af en toe wandel den we een stukje om, maar dat gebeurde niet al te vaak, want ik heb "n heftigen afkeer van loopen. Maar laatst, op een Zondagavond, heb ben we toch een flinke wandeling gemaakt. BU de arcade van het Concertgebouw namen we afscheid van elkaar. Daar gaven we elkaar den eersten kus. Eigenlük mag ik het zoo niet eens noemen, want ik heb alleen maar even met mUn lippen zün wang aangeraakt. Toen drukte Ernst met bibberende lippen mü een kus op mün voorhoofd. Ik raakte er finaal de kluts door kwUt en wist niet beter te doen dan naar huis te hollen. Eensklaps hoorde ik achter me een harden klap. Ik keek om en zag dat Ernst van een Jongen, dien ik niet kende, een har de oorvUg had geïncasseerd. Als een dronken man draalde hü op zün beenen. terwül zün hoed een gloednieuwe, dien hü pas gekocht had, omdat ik er had uitgeflapt, dat groen hem zoo flatteerde als een tol over het vuile as falt cirkelde. Mün hardhandige belager scheen intusschen in de grootste verlegenheid te verkeeren. Hü ondersteunde Ernst, die lükbleek zag, en zei zooiets als: ..Een ellendige vergissing” pre cies kon ik het natuurlük niet verstaan. Ik liep De strüd om de leiding in de tweede klasse West I a is voorloopig beslist in het voordeel van Fortitudo, dat gisteren in Bussum met 21 over 8. D. O. zegevierde. Het laatste woord zal hier echter nog wel niet gesproken zün. Beide concurrenten hebben trouwens pas twee verHespunten. L. V. V. bleef in de running door de V.V. IJ.-reserves in Laren met 82 te ver slaan en R K. B. V. V. won met 30 van Zwa luwen Vooruit. M. 8. V. verloor in Montfoor i, met 30 van Saestum, terwül Actlf en Olympia met 2—2 gelük speelden. Fortitudo a. d. o. L. V. V. R.K.B. V.V. Olympia Actlf M. 8.V. Zwal. Vooruit Saestum V.V. U. 2 Zwaluwen bleef tegen Constantius met 4-0 in de meerderheid. De wedstrüd Volendam 2—Always Forward ging in deze afdeeling niet D O 8.8. Zwaluwen R. K. A. V. Alw. Forward V.V. A. 2 The Victory Hertha Constantius Volendam 2 Jonge weduwen met een eenige dochter. Jonge weduwen, die geheel in hun plichten opgingen en een tweede hu wel Uk nooit in overweging namen. Of die afkeer van hertrouwen voortkwam uit hun natuur, of slechts het gevolg van huwe- lüksondervlnding was, vlei moeilük uit te maken. - Het was een feit, dat ook OUva’s kinder jaren onder de tucht vair» eeni‘grootmoeder en moeder stonden, die haar beiden, ondanks zwakjes tegenstribbelen, onverbiddelük hadden gedwongen, op een leeftüd van achttien jaar met den edelman Albln von Belamy in ’t huwe- lük te treden. Deze huwelükscandidaat telde vier en vüftig Jaar en had z'n leven niet al te goed besteed. Dit huwelük duurde nog korter dan de familiekroniek als regel, vermeldde. Reeds na ruim zes maanden was er een derde weduwe in het okergele heerenhuls. Een weduwe van nog geen negentien jaar, die ongeveer vier maanden na het overlüden van haar echtgenoot het leven schonk aan een meisje alweer een meisje! Hoe OUva over die korte huwelijksverbin tenis dacht, heeft nooit iemand vernomen. Doch zü paste zich verwonderlük vlug bü haar nieuwe omstandigheden aan. Spoedig daarnk had haar grootmoeder het tUdelljke met het eeuwige verwisseld, waardoor OUva eenlgszins opklom In rang. Het werd haar nu in enkele gevallen veroorloofd, een zelfstandige meening te uiten, doch die gelegenheden deden zich zeer sporadisch voor. Evenals vroeger werd haar tijd 1 2 1 1 5 4 4 5 6 3 De groote strüd tusschen O. I. V. en Lisse door laatstgenoemde club met 10 gewonnen en daar D. 0.8. met 8^2 van D. 8 8. won, blUft de spanning onveranderd voortduren. A. D. O. behaalde in Heemskerk een 42-zege op Sant poort 2 en V. V. E. bracht Teylingen de achtste nederlaag toe. De club uit Sassenhelm verloor met 30. Lisse D. O. 8. O. I. V. D E. M. V. V.E. A. D. O. Santpoort 2 D. 3.8 H. Vitesse Teylingen - 16 r- ie 2 2 3 4 7 6 6 8 Van West II b vallen slechts twee uitslagen te vermelden. V. E. P. won met 51 van Wil helmus en Aeolus bracht Celer een 43-neder- laag toe. V. V P. BI. Zwart D O N. K. V. E. P. G D A. V. V. L. Wilhelmus Aeolus Oliveo Celer maria Vlctrix en ZFC namen doelpunten voor hun rekening. In de tweede klasse A van afdeeling I Is situatie aan den kop van de ranglüst gisteren ongewüzlgd gebleven, daar DWV en de Kenne mers In Amsterdam-Noord den bult deelden door een puntloos gelük spel. WFC nestelde zich vast op de derde plaats door HRC In Wormer- veer met 3—0 te verslaan. OSV verraste zijn aanhang door eindelük eens een overwinning te behalen, want de Oostzaners zagen kans om De Spartaan met 21 te kloppen. In Zaandam speelden ZVV en West-Frisa met 11 gelük. Ook In Alkmaar werden de punten gedeeld, Alc- hier elk twee Er wordt In een geweldig tempo begonnen. Voorloopig weten de backs de situatie te red den, zoodat de doelverdedigers er nog niet aan te pas behoeven komen. Na een kwartier lost v. Zaanen het eerste goede schot. Bü een tegenaanval weet Elmers met een kopbal Velox een voorsprong te ver schaffen, 01. Even daarna stopt Verhagen een mooi schot van denzelfden speler. Hierna komt E. D, O. krachtig opzetten. Een goede kans gaat oude keukenprinses, Resl, kan gerust blüven. zooals zü la." Lachend keek hU op haar neer. Iedereen weet het geen vrouw, of ze vooruitstrevend, of het tegenovergestelde is kan een compliment over haar keuken weer staan. ZU gaf hem dan ook een genadig knikje en maakte aanstalten om aan zün wensch tege moet te komen. „Ik zal even naar binnen gaan om mün hoed af te zetten; daarna zullen wü aan talel gaan.” „En misschien zou het, met het oog op deze hondsdagentemperatuur practisch zün, als je een dunne Japon aantrok?” Met uitgesproken weerzin keek hü naar haar ouderwetsche wollige jurk. Onmiddellük was ze wees gepi keerd. ,Jfoe kom Je er bü. Vlrglllus? Denk je dat ik me zes maal per dag verkleed, zooals die bespottelüke filmsterren? Men moet niet aan die malligheid toegeven. Over een paar "uur zou ik dan weer iets anders moeten aandoen óm de avondkoelte.... JU houdt er absurde Ideeën op na....” Pretorius lachte gemoedelUk. „Ik geef me gewonnen; zooals gewoonlük heb Je weer geluk want het valt niet tegen te spreken, dat de son over een paar uur niet meer zal branden.” ,Dus...\" besloot zü met voldoening. Dan knikte zü hem afgemeten toe en ging het huls binnen. Toen OUva nog een heel klein meisje was, dat haar moedertaal nog niet geheel machtig was, kwamen er twee bultenlandsche gouver nantes in huls miss Tory, een Engelsche en madame Duval, een Franqaise. En aangezien de gebeurtenissen, zooals reeds vermeld, elVe.r onverwacht snel opvolgden en hun leerlinge zoo Jong trouwde en moeder werd, bleven belde gou vernantes als gezelschapsdames op de villa wonen. Met een gestrengheid, die geen tegenspraak duldde, werd aan den regel vastgehouden, dat gedurende de eene week Fransch en gedmnde de andere Engelsch de conversatietaal In huis was. Toen grootmama nog toefde had zü wekelijks een whlstavondje, waartoe bevriende oude dame, en heeren uit den omtrek werden ultgenoodlgd. Op deze kaartevowdjes sprak men klassiek Latün. Dat was het heroïsch verleden In de eeuwenoude, villa. In de tweede klasse B moest DOS opnieuw een punt afstaan, want de Utrechtsche club kon het tegen Hilversum niet verder brengen dan een gelük spel In een ontmoeting, waarin niet werd gescoord. RCH handhaafde zUn aanspraken op de eersje plaats ten volle door een 50-zege op BFC en Velox gaf zün aanhang reden tot jui chen, want de Utrechtsche geelzwarten be haalden hun eerste overwinning en niet zcw mis ook: EDO werd n.l. in Haarlem met 41 ge klopt. HFC won In de hoofdstad met 10 van Zeeburgia, terwül AFC en HVC elk een kost baar punt bemachtigden te spelen. Uitstekend voetbalweer begunstigde de ont moeting tusschen Alcmarla en Z. F. C. Over het geheel genomen waren de Zaan dammers sterker dan Alcmaria; het plaatsen en positie kiezen der Zaandammers waren veel beter. Voor de rust was ’t een spannende «trUd met Z. F. O. in de meerderheid en na een kwartier spelens namen de' Zaandammers de leiding. De linksbuiten zette mooi voor en van dichtbü werd de Alcmaria-doelman ge passeerd. 0—1. Wel ondernam de Alcmaria-voorhoede en kele aanvallen, maar de meeste aanvallen wa ren zoo doorzichtig, dat zü weinig gevaar voor de Z. F. C.-verdediging opieverden Toch kreeg van Wieringen eenmaal een prachtkans, maar hü zocht het doel veel te hoog. Ook Z. F. C. slaagde er niet in nog een doel punt te scoren, zoodat de rust aanbrak met een 1O-voorsprong voor de Zaandammers. Na de hervatting was Z. F. C. ook meerendeels in den aanval, maar het duurde nog gerulmen tüd voor het den voorsprong vergrootte. De mid denvoor kreeg den bal mooi toegespeeld, hü rende op 't doel af en gaf Keuris geen kans. „Dat weet ik. Maar zie Je, de tüden verande ren, zelfs al zou JU het niet willen. En buiten dien wat had Bella met haar frlssche jeugd in dit eenzame gat moeten beginnen? Je zou haar naar je eigen model opgevoed hebben.” „Tot een jonge dame van stand zonder twijfel.” Nu lachte Pretorius haar vierkant in X gezicht uit. „Goeie hemel, OUva, wanneer iemand zoo regelrecht uit de wereld bü je binnenvalt, dan maak je neem me niet kwalük, dat ik X zeg beslist een komischen indruk. Een jonge dame van stand! Wat stel je je in 's hemels naam daarvan voor? Zou Je dochter hier tus schen die verdroogde miss en die corpulente madame hebben moeten verzuren? Fransch en Engelsch brabbelen en voor X overige huishoud en landbouwkundige cursussen volgen onder jouw leiding, nietwaar?” Mevrouw von Belamy stond op en wierp haar hoofd beleedigd In den nek. „Neem me niet kwalük, dat Ik me térugtrek. Je manier om met een dame te spreken Is er in Weenen niet beschaafder op geworden." v Ook Pretorius was opgestaan. Het scheen (f hü op X punt stond, een heftig antwoord te geven, doch hü bedacht zich. Hü liep op haar toe en bood haar met overdreven galan terie zün arm aan. „Sta me toe, dat ik’ met je mee ga dat wil zeggen, als Ik je aan tafel mag geleiden, want Ik moet bekennen, dat ik hierheen kwam In de hoop, dat Je mü te dlneeren aou vragen. 1 1 2 3 4 4 8 4 4 5 8 In West I b staat D. 0.8.8., dat met 71 van The Victory won, thans vast op de eerste plaats, temeer daar R. K. A. V. met 31 van de V. V. A.-reserves verloor. V. I. C. behaalde een 81-overwinning op Hertha en Het Jaarverslag werd goedgekeurd, evenals de rekening en verantwoording over het Jaar 1936—1937. Als plaats voor de volggnde algemeene verga dering werd Bergen (N.-H.) aangewezen. drie aftredende bestuursleden, de heeren Stoffel Pzn., Jhr. H. van Foreest en P. Bokma, werden met vrüwel algemeene stemmen her kozen. terwül In de vacatures van Calcar en Dulntjer voorloopig zoo noodlg zal worden voor zien door het benoemen van wedstrüdcommissa- rissen, totdat geschikte plaatsvervangers zullen zUn gevonden. De vergadering verleende voorts goedkeuring aan het bestuursvoorstel, om de credleten van 500 en 2000 gulden te verleenen resp. voor wedstrüden in Nederland en voor het uitzenden van Nederlandsche rüders naar het buitenland. ''’Vervolgens gaf een vraag van de vereeniging Oud-Karspel omtrent het niet-toelaten van be kende Nederlandsche rüders op de kunstüsbaan te Amsterdam den heer van Laer aanleiding, in een fel betoog de houding van de Nederland sche vereeniging tot het bevorderen Vfcn. het hardrüden op de schaats In dezen te belichten. De heer van Laer stelde In uitzicht het door hem In dezen vergaarde dossier ter hand te stellen aan het huidige bondsbestuur, dat dan zelf aan de hand van de bestaande reglementen kan beslissen wat er verder moet geschieden. De bondswedstrüden voor het seizoen 1937 1938 werden als volgt vastgesteld: Kampioenschap van Nederland heeren: Zutfen. Kampioenschappen van Nederland schoonrü- den dames en heeren: Lelden. Provinciale kampioenschappen hardrüden: Appingedam, Leeuwarden, Oosterhesseleri, De venter, Zutphen, Purmerend en Krallngen. ProefwedstrüdenStadskanaal, Arnhem, Hen gelo, Nieuwe Nledorp, nog drie nader aan te dulden plaatsen in Noord-Holland. en verder te Dordrecht en Wolphaartsdük. Elndwedstrüden der proefwedstrüden: Appin gedam, Heerenveen, Oud-Karspel en Behagen. Provinciale kampioenschappen schoonrüden dames: Veendam, Zwolle, Zutphen, Zeist, Uit hoorn, Lelden en Middelburg. Provinciale kampioenschappen schoonrüden heeren: Appingedam, Zwolle, Zutphen, Zeist en Heemstede. De wedstrijden in het kunstrüden heeren wer den toegewezen aan Deventer, terwül te Gro ningen de wedstrüden om den Groninger Reü nistenbeker zullen worden georganiseerd. Bü de rondvraag brachten de heeren van Laer en van Calcar dank voor de aan hen ver leende onderscheidingen, terwül Jan Langedük namens de rüders den heer van Laer een kunstvoorwerp aanbood voor het vele werk, door hem voor de Nederlandsche rüders verricht. Evenals het vorig seizoen zal Heerenveen ook dit jaar worden toegestaan koppelwedstrüden te organlsceren. Nadat nog uit de vergadering op vermindering van bondsgelden voor vereenigingen en dona teurs was aangedrongen, sloot mr. Eecen de büeenkomst. meteen weer door, omdat ik niet wilde doen, of ik er iets van had gezien. Ik vond het te pijnlük! Maar voor ik thuis was, had hü me al ingehaald en probeerde me de vergissing te verklaren. Lachend scheidden we en troffen elkaar den volgenden dag weer in een restau rant. Met den tüd nam hü het zoo nauw niet Ik heb meer dan een half uur op hem moeten wachten! En als het daar nu nog bü was ge bleven.... Bokswedstrüden heb ik met hem moeten büwonen. op drassige voetbalvelden heb ik urenlang langs het lUntje gestaan, tot ik doodmoe en verkleumd van de kou was. Ben kus kreeg ik maar zelden, meestal vergenoegde hü er zich mee eens over mün haar en langs mün wan gen te strüken, dan praatte hü meteen weer over de meest alledaagsche dingen. VreeselUk gewoon! Ik heb meermalen op het punt gestaan hem eens flink de waarheid te zeggen. Ik voelde er heelemaal niets voor door hem als een schoolmeisje behandeld te worden. Maar als ik me dan herinnerde, hoe afgunstig mUn vriendinnen waren, dat ik kennis had aan zoo’n knappen jongen en hü met zün inne mend lachje op me toekwam, dan was ik al mün voornemens weer met één slag vergeten en dol-gelukkig dat hü weer bü me was Maar over trouwen heeft hü Het nooit. Als ik probeerde het gesprek in die richting te leiden, begon hü telkens over iets anders! Eigenlük voel Ik me doodongelukkig. Eindelük zweeg Else en nipte even aan het theekopje. Van deze unieke gelegenheid maakte Peter gebruik, om een weinig behoorlük keel geluid te forceeren en zei: .Jloor eens. Else. Je vraagt mü. als oud- vrlend, om raad in een zoo netelige kwestie als liefde. Ik zou je willen advlseeren. laat ik eerst eens rustig met hem spreken van man tot man. Stuur Ernst morgenavond." „Ernst....? Ernst....? Dien heb ik al in zes weken niet meer gezien!" „Peter, Jongen, ik had gedacht dat JU met meer belangstelling naar mün moellükheden luisterde. Natuurlük heb ik het niet over Klust gehad, maar over dien andere, die' hem zoo n oorvüg gaf. Maar wat weet JU ook eigenlük van liefde en vrouwen Zaanen op het laatste moment komt te vallen en een moot schot van Timmer man weet de Utrechtsche keeper met veel moeite te keeren. De tweede helft begint E D. O. weer met een Zaanen schiet net over en dan loet Koene een hard schot. De keeper stopt het leder, maar den terugspringenden bal schiet Van Zaanen hard in, 11. Hierna komen de gasten geweldig opectten. maar de E. D. O.-verdediging weet stand te houden. Een geweldig schot van Timmerman en een dito van v. Zaanen worden door de lat gestopt. Een tegenaanval wordt E. D. O noodlottig, want Elmers weet met een kopbal den stand op 12 te brengen. Nu is de tegen stand van E. D. O. gebroken. Velox kan hierna nog tweemaal doelpunten, zoodat de Utrech tenaren met 4—1 winnen. W

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 17