AMATO ZOETE MOST Mailboot „Prinses Juliana omhoog gevaren N VRIJZINNIG FEMINISME WVA krachtig MISSIE machtig Invoering van de Arbeidswet i Vffi® VLISCO GEEN GEVAAR G BROCHES ZWANENBERG maakt icat smaakt I Kerkelijk leven I MISTI HOESTWEERI II MAANDAG 22 NOVEMBER 1937 I binnen De Felle brand te Utrecht prooi AUTO TEGEN EEN BOOM PLOTSELINGE DOOD eveneens 99 MEISJE DOODGEREDEN PATER D. J. VAN ROSSUM t E I Vannacht vlótgekomen Geen audiëntie UNSTILLEHDE WATTEN - WERKKAMPEN JEUGDIGE WERKLOOZEN Dreigend conflict te Rotterdam Ongewenschte café bezoeker Echtpaar door gas bedwelmd Wielrijdeter door achterop rijden den auto gegrepen AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG TWEEMAAL BRAND IN ÉÉN’UUR NIEUW STADHUIS IN DE RESIDENTIE Belangrijke gift van H.M. de Koningin minister heeft verdere uitbrei ding in overweging Doodgedrukt tusschen twee schepen Na vijf weken nog niet gevonden NA DE RAMPVAART VAN DE „COQUELICOT” Het stoffelijk overschot van mej. Van Warneten herkend Verscheidene gewonden, van wie één later is overleden Em.-pastoor F. W. de Rooy f Verdwaald en eerst na 22 dagen uitgeput gevonden op de pijnlijke plek, bestrijdt HOEST, KEELPUN GRIEP, RHEUKAT1EK STEKEN IN K ZW i ZEG PIET. DIT JAAR KRIJGEN ALLEHEEPEN *ndoos De passagiers moesten noodge dwongen aan boord blijven, daar het schip niet te bereiken was Tot steun aan het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden Vieel Sinterklazen, één voorkeur: Vlisco voor Overhemden! De per fecte combinatie van alle goeds en alle prettigs. In dragen en in duur zaamheid, in pasvorm en in prijs het ideale overhemd aller mannen! Toen de kinderen het drama ontdekten, was de man reeds overleden Belooning voor de opsporing van Lijntje Huiser Schippersknecht te IJsselmonde om het leven gekomen Ook een Amerikaansch schip vastgeloopen Auto richt een ware ravage aan, door een gelagkatner te rijden Fabrieksgebouw een der vlammen Buurvrouw van schrik overleden I HOESTBOHBONSJ Houtbewerkers handhaven loon- eisch bij Allan en Co. Vlot gekomen I V Gd WINSCHOTEN Fa. H. J. PHAFF de Zwolschenweg haalde de heer E. R., uit Zwolle, vlot Vrijdagavond Is te Westerbroek onder de ge meente Hoogezand binnen één uur tljds twee maal brand uitgebroken ten huize van de fa milie J. S. De man, die van beroep melkrijder Is. was afwezig. De eerste maal ontstond brand In een aan grenzende schuur, welke door de buren bij ont stentenis der familie S. kon worden gebluscht. Een uur later brak in de woonkamer, waar van de ingang door twee stoelen was versperd, brand uit. Ook hier kon het vuur spoedig wor den gebluscht. In verband hiermede heeft de marechaussee aangehouden en naar Hoogezand overgebracht de vrouw van S. Zij Is in de mare- chaussee-kazerne ingesloten. In de Zaterdag gehouden vergadering van den Haagschen gemeenteraad heeft de voorzit ter medegedeeld, dat verwacht mag worden, dat In het begin van 1939 de eerste spade in den grond zal kunnen worden gestoken voor den bouw van het nieuwe stadhuis op het Alexan- derveld. doezen 35 en M cl. Zondagmiddag is in de Dorpsstraat te Baar- deradeel een personenauto uit de bocht gevlogen en tegen een muur van een café gebotst. Door het groote gat, dat daarin ontstond, drong de wagen door tot het midden van de gelagkamer waar een groote verwoesting werd aangericht De caféhouder werd door den auto omver ge worpen, doch bleef ongedeerd. I Om hoost ts voor komen on te ver- helpen niets boter dan Aangezien de .Prinses Juliana** accommoda tie voor den nachtdienst bezit, konden de pas sagiers zich ter ruste begeven. Behalve de „Go liath" bevoqd zich o.a. ook het bergingsvaar- tuig „Argus" in de nabijheid van het mailschip De Maatschappij „Zeeland" hadinmiddels een barer andere schepen voor vertrek in ge- Zaterdagavond heeft in de koekfabriek en graanmaalderij van de coöperatie „Ons Belang" aan de Keulsche kade te Utrecht een felle brand gewoed. Omstreeks kwart over negen werd de brand weer gewaarschuwd voor een grooten ultslaan- den brand. De brandweer verscheen met groot matenaal ter plaatse, doch kon niet Verhinde ren, dat het grootste gedeelte van het fabrieks complex een prooi der vlammen werd. Een groote voorraad opgeslagen goederen leed boven dien belangrijke waterschade. Omtrent de oor zaak van den brand tast men in het duister. In de dezer dagen gehouden vergadering van de houtbewerkers der afdeellng Wagonbouw van de firma Allan en Co. te Rotterdam is besloten geen genoegen te nemen met de afwijzende hou ding der firma ten aanzien van het verzoek om loonsverhooging. Inzake de verdwijning van Lijntje Hulser, die nu reeds bijna vijf weken wordt vermist uit de ouderlijke woning aan de Brielschelaan te Rot terdam. heeft de justitie thans voor delnigene. die zoodanige aanwijzingen kan geven, die lel den tot de opsporing van het meisje, een be- loonlng van f 300 in uitzicht gesteld. Dit plan kon echter niet worden uitgevoerd, aangezien het schip geheel droog lag. zoodat communicatie niet mogelijk was. De opvaren den moesten dus aan boord van het schip blij ven. Het dagelljksch bestuur van het Nationaal Fonds voor Bijzondere* Nooden deelt met groote dankbaarheid mede, dat het na de reeds ge publiceerde gift van Hare Koninklijke Hoog heid Prinses Juliana, ook van Hare Majesteit de Koningin een belangrijke bijdrage heeft ont vangen in verband met de inzamelingsactie, welke het fonds organiseert. Voor hen, wlen dit koninklijk voorbeeld tot navolging zou kun nen strekken, zij nogmaals vermeld, dat het gironummer van het fonds is: 272727. Op last van den minister van Justitie is een tnval gedaan in alle woonwagenkampen in Ne derland. De plaatselijke politie stelde er een onderzoek in, of de bewoners van het kamp ook iets naders van het vermiste kind wisten, of het soms verborgen hielden. Dit onderzoek heeft geen enkel resultaat opgeleverd. Ook aan de Belgische politie-autoriteiten is verzocht een onderzoek in te stellen. Zaterdagmiddag roeide de negentienjarige schippersknecht P. Loonstra van het te Gro ningen thuis behoorende schip .Jutuma" met een roeiboot op de Nieuwe Maas bij IJssel- monde. Van den kant van Rotterdam kwam een sleepboot met twee Rijnschepen, die daar mid den op de rivier ligplaats, zouden kiezen. L. hield toen met roeien op. Naar men vermoedt ts de boot toen door den stroom meegetrokken, waardoor zij kapseisde. De knecht greep zich daarop aan een der vlakbij zijnde schepen vast, doch het ongeluk wilde, dat het tweede Rijn schip op het eerste inliep en L. dooddrukte. Zijn lichaam werd nog aan boord getrokken, doch het was reeds te laat. .De Rotterdiunsche rivier politie was terstond ter plaatse en stelde een onderzoek naar de toedracht van het voorge vallene in. Op 77-jarigen leeftijd is in Huize ,J>iln- rust" te Overveen overleden de hoogeerw. heer F. W. de Rooy, emeritus-pastoor van de paro chie 8t. Wllllbrordus buiten de Veste te Am sterdam en eere-kanunnlk van het Haar- lemsch Kathedraal Kapittel. arbeidswet stelt zich Inzake het auto-ongeluk, dat Zaterdagmid dag op den Rijksweg UtrechtZwolle onder Hlerden geschiedde, vernemen wij nader, dat de heer H. van Zwartekoot aan de gevolgen van zijn kwetsuren is overleden. Zondagavond om half acht is het Amerikaan- sche stopmschlp „West Kyska" van de Water man Line, geladen met stukgoederen, op weg van Rotterdam naar Antwerpen, op de Wes ter schelde nabij Walsoorden omhoog gevaren. Het schij heeft een inhoud van 5552 bruto-ton. Belgische sleepbooten zijn ter assistentie uit gevaren. Verdere invoering van de wordt ovei wogen. De minister voor, om, nadat de thans in voorbereiding zijnde bepalingen voor het hotel- en koffie- hulsperaoneel zullen sjjn ingevoerd, aller eerst den werktijd van de magazijnbedien den en de handelsreizigers aan regelen te binden. Zondagavond te ruim negen uui* seinde de kapitein, dat de positie van het schip volkofïfen ongevaarljjk was. De zee was buitengewoon kalm en er stond slechts wei nig wind, terwijl het zicht iets beter begon te worden. -I De 57-jarige arbeider J. K. uit Labbegat, on der de gemeente Waalwijk, was Vrijdagavond bezig met het hakken van hout. Hjj werd plot seling onwel en viel dood neer. Een buurvrouw van K., mejuffrouw Van B., schrok hiervan zoodanig, dat zij enkele oogenblikken nadien eveneens overleed. reedheid gebracht, zoodat de dienst vandaag normaal kon verloopen. De Belgische sleepboot Goliath is er heden nacht te één uur in geslaagd een verbinding met het schip tot stand te brengen. Het zou nog eenige uren duren voor met het vlot trekken kon worden begonn£n. Waarschijn lijk zou men daarmede tot vier uur wachten, het tijdstip van hoog water. Indien het niet mocht gelukken het schip los te krijgen, zullen de passagiers door de sleepboot van boord worden gehaald. Dit zou evenwel pas geschieden als het daglicht is aan gebroken. Namens de besturen van de samenwerkende organisaties, te weten Alg. Ned. Bond van Meu belmakers, behangers en houtbewerkers, Ned. Chr. Bond van Houtbewerkers enz. en de R. K Bond van Houtbewerkers enz., is de firma mee gedeeld, dat mocht deze onverhoopt niet op haar voornemen terugkomen de arbeid in de afdeellng Wagonbouw op 29 November a.s. niet zal worden hervat. Een afbeelding, naar een teekening, van het nieuwe schip dat de U.S. Maritime Commission laat bouwen voor de United States Lines. Dit schip, dat 3.150.000, kost en het grootste en snelste schip zal zijn dat onder Amerikaansche vlag vaart, wordt gebouwd door de Newport News Shipbuilding A Dry Dock Company. Het zal de eens zoo beroemde Leviathan vervangen en met de „Manhattan” en de „Washington" dienst doen voor de verbin dingen over den Atlantischen Oceaan. Het zal iets grooter zijn dan de beide laatstgenoemde schepen, met een inhoud van 34.000 ton en plaats bieden aan 1219 passagiers en 639 leden der bemanning. Het wordt ongeveer 241 M. lang, bij een breedte van 30 M. en een diepte, van de kiel tot het promenadedek, van 25 M, terwijl een snelheid van 22 knoopen per uur gega randeerd wordt. BANDJERMASIN. 20 November. (Aneta.) Pater D. J. van Rossum van de missiestatie te Tering is verdwaald en heeft gedurende 22 da gen in de omgeving van Tering rondgezworven. Eindelijk is hij op 1 November teruggevonden. Thans is de pater alhier in een ziekenhuis aan de gevolgen overleden. De andere inzittenden, mej. J. H. van de Vegt en de heer J. Bakema, beiden uit Coevorden. kwamen er met lichtere kwetsuren af en wer den, nadat een voorloopig verband was aange- legd, voor verhoor naar het politiebureau te Harderwijk vervoerd, evenals de bestuurder, die wonder boven wonder slechts gering letsel op liep. De Diocesane Commissie voor Jeugdwerkloo- cenzorg in het Bisdom Haarlem organiseert een acht-weeks Kamp op „Vredesteyn” te Eg- mond-Blnnen met werkobject aan de Egmon- der Abdij, en een kort Werkkamp (duur twee weken) op ,JDe Bocht” te Golrle. R. K. jeugdige werkloozen van 16 tot hoog stens 24 jaar kunnen aan deze kampen geheel kosteloos deelnemen. Aanmelding bjj de plaatselijke Jeugdvereeni- ging of Commissie voor Jeugdwerkloozenzorg welke instantie de Candida ten wéér doorgeeft: a. voor Egmond-Binnen aan de Diocesane Commissie voor Jeugdwerkloozenzorg, Stadhou derskade 55, Amsterdam (Z.); b. voor „De Bocht" te Golrle aan de Directie ▼an Werkkamp „De Bocht" te Golrle OHj Til burg). De mailboot „Prinses Juliana” van de Stoomvaart Maatschappij Zee land is Zondagmiddag te kwart over vijf, komende van Harwich, tijdens den mist ter hoogte van de Wielinger- sluis te Cadzand omhoog gevaren. Onmiddellijk zijn de te Vlissingen gestationneerde sleepbooten vertrok ken om eventueel assistentie te ver leen en. De chauffeur kreeg slechts lichte schram men Hij verklaarde aan de politie, dat de rem men van zjjn wagen niet zouden hebben ge werkt, doch bü onderzoek bleken zij in orde te zijn, zoodat men vermoedt, dat de bestuurder abusievelijk op het gaspedaal heeft getrapt waardoor hjj het stuur niet meer kon houden. y-w egel dient echter te zijn, dat gehuwde vrouw, vooral wanneer zi* moeder is, haar arbeid in het huis gezin verricht. Het vervullen van dier arbeid is niet alleen haar goed recht maar ook haar onafwijsbare plicht. De man daarentegen heeft in het algemeen een gehjkwaardig recht op redelijk er rechtvaardig toonenden arbeid buitens huis. Het is Juist een der ergste kwalen van dezen in meer dan één opzicht zie ken tijd, dat deze gesimde en natuurlijke, want aan de ordening van den Scheppei die man en vrouw verschillend gescha pen heeft en ieder een eigen functie en taak en roeping heeft gegeven, beant woordende regel helaas niet ten volle, kan worden voldaan. Het vrijzinnig fe minisme is als begrijpelijke reactie op een ongemotiveerden tradltloneelen supe rioriteitswaan van den man te ver ge gaan en heeft dezen regel miskend. Het heeft de natuurlijke orde, de natuur lijke maatschappelijke verhouding tus schen man en vrouw geweld aangedaan door wat ongelijksoortig van aard en wezen, taak en bestemming was, aan el- kander gelijk te willen maken. Het heeft daardoor zoowel tegenover den man als tegenover de vrouw onrecht gepleegd en heel wat noodelooze ellende veroorzaakt. Hoeveel buitenshuis werk zoekende vrou wen hebbers uit zucht naar een verkeerd begrepen zelfstandlgheidsrecht aan het huwelijk verzaakt, of in het huwelijk het moederschap gevlucht of als moeder hun plichten ten opzichte van de opvoeding der kinderen verwaarloosd? Dit femi nisme kan en mag geen gehoor vinden bij onze Christelijke regeerlng, die de wet Gods tot richtsnoer van haar daden wil nemen. Gelijkstelling van man en vrouw overal en in alles is een gevaar lijke doelstelling, waartegen zich de natuur zelve verzet. Zoowel de man als de vrouw hebben hun eigen rechten en plichten, hun eigen functie en bestem ming, «(elke in een welgeordend gezin tot een schoone harmonische eenheid elkander aanvullen, een eenheid, gericht op het eenige doel, dat voor man en vrouw gelijk is, nJ. het dienen van God in onderlinge liefde. Wegens de Pontificale Uitvaart van den Hoogeerw. heer F. W. Rooy, zal Z. H. Exc. de Biaschop van Haarlem Woensdag geen audlèn- tie verleenen. Hedennacht te ongeveer kwart voor drie ts het den sleepbooten, welke de .Jhinses Jullaria” assistentie verleenden, gelukt het schip te krijgen. De „Prinses Juliana” is thans opgestoomd naar Vlissingen. De passagiers zouden heden nacht aan boord blijven om vanochtend verder naar hun bestemming te reizen. Alles is vlot verloopen. Van de vier overige Inzittenden bleken er twee zeer ernstig gewond. Het zijn de heeren F. H. de Jong en H. Zwartekoot, beiden wonende te Emmen. De doktoren Melnen en Hazenberg uit Harderwijk legden het eerste verband, waarna de beide slachtoffers naar het Piusgestlcht te Harderwijk zijn overgebracht. De toestand van den heer Z. baart groote zorg. Zaterdagmiddag om tien minuten voor half drie is op den Rijksweg In de buurtschap Hler den, ongeveer op dezelfde plaats waar zes dagen geleden, de 16-jarige J. van den Brink is dood gereden, wederom een ernstig oageluk gebeurd. Een auto uit Emmen, waarin vijf kantoorbe dienden zaten, die op weg waren naar een ver gadering te Amsterdam en welke door een hun ner werd bestuurd, n.l. door A. 8., wonende aan de Kapelstraat te Emmen, reed met een snel heid van 60 K.M. per uur tegen een langs den weg «taanden boom. De bestuurder had blijk baar de macht over het stuur verloren, voor welk feit men echter nog geen verklaring weet te vinden. De linkerzijde van den wagen scheur de bij de botsing geheel open en de bestuurder kwam op den weg terecht. De „Prinses Juliana”, die onder commando staat van gezagvoerder Hlntertur, is een dub- belschroefs stoomschip van bruto 2908 ton, in 1920 gebouwd bij de Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen. Ter voldoening aan den wensch, geuit in de nota van den heer Drop, ingellcht te worden omtrent de toepEissing van artikel 7 van het Werktijdenbesluit, heeft de minister van Sociale Zaken in de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag over zjjn begrootlng het vol gende medegedeeld: Het is Inderdaad voorgekomen, dat ten on rechte personen aan de beschermende bepalin gen werden onttrokken. Zoodra dit echter ter kennis van de Arbeidsinspectie kwam, heeft deze dienst maatregelen getroffen, om hieraan een einde te maken. Het ligt intusschen in de bedoeling een voorstel te bevorderen, om ver schillende artikelen van de Arbeidswet 1919 te wijzigen. Bjj die gelegenheid kan tevens de vraag onder het oog worden gezien, of in ar tikel 91 dier wet, waarop artikel 7 van het on derhavige Werktijdenbesluit gebaseerd is, niet scherpere, minder ruimte aan subjectief inzicht latende grenzen getrokken kunnen worden. Het schip zat dicht bjj het strand te Cad zand aan den grond, doch de positie was niet in het minst gevaarlijk. Men hoopte dat boot bjj het hooge water van hedennacht om streeks vier uur vlot gebracht zou kunnen wor den. De sleepboot „Goliath" bevond zich In de nabijheid van het schip. Het lag in de bedoe ling, dat de 35 passagiers aan boord van deze sleepboot naar Vlissingen zouden worden ge bracht. Bij het onderzoek, dat de Nederlandsche con sul te Marseille heeft Ingesteld, is komen rast te staan, dat het lijk, dat begin November te Frontignan-Herault is aangespoeld, het stoffe lijk overschot Is Tan mej. Van Wanlelen, een der opvarenden van het vergane Nederlandsche jachtje „Coquellcot". Zaterdagmiddag is op de Enschedeschestraat te Hengelo een ernstige Euinrljding gebeurd, waarbij de dertigjarige wlelrydster, mevr. Dr door een haar achterop rijdenden auto werd gegrepen en ernstig gewond. Mevr. Dr., die uit de richting Hengelo kwtun, wilde de Grundellaan in rijden. De autobestuur der P. uit Enschede heeft het teeken. dat zij daartoe gaf, blijkbaar niet tijdig opgemerkt of de remmen weigerden, zoodat de wlelrljdster ge grepen werd en tegen den grond gesmakt. Dr. Frank, die de eerste hulp verleende, consta teerde ernstige kwetsuren aan jje beenen. Voorts had het slachtoffer enkele ribben ge broken. Mevr. Dr., die naar het Algemeene Zie kenhuis werd vervoerd, is aldaar aan de beko men verwondingen overladen. ZU Is de moeder van enkele kinderen. De auto werd door de marechaussee in beslag genomen, terwijl direct een uitgebreid onderzoek werd ingesteld. Deskundigen zullen remproeven nemen. Te Heerde is ZaterdEig een ernstig verkeers ongeluk voorgevallen, dat aan een 21-jarig meisje het leven heeft gekost. _3^,r hoogte ran het woonwagenpark aan den die met zijn personenauto huiswaarts reed, een anderen personenauto, bestuurd door den heer D. uit Heerde, In. Op hetzelfde oogenbllk na derden uit de richting Wapenveld een tweetal jneisjes, de gezusters Van O., op de fiets, die tegen den stroomenden regen de paraplu Imd- den opgestoken. Het oudste der beide meisjes kwam met den auto van den heer R. in Eian- Taklng en werd tegen den weg gesmakt. Zij liep een zware schedelbasisfractuur en andere ver wondingen op, waaraan zjj korten tijd later overleed. De spoedig ingeroepen geneeskundige hulp van dr. B. uit Heerde kon niet meer ba ten. Het slachtoffer was 21 Jaar oud. Het andere meisje kwam met den schrik vrij. Beide fietsen werden vernield, terwijl van den auto om. de voorruit brak. Het stoffelijk overschot van mej. Van O. en de auto van den heer R. zijn in beslag genomen e aankondiging, dat er een wette llijke regeling op komst is ter be- perking van den arbeid der gehuw de vrouw, heeft in vrijzinnige kringen het eenmaal moderne en thans gelukkig weer verouderende feminisme, dat ee»: volkomen gelijkstelling van man er. - ▼rouw nastreeft, weer een nieuwen impuls gegeven. Er wordt weef gedemonstreerd voor de vrijheid van arbeid voor de vrouv en betoogd, dat mannen en vrouwen een gelijk moreel recht op arbeid hebben en er wordt weer gedaan alsof de regeering het booze plan zou koesteren een deei van de zgn. emancipatie van de vrouw te niet te doen om de vrouw terug te dringen In een minderwaardige en min- dergerechtigde afhankelijkheidspositie ten aanzien van den zgn. meerwaardigen en meergerechtigden man. Deze opwin ding van vrijzinnige feministen doet iet wat lachwekkend aan als de strijd van Don Qulchote tegen windmolens Be doelde vrouwen mogen het ons vergeven, dat wij hen vergelijken met een even belachelijken als heroischen man als den held van de Mancha. Wij hadden helaas niet een daaraan gelijkwaardig vrouwenfiguur bij de hand. Het is en kan ook niet de bedoelin> zijn van de Christelijke regeering den vrouwen in het algemeen het recht os. arbeid te ontzeggen. Het gaat uitslui tend om beperking (let wel niet een ab soluut verbod) van den arbeid van dc gehuwde vrouw, en dan nog niet var. den arbeid in het huisgezin, waartoe dc gehuwde vrouw van nature en door a< keuze van haar levensstaat geroepen Is maar van den loonarbeid buitenshuis Voor een dergelijke beperking Is alle re den, want het is een ergerlijke wantoe stand dat de gehuwde vrouw op de ar beidsmarkt den mannen concurrent!, aandoet, vooral nu zoo talloos vele ge zinshoofden en mannen, voor wie loon arbeid buitenshuis het meest aangewezen of eenige middel is om in hun leven'- onderhoud te voorzien, geen arbeid k'- •- nen krijgen. Het spreekt van zelf, dat de regeei.. er niet aan denkt om aan gehuwde vrou wen, die door ongelukkige omstandig heden gedwongen, b.v. tengevolge var ziekte of Invaliditeit van haar man, bui tenshuis in loondienst moeten gaan, de bestaansmogelijkheid voor haar en haai huisgenooten te ontnemen. Voor derge- lijke betreurenswaardige ultzonderinger zullen natuurlijk uitzonderingen gemaak> worden, gelijk de term „beperking” vai den arbeid voor gehuwde vrouwen ook duidelijk te verstaan geeft. Voorts is de minister voornemens een com missie in bet leven te roepen, ten einde den toestand in het binnenscheepvaartbedrijf w bestudeeren, opdat kan worden overwogen, of en, zoo ja, hoe voor de arbeiders in dezen be drijfstak de arbeidstijd geregeld zou kunnen worden. De minister is voorts bereid te onderzoeken, of de werktijd van het verplegend personeel verminderd zou kunnen worden. BIJ de herziening der Arbeidswet, waarover hierboven werd gesproken, zal tevens de ar beid in het zand- en grindbaggerbedrijf, als mede de arbeid in bloembollenschuren en -pak- kerljen nader onder bet oog worden gezien. De mededeeling in de Troonrede betreffende den arbeidstijd van landarbeiders slaat In de eerste plaats op een onderzoek naar den meest gewenschten vorm, waarin, met name wat de volwassen mannen betreft, een wettelijke rege ling van den arbeidstijd in den landbouw ware te gieten. Zondagmorgen, toen de kinderen uit het ge zin van de familie van T. aan den Eykener- weg te Heerlen naar beneden kwamen, vonden den zij in de keuken hun ouders bewusteloos op den grond liggen. De verschrikte kinderen waarschuwden de buren, die op hun beurt de politie van het ge val in kennis stelden. Een inmiddels ontboden geneesheer constateerde den dood van den man. De vrouw gaf nog teekenen van leven, doch werd in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Bij onderzoek bleek, dat de gaskraan in de keuken openstond. In verband met den toestand van de vrouw kon de politie geen nadere gegevens omtrent de oorzaak van dit drama verstrekken. Het on derzoek wordt voortgezet. ZEHKLPKNIQOED - ZE SMAKEN OOEO Zwanenberg'* rookworst, de echte rookworst ▼oor de Holland- •che winterkoet. Let du* bij het koopen vooral op

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 5