WES LAND Mi 1 5. i5: DONDERDAG 2 DECEMBER 1937 PROVINCIALE STATEN NIBBIXWOUD GROOTEBROEK OBDAM Het kanaal HoornMedemblik WESTWOUD HOOGKARSPEL 1 WOGNUM si VEILINGOVERZ1CHT PROVINCIAAL NIEUWS HEM-VENHUIZEN HEEMSKERK Zonder vergunning verboden AVENHORN VENHUIZEN KROMMENIE LUTJEBROEK v. v. Gemeenteraad van Heemskerk BERKHOUT BOVENKARSPEL ENKHUIZEN Pootaardappelen voor veevoeder De fruittentoonstelling te Amsterdam Aansluiting bij den kring Alkmaar? De Sinl-Nicolaas vei+assing bij uitnemendheid! DE BURGEMEESTER VAN AVENHORN GAAT HEEN DE ONVERKOCHTE POOT AARDAPPELEN VERKOOP VAN VLEESCH DOOR LANDBOUWERS DE KEURINGSDIENST OUPKARSPEL De burgemeester sprak de beste wenschen uit voor een spoe dig herstel van Prins Bernhard Raadhuis van Noord-Schermer tb -j 8^ Een geschenk voor Uw ZOON! Een geschenk, waar iedere Hollandsche jongen trotsch op is: de nieuwe Philips* rijwiellantaarnWelk een genot als de nieuwe lantaarn - zelfs bij zeer matige f snelheid van den fietser zijn bijzonder krachtig licht over den weg uitstraalt dj heer MUI JEN: Dan moet daar de grootst tnogeiyke spoed mede betracht worden. De gebrandschilderde glazen te Bloemendaal Een Iwarteeuw aan het bewind KIS.: t het Bevolkingsonderxoek in de Ongecorrigeerd. CK RIJWIELLANTAARN tot Ge Ontstemming bij de kooplieden Ik 4 12.30 uur; Zouaven hersenschudding. SL en IS. r k t R.K.V.V. De Valken Wedstrydprogramma roof 5 December a/. is als volgt; Valken I U.8.V. I (Uitgeest); R.C.O. II—Valken H; Val ken a—Union a; D.V.V. b—de Valken b. R. K. V. V. Wit-Rood Het programma voor a.s. Zondag 5 December luidt als volgt: Sparta Kerstgave voor beboeftigen Ook hier ter plaatse zal aan de meeetbehoeftigen een Kerst- gave geschonken worden. Veiling Notaris Keiser alhier veilt op Vrij dag 10 Dec. as. des v.m. 11 uur in hotel „Het Huis Assumbeug" een woon- en winkelhuis aan den Dorpsweg Nos. 365366 te Assendelft. Het G. V. O.-terrein Om het G. V. O.-ter- rein komt een rieten beschutting, waarvan reeds een groot gedeelte is aangebracht. Ondanks stijgende omzetcijfers van enkele veilingen gaat het den tuinders nog steeds niet naar den vleeae. Zoo zijn thans pog weer te Avenhorn een 12-tal wagons goedgekeurde poot aardappelen. na overleg met de Ned. Groenten en Frultcentrale, voor veevoeder verkocht. Hoewel hierop door de tuinders een toeslag wordt ontvangen, beteekent het toch een te genvaller, omdat hiermede nog geenszins de pro ductieprijs is vergoed. Ml en R.K. Tooneelvereeniging De UK. Tooneel- vereenlging „Ons Genoegen", welke den laatsten tijd wat ingesluimerd was, begint tot een nieuw leven te ontwaken. Thans wordt een tooneelstuk In studie geno men, dat in Februari zal worden opgevoerd. Te bepalen, dat van het. voolroopig op 9000 geraamde, tekort der in October 1937 te Am sterdam gehouden Nationale Fruittentoonstel ling. door de provincie 10 pet., tot een maximum van 1000 voor hare rekening wordt genomen, onder voorwaarde, dat een exemplaar der reke ning van de tentoonstelling aan Gedeputeerde Staten zal worden ingezonden en dat genoemd College bevoegd zal zijn, de tot de tentoonstel- llngs-administratie behoorende flnandeele be scheiden van zijnentwege te doen controleeren weinig prijzen als die ook reeds in Beverwijk bestaat, in het leven te roepen. waarby armlastigen verplicht ila »r et. ■n 4 type 7405 L 6 V. O.5A»,3W f. 6.95 en ul- ool m- eU «n m- Na t Januari is *n electrisch rood achterlicht verplicht. Zorgt BH voor 'n Philips’ achterlicht, voorzien van Rijks keur, Prjjs, inclusief lampje, exclusief snoer, in zwart* uitvoering 63 cents, in verchroomde uitvoering 79 cents l in- 10. >ud iris tje nt. 70. ooi nt. TSl R.K.V.V. A.D.O. Programma voor Zondag 5 December: OIV—ADO 2 uur; ADO 2TYBB 2 2 uur; ADO 3Zeevogels 3 12 uur; SVA b—ADO b 12 30 uur. Hoe kleiner u den hoek naar links maakt, boe groot» r hot ongeluk, dat erin panft Is veel minder cljdroovend om In alle bochten altijd rechts te houden). 1 Bekendmaking B. en W. maken bekend dat door den raad tot leden der Gascommissie zjjn benoemd de heeren C. Jongeneel en F. L. Groep en tot voorzitter de heer H. Albers, tot leden der vaste commissie voor het bedrijf der ge meentewerken en reinigingsdienst de heeren G. Schut. A. Winter en J. B. Jonker en tot voor zitter de heer J. Blanken en dat tot leden der vaste commissie voor het raadsverslag zijn be noemd de heeren F. L. Groep, voorz. J. B. Jon ker en S. de Roo. w' M. r» De nieuwe weg De werkzaamheden voor verbetering van den nieuwen weg alhier zijn zoodanig gevorderd, dat de bestrating klaar is en ook de trottoirbanden zijn gelegd. dank voor de t bouwschoten le Hierna sluiting. Paard op hol Een voor een wagen gespon- iten paard sloeg In de Dorpstraat op hol. De voerman V. viel van den wagen en werd be wusteloos opgenomen. Dr. v. d. Linde, die de eerste hulp verleende, constateerde een lichts SL Deus Dedlt Aan den R. K. Landarbel- dersbond St. Deus Dedlt werd by gemeentebe- sluit een bedrag van f 80 toegezegd voor huur .Voetbalprogramma Victoria I—E. V. E. I; O. B. 3e. V. E. 2; E. V. E. aV. V. W. a een toeslagregellng op ziekenfondspremies, soo- Keuring dienstplichtigen De keuringsraad de prijzen in de buurt van den minimumprijs zijn. De prijzen varieerden van f7.30 tot f 8.60 per 100 kg. Drielingen worden slechte In kleine hoeveelheden gepresenteerd. De meeste partijen, noteerden pl.m. f 7.per 100 Kg., de uiterste prijzen waren f 6.307.30. Nep komt er Aan de gemeente Zuid- en Noord-Schermer ten behoeve van de restauratie van haar raad huis en van het daarmede samen te voegen oude rechthuisje van Noord-Schermer, een bij drage uit de provinciale kas te verleenen ten bedrage van 15 pet. der geraamde kasten, tot een maximum van 1125, onder voorwaarde, dat voor hetzelfde doel door het Ruk een bijdrage van 40 pet. dier kosten, tot een (maximum van 3000. zal worden verleend. «fg'ltslag veiling Geveild werd voor de wed /mJ Kooy aan den Leekenweg te Venhuizen, ten 'overstaan van notaris Noot te Bennlngbroek No. 1. Hulsmanswonlng met schuur, erf fruit en aalbessentuin en bouwland, groot ongeveer 1 H.A.. Kooper werd de heer Wouter Roos te Onsterleek gemeente Wijdenes voor f 5040. No. 2 en 3. Welland achter en terzijde van sub. 1 samen groot ongeveer 1.80.15 H A. Koo pers werden de heer A. v. d. Lee te Purmerend en M L. Kesteloo te Purmerend en M. L. Kes- teloo te Venhuizen voor 2726. Winkelsluiting De winkels mogen Zondag a.s. weliswaar geopend zijn, doch de Midden- standsvereenigingen verzoeken beleefd bestellin gen op Zaterdag te laten uitvoeren omdat het in verband met de Arbeidswet verboden is. be stellingen op Zondag te bezorgen. Overname 8L Nioelaaaetraat Bjj besluit van Ged. Staten werd goedgekeurd het gemeen teraadsbesluit tot overname In eigendom en on derhoud van het verlengde van de St. Nicolaas- straaL RJC. Kiesvereniging. In het R.K. Veree- niglngsgebouw had de jaarvergadering plaats van de R.K. Kiesvereenlging, onder leiding van den heer C. van Duivenvoorde. Door den heer Jorna werd In een helder be toog het jaarverslag uitgebracht, waarin ook nog werd herinnerd aan het gevoelig verlies in de vereeniglng door het overlijden van den heer G. Welboren, die achttien jarea lang de functie van penningmeester heeft vervuld. Het financieel verslagz vermeldde aan ont vangsten 325.73 en aan uitgaven totaal 190.93 Van dit laatste bedrag moeten echter nog diverse betalingen geschieden. Voor de bestuursverkiezing vacature G. Wel boren waren twee candidaten voorgesteld, n.l. de heeren S. Zonneveld en C. van Veen. Ge kozen werd de heer O. van Veen. Bjj de rondvraag werd nog een propagandis tisch woord gevoerd voor „De Opmarsch’. SL Nicolaasfeert Woensdagmorgen werd weer 't tradltloneele 8t. Nicolaasfeest gevierd in 't Vereenigingsgebouw. Nadat Sint Nlcolaas vooraf een bezoek had gebracht bjj de kleuters In het schoolgebouw, werd hy plechtig ontvan gen in de groote zaal, w^iar alle schoolkinderen den heiligen man een welkom toezongen. Vervolgens sprak Sint de kinderen toe, waar na aardige verrassingen werden rondgedeeld. Ook bracht de goede Sint nog een bezoek aan de Naaischool. Ook daar werden verrassingen uitgedeeld. De burgemeester van de gemeente Avenhorn, de heer J. de Groot, treedt per 1 Jan. as. In verband met het bereiken van de daartoe by de wet gestelde leeftijdsgrens uit zyn ambt. Den 27sten December zal de burgemeester des namiddags afscheid van den Raad nemen, waar na een receptie wordt gehouden in de concert zaal van den heer Bakker. De heer De Groot heeft by zyn aftreden juist 25 jaar aan het hoofd der gemeente gestaan. De onverkocht gebleven goedgekeurde poot aardappelen. welk^i men dezer dagen is begon nen te verkoopen voor veevoeder, zyn te Noord- Scharwoude uitverkocht, d w.z. dat de Ned. Groenten- en Frult-Centrale de nog resteerende wagons heef' gen niets Dit heej interesse zien mer was. een koopen. J Botsing Toen de heer Naber tydens het melkophalen stilstond, werd zyn wagen aange reden door een auto. De heer Naber viel door den schok van zyn voertuig en tuimelde in een •k>ot. Behoudens eenlge materieeia schade liep het ongeval nog al goed af. lokaliteit gedurende het komende winterseizoen De L F. Z. werd f 25 toegekend. voetbal op Zondag as. St George 1— K. O. B. 1; K. G. B. Ill—E. V. E. 2; K. G. B «—Wit-Rood a. Werkloozensorg Voor de werkloozen staat de gelegenheid open voor opleiding tot machlne- breler. Begratomuioocon habbon nu officieel voorrang, 't Getuigt van wainlg aar- blad bij sommige weggebruikers voor 's menschee Kitsten gang, dat dit voorschrift In de wet moest komen I En omdat samenwerking on beleefd heid langs den weg voor veilig ver keer onmisbaar zijn, rekent de A. N. W. B. op bw medewerking en ep bw goede voorbeeld' PHILIPS' verbaal Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt contra J. P. te Broe- kerhaven wegens het veroorzaken van straat- hunoer zyn vriend kreeg een bonnetje wegens dronkenschap. Verstrekking goedkoope groenten B. en W brengen ter kennis van belanghebbenden, dat vanaf 4 December 1937 ook vatgroenten in de croentendistributte sullen worden opgenomen. V SL Nicolaasfeest Zondag 5 December zal In het SL Gormarusgebouw aan 170 kinderen een St. Nicolaasfeest gegeven worden. Aanvang 3 uur. R. K. Geen. Zangvereeniging Onder leiding van den heer A. Haring hield de R. K. Oem zangvereenlglng „Con Amore” haar jaau-ver- gadering. Wegens ongesteldheid verhinderd, had pastoor Mulder een biyk van medeleven ge zonden. Het Jaarverslag vermeldde naast ondervon den teleurstellingen in het afgeloopen jaar ook eenlge lichtpunten, waardoor de vereeniglng thans met goeden moed bezield, druk bezig is zich te herstellen. Een mooi zangspel staat op het wlnterprogranuna. Het financieel verslag sloot met een batig saldo. Tot bestuursleden werden herkooen de heeren P. de Boer en mej. Appelman. Op Zondag 5 Dec. zal tot Intentie van de leden een H. Mis worden opgedragen. Een uitvoerige rondvraag waarna sluiting volgde. Voetbal op Zondag as. Model van een gashouder, die te Gelsenkirchen wordt gebouwd. De houder zal 600.000 kubieke meter gas kunnen bevatten en met een hoogte van 147 Meter de grootste ter wereld zijn houdt Donderdag 2 Dec. zitting In de voor malige school David Vluchtetraat. en Castricum hun bebouwing kunnen uitbreidovö en de gemeente Heemskerk daartusschen als Jong" moet fungeeren, dan wordfcn de land eigenaren daar de dupe van. Spr. betoogde verder, dat men niet dadeiyk mag elschen, dat b.v. aan de Noorderlaan dure villa's worden gebouwd. Men moet bescheiden beginnen en het type langzaam opvoeren. Dit is van groot belang voor de streek naby den Straatweg- De VOORZITTER betoogde, dat een gezond uitbreidingsplan nóodzakeiyk is. Is dat er een maal, dan heeft de gemeente een gezonde ont wikkeling In handen. Men mag niet uitgaan van het belang der bouwondernemers. Er mag slechts gebouwd worden in de richting, door het uitbreidingsplan aangewezen. - Het uitbreidingsplan is nog niet van kracht. Men verkeert thans In een overgangsstadium en «Pr. gaf toe, dat dit een moeliyke toestand Is, ook voor bouwondernemers. Is deze periode voorby. dan kan er weer gebouwd worden. Wethouder DUIVENVOORDE verwachtte dat, wanneer werkelijk gebeurt wat men met Heems kerk ten aanzien van het streekplan op het oog heeft, geen enkel raadslid er aan wil. De VOORZITTER antwoordde, dat 't Streek plan alleen de groote lijnen vaststelt. Het uit breidingsplan moet daarin passen. Daar heb ben we mee te maken. Overigens kan iedereen daartegen bezwaren indienen. Een der leden wees er nog op, dat Velsen toch ook reeds goedgekeurde plannen heeft, waarop wethouder DUIVENVOORDE opmerkte, dat in Heemskerk ook reeds iets had kunnen gebeu ren. wanneer er maar medewerking verleend was. De discussie werd hierna gesloten. Het voor stel van den heer Zuurbier werd aangenomen. Op eem vraag van den heer KLAASSEN in zake de beschikbaarstelling van meststoffen enz. voor noodlydende tuinders, deelde de VOORZITTER mede, dat hiervoor 5000 op de begroeting van het Armbestuur is ültgetrokken. De heer ZUURBIER besprak nog de aanstel ling by de werkverschaffing, waarop hy crittek uitoefende. Voorts sprak hy er zyn ontstemming over uit, dat by den gasaanleg geen ingeaetenen tewerk zyn gesteld. De VOORZITTER antwoordde, dat de ge meente te dien aanzien slechte kan verzoeken. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland deelen aan de Staten omtrent het stopzetten van de- voorbereiding tot den aanleg van net kanaal HoornMedemblik het volgende mede: By brief van 1 Maart 1937 heeft de ambts voorganger van den huldigen Minister van Wa terstaat aan Gedeputeerde Staten bericht, dat hy zich wegens de gewijzigde omstandigheden verplicht achtte de bereidverklaring, gedaan by brief van 21 Januari 1930, voor zoover deze betrekking heeft op het kanaal HoornMedem blik (Rykssubsldle vap 1/3 der geraamde koe ten tot een bepaald maximum) te herroepen. Hy heeft daaraan de toevoeging verbonden, dat. zoo de omstandigheden later mochten ver anderen. uiteraard een verzoek om subsidie op nieuw in overweging zou kunnen worden ge nomen. Tevens heeft genoemde Bewindsman, In denzeüden brief gezamenlyk met zyn ambt genoot van Sociale Zaken, medegedeeld, dat zy zich niet verantwoord aw.tten In te gaan op het denkbeeld van de Rijkscommissie van ad vies voor werkverruiming en werkverschaffing in Noord-Holland om ten behoeve van den aan leg van genoemd kanaal het Werkfonds en het Werkloosheidsaubsidlefonds #an te spreken. Gelet op deze mededelingen kan gereede- iyk worden erkend, dat van eene totstandko ming binnen afzlenbaren tyd van het kanaal HoornMedemblik dus geen sprake meer zal zyn. Ged? Staten mogen als bekend veronder stellen, dat een van de voornaamste redenen, waarom zy zoolang geaarzeld hebben het plan j_Wlt-Rood 1. 2 u.; Wit-Rood H—Zouaven II, tot aanleg van meergenoemd kanaal los ie laten, gelegen was in de mogelykheid welke zy zagen dezen aanleg in belangrijke mate mede aan de bestryding van de werkloosheid, in de streek waardoor het kanaal geprojecteerd was. dienstbaar te* maken. Het vervallen van dit project is vanzelfspre kend voor hen eene. aansporing geweest hunne reeds vroeger aangevangen pogingen voort te zetten tot het vinden van een nieuw, uit een oogpunt van werkverschaffing als mln of meer geiykwaardig te beschouwen object. Ged. Staten stelten voor aan de Stichting "oor drooggelegde Zuldeneepoklers, te Amsterdam, tot wederop zegging een jaariykach subsidie van 600 uit de provinciale kas te verleenen. In een circulaire aan de burgemeesters heeft de minister van Binnenlandsche Zaken in ver band met de beschikking van den minister van Economische Zaken Inzake toepassing van de vestigingswet kleinbedrijf 1937 ten aanzien van het slagersbedryf medegedeeld, dat. naar ge- bfeken is. sommige burgemeesters van meenlng zyn, dat voor het z.gn. „uitponden” (verkoop van vleeach door landbouwers) geen vergun ning vereischt is. zoodat huns inziens het ult- ponden zonder meer veroorloofd is. Deze opvatting wordt door den minister van EconomLsche Zaken geenszins gedeeld. Het uitponden d.l. het zonder van het sla gersbedryf een beroep te maken van tyd tot tyd slachten van een enkel stuk vee en het verkoopen van het vleesch moet geacht war den te vallen onder artikel 1 der vestigingswet kleinbedryr 1937 Dit standpunt impliceert, dat opnieuw een vergunning moet worden aangvraagd, indien wederom tot uitponden derhalve tot het vestigen van een inrichting, waarin het sla gersbedryf zal worden uitgeoefend wordt overgegaan. Nu de gemeente Harenkarspel aansluiting heeft gezocht en verkregen by den Vleeschkeu- ringsdienst Barsingerhom zal het ongetwyfeld niet lang meer duren, of de overige gemeenten van den Kring Oudkarspel, t w. Broek op Lan gend yk. Zuid-Scharwoude, Noord-Scharwoude, Oudkarspel zullen overgaan tot den Kring Alk- 'maar, aangezien het voor deze vier gemeenten niet mogeiyk is, den dienst voort te zetten om financleele redenen. R. K. V. V. Union Programma Zondag 5 December: Union II—Stormvogels II. aanvang 2 uur; Valken aUnion a, aanvang 12.30 uur. verkocht, zoodat er Dinsdagmor- r geveild werd. bij de kooplieden, die hiervoor thans ’hebben, ontstemming gewekt, aange- hierdoor niet meer in de gelegenheid hoeveelheid der voederaardappelen te Jeze ontstemming kwam in de Dlns- jen gehouden veiling tot uiting. Het is ook wel een beetje vreemd; de tuinders wortlen gedwongen al hun producten te veilen. Nu gaat de N. O. F. C. de aardappelen zelf uit de hand verkoopen. Verscheidene kooplieden hadden reeds aardappelen vooruit verkocht, zoodat zij nu niet aan hun verplichtingen konden vol doen. R. K. V. V. Zouaven Voetbalprogramma a.s. Zondag: Zouaven I—W F. C. I. aanvang 2 uur; Wit-Rood II—Zouaven II aanvang 2 uur; Strandvogels aZouaven c—Forward ,c, 12.30 uur. Langendyk In de week, waarover dit overzicht handelt, is een begin gemaakt met dé afsluiting van een lydensgeechiedenls, en wel die van de goedgekeurde pootaardappelen, wel ke dit seizoen hier voor een deel niet verkocht konden worden. Telkenmale, wanneer een ge deelte van den voorraad werd aangeboden, be stond er zoo goed als geen vraag, met gevolg, dat tenslotte aan beide veilingen te zamen on geveer 300 wagons goedgekeurde poters onver kocht zyn gebleven. Het heeft vry lang ge duurd. eer men vanwege de Ned. Groenten- en Frult-Centrale met de inneming van deze door gedraaide poters begon, doch de afgeloopen week is hiermee een. aanvang genomen. Op de veilingen werd dit geselecteerde pootgoed ver docht als veevoeder: een droevig einde. Br de komende week zulen deze aardappelen Tiü door een bietenrfolen tot pulp worden gedraaid. Er is nog een product, dat thans voor het grootste gedeelte geen afnemer kan vinden, n.l. de andijvie, welke in groote hoeveelheden wordt aangevoerd, doch steeds onverkoopbaar biykt •te zyn. Doordat de tuinders een kleine aan sporing hebben gekregen van het vorstje van verleden wek komen er dagelijks heel wat meer ter markt dan de vorige week. Het gevolg hiervan is, dat zoo goed als alles doordraait. Ook hiervan begint men thans veevoeder te verkoopen i.p.L dat de kroppen doof middel van een bespuitlng met olie voor het gebruik ongeschikt worden gemaakt. Ook die geeft den tuinder een weinig bemoedigenden indruk voor wat de toekomst zal brengen voor de bewaar- producten Peen en bieten zyn nog te plaatsen voor be- hooriyke prijzen. Dat gaat nog steds goed, even als de uien, welke behóoriyke pryzen kunnen bedingen, hoewel de noteerlngen niet zoo hoog staan als verleden week. Het gaat nogal op en neer. Sommige dagen ziet men geen enkel par- tytje beneden f 8.per 100 Kg. gaan, terwyi een anderen dag de prijs weer aanmerkelijk la ger ligt. De noteerlngen varieerden voor de middelsoort uien van f 7.50 tot f 8.70. hoewel Donderdag te Noordscharwoude nog tot f 9.30 per 100 Kg werd besteed. Dit was echter een Uitzondering. Ook by de grove uien kon men verschillende schomrne'.ijigen constateeren. hetgeen wel te verklaren is by dergeiyke hooge prijzen Dan reageert de markt sterker op even- Burgerlljke Stand Geboren: Jacoba, d. van tueele meerdere of mindere vraag dan wanneer A. Knap en A. Nierop; Gerhard Heinrich, z. van G. H. G. Nordemann en H. S. Sombroek. Getrouwd: P. W. Kramer en M. Buntema. Overleden: Frans Goedhart, oud 84 Jaren, wedn. van L. Wezel, eerder van A. M. Buys, eer der van S. Karman. SL Nicoteas feeet. Het St Nicolaas-feest TOor de kinderen zal plaats vinden op Vrijdag Des namiddags te half twee zulten de kinderen onder geleide en voorafgegaan door het fanfare corps „Muzieklust”, den Bint afhalen by de Kaag waarna in optocht het dorp wordt rond getrokken e» de 81nt in het parochiehuis de kinderen zal onderhouden, tracteeren of be straffen In tegenstelling met vorige jaren zullen de kinderen van de 5e klas en hooger hun trac- tatie ontvangen in de school en dus niet in het parochiehuis. Het belooft weer een aardige mid dag te worden voor de jeugd, e •nteraad. In de Woensdagmiddag al hier gehouden raadsvergadering kwam o. m *an de orde een voorstel van B. en W. tot ver koop van grond aan den Alkmaarschen Jaag- weg, nJ. een oerceel tje aan J. Sa lm voor 250 •an C. Moerbeek voor 195.aan D. Konyn (Berkhout) voor f 9^0.aan H. Band Jr. voor 125.en aan de wed. RoemerLangeberg voor ƒ125.Hiertoe werd z.h.st. besloten. Aan den heer J. Berman werd wegens vertrek eervol ontslag verleend als gemeente-gerwes- heer en schoolarts, waarna in diens plaats met •Igemeene stemmen werd benoemd de arts M Koppen. Besloten werd tot onderhandsche verhuur voor den tyd van 2 jaar van een perceel wel land, „Zeugendyk”, groot 2.64.30 H.A., aan de»< bear P Boots tegen ƒ225.per jaar. De gemeente-begrootlng voor 1938 werd voor- Joopig vastgesteld in den gewonen dienst or 43357.94, met 62725 voor onvoorziene uit gaven. Een bedrag van pl.m. 1000 waar mede laatstgenoemde post is verlaagd, wordt aan de algemeene reserve toegevoegd. De kapitaaldienst sluit pp 34.832.02 By de rondvraag kwam de melkverstrekklng aan schoolkinderen ter sprake, waarvoor enkele raadsleden, speciaal de heeren De Hart en Schouten, meer bleken te voeten dan de bur gemeester. Er zal echter door B. en W. een onderzoek ten dezen aanzien worden ingesteld, waarover In de volgende raadsvergadering zal worden gerapporteerd De heer De Hart bracht de wenschelykheid van steunverleening op «enigerlei wyze naar voren en betreurde, dat Avenhorn nog steeds een der weinige gemeenten is, welke niet by de Ryksregellng zyn aangesloten. De voorzitter achtte het meer gewenscM, de eigen boontjes te doppen en betoogde, dat Aven horn In dezen zeker niet by andere gemeenten ten achter staat, hetgeen wethouder Kamp nog onderstreepte met de verklaring, dat op de be groeting meer dan 10.000 voor steunverleening, werkverschaffing enz. staat uitgetrokken. De heer Schouten bracht nog een woord van verhoogde subsidie aan de land- Spanbroek en Hoorn. By den aanvang van de gistermiddag gehou den gemeenteraadsvergadering hield de voor zitter, burgemeester VREUGDE, een toespraak, waarin hy zelde. dat het ernstig ongeval, dat Z. K.H. Prins Bernhard Maandagmorgen trof, ook in deze gemeente diepen indruk heeft ge wekt en alter gedachten deed uitgaan naar het Koninkiyk Gezin. Het stemt tot hartgrondlgen dank, aldus de burgemeester, dat volgens de officieele mededee- lingen de behandelende geneesheeren tevreden zyn over het verloop van de ziekte van Prins Bernhard, waardoor de hoop op beterschap ver sterkt wordt. „Zeker uit uw aller naam, moge Ik by den aanvang der vergadering van dit college den wensch uitspreken, dat het dode behage. den Prins te doen herstellen en dat Z. K. H spoedig in staat moge zyn naar den hulseiyken haard weder te keeren Vooral daar onze Prinses, diet de biyde vreugde van de naaste toekomst in het verschiet, den dagelykschen steun van Ha ren Gemaal op dit oogenbllk meer dan ooit van noode zal hebben. Ik stel U voor In dezen geest een schryven te richten tot de leden van de Koninkiyke Familie." De raad, die de toespraak staande had aan gehoord, besloot aldus. Hierna volgde de goedkeuring van de reke ning van het Algemeen Armbestuur over 1936, sluitende met een batig saldo van 1278.21. De ontvangsten hadden bedragen ƒ81.442.94 en de uitgaven 80.164.73. De heer MUYEN gaf hlerby In overweging worden zich by een fonds aan te sluiten. Gezien het hooge bedrag voor verplegingskos- ten. meende spr., dat het voor cje gemeente voor- deeliger sou uitkomen. De VOORZITTER' aegde bespreking in het College toe. Hierna werd de gemeente-begrootlng voor 1938 aangeboden. De begrootlng werd in han den gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren de Wit, Muijen en Klaassen. Besloten werd met de Bank van Nederland- sche Gemeenten een tweetal rekening-courant- overeenkomsten aan te gaan, respectleveiyk tot bedragen van 120.000.en 10.000. Het raadsbesluit tot conversie van een geld- leenlng, per resto groot 253 242.69, wefd gewij zigd in dien zin. dat het ren te-percentage van 3X pet. nogmaals'werd verlaagd, nu tot 3^ pet., voor de eerste 5 jaar van den looptyd der leenlng. Goedgekeurd werden de voorstellen tot wyzi- glng der verordening, regelende de heffing van rechten voor gebruik van het openbaar slacht huis en tot vaststelling van een verordening be treffende autovervoer van personen. In verband met de overname van het ge- meenteiyk electriclteltsbedryf door de Provin cie, werd aan het personeel van dit bedryf, den administrateur, chef-lynwerker en lynwerker, eervol ontslag verleend met Ingang van 1 Maart 1837. Het personeel is door de provincie over genomen. De administrateur biyft nog tydeiyk belast met de administratie van het Woningbedryf, hetgeen den heer ZUURBIER de opmerking ontlokte, dat dit nu toch elgeniyk niet noodig is. Er zyn genoeg anderen, die hiervoor in aan? merking komen. De VOORZITTER antwoordde, dat deze toe stand niet bestendigd biyft. In het raadsbesluit tot overneming van den Noordermadeweg werd de bepaling opgenomen, dat de voormalige eigenaars het eerste jaar 50 zullen storten ter tegemoetkoming In de kosten van onderhoud. Op een vraag van den heer VENDEX ant woordde de VOORZITTER, dat spoedig met dc beharding van den weg zal worden begonnen Naar aanleiding van een adres van de be woners van den Kleinen Houtweg hebben B. en W. op de begrootlng voor 1938 een bedrag ge plaatst voor verbetering van dezen weg. Omtrent het wegnemen van de zeer scherpe bocht in dezen weg, ^aby de „battery", waar naar de heer VENDEL Informeerde, bleken B. en W. reeds overleg te hebben gepleegd. Dit Is echter een zaak, die aanzieniyk meer geld zal kosten en waarvoor ook nog grondovemame noodig is. Een verzoek van J. B. Schuyt om verlaging van pacht voor grasgewas werd voor 1937 In gewilligd. Verder deelde de VOORZITTER nog mede, dat Ged. Staten het presentiegeld voor de raads leden. dat eertyds 3 bedroeg, op 2.50 hebben bepaald. Aan de orde kwam hierna een adres van Hun- neky, inzake een bouwvergunningskwestie. Adressant had reeds gerulmen tyd geleden willen bouwen en de meerderheid van het Col lege. de beide wethouders, had besloten om daarvoor vergunning te verleenen, doch de bur gemeester heeft dit besluit aan de Kroon ter vernietiging voorgedragen, als zynde in strijd met de Woningwet en de verordening. De heer ZUURBIER merkte op, dat deze zaak nu al 3S Jaar hangende is. Hy stelde voor om aan de regeering te verzoeken de bosllsalng In deze zaak te bespoedigen! De heer MUIJEN wilde de' zaak in breeder verband bezien en wees er op, dat heb van <t grootste belang is. dat nieuwe Inwoners zich ko men vestigen. Er moeten inkomens bijkomen, aldus spr.; alleen IA die richting is voor Heemskerk redding te verwachten. Maar dan moet men de vestiging niet bemoeilijken Wan neer men op een bepaalde plaats wil wonen, dan moet dat niet belet worden, anders gaat men zich elders vestigen. Spr. vond dit een groot gemeentebelang en gaf het B en W. ter overdenking. Wethouder HENNEMAN was het daarmede eens. Met het streekplan is hel mis en biyft het mis. zelde spr. Het uitbreidingsplan la nog niet van kracht, maar Heemskerk heeft een bouwverordening en op grond daarvan hebben de wethouders de vergunning verleend. De voor zitter heeft dit besluit ter vernietiging voorge dragen, maar spr. meende, dat hier de biliyk- heid niet betracht was. De heer MUIJEN merkte op, dat de voorzit ter daarover zyn eigen meening zal hebben Spr.ls bedoeling was het echter de bouw- en grondpolitlek in haar geheel te bezien. Hy was bevreesd geworden voor het Streekplan. lyanneer dit zóó is ingericht, dat Beverwyk Wijziging 8L Nlcolaas-attractie Het oor spronkelijke plan van den R. K. Middenstand was als gewooniyk een verloting te houden. In verband met de nieuwe voorschriften van den minister moest dit plan, waarvoor eerst door de overheid toestemming was verleend, weer worden Ingetrokken. Daarom heeft de St Nlcolaas-commissle be sloten dit jaar voor de ultgegevep bonnen te laten sjoelen om waardebonnen Als "vanouds ontvangt iedere kooper by aankoop vóór 50 et. één bon, 5 bonnen geven recht om eenmaal te sjoelen. Er zyn 4 hoofdprijzen van 5 be schikbaar gesteld. Gelegenheid tot sjoelen bestaat er lederen werkdag in lokaal Burger 's avonds van 710 uur. Er kan gespeeld worden tot en met Zater dag 11 December Algemeene begraafplaats De algemeene be graafplaats alhier zal worden uitgebreid; er zal tevens een nieuwe weg worden aangelegd. Een stukje sloot zal worden gedempt, terwyi een nieuwe vaarsloot wordt gegraven achter de be graafplaats. Reeds is men met de werkzaamheden, welke in werkverschaffing geschieden, begonnen. Muller» Keretoratoritnn Onder leiding van directeur J Stam zal de R g.. Gem Zangver eenlglng St. Ambrosius op 26 en 27 Dec a.s. Müllers Kerstoratorium uitvoeren. De zang zal vergezeld gaan van tableaux. De regie is toe vertrouwd aan den heer C. Klaver, terwyi de heer C. Stam de muzikale begeleiding zal ver zorgen. 2 uur; K. G. B. Jun. a—Wit-Rood a, 12.30 uur; Wit-Rood Jun. bForward c, 12.30 uur. Ten behoeve van den aankoop en de her plaatsing van een viertal gebrandschilderde ra men, aan de Ned. Herv. Gemeente te Bloemen daal een subsidie te véfleenen van 11 pet. der kosten tot een maximum van ƒ700, onder voor waarde, dat voor hetzelfde doel door het Ryk en de gemeente Bloemendaal by<)ragen. onder scheidenlijk van 18.75 pet. der kosten, met een maximum van 1200 en van 500 zullen worden toegekend en het overige van andere zyde zal worden byeengebracht. Ijsclub. De ijsclub alhier vergaderde. In het bestuur werden gekozen de heeren J Kor- ver en P. Rozendaal. Er was een batig saldo van 32.37. Besloten werd een pomp te plaatyn op het Ijsclubterrein. Er zulten aandeelcn worden ge plaatst onder de leden. slechts in geringe hoeveelheden. De noteerlngen verleerden van f 6 507.50 per 100 Kg. Voor de aardappelen kan men zeer vaste pryzen maken. De blauwe eigenheimers brach ten in de afgeloopen week meestal f 2.50 per 100 Kg. op. Een -enkel partijtje bracht het tot f 2.90. De Bevelanders noteerden pryzen van f 1.50 tot f2.20. Groote Schotsche muizen no teerden 2.40. De aanvoeren van aardappelen blijven gering. Rammenas is heel goedkoop De meeste par- tytjes kunnen niet meer bedlngeM dan 10.70 a f 0.80 per 100 Kg.soms nog minder. Enkele partyen Boerenkool noteerden van f 1.50 f 2.50, doch meestal 0c laagste prys. Van de verschillende koolsoorten gaat het met de roode kool nog het best. Daarby komen soms nog eens pryzen voor van f3.en hoo ger, doch het is meestal even 12.per 100 Kg., daar er nog maar heel weinig eerste kwaliteit wordt gepresenteerd. Men is thans bezig de par- tyen door te schieten, naar het schynt, want men ziet dageiyks vele partijen tweede soort en afwykende kwaliteit vellen. Sommige dagen was hiervoor een flinke vraag. De mooiste kool noteerde tot hoogstens f 3.en t 3.60 per 100 Kg. Voor de tweeén en de afwijkenden werd eenlge dagen pl.m. f2.betaald, naar gelang de kwaliteit en de sorteering. De grootere kool is momenteel nog steeds het meest gevraagd. Zaterdag zakten de prijzen- echter eenigszins. wegens een Iets grooteren aanvoer. Daardoor draalde pl.m. 6000 Kg. roode kool door. Met de gele kool is het op het einde van de week ook weeg niet al te best afg^ppen. De pryzen zak ten weer aanmerkelyk. zoover dit nog moge- iyk was by dit product, dat meestal niet zoo veel meer kan opbrengen dan den mlnimum- pr^s. Voor een enkel mooi partijtje was eens f160 te maken, doch dit waren uitzonderin gen. Er is tenslotte weer heel wat doorgedraaid en als veevoeder verkocht. De deensche witte kool leek In het begin van de week wel iets grager. Ook voor de tets min der goede kwaliteit noteerden wy een betere pryzen. Niettemin kwamen jde niet boven 11.40. Bloemkool' ging nog van de hand voor vry behooriyke pryzen. Wy noteer den hiervoor 14 20 tot 1 10.per 100. Hoofd- ukeiyk werd van f 7.0 tot f 9.betaald.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 7